I :önco4 wielrennen Buggenhout wordt het mekka van de wielersport in het Dendermondse nc-.ec firn Everaerts wint in eigen streek ^Aalstenaar Jean-Marie De Nil Al twee overwinningen voor Frankie Weemaes uit Kieldrecht WIELRENNEN TE AALST Dendermondse rugbyclub nu niet meer te redden van de degradatie De Voorpost - 23.3.1984 - 35 erle I n. Wielrennen te Zele-Heikant. Rudy Hendrickx won bij de juniors, (gow) [Nieuwelingen te Vlierzele Er staan weer talrijke koersen op het programma te Buggen hout. In de streek van Dender, Durme en Schelde is de bosge- meente zowat het mekka van het wielergebeuren geworden. Dat heeft blijkbaar invloed op de jongeren die zich aange trokken voelen tot de koers- fiets. Ronny en Ferdy Dierickx zijn al enkele jaren de vaste waarden in de gemeente. Dat kan ook gezegd worden van Danny Janssens, en Jean-Ma- rie Heynderickx. Zij vormen de vier amateurs van de ge meente. Voor het seizoen een aanvang nam werd Ferdy Dierickx het slachtoffer van een valpartij. Hij brak zijn voet en zijn scheenbeen. Alhoewel een plaatserverband hem inmid dels nog steeds van de weg houdt, hoopt hij met kans op sukses deel te nemen aan de Omloop der Vlaamse Gewes ten die in de maand mei wordt georganiseerd. Ferdy triom feerde vorig seizoen twee keer en reed vijf maal als tweede Daniël Janssens a dig koersweer, meer dan rentig deelnemers en een ssa kijkers langs het par- jers, de organisatoren van de deuwelingenkocrs te Vlierzele aren natuurlijk biezonder op getogen. Ze hadden trouwens pok voor een goed gevulde irijzentafel gezorgd en daar- foor waren de jonge renners bereid een gezellige wedstrijd |ie serveren. issa ontsnappingen xcolU naar ,ot halfkoers raakte nie mand echt vooraan. Toen ech ter Danny Van Boxtael, Dirk Van Mossevelde, Gino Pau wels en Kris Sleewaegen voor op kwamen leek het er lange tijd op dat dit viertal ook de finale van de wedstrijd zou maken. Maar in de groep bleef het niet stil en de voorsprong van de leiders steeg nooit bo ven de dertig sekonden. Met nog ruim dertig kilometer te koersen kwam trouwens het gehele pak weer samen. In de slotfaze noteerden we weer een massa pogingen maar Ferdy Dierickx (a) alleen Wim Everaerts en Jo- han Tondeur raakten in de laatste ronde nog weg. Ze be hielden een kleine voorsprong en aan de streep kon Wim Everaert uit Zomergem zijn talrijke supporters tot nog meer lentevreugde brengen. Hij won vlot van Tondeur. Sekonden later won Karei Van de Casteele de spurt voor de derde plaats. - H.A. onder het spandoek. Op de tweede plaatsen heeft hij blijk baar een patent. In zijn gehele loopbaan behaalde hij immers 55 tweede plaatsen. Ronny Dierickx is zowat altijd in de schaduw gebleven van zijn broer. Vooral vorig seizoen heeft een aanslepende ver koudheid hem geruime tijd parten gespeeld, wat een on gunstige weerslag voor gevolg had op de prestaties. De andere amateur in de ge meente heet Jean-Marie Heyn derickx. Afkomstig uit Merel- beke is hij in feite een inwijke ling. Vorig jaar triomfeerde hij één keer. Dat was het jaar voordien ook het geval. Een stille jongen is die Jean-Marie Heynderickx. Ook zijn broer, nog steeds woonachtig in Me- relbeke verkoos de wielrenne rij als geliefkoosde hobby. Heynderickx beschouwt het koersen als een hobby. Hij is werkzaam in Gent. Tijdens de zomermaanden onderneemt hij met de fiets de verplaatsing van Buggenhout naar de Arte- veldestad. Danny Janssens is de volgende amateur te Buggenhout. Wel dra stapt deze vriendelijke jon geman in het huwelijksbootje en «verdwijnt» hij uit ons edi- tiegebied, vermits hij in Mal- deren zijn tenten gaat opslaan. Dit wil niet zeggen dat we Danny meteen gaan vergeten. Daarvoor kennen we hem trouwens te goed. Indertijd be klom hij als nieuweling en ju nior geregeld het ereschavotje. Hij won verschillende wed strijden. Oostvlaams kam pioen bij de juniors betekende uiteraard het hoogtepunt in zijn wielerloopbaan. Net toen hij de stap naar de liefhebbers Bruno Aelbrecht (a) plaatste werd hij ziek. Daar van heeft hij een heel seizoen de ongunstige weerslag van on dervonden, en hem zelfs ver schillende maanden van de fiets gehouden. Tijdens de voorbije winter heeft hij heel wat konditietraining gedaan. Ook deed hij enige tijd aan veldrijden. Zijn werkuren bij een autobusbedrijf liggen ech ter niet al te gunstig om regel matig te trainen en aan wed strijden deel te nemen. Jeugd Dan zijn er de jongere vogel tjes in de gemeente. Bruno Aelbrecht werd vorig seizoen lid van de juniors. Die stap had Devredigende resultaten voor gevolg. Voordien had Bruno rich als nieuweling enkele ke ren doen opmerken, toen hij in relatief korte tijd een paar wedstrijden op zijn naam schreef. Dit jaar hoopt hij ver schillende keren de bloemen te veroveren. Onlangs zagen we hem in Zele aan het werk tij dens een wedstrijd waarbij het voortdurend regende en er zelfs natte sneeuw viel. Bruno liet ons een goede indruk na. Een andere renner in de ge meente ook nog van de leeftijd van nieuweling is Bert Van Gucht. Hij blijkt een goeie start te hebben genomen, en fietste enkele malen binnen de prijzen. Vorig jaar bleef hij van een overwinning versto ken. We hebben daar ook nog Johnny Moyson die vorig sei zoen geregeld binnen de prij zen reed maar geen overwin ning op zijn naam bracht. Ge beurt dat dit jaar? Ook Kris Vereertbruggen aast allicht op betere uitslagen. Als werklus tig renner hoopt hij er dit sei zoen het beste van te maken, en eventueel overwinningen op naam te schrijven. Dan is Ronny Dierickx (a) daar nog Filip De Backer. De jongste uit het Buggenhoutse wielergezelschap, en pas in de loop van vorig seizoen gestart. Tijdens de voorbije winter nam hij aktief deel aan de trainingen van de Dender mondse wielerschool en ook op de Gentse wielerbaan ging hij enige ervaring opdoen. Waarschijnlijk zal hij, samen met de andere jonge renners, nu zaterdag aan de start ver schijnen van twee wedstrijden die in de gemeente worden georganiseerd. Het gaat om koersen voor juniors en nieu welingen. Wordt het een eer ste Buggenhoutse zege op ei gen bodem? Liefhebbers te Gooik Keys □ery nRe. zet de beuk erin las eerste overwinning bij een nieuwe kategorie is altijd wat biezonders en als deze "'0-2overwinning behaald wordt in een zware wedstrijd met 173 kwade tegenstanders dan ut Pa ffordt 'ie® P®8 ec'1' mooi. Dat maakte Aalstenaar, de jongen komt van Erembodegem, Patrn fean-Marie De NU vorig weekeinde te Gooik allemaal mee. Zyn tweede amaleurswed- (Vlie <r'-'d werd me,ecn schot in de roos. Li In Gent-Gent was al duidelijk kopgroep van 32 met daarin men uit de huidige amateurs- lat de jonge amateur uit Aalst zowat alle favorieten uit de lichting waar alleen nog Ver goede forme dreef. Hij wedstrijd. beeck, Coenen en Van Lon- d in de openingswedstrijd Er werd fel gekoerst en de dersele moesten afhaken, iwens nipt door streekge- wedstrijd haalde een gemid- Snelle spurters als Gevens en >t Roger Van den Bossche delde van boven de veertig Ilegems kregen de meeste kan- de zege gehouden. Te kilometer per uur en toch kon- sen toebedeeld, maar Jean- 'ik. op een vrij zwaar en den veertien renners in de Marie De Nil kon de spurt niet teraard selekticf parkoers, voorlaatste ronde, er moesten afwachten. Op een paar kilo- ird snel een eerste schifting twaalf ronden worden afgelegd meter van de streep zette de orgevoerd. En de ontsnap- zich nog afscheiden. Dit waren Aalstenaar alles op alles. Zijn ling die na zeven ronden acht Borms, Aerts, De Kegel, Van inspanning bezorgde hem op —ners met o.m. Vermeiren, Londersele, Leyssens, Ceuens, de streep enkele meters boni Brucker en De Buel op kop Coenen, De Nil, Vemie, lie- en meteen ook de eerste sei- cht leidde even verder tot gems, Vcrbeeck, Van Lacr, zoenzege vorming van een grotere Cochet en Capiot. Aardige na- H.A. Kris Vereerdbruggen (a) Sedert hij met de wielrennerij begon, schreef Frankie Wee- maes uit Kieldrecht al verschil- K,ral lende overwinningen op zijn "0D naam. Als eerstejaars-nieuwe ling won hij één wedstrijd. Het jaar daarop triomfeerde hij hen keer. Vorig seizoen ver overde hij vier keer de bloe- 7 men. De Waaslandcr heeft het Vj Kizocn weer goed ingezet. In Adegem-Maldegem was hij als junior aan zijn laatste wed- Jtnjd toe. Uit de 64 deelne mers toonde hij zich de snel- !le. Sedert vorige woensdag is de Kieldrechtenaar liefhebber geworden. «Het werd een mooi afscheid ran de juniors» glundert Fran kie Weemaes. «Dit seizoen nam ik aan zes •edstrijden deel. Ik triomfeer de in het klubkampioenschap. Twee keer reed ik als zevende door de finish. Ik behaalde een tierde plaats en boekte twee overwinningen. Ik kon me nauwelijks een betere start dromen. In Meerhout waren we met 34 vertrokken. Uiteindelijk zijn *e met zes renners voorop 2 (traakt. Een groepje dat met de streep in zicht tot vijf zou •orden herleid. In de sprint voor de bloemen toonde ik mij duidelijk de snelste. Vorige zondag in Adegem- Maldegem werd ik voor de tweede maal overwinnaar. Sa men met Johan De Prekel ben ik van bij de start voorop gaan rijden In de vierde van de !*intig af te leggen ronden •erden we door de groep inge haald. Achteraf kwam het tot ten tweede afscheiding. Met acht renners raakten we voor op De verstandhouding was goed, en zienderogen ver grootte ook de voorsprong. Op zevenhonderd meter van de finish plaatste Reginald De Smedt een demarrage. Johan De Prekel heeft toen gerea geerd Ik pikte in zijn wiel. Net °P de streep wipte ik naar voor fn won met een verschil van hooguit enkele centimeters. Dit weekeinde neem ik voor het eerst deel aan een ama teurwedstrijd. Ik ben er mij van bewust dat er zal te knok ken vallen. Vermits ik momen tcel werkloos ben, beschik ik over een zee van vrije tijd om mij op iedere wedstrijd voor te bereiden. Wel moet ik binnen kort mijn legerdienst gaan ver vullen. Het is mijn betrachting om er als amateur het beste van te maken. Voorlopig mik ik nog niet te hoog. Zodoende vermijd ik het risico om even tueel erg laag naar beneden te tuimelen.» E.D.M. Wielerklubs, renners en organisatoren die nieuws over het wielrennen in en rond Aalst kwyt willen, kunnen met De Voorpost kontakt opnemen vla Hugo Aerts, Kapucijnen laan 11, 9330 Dendermonde (tel. 052/22.15.62). Johnny Moyson (a) GEVECHTSSPORTEN RUGBY De gebeurtenissen van de voorbije weken hebben de laatste hoop voor behoud van de Dendermondse Rugby club nu volledig en definitef de kop ingedrukt. De gevreesde degradatie naar de 3de nationale afdeling staat nu vast. De knoop werd uiteindelijk doorgehakt in de wedstrijd tegen R.C. Anderlecht, die, willen de Dendermondenaars hun behoud in 2de verzekeren, onverwijld moest gewon nen worden. Het werd een rumoerige wedstrijd, met veel flaters maar ook enorm veel tegenslag voor de Dendermondse ploeg, die op eigen veld in het begin van het seizoen nog ronduit de vloer aanveegde met de Brusselaars. De balans was een 17-7-nederlaag en twee uitsluitingen (Moortgat en Van- derveken) voor het Dendermondse team, dat toen reeds (drie weken terug) via een zeer eenvoudig rekensommetje de degradatie kon voorspellen. De winst van R.C. Ander lecht op Frameries, één week later bevestigde definitief de redding van dat team, en de daaraan verbonden degrada tie van de DRC. Worstelklub Willen is Kunnen - uit Kruibeke heeft nu een eigen zaal in de Langestraat 33, goed voor worstelmeetings (dw) Datzelfde weekend speelde de DRC trouwens, ontdaan van alle zenuwen blijkbaar, een opmerkelijke (reeds 2 maal verdaagde) wedstrijd op de terreinen van de BUC. BUC, kandidaat voor promo tie naar 1ste, verloor de wed strijd met de op één na kleinste skore (0-4), na een fraaie try van Frans De Leepeleer, één van de weinige spelers in het DRC-team, die in dit seizoen einde zijn stijgende vorm kon bevestigen. Het was er dus vorige week zondag (thuis tegen F.C. Luik) om te doen voor een waardig afscheid in tweede nationale te zorgen. De DRC, vorig sei zoen nog vierde, kon in elk geval, na de wedstrijd op BUC, hoop op een spannende en aangename wedstrijd koes teren. En aanvankelijk kregen de Dendermondse supporters in derdaad een spetterend rug- byspektakel aangeboden. Luik, allerminst van plan om iets kado te doen, skoorde al in de eerste minuten (0-4), wat de spanning enkel nog ver hoogde! En toen Mark De Bondt (met die man moet volgend seizoen rekening worden gehouden) kort daarna prachtig gelijkstel de, meende iedereen dat spek takel voor de rest van de wed strijd gegarandeerd was. En zo geschiedde, maar dat was enkel toe te schrijven aan de klasse en het samenspel van het Luikse team, dat (na nog een kwartiertje spanning) aan een werkelijke rugbyinitiatie begon. Laat ons hopen dat Dender monde er iets van geleerd heeft Om kort te zijn: rife eindstand werd 4-45 en dat zegt op zich zelf genoeg! DRC-trainer Van der Veken stond ons na de wedstrijd vol gend interview toe: Frans, had je bij de aanvang van het seizoen zoiets durven voorspellen? ledereen lachte me uit toen ik bij de aanvang van dit seizoen, weliswaar niet pessimistisch maar toch vrij realistisch, voor spelde dal we het dit jaar ont zettend moeilijk zouden krij gen. Het valt me zwaar te moe ten konstateren dat die sombere voorspelling is uitgekomen En wat zijn nu de redenen van die plotse, onverklaarbare ne derlagen? Vooreerst is er natuurlijk het feit dat er dit seizoen twee zeer sterke teams vanuit derde natio nale waren gepromoveerd! En de twee degraderende teams uit eerste nationale waren nu ook niet precies doetjes! Maar toch verklaart dat niet alles, want de DRC heeft al vroeger bewezen dat geen enke le team onklopbaar is (kijk maar naar de bekeroverwin ning tegen Standard Luik dit seizoen). Er zijn natuurlijk ook de bles sures?! Inderdaad! Zonder dal als ekskuus te wil len gebruiken is het toch zo dat de DRC dit seizoen een onge looflijke rampenplaag heeft doorworsteld! Zo war er, na amper een halve wedstrijd dit seizoen, het uitval len van Herman Van Hauwer- meire, vasge pion in het eerste team. Enkele weken nadien onder brak een verre legerdienst het opstellen van onze beste sprin ger, en er waren de blessures van Sens, Maetens en De Lee- peleere en de ziekte van Bec kers enz. Heem daar de misschien ver diende, maar alleszins storen de, uitsluitingen van Sens, Ver meulen en Moortgat bij, en dan zul je moeten toegeven dat er dit seizoen bezwaarlijk over een DRC-team kon gesproken worden. Het was elke week opnieuw een lastige zaak om met een degelij ke ploeg op het. veld te komen. En dat is ook niet zo abnor maal, gezien de DRC toch nog maar vier jaar bestaat. De re serve, die nodig is om zo'n rampenjaar zonder kleerscheu ren door te komen, kan men hier nu eenmaal nog niet ver wachten. Ik kan me toch bezwaarlijk van de indruk ontdoen dat en kele spelers dit jaar niet ge presteerd hebben zoals vorige seizoenen. Dat is in enkele gevallen zeker waar! Maar het moet toch gerelati veerd worden, in die zin dat weinig spelers de kans hebben gekregen om voldoende wed strijden na elkaar op dezelfde plaats in het team te spelen, zodat de uiterst noodzakelijke kompetitieervaring, specifiek per positie, ontbrak gedurende het gehele seizoen. Er zijn nu eenmaal dingen die niet alleen op training kunnen worden bij gebracht. Een laatste, voor de hand lig gende vraag: wat zijn de voor uitzichten voor volgend seizoen? Moeilijk te voorspellen! De tegenstand zal uiteraard een stuk zwakker zijn, maar dat belet niet dat er toch weer hard zal moeten getraind worden om hoop op onmiddellijke terug keer naar 2de te mogen koeste ren. Er zijn daar immers nogal wat ploegen met de nodige ambitie. Het is alleszins zo dat we eerst opnieuw rugby gaan moeten leren spelen, en dat kunnen we doen in de Challenge Antoine, waar we nog steeds in de run ning zijn, en in de nodige vriendschappelijke wedstrijden. Alles zal uiteraard afhangen van de motivatie en de leergie righeid van de spelers, en daar over kan ik nu toch bezwaarlijk reeds voorspellingen doen. We zien wel als 't zo ver is... Vorig weekeinde werden er in Dendermonde nog twee rug bywedstrijden gespeeld. In het reserveteam, dat op An derlecht zijn 8ste seizoenover winning had geboekt, ging het tot de helft van de tweede periode nagenoeg gelijk op. De Luikse reserves konden echter op zeer korte tijd van een 10-9 voorsprong verder gaan naar een 9-22 einduitslag. We noteerden een try van thuisspeler Verhas. Het zal voor de Dendermond se reserves trouwens allemaal nogal veranderen vanaf vol gend seizoen. In derde nationale word im mers niet met reserveteams ge speeld, zodat de moeilijke keuze tussen apart inschrijven in de laagste afdeling of het louter spelen van vriendschap pelijke wedstrijden, moet wor den gemaakt. Ook de juniors traden het voorbije weekeinde op eigen veld aan! Niettegenstaande een 20-60 nederlaag hebben deze jonge snaken ons toch de indruk ge geven dat er nog voldoende jong talent in Dendermonde aanwezig is! Opmerkelijk was alleszins de prestatie van de jonge Ver liest. die zonder kompleksen een komplete verdediging het nakijken liet om nadien met een krachtige duik tussen drie verdedigers door te scoren. Ook de try's van De Coene, Michem en Cocreman bleven niet onopgemerkt bij de Den dermondse trainer, die blijk baar de vaste intentie heeft om tijdens het volgende seizoen ook een paar jongere spelers hun kans te laten waarnemen in het fanionteam. En misschien krijgen enkele van de juniors daar zondag reeds meteen de kans toe in een wedstrijd tegen R.C. Bois- fort, het team dat dit jaar waarschijnlijk de Belgische rugbytite! in eerste nationale afdeling in de wacht gaat slepen. Meteen een keiharde leer school dus! KVD KORFBAL APPELS - SCHOTEN 10-10 Een wedstrijd die voor Appels op een schitterende wijze van start ging draaide bijna op een nederlaag uit. In de eerste wedstrijdhelft voerde Appels het hoge woord onder kom- mando van Frankie Vermeir die zondag de beste man op het veld was. Bij de rust wezen de bordjes 6-3 en daar waren drie korven van Frankie bij. Luc Eeckhoudt had wel wat tegenslag in het besluiten an ders was de stand wel hoger opgelopen. Appels kon in de tweede helft stand houden tot ongeveer twintig minuten voor het ein de. Dan was het Schoten dat een offensief inzette dat hen op gelijke hoogte bracht van Appels 10-10. Bij Appels zaten een paar spelers er door en die snakten naar het verlossende einde. Ja, alle dagen zijn ook dezelfde niet, ook voor een korfballer! De korven. Voor de doelpunten zorgden: Edwin Borms - Frankie Vermeir vier maal - Wim de Wilde twee maal. Ann Schuddinck 2 x en Dirk Duym. RESERVEN: APPELS - CHOTEN 7-2 Bij de reserVen vlotte het heel wat beter dan bij de fanions want zij waren twee speelhelf- ten de besten. Het werden 7 korven maar het hadden er evengoed 10 kunnen zijn had den ze een beetje geluk gehad bij de afwerking. Hiervoor zorgden: Patrick Scholiers 2 x. Lieve De Winter. Dany Van den Steen 2 x en Rudy Van den Steen 2 x. André.

De Voorpost | 1984 | | pagina 35