Na verlenging gesneuveld Van Peteghem nog maar eens EKSAAHDE - MELLE 98-89 >e Cauwer groots LSELE - VLIERZELE 90-115 TT Aalst toch nog een waterkansje tegen Hoger Op Aalst zo goed als veroordeeld Van Renterghem onhoudbaar Stevige repliek JUVENTUS ZOTTEGEM - HEMACO DENDERMONDE: 67-64 Te late terugkeer GEYWA MOERZEKE - C.S. MICHEL KLUISBERGEN: 79-87 Spelersnood ASSENEDE - GREMBERGEN: 71-61 Verder op de dool ERPE MERE - BBC LOKEREN 87-71 Zonder probleem Twijfel tot de laatste speeldag 1' P.: HOGER OP GENT - B.B.C. DENDERMONDE: 75-74 De Voorpost - 23.3.1984 - 37 ets andc ag het deze kc ïtsten. lebben herpa Schellin puntc in de lai paar kt gelede idaag ni ilaan 'n basla nde zwi atch is ten, ma ;t ze ergh 1 Smit Depn jen 6- »ch 10- 2-0, H :y 0-3. WEGI BASKETBAL AKRON RONSE - BBC BEVEREN 82-76 Een goeie eerste helft den terecht maar op ongeluk van Beveren bracht na 12-14 kige wijze gaf een nochtans (7' min.) de ploeg van coach goeie Guy Schmitt de bal in Gerardi voortdurend aan de Akron-handen. De bezoekers leiding. Zonnekijn - De Bruc- dwongen een verlenging af ik de ker waren de gevaarlijkste (68-68), en die ultieme vijf mi- aan m kleppers maar bij de thuis- nuten kwam de man van de ploeg was het al Spileers wat match op de proppen. Met een de klok sloeg. Beveren liet 5 op 5 was Walraet de wed- echter een 28-32 (17c min.) strijdwinnaar want bij Beveren verloren gaan want de laatste kwam niemand meer op het minuten voor rust skoorde nie- voorplan, mand meer en Akron nam de Punten: Beveren: Zonnekijn leiding tot 34-32. 10-8-4, Van Dosselaer 2-6-0, De tweede helft kregen wij een Viroux 2-12-2, De Brucker 10^ spannende zij aan zij met deze 6-0, Schmitt 8-4-2. keer Viroux in een glansrol. Vermelden wij nog dat Van Beveren bleef voortdurend de Loo slechts sporadisch op het beste ploeg en vanaf 53-55 (101 veld verscheen wegens voetlet- min.) kwam Akron niet meer sel, zodat de prestatie van Be- aan zijn trekken. De laatste veren nog meer glans krijgt, minuut bij 65-68 kwam de re bound echter in Beverse han- WEGA 2' P.A. In een wedstrijd met meer rendeerde sloot Eksaar- tel veel fouten is db thuis- de bij 70-70 (10* min.) aan. De loeg enn geslaagd al het goed foutenlast bij Melle begon te bevestigen dat van hen ge- door te wegen en een bezoe- '-gd werd. De Gentenaars na- kende spelers moest zelfs van ten wel de eerste minuten de de scheidsrechters naar de ading 17-23 (10* min.) en zelfs kleedkamers. Het einde van de .4-36, maar de jonge Eksaard- veldslag bracht de Melle ploeg e ploeg bleef niet bij de pak- met 4 spelers op het terrein en ken zitten. Er werd in eigen hiervan profiteerde Eksaarde insen geloofd ook al stond om verdiend te winnen. Ifweg een 39-50 achterstand Punten: Eksaarde: Fruyteir 2, i het bord. Tallir 4, Van Peteghem 41, E. Dc tweede helft kwamen Van Willems 7, A. Willems 10, Tol- pcteghem en Tollenaere op knaere 22, Creve 7. iet voorplan en omdat de ge rechtsbasket van Melle niet WEGA De toekomst van de Aalsterse toren hangt momenteel aan een zijden draadje. Alles staat of valt met de wedstrijd van volgende zaterdag thuis tegen Hoger Op. Volgens sekretaris Van Neyghem is alles nog niet verloren. Soms gebeuren er wel eens verrassingen, komen er donder slagen voor bij heldere hemel of hoort men het in Keulen onverwachts rommelen. Zo te zien blijft de torensekretaris er in geloven, ook al zijn de vooruitzichten, realistisch bekeken, allesbehalve rooskleurig. Door de eindzege bij Were Di te laten liggen is de kans groot dat deze Ajuinenploeg volgend seizoen in tweede provinciale tuimelt. Hoe reageert de doorsnee 'Torenjongenhierop? Hoe kan je daar op reageren? Wij worden verplicht ons by de zaak neer te leggen. Maar vooraleer het zover komt, is iedereen van plan zijn vel duur te verkopen. Heel '83-'84 is voor ons al een hoop ellende geweest veelvuldige afwezighe den van belangrijke spelers, allerlei ziekten, blessures, tegenslagen qua arbittrage enz...). Neem nou de match tegen Were Di vorig weekend. 33 minuten lang houden de jongens het vol hun tegenstanders te domineren. O.K., sommigen zullen hierop replikeren met te zeggen: het is niet moeilijk als de Aertsens er niet by zijn de grote jan uithangen. Maar kom, iedereen heeft het zelfgezien dat de thuisploeg nu ook geen gemakkelijke kluif was. De Aalsterse jongens deden alles om voor te blijven. Maar op 7 minuten van het einde gebeurde het weer: de ploeg stort in mekaar, niets aan te doen. Hiervan maakten Marin, Van den Brant en De Pauw gebruik om door te stoten. Net voor het affluiten van de wedstrijd kregen De Troyer en Lenoir nog de kans om zonder problemen door te gaan naar de ring. Zij laten die kansen echter onbenut. Aan inzet ontbrak het hen zeker niet, maar de zenuwen kunnen een ploeg soms lelijk parten spelen. Als de jongens even gemoti veerd op het plein staan WE en het geluk zit aan onze kant, dan heb ik goeie hoop.» Dus winnen thuis tegen Hoger Op blijft er dik inzitten. En dan? Dan veroorzaken wij een kettingreaktie. Laat ons even dromen. Als wij winnen en Sint-Niklaas en Dendermonde (deze 2 ploegen zitten eveneens met een moeilijke konfronta- tie beschoren) laten het afweten, dan zit het er in dat wij in eerste provinciale blijven. In dat geval zouden er een paar testwedstrijden moeten gespeeld worden.» Vindt de toren zich misschien te goed» om te zakken? Misschien wel, er zijn andere ploegen die hst eerder verdienen te degraderen dan wij, ik blijf er bij: het zijn vooral onze tegenslagen die ons zo ver de diepte ingesleurd hebben.» (nr) WERE DI - THE TOWER 66-62 1' P. Zonder Luk Aerts en broer Wiifried moest de thuisploeg na drie opeenvolgende nederlagen de strijd aanbinden tegen een super gemotiveerd The Tower Aalst. Na 2 minuten wist men al genoeg (2-10) en het kostte Were di dan ook moeite om langs een steengoede Marin tot 10- 10 terug te komen. De andere thuisspelers bleken niet in goede doen en langs De Troyer kon Aalst uitlopen tot 16- 22 en even later tot 16-28 (15' min.). Het licht stond op rood voor Were Di want by de rust namen de bezoekers de beste optie op de zege 24-34. Coach Moorthamer had bij de rust zijn spelers echter gemoti veerd en in één ruk kon Were di terugslaan tot 33-36 (5C min.). De Brant gooide een 4 op 4 binnen en wanneer de thuisploeg voor het eerst op voorsprong kwam 49-48 (lle min.) schoot Mark de Pauw voorgoed uit zijn krammen. De Wase vleugelspeler wierp 6 keer na elkaar binnen zonder een misser en bij 59-54 (15c min.) was de winnaar gekend. Wel kreeg The Tower tijdens een ultiem offensief nog twee open kansen, maar die werden zonder pardon gemist. Were di won nog verdiend en deze uit slag kan waarschijnlijk de de gradatie van Aalst betekenen. Feit is dat de klaaskens dubbel blij waren met de zege van hun stadsgenoten. Punten: Were-di: De Brant 8- 10, Marin 10-5, Vercauteren 2- 7, Van Hassel 2-8, De Pauw 2- 12. The Tower: Van der Borght 4- 6, De Troyer 20-8, Lenoir 8-4, Thijs 2-4, De Smet 0-4, Van den Bremt 0-2. WEGA Basketbal, Were Di-Tower: De thuisploeg leverde een pres tatie zoals in de good old days (dw) BBC BAZEL - RED BOYS 89-76 2* P. A. De bezoekers met Pieters vanop de vleugel lieten na 5 minuten 16-12 afdrukken. Dit was het sein om verder de leiding in handen te nemen want Bazel zocht naar cohesie en moest bij 26-31 (10* min.) enkele vervangingen doorvoe ren. Dirckx kwam de plaats van Becquet innemen en Bazel kreeg vleugels. De thuisploeg liet een 16-0 optekenen en Red Boys kon niet reageren. Van Renterghem scoorde uit alle hoeken en de 50-43 rustcijfers waren een juiste weergave van het spelverloop. De tweede periode bleef Red Boys moedig doorvechten maar de kloof kon niet worden gedicht. Bazel bleef met 60-61 en 70-61 gestatig aan de leiding en grootmeester Van Renter ghem legde een meer dan gave prestatie voor het voetlicht. Verdiende zege van het jonge Bazel dat echter met een nuk kige Becquet in het keelgat zit. De Rubacspeler die voor één jaar bij Bazel werd aangeslo ten ging zich tijdens de eerste helft al in burger zetten en liet zijn ploegmaats aan hun lot over. Punten: Bazel: Van Renter ghem 37, Dirckx 6, Meire 18, Becquet 4, Van Damme 2, Verschooren 8. WEGA 2' P.A. Tegen kampioen Vlier- De tweede helft startte Vlier- P De Collegeploeg heeft de zele paste de thuisploeg heel zele met een drukkingsaktie f,wefde "ll de rangschikking de wedstrijd een manverdedi- die Melsele echter niet kon „f®1 ezorgd ging toe. Dc bezoekers lieten deren. De Cauwer werd nu de y°°raleer de buit binnen was. met vrijworpen wel een 0-10 beste thuisspeler en omdat S-!a.r"e best. C" F"g optekenen maar waren toch geen balverlies geleden werd do°r «ot 2-11. De bezoekers verbaasd over de durf van zorgde Melsele voor goed ver- Profjtecrden. van die uitgangs- Mclsele. weer. Schorreel kon echter Positie om in de run voor de Willems hield Schorreel in het naar het einde toe toch in de °Verwlnning te .bl,£en, Pf >g en na 20-30 (IC min.) kon match komen zodat Van Trap- wa? hoofdzakelijk 'elsele gelijke tred houden pen even voor het einde voor afgestemd op de vleugelspeler Imet Vlierzele. Even voor rust de centuryscore zorgde. Pun- Lu^ Van ^bergen, d'e men losten de mannen van Staut ten: Melsele: Van Goethem 11, ™et alle m>ddelen trachtte te even dc rol en Vlierzele met Staut 16, Laureys 16, De Cau- s?°PPcn Dendermonde liet Van Trappen was er als de wer26 Polflietll Willems 10. zich met in de hoek drummen, kippen bij om voor 44-65 te maar blJ de h»1 had Juventus zorgen. WEGA met heel wat inspanningen het evenwicht hersteld. In de tweede spelperiode kon de thuisploeg zich niet door- 1' P. Tot 8-8 konden Van Loey de bezoekers.' Op de 11' mi- ke door de knieën en via 30-44 van Van Cleemput de thuis- nuut was nog alles mogelijk was bij de rust met 34-50 de a ploeg in het spoor houden van (22-23) maar dan ging Moerze- winnaar gekend. Geywa vond zetten. Luk Van Lembergen kreeg in de aanval heel wat steun van zijn broer Pat en ook Van Nuffel leverde heel ver dienstelijk werk. Hedwig Ver stappen deed zijn best om te gen het thuisoverwicht in de rebound te kampen, maar in de slotfaze moest hij zich ge wonnen geven. Hemaco kon voor de afwerking alleen maar op het hoger genoemde kwar tet rekenen en bij de afwerking was Juventus uiteindelijk sterker. Punten: Hemaco: Verstappen 11, Luc Van Lembergen 22, Pat Van Lembergen 16, Van Nuffel 15. BENO Basketbal, Were Di-Tower: Aerts (W) mag ongehinderd oprukken naar de korf. (dw) 'cfi) geen tegenzet om de sterke en grote jonge Malfrère aan ban den te leggen en die kreeg steun van Castelain, om de overwinning te verant woorden. In de tweede helft probeerde Geywa zijn aanhangers nog wat spektakel te brengen en zij zorgden voor een opgemerkte terugkeer. Het duo Van Cleemput - Van Loey kreeg steun van Van Hautte-Van Riet en via 45-58 aan de 6' minuut naderde de thuisploeg tot 55-62 en 62-69 aan de 14e minuut. Het miste dan enkele gemakkelijke korven en dit sneed de terugkeer de pas af, zodat de bezoekers de reste rende minuten rustig konden uitspelen. Punten: Moerzeke: Van Loey 15-12, Van Riet 0-8, Persiau 4- 4, Van Hautte 1-12, Van Cleemput 14-9. BENO 3'P.B. Het uitvallen van Ste- faan De Cock met een voet blessure in de reservenwed- strijd was een domper op de Grembergse ambities, die met een klein spelersaantal naar Assenede waren getrokken. Vijf valabele eersteploegspe- lers, die in de eerste helft langs Segers en Putteman tot de 10" minuut vooropbleven 12-14, kregen dan een eerste opdoffer met een lokale 11-0 en 23-14 op de 14' minuut. De bezoe kers waren heel verdienstelijk en sloegen bij de rust nog terug tot 29-27. In de tweede helft verleenden De Clercq - Haentjens steun aan Segers - Putteman en op 10 minuten van het einde met 44- 40 op het bord was nog alles mogelijk, maar Assenede plaatste dan een 9-0 en 53-40 aan de 15° minuut. Grember- gen kwam nog eens tot 62-55 terug, maar het uitvallen van Segers voor fouten deed de deur dicht. Punten: Segers 14-11, De Clercq 4-9, Putteman 7-5, Scholliers 0-0, Heirwegh 2-3, Haentjens 0-6. BENO 2' P.A. De bezoekers konden langs De Nul - Van Boven een vroege voorsprong opbouwen 8-17 (6C min.) maar J. Calle- baut, de produktiefste thuis speler: plaatste Mere op 28-28 (10° min.) Lokeren bleef de beste ploeg maar tot 32-39 (15' min.) maar dan was het Lie- vens L. die voor 44-45 rustcij fers kon zorgen. De tweede helft zakte Lokeren weg op een peil dat minder goed was. Mere kon de leiding veroveren tot 56-51 en ging dan door tot 67-53 C10e min.). Dit was de beslissende kloof want Lokeren bezat niemand die het tij kon omgooien. Bij 77-58 was de match gespeeld en Lokeren blijft vast op de derde laatste plaats in de rang schikking. Punten: Mere: Callebaut D. 3, Callebaut J. 28, Lievens L. 11, Lievens M. 21, De Punt 22, Meuleman 2. Lokeren: De Nul 15, Van de Vijver 8, Vermeersche 5, Van Lent 12, Van Boven 16, Vion 11, Antheunis 2. WEGA RUBAC RUPELMONDE - MALDEGEM 105-83 3' P.B. Gestart met een stugge verdediging op de vleugelspe lers Van Bezien en Schuur- mans, kon Rubac heel vlug de leiding nemen bij 13-10 (5C min.) Maldegem reageerde langs spelverdeler Sarazijn en dit had voor gevolg dat beide ploegen zij aan zij naar 46-46 rustcijfer gingen. De tweede helft tapte Rubac uit een ander vaatje. Werner Bolssens bleek de man van de match. Hij skoorde na 58-58 (5« min.) de beslissende punten tot 70-58 (10* min.) Maldegem kon niet reageren en wanneer Verhulst uitviel voor fouten vreesden wij even voor de thuisploeg. De ingevallen Wii fried Bolssens deed het echter bijzonder goed zodat de thuis zege nooit in gevaar kwam. Diezelfde speler skoorde het 100ste punt zodat Rubac ver der in strijd blijft voor de twee de plaats. Punten: Rubac: Verhust 16, Bolssens Wiifried 14, Bolssens Werner 22, Poppe 20, Van Britsom 13, Verschooren 20. WEGA öal, Moerzeke-CS Michel: Van Loey wint het duel en skoort SCHAKEN Een hoogst verdienstelijk re sultaat voor Dendermonde, maar de nederlaag met het kleinste verschil, als er puntcn- nood is, laat altijd een wrange nasmaak na. Dendermonde moet de laatste match thuis tegen Akron Ronse winnen. Het heeft samen met St.-Ni- klase nog wel twee punten voorsprong op The Tower Aalst, maar een nederlaag zou tot een testwedstrijd kunnen leiden. Te Gent nam Dendermonde de beste start en via 13-18 op de 9* minuut zorgden Van Leemput en Goossens in de 13' voor 21-28 en het voordeel werd tot de 16' minuut intakt gehouden (27-34). Van Neste kon bij de rust het evenwicht herstellen (37-38). In de tweede helft hielden de bezoekers de koord en via 47- 42 op de 3' minuut werd het verschil uitgebouwd tot 65-59. De Dendermondse verdedi ging had heel wat problemen met De Meyer die doorlopend de baseline nam. De bezoekers voelden dat er wat moest ge beuren en Bieseman skoorde 6 punten. Dendermonde had met 67-69 de beste winstkan sen. Het speelde zichzelf in het verweer, door op het meest ongepaste moment balverlies te lijden bij het opzetten van een aanval. Hoger Op profi teerde er van om 73-70 uit te lopen en die achterstand kon den de bezoekers niet meer ophalen. Dendermonde: Coeckelbergh 6-2, Piron 0-0. Van Leemput 14-4, Vermeulen 4-4, Biese man 2-13, Verhas 0-0, Goos sens 12-13. BENO SCHAAKKLUB PION AALST: Marc Ghysels is een waardig kampioen Het klubkampioenschap van de Aalsterse schaakklub Pion is beëindigd. Kampioenen, «ijgers cn dalers zijn gekend, behalve in de tweede reeks waar Herman Sneppe mits een ttge tegen Fcrnand Van Cau- wenberge in ekstremis nog kan promoveren ten nadele van Theo Vandergoten. Met een voor Freddy Vanhee, legen Bernard De Wolf cn te len laatstgeklasscerde Botcr- >crgh, op papier duidelijk een voudiger kalender dan zijn konkurrent Mare Ghysels tipte iedereen op Freddy Vanhee om de kampioenstitel ii. de wacht te slepen, maar het lot besliste anders. Twee nederlagen van Freddy deden de balans in het voor deel van Mare Ghysels over hellen, die in zijn laatste acht partijen een schitterend 8 uit 8 wedstrijden liet noteren. Een waardig kampioen dus. Profi ciat! Uitslagen: Ghysens - De Mol 2-2 De Wolf - Van Tittelboom 1-3 Ghysels - Limbourg 3-1 Botcrbergh - Vanhee 3-1 De Smet - Ghysels 1-3 Limbourg - Ghysens 3-1 Eindstand: Kampioen: 1. Ghysels Mare 14 uit 18, 2. Vanhee 12 uit 18. 3. Limbourg 11 A uit 18, 4. De Wolf 9 'A uit 18,5. Baeten 8 A uit 12 (forfait) - De Smet 8 A uit 18 - Van Tittelboom 8 'A uit 18, 8. De Mol 8 uit 18, 9 Ghijsens 6 A uit 18 en 10. Botcrbergh 3 uit 18. Kampioen in de 2de reeks werd Dirk Inzé die een sterk seizoen speelde. Om te zien welke ploeg er nu promoveert moet men eerst dc uitslag af wachten van de hogervermeldc wedstrijd tussen Van Cauwen- berge en Sneppe. Het bestuur van de dynamische Aalsterse schaakklub bestaat uit meer dan één pion (per) Ook in de derde reeks werd het een spannende kompetitie. Gedurende 24 speeldagen kampten hier meer dan 50 spe lers. Frank De Backer en Ludo Dc Coster stijgen naar de tweede reeks, maar Ludo moet na een langdurige nek aan nek race toch de titel aan Frank laten. Een speciale vermelding ver dienen zeker de nieuwelingen Willy Hooft, Ponnet en Backer 33 (24), 4. Boterbergh Baeyens die zich in de voorste 28 (24), 5. Meulemans 24 (22), gelederen rangschikten en vol- 6. Van Driessche 23 (24), 7 gend jaar wellicht een gooi Hooft 22 (24). 8. Ponnet 21 naar de titel zullen doen. (18), 9. Baeyens 21 (23) en 10. Eindstand - derde reeks (eer- Hoebeke 20 (24). ste 10 spelers): velries 0 punten Opgelet schakers: op 22 maart remise 1 punt cn winst: 2 wordt het jaarlijks snclschaak- Pun,ei? kampioenschap ingericht. Kampioen: 1. De Backer Start om 20 u. in lokaal Bistro, tint Frank 36 (22 partijen), 2. De Grote Markt - Aalst (bij dè DU 2yn de dne kamPl0enen van de Aalsterse schaakklub Coster 35 (23 partijen). 3. De Frakken). "De Pion»: Mark Ghijsels, Frank De Backer en Dirk Inzé V.E.M.

De Voorpost | 1984 | | pagina 37