Nationale kompetitie in vogelvlucht Voortreffelijke derde set VC. BUGGENHOUT - SINfiAI-WAAS SIBOK 0-3 VOLLEYKALENDER HEREN Goed resultaat AALTER - ADEC BAASRODE 0-3 Voorbereiding op komende derby PARDAF KRUIBEKE - VOACH MOL: 2-3 Toeschouwers kregen geen waar voor hun geld. RAPID ST. NIKLAAS - ST.-JAN-HEMELVEERDEGEM 3-0 JEUGD KALENDER De Voorpost - 23.3.1984 - 41 Jongens Kadetten: 2513 17.30 Appel te rre - Aalst 25/3: Finale Beker van Oost- Vlaanderen voor jeugdploegen if I" sporthal Kristalbad Damval- rolleybal, TcmxeStecndorp. De gaaien geraakten hoe lan- leistraat te Neusden (Oost ier hoe meer in de verdrukking (dw) Vlaanderen). 9.30 Meisjes Kadetten: D. Denderhoutem - Juvenes Zele 11.00 Jongens Kadetten: V.K. Aalst - VBK Neusden 15.00 Jongens Scholieren: VBK. Heusden - Oltisj Bazel 16.30 Jongens Junioren: Adec Baasrode - While Star St.- Volleybalklub Aalst won met 3-0 tegen Assenede (per) Amandsberg 20.00 Jongens Beloften: Erwetegem - VK Aalst DRUPPELTELLER Naar aanleiding van 25 jaar Bond zonder Naam geeft de Regie der Posterijen op 26 maart een speciale postzegel uit gewijd aan de vzw Bond zonder Naam. Op de zegel staat een grafische weergave van het embleem van deze ver eniging die een waarde heeft van 12 fr. Op 2 april geeft de Regie der Posterijen een speciale postze gel uit met toeslag ter gelegen heid van de vijftigste verjaar dag van de Nationale Loterij. De zegel heeft een waarde van 12 fr. met 3 fr. toeslag. Volleybal, Hades Temse-Herzele. In de laatste set kwam het fysieke overwicht van Herzele een woordje meespreken (dw) Volleybal, Nieuwkerken-Zele. Een mooie smash van Zeie naar Geerts (dw) 1-15, 1-15, 15-17. De leider ging op bezoek bij de rode lantaarndrager. Sinaai zat even in de problemen tijdens de derde set, waar ze tegen stand ondervonden van de thuisploeg, maar de hulp heb- beh gekregen van de scheids rechter om de set kunnen uit maken. Sinaai, dat gestart was met goed bezielde ambities, heeft het twee sets lang kun nen volhouden. Gedurende twee sets waren ze veel te sterk voor de thuis ploeg, die blunderde in de re ceptie waarbij Bas in het bij zonder. Tweemaal 15-1, dat zegt genoeg. In de derde set liep Sibok uit tot 6-10 en dankzij het aanvallend werk van De Decker kon de thuis ploeg de kloof dichten: het werd 12-12. Weliswaar gehol pen door verscheidene opsla gen van Sinaai, die buiten de lijnen belandden, werkte Bug- genhout aan zijn remonte via een kruisbeweging ging gibok naar 12-14. Toch kon Buggen- hout nog opklimmen tot 14-14. Dan ging de bal over en weer zoals bij een ping-pong spel. Opdat moment blunderde een voordien goed leidende scheidsrechter door een vier maal gespeelde bal niet te be straffen. Deze scheidsrechter lijke nalatigheid viel in het na deel van de thuisploeg uit. Si naai was nochtans de veel be tere ploeg met als uitblinker Hertegonne. Samenstelling Buggenhout: Van Damme, Van den Bran den, Van de Plas, Tramezien, Vas, Vermeir, De Decker, Veyt, Bettens. Samenstelling Sinaai: De Puy- schier, Selis, Janssens, De Col- Duymelincke, Degra- g irnaert, Keppens, Ver- camtuen, Hertegonne, Van Loocke. Het Vlaams Blok organi- zeert op zondag 25 maart om 14 uur in het kongressenpaleis te Brussel. Het kongres zal meer bepaald gaan over het vreemdelingenbeleid, tcma dat zal worden ingeleid oor Erik Deleu. Erediv.,24.3 20 u. Temse - Horman Nat. D. 24.3 20 u. Komen - Aalst 1' Prov. 24.3 16 u. Kontakt Temse - Kemzeke 2Pro. B. 24.3 18.15 u. Nazareth - Michelbeke 25.3 15.15 u. Oudenaarde - Kuklos Aalst 3' Pr. C 24.3 20 u. Aaigem - Borsbeke 24.3 20 u.: Lebbeke - Herzele 4' Pr. C. 24.3 20 u. Lebbeke - Denderwindeke Beker van Oost-Vlaanderen hal ve finales 25.3 18 u.: Vitesse Kruibeke - VK Aalst (+D 26.3: 20 u. Steendorp (+3) - Rapid St.- Niklaas. VOLLEYBAL Tegen het bedreigde Aalter heeft Adec een verstandige wedstrijd gespeeld. Tot 6-7 do mineert Baasrode lichtjes, vooral door de inbreng van Kris Lenssens (opslag) en het duo Eddy Meersman-Guy De Mulder (blok). Tweemaal na elkaar skoort Kris Lenssens (eenmaal op korte aanval en eenmaal vanop positie 4) en een dakgoot van Meersman en twee opslagpunten van Kris Meert zorgen voor een veilige voorsprong (6-14). Guy De Mulder heeft de eer om uit te smashen. Met Dirk Nobels aan de op slag, en prachtblokken van Van Nienwenhove-Lenssens loopt Adec vlug uit naar 1-7. Maar plots beginnen ze te fla teren, ze maken 6 grove fou ten, en Aalter steekt hen voor bij (9-7). Guy De Mulder keert echter het tij, en hierdoor aan gestoken komen de anderen ook in aktie: 11-14. Weer een paar schoonheidsfoutjes laten de Aaltemaars terugkomen, maar Kris Meert blokt een aanval af, en een van de aan vallers van de thuisploeg smasht nog eens op de anten ne, en zo wordt het 14-16. Een 3-0 in de derde set wordt door Van Nieuwenhove weg gewerkt met uitstekend op- slagwerk. Tot 8-8 is het een nek-aan-nek race, maar Adec begint daarna zijn tegenstan der te overklassen met prachti ge aanvallen van Meert, Lens- sen en De Meersman, en pri ma samenspel van Van Nieu wenhove en De Mulder. Op 8- 13 schijnen de Baasroodse schaapjes op het droge, maar een tot dan toe verdienstelijke Dirk Nobels faalt in een over moedige set-up, en dat geeft de tegenstanders weer nieuwe hoop. Karei Moens wordt erin gebracht. Van Nieuwenhove vangt de bal keurig op, geeft door naar De Mulder en die rondt af. De set is gewonnen. Verdiende overwinning zonder de grieperige Breuckelaers, en met een puike prestatie van Johan Van Nieuwenhove. MDS 12-15, 15-5, 12-15, 15-5, 10-15. Sinds de aanvang van het seizoen heeft Pardaf al achtmaal een vjjfsetswedstrjjd gespeeld, maar het heeft er spijtig genoeg toch zes wedstrijden van verloren met 3-2 of 2-3. Pardaf, dat totaal 64 punten heeft geskoord, met een tegenskore van 45 punten voor de bezoekers is toch te ondergegaan. sten, De reden van het verlies kan kracht uitspelen. Maar hij kon r De gezocht worden bij het uitval- evenmin iets veranderen ten "vW |jn van Franky Conincx we- voordele van de thuisploeg. jens een blessure. Deze man De Pardaf jongens hebben een t op was tot op dat ogenblik de ster goede wedstrijd gespeeld en op het veld. Speler-trainer Luk worden geprezen door het De Leenheer, herstellend van klubbestuur voor hun inzet en oeide een auto-ongeluk moest inval- vechtlust. Pardaf, dat moch len en de wedstrijd op halve kan stijgen noch kan dalen. heeft er geen eindeseizoen- wedstrijd van gemaakt Deze prestatie is lovenswaardig ten overstaan van haar supporters. Mol verdiende de overwinning daar het globaal beter dan de thuisploeg spijtig was het uit vallen van de gewonde speler, anders had het spelverloop misschien anders gelegen. Pardaf bereidt zich voor op de schok: derby tegen Oltsj Bazel. Het belooft zeer zeer span nend te worden. Supporters op post! EREDIVISIE Opglabbeek - VC Temse 3-1 9-15, 15-9, 15-11, 17-15. De thuisploeg startte eerder zwak en beging vrij veel recep- tiefouten, die door Van de Velde en De Beer werden af gestraft. Temse kon de eerste set binnenhalen: 9-15. In de 2' en 3C beging Temse dezelfde fout van de thuisploeg als in de eerste, en ze werden dan op hun beurt afgestraft. In de 4C set konden de Scheldejongens door de inbreng van.. Jan Flies (weer in de ploeg) gelijke tred houden. De inbreng van Jan bedreigde het meesterschap van de thuisploeg en op 15-15 blunderde Temse opnieuw en verloor toch nog de set. Benny Heynick, de kilometervreter was de beste speler bij de be zoekers. 2* Nat. B Diksmuide - Sigivik St.-Gillis- Waas: 3-1 Het reeds veroordeelde Sigi- vok heeft tegen Diksmuide al leen voor een deelzege kunnen zorgen. De thuisploeg was te sterk voor het berustende Sigivok. Rapid St.-Niklaas - St.-Jan-He- melveerdegem: 3-0 15-3, 15-9, 15-6 zie verslag verder in het blad foto's 3' NAT. B. Moeskroen - Real Testa Loke ren 3-0 15-5, 15-7, 16-14 Tegen een betere thuisploeg heeft Real Testa een voorziene nederlaag geleden. Lokeren, heeft zich in de derde set noch tans goed verdedigd tegen een opportuun Moeskroen Voor Real Testa komen er nu nog twee belangrijke wedstrijden tegen Wervik en Kuurne. Bei de rechtstreekse konfrontaties beslissen over het aanduiden van de twee uiteindelijke dalers. Vitesse Kruibeke - Vosselare: 3 4' NAT. D: Lichtervelde - Juvenes Zele: 3- zie verslag verder in het blad. VK Aalst - Assenede: 3-0 15-10, 15-10, 15-9 Aalst, dat niet zo goed speel de, heeft tegen een nog zwak kere tegenstander vrij gemak kelijk gewonnen. In elke set ging de skore gelijk op tot 6-6 en dan werden de persoonlijke fouten van de bezoekers door de thuisspelers ongenadig af gestraft. Verdiende overwi ning voor VK Aalst. Zie ook foto. 1* PROV. Kemzeke - Spectrum Moerbeke 3-1 4-15, 15-10, 15-8, 15-7 De bezoekers overrompelden de thuisploeg in de eerste set. Een afstraffing gelijk. Kemze ke, dat de opdoffer kalm heeft opgevangen, herpakte zich vanaf de tweede set. Zelfs de coach van de thuisploeg werd uit de zaal gestuurd door de scheidsrechter na een incident met de man in het wit. De verwijdering van coach Van Nuffel had geen effekt op het peil van Kemzeke. In een wei nig hoogstaande wedstrijd was Kemzeke de kalmste en toch de beste ploeg, en heeft ze verdiend gewonnen. Kontakt Temse - Steendorp 0-3 12-15, 7-15, 4-15 Bij Kontakt waren verschillen de spelers afwezig, zodat de homogeniteit eronder leed. De thuisploeg had de eerste set goed in handen, maar slechte recepties en persoonlijke fou ten gaven de Kontaktspelers de set weg aan Steendorp. Goed gerodeerd leverde Steendorp twee prachtige sets, dat zo glansrijk zijn 2' plaats verdedigde. Verdiende over winning van Steendorp tegen een zwak Kontakt. Hades Temse - Unie Herzele 2- 15-5, 15-5, 15-5. Rapid St. Niklaas had deze week op papier een gemakke lijke wedstrijd te betwisten. Het zou niet enkel op papier makkie zjjn voor Rapid ook in de praktijk was dat zo. minder dan 50 minuten was het zaakje geklaard. Van echte wedstrijd was er in wezen geensprake. Wat een tegenstelling met de wedstrijd van vorige week! De tegenstander was te zwak en bleek niet bij machte voor een degelijke tegenstand te zor gen. Hemelveerdegem lijkt he lemaal geen ploeg om in deze afdeling te veroeven. Rapid, daarentegen, heeft een goede wedstrijd vertolkt en ze heb ben geen enkel ogenblik aan koncentratieverlies geleden. De thuisploeg is blijven door spelen, wat tegen zo'n zwakke tegenstander al een hele klus was. Namen van uitblinkers kunnen moeilijk geciteerd worden, want het hele team speelde uitstekend. Hierbij hebben ze weinig of geen ste ken laten vallen. De weinige toeschouwers zijn ontgoocheld teruggekeerd Want ze hadden zeker geen volleybalwedstrijd bijge woond. Een training was aan genamer. Goede wedstrijd van de Rapidboys, die zé wel ver diend hebben gewonnen! Sa menstelling Rapid: Heyninck Kurt. Muyldeman Jos, Van Der Vreken Armold, Linthout William, De Maesschalk, Bruggeman, Van Acker, Poppe. 3-1 Vitesse is dankzij deze zege definitief kampioen. Door de nederlaag van haar achtervol ger waren ze zelfs al zeker de titel te behalen tegen een zwak Vosselare, waar de uitblinker Erik Minnaert was, heeft de thuisploeg een set toegestaan. Dit enkel toeschrijven aan het opstellen van wisselspelers lijkt ons absurd. Nochtans een meer dan verdiende overwin ning van Vitesse. Proficiat voor het behalen van de titel. 4' NAT. A: Pardaf Kruibeke - Voach Mol: 2-3 zie verslag verder in het blad foto's Lommei - Oltisj Bazel: 1-3 Tegen een reeds veroordeeld Lommei, tevens rode lantaarn drager, hebben de jongens van Romain De Meester een set moeten prijsgeven. Drie sets lang heeft Bazel gekoncen- treerd gespeeld met uitstekend volleybal. Een gemakkelijk klus, maar in de verliesset heeft Oltisj zo erbarmelijk ge- krasseld! Een spannende wedstrijd, waarin Hades zich liet ver schalken door het gevaarlijk Herzele. De wedstrijd was ge kruid met hoogstaand volley bal. Hades, dat uitliep tot een 2-0 in de setstanden, kon de derde beurt niet in hun voor deel beslechten. In de beslis sende set kwam Herzele beter uit de verf en het heeft zelfs verdiend deze wedstrijd in de wacht gesleept, ondanks het prachtig spel van Hades Temse. 2' PROV. A: Elversele - St. Gillis-Waas 0-3 Zelzate - Cactus De Klinge 3-0 15-5, 15-2, 15-7 Cactus De Klinge is met zware cijfers afgestraft geworden. Een promoverend Zelzate, dat goed draaide rond zijn spelver deler Guy Spiessens, was een veel te sterke tegenstander voor de Cactusjongens. De Klinge beging te veel fouten in de receptie om enige valabele weerstand te kunnen bieden. Zwakke wedstrijd van De Klinge. Evergem - Melsele 3-2 Melsele heeft tegen een degra datiekandidaat het onderspit moeten beleven. Tegen een nochtans zwakke thuisploeg, heet Melsele nooit de inspira tie gevonden om haar spelpeil naar omhoog te brengen. Een zwakke wedstrijd van de be zoekers, die gelaten de neder laag ondergingen. Beveren - ATB St. Niklaas 3-0 Beveren heeft ATB St. Ni klaas geen ogenblik in de wed strijd laten komen. ATB, dat nochtans een overwinning hoogst nogid heeft, heeft van de leider geen geschenken ge kregen. Beveren ontbond zijn duivels. Het aanvalswerk van de thuisploeg rolde als een ple- twals over de ATB. Spelers. Zwakke partij van ATT3 St.- Niklaas. dat het nog zwaar zal te verduren krijgen om zich te redden in de overblijvende wedstrijden. Er is nog altijd kans. 2' PROV. B: Aalter - Adeo Baasrode: 0-3 8-15, 14-16, 12-15. zie verslag verder in het blad. Steenhuyze - Kangoeroes Aalst: 3-0 Kangoeroes moest naar het moeilijke Steenhuyze, waar het zo moeilijk spelen is. Een ploeg met vele én fanatieke supporters. Aalst begon tame lijk sterk. Gelijkopgaand met de thuisploeg, moesten ze slechts op het einde de duimen leggen met 15-13. In de tweede set was Aalst ontmoedigd en kon geen weerstand bieden aan de pletwals, goed gesteund door de talrijke supporters, en verloor met 15-6. In de derde set zag een vernieuwd en vech tend Aalst, die bij een achter stand van 13-5 terugkwam tot 13-13 en door onkans deze set en de wedstrijd verloren. Er dient toch opgemerkt dat Kan goeroes met slechts 8 spelers deze verplaatsing heeft ge maakt. Ziekte en belet maak ten deze wedstrijd tot een on juiste uitslag. De reservespe lers Hans en Herman hebben in de eerste ploeg sterk gepres teerd. 3' PROV. A: Berlare Thunderballs - Vitesse Kruibeke: 1-3 De thuisploeg die hoogtes en laagtes kent, is dit weekeinde niet bij machte gebleken een nochtans te pakken tegenstre ver te verslaan. Berlare die zich in een oefenmatch waan de, was geen moeilijke tegen stander voor de V Vitessejon- gens, die erop belust waren om de killers van leider Sinaai in te blikken. Zwakke wedstrijd van Thunderballs, maar verdiende overwinning voor Vitesse Kruibeke. Schellebelle Arboflora - Rum- bac Waasmunster: 1-3 De Rumbacjongens hebben een vechtlustig Schellebelle overwonnen. Rumbac was de betere ploeg, maar moest toe zien hoe een kamplustig Schel lebelle toch een setje kon toe- ëigenen. Globaal gezien een matige wedstrijd, zonder echte uitblinkers langs beide zijden. Volleybal, Hades Temse-Herzele. Martens (HT) kan niet meer tussen het blok slaan (dw) ploegen lieten mekaar geen duimbreed toe en in de beslis sende set moest het verdikt vallen over deze spannende wedstrijd. Fiioes Oudegem ging door een foute en receptie op matchbal voor de thuis ploeg ten onder. Beide ploe- Buggenhout VC - Sinaai-Waas Sibok 0-3 zie verslag verder in het blad. Pardaf Kruibeke - Rapid St.- Niklaas II 0-3 12-15, 10-15, 9-15 Door het verstek van Steen- - dorp zal Pardaf zich kunnen ®en verd,ende de overwinning, handhaven in de reeks. Tegen een beter en sneller spelend Rapid waren de Pardafjongens Hamvoc Hamme - Kuhne Zele: 3-1 De Hamvocjongens, goed georkestreerd door Koen Thysbaert, hebben de bezoe kers wel overwonnen, maar telkens op achtervolgen aange wezen. Rapid was duidelijk de betere ploeg op het terrein, terwijl Pardaf uitkijkt voor verdere uitbouw van de ploeg toch mel kun"en verhelpen dat voor het volgend seizoen. %er! seI, werd meegepikt. Een Zele, dat wel de inspanning Belsele Martinus - Steendorp 3- deed om er iets van te maken, kon niet optomen tegen een verstek van Steendorp sterker Hamme. Verdiende overwinning voor Hamvoc. 3' PROV. C: Kuklos Aalst - Ajax Aaigem: Leeuwerik Lede U - Danny Hofstade: 0-3 In minder dan 45 minuten was Spannende partij, waarin Kuk- de maat genomen van de thuis los aan het kortste einde trok. ploeg. Danny Hofstade rolde Een nooit aflatend Kuklos als een pletwals over zijn heeft zich verdedigd met man tegenstander. Hofstade speel- en macht., maar het kon niet de als een waardige kampioen, beter. In de beslissende set Het kreeg weinig of geen moesten ze door de knieën tegenstand van lede. Een over- onder druk van het aanvallend tuigend Hofstade geweld van de bezoekers. Ver dienstelijke weerstand van Kemzeke - VC Temse: 3-1 Kuklos, maar een verdiende Kemzeke, de laatste weken minder in vorm, heeft tegen de bezoekers opnieuw hard moe overwinning voor Ajax. Leeuwerik Lede - Overboelare: 3-1 zie verslag verder in het blad. 4' PROV. A: Springbokken Zele - Filoes Ou degem: 3-2 Een wedstrijd om van te genie ten vechten voor de zege. Een nooit afgevend Temse heeft de thuisploeg het vuur aan de schenen gelegd. De wedstrijd zelf was een dubbeltje op zijn kant. Spannende wedstrijd met geen hoogstaand volley bal. Kemzeke zal uit een ander ten vol spanning en met menig Y^a'Je moeten tappen tegen staaltje Volleybalkunde. Beide hofstade, wil het de zege behalen.

De Voorpost | 1984 | | pagina 41