I NATIONAAL ZAALVOETBAL IN DE REGIO HAMSE ZAALVOETBALLIGA Bekerfinale kan het kroonstuk De Klok Lokeren kan zich nog redden LOKERSE ZAALVOETBALLIGA Trappist liet voorsprong bijna teleurgaan BITZAVER- BUGGENHOUT Louis Sport wint van Nefertete worden van geslaagd seizoen Drie op drie voor Van Daele t te Sint-NOdaas. De massaspurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Renterghem (dw) dan een derde Een vrij verrassende, maar ZAALVOETBAL De Voorpost - 23.3.1984 - 43 Heel weinig beweging deze week in het zaalvoetbalgebeu- ren waar in de provinciale kompetitie enkel inhaalwed strijden op het programma stonden. Enkele daarvan wa ren wel belangrijk in het kader van de degradatiestrijd. In tweede nationale echter kampt een lokale ploeg ook nog altijd met deze degradatie vrees. Dynamo Sint-Niklaas kon bij Duffel inderdaad moei lijk uit de omknelling losra ken. De Waaslanders speelden echter een erg behoorlijke wedstrijd in Klein-Brabant oud? de rcf én de pech verhin derden punicfigevin. Na 3 mi nuten reeds kon Paiiiiecoucke Dynamo op voorsprong bren gen maar Duffel reageerde via Peeters. Mare Van Hoogen- dorp bracht de bezoekers weer op voorsprong maar opnieuw was de vreugde van korte duur. Muter stelde terug ge lijk. Via Briels kon Dynamo opnieuw uitlopen en langs Yg- nace Deckmijn werd het zelfs 2-4. Flaters in de verdediging lieten de thuisploeg echter toe nog voor de twintigste minuut tot 4-4 terug te komen. En net voor de kampwisseling werd het zelfs 5-4. Na de koffie lag het tempo heel wat lager en kreeg Dyna mo de partij stilaan "volledig onder kontrole. Doch de scho ten van Van Hogendorp, Deckmijn en Pannecoucke werden door een verbluffende thuisdoelman geweerd. Na een kwartier was het dan toch zo ver: een nieuwe aanval van de bezoekers bracht Jean-Pierre Pannecoucke in schietpositie en zijn harde knal ging via de dwarsligger over de doellijn. De bal kaatste echter terug in het veld zodat de scheidsrech ter gewoon verder liet spelen en het doelpunt niet toekende. Zowat iedereen in de zaal had de bal een halve meter achter de lijn zien gaan, enkel de ref dus niet. Dynamo, duidelijk aangeslagen door deze opdof fer, vond niet meer de kracht om nog behoorlijk terug te slaan en moest aizo met een nipte nederlaag terug naar het Waasland. Heel wat slechter verging het Comar Aalst dat met vernede rende 8-0 cijfers de pan werd ingehakt door Drogenbos. De Ajuinen speelden een van hun zwakste wedstrijden van het seizoen waarbij vooral de ver dediging vaak meer op een gruyèrekaas leek. In derde nationale klopte Vyf- hoek Sint-Niklaas het tweede gerangschikte Edes Heist met 8-5. Een duidelijke misreke ning VOPr de Westvlamingen die mits puntèBIWiist nog in het kielzog van leider Ass? hadden kunnen blijven. Fortuna Lokeren speelde niet alhoewel de meeste spelers dat wel dachten. De wedstrijd werd echter een week ver vroegd zodat de Fortuna-boys normaal vorige week reeds in aktie moesten bij Ath. Deze wijziging werd op tijd medege deeld aan sekretaris De Vyl- der, doch aangezien die zijn ontslag heeft gegeven bij de Lokerse klub waren de spelers in het ongewisse gelaten en zullen ze nu meer dan waar schijnlijk met een forfaitneder laag en de daaraan verbonden boete worden gekonfronteerd. In provinciale kregen we in de hoogste reeks slechts één wed strijd: Cosmos Aalst kon thuis eindelijk nog eens een puntje binnenhalen door tegen Criva Hamme 2-2 gelijk te spelen. Eindelijk dus nog eens punten- gewin voor de ajuinen van se kretaris Van Durme, die nu hoopt dat zijn ploeg on danks alle tegenslagen die ze het voorbije seizoen al te ver werken kregen nog een sterk einde kan realizeren. In tweede A stonden in sporthal Van De Velde niet minder dan 2 wedstrijden op het programma die belangrijk zijn in het teken van de degra datiestrijd. Spoele Lokeren nam het op tegen het bedreig de Eendracht Gent, dat zich niet zomaar in de pan wilde laten hakken en minstens een punt wilde veroveren op de Lokerse bodem. Daar zijn de Gentenaars niet in geslaagd al leken ze daar bij de rust wel sterk naar op weg. Toen was de stand immers nog 2-2 nadat Van Heygen en Schalckens Spoele op voorsprong hadden gebracht en De Deken en Ra- vier hadden kunnen tegensko- ren. In de tweede helft bleek Spoele zijn overwicht veel dui delijker te kunnen uitdrukken en sloot ook de thuisverdedi- ging als een bus. Vervaet en Speelman zorgden nog voor 2 Lokerse doelpunten zodat Eendracht Gent op de voor laatste plaats blijft bengalen op 1 puntje achterstand van De Klok Lokeren dat het opnam tegen Devema Lokeren. De Klok kon, nu het de uitslag van Eendracht Gent al kende een gouden zaak doen en mits een eventuele overwinning zich zo goed als veilig spelen. Zover is het echter niet gekomen want een sterk spelend Devema kon het verdedigend stramien van de bezoekers twee keer door breken. De twee doelpunten vielen na de koffie op een moment dat De Klok ook aan vallend iets probeerde te on dernemen. Verschraegen en Van Landeghem waren de prijsschutters bij de thuis ploeg. Voor De Klok betekende dit wel een spijtig verlies, doch er is nog niets verloren zeker als we rekening houden met het feit dat Eendracht Gent nog bij De Klok op bezoek moet komen, een wedstrijd die meer dan waarschijnlijk beslissend zal zijn. VDV Lokeren tenslotte kon niet bevestigen tegen het twee de gerangschikte Lamot Heus- den dat vooral na de rust een klasse beter was dan de jon gens van sekretaris Van De Velde. De VDV jongens wa ren trouwens maar met net genoeg spelers naar Heusden kunnen afreizen zodat er niet kon gewisseld worden. Dae- mers kon de thuisploeg op voorsprong brengen, maar Pa trick Van Puyenbroeck deed de Lokerse hoop nog even her leven. Na de rust zou VDV echter niet meer in het stuk voorko men en met doelpunten van Van De Voorde, Troch en Dhaemers liepen Lamotboys nog tot 4-1 uit. In derde provinciale lijkt Athe neum Aalst na het gelijkspel van Dynamo Sint-Niklaas B wel zeker van de titel. Cosmos kon de Waaslanders inderdaad in bedwang houden zodat At- heiicym, dat zelf vrij was met 3 punten voCfSprong, het seizoe neinde met een gekust hart kan tegemoet zien. Cosmos 3 be gon schitterend aan de partij tegen Dynamo. Na 3 minuten kon Johan Moreels de Ajuinen reeds op voorsprong brengen. Daman bracht de bezoekers wel snel terug op gelijke hoog te maar met doelpunten van Leemans en Andre Moreels liepen de lokalen in een mum van tijd uit tot 3-1. De rust zou nog worden bereikt bij 3-2 met een tegendoelpunt van Frank Van Gysel Na de koffie kon Daman de Sint-Niklazenaars wel terug gelijkbrengen maar Ophalvens bracht Cosmos opnieuw aan de leiding. Met een laat doelpunt van Van Huffel kaapte Dyna mo wel nog een punt weg bij Aalst, maar dat is wellicht niet meer voldoende voor de titel. Pingie Welle, dat zijn titelam- bities reeds eerder mocht op bergen ging met duidelijke 2-7 cijfers winnen bij De Raap Sint-Niklaas. Mare De Winter was met 4 doelpunten hier de grote mijnheer. Ook Becton Dickinson Aalst ging op ver plaatsing winnen. Hier was Vos Reinaert Sint-Niklaas het slachtoffer: zij werden met 2-5 ingepakt. Royal Lebbeke tenslotte kon in een tweede wedstrijd Cosmos Aalst B met 7-4 verslaan. Ih een wedstrijd die vooral in de eerste helft erg spannend ver liep kon de thuisploeg na een kwartier tot 4-1 uitlopen. Met twee doelpunten van Johan Moreels in evenveel minuten kwam Cosmos echter bij de rust nog tot 4-3 terug. Na de rust kon Royal verder uitlopen langs Jan Brussel mans maar opnieuw was het Moreels die Cosmos tot 5-4 terugbracht. Toen Mamix Brusselmans en Jan Brussel mans in de laatste 5 minuten elk nog een keer skoorden was de Cosmos kous meteen uitge rafeld. De overige doelpunten: voor Royal Lebbeke: Andy Florijn (2), Danny De Ridder en Mar- nix BrusSflmans terwijl het overblijvende Cosmos doel punt door Geert Ophalvens werd aangetekend. In de tweede helft werd boven dien Mamix Brusselmans nog voor 5 minuten van het terrein verwezen nadat hij de ref. met een al dan niet opzettelijke bal zou hebben geraakt. Boven dien moest men bij de thuis ploeg ook nog kapitein Goo- sens en doelman De Clercq met blessures vervangen. Eerstgenoemde bleek echter niet zwaar geraakt. Voor doel man De Clercq (schouderont wrichting) bleek de toestand iets erger. (YEL) In de Lokerse zaalvoetballiga viel ditmaal weinig sensatie te beleven. In de meeste wed- 1 strijden waren de ploegen aan mekaar gewaagd hetgeen met een de opvallend talrijke ge lijkspelen verklaart. Van Damme 4 Intercommunale 4 De bezoekers konden in de eerste helft tweemaal op voor sprong komen maar telkens kon Van Damme kort na die treffers terugslaan. De Champs opende de stand (0-1) maar Baeyens stelde gelijk. Abdeldazis bracht meteen daarop de mannen van de In tercommunale weer op voor sprong maar niet voor lang want bij de rust had de Saede- leer zijn ploeg op 2-2 gebracht. Na de koffie kon Van Damme via diezelfde De Saedeleer zelfs uitlopen maar met doel punten van Smet en De Champs leken de bezoekers uiteindelijk nog het pleit te zullen halen. Een knappe tref fer van Van Driessche besliste daar echter anders over. Topsport 2 Trappist 3 De bezoekers slaagden er hier reeds vroeg in de wedstrijd langs Rogiers en Baeyens een 0-2 voorsprong uit te bouwen. Nog voor de rust zou Topsport via Hillacrt echter de aanslui- tingstrcffer aantekenen en ook na de rust was het de thuis ploeg die het meest in de aan val trok. Een tegendoelpunt van Baeyens leverde echter nummer 3 op al kreeg Trappist het nog erg lastig in de slotfaze toen Hillacrt de lokalen tot 2-3 had teruggebracht. Jeans Klub 5 Stamlneken 6 Een wedstrijd tussen twee ploegen die niet tot de sterk- Het werd dus een vrij gelijkop- gaand gebeuren waar in de eerste helft Jeans Klub tot tweemaal toe op" voorsprong kwam met doelpunten van Verniers en De Bosscher. 't Staminckcn kon echter langs De Wilde en Arnold Van Puyenbroeck de schade tel kens herstellen. Na de kampwisseling bleken de bezoekers die langs Robert Verniers (3) en De Wilde nog skoorden het produktiefst ter wijl de lokalen nog raak trof fen via pogingen van Blancquaert en Van Geer- truyen. Cambrinus 2 Cupido 7 Bij de rust zou je niet durven veronderstellen hebben dat de skore nog zo hoog zou oplo pen. Na een vrij gelijkopgaand eerste vijfentwintig minuten stonden de bezoekers immers «slechts» met 0-2 voor en was Cambrinus zeker niet onver dienstelijk van het veld ge stapt. Na de rust helde de balans wel in het voordeel van Cupido bij wie Van Petcghcm vier keer raak trof. Voor de andere doelpunten zorgden De Coninck, Jean-Pierre Abbeel en Michel Abbeel. De eer voor de thuisploeg werd tweemaal gered door Berckmoes. VDV B 3 DeBoetsers 4 Een verzwakte thuisploeg kon tot 2-2 gelijke tred houden met De Boetsers die langs Rogiers op voorsprong waren gekomen maar Dhollander en Dierinck brachten de thuisploeg op 3 minuten tijd aan de winst. Nog voor rust zouden Rogiers en De Craecker nog raak treffen wat de ruststand meteen op 2-4 bracht. Na de koffie probeer den de lokalen wel nog een punt uit uit de brand tc slepen Overzicht Het seizoen 1983-84 van de Hamse zaal voetballiga werd, voor wat betreft de kom petitie, vorige week afgesloten met nog enkele inhaalwedstrijden die enkel nog be lang hadden in de A reeks waar De Schrij ver met een 10-4 overwinning tegen ZVC Rush absolute zekerheid verwierf over de titel. In die A-reeks leek het er eigenlijk lange tijd op dat Tuitvrienden niet de minste moeite zouden hebben om de titel binnen te halen. Ze waren de ploeg die het het langste volhield zonder nederlagen en bleken bo vendien erg produktief. In de nieuwjaars- maand kwam er echter een kentering. Drie maal maakten zij met de nederlaag kennis en dat was meteen voldoende om Radio en Video Service De Schrijver, dat naarmate het seizoen vorderde steeds sterker uit de hoek kwam, toe te laten de titel in de wacht te slepen. Voor wat de B-reeks betreft kon ook Cor nells erg lang zonder nederlaag spelen. De Sint-Niklase spelers zouden echter toch hun meerdere moeten erkennen in Patisserie Antoine (6-1), doch de bakkers lieten el ders enkele steken vallen en dat was meteen voldoende om nog op een vierpuntenach- terstand te worden geplaatst. Toch kon Antoine, dankzij een beter doelsaldo nog een tweede plaats veroveren, ten nadele van Dagbladhandel Desmedt uit Elversele. In de C-reeks stonden een hele reeks poten tiële titelkandidaten op de lijst. Wasserij Welkom, reeds negen jaren de toonaange- vers in het Hamse zaalvoetbalgebeuren zouden het uiteindelijk toch nog nipt halen. BEB Dribbling, de produktiefste ploeg uit de hele kompetitie (181 doelpunten of een gemiddelde van 10 per wedstrijd) plaatste .zich tweede terwijl Asseurop Waasmunster verdienstelijk derde werd. Tegenvallers in deze reeks waren ongetwijfeld Vijfhoek Sint-Niklaas dat ."Tiet zijn B-ploeg toch voor heel wat betere resultaten zou moeten kun nen zorgen en Meerstraat o*2: op een be schamende voorlaatste rang eindige?. Bekerkompetitie Het eigenlijke sluitstuk van de kompetitie moet echter nog komen want op 6 mei aanstaande wordt nog de finale van de Hamse zaalvoetbalbeker betwist. Een fina le die toevallig of niet de nummers 1 en 2 uit de C-reeks met andere woorden Wasserij Welkom en BEB Dribbling tegenover el kaar stelt. In de halve finales schakelde Welkom Asseurop uit met duidelijk 8-1 cijfers. Mark Segers was de grote man bij de thuisploeg. Hij kon voor de rust zijn ploeg tot 2-0 doen uitlopen en Van Den Berghe dreef net voor de koffie zelfs nog op tot 4-0. Na de rust zou Segers nog enkele malen skoren en toen de stand reeds 8-0 was kon Asseurop met een strafschop in de laatste minuut nog de eer redden. BEB Dribdling nam de maat van Durme- motors. De garagejongens hadden hun lesje uit de kompetitie goed geleerd en hielden de spelmaker van Dribbling bij uitstek. Mark Nijs, erg goed gedekt. Toch konden ze niet beletten dat Nijs driemaal zou skoren toen hij zich telkens uit zijn stugge dekking kon loswringen. Na de koffie (de stand was toen nog 2-0) zou Durmemotors via een afstandsschot van Paul Maes nog wel terugkomen maar Guy Rooms liet even later de kans liggen om gelijk te stellen Toen Nijs zijn derde doelpunt van de avond aantekende kon de thuisploeg meteen op zijn lauweren gaan rusten en Durmemotors raakte niet meer door het verdedigend gordijn heen. Eindstanden Reeks A 1. RVS De Schrijver 18 16 2 0 136 63 32 2. Tuitvrienden 18 15 3 0 127 59 30 3. Goalgetters 18 12 5 1 117 76 25 4. Siera 18 10 7 1 117 123 21 5. Ketty Groenten 8 9 1 94 105 17 8 9 1 76 80 17 6 10 2 83 97 14 5 13 0 87 132 10 4 12 2 91 124 10 1 15 2 75 134 4 16 14 1 1 162 37 29 6. Stijve Laars 7. Rush 8. Radio Motief 9. Kernkoppen 10. Zeepaardje Reeks B 1. Comelis 2. Patisserie Antoine 16 12 3 1 124 16 12 3 1 119 58 25 16 10 4 2 106 71 22 16 6 9 1 98 91 13 16 5 9 2 79 99 12 16 3 10 3 58 97 9 16 2 12 2 66 140 6 16 1 14 1 46 202 3 3. Desmecht 4. Tivoli 5 Opbeuring 6. JK Den Trap 7. Juliette 8. Donalds 9. Neerhofboys Red« C 1. Wassefj' Welkom 15 15 2 1 152 50 31 2. BEB Dribbling 18 24 2 2 181 59 30 3. Asseurop 18 11 4 3 !00 56 25 4. Durmemotors 18 11 5 2 108 70 24 5. Busboys 18 11 7 0 102 80 22 6. Casa Belgica 18 8 8 2 73 75 16 7. Frituur Arlette 18 6 11 1 98 140 13 8. Vijfhoek 18 5 12 1 84 133 11 9. Meerstraat 18 2 14 2 64 134 6 10. Europaboys 18 1 17 0 28 194 2 doelpunt (Van Puyenbroeck) kwamen ze niet. Staakte 7 Velstraatje 1 Geen problemen voor de lei ders die bij de rust reeds met 4- 1 aan de winst stonden. Na de rust zakt het tempo wat en dat leverde minder doelkansen op Toch zou Staakte nog drie keer kunnen scoren. Verbeken, Temmerman (3) en Blanckaert (3) waren de afwerkers. Voor Veldstraatje kon Vervaet tegenscorcn. Huis aan de Durme 2 Den Duvel 2 De ruststand hier werd meteen ook de eindstand. Bij de koffie bleek dit immers het juiste ver toon van het spel uit te drukken. Vlaminck bracht de thuisploeg reeds in de aanvangsminuut voor, en Florizoone kon 10 minuten later de stand zelfs verdubbelen. Goeters en Heir- man brachten Den Duvel ech ter nog voor het eerste kwar tier terug op gelijke hoogte. Daarna, en ook in de tweede helft, kwamen er langs beide kanten nog enkele doelrijpe kansen doch de beide doel mannen leverden puik werk af. Van Winckel 7 Karlappers 1 Tegen de toch wel als erg zwak aangeschreven Karlappers ploeg hebben de garageboys het nooit lastig gehad. Bij de rust hadden Van Bastelaere (2) en Lauwaert reeds voor een komfortabele 3-0 voor sprong gezorgd en na de koffie deden Vermoens (2), Bauwens en nogmaals Lauwaert daar nog een schepje bovenop. Ver donk redde de eer van de be zoekers. Drie Linden Lokra Buso-Gemeentepers. DNS-Bobo R.S.-Lambrecht Küssnacht-Setmar Nefertete-Louis Sp. VDJ-Mini Derby 11-1 3-5 4-7 Gemeentepersoneel onder vond in het begin van de wed strijd wel enig verweer van Buso. Maar na de rust brak echter de veer bij de thuis ploeg. Voor Buso doelden Baeck (2 maal), Geemaert en Jacobs. Voor de gemeente wa ren dat Van Mulders (3 maal), Schelfout, Raf Bellon en Maes. DNS hield doeltjeskermis tegen de_jongens van jeugd- klub Bobo. Voor DNS waren de schutters Albrecht, Van Keer en Seiranck elk 3 maal, Walraevens en De Bruyn maakten de 11 goals rond. Voor de jeugdklub redde Gui- do Mannaert de eer. Een gelijkopgaande partij was de wedstrijd R.S.-Lambrecht. Hier won Lambrecht in de slotminuten. Voor R.S. doel den Pieters (2) en Ringoet. Bij Lambrecht waren dat Van In- gelghem (4) en Bieseman. Na het verlies van vorige week in de beslissende wed strijd tegen het Gemeenteper soneel, moest ZVC Küssnacht nu ook het onderspit delven tegen Setmar. Het verloor met één merkwaardige uitslag in het zaalvoetbal. (Küssnacht skoorde niet eens!). Voor Setmar doelden Lam berts (2) en Frans Redant. De ploeg van sponsor Louis Spon zorgde wel voor de verrassing van de week. Het haalde een knappe 5-6 winst tegen het technisch sterkere Nefertete. Voor Louis Sport doelden Marc Van de Velde (3), Dany Hermans (2) en Danny Van Campenhout. Voor Nefertete Van Helsuwe Peter (3) en Van Helsuwe Benny (2). Langs deze weg wensen we namens de gehele BUZAVER speler Johan Pieters (Setmar) een spoedig herstel toe! Jo is onlangs geopereerd aan de me niscus en de kruisbanden van de rechterknie. De spelers van Carrosserie Pauwels hadden deze speelweek een verdiende rustdag. André Tilley Zaalvoetbal voor dames: ZVC Telstar verloor met 2-0 (dw) daarom niet minder verdiende overwinning van de mannen van de vrije radio die in de eerste helft echter vrij snel op achterstand werden geplaatst door Vasseur. Nog voor rust kon Foket Lo kra echter langszij brengen en na de kampwisseling zouden Van Brussel, Van Wiele en De Free de bezoekers zelfs tot 1-4 laten uitlopen. Van Hecke deed even de hoop van de thuisploeg heropleven maar Van Brussel nam meteen daarop de laatste twijfel weg al kon Van Hecke in de slotfaze nog eens tegenskoren. Yel WIELRENNEN WAOD te Sint-Niklaas Zaalvoetbal voor damesZVC OCMW Temse won derby (dw) De derde wedstrijd bij de WAOD-liefhebbers kreeg net als de vorige geweldig veel res pons vanwege de renners. 111 vertrekkers te Sint-Niklaas, en de talrijke kijkers kregen van de mannen een erg aardige wedstrijd voorgeschoteld. De naam van de winnaar van de 18e Prijs van de Breedstraat te Sint-Niklaas komt ook al voor de derde keer dit seizoen als eerste op het palmares Met Serge Van Daele lijkt men dit seizoen wel mef een biczon- der geval te zitten: drie over winningen in evenveel wed strijden getuigt ofwel van bie- zonder veel 'klasse' of van een erg vroege en grote konditie. In het verleden toonde ook ?e.r,laarHe lokaaj [)e ,lalvf Maan werd wielertoeristenklub -De Schuitjesvrienden- VandemaeTe een erg^terk gesticht. Hun opzet is iedere week een flink pak kilometers te rijden (jj) zoenbegin maar nadien kregen Petegem en Nobels achter zich WAOD-amateurs opnieuw in weer een strijd van Van Dacje ze toch steeds meer oppositie liet. de Denderstreek aan de start, «egen allen. Hét volgen waard, van de laatbloeiers. Volgende zondag kunnen de Te Bambrugge verwacht men In de Breedstraat had Van dan Patrick Van Renterghem i/.* werd gewonnen door die Van Nieuwenhuize, Van Patrick Van Renterghem (dw)

De Voorpost | 1984 | | pagina 43