Figuur van het jaar Siegfried Van Nuffel voor de kwaliteit van het leven «Rijk gas», nu ook in Dendermonde Konsternatie op «den boulvaar» te Lebbeke Vondelmolen onder de sloophamer Milieuzorg een must voor ons allemaal Naar Flanders' Eco-Technology? Stekense kultuurraad tegen aanleg rijksweg 60 Fifty-One helpt Sint- Carolus (Nieuwkerken) 4 - 23.3.1984 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 op Siegfried in scheidsrechter- suitrusting bij overtreding het «arbitersfluitje» hanteert en niet aarzelt waar nodig de rode kaan te trekken... Minister Mare Galle, verhin derd omdat hij te Parijs een aantal Vlamingen moest toe spreken maar ook dat niet kon wegens politieke besprekingen werd vertegenwoordigd door kabinetsattache ir. Roland De Paepe, die Siegfried, thuis op zowat alle ministeriële kabi netten, meemaakte o.m. bij de realisatie van de ruilverkave ling te Moerzeke waar ze sa men nogal wat diskussies voer den en waarbij ze elk van me kaar wel heel wat opstaken. Roland De Paepe, en hij kan het weten, noemt Raldes een van de meest dynamische mi lieuverenigingen van het Vlaamse Land. Toen zijn mi nister belast was met de leef- milieuproblematiek. werkte hij trouwens met Raldes sa men o.m. in verband met de Osbroekring die er nog steeds niet is, bij de Pas- en Steen beek waar wel een miskleun werd begaan, bij de problema tiek van de Oude Dender te Dendermonde en bij de hoog spanningsleiding Aalst-Den- dermonde. De Paepe ziet in de gevierde zowel de milieutechnieker als de gewiekste strateeg, thuis van alle markten. Hij noemt noemt hem een milieupoliti cus, de ideale man die de groen-trend steeds verder doet ontplooien en hij looft hem voor zijn blijvende inzet voor de leefmilieubeweging. Na mens de minister bood hij hem dan ook een prachtige schaal ter herdenking aan. Siegfried Van Nuffel had pas sende woorden van dank voor het toekennen van de onder scheiding die hij naar waarde schat. Hij stelt met genoegen vast dat twee jaar na elkaar een Herdersemnaar tot figuur van het jaar werd verkozen, dat idealisten, werkers «pro deo» momenteel bij analoge gevallen meer aan bod komen wat er op wijst dat ruimere belangstelling bestaat voor de kwaliteit van het leven. In de hem toegekende onder scheiding ziet hij de bekroning van niet enkel zijn aktiviteiten maar dan vooral die van de milieubeweging in Vlaanderen waar toch een 40-tal verenigin gen aktief zijn en verder hoopt hij dat dit een stimulans moge zijn voor gemotiveerde jonge ren om zich in te zetten voor de milieuproblematiek. On danks de krisis stelt hij, geluk kig, een relance-trend op dit gebied vast. Met een receptie werd deze huldiging afgerond doch eerst had Siegfried het kon moeilijk anders, nog een probleem be handeld op de hem eigen wijze waarover U elders in dit blad meer leest. LH Aalst. Een niet zo ruime belangstelling voor de uitreiking van de persprijs (per) Op de avond van zijn huldiging als Figuur van het Jaar deinsde Siegfried Van Nuffel er niet voor terug een heet hangijzer te behandelen: «Milieu- en Bedrijfsleven». Een probleem wat reeds heel wat inkt deed vloeien en waarbij tewerkstelling steeds wordt uitgespeeld tegenover milieuaspekten. Vooreerst wil spreker de milieubeweging situeren als gegroeid uit de natuurbeweging der 60-er jaren, toen de bevolking gesensibiliseerd werd door katastrofale natuurrampen. De milieubeweging, eruit gegroeid, zorgde voor bewustmaking van een groot deel van de bevolking, werkte dus inspirerend maar tevens naar het beleid toe stimulerend. Grote politieke figuren met de materie reeds begaan waren volgens spreker Theo Lefèvre, Leo Tindemans die de vogelvangst reglementeerde, Luc D'Hoore met zijn ekologische reflekties bij het gewestplan en de eerste Vlaamse staatssekretaris (zonder centen) Karei Poma. Een echt milieubeleid kwam er slechts met minister Marc Galle van wie de huidige minister Jan Lenssens het roer, en hopelijk ook het vaandel, overnam. (Wellicht niet de vlag!). Minister Lenssens was reeds aktief op het gebied van drinkwatervoorziening en waterzuivering en heeft nog heel wat op zijn programma. Als taken van de milieubeweging ziet spreker milieudefensie (alarm en oplossing) en beleidsbeïnvloeding o.a. in adviesraden. Momenteel geeft Raldes ongevraagde adviezen. Hopelijk komt het tijdstip dat aan Raldes adviezen worden gevraagd Dat zal echter nog niet voor morgen zijn, relativeert spreker. In de plaats van de administratie zelf wil Raldes echter nooit komen. Andre taak van de milieubeweging is te doen aan maatschappelijk opbouwwerk, het bewustmaken van bevolking en politici. De milieubeweging moet er dan wel op de hoede voor zijn niet te worden gemanipuleerd. Neveneffekten op ekonomisch vlak Milieutechnologie moet gestimuleerd worden. Het bedrijfsleven wil immers steeds ruimere armslag terwijl milieubeweging vaak vraagt om meer reglementering. Er is een niet te onderschatten «milieu-markt» waarop moet worden geïnvesteerd. Uit publikaties nu eens niet van milieuverenigingen maar uit de bedrijfswereld haalt Van Nuffel dat in Nederland in 1980 4,5 miljard gulden in de milieu-tak werd geïnvesteerd. In België zouden daarover nog geen statistieken bestaan maar de toestand zou er vergelijkbaar kunnen zijn. Milieu-aktiviteiten zouden ook goed zijn voor het kreëren van tal van jobs o.m. in de afvalbranche, de riolering en de vele studie- en en de vele studie- en ontwerpbureaus. In Nederland samen goed voor zowat 70.000 arbeidsplaatsen. Flanders' Eco-Technology? Tegenover onze noorderburen heeft België een achterstand van zowat 10 jaar op het milieuvlak. Samen met Italië behoort ons land immers op dat vlak tot de slome broertjes in de EEG. Hier verschijnen wel tal van kaderwetten doch de uitvoeringsbesluiten laten zich eindeloos wachten. De reglementering loopt gewoon de feiten achterna als bvb. momenteel de nieuwe feiten met de rook- en stankverwekkende «briketten». Spreker klaagt verder over het al te groot aantal uitzonderingsclausules in onze reglementeringen en in het gewoon ontbreken van eventuele sankties. In de afvalproblematiek is daarop wel vooruitgang merkbaar. Verder klaagt hij aan dat er onvoldoende doorstroming bestaat van informatie m.b.t. nieuwe technologieën. Kringloopbeton, milieuvriendelijke verwarming voor serres en elektriciteit opwekkende windmolens komen bijna niet aan bod. Wel worden er uitgevoerd naar het buitenland... Op het probleem of we aan de regulatie toe zijn antwoordt spreker met het feit dat de sterkst vervuilende ondernemingen de traagste groei kennen. Praktische verbeteringen zijn haalbaar via het uitwisselen van lozingsvergunningen en konsultatie in de onderneming voor een reglementering van kracht wordt. Bij onze buurlanden bestaan ook reeds milieuheffingen maar daar is men hier blijkbaar nog niet aan toe, Siegfried Van Nuffel opteert voor betoelaging van milieu-technologie en suggereert de organisatie van «Flanders' Eco-Technology». Milieuzorg moet must worden voor ons allemaal. LH Vervolg van blz. 1 nodig zijn) per dag te ver werken. Zonder problemen De aanpassing zal zoals gezegd gratis gebeuren voor normaal funktionerende toestellen en wanneer er voor een bepaald toestel problemen zouden rij zen, dan zal de gebruiker in formatie worden verstrekt om trent de biezondere voordelen die worden geboden bij de ver nieuwing van een toestel. Er kunnen zich namelijk wel problemen stellen voor de en kele zogenoemde ex-strassgas- toestellen die nog in gebruik zijn. Deze toestellen uit de periode van voor 1967 waren oorspronkelijk gebouwd om op stadsgas te werken en wer den later omgebouwd op Slochteren-gas. De vakman zal nu bepalen of het nog verant woord is deze toestellen aan te passen. Deze toestellen hebben hun diensten bewezen. Het rende ment ervan is zonder twijfel al ver te zoeken. Een sleutel zet ten op vastgeklitte moeren en half verpulverde branders is letterlijk met vuur spelen. Thans is het een uitstekend ogenblik om prijs- en kwali teitsbewust dit toestel te ver vangen De Interkommunale Intergem biedt een financiële tussen komst en ook de Dender- mondse Gasspecialisten zijn bereid een financiële tege moetkoming te doen, bij de vervanging van een dergelijk oud toestel (het oude toestel moet evenwel worden binnen- geleverd bij de interkommu nale). Belanghebbenden zullen daar omtrent schriftelijk worden in gelicht. Uiteraard is het niet aangeraden om zelf een toestel af te regelen. Dat is een taak van een vakman. Aanpassingscentrum Het spreekt vanzelf dat lang niet iedereen de hele dag kan zitten wachten tot een technie- ker langs komt. Intergem heeft dan ook een «aanpassingscen trum» uitgebouwd dat dage lijks bereikbaar is op het adres Grote Markt 19 te Dender monde van 8.00 tot 12.00 en van 12.30. tot 16.15 uur (op vrijdag tot 15.30 uur) of telefo nisch op het nummer 052/ 21.63.11. De techniekers zelf werken in een systeem van 4 x 9 uur en dat wil zeggen dat zij ook nog na 17.00 uur kunnen aanbellen. Mocht een klant niet thuis zijn dan krijgt hij een kaartje in de bus, waarop men het geciteerde telefoonnum mer en adres aantreft voor het maken van een afspraak. Op die wijze hoopt Intergem heel wat problemen te kunnen op lossen. In het «aanpassingscen trum» zelf zijn permanent een aantal deskundigen aanwezig, die een klaar en duidelijk ant woord zullen geven op de ge stelde vragen. Premies Zoals gezegd worden er pre mies gegeven voor toestellen die moeten vervangen worden. De bedragen verschillen wel. Voor een kookfornuis dat niet- aanpasbaar is krijgt men een premie van 3.750 fr. (en wan neer het defekt is 1.500 fr.); voor een waterverwarmer is die premie in het eerste geval 2.750 fr. en in het tweede geval Geen kommerciële slagaderbreuk! Er roert entwat op de Brusselse- en Dendermondsesteenweg te Lebbeke. De middenstan ders die langs deze weg door sommige Lebbekenaars, gedeeltelijk althans, nog altijd «den boulvaar» genoemd hun handel drijven, zyn danig in hun (kommerciële) wiek geschoten. Persberichten die verslag uitbrachten over de maandelijkse ontmoeting van het Lebbeekse schepencollege met de pers, reveleerden immers de inzichten van de o\erheid, de omleggingsweg die beide steenwegen via de Leo Duboisstraat, met elkaar verbindt, voorrang te verlenen op de huidige rijksweg. Daartoe zouden zelfs, aan de kruising van de omleggingsweg en de Brusselsesteenweg, ingrijpende werken uitgevoerd worden. Aldaar zouden werkelijke verkeershindernissen opgeworpen worden, die het binnenrij den van Lebbeke-centrum allesbehalve aan te bevelen en in geen geval appetijtelijk zouden maken. Argumentatie Danig in hun kruis getast alar meerden enkele middenstan ders hun lotgenoten en verza melden argumenten tegen de ze plannen van de overheid. En die zijn lang niet mis, aldus één der betrokkenen. Want hoe je het ook stelt, feit is dat het verkeer dat gebruik maakt van de Dendermondse- en Brusselsesteenweg ons flink wat klandizie bezorgt. Voor sommige handelaars is dat doorgaand verkeer werkelijk van vitaal belang. Mochten de plannen doorgevoerd worden, dan kunnen sommigen een kruis maken over hun aktivi teiten. Anderen zouden ze in sterke mate zien afnemen. We vragen ons trouwens af, waar om aan de bestaande situatie verandering gebracht moet worden. Volstaat het nog niet dat de weggebruikers al maan den verkeerd geïnformeerd worden. Bekijk in dat verband maar even de wegwijzers en dan zal je merken dat de af stand naar Dendermonde via de omleidingsweg 4 km be draagt, langs de steenweg 5 km. Daar waar iedereen weet dat de weg rechtdoor de kort ste is. Let wel, mochten de plannen doorgevoerd worden, dan zou dit niet alleen een strop bete kenen voor de middenstanders van de steenweg, maar ook de handelaars uit de aanpalende straten de Leo Dubois straat, het Dorp, zelfs de Sta tionsstraat zouden er de gevolgen van dragen. Het ver keer wordt dan immers langs een geheel andere zijde van het centrum geleid. Actiekomitee In de loop van voorbije zon dagmorgen werd een vergade ring belegd, waarop een twintigtal betrokken midden standers aanwezig waren. Be sloten werd daar een aktieko- mitee - «Aktiekomitee Lebbe- ke-Centrum» in het leven te roepen. Op de bestaande middenstandsorganisaties zal geen beroep gedaan worden. Dit komitee zal, onder de vorm van een vzw de belangen van de betrokken handelaars behartigen. En zou zich in de toekomst niet uitsluitend be perken tot de affaire «omlei dingsweg», maar uitgebouwd worden tot een volwaardige middenstandsvereniging. Eerste stap van het komitee was het besluit affiches te laten drukken, waarop via slogans als «Geen kommerciële slag- aderbreuk» en «Maak van Lebbeke geen spookgemeen- te», gewezen wordt op de ge varen van de voorgestelde maatregel. Geëist wordt bo vendien dat de huidige toe stand bestendigd zou blijven en dat o.a. de foutieve wegsig- nalisatie uit de wereld zou ge holpen worden, 's Anderendaags reeds toog een afvaardiging van het komi- gevormd door de hh a Jaques De Bilde, Octaaf Ver tig hulst, Guy Jacops en Mauria i De Munck naar de vergade nt ring van het Lebbeekse sche nt pencollege en werd de probic M matiek met de gemeentelijk! overheid besproken. In de schoot van het college zo konden we althans achteraIV< vernemen, toonde men ziel"" werkelijk verbaasd over de fel in Ie reaktie van de steenweg» middenstanders. Het zotLg geenszins in de bedoeling vat x, de gemeentelijke overheid lig gen tegen de kar van de mid denstanders aan te rijden. Dt bezwaren geformuleerd doe*"1 het aktiekomitee zullen, doofd het kollege bij een eerst gend kontakt aan de bevoegd j c overheid voorgelegd worder. r hoeverre nog enig verandering aan de plannet van de hogere overheid ka aangebracht worden, zal du n" de toekomst moeten uitwijzen Pierre Van Rosset nti 800 fr. De premie voor een niet-aanpasbare badverwar- mer bedraagt 3.750 fr. en voor een defekte 1.000 fr. Voor een defekte gaskachel bedraagt die ook 1.000 fr. Hieronder is wel te verstaan dat deze toestellen worden vervangen door nieu we toestellen (geschikt voor rijk gas) en dat de oude toe stellen worden binnenge bracht. Bij deze premies van de interkommunale komen ook nog de premies die door de Dendermondse Gasspecia listen worden gegeven en die beiden samen maken de aan koop van een nieuw en ge schikt toestel heel wat lichter. Lebbeke. De Vondelmolen werd afgebroken (v) Eind februari had een eerste algemene ledenvergadering plaats van de gemeentelijke kulturele raad van Stekenc. Na verwelkoming en goedkeu ring van het vorige verslag werd voorgesteld om nog drie verenigingen (die niets meer van zich laten horen) te schrappen, namelijk vzw Ma nifesto, KVG (Katolieke Ver eniging voor Gehandikapten) van Stekene en het ouderko- mitee Tisa (Technisch Instituut Sint-Andries) uit Stekene. Ook werd voorgesteld om de anti-R.W. 60-motie enkele tijd geleden opgesteld te versturen naar de verschillen de ministers en naar alle Wasc parlementsleden. Deze twee punten werden unaniem goed gekeurd. De motie tegen de aanleg van de rijksweg 60 gaat als volgt: «Als afgevaardigden van de onderstaande besturen en ver enigingen van en te groot-Ste- kene, verklaren wij formeel tegen de aanleg van de RW 60 te zijn, onder elke vorm. Onze fusiegemeente door en door kennende, beseffen wij name lijk de draagwijdte van de na delen op menselijk, sociaal, kultureel, agrarisch en ekolo- gisch vlak. Wij verzoeken de beleidsverantwoordelijken, de plannen niet te laten doorvoe ren en doen een oproep tot al onze Wase parlementsleden om een wetsvoorstel in te die nen dat leidt tot intrekking van het Koninklijk Besluit betref fende de aanleg van de RW 60.». 11 juliviering Ook geraakte bekend dat reeds een eerste kontaktverga- dering doorging onder leiding van M. Frans in verband met de komende 11 juliviering. Aanwezig waren een tiental verenigingen. De viering van de Gulden Sporenslag te Ste kene zal plaatsvinden op 30 juni te Kcmzckc cn er zal wor den geopteerd om deze viering op te bouwen in dezelfde zin als vorig jaar. Verder gaf R. De Meester ook toelichtingen over de informa tiebrochure, de intentie om het oude stationsgebouw te om vormen tot een toeristische in formatiedienst. De heer De Meester vroeg aan de algeme ne vergadering ook medewer king voor een en ander en schepen Cornu stelde voor om kontakt te leggen met de ge meentelijke toeristische afge vaardigden. M.J. Gyssel en M. Hollaert. Deze laatste stelde meteen voor om de jaarlijks terugkerende evenementen te laten opnemen in de jaarkalen der, uitgegeven door de dienst toerisme van het Waasland. Daarna schetste sekretaris Thi- ron de historiek van het publi ceren van de aktiviteitenkalen- der. Begin 1983 ontving de kulturele raad een schrijven van het kollege van burge meester en schepenen, waarin werd gemeld dat enkel de akti viteiten die openbaar zijn zul len worden opgenomen in het gemeentelijk informatieblad. Bleek echter dat nóg minder aktiviteiten dan aangeduid werden opgenomen. Deze fout zou bij de gemeentelijke dienst liggen én zal worden recht gezet. De BeEr Meer dan 200 jaar oud De stenen korenwindmolen, dat lezen we in «Oud-Lebbe- ke», van de hand van ex-ge- mccntelijk archivaris Jozef Dauwe, was in het begin der 19de eeuw eigendom der fami lie Van Overstraeten. In 1866 werd hij verkocht aan P.J. Borms - De Maeseneir. Inderdaad, bevestigt Jos Borms, afgevaardigde-beheer der van de N.V. Vondelmolen. Hoewel wc over geen preciese bouwdatum beschikken, staat het vast dat de molen meer dan tweehonderd jaar oud is. De wieken werden pas verwijderd op het eind van de negentiende eeuw, toen in de molenromp een stoommachine geïnstal leerd werd. De molen werd gebruikt als maalderij en olieslagerij. Tij dens de Eerste Wereldoorlog, in 1915 om precies te zijn, staken de Duitse bezetters de molen in brand. In 1928 werd hij door de afstammelingen Borms tot peperkoekfabriek omgebouwd. In de loop van 1930, zet Jos Borms de verdere evolutie van het bedrijf uiteen, werd de N.V. Vondelmolen in het le ven geroepen. Het bedrijf was toen inhanden van de familie Borms-Vincke. Net voor de Tweede Wereldoorlog ont stond een geschil tussen de beide families. Vincke vestigde zich in Appels en begon met de produktie van beschuit en pe perkoek. Op het eind der veer tiger jaren sloten beide bedrij ven een overeenkomst: Vincke zou uitsluitend beschuiten bak ken, de Vondelmolen enkel peperkoek. Vandaag de dag produceert de NV Vondelmolen dus uitslui tend peperkoek. Maar dan pe perkoek in al zijn soorten en vormen: de klassieke peper koek, honingkoek (25% ho ning op de totale massa), de dieetpeperkoek enz. Waar de omzet van NV Vondelmolen op het eind der veertiger jaren, jaarlijks zowat 300.000 kg be droeg werd de voorbije jaren de 4,5 miljoen kilogram per jaar bereikt. Hiermee heeft de N.V een belangrijk deel van de Belgische markt in handen, want in ons land wordt per jaar pakweg 7 miljoen kg geprodu ceerd. Wij Belgen zijn overi gens povere peperkoeketers. Hoewel de om zich heen grij pende crisis het verbruik deed stijgen. Een stuk Lebbeekse eigenheid verdwijnt De Vondelmoien, van oudsher blikvanger van het gelijk namige bedrijf langs de Dendermondsesteenweg te Lebbe ke, beleeft in al zijn robuuste plompheid zijn laatste dagen. Binnen de kortste tijd zal de sloophamer immers de beuk zetten in deze getuige van een industrieel tijdperk dat reeds lang vervlogen is en verdwijnt meteen ook een onvervalst stuk Lebbeekse eigenheid. De generaties-to- come zullen de Vondelmolen enkel nog te zien krijgen op een oude prentkaart als «Souvenir de Lebbeke». Sint-Niklaas Fifty-One, nieuwe serviceklub in de Wase hoofdstad. 51: het betekent dat de gemiddelde leeftijd van de leden ten hoogste 51 jaar mag zijn en dat de vereniging maximaal 51 leden mag tellen. De eerste Fifty-Oneklub 'in België werd tri' 1966 irt Waterloo gesticht. De Sint-Niklase serviceklub mocht onlangs, na een proefperiode van vijf jaar, haar keure in ontvangst nemen en zaterdagnamiddag werd de klub t.g.v. de officiële installatie ontvangen op het stad huis. Inzet ten bate van de minder-begunstigden in onze samenleving, dat primeert. Vorig jaar nog hielp men mee aan het realizeren van de aktie Sint-Niklaas Hand in Hand en thans legt men zich toe op hulpverlening aan het weeshuis Sint-Carolus in Nieuwkerken. Voor de aanleg van sportterreinen aan dat tehuis voor kinderen doet de serviceklub een flinke duit in het zakje. Op de foto bovenaan: de voorzitter van Sint-Carolus neemt een cheque in ontvangst. Het privéinitiatief is uiterst welkom in dit tehuis waar vijf opvoeders voor de begeleiding van een vijftiental kinderen instaan. Er is een tweede zaak waar Fifty-One zich voor inzet. Men weet dat Sint-Niklaas volop geld inzamelt ten bate van Saint-Nicolas, de gemeente in het Luikse die door een aardbeving werd geteisterd. Fifty-One- voorzitter De Preter overhandigde aan burgemeester De Vidts een geldsom, met het verzoek die weldra aan Saint-Nicolas over te maken. wv/foto's Iv De Lebbeekse «zietekoek» be landt niet alleen op de binnen landse markt. Ook het buiten land o.a. Frankrijk, Neder land, Italië, Duitsland enz. maakt kennis met deze delika- tesse gefabriceerd te Lebbeke Slopen De molen, haalt Jos Borms als reden tot slopen aan, was als bedrijfsgebouw erg onprak tisch geworden. Het is een rond gebouw, ingedeeld in vrij kleine ruimten. Met het doel deze getuige uit het verleden te sparen, werd er de voorbije dertig jaar steeds maar om heen gebouwd. Zodanig dat de molen wel een centrale plaats in het bedrijf inneecmt, maar hij daardoor ook kompleet «in de weg» staat. Hij werd weliswaar gebruikt als stapelplaats, maar gezien bij het stapelen heftrucks ge bruikt worden, leverde dat vaak problemen op. Een ander clement, aldus Jos Borms, is het feit dat mochten wc de molen bewaard hebben, hij volledig uit het zicht zou verdwijnen, vermits vanaf de Dcndcrmondssteenwcg ge zien, vlak voor de molen een nieuwbouw opgetrokken wordt. Dat alles heeft ons er toe doen besluiten de molen te slopen. Of ik het niet jammer vind? Inderdaad, ik vind het dood- ge jammer. Met de Vondelmoien verdwijnt niet alleen een stuk typisch Lebbeke, maar wij zien ook een deel van ons patrimo- a nium verdwijnen. Was het enigszins mogelijk geweest, we hadden hem in leven gelaten. We hebben zelfs aan verplaat sing gedacht, maar ook dat bleek onmogelijk. Jammer. Doodjammer Pierre Van Rossera Van 16 maart af loopt in de Galerij ASLK aan de Kreupc- lenstraat 12 te Brussel een op merkelijke tentoonsteUia| rond het tema «Een kerk ct haar geschiedenis: de Kapelk- kerk te Brussel». Het 850-jari| bestaan van deze kerk vorri de ideale gelegenheid om dit «Brussels monument» even it de schijnwerpers te plaatsen. De tentoonstelling is toegan kelijk tot 3 juni van 10 tot IS uur (ook op zon- en feestda gen, behalve op 22 april)

De Voorpost | 1984 | | pagina 4