Laatsten waren eersten op karnaval te Wieze Oudegem koos zijn prinsje en prinsesje Atheneum: «Aloïs in Wonderland» Wilfried Janssens Prins Karnaval Sint-Gillis-Dendermonde Dendermonde. Keizer en prinsen karnaval van de Lekskes bijeen (v) Karnaval in Temse Zaterdagnamiddag gaat in Temse de karnavaloptocht uit. Allen op 24 maart dus naar de Scheldegemeente, waar de festiviteiten overigens tot dinsdag duren. De optocht wordt om 13.30 u. gevormd aan de Wiifordkaai en voor de eigenlijke stoet (vertrek om 14.30 u.) is er een reklameka- ravaan. Zo'n zestig groepen hebben hun deelname toegezegd. Apotheoze moet worden de door Alajos Van Peteghem ontworpen wagen met prins Eddy I. Reuzen, harmonieën en andere groepen zijn present. Zaterdagavond is er een groot karnavalbal in sporthal Temsica, opgeluisterd door orkest The Daltons en geanimeerd door Dolf Peeters. Zondag 25 maart fuiven de jongelui op het kinderkarna- val, van 14.30 u. tot 16.30 u. in de sporthal van Temse. De groep De Strooien Hoedjes zorgt voor de leuke noot. Urbain I en Saskia I, jeugdprinsesenpaar van Temse, worden dan in een wagen, in stoet, naar het gemeentehuis gevoerd. Om 17 u. is daar een karamellenworp. Nadien wordt Temse in een muzikale karnavalsfeer gedompeld en wordt een kroegentocht ondernomen. Op het marktplein is er een foor tijdens de 'feestdagen'. Het lokale karnaval- komité wordt voorgezeten door Hugo Smet. Burgemees ter Van Riet is erevoorzitter en ook feestschepen Armand Felix zetelt in het uitgebreide komité, waarvan Dolf Peeters en Omer Wauman ondervoorzitters zijn. Zoals elke karnavalvereniging, trouwde clowns, de majoret- en ga zo maar door. Er kwam verkoos men ook bij de Oude- tes, de indiaantjes en cow- geen einde aan. En terwijl de gemse Filosofen een prinsje en boys, de Zorro-figuren, ka- konfetti rijkelijk werd uitge- een prinsesje. Maar in Oude- boutertjes, elfjes en andere be- strooid en de guirlandes door gem laat men de toch niet zo kende en minder bekende de lucht slierden, barstte het makkelijke taak van het orga- sprookjesfiguren. Voor de jury feest in volle hevigheid los. nizeren van een dergelijke ver- werd het dus geen eenvoudige Uitgelaten kinderen en even kiezing over aan de vrouwen taak om tussen die bonte meu- uitgelaten ouders deden zich van de filosofen. Die maken er te kinderen de mooist verklede uitermate te goed aan de kar- elk jaar in de zaal van de jongen en meisje te halen. Uit- navalschlagers die met de Icaros een bont en uitbundig eindelijk viel de keuze op Nic- moed der wanhoop ook wer- feest van, waarbij de talrijke ky Goris en Kris Eeckhoudt en den meegedanst. en niet nader te schatten aantal dat wil zeggen dat zij op zon- kinderen ruimschoots aan hun dag 1 april gewapend met de Her en der hadden de huisva- trekken komen. attributen die hen werden ders zich rond de toog ge- Reeds lang voor het aanvangs- overhandigd, mee zullen op- schaard en zochten soelaas bij uur stroomden de kinderen stappen in de kamavalstoet die een pintje bier. En de leden toe. Ook de kraampjes werden dan door de straten van Oude- van de Orde der Filosofen, zij op het voetpad opgetrokken gem trekt. Maar met deze ver- waren in drukke gesprekken zodat niemand honger hoefde kiezing was lang niet alles ge- gewikkeld, allicht om uit te te lijden. Flink wat verklede daan. Er werd pret gemaakt zoeken welke poets zij op 1 kinderen meldden zich aan. Ze dat het oren en zien verging april, de dag van hun stoet, waren er allemaal: de ver- Spelletjes allerhande, dansjes zouden kunnen uithalen. Dendermonde. Een massa kinderen waren present voor het kinderkarnaval in Atheneum (foto Piet Hermans) Lebbeke. Natuurlijk ontbraken de clowns niet op het karnaval (c) Dendermonde. Er werd heel wal afgedanst op het kinderkarnaval te Oudegem (foto Piet Hermans Dendermonde. De Orde der Filosofen koos zijn prinsje en prinsesje (foto Piet Hermans) Het schoolfeest van het Koninklijk Atheneum op 16 maart in de St.-Annazaal werd een mengeling van humor, spanning, dans, ganse en halve waarheden, fantasie en pikanterie. Tientallen leerlingen bereidden gedurende weken dansen, sketches en minimusicals voor, gekoördineerd door Peter Moens met als onderwerp: «Aloïs in Wonderland» ofte «het wonderlijk verhaal van een atheneumprefekt in een wonderbare school». De openingsdans bracht er reeds dadelijk de nodige stemming in waarna aan de prefekt een reuzegrote beker werd overhandigd. Toen startte het sprookjesverhaal gepresenteerd door Christophe Leroy, alias Micky. Gestart werd met de prefekt in zijn jeugd, een deugniet op niveau. Deel II werd een topnummer, resultaat van perfekte training en flinke koreografie, een mini-musical met show- bizz-allures. Ook een parodie op het BRT-programma «Micro-Macro» haalde hoge cijfers. Spijtig genoeg werd het onderbroken door een banaal ongeval achteraan in de zaal. Waardoor «Sneeuwwitje en de zeven Dwergen» niet aan bod kon komen. Tussen twee dansnummers in kwam de nieuwe provisor solliciteren naar een betrekking waarna Geert van de Vondel deskundige uitleg verstrekte met de nodige humor gekruid betreffende «verkeer en waterstaten». Na een muzikale show werd uiteindelijk turnleraar Ronny De Veylder voor het «Hof van K.A. Satie» gedaagd wegens tal van verkeersovertredingen op de weg naar de school. Het schoolfeest van het Koninklijk Atheneum groeide uit tot een show-bizz op hoog niveau. Dendermonde. In het lokaal de Lex te Baasrode werd de oprichting van een nieuv karnavalgroep "de Lexinnen» uitvoerig besproken. 1985 staat zo te zien in het teken va het vrouwelijk karnaval (v) Lebbeke. De Wolvenklakkers met Wiezebier, of wat dacht Lebbeke. De oud leidersbond met Homo kaas of herwaardering overschot i je anders (v) brengst (v) N I T. produktie-Opbrengst) mee. Alleen al de gaatjes ervan brachten iedereen het water in de mond. Als sluitstuk zagen we nu nu meriek sterke en clowneske showgroep van de Leo's. Die plaatsten de kijkers voor een klein rekensommetje over «10 jaar karnaval en maar 7 prin sengezichten. Hoe rijmt men dat te saam? Met dit raadsel haalden ze in elk geval de eerste prijs! Is het dan toch waar dat, zoals de bijbel zegt, de laatsen de eersten zullen zijn? Na de stoet werd in het Wiezehof door koörcjinator Gommaar De Wit volgende uitslag geproclameerd: 1. De Leo's 907, 2. O.L. Chiro In het Gildenhuis te Sint- Gillis-Dendermonde werd de prins 1984 verkozen. Aan be langstelling ontbrak het in geen geval. Reeds vroeg op de avond was de nochtans ruime feestzaal vol gelopen met en- toesiaste fans. Twee kandida ten hadden zich aangeboden. Eric Phariseau en Wilfried Janssens. Wie laureaat zou worden, was voor velen een open vraag. Beide kandidaten konden immers op een ruime schare supporters rekenen. Het werd dan ook een span nende strijd. Pas laat na mid dernacht werd de uitslag be kendgemaakt. Wilfried Jans sens behaalde net 52 stemmen meer dan zijn opponent. Als kelner in het Lebbeeks restau rant «Zwambershof», kon de nieuwe prins ook rekenen op de steun van buiten zijn eigen gemeente. Heel wat suppor ters uit Lebbeke waren immers voor de gelegenheid naar Sint- Gillis afgezakt. In Sint-Gillis-Dendermonde staat nu nog één en ander te gebeuren. Nu zaterdagavond wordt daar de «Veirkesbocr» verkozen. Voor deze titel zijn er, zoals gemeld, twee kar daten. Volgende zondag wo in het Gildenhuis een prim en een prinsesje verkozen. 1 Hat dat vanaf 14u30. De grote d ar. in Sint-Gillis wordt dan zond 1 april wanneer vanaf 14 u halfvastenstoet door de straü Wu van de gemeente trekt. Mal dag 2 april begint om 9 u ret dag een pyjamatocht en om 18u de is er dan de tweede varken «en worp. De feestelijkheden wt den op 8 april beëindigd n (t.n een bezoek van de prins en h ïan gevolg aan het bejaardentehi 2ot de Boonwijk om 14 uur. Tra Hersemse Kuisvraan, ofte ge wiekste dreft-verko(opst)ers We zagen ook de Stopnoille- kes in aktie met haanloze troti- netkippen en de Vieze mannen van de Melcstroat, boffend op de duiflekkere Wiezeaanse melkers. Een blikvanger was zeker het Rocking in- en uit heems fruit van de Rangers, echt om van te snoepen! 't zou echter geen karnaval zijn zon der de zotten van Wies oor deelden de Wolvenklakkers, en met pracht en praal troon den ze hun lieve reus Andries overal mee De Chiro-oudlei- ders sleurden een enorme rondtollende Wiezekaas van Homo (staat voor Herwaar dering van Overschot Melk- 881, 3. Wolveklakkers 876, Rangers 818, 5. Den Troe 771, 6. Sablid-chiró 760, Wentjes 754, 8. Dames St. Ct cilia 740, 9. Nachtkoetsjes 710 10. Kraks 709, 11 Vlicgevtf gers 703, 12. HerderscmJ Kuisvraan 692, Stopnoilleke 663, 14. Kapio's 630, 15. B *lb Viezemanncn 615, 16. Belli boys 538. Uiteraard deden «I kei de specifiek karnavalesl groepen voor de prijzen 1 Speciale prijzen Beste plaatselijk thema: B Wolveklakkers Origineelste Kostuums: Chilt Sablid, en Rangers Beste Karnavalwagen Wolveklakkers. jyj Hor Tijdens het jongste week-end leefde het bierdorp in een ware karnavalroes. Zaterdag al trok de jeugdkavalkade door de straten: het werd een bonte optocht van meer dan 100 jongens en meisjes, die stralend als lentebloemen, op pad gingen; na die stoet beleefde het jonge volkje in de muziekzaal een echte Vlaamse kermis met zang, dans, poppenkast en geschenkjes. gen de muzikale toer op met hun Voerens kleuterklasje waar toevallig een heel «Ap- part» burgemeester op bezoek was. Dan waren er nog de olieproblems van den «Troep Oil Company» die met vaan dels en een raket mordicus hun N'aftslag wilden winnen. Er was zelfs de deelname van de Daar komt de stoet! De jubileumkavalkade van zondag bracht uitzonderlijk veel nieuwsgierigen uit Wieze en omgeving op de been. De verplaatsing was zeker de moeite waard want niet minder dan 21 karnavaleske groepen zorgden voor pret en verzet. Vooraan stapten de fanfaristen van St.-Cecilia-Wieze, die er als enigen al 10 jaar bij waren: met een zwierige mars bliezen ze er dadelijk de sfeer in. Net als in 1982 strooide prins Vik tor I, van op zijn mooie wagen, groetjes en karamellen naar de omstaanders. Dit jaar was er zelfs internationale inbreng! Die kwam van de Narrenzunft «Rot Gold» uit Bergkamen, die via de oktoberfeesten en. het Gildenhuis, in Wieze geen onbekende meer is. Ook Le vensvreugde Aalst, een instel ling voor mentaal gehandicap ten, was weer van de partij. Hoed af voor die moedigen! Na hen zagen we een lange sliert groepen en wagens met ludieke actuele inslag, meestal sterk Wiezenaars getint. Zoals elk jaar toverde het «Aaten Peid» van de Vliegevangers weer handevollen bonbons van onder zijn mooie pluimstaart, en dit op de tonen van hun sterk geritmeerde Amerikaan se Am-ferassband. Daarop volgden de kapio's. «Oëger, liëger» gokten ze en trachtten door het kiezen van de beste kaart, een vette prijs in de wacht te slepen. De Chiro «Sa- blid»-meisjes zegden het met vuilzakken; «opgeruimd staat netjes» zullen ze wel gedacht hebben. De Nachtkoetsjen brachten het hele smurfen volkje, met Gargamel en zijn vangnet inkluis, naar Wieze. Daarna verschenen de Went jes die met Texaanse pokerhel den en dartele meiden de kij kers wilden verleiden. Een muzikale inbreng kwam van de Kraks: deze ploeg lan ceerde een uit San Francisco ingevoErde electric Bougie, die ongetwijfeld veel succes gaat kennen: ook de dames van het Muziek van Wies gin- Lebbeke. De Leo' met tien jaar prinsen (v)

De Voorpost | 1984 | | pagina 6