smoeie rekkers Justine lliano wordt honderd Voor de honderdjarige René De Decker wordt te Stekene een groot feest gepland Middenstand Lebbeke steunt aktiekomitee Lebbeke-Centrum Afstammelingen van Tistien Tanger vieren weer samen te Grembergen 10 -13.4.1984 - De Voorpost Inderdaad, Stekene kan weer En ja, dan was er nog Petrus te maken, gaan vieren voor een honderd- Braem die in 1974 overleed Deze keer wordt het géén stoet jarige! Voor sommigen is de amper enkele weken vooraleer door Stekene, maar weer een grootse viering die wellicht z'n honderdste verjaardag te «volksfeest» zoals bij de 100ste nooit nog zal worden geëve- kunnen vieren... verjaardag van Anna van Re- naard van Charel Cruyp- De Stekenaars zijn dus inder- moortel. Maar natuurlijk landt nog maar pas verleden daad een «sterk geslacht» want veel grootser en immenser... tijd... En toch is dat reeds 8 binnen de laatste kwarteeuw Vanaf de Kerkwijk tot en met jaren voorbij. Toen stond Ste- kunnen we mits wat goede de school «Cor Jesu» wordt de kene -erkelijk op z'n kop, wil liefst 6 Stekenaars «eeu- Kerkstraat verkeersvrij ge want elke Stekenaar had wel welingen» noemen. maakt en zal men trachten één of ander te doen bij dit «Stekene anno 1900-1920» te- grootse volksfeest. Het werd René De Decker rug in leven te brengen. Er toen een waarachtige «feest- De volgende in de rij hope- zullen anekdotes uit het leven driedaagse» op 5, 6 en 7 maart lijk wordt dat binnenkort een van René worden uitgebeeld, 1976: een «reuze-happening lange rij! van honderdjarige maar geheel de sfeer uit die voor jong en oud, met de 100- Stekenaren is dus René De jaren zal aan bod komen: de jarige in vedette». Decker, die z'n «oude dag» in ballonvaart, old-timers, smok- Amper 1 jaar later was er een het OCMW slijt. René is gebo- kelen, z'n werk op het vroege- volgend «volksfeest» voor een ren op 26 mei 1884 in de Kie- re steengelaag, een wagenspel Stekense honderdjarige, nl. kenhaag en woonde z'n meeste rond Boerke van Brussel, de Anna van Remoortel: op 26 jaren in de Bormte. Sinds eerste tre^i het armenhuis, juni 1977. Het werd niet zo'n meerdere jaren verblijft hij in een wielerkoers in die tijd, een grandioos, aller overrompe- het OCMW. René is een ras- brand blussen met de middelen lend feest doch ondanks het echte Stekenaar, want is gebo- van toen, boerenjaarmarkt, eerder onstabiele weder toen ren in Stekene, bleef in Steke- volkszangers, vroegere «kolle- de viering voor het OCMW ne wonen én werkte bijna uit- ga's» uit het bejaardentehuis, groeide ook toen uit tot een sluitend in Stekene, ni. «op 't volksspelen, café Chantant, Stekene. René De Decker viert zijn 100ste verjaardag. Dat ST' ",E?ie SM" B"W?T,e '~slimde" N» is lang niet aan iedereen gegeven. Da, moel zelfs worden Moeit,'daY mens heeft altijd 'SeSr^SWd zijn, ^ïoÏÏeXe^"^ SSStJSSf d°« 26 want de mensen worden er smokkelen... Dit alles, gegrepen uit het wer- iSnTader ^nmSefeUe oud. Anna van Remoortel kelijke leven van 1900 1920, gezelschap van z'n 9 jongere jewelste En dat allemaal ter mansmens arhtenriertio was leefde nog héél wat langer dan Stekene wil feesten zal worden afgewisseld met an- bijna-kollega's het spekta- ere van de Stekense 100-jarige stjerf hij aan een hartader- breuk. Moeder kreeg meteen Eeuweiinge in «De Heymeulen» te Buggenhout Vandaag, vrijdag 13 april, wordt Justine honderd. Hélène, haar zuster, is op naar haar achtennegentigste. Beiden lliano is de familienaam verblijven sii januari van vorig jaar in het rustoord «De Heymeulen» langs de Molenstraat Buggenhout-Opstal. Begin deze week wipten we er even binnen. De eeuweiinge heeft het moeilijk met praten. Ze is haar memorie kwijt, beweert Hélé kan de conversatie dus moeilijk aan. Haar twee jaar jongere zuster daarentegen «kla| voor twee. De perfekte illustratie van een spraakwaterval. Ik zit met een dubbele en mijn zuster met een enkele maag- breuk opgescheept, brengt ze ons direct op de hoogte van hun gezondheidstoestand. Haar entoesiasme honderduit te praten over het leven dat zij en haar familie achter de rug heeft, blijkt door dergelijk on gemak echter geenszins aange tast. We zijn afkomstig van Haal- tert, drukt Hélène ons op het hart. Ge weet wel, het dorp in de geburen van Aalst. Met z'n vijven waren we thuis. Vijf meisjes dan nog. Het zevende zou een jongen geweest zijn, maar moeder kreeg toen een miskraam. Tevoéèn hadden we reeds een kleintje dood. Van zes weken. Aan de slijmziekte. haar honderdste,.. Ze werd Het spreekt voor zich dat ook dere attrakties zoals krachtpat- kei kunnen bekijken vanuit het René De Decker, nog liefst 5 maal gevierd in nu Stekene wil meevieren met sers, jongleurs en bekende ve- bejaardentehuis, 's Avonds Voor de minder luidruchtigen omgeving, z'n honderdjarige! De voorbe- detten... gaat het volksfeest evenwel on- haar vertrouwde want de oudste inwoonster van reidingen lopen reeds een tijd- Stekene werd precies 105 jaar je, in alle beslotenheid... Er Tien oudste Stekenaars en 12 dagen. werd inmiddels een feestkomi- Het wordt voor René De Dec- Drie jaar later weer bijna een tee opgericht onder ker ongetwijfeld een onverge- 100-jarige, doch Gusta Baecke voorzittersschap van broeder telijke dag. Om diverse rede- verliet deze aardse wereld 2 direkteur Albert Smet en nen uiteraard... verminderd verder! In de en/of diegenen die het wat rus- tiger-aan willen doen zal er een de zorg voor vijf kleine kinde ren op haar schouders. Maar ze heeft er zich kranig als ze straal en in de nabijgelegen bodega worden ingericht, waar doorheen geworsteld, scholen 7»! nan een „Ral Por»,,. retro.,»T7 He HiH van (jg scholen zal dan een «Bal Popu laire» worden georganiseerd onder meer «Café Chan tant», de volkszangers van retro-jazz de tijd van Marckxbrothers zal evokeren. maanden vooraleer ze de volle feest-schepen Koppen is reeds Maar toch eens het (voorlopig) Drieske Nijpers met oude eeuw haalde. druk in de weer-en-wind met schema van deze grootse dag straatliederen, orkesten De niet zó jonge mensen her- de voorbereidingen voor zater- overlopen. In de voormiddag zangers uit de 'tijd-van-toen inneren zich ongetwijfeld ook dag 26 mei 1984. is er een dankmis én een ont" nog de (regenachtige) maar Het feestkomitee wil dat het vangst op het gemeentehuis, ook grootse viering van de een viering wordt voor ülle Hier worden de tien oudste honderdjarige Florentine lagen van de bevolking en mensen van Stekene verwacht (Stieneken) De Maeyer (de daarom werden èlle verenigin- voor een «onder-onsje».. Maere) eveneens uit de Zes- gen opgeroepen om mee te Over wat zouden die praten? hoek in 1960. werken, om er iets groots van Na de middag zal René in én natuurlijk dans- en feestlus- tigen in kledij-van-toen! Natuurlijk wordt er «oud» bier geserveerd, er is wafelenbak en varken aan 't spit. Kortom één groot volksfeest in Breuge- liaanse stijl, een braspartij van Ook toen ze later nog een dochter verloor, die nog geen veertig was. Aanvankelijk hield de familie lliano een café, annex winkel, langs de Geraardsbergsesteen- weg te Haaltert. Maar toen de meefeesten. Op z n minst door Ultbater van «De Muziekzaal», aanwezig te zijn ,n de Kerk- een za>| langs dicze|tde s,ee„. weg, de inwonende dochter van zijn zuster verleidde, een Hi, h»»i van vHHr kind 8eb°ren werd en hiJ ver" zich* Een kennis die «g^n» Voor ze in «De Heymeu plicht werd de «Muziekzaal» te was in het «Palace Hotel» te een onderkomen vonden, nn,.,ro. ver|aten nam jjg, echtpaar Brussel, heeft ons daaraan ge- bleven Justine de oud lliano er zijn intrek holpen. Als enige café in de Van de kinderen en Hélj Zestig jaar lang heb ik daar streek mochten we die geuze de derde in de rijzoï Wie doet mee? In feite zou dit een overbodige vraag moeten zijn, iedere Stekenaar zou moeten straat, tussen Kerkwijk en Sparrenhofdreef vanaf onge veer 14.30 u. Want dan wordt jaren teruggedraaid. Dan herleeft de In een schrijven van"6 april, gericht aan het Lebbeekse tiecomité. „Jlkl utM J1W college van burgemeester en schepenen, informeert de }^e hebben nota genomen van zakelijk deze te beschermen Middenstand Groot-Lebbeke, het gemeentebestuur zich J]et 8csPI*k dat afgevaardig- Verschillende bestaande han- gebogen te hebben over de problemen welke zich stellen co™® !"et delszaken, argumenteert Mid- rond de voorgenomen verkeersregeling ter hoogte van de hebben daaruit afeeldddat het dens,a"d Lebbeke verder, ge- aansluiting van de omleidingsweg op de bestaande rijks- college de zienswijze van de S uitgeb^fd^^di^is ook weg. bewoners van het Centrum en werden belangrijke investerin- Onze vereniging, aldus de Behoudens, vervolgt het be- van de Brusselsesteenweg gen verricht. De laatste maan- Middènstand, heeft ook reeds stuur van Middenstand Lebbe- eveneens genegen is. Het zou, den mochten we zelfs het ver in het verleden meermaaft ke, de eventuele installatie van naar ons 9°r.. ten zeerste heugende feit vaststellen dat flink wat aandacht geschonken verkeerslichten aan het kruis- onverstandig zijn, mocht de verschillende dynamische jon- aan deze gehele problematiek, punt van de omleidingsweg Brusselsesteenweg, Dender- geren de uitdaging aangingen Als handelaars en inwoners met de Brusselsesteenweg en jnondsesteenweg en hierdoor een nieuwe handelszaak te be- van Lebbeke waren we immers mogelijk ook het aanbrengen Jj®1 g^e centrum moeilijker gjnnen. Door de geplande ten zeerste bekommerd om de van een vluchtheuvel, op de bereikbaar gemaakt worden maatregelen worden de voor vroegere verkeershinder in het omleidingsweg, aan het kruis- voor het gewone autoverkeer, centrum van de gemeente. We punt met de Dendcrmondse- ee' handelszaken en instellin- zijn tevens van oordeel dat de steenweg ten einde de voet- gen yan de dienstensector heb- gemeente een belangrijke in- gangers meer gelegenheid te ben immers een groot kliënteel ZOekt Middenstand Groot spanning leverde om deze pro- geven om veilig de weg over te van weggebruikers die om be- Lebbeke het schepencollege blemeh op te lossen door de steken is onze organisatie P de redenen de rijksweg ge- bij de Hogere Besturen aan te aanleg van de omleidingsweg. van.oordeel dat geen verdere brui ken. Indien men deze wc8" dringen opdat ze hun voorge- Aldus werd het mogelijk het hinderpalen of belemmeringen gebruikers de toegang tot het nomen plannen in bovenver- zwaar verkeer uit de dorpskern dienen worden opgelegd aan eentrum zou bemoeilijken, is melde zin zouden wijzigen, te weren en werd de verkeers- personenwagens, die via de be- J}et 8cvaar ver van denkbeeldig» Graag zou Middenstand Leb- chaos, die zich dagelijks in de staande rijksweg het centrum dat dcze zouden bevoorra- beke eveneens op de hoogte Leo Duboisstraat en op de wensen te bereiken. In deze 'n andere centra. gehouden worden van de ver kruising van het Dorpsplein en zin kunnen we ons dan ook Zeker in deze krisistijden, dere evolutie omtrent deze de rijksweg manifesteerde, op- aansluiten bij de verzuchtingen waarin men dikwijls wijst op problematiek, gelost. van het spontaan gegroeide ac- het belang van de KMO en de Pierre Van Rossem eeuweling «zijn jonge tijd», de geWoond, beklemtoont Hé- verkopen, tijd dat hij een tiener, een |£ne jot j,, steenweg, een Neen, antwoordt Hélène, ik- twintiger was. s Avonds kasseiweg, aan verbreding toe zelf ben nooit getrouwd ge- loneste zuster i wordt het dan nog «erger»: als was en wjj onteigend werden, weest. Ons Justine wel Met Vandaas vriidas wordt jJ t ware een té late karnaval in Qp dezelfde plaats hebben wij Antoon Boeykens, een maal- nc lliano gevierd Met o.a. huis gebouwd. «De der en landmeter. Kinderen feestmaaltijd en een rece'i zelfstandigen, die trouwens heel wat gevallen ook zorgen Stekene. Een Stekens Volks- toen voor tewerkstelling in eigen feest anno 1900. gemeente, lijkt het ons nood- Het voorlopig feestkomitee is k|ant - - etablissement. Overal van zijn leven is haar man erg une er het hose woord 1 druk in de weer. Op de inlich- waren we bekend om onze beginnen sukkelen. Helemaal loSem. tingvergadenng verleden week goeie geuze, herinnert Hélène «geraakt» was hij. Pierre Van Ros* drie jaar in de Zoutstraa Aalst. Bij een dochter van jongste zuster. Buggenhout. Justine Eliano brengt in het rusthuis Heyi len haar 100ste verjaardag door (v) Muziekzaal» was een goed be- kwamen er niet Op het eind Wedden dat haar zuster uitzichten keerd. Tot sjot v gehypote- het schrijven ver- Groot - Lebbeke dan tweehonderd ingeschreven «Waegeman(nen) te vervoe gen. Hiervoor kunnen zij steeds schriftelijk of telefo nisch terecht bij; Jan Wam- bacq, Scheihagenstraat 56 te 2550 Kontich (tel. 03/ Tistjen Tanger in Grembergen op de jongeren, die zich talrijk ontvangen hebben (het komi- voorstellen, hoeft al iang niet aanboden en een nieuw TT.- tee doet alsmaar zijn best, w, meer. Reeds in 1967 werd deze komitee oprichtten, de taken maar alle adressen zijn niet 457.31.70) of bij Anne-Marie figuur in het daglicht gesteld verdeelden en het aftreedende steeds bekend) gelieve dit be- Waegeman, Hooigat 8 te 9160 ter gelegenheid van de eerste komitee tot de «raad van wij- richt als uitnodiging te be- Hamme (tel. 052/47.23.70). samenkomst van zijn nazaten, zen» bombardeerden. schouwen om de reeds meer E D M. Een tweede familiefeest had Het resultaat nu van tal van plaats in 1969, en drie jaar werkvergaderingen van het later in 1972, vijftig jaar na T.T.-komitee ziet eruit als- den alle Tangers een derde Op zaterdag 28 april starten de Streek WV te gast in Oostende bijeenkomst. Daarna de leeg- festiviteiten van de vierde te... Toen verleden jaar Omer T.T.-viering met een dankmis Op het laatste vakantiesalon Aalst heeft die niet. Maar daar Waegeman, de laatste van in de kerk van Grembergen en op de Heysel te Brussel was wil men binnen de kortste ke- Tistjen Tangers kinderen be- dit om 14 u. Om 15 u. is het Dendefmonde wel, Aalst niet ren wat aan doen. Men gaat graven werd, was dit voor het algemene verzameling gebla- vertegenwoordigd met een een info-stand ontwerpen die T.T.-komitee de ultieme gele- zen op het Tangershof voor de stand om de toeristische aan- het mogelijk zal maken Aalst genheid om het idee van een ontvbangst en andere aktivitei- trckkingspolen van de stad op waardige wijze op alle grote nieuw familiefeest onder de ten. Vandaar gaat het feestzaal meer bekendheid te geven vakantiebeurzen in het zonne- talrijk opgekomen familiele- Nadia aan het Keur te Dender- Schepen Chris Borms van tje te zetten. De stand wordt den te propageren. Een eerste monde voor de afronding van Aalst merkte in dit verband op momenteel in de stedelijke vergadering in café De Kroon de samenkomst met eetmaal, dat er folders over Aalst ver- werkhuizen gerealiseerd en zal te Grembergen werd gepland show, tentoonstelling en gezel- krijgbaar waren op de stand voor de eerste maal te zien zijn en de opkomst was hoopge- lig samenzijn. van de Toeristische Federatie op de Vakantiebeurs in het vend. Het ontslagnemend «Tangers» die dit artikel lezen van Oost-Vlaanderen. Media-Centrum te Oostende T.T.-komitee deed een beroep en geen uitnodiging mochten Aalst was nog maar één keer van vrijdag 20 tot dinsdag 24 op het Vakantiesalon ver- april. Gedurende de Paaspe- tegenwoordigd. Dat was in riode dus. 1981 en toen zorgde het Feest- Aalst zal daar niet alleen zijn. komitee voor deze mogelijk- Ook de WV's van Dender- heid. Dat in schril kontrast met Dendermonde dat daar jaar lijks present is en uit deze aanwezigheid ook de nodige belangstelling van de toeristen weet op te wekken. In Aalst ligt het anders dan bij Dendermonde. De Ros Beiaardstede heeft een prach tige demonteerbare stand die heel wat mogelijkheden biedt. Onze weersverwachting De lente komt toch Vorige week liet de lente verstek gaan. Nu staat ze echt voor de deur. Een hogedruk gebied over Frankrijk en onze streken neemt nog wat in belangrijkheid toe. Dat is gunstig voor het weer van de komende dagen, Wel kan een zwakke storing in de loop van zondag tijdelijk wat meer bewolking brengen, maar neerlsag van enige beteke nis wordt niet verwacht. Vandaag vrijdag blijft het droog met zonnige periodes en middagtemperaturen variërend tussen 10 en 15 graden. De wind waait daarbij zwak tot matig uit west tot zuidwest. Tijdens het weekend blijft het weer mooi, met in de loop van zondag vooral voor het noorden van ons land wat meer bewolking. De middagtemperaturen zullen schom melen tussen 14 en 18 graden. Maandag en dinsdag handhaaft zich het mooie weer, met temparaturen overdag tussen 16 en 21 graden. Over de hele periode moet wel rekening worden gehouden met het ontstaan van plaatse lijke ochtendnevel of mist. E.D.M. monde, Wieze, Hamme en het Donkmeer zullen er hun doku- mentatiematenaal ter beschik king stellen van de vele bezoe kers. Wie tijdens deze Paaspcriode aan de kust vertoeft kan best eens even langs lopen en goeiedag gaan zeggen aan de streekgenoten. De Belgische Vereniging der waarom ze dat niet kunnen. Banken heeft een nieuwe bro- De brochure kan besteld wor- chure uitgegeven met als on- den door overschrijving van 50 derwerp «De Banken en het risikodragend kapitaal». De brochure legt uit waarom de banken niet zelf de eigen mid delen voor het bedrijfsleven wensen aan te brengen en op het rekeningnummer 210-0046684-79 van de Belgi sche Vereniging der Banken, Ravensteinstraat 36 te 1000 Brussel onder vermelding van nummer en titel. op z'n smalst Eon avondje nostalgie. Aldus.was de dia- en film avond. vorige week vrij dagavond door de Orde van Lietbeka» in zaal Edel weiss georganiseerd, sa men te vatten. Voor die blik terug op het Lebbeke van toen, op een Lietbeka dat gelukkig maar, jammer genoeg (schrappen wat niet past) niet meer be staat, had de Orde een beroep gedaan op Fran- gois Dubois. Deze Lebbekenaar put te niet alleen uit zijn eigen, rijke verzameling op diapo sitief overgebrachte oude prentkaarten, maar deed ook een beroep op het filmarchief van zijn schoonvader, de h. Rij- dant, die jaren geleden de cinema Riolangs de O.- L.-Vrouwstraat uitbaatte, Uit die aktualiteiten- films, die dateerden uit het eind der dertiger en het begin der veertiger jaren, bleek o.a. overduidelijk dat toondertijd een gouden hu welijksjubileum «ne ga zjubelee» vaak uitgroei de tot een waarachtig volksfeest, met naast de traditionele mis, ook een tocht in een open wagen door de buurt, een optocht met versierde wagens waarin het leven van de feestelingen uitgebeeld werd enz. Op één der films was zelfs duidelijk te zien hoe «Fie van Steffeseen «achterwourrès» (vroed vrouw) die jarenlang zowat de helft van de Lebbeke- naars op de wereld heeft helpen zetten tijdens de viering van haar «zjube lee», zowaar aan het dan sen ging, met onder haar arm een H. Hartbeeld ge klemd. Geschenk dat ze wellicht even tevoren ont vangen had. Belangrijke sportge beurtenissen van toen werden ook op de filmpeli- cule vastgelegd. Zo o.a. een wielerwedstrijd waar aan Martin Van den Broeck deelnam. Die film onthulde trouwens op dui delijke wijze de kinderkop pen waarmee het Dorps plein en de O.-L.-Vrouw- straat toen gekasseid waren. SK Lebbeke was even eens van de partij. Niet alleen werd getoond hoe een belangrijke supporter- sschare, met de trein, de Lebbeekse elf ging aan moedigen in Waasmuns ter, maar ook hoe Lebbeke na een thuiswedstrijd ge huldigd werd als kampioen en van tweede naar eerste provinciale promoveerde. De ploeg was toondertijd bevolkt door spelers als Pros Vermeir, Zjef en Hu- go De Visscher, Hugo Bul- tereys enz. Zowat veertig jaar later staat SK. Lebbeke op het punt een stap in de andere richting te zetten. Hoe is dat-toch mogelijk? hoor je vandaag de dag vele Leb- bekenaars zich afvragen. En dat voor een «proche» van zowat 17.000 inwo ners. Dergelijke initiatieven en we bedoelen hier mee de blik terug opgezet door de Orde van Lietbeka mogen opnieuw geno men worden. Want hoewel de belangstelling aan de erg lage kant lag, hoorden we achteraf toch Lebbeke- naars zeggen: «Had ik ge weten, dat er ook oude films geprojecteerd zou den worden, ik was er ook geweest. Wie zich momenteel wellicht minder voor de sport interesseert, maar van nabij de politieke evo lutie volgt, is de Lebbeekse schepen Karei De Gucht die in juni a.s. bij de Euro pese verkiezingen de PVV-ELD-lijst aanvoert. Van de week bemerkten we in een Brusselse krant dat zijn campagne ingezet werd. Via een halvepagi- na-advertentie stelde de Lebbekenaar zich voor aan het kiezerspubliek Een knap geschreven re- klametekst bovendien, af en toe gekruid met een staaltje geslaagde rijmela rij. In de zin van «Europese floppen i.p.v. toppenen «Hoe onbemind is onbe kend?» Toch menen we dat de schrijvelaars van dienst een belangrijk (kinder)rijmpje over het hoofd gezien hebben. Wat denkt de liberale lijsttrek ker bvb van: Wij stegen met De Gucht Tot boven in de lucht We zaten zo gezellig in ons huisje We konden alles zien En hadden pret voor tien Leve de Zeppeli -i-i-inl Dit weekend loopt het amateurioneelseizoen te Lebbeke op zijn eind. Met de opvoering van «Het Slangennest» door to neelkring «Wij» wordt een punt gezet achter het sei zoen 1983-84 Toch vingen we in de loop van vorig weekend nog klanken op van de voorstelling, door to neelkring Vrede», van «Laat mijn bomen staan». Sommige akteurs zouden de recensie verschenen in dit blad vermaledijd heb ben als de pest. Eigenaar dig genoeg bleken andere akteurs het dan weer hele maal eens te zijn met he geschrevene. Verontrust door zovee reaktie, ging de betrokker schrijvelaar op onderzool uit en grasduinde hij in de ze en gene krant naar he oordeel van zijn collega's. Zo las hij in «De Lebbeke naar»: Zaterdag II. «Vrede» de eerste opvoe ring van een flink ingestu deerd en prachtig toneel stuk Deze opvoering wen door alle toeschouwen beoordeeld als de bestt die ze sinds jaren mochten bijwonen.Straf toch, wan in dit weekblad lazen vorige week dat één de akteurs opviel door zijn ge brekkige tekstkennis. Van die gebrekkig! tekstkennis bleek ze vernamen we van oogge tuigen tijdens het twee de weekend geen spraki meer te zijn, zodat Rik Dt Pauw, de akteur in kwes tie, een prachtprestatie op de planken zette. En toch waren er vorig weekend nog malkonten ten. Zaterdag had iemand er tijdens de pauze blijk baar genoeg van, want zelfs met enige stemver heffing riep de dame in kwestie toen uit «Kiakke Verdoets was toch veel mooier, zelle!» Diezelfde avond be- kloegen houders van Vrede-abonnement mensen die al ruim tien jaar deze toneelkring nen dat ze achteraan de zaal plaats moesten gaan nemen. Ergens op de stoe len 241 en 243. En vorige zondagavond hoorde je vanaf de elfde rij haast geen sjik meer van wat er op de scène verlek) werd. Wanneer die men sen «De Lebbekenaar zen, krijgen ze meteen eet «geraaktheid». Slecht nieuws voor dt Lebbeekse jeugd. Geziet de late Pasen zouden dt foorkramers hun verblijf tij dens de paaskermis slechts tot één zondag be perken. Smoelentrekkef

De Voorpost | 1984 | | pagina 10