M nI Rubanerie Soierie de Hamme, naamloze vennootschap, De Voorpost - 13.4.1984 - 17 idio Atlantis houdt lentebal b plaatselijke vrije zender «Radio Atlantis» richt op vrijdag 20 pril in de dancing Nieuw Palinghuis aan het Donkmeer zijn arlijks «Lentebal» de muziek wordt verzorgd door eigen Sobar inkom is 60 fr. weedaagse paasprijs voor liefhebbers gelgenheid van Pasen is er een tweedaagse wielerwedstrijd tor liefhebbers. De eerste wedstrijd heeft plaats op zaterdag april en ingericht door gebuurtekomitee Gaver Koolstraat (et aankomst aan het café Halve Maan. De tweede wedstrijd B maandag 23 april en is ingericht door minivoetbalklub Mini bond» met aankomst aan het café De Posthoorn in de ieuwstraat. ;V-ledenvergadering ijdag 13 april om 20 uur organiseert ACV-Kallo een ledenvergadering het parochiehuis op Hoog Kallo. Arrondissementssekretaris Julien Hamme. In 't Vremd Zaalken was veel volk komen rgeylen spreekt over "De betekenis van de vakbeweging vandaag". Ulburghs (vh) KAV en KWB ndag 15 april organiseert KAV-Doel een algemene vergadering in de rochiekring. waarbij "Gezondheid, doe er-wat aan" het thema is (om u). Zondag 15 april organizeert KWB-Beveren OLVrouw een lente- indeling om 13.30 ur. Dinsdag 17 april om 20 u in de CM-zaal van het verse gildenhuis info- en debatavond over "jongeren en de werkloos- iat, ityd". Nog dinsdag, om 20 u in de Katholieke Kring op de OLVrouw- rochie, vergadering van KWA-OLVrouw over Lourdes. i om te luisteren naar Jef Beveren. De bloedtransfusiedienst van Beveren huldigde zijn verdienstelijke leden (dw) Erpe-Mere fandelen in Beveren zondag 15 april stelt de Gemeentelijke Kulturele Raad van Beveren in kasteel Cortewalle de herdruk voor van de brochure "Wandelen in elastiifeveren". Mevrouw Emmy Thiron zal te dezer gelegenheid wandellie den zingen. Aanvang te 11.00 u. In de Verlatzaal. lhof Houden Bruiloft zef Van Overtveldt en Paula Van Dosselaer, woonachtig aan de Grote an 112 te Melsele vieren zaterdag 14 april hun 50° huwelijksverjaar- Zij worden om 15.00 u. ontvangen op het kasteel "Cortewalle". 'Jzenihouwburgbezoek het blijspel "Bossemans en Coppenolle" wil gaan bekijken in de Ant- ise schouwburg Arenberg, kan vrijdag 13 april meewnet de KAV-af- ling van Vrasene. Aanvang aldaar te 20.15 u. st BGJG aandag 16 april organiseert de plaatselijke BGJG-afdeling van Vrasene n paasfeest met ontspanning. Eén en ander vindt plaats in de Paro- Iiiekring met aanvang te 20.00 u. Wandelen met fotoclub Te Beverse fotoclub wandelt zondag 15 april in de Kreek van Kieldrecht. li kunnen natuurlijk foto's gemaakt worden! Vertrek aldaar om 14.00 u. ir het maken van een "Bas-reliëf" kan je terecht in de work-shop van risma '80 op maandag 16 april te 19.30 u in "t Schuurken aan de Van aenenbroeckstraat |ourdesavond KAV-O.L:Vrouw-afdeling van Beveren richt donderdag 17 april een ourdesavond in met dia's. Als ontspanning treedt de dansgroep "Jo- avro" op. Begin om 20.00 u. in de Katholieke kring |Lichtkunst" te Melsele Ie fotokring "Lichtkunst" gaat zondag 15 april op lenteuitstap. Samen- Jjmst te 14 00 u op het Kerkplein. Maandag 16 april komt dhr Jos lammens in de Fotokring spreken over het maken van solarisaties. Aan- tyj om 20.00 u. in het Parochiehuis MBV op uitstap il Melseelse CMBV gaat maandag 16 april op reis naar Cové. Na de éddag bezoekt men de groentenveiling en tegen de avond belandt men Ween witloofrestaurant. Vertrek per autobus te 9.30 u. op het Kerkplein, schrijven bij het bestuur. Jiekenzorg Haasdonk foensdag 18 april is er een ontmoetingsnamiddag voor zieken en ge- andicapten van Haasdonk. Op het programma een winkelnamiddag in et Koopcentrum van Sint-Niklaas. Samenkomst aan het Parochiehuis an Haasdonk te 14.00 u. Kaarten Op vrijdag 13 april heeft de maandelijkse kaarting plaats van kaartersclub Troef. Start om 20 uur. De maandelijkse kaarting van de socialistische gepensioneerdenbond gaat door op zaterdag 14 april om 19 uur in het gemeentelijk ontmoetingscentrum van Mere. Fietsen Op woensdag 18 april heeft de eerste fietstocht plaats van de K.B.G. met vertrek op Meredorp om 14 uur. Dansen De reeks danslessen van de K.B.G nadert het einde. Op maandag 16 april gaat de laatste les door in het patronaat om 14. uur Hobbies Op maandag 16 april heeft een les 'Bloemschikken' plaats in de zaal Pax te Erpe. Dit is een organisatie van C.M.B.V. De tweede kookles van de K.B.G. is op woensdag 18 april te 16 uur. Op dinsdag 17 april is er een les 'Kantklossen" in het Mereland. Begin om 14 uur. Poppenkast "Rikske en Fikske in het spookkasteel" wordt gebracht door Wonderland op uitnodiging van de B.G.J.G Afspraak dus voor alle kinderen in het Patronaat op woensdag 18 april om 14 uur. Toneel In de parochiezaal van Burst speelt het toneelgezelschap van de Meiers- kouter voor de tweede week "Een valstrik voor een man alleen' van Ro bert Thomas. Voorstelling op zaterdag 14 april om 20 uur en op zondag 15 april om 19 uur. Paastornool VK Hamme Dit jaarlijks tomooi heeft plaats op zaterdag 21 en zondag 22 april op het terrein van V.K. Hamme, gelegen hoek Moerheide en Kruisbeeldstraat. Deelnemende ploegen: Thor Veldeken Zele, Siera-Zogge, V.S. Destelbergen en V.K. Hamme. Programma: Zaterdag 21 april schiftingswedstrijden. 14 u.: Thor Veldeken-V.S. Destelbergen. 15.45 u.: Vriendenwedstrijd: V.K. Hamme lady's-Thor Veldeken Lady's 17.15 u.: V.K. Hamme-Sierra Zogge. Zondag 22 april - Finalewedstrijden: 14 u.: Troosting 16 u.: Finale. 19 u.: Prijsuitreiking in de kantine op het terrein. Op de prijsuitreiking en de verschillende wedstrijden worden alle supporters van V.K. Hamme uitgenodigd. Ontspanningsnamiddag K.B.G.H. Hart Hamme nodigt iedereen uit op woensdag 25 april te 16.30 u. voor het optreden van het welbekende «schurend Scharnierken» in zaal De Zouaaf, Zouavenstraat te Hamme. Hiervoor bekwam men de medewerking van de dienst Volksont wikkeling van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap. Pronostiekersclubs «De Molenvrienden» bij Pros Verschelden. Met 6 punten haalden drie leden de overwinning: Antoon Peelman, Maurits Van Mol en M. Claire Saeys. In het klassement nog steeds Pol Claessens aan de leiding met 121 punten. «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Wim Verhelst en Huguette Stobbelaers waren de winnaars met 11 punten. De top van de rangschikking: 1. Emiel Van Riet, 175 pjnten, 2. Jozef Vertongen 167 punten. Rode lantaarn is Bea Verschelden met 90 punten. Duivensport Verbond St.-Gillis - Baasrode - Moerzeke - St.-Amands Wegens slechte weersomstandigheden gaat de voorziene prijs- vlucht uit Noyon van zondag 15 april niet door. In vervanging daarvan is er een grote prijsvlucht uit Quiévrain als voorberei ding. De waarborg en omtrek voor deze vlucht is dezelfde die voorzien was voor zondag 8 april II. Hamme oneel te Haasdonk e toneelkring Tassyns speelt op vrijdag 13 en zaterdag 14 april in het arochiehuis het stuk "Zwijgen uit Angst' van Dré Camper in een regie an Etienne Van De Velde. Aanvang telkens te 20.00 u Kaarten vooraf bekomen bij J. Van Kerckhove-Martens, Keizerstraat 14, te 2758 asdonk. tel 775.82.88. ,he: [oneel te Kieldrecht funst Veredelt", de Koninklijke Toneekring van Kieldrecht speelt op 13, ,5 0 4,15 en 16 april in de zaal "Kriekeputte" een triller van Agatha Christie joer Tien Kleine Negertjes'. Aanvang telkens te 20.00 u. Kaarten te bekomen Jef De Wilde. Oud-Arenberg 2; tel. 773.44.67. Inkom 120 fr. 60- llussers en mindervaliden aan halve prijs. oneel te Melsele oneelvereniging "Reynaert" van Melsele brengt zondag 15 en maandag 6 april "Aanastasia" op de scène, een stuk van Marcelle Maurette in de Ihouegie van Luk Allaerts. Deze uitvoering telt voor de herklassering en wordt ijgewoond door de Provinciale Jurie. Het betreft een drama dat zich afs- eelt tijdens de kommunistische revolutie in 1919. Taxistop in Hamme Schepen van toerisme, Paul Van de Casleele heeft inlichtingen ingewonnen over het project «Taxistop Lifthalteplan», dat in andere gemeenten reeds werd ingevoerd. Voor Hamme denkt men aan drie plaatsen voor het plaatsen van een bord «Taxistop»: de Hooirt, het Marktplein en langs heen de nieuwe Rijksweg 60. Het is de bedoeling om door taxistop. zoveel mogelijk de leemten van het openbaar vervoer in voornamelijk niet-stedelij- ke gebieden, en waar het openbaar vervoer bijna onmogelijk is. op te vangen. Indien er personen, gezinnen of verenigingen zijn, die interesse hebben in dit nieuw projekt voor Hamme, kunnen zij dit melden bij de plaatselijke dienst voor toerisme, gemeentehuis, bureau 15 te Hamme. Tentoonstelling Jean Ceelen Vanaf 13 tot en met 22 april zullen de werken van de Hamse kunstschilder Jean Ceelen tentoon gesteld worden in de feest zaal van het gemeentehuis van Hamme De vooropening is gepland op vrijdag 13 april te 20 u. De heer Cyriel Van Mullem zal de inleiding verzorgen en burgemeester Baert zal de tentoonstelling officieel open verklaren. De kunstwerken zijn te bezichtigen op zaterdag 14 en 21 april en zondag 15 en 22 april telkens van 10'tot 12 uur en yan 15 tot 19 uur. Paaseierenworp te Hamme Op Paaszaterdag 21 april om 15 u. wordt in Hamme de 9de Paaseierenworp gehouden. De handelaars van het Handels centrum Kerkstraat Hamme (H.K.H.) werpen 2.000 paaseitjes vanuit de kerktoren op het Marktplein te grabbel Er zijn ook hoofdprijzen te winnen, nl. een prachtige schaal en verschillende reuze gevulde chocolade eieren. Dit gaat gepaard met een grote kinderrommelmarkt in de verkeersvrije Kerkstraat. Oud speelgoed, tweedehandsboeken en allerlei kinderspullen worden door kinderen (onder de 1-5 jaar oud) verkocht of geruild. Vrijdag 13 april 9 u 't Klokhuis: kursus auto en motorenmechaniek 13 u 't Klokhuis: kursus schaken 14 u 't Klokhuis: sport 19 u P.V.V. Vrouwenbond Het Ko renbloempje: kookles in het teken van Pasen. Zaal De Vrijheid 20 u C.B. Hamme: Gespreksa- vond. Wembley. Markt, 12 te Hamme Zaterdag 14 april Ziekenzorg H. Familie: Paasvie ring, koffietafel, ontspanning, zaal Familia. 9 u B.G.J.G. Hamme: taartenver koop door leden van de Bond ten voordeie van het Sinterklaasfeest B.G.J.G. Centrum, Zogge en St. -Anna. Wandelclub 't Hoeksken: Nieuw- kerken hoevetochten. Afst. 24-12- 6 km. Samenkomst Wuitenshof. Eigen vervoer. 16 u Voetbal C.B. Hamme-V.K. Sporting 19 u K.W.B. H. Familie: Paas feest. Film en dia's; Bovenzaal Pa rochiehuis. H.A.V. Aquarius: diavoorstelling over cycliden en dia's over de Ef- teling voor de kinderen. Kwis en tombola. Lokaal Guiliaumestraat. 19.30 u Kon. Fanfare St. Cecilia en Mariakoor-Zilverklokjes Zogge Zang en muziekavond in zaal Sportiva te Zogge. 20 u Wijn- en natuurgilde Amfora: Les: Bloemenwijnen; door de h. Eric De Corte, Lokaal Damstraat 12. 21 u 't Klokhuis: Optreden Swing Job. Dinsdag 17 april 12 u K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: Reis naar Ledegem, met bezoek aan Meublimatex. 13 u K.V.L.V. Center: fietstocht; bezoek begijnhof te Dendermonde 19.30 u 't Klokhuis: Jazz-ballet 20 u K.W.B. Moerzeke: bezinning rond Pasen met E.H. Van de Velde Vier gekroonden. Woensdag 18 april 13.45 u K.V.L.V. Zogge: huis- houdtechnische opleiding. Koud buffet. 14 u K.B.G. Centrum- Natuurwan deling naar de Oude Durme. Ver trek aan St. Pieterskerk 19 u K.V.L.V. Zogge: huishoud- technische vergadering: koud buf fet 2° les. 20 u Jon K.A.V. Club "Andere ge neeswijzen ook waardevol?" Vier gekroonden. Vrijdag 20 april 9 u 't Klokhuis: werklozenwerking: kursus auto en motortechniek 13 u 't Klokhuis:, kursus schaken 14 u 't Klokhuis:'sport. Zaterdag 14 en zondag 15 april, telkens te 18.30 u, heeft in de zaal Sportiva Zogge, 25 te hamme, de 5de muziek- en kooravond plaats. Deze kulturele aktiviteit is het re sultaat van de samenwerking tus sen: de Kon. Fanfare "De Leer zuchtige vrienden' Zogge o.l.v. Chris Baeck en het Mariakoor- Zilverklokjes Zogge o.l.v. Ginette Willaerts. Een greep uit het programma ver klapt ons dat het een denderende avond zal worden, rijk gevarieerd, eigentijds, volkse, meeslepende romantische nummers wisselen elkaar af met echte wereldmelo dieën uit de operasfeer, of spreekt het "Zigeunerkoor" uit il Travatore van Verdi en het "Pelgrimskoor" uit Tannhaüser niet meer tot de ver beelding? Met deze 5de gezamenlijke uitvoe ring mikken deze beide verenigin gen regelrecht naar de roos. Het gekozen programma, de vakkun dige leiding en de totale inzet van alle uitvoerders staan hiervoor borg. Voor de pianobegeleiding zorgt Marie-Paule Melkebeek en de bindteksten zijn van de hand van de creatieve bezieler van het koor: Baziel Lauwaert. Het belooft weer een muzikale hoogdag te worden. Temse. Een nieuw verkeersbord maakt van het voetpad aan de school een parkeerplaats. Reëel gevaar voor de voetgangers en de groene fietsers en milieumensen protes teerden met bloemen (dw) HEB STEEDS BIJ DE HAND UW «TB# WAN TELEFOONNUMMER^ ■EN ADRESSENH amme. Ook volksvertegenwoordiger Norberl De Batselier woonde de avond remd Zaalken bij (vh) Lebbeke. De hondenafrichtingsklub De Trouwe Hond bestaat meer dan dertig jaar (v) Veldstraat 31, Hamme H.R. Dendermonde De heren aandéelhouders worden verzocht de gewone algemene vergadering, bij te wonen, welke zal doorgaan op woensdag 2 mei 1984 om 15 uur, ten maatschappelijke zetel, Veldstraat 31, te Hamme. Dagorde; Verslag vanJjeheer- en toezichtsraad: goedkeuring balans en resultatenrekening 1983 ontlasting aan beheerders en toezichters; statutaire benoemingen. Neerlegging der aandelen volgens de statuten, ten maatschappelijke zetel, te Hamme. Buggenhoul deelnamen (v) "EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prezen der matrassen Schuimrubber Late» Staalveren SUper-BuUe» Bergemeersenstraat 18. AALST 33 0321 'ENDERM0NDSE RIJSCHOOL 052-21.37.94 van het type A Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen De Dendermondse Riischooi Veldstraat 47. Sint-Gtllis Dendermoode. leen U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen 30 0076 O-SPORT Alles maar di sportkiedii en cz Gezinszegels 052-21.17.59 oto's Holman Tel. 053/70.33.95 Gekend voor de laagste prijzen Gespecialiseerd in de beste merki Alle benodigdheden en kleding IEUWLANDT 053-70.20.61 Woonverbouwmg van de «elder lot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen Langestraat 116 9300 AALST 30 0354 UBLICITEIT 052-21.40.60 FUAND0 lETRO 053-21.40.60 quo. quando quomodo enz wie wat waar in hoe"' Het antwoord op de vragen in verband me enties wordt U gegeven door Greep De Cuyper VAN LIMBERGEN RETRO Kattestraat 73 in Aalst hennnert aan dit verleden onder vorm van meuMair wandtapijten en repro- 31 0107 in antiek-lmish Kunstvoorwerpen dukties van gekende meesiets Alomgekend voor salon-garnitutei 1 0ET- OF SCHOENPROBLEMEN? 0RTH0-SH0E 03/776.29.76 Dehandschutter Knaptandstraat 143 St.:Niklaas r Werkt op advies van uw dokier bij: voet-, been- ot n 052-21.40.60 een toverformule7 Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een ti|n resultaat aan uw rekiame- werd een voettocht georganizeerd, waaraan ruim 300 personen

De Voorpost | 1984 | | pagina 17