Cocktail, nieuwe Buggenhout se theatergroep Lebbeekse toneelkring Wij in «Het Slangennest» Rosiers Dendermonde gingen met verlengd weekend Teater Taptoe in Stekene: "De Burcht van de Grillenkoning" regie willen kwijt. Het is kan onder] keuze zul- sn de eigen 'an de ak- t helemaal hij ook z'n t verband 24 - 13.4.1984 - De Voorpost Een nieuwe lente en een nieuw geluid... Op toneelgebied is Buggenhout ergens een buiten beentje. Niet dat we de inwoners van de bosgemeen- te meteen tot kuituurbarbaren promoveren, maa-r feit is toch dat gemeenten met een vergelijkbaar inwonersaantal vaak flink wat meer amateurto neelkringen tellen. En zonder afbreuk te doen aan de verdiensten van «De Michielsgezellen» en de jaarlijkse openluchtvoorstelling in «De Krokke- baas», toch blijkt Buggenhout niet tot die entiteiten e behoren, waar het amateurtoneel welig bloeit. In die toestand kan nu ver andering optreden. Op den Opstal is sinds een paar we ken immers een groep jon gelui druk in de weer met de voorbereidingen tot de opvoering van «Een familie van deze tijd», een komedie van Gaston Geuens. Op 27 en 28 april a.s. toont thea tergroep «Cocktail», zo heb ben de jeugdige toneeladep ten zich genoemd, het re sultaat van haar inspannin gen, in zaal Torenhof, aan het pubhek. Een gesprek ter kennismaking Een cocktail bij de hand. Cocktail Initiatiefneemster tot het in leven roepen van «Cocktail» is Gerda Magdaleens. Een Lebbeekse eerstejaarsstu dente regie-assistentie aan het RITS te Brussel. Van de school uit kreeg ze de op dracht de regie-assistentie te verzorgen bij een ama teurtoneelvereniging. Het kontakt daartoe met een kring gaf niet wat ze ervan verwacht had en daarom besloot ze het heft in eigen handen te nemen en zelf de regie te voeren. Haar leraar was het daarmee eens en meteen toog deze Lebbeekse jongedame, gedreven door amoureuze en vriend schapsrelaties Opstal- waarts, waar ze meteen res pons kreeg voor haar aspi raties: een toneelkring op richten en de regie voeren van de eerste prod uk tie, op gezet door die kring. Nancy Van Achter, Lieve Van den Berghe, Michel Annaert, Herman Maes, Edwig Van den Brande, Ria Van Zeebroeck, Dirk Stal- laert, Peter De Ridder en Katelijne De Coninck - jon geren tussen de zestien en de twintig zagen meteen wat in de idee op den Opstal toneel te gaan spelen Hun inspanningen zouden bo vendien mede aantonen dat ook de jeugd van wanten weet. Begin januari van dit jaar was de idee geboren en aan het eind van diezelfde nieuwj aarsmaand reeds startte Gerda Magdaleens de repetities. Makkelijk was het aanvankelijk geenszins, geeft ze toe. De mensen waarmee ik werk ontberen niet alleen elke mogelijke vorm van toneel ervaring ik beschik daar trouwens evenmin over maar daarnaast behoren ze tot mijn vriendenkring, zijn het leeftijdsgenoten bo vendien, wat mijn aanvaar ding als regisseur niet makkelijk maakte. Onder tussen zijn die kleine pro bleempjes echter opgelost en beseft iedereen dat lei ding een noodzaak vormt. Leiding hoeft bovendien geen voortdurend stellen van diktaten in te houden, maar moet m.i ook een voortdurende wisselwer king tussen akteur en re gisseur mogelijk maken. En dat gebeurt. Tot eenie ders voldoening. Een familie van deze tijd De keuze van het eerste stuk stelde niet zoveel pro blemen. Gerda Magdaleens ontleende enkele toneel stukken aan een biblioteek, zette zich aan het lezen, zag erop toe dat de eersteling zowel voor de akteursgroep als voor het pubhek makke lijk te verwerken viel en opteerde uiteindelijk voor «Een familie van deze tijd», een komedie van Gaston Geuens. In deze «Familie van deze tijd» brengt de auteur een familie op de planken die getroffen wordt door zowat alle plagen van Egypte: de vader zit in een stakingsbe weging gewikkeld, een zoon wil maar niet trou- godsdienstige sekten de kop op, iemand lijdt aan aderverkalking. Naar een dramatisch eind toe evolueert dit stuk echter niet. Al bij al is het een komedie en blijft het lachen geblazen. Voor de opbouw van het dekor kreeg «Cocktail» de medewerking van de Op- stalse KAV-KWB (Lourdes- beweging). Aan de techni sche realisatie verlenen ver der nog him medewerking: Marc Wauters en Rudy Ver- eecken (techniek), Edwig Van den Brande (souf fleur), Christa Van Dam me (dekorontwerpster) en Christine Maes en Linda Van Zeebroeck (grime). De toekomst van «Cocktail» is nog niet precies omschre ven. Wel ligt het in de be doeling van deze theater groep ook ouderen bij het gebeuren te betrekken. De opvoeringen zullen aanvan kelijk alleszins de plezieri ge toer opgaan. Plannen be staan daarnaast een eigen stuk te schrijven, dat erg dicht bij de Opstal se leefge meenschap zou aanleunen. Momenteel blijft de aan dacht echter hoofdzakelijk gekoncentreerd op de op voering van de eersteling Tijd noch moeite wordt ge spaard om «Een familie van deze tijd» te laten uitgroei en tot een kompleet ge slaagde voorstelling. Haast elke avond zijn we ermee bezig, beklemtonen de Cocktail-leden. En iedereen kijkt uit naar 27 en 28 april e.k.wanneer in zaal «To renhof», telkens te 20 u. «Een familie van deze tijd» opgevoerd wordt. De toe gang bedraagt 80 fr. in voorverkoop. Aan de kassa betaal je 100 fr (pierre van rossem) Dendermonde. De Rosiers brachten een verlengd weekend (p. van san) Nog twee opvoeringen William Guns, regisseur van «Het Slangennest», een thriller in drie bedrijven van Frans Cools, vorig weekend opgevoerd door de Lebbeekse toneelkring «Wij» houdt dat wisten we reeds uit ervaring van verrassingen. Ook tijdens de opvoering van «Het Slangennest», een kwa intrige vrij doordeweeks stuk, werd de toeschouwer van in den beginne gekonfronteerd met vrij ongewone bedoe ningen op de scene. Wie immers haalt op dergelijke ogenblikken een dekor half leeg en kleedt het deels nieuw aan? Naarmate het stuk opschiet begrijp je als toeschou wer echter het waarom van deze ingreep. Hadden de Rosiers reeds een voorgevoel toen ze in hun toneeikrantje schreven: alleen Blanka beheerst de situatie? Want inderdaad, de voorspelling kwam uit op vrijdag 6 april, toen we vergast werden op de voorstelling van 'Verlengd weekend', een blij-lief- de-haat spel van Lode Pools, in een regie van Paul Sonck. Wat we minder begrepen mate waarin de akte urs was het feit dat regisseur erin slagen Ijet personage hit rt h Guns het nodig achtte deze dat hen toevertrouwd is, le- Lebbeke. Wij en het slangennest. Jack speelt zijn sterfscène voortreffelijk voor Norman H(f «liviimiin»» gevoel ongewenst, verlaten Elslander en Eveline Martin (p. van san) handelingen in omge- vensecht te tekenen, keerde volgorde dan welis- Niemand viel op dat vlak waar aan het eind van de uit de toon We kregen de voorstelling te laten ovet- indruk dat regisseur Wil doen. De aktie was toen liam Guns zijn spelers vrij reeds verdwenen en van strak in de hand hield, hun enige verrassende ingreep haarfijn uiteenzette waar kon geen sprake meer zijn. en hoe ze over de scène De eindpresentatie kreeg er moesten evolueren. Met het in elk geval een rommelig gevolg weliswaar dat we karakter door en de toe- niemand bfetrapten op enige schouwers, van toeten of aarzeling, de dialogen vlot blazen wetende, bleven ge- gedebiteerd werden, maar woon op hun stoel zitten, we anderzijds af en toe het wat de akteura alsnog ver- gevoel hadden mechani- plichtte een klassiek bui- sche poppen op de scène te ginkje te komen maken. zien evolueren. Akte urs en En toch mag de Wij-ploeg aktrices vormden welis- op een geslaagde produktie waar een goed sluitend ge- terugblikken Hoogstand- heel, maar de ingreep van jes van akteerkunst hebben meester Guns leek ons te we niet mogen meemaken, doorzichtig, maar vergeleken bij vorige De scènebezetting, de regis- p rod uk ties haalde «Het seur liet zijn spelers vaak Slangennest» een behoor- driehoekjes op de bühne te- lijk peil. Af te wachten valt kenen, waaruit dan net als echter in hoeverre het Min- in het klassieke drama, de nistraatse publiek, dat o.i. spreker van het moment toch nog altijd de voorkeur naar voren trad dus een geeft aan dolkomische toe- eersteplansrol kreeg en standen op de planken,'zijn tekst, aangezicht naar «Het Slangennest» geap- het publiek toegekeerd, precieerd heeft. voordroeg. In een stuk dat schreeuwt om enige vorm Strakke regie van lijfelijke aktie, hadden Erg veel aktie valt in «Het we de handelingen liever Slangennest» niet te be- enigszins losser zien ge- speuren. Van akelig pie- beuren, pende deuren, aan- en uit- floepende lichten of onheil spellende schaduwen Vertolking en technische klassieke thrilleringrediên- realisatie ten dus helemaal geen Voor de vertolking deed behoorlijk vanaf. Er stond sprake. Veel, haast alles, «Wij» een beroep op Erik De een ploeg op de scène. Jam- hangt dan ook af van de Vis (Norman Elslander), mer genoeg kwam ze bij de vierde verdieping van - - www^cwww te zijn, de pijn een kantoorgetouw, op een ïan gekwets, te worden en woensdagavond, met het vooruitzicht van een ver lengd weekend. De direk- de liefde voor haar overle den echtgenoot, kent ze. Al deze emoties zagen we bij tour en z'n eekretareeae jj, zo fy- hebben een reisje gepland ne> ontroe„nde en „atuur- naar Nice, maar wanneer blijkt dat alle uitgangen af gesloten werden, groeit in lijke wijze dat wij hoed twee keer voor afne- En ook met de komi- paniek het beaef dat ze vier 8che van haar karak, dagen opgesloten zullen p., Meld M het pubUek to blijven, samen met de kuis vrouw, die een uur over- haar ban. Proficiat! Als de zogezegd verliefde. werkte. In deze sfeer zijn ze maar eerder berekenende overgeleverd aan angst, direkteur Bernard zagen frustraties, haat en huiche- we Dany De Bock Als we er Maar de kuisvrouw over nadenken raakte houdt het hoofd koel en het personage kant noch heeft zelfs wat proviand in wal Dat lag de haar tas. Toch worden het grime 0fwel was de direk- een paar zenuwslopende teur jong, een soort fils-èt- £en papa, en dan kon Dany z'n hoge stem best gebruiken, Het spelerstrio evenals z'n jongensachtige Celina De Dijn verdient het manier van lopen, maar dubbel en dik om als eerste dan was de grime verkeerd genoemd te worden. Wijzelf en véél te oud. Ofwel werd Lebbeke. Wij en het slangennest. Paula Haeck krijgt het aan de stok met Jack Sanders (p. van san) hebben geen oog afgelaten van haar en hingen haar lippen. Het minste wat er inderdaad een vijftiger op de planken gezet wat betreft de grime, maar dan je van Blanka kunt zeggen ook een oudere speler, want is dat ze niet verlegen Het is een zodanige babbel voor zo'n type is Dany té jong. soon (Jack Sanders - Waar om «Seindere?), Pierre Ver hulst (Alexander) en Moni que Mertens (Conny). Stuk voor stuk brachten ze het er kant is het ook een fantasti- verwerken. Een beetje hou- sche vrouw, boordevol emo- terig en onbeholpen nog, ties en steeds bereid in de maar mits enige routine bres te springen voor de krijgt ook zij misschien meest zwakken. Ook het planken vastheid en na- Ann Callaert (Eveline Mar- pozen wat kleurloos over. door Jean Dauwe, Marina kous dat zelfs het dekor er Met dit stuk kreeg Agnes tin), Niek Dauwe (Paula Figureren deden Jan De Mertens zegde voor en as- voor beeft. Aan de andere Roef haar eerste grote rol te Haeck), Renaat Moeyer- Vriendt, Proeper Coore- sis teerde bij de regie en man, Theo Van Hauwer- voor de belichting zorgden meiren, Chris Roels, Dani Eric Heyvaert en Luc Van Van Mulders en Francois den Abbeele. Schelle kens. Het decoront- Al bij al mag «Wij», gezien werp van de hand van Wil- de omstandigheden ziek- liam Guns, die een voor- te verhinderde regisseur keur blijkt te hebben voor William Guns zijn taak «af» pasteltinten maar o.i. te maken op een geslaag- een draak van een achter- de produktie terugblikken, grond liet creëren werd De prestatiekurve stijgt, uitgevoerd door Jan De Enkel de zwier, het uit een Vriendt, Jean Dauwe, Adolf losse pols schudden, ont- Van Mulders, Proeper breekt nog. Wie zich daar- Cooreman, Francois Car- van wil vergewissen kan don, Luc Van den Abbeele nog steeds terecht op vrij en Dani Van Mulders. Os- dag 13 of zaterdag 14 april, car Cool hanteerde de verf- te 20 u., in d» Parochiale en behangkwast. Jan De Feestzaal, Lange Minne- Vriend t was toneelmeester, straat te Lebbeke. Wie aan de grimetafel zat Jozef graag zit, opteert best voor Van Damme, de geluids- de vrijdagavond knoppen werden bediend Pierre Van Rossem tuur lij kheid. Ook over de een woordje taak van de persoonlijkheid van teur tot zijn volste ree laten komen. Dat andere in de Bij een len de rolfiguur en persoonlijkheid van teur elkaar nooit dekken, hoezeer hij best doet. In dit vragen wij ons af de regisseur Paul S figuur van de oud zag Dan begrepen ook niet waarom de fles gin (of wat er dan ook inzat) zo eenzaam en alleen bij stond. Het is een element dat op het laatste door de meid gebruikt wordt. Mis schien was het beter om, bij de aanvang van het stuk, de direkteur te laten drinken uit pure nervositeit. Nu was het net of niemand de fles zag staan, terwijl ieder een met honger en dorst rondliep. Voor het overige beviel de regie ons wel. Het dekorontwerp was van Paul Sonck en voor de uit- voer.ng zorgden Roger Van den Brande en Rudy Ney- rinck. Het was een prachtig dekor, maar de bloembak ken hoorden er niet thuis. De grime werd uitgevoerd door Veerle Verheyen. De klank- en lichtbegeling werd op een voortreffelijke manier verzorgd door Mau- rits De Letter. De toneellei ding berustte bij Alexis De Decker. Door de medewerking van al deze mensen werd het al bij al een heel genietbare avond! (sirou ann) EE Primeur voor Aalst Antoine en Michel in «Toe Men Show» Na de vele one-man-shows van Toon Hermans, Will Ferdi et tutti quanti en de Ohne-Man-Show van Terry Van Ginderen komt nu in Aalst de primeur van de «Toe-Men-Show; van prinsen Antoine en Michel. Een non-stop-programma van tweeënhalf uur show, konférences, sketches, humor, satire, schaterlaoh en nostalgie. Een bont programma overgoten met een dozijn liedjes. Haasdonk. Toneelkring Tassijns speelde «Zwijgen uit angst» (Iv) Het Stekense Davidsfonds de titel "De Burcht van de Gril- organiseert, in samenwerking lenkoning". met het Bestuur voor Jeugdvor- Iedereen is welkom om naar ming, een namiddag voor de deze avonturen te komen zien jeugd. êp woensdag 18 april 1984 vanaf Na "Thomas zit te dromen in 14 u in zaal "Het Gildenhuis", de klas", dat inmiddels ook Dorpstraat 42 te Stekene. reeds door de televisie werd Teater Taptoe speelde bijna uitgezonden, komt Teater Tap- vijfhonderd keer met de figuur toe opnieuw naar Stekene. Deze van de Grillenkoning en zijn nar. keer vergast dit modem pop- De poppenkast van het teater penteater de kinderen van Ste- is daartoe dan ook uitgebouwd kene en omstreken op een tot een heuse burcht, met Lo- nieuw en prettig verhaal onder wietje als Grillenkoning. Zoals vorige keer, verbindt ook nu het Davidsfonds een te ken- en kleurwedstrijd aan deze poppen-teatervoorstelling, met tal van mooie prijzen. De prij suitreiking van deze wedstrijd zal doorgaan tijdens het jaar lijkse barbecuefeest, maar dat horen de géintresseerden nog wel. Nu in ieder geval tot woens dag 18 april vanaf 14 u in het Gildenhuis! Lebbeke. De Constminnendf Jonckheyt. Margaret (Marie-Thérèse Meert) en Sheila (Gilberte Willems) in een dialoog (p. van san) Gewoon ontspanning. Geen toneelstuk en evenmin een kopij van een Oiljsteree Avond maar wel lach en pret via nieuwe teksten van eigen makelij en op de ver trouwde wijze plankvast ten tonele gebracht. Onge- kompliceerd amusement waaraan ook Aalst behoefte heeft. Geen herkauwen van kar- navalesbattementen doch gewoon inspelen op de din gen van elke dag maar dan wel gezien vanuit een komi sche bril. U kan deze avon den meemaken in de St.- Annazaal, Roklijfstraat op vrijdag 28, Zaterdag 28 en zondag 29 april telkens te 20 u. Op tijd aanwezig zijn wordt wel vereist want te 20.15 u. worden de deuren gesloten en het maximum aantal zitplaatsen bedraagt 350 fr. per avond. Er -zijn geen reservaties en het ge kochte ticket moet gebruikt worden op de erop voorko mende dag. Met een ticket J" van vrijdag kan men op za terdag of zondag dus niet terecht. Naast de twee hoofdfiguren Antoine Van der Heyden en Michel Cleemput werken nog mede Marc De Cock (trompet) en Luc Van Mos- sevelde (orgel) die zorgden voor de arrangementen, Rudy Luckx (basgitaar), Eddy Francois (drums) vzw Vredon o.l.v. Achiel De Moor en Jan Strickx (de kor, geluid, belichting). Het geheel wordt georgani seerd dopr AKV De Kornis- sesloipers. Kaarten te bekomen bij An toine Van der Heyden. Koolstraat 54 (70 21.19), Michel Cleemput Gentse steenweg 180 (21.51.45), Marc De Cock, Gefusilleer- denstraat 14 (70.18.57) en Achiel De Moor, Abeel- straat 17 (77.93.67) allen te Aalst Toegang 150 fr. In Voorverkoop 100 fr. LH I Dendermonde. De Rosiers. Voor Lizzy (Agnes Roef) bleef er wel een stukje worst ovei p (p. van san) ,p r em

De Voorpost | 1984 | | pagina 24