COMAR SPORT 'Avanti Femina voor de vijfde maal Inationaal kampioen Het is nu wachten op een slippertje van Houtem KNIP UIT u 70 - 30% Comar Sport: PRIJS eo SERVIVE absolute voorrang wedstrijd tussc keen K.A.V.D. middenveld tbbeke Avanti Femina werd voor de vijfde keer kampioen van België (v) over opte ik emaal i De Voorpost - 13.4.1984 - 25 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05271.40.60 DAMESHANDBAL FEM. LEBBEKE-STELMAR 19-8 als verwacht won Avanti Femina de voorlaatste kompetitiewedstrijd tegen Merksem en meteen behalen zy de vijfde dstitel sinds hun ontstaan in 1971. Kapitein M.L. Cools mocht dan nog zeggen dat het jammer was dat Stelmar niet een sterkere weerstand in staat was, dit bewyst enkel dat Avanti Femina op dit ogenblik zowat ongenaakbaar is in Belgische kompetitie. De heenwedstrijd werd inderdaad een moeilijke opdracht voor Lebbeke dat toen amper met hakken over de sloot geraakte. Het seizoenbegin zag er inderdaad niet zo schitterend uit voor de toen viervoudige dskampioen. Trainster Annie Thissen had noodgedwongen haar ontslag gegeven en het zag er naar uit dat de klub Vat haar toppunt had bereikt. Voor Fr. Cornelis, de pas aangestelde trainer-coach, geen dankbare opdracht dus. |j laten hem zelf hierover aan het woord. ■iner-coach Cornelis IUiteraard ben ik zeer te len met het behalen van nieuwe landstitel. Toen ik in handen kreeg wel op de titel maar gerust was ik er toch n De voorbereiding was zo en zo verlopen. Ikzelf met het herenteam aan intense voorbereiding be zig en o.a. tijdens de stage in Vittel moest ik noodgedwon gen de dames wat aan hun lot overlaten. Ook waren niet alle speelsters steeds beschikbaar zodat het seizoen onmogelijk in optimale onhandigheden aangevangen werd. Als wij dan de tweede kompetitiewed strijd - op Neerpelt - verlo ren. vreesde ik wel een moei lijk seizoen tegemoet te gaan. Naargelang de kompetitie vorderde bleek Avanti Femina echter meer en meer in staat zijn man te staan en als wij van Tongeren hadden gewonnen in de heenwedstrijd zag ik het helemaal zitten. Naast de titel van Belgisch kampioen zijn we ook nog doorgedrongen tot de kwartfinale van de Beker van België en een finaleplaats moet er minstens inzitten. In dien het bestuur het wenst zal ik ook volgend seizoen Avanti Femina trainen.» Ook Magda Van den Borre, die met Avanti haar vijfde titel van Belgisch kampioen behaal- Femina Stelmar: Ook de bezoeksters hadden bloemen mee i (v) M.L. Cools, de kapitein van Avanti Femina. (o) de en er bovenop nog een behaalde met Uilenspiegel en dat seizoen tevens de Belgi sche beker won, bleek na de wedstrijd erg tevreden. «In mijn nu 15-jarige loopbaan als handbalspeelstcr is er enorm veel veranderd. Vroeger was het dameshandbal meer afge stemd op techniek, de laatste seizoenen komt er echter veel meer fysiek en ook taktiek bij kijken. Er wordt duidelijk har der gespeeld». De dertigjarige Van den Borre zal na de wedstrijden de nieuwe voor de Beker van België me dedelen hoe zij haar loopbaan wil afronden. Bij Lebbeke hoopt men in elk geval ook volgend seizoen op haar nog een beroep te kunnen doen. De wedstryd Over de wedstrijd zelf kun nen wij kort zijn. Een gemoti veerd Lebbeke wou duidelijk niets aan het toeval overlaten. L. Hermans, opvallend schot vaardig tegen Stelmar, opende de stand en na 7 minuten had Avanti Femina reeds een 4-0 voorsprong langs Bleyaert. Lissens en Cools. Het werd 7-1 Avanti Femina - Stelmar: Callens na het eerste kwartier zodat de schuimwijn al kon doorge- koeld worden De Troetsel maakte er 10-3 van vooraleer de 10-5 ruststand op het bord kwam. Ook na de rust bleef Lebbe ke heer en meester. Het duur de wel tot de 37ste minuut vooraleer Biesemans het doel- puntenfestival opnieuw op gang bracht maar na 48 minu ten wees het 15-6 aan. De Troetsel zorgde even later voor 17-7 en het waren doel- vrouw M. Van Langenhove weer vanop de zevenmeterlijn. en L. Hermans die de eindcij fers vastlegden. Kort daarna kon men over gaan tot de kampioenenvie ring, waarbij allen die hun steentje hadden bijgedragen met woorden en geschenken werden bedacht. Tegen Stel mar speelden M. Van Langen hove. H. Bleyaert 5. Cools 2, De Troetsel 3, Hermans 5. Lissens 1, Van den Borre. Muylaert, Biesemans 2. Avanti Femina Lebbeke speelde al vijfmaal Belgisch kampioen: de seizoenen '1972/ 73. 1974/75, 1975.76, 1982/83 en 1983/84 De Lebbeekse damesploeg veroverde tevens zeven keer de Beker van België in de periode tussen 1972 en 1979 en nam driemaal deel aan een Europese Bekerkompetitie. Over een paar weken komen wij nog uitgebreid terug op de prestaties van deze klub. (eva) i Van Damme aenieten nog na v) Avanti Femina - Stelmar: Lieve Hermans was heel de wedstrijd door in de weer (v) ©BEKE - KAV.D. 0-2 Dendermondsc voetbalkolonne bevond zich zondagavond nog in het Lebbeekse voctballokaal «Zwambershof» toen de uitslag van de wedstryd St.-Lievens-Houtem-Borsbeke op het bord verscheen. De match was immers pas om 18 begonnen, het was dus kwart voor acht alvorens het eindresultaat bekend raakte. Groot was het genoegen van de supporters en bestuursleden van K.A.V.D. toen ze in het Lebbeekse lokaal vernamen dat Houtem een steekje ld laten vallen. d Nu is alles nog mogelyk» grinnikte doelman Danny Verstrepen, die zich op dat ogenblik het dichtst van alle e ImrWmnnHcp spelers bij de tapkast bevond. Gelegenhcidskelner mocht meteen aanrukken om een rondje te bestellen kap van de paars-blauwe keeper, verschil tussen leider Houtem en K.A.V.D. bedraagt nu één punt. Met nog drie wedstrijden te spelen is inderdaad alles mogelyk. Nu zondag al worden er pryzen gedeeld. K.A.V.D. reist naar Racing Gent. (waar het beslist niet s |n de poes zal z^n) en Houtem onderneemt de verplaatsing naar Standaard Wetteren, waar de punten al evenmin op serveerblaadje worden aangeboden. Afwachten wat dat gaat worden. Aan voorspellingen wagen we ons in geen tussen S.K. Leb- heeft overi- maar weinigen echt kun- bekoren. Wat de match de week moest worden, de verschillende belan- van beide teams, werd al een graatmager gedoe. V.D technisch supe- bleef doorlopend de over een «bang» Lcbbe- dat in feite nooit ernstig kunnen dreigen, en op nooit enige greep kreeg op Waegeman en Co. In feite kwam 'de thuis ploeg er met 0-2 profijtig van af. men weet dat de Dender- mondse aanvallers een paar doelrijpe kansen verkwansel den en doelman Rudy Janseg- hers een paar keer werkelijk door het geluk werd gediend. «Ik heb inderdaad meeval ge had, maar toch voelde ik mij in mijn dagje» zei de Lebbeekse doelman na afloop «Echt, ik heb een paar keer alles in het werk moeten stel len om Dendermondse doel punten te verhinderen. Ik zeg het niet graag van mezelf, maar het had inderdaad een zwaardere afstraffing kunnen worden». Niettemin heeft Dendermonde tot diep in de eerste helft moe ten wachten om het eerste doelpunt te skoren. Luc De Lentdccker zwiepte de bal voor de doelmond van het thuisteam. Doelman Rudy Janscgers stond geblokkeerd door zijn eigen verdedigers en kon niet meer bij de eerder zwakke kopbal van Patrick Poppe. Ook tijdens de tweede helft duurde het een hele tijd alvorens K.A.V.D. zijn meesterschap met een tweede doelpunt kon onderschrijven. De maker was Kris Buydts. Die had juist één minuut voor dien een kanjer van een kans laten liggen na een voorzet van Freddy Christiaens, maar her- E.D.M. stelde die blunder met een fraaie treffer na een ideale voorzet van Piet Abbeel. Leb beke had nadien niet de minste kracht meer om nog te reage ren, ofschoon de bezoekers na die 0-2 stand de zaken hele maal rustig gingen aanpakken. Lebbeke is rijp voor de gradatie. Iedere weerstand is duidelijk uit de ploeg verdwe nen. De Konkeigoedploeg speelt een onbeholpen voet bal. Er steekt geen enkele lijn meer in dat team en de moed ontbreekt om tegen het tij op te roeien. Die indruk had ook de Dendermondse oefenmees- ter Etienne Borré na de wed strijd: 1 «Ik had mij hier vandaag aan een zwaardere weerstand ver wacht. Tot mijn grote verwon dering pakte Lebbeke dat toch alles te winnen had uit met slechts twee spitsen. Dat was natuurlijk te weinig om een sterke verdediging als de onze voor ernstige problemen Lebbeke - K.A.V.D.: De Wolf te plaatsen. Ook in het midden trok Lebbeke aan het kortste eindje, zodat mijn vleugelver- dedigers doorlopend op de flanken konden doorstoten om de Lebbeekse defensie onder druk te plaatsen. Positief voor mij is het feit dat mijn jongens na een reeks van drie wedstrij den weer beginnen skoren. Spijtig dat dit geen drie weken eerder gebeurde. Alles samengenomen was het een sportieve derby, zonder veel hoogtepunten, met in een lijf-aan-lijfgevecht met verdiende eindoverwinnaar, die rustig de wedstrijd kon kontroleren» aldus Etienne Borré De kommentaar langs Leb beekse kant was biezonder ka rig. Het feit dat de degradatie na deze nederlaag nu als vast staand mag worden be schouwd, drukte zwaar op de gemoederen. «Er is duidelijk een gebrek aan talent in onze ploeg De aan kopen hebben absoluut niet Kris Matthijs (c) gerendeerd en tot overmaat van ramp zijn in de schoot van de klub allerlei ongezonde dis- kussies begonnen Er zal in elk geval een reuzegroot mirakel moeten gebeuren willen we ons in de hoogste provinciale afdeling kunnen handhaven» aldus enkele ontgoochelde Lebbeekse dirigenten. Wel spijtig voor S.K. Lebbeke dat nochtans een erg ambitieuze start had genomen. Het kan verkeren zei ooit Bredero.. Sflioolstr. 54 K.A.V.D.: Doelman Jansegers verhinderde een zwaardere afstraffing Lebbeke K.A.V.D.: Het eerste doelpunt van Dendermonde zweeft binnen Kool sir. 159 AALST Tel. 053/21.25.56 Mei Comar sport slaat U steeds een ACE!!! Alle tennisraketten Nog verschillende 2flQi4» (niet mid-size) Gratis instruktieboekje Gratis hoes ^(MATCH VAN DE WEEk( VOETBAL

De Voorpost | 1984 | | pagina 25