ijf dolle minuten waren voldoende Frankie Vanhaecke prijsschutter Gevleide zege Beschouwingen van een 'ffyoetballeek ZEELSE MARGINAALTJES Met veel meeval geel i t aant enhen twijfe •SCHEtttJ*JCK MEKVE ?de - Bornem: Het tweede doelpunt bracht rust in de Leedse rangen (per) onna waar I* Nationale VOETBAL De Voorpost - 13.4.1984 - 27 Bevordering LEDE-SV BORNEM 2-0 ~^ede heeft een verdiende en zeer belangrijke zege behaald tegen een weinig ind Bornem, waar smaakmaker Jean Janssens niet aantrad. In de eerste helft partij op een laag pitje. Gelukkig tapten beide ploegen gedurende de tweede een ander vaatje. Na een uur werd de wedstrijd in het voordeel van Lede Vijf dolle minuten zorgden voor twee doelpunten, teveel voor Bornem om nog te kunnen reageren op al dit lokale geweld. Eeckhoudt en Strobbe vielen op door gave voorzetten en inzet. Ouderdomsdeken Jean Janssens kon zyn ploeg niet van de nederlaag. Hraen 'igcnl i' Lede - Bornem: De groen-witten hebben genoeg talent h fven (per) huis om in derde afdeling te SK Lebbeke-KAV Dendermonde minuten vol maken. De slotfa se verliep vrij rustig voor de thuisploeg. Indien De Winne net voor inrukken niet te lang treuzelde, bezorgde hij Lede alvast een ruimere overwin ning. Dit zou echter overdre ven geweest zijn. Deze over winning betekent alvast dat Lede in zijn drie resterende wedstrijden genoeg heeft aan één punt om het behoud in derde nationale te verzekeren. Dit is nu een haalbare kaart voor de Ledenaars Scheidsrechter: Van Hoolandt Doelpunten: 65' Geeraerts (1- 0), 70' Droessaert (2-0). Jong Lede: Vijt, Baten. De Rijck, Droessaert, De Winne G., De Winne R., Eeckhoudt, Strobbe (80' Van Impe), Uyt- tenhove (38' Walraed), Gee raerts, Dieltjens, De Lat houwer KSV Bornem: De Smet, Lae- vaert, Spiessens, Pepermans, Moens (69' Jean Janssens), Peersman (69' Jacobs), Glo- rieux, Stevelinckx, Van Her- straeten, Wijmeersch, Lofom- bo en Verbrugghe Boekingen: Stevelinck 78'. (C.D.T.) HAMME - LIEDEKERKE 2-0 De wedstryd tussen V.W. Hamme en Liedekerke heeft maar weinig spektakel geboden. Ook de publieke belangstelling bleef ver beneden het gemiddelde. De bezoekers zyn in ieder geval door deze nederlaag uit het titeldebat gestoten. Zij maakten zich trouwens ook niet geloofwaardig als titelkandidaat. Hamme zelf is al enkele weken uitgeblust. Het leek in feite meer op een wedstrijd waarbij alleen de winstpremie nog enig belang had. Liedekerke ging in het begin aan Vanhaecke toe om onge- kollega's geregeld in zijn wel in de aanval. Reeds in de stoord naar het doel op te ideeën en skoorde uiteindelijk aanvangsminuut moest doel- rukken, doelman Herssens uit zelf twee doelpunten. Met de man Johan De Wilde met de te schakelen en te scoren. Ook openingstreffer had hij wat ge- vuisten tussenbeide komen om na de pauze bleef Hamme de luk. Bij het tweede doelpunt een schot van Appelmans tij- gevaarlijkste ploeg. Slechts kwam hij als overwinnaar uit dig onschadelijk te maken. In- één keer dreigden de bezoe- een kopduel. Eddy De Mal- tussen poogde de thuisploeg kers. Dat was langs Schelfout, sche had daar een ruim aan- wel een paar akties op te zet- maar net op het gepaste mo- deel in het voorbereidend "■"l" 1 ment was Bruno Marin daar werk. om hem de bal m We hadden ons vonge zondagnamiddag nochtans met de i ft *ste bedoelingen naar hei Lebbeekse Konkelgoed bege ven. De vaststelling dat noch Kaaveedee, noch Eskaa ons ooit reeds geïnviteerd hadden op een kampioenenviering, annex diner en we nog nimmer de kans kregen een lloegvoorstelling te zien uitdeinen in een nachtelijk drinkgelag - heroïsche momenten nochtans, naar de me ning van sommige van mijn collega's - had ons de vaste overtuiging geschonken onbevooroordeeld dit treffen bij te Zo neutraal mogelijk stapten we dan ook het terrein op. We hadden er zelfs nauwlettend op toegekeken vestimentair een kleur - paars, wit of blauw - te bekennen. En blauw iloed stroomt er niet door onze aderen. De enig mogelijke werl uiting van een bepaald favoritisme het SK-klubblad «De in hi Sponkringerzat diep in mijn jaszak weggestopt. Als ebbe verslaggever die van voetbal de ballen afweet; mochten we impe - dachten we - ons toch op een of andere wijze informeren. moesten toch ook enig schrijfgerei bij de hand voo hebben. Klokslag drie trapte een overtijdse karnavalprins de iet wedstrijd af. Amper drie minuten later mochten >ve van onze naaste buurman - aan de klank van zijn stem en aan zijn schipperspet konden we duidelijk afleiden dat hij refft Dendermondenaar was - vernemen dal de Lebbeekse spe- va Iers de voorbije middag geen eten gekregen hadden, ze slap g< op de benen stonden en ze in de loop van de namiddag nog vaak op hun zomerzij terecht zouden komen De klank in zijn stem stond me geenszins aan. De man in kwestie stond duidelijk met een andere gemoedsgesteldheid het gebeuren binnen de krijtlijnen te bekijken. Dat hoorde je meteen aan de bitse klank in zijn stem. Die man was partijdig. En toen even later een Dendermonds achterspeler, ie mand die blijkbaar net een driedubbel abonnement zonne banken achter de rug had. de bal ontzette en daarbij - ongewild? - een brok Konkelgoedse modder tegen de boord van mijn hemd aanschopte - goeie traptechniek eigenlijk - was het hek van de dam. Dit was geen SK Lebbeke-KAV Dendermonde, maar een doortocht van de wielerklassieker Partjs-Roubaix Resoluut kozen we dan ook - tegen dergelijk ongehoorde Dendermondse aantijdin- tusst gen in - partij voor de blauwwitten. die zich voor de oo gelegenheid in het geel-blauw uitgedost hadden. 'x Veel hebben onze aanmoedigingen echter niet opgele- i verd. De vokale inspanningen van onze buurman hadden evenmin effekt, want het spelpeil dat we aangeboden kregen, bleef ondermaats. Een wedstrijd volgen omgeven door een overwegend Dendermondse aanhang bleek anders wel erg verrijkend. Niet alleen werd onze kennis van het Dendermondse dialekt o fel uitgebreid, maar daarnaast werd ons vocabularium ook i dl opgesmukt door een paar schuttingwoorden van ongekend zuiver gehalte Op het veld ging het er gelukkig zachtmoediger aan toe. 1Vat ons, gezien de kwaliteit van het aangebodene, de kans frai gaf de spelers even vestimentair te bekijken. Ook op dat vlak trokken de Dendermondenaars trouwens aan het langste eind. Hun uitrusting zat hen als gegoten. Niemand viel uit de toon. Wat van de Lebbekenaars.niet gezegd kon worden. Zij zalen duidelijk losser in de shirt, hadden zich nonchalanter gekleed. Opvallend was wel de witter dan witte broek van keeper Janseghers. En toen in de loop van de tweede helft een Lebbeekse invaller het veld opgestuurd werd en die speler in kwestie allereerst zijn handschoenen aantrok en dan nog een oorbel in zijn linkeroorlel bleek te dragen, kon mijn buurman zich niet langer beheersen. Nu weet ik, informeerde hij zijn buur, waarom Lebbeke op punt staat te degraderen. Ze sturen hier gewoon punkers bet veld in. En hij gleed met zijn wijsvinger over de rand van zijn schipperspet en liet die vinger even later op zijn oorlel rusten Pierre Van Rossem De eerste helft leverde wei nig momenten af die de toe schouwers konden bekoren. Na zes minuten noteerden wij echter de eerste ernstige kans voor Lede. Mare* Uyttenhove leverde een center-shot af en Dieltjens kwam even te laat om in te tikken. Even later werd een afgeweerde bal nipt door de kwieke Dieltjens naast getipt. Wij moesten het dan tot de 25ste minuut stellen zonder doelkansen. Toen waren de bezoekers even gevaarlijk. Moens stuurde Wijmeersch de diepte in maar laatstgenoemde besloot op Vijt. Bornem bleef de gevaarlijk ste ploeg. Tien minuten later nam Moens Vijt op de korrel met een zwaar afstandsschot. De gekwetste Uyttenhove werd voor rust nog vervangen door Walraed, terwijl dè bal verliefde Lofombo kronkels bleef, maken die weinig bij brachten voor Bornem. Deze zwakke eerste helft verdiende geen doelpunten en kreeg er ook geen. Beide ploegen had den nog veel goed te maken tijdens het volgende bedrijf In de tweede helft was de eerste ernstige kans voor de bezoekers. Op hoekschop van Laevaert kreeg Lofombo een unieke kans om de bal in te knikken, doch hij kopte het leder naast. Diezelfde Lofom bo bleef de kansen van Bor nem verknoeien. Hij probeer de het tenslotte vanop verre afstand. Vijt diende enkel op- raapwerk te verrichten. Voor het uur bleef Bornem de ge vaarlijkste ploeg doch Lofom bo en Everae.rt konden de stand niet openbreken. Toen begonnen de vijf mi nuten die de partij een beslis sende wending zouden geven. Dieltjens knalde hard op de dwarsligger. De terugspringen de bal werd door Strobbe voor het doel geslingerd. Glenn Geeraerts was waar men hem verwachtte en knikte binnen (65'). Vijf minuten later was het weer koekenbak. De dubbele vervanging (Janssens voor Moens en Jacobs voor Peers man) was nog maar een mi nuut voltrokken of Lede ver dubbelde zijn voorsprong. Vooreerst werd Walraed fou tief gestopt. De vrijschop van Strobbe belandde op het hoofd van Droessaert die De Smet geen schijn van kans liet. Deze doelpunten maakten veel goed. In de 77ste minuut lukte Bornem langs Wijmeersch de aansluitingstreffer doch het doelpunt werd terecht afge keurd wegens buitenspel. Strobbe kreeg tien minuten -voor inrukken een soort vgn appiausvervanging. Van Impe mocht in zijn plaats de laatste Het was nu zeven weken geleden dat de Zeienaars nog eens als overwinnaar van het terrein stapten nadat het Olympic inblikte met 5-0. Begrijpelijk dat trainer Pfaff zichtbaar plezier beleefde aan deze krappe overwinning. Het sloeg de Zeienaars de laatste weken bepaald tegen toen het een reeks goede prestaties enerzijds door pech tot vier puntendelingen moest beperken en anderzijds kreeg het op de kruciale momenten weinig sympatie mee van de scheids rechters. Merchtem zorgde op dat gebied voor een omme keer en het moest van Eendracht de wet van de sterkste ondergaan. Alleen de uitslag telt na zo een wedstrijd, stelde Toon Pfaff toen hij de pers te woord stond. Merchtem heeft echter geen genietbaar voetbal toegelaten met zijn versterkte defensie maar kon daarbij rekefm^ op een stel gevaarlijke spitsen. Neem daarbij de barslechte toestand van het hoofdterrein en men heeft de oorzaken van hetgeen tussen de krijtlijnen te beleven viel.» De grote figuur uil dit gewestelijk derby was ontegenspre kelijk doelman Van Puyvelde. Hij stelde met enkele fraaie intercepties de zege veilig voor de thuisploeg. Het is uiteindelijk een welgekomen overwinning gewor den, omdat het al een tijd geleden was dat wij nog eens zegevierden,» aldus Danny Van Puyvelde. Omdat Merchtem net iets agressiever tewerkging heb ik ook eens de gelegenheid gehad om even in de belangstelling te komen. Persoonlijk dacht ik dat wij een tikkeltje inzet misten om de wedstrijd naar onze hand te zetten. Met die gevaarlijke spitsen was hel voortdurend opletten geblazen.» In moeilijke omstandigheden vierde de 20-jarige Guy Van der Straeten zijn debuut in de Zeelse basisploeg. Deze junior die al een jaar bij de Uefa's van Sint-Niklaas en VK Mechelen speelde, keerde dit jaar naar de schaapstal terug en kreeg van trainer Pfaff de kans om het als linksbuiten waar te maken. De jonge belofte liet tegen de stugge defensig zijn technische kwaliteiten bewonderen en maakte een bevredigend debuut. «Ik denk dut mijn eerste optreden uiteindelijk goed is meegevallen. Het verschil met de junioresploeg overbrug je niet in één enkele wedstrijd. Ik had mij aan een opdracht in de spits verwacht maar trainer Pfaff gaf mij de wenk om wat meer achteruit te opereren. Buiten wat zenuwlast verliep de integratie naar wens. Hopelijk mag ik na deze overwinning rekenen op een nieuwe speelkans.» (a.j.z.) ten. maar liet zich enkele ke ren in de buitenspel val lokken. Op de twaalfde minuut hadden voet te snoepen. Amper de Hammenaren geluk toen minuut later kwam Frankie Vanhaecke kreeg van het publiek meermaals open doekjes. Dezer dagen voert hij Erik Boone wat tekort naar tweede Hams doelpunt. Eddy met voorzitter Peersman en zijn doelman terugspeelde en De Malsche rukte een flink het bestuur van de vierdenatio- De Coster de bal net niet kon eind langs rechts op, zette toen naler een lang gesprek. Dan onderscheppen. voor, hoog voor doel, waar zal blijken of een overeen- Na een kwartier rukte Baeyens Vanhaecke de bal met het komst mogelijk is, en of Van- op vanuit het midden maar zijn hoofd de juiste richting kon haecke ook volgend seizoen schot was te zwak om keeper induwen. Vanaf dat ogenblik nog lid zal zijn van V.W. Ten- De Wilde echt voor problemen leek de wedstrijd wel te zijn slotte heeft Hamme een Van- te stellen. Van dan af kwam gespeeld. De bezoekers kon- haecke, of iemand van verge- Hamme meer in de wedstrijd den de kracht niet meer op- lijkbaar niveau, wil het opgang en nam het initiatief. Een uit- brengen om de lokale defensie maken en een nieuwe poging muntende aktie van Frankie te verontrusten. Eén keer nog ondernemen om naar de derde Vanhaecke veruit de beste dreigde Liedekerke. Dat was klasse door te stoten, hard man op het veld kon door na een missertje van Erik nodig. De Malsche niet worden be- Boone die zich door De Rijck V.W. Hamme hoopt ook op de Hamme bleef voortdu- de bal liet afsnoepen. Doel- medewerking van het gemeen- man Johan De Wilde stond tebestuur. Zoals de plannen nu echter op de goeie plaats. Ten slotte werd het voor de thuis- rend de gevaarlijkste ploeg. Op de 21ste minuut miste Van haecke een kans, nadat hij nochtans door Omer Van Praet behoorlijk was aange speeld. Behalve een kopstoot van Van Dooren die net over de dwarsligger ging, kon Lie dekerke maar moeizaam rea geren tegen de offensieve thuisploeg. Die toonde zich in het derde kwartier twee keer gevaarlijk langs Vanhaecke en Vermeir. Van Wezemael maakte een foutje en dat liet op tafel liggen zou de gemeen telijke overheid de klub voor ploeg toch een verdiende zege, heel wat meer lasten doen op- draaien. Uiteindelijk zou dat V.W. Hamme jaarlijks een klein half miljoen gaan kosten. Glansrol p)aar 1S men njet gehijg mee Hoewel de wedstrijd Hamme - bij de vierde klasser, die ten- Liedekerke nooit hoge toppen slotte tien jeugdploegen heeft scheerde, vertolkte Frankie en de Hamse jongeren voluit Vanhaecke een glansrol. De de gelegenheid biedt om sport Hamse midvoor was bedrijvig, te beoefenen, troonde technisch boven de E.D.M. andere acteurs uit, betrok zijn EENDRACHT ZELE-MERCHTEM 1-0 Zonder de geschorsten Jan Pieters, Rudi Peersman en André Maes heeft Eendracht Zele toch opnieuw eens gewonnen. Het wedstrijdbeeld indachtig was de overwin ning eerder gevleid te noemen, vermits de Merchtemse spitsen de lokale defensie voor heel wat problemen hadden gesteld. Mare De Brabander kon echter vlak na de rust een strafschop benutten om zyn ploeg op winst te zetten terwyl doelman Van Puyvelde achteraan het nodige deed om deze eindeseizoenwedstryd in het voordeel van de thuisploeg te beslechten. amme-LiedekerkeKapitein Van Bugten kwam helpen in de aanval. vh) Met de twintigjarige debu tant Guy Van der Straeten als teruggetrokken linksbuiten kreeg Eendracht een eerste verwittiging toen Kiekens met Plaetinck in de rug op Van Puyvelde afstormde maar over de dwarsligger besloot. Rond het kwartier kwam de thuis ploeg goed weg wanneer Van Puyvelde na een geharrewar voor de Zeelse muit in extre mis redding bracht. Gediri geerd door een uitstekende Verdonck getuigde de Zeelse defensie van een tekort aan kohesie zodat de bezoekers veruit de gevaarlijkste ploeg waren. Verdonck ging net voor rust in het boekje van de af scheidnemende ref Dupont toen hij zich teatraal verheug de in een mistasten van Jacobs. In de eerste minuut na de pauze klom de thuisploeg op voorsprong. Na een knappe aanval belandde de bal bij de links opgerukte Plaetinck die krachtig afdrukte naar de Merchtemse doelmond. Of Leemans de bal al dan niet over de doellijn wegkeerde zal wellicht een punt van diskussie blijven, maar Dupont bestrafte de tussenkomst met handspel. De Brabander schoot de straf schop keihard voorbij Moy- Merchtem liet zich niet inti mideren en kreeg zelfs een unieke kans toen Bordui onno- Hamme - Liedekerke: Vanhaecke gaat er vandoor om het eente doelpunt te maken vh) dig achteruit speelde waardoor De Mol in schietpositie kwam. Gelukkig voor de gastheren keilde hij de bal naast. Aan het thuisfront viel er een persoon lijke aktie te noteren van De Brabander en kreeg Cooreman een schietkans tegen De Mol die zich verkeek op de bal. Libero Post kwam in het boek je toen hij Kiekens met de schouder tegen de grasmat vel de en Van Puyvelde bezweer- de met een mooie save een geplaatste bal van De Mol. Na een obstruktiefout van John Christiaens op Kiekens kwam het tot een incident tus sen de beide spelers. Kiekens gaf de Zeelse rechtsback een elleboogstoot in het aangezicht met een handgemeen als ge volg. Ref Dupont had geen weet van de feiten en ging zijn lijnrechter raadplegen. Geluk kig voor beiden hield de scheidsrechter het bij een uit brander. Acht minuten voor tijd deed Van Puyvelde een sublieme redding op een knal van De Vits en kort bij het einde dien de hij een voorzet van Jacops over de dwarsligger te duwen om een late gelijkmaker te voorkomen. De Zeelse ploeg sleepte ditmaal de zege uit het vuur, maar na een periode van pech vond blijkbaar niemand graten in deze tweede overwin ning uit de terugronde Joost Arens Hamme - Liedekerke: Van Praet gaat vlot twee man voorbij, maar hij schiet naast (vh) BAASRODE - WAASMUNSTER 2-2 Sparta Waasmunster heeft te- Baasrode tot het uiterste ge- gen F.C. Baasrode een uit- gaan. Zij wilden het behoud muntende indruk gelaten. Had verzekeren. Dat zal hen wel de heideploeg in Baasrode licht lukken, tenminste wan- twee punten opgestreken, dan neer ze de nog resterende wed- had niemand daar graten in strijden met evenveel overtui- gëzien. De Spartanen zijn in ging aanvatten. ^"Provinciale Tijdens de eerste helft kwam Baasrode op voorsprong langs Eddy Van Keer. Toen was het ook de thuisploeg die domi neerde en wel de betere kan sen afdwong. Na de pauze was het net omgekeerd. Toen speelde Waasmunster offensief en skoorde. Helemaal op het laatste stak het zelfs Baasrode een handje toe, om de gelijk maker tot stand te brengen. «De weerstand die we van Waasmunster ondervonden, was groter dan verwacht» zegt sekretaris Alfons Moens. «Wij zijn tevreden met het winstpunt. Ons streven blijft de tweede plaats. Na een even tueel gunstige eindronde, be staat er altijd de mogelijkheid om op het laatste ogenblik door te dringen tot tweede provinciale». De Klinge, Kruibeke en Bazel zijn de drie Wase ploegen waarmee Baasrode nu nog in de clinch moet». E.D.M.

De Voorpost | 1984 | | pagina 27