Bijna zeker van het behoud Belangrijke winst voor bezoekers Rood-zwart door eigen nonchalance'verslagen Bittere nederlaag Alle doelpunten in het derde kwartier Walter Coen voorlopig trainer bij Robur «Bende luiaards» loeg. Alleen tijdeo Jertig minuten rcj bezoekers offensij le skoren cvenwq GREMBERGEN - LUTTERZELE 2-1 Robur - H innik: Lelie wag eerst bij de bal, maar het werd toch geen doelpunt (vh) ST.-GILUS-WMS MELSELE: 0-2 Zoals bekend waren de mannen van de Sportlaan nog steeds in de stryd gewikkeld voor de tweede plaats omdat ze de drie voorgaande matchen allemaal winnend afsloten en zodoende in het spoor zaten van Herleving Vrasene. Bij de Sveltanen brandde daarentegen reeds een rode lamp omdat ze derdelaatste stonden geklasseerd. Bij de ploeg van trainer Dechercq trad alweer Robert Rogiers aan, de inmiddels reeds 40- jarige Bevernaar die als redder in puntennood werd ingehaald en door zijn klare kyk en techniek zijn jonge kompanen naar de overwinning moest stuwen. Melsele startte ook sterk ge motiveerd, zat bijzonder kort op de tegenstander en dat is juist een speelwijze waartegen Sporting weining weerwoord kan vinden. Komt er nog bij dat de lokalen toch wel gebukt gaan onder de afwezigheid van Mark Yzewijn achteraan en vooral in de lucht wat te kort komen. Op de 25ste minuut bracht dat ook een doelpunt van de bezoekers teweeg. Een ver inzenden van Bosman werd door Rogiers verlengd, de bal werd nog afgeweerd maar blijkbaar onvoldoende om Peter Van Mieghem het skoren te beletten. Deze tref fer kwam zwaar op de maag van enkele Gillisspelers want zij begonnen nu bitsiger te spe len, en hadden daarenboven doorlopend kritiek op de lei ding. Een overbodige fout van Pringels had een vrijschop tot gevolg welke door Bosman werd verlengd en door de rijzi ge Smet werd ingeduwd. Bij de rust natuurlijk een onte vreden Francois Daneel die zijn jongens er op wees dat er tegen de opponent en niet te gen de scheidsrechter moest gespeeld worden. Bovendien een ploegwijziging. Peter Jans- sens werd er uit genomen en Luk Van Lierop werd inge bracht. Dit om het Svleta-mid- denveld te ontregelen. In de tweede periode leverde dat een doorlopend thuisoffensief op met evenwel bitter weinig echt doelgevaar. Slechts één keer raakte Sporting dichtbij een aanslui tingstreffer maar Van Lierop schoot de wenkende kans glansrijk naast. Volgens trainer Daneel is mo menteel de gelatenheid van zijn ploeg opvallend en «kan men gewoonweg te weinig een vuist maken». Toch heeft Sint- Gillis zijn eigen kansen nog in handen want met een verplaat sing naar Vrasene voor de boeg zit er mits winst nog een tweede plaats in. Bovendien legt trainer Daneel er de na druk op dat hij reeds enkele jonge elementen zoals Jans- sens, en De Baere aan het voorbereiden is voor het fanionelftal. M.N. ST.-GILUS- DENDERMONDE - VRASENE 0-0 Hoewel het niet verder kwam dan een gelijkspel, heeft Eendracht Sint-Gillis toch een punt van goudwaardc opge streken Dank zij dit punt'is het behoud van de thuisploeg in tweede provinciale zowat verzekerd. Er zouden zich in de volgende weken al onver wachtse «aksidenten» moeten voordoen om Eendracht nog een buiteling te doen maken. «Tegen Vrasene verliep de wedstrijd nogal kalm» zegt voorzitter Leonard Baetens. «Misschien waren de bezoe kers tijdens de eerste helft wel iets gevaarlijker, maar onze doelman Walter Jansscns was op de juiste plaats. In de twee de 'helft waren wij het gevaar lijkst met Rik De Geyter, Frans Pcelcmari en Hugo Til- Icy. Zonder resultaat evenwel. Je mag overigens niet vergeten dat we toch te maken hadden met een tegenstander die teo- retisch nog in aanmerking kwam voor de titel. Vrasene telt wel drie punten achter stand, maar om drie uur zon dagnamiddag waren er nog vier wedstrijden te spelen. Daarin waren nog acht punten te verdienen wat alles nog mo gelijk maakt. In ieder geval ben ik tevre den met dit punt. Nu zondag krijgen we Robur Moerzeke op bezoek. Misschien worden het deze keer twee punten. Tenslotte is het verschil in de algemene rangschikking met de Moerzckcnaars niet erg groot en gaat het dus om twee ploegen die je in feite als even waardig mag beschouwen.» St.-Gillis-Waag - Melsele: Een goeie ingreep van de Melseelse doelman dw S.K. Grembergen is door zege tegen Lutterzele naar achtste plaats geklommen c ou wiskundig zeker dat volgend seizoen in derde vincialc blijft. Grembergen was een uur de betere ploeg. Alleen de eerste dertig geerden de ver zonder te skoren Tijdens het derde kwartier len de doelpunten en scheen de eindstand op bord. Kris Dierickx opende met persoonlijke poging de Uit een vrije trap puurde fons Van Mele de tweede fer. Pakweg een minuut skoorde Lutterzele via tegen. Tijdens de tweede helft Grembergen een overwicht gedwongen en dreigde paar keer langs Putteman Parewijck. Bij Lutterzele Oscar De Blecckere dig uitgesloten na protest het adres van de Voor Grembergen is nu rond. Naar Bazel, en dracht Opstal en aan huis gen leider (en kampioen) kene, zijn de enige nog tpud vervullen opdrachten. Intussen werden de Giembet se juniors kampioen reeks. Zij behaalden veertien punten meer dan onmiddellijke en verloren in totaal twee punten! Voorwaar uitstekende prestatie, voor zij vast een hartelijk ficiat verdienen. Voor Lutterzele betekenen komende wedstrijd nog een formaliteit, tegen Racing Boonwijk komende zondag heeft al min iets te bieden. (e.d.m.) St.-Gillis-Waas - Melsele: Wat de lokalen ook deden, doelpunten maken ging gewoon niet (dw) 1 er, alle chti De Klauwaerts boden wel goed spel maar hadden mef dl dere keren onkans, zo bijvo °8r (^Provincial KEMZEKE - APPELTERRE 2-2 De Kriekepittenaars weten se- wie nu dacht dat de pun dert enkele weken reeds dat ze Wel binnen zouden zijn kw met veel meer van dit seizoen wel erg bedrogen uit. Vijf te verwachten hebben. Daar- nuten na de tweede Kemze door is het begrijpelijk dat er Se roos staken de bezoeker^"1 een zekere ongckoncentreerd- goed bovenuit met een dof.r heid in de rangen sluipt .e^ dat st0ot van Torrekens en 11 daardoor meerdere puntjes goeie afronden van Meul "8: verloren gaan. Appelterre. de jjzer, jongste tegenstander is daaren tegen naar de onderste regio nen afgezakt en moet wel de gelijk op puntenjacht. In de eerste vijfenveertig mi- beeld wanneer Regi nuten speelden de plaatselij- Maeyer alleen voor het U ken werkelijk ondermaats te- doel opdook na pass gen een sterk opzittende gast- Boon, maar nog naast beslo formatie. Appelterre kwam Ook Van Himste liep met e niettemin op achterstand wan- reuzekans voor de voet mi neer rond de 20* minuut een poogde zelf een doodlopeifesè eigen speler in doel besloot, dribbel daar waar twee vr Cauwenbergh verraste zijn ei- taande maats in betere schi gen doelman met een te harde positie stonden. De bezoek terugspeelbal wanneer Guido bleven niettemin tegen Dullaert aandrong Bij een stroom oproeien en bij ejp* volgende tegenstoot was het schaarse corner kwam de I If overigens alweer Dullaert die wat ver voor de slecht reaji onderuit werd gehaald in de rende Aendenhof zodat Torij penaltyzone maar de scheids- kens alsnog kon binm rechter zag daar geen graten koppen in. Tijdens de rust werd de Tenslotte mag zeker nog licht geblesseerde Dullaert den aangestipt dat de Kli vervangen door Boon terwijl waerts reeds een toezeggi eerder reeds Ronny Herre- hebben van trainer Rene V< mans was uitgevallen ten voor- niers tot kontraktverlenging dele van Regi De Maeyer. Met dat er aan de provinciale bi deze nieuwe slaglinie luidde de een resem jonge mensen Klauwaertsploeg een betere eiogen kring tot eerstepl. tweede periode in met vooral spelers doorgroeien. Met een bijzonder aktieve Mark me Mark Van Himste. Pej Van Himste. Aan het uur Calle, Jean-Pierre Boon rondde Mark immers met sue- vooral Mark Smet ces een persoonlijke poging af. SINT-PAUWELS - EENDRACHT MELDERT: 1 -7i Wanneer de sportliefhebber De doelpuntenmaker was dj" een resujtaat zoals hierboven Maes. Na de rust ging yai onder ogen krijgt, weet hij al zo een beetje welk soort ont moeting het betreft. Inder- jeugdige Rauwclsc defensie c finitief door de knieën en werd in een tijdsbestek v daad, de jongens van trainer twintig minuten tot vijfmi ttt Willy Daneel hebben zich reeds lange tijd bij de degrada tie neergelegd en naar osn werd verteld was het de bedoe ling om de resterende matchen met het oog op de toekomst aan te pakken. Spijtig genoeg is het bruikbare materiaal alle maal uitgespeeld tijdens het seizoen zelf, zodat het eigen toe afgestraft door Van Dril schc Aan de 80* minuut we B de lokale eer dan nog ger hid door Rudy Vanderhaegcn goed aanspelen van Van Pu e velde maar even voor inrukkfxrh haalde Van Dricssche nog e keertje vernietigend uit. W in I er ook van zij, een prima vi inn richting van Eendracht Mi ttii, tuuji iici cigcu- richting van bendracht Mi lijk maar een bangelijk uitkij- dert dat de plaatselijke zwak ken wordt naar de volgende opdracht. Zondag kregen de Herlcvingcnaars de gepeperde rekening aangeboden. Gedurende de eerste helft hield geel-zwart nog redelijk ïitiek op"langere termijna goed stand en het was pas in de vruchten niet afwerpt 37e minuut dat doelman Herre- mans voor het eerst plooide. pijnlijk illustreerde. Voor H< leving het zoveelste bewijs d ïnc men voor tweede provincia 5 heel wat te kort kwam dit jaa maar niks zegt dat de jucgdp Provinciale 28 - 13.4.1984 - De Voorpost VOETBAL ROBUR MOERZEKE-WINNIK 0-0 LOKERSE - ST.-AMANDSBERG 1-3 Wij voetbalden veel sterker dan onze tegenstander», zegt klubleider Freddy De Maere. «Vooral tijdens de tweede helft domineerden wij en lie ten de bezoekers geen kans om te reageren. Ik ben over deze ploeg in feite ontgoocheld. Ik ben benieuwd welke prestatie die volgend seizoen in eerste provinciale zal leveren. Wij hebben de betere doelkansen gekregen. Op het laatst heb ben de bezoekers het nog hard te verduren gekregen. Valgae- ren. Huylebroeck en Saerens lieten zich niet onbetuigd, wanneer het er op aankwam op het bezoekende doel onder balkringen denkt men er ook vuur te nemen.» sterk aan om de afgestane spe- Intussen gaat bij Robur Iers terug te halen. Het gaat Moerzeke reeds alle aandacht om Theo De Decker (skoorde naar het volgend seizoen. Het twintig keer voor Overmere), de bedoeling van de tweede Leo Wuytack (KAVD), Willy provincialer om het zoveel mo gelijk met eigen talent te rooi- Raemdonck (Overmere) en Erik Raemdonck (Temse). en. Voorlopig al werd de eigen Naar verluidt zouden deze speler Walter Coen tot nemend trainer aangesteld. voetballers er geen bezwaar tegen hebben om volgend sei- Hij vervangt tot het einde van zoen opnieuw de eigen klub- het seizoen Jacky Lefèvre, die kleuren te verdedigen. Van in Moerzeke de bons kreeg, vreemde gezichten aan te trek- Het ziet er naar uit dat Coen ken wil men voorlopig in de ook volgend jaar het bewind Moerzeekse voetbalkringen zal voeren. 'niet meer weten. In de Moerzeekse voet- Lokerse SF - St.-Amandsberg: Een van de zeldzame Lokerse aanvalsakties, natuurlijk (e.d.m.) zonder resUitaat (gel) Er zwaait wat by Lokerse SV. Na de gewoonweg beschamende vertoning van vorige zondag tegen Sint-Amandsberg is de maat blijkbaar vol. Gelukkig voor de roodwitten w'as voorzitter De Nul zondag voor zaken in het buitenland en brak het onweer toen nog niet los boven de Scherpeput. We kregen dan ook een totaal ontgoochelde sekretaris aan de lyn die zo'n beetje de stelling van het bestuur verkondigde. Robur - Winnik: Saerens schiet het leder hoog «Na wat onze spelers van daag aan het publiek hebben laten zien is het gewoonweg bedroevend dat zulke mensen nog het lef hebben zich het etiket voetballer op de Itoid te kleven. Er was totaal geen in zet te bespeuren, alle ernst was gewoonweg afwezig in het elf tal. Dit is natuurhjk geen kwaal van één dag. De ploeg waarin irf het begin van het seizoen zwaar werd geïnves teerd ploetert al een hele tijd rond in de modder die ze rond zichzelf heeft geschapen. En kel de seizoenstart kunnen we als geslaagd bestempelen. Ha- verhals skoorde toen aan de lopende band en de verloren plaats in eerste provinciale leek vlug te zullen worden te ruggewonnen. Doch het mooie liedje bleef niet duren. De spitsen kwamen niet meer tot skoren en de fut was er meteen uit. Niet de minste speler die er aan dacht om op karakter de situatie terug recht te zetten. Vechtlust zijn ijdele woorden. En dan te bedenken wat som mige spelers nog kunnen ver dienen, nog wel in tweede pro vinciale. De wedstrijd van zondag te gen de blauw-witte Gentenaars was inderdaad beneden peil voor de thuisploeg. In de eer ste helft konden ze geen enke le keer de Gentse portier be dreigen. De man moest enkel terugspeelballen van zijn ver dedigers in ontvangst nemen. Voor de rest bracht SV er helemaal niets van terecht. Robijst bracht de bezoekers Robur - Winnik: Valgaeren haalt de witte verf van de paal, vandaar de bedrukte gezichten na 3 minuten reeds op voor wan zijn maats vh) sprong en even later kon die- zelfde speler mits wat geluk de stand al verdubbeld hebben. Zijn poging strandde echter op de lat. Nog voor het kwartier was het toch prijs. En wat voor een Lokerse SV - St.-Amandsberg: De vrije trap van De Keyzer wordt door Haverhals met het hoofd verlengd. gel doelpunt! Een ver en onge vaarlijk schot van Fiers rolde in de richting van Lokerse keeper Esprit die de bal voor de gelegenheid eens met de voet wou ontzetten Hij trapte er echter als een hulpeloze mi niem totaal naast en tot eenie ders verbazing rolde het balle tje gewoon over de lijn. Om dankjewel tegen te zeggen. Na de rust was Sint- Amandsberg nog de gevaar lijkste ploeg: Rabijst knalde op de paal en even later hin derden de 2 spitsen van de bezoekers mekaar zo erg dat geen van de twee kon skoren voor een totaal leeg doel. De eerste tegenaanval van Lokerse zou echter een doel punt opleveren, doch geen kat die daarvoor de handen op mekaar bracht. Een knappe voorzet van Van Bocxelacr werd door Haverhals met het hoofd verlengd. «De eerred der» zullen we dit doelpunt maar noemen, doch of er zo veel eer te redden was mag dan wel een groot vraagteken wezen... (vel) Robur Moerzeke heeft leider Winnik een halt toegeroepen. De thuisploeg reageerde ofFensief en toonde zich technisch vaardiger. Daarentegen haalde de leider zijn kracht uit de fysiek. Robur Moerzeke was ontegensprekelijk de betere ploeg. Indien er een winnaar uit het strydperk moest komen dan waren de lokalen dat, ontegensprekelijk.

De Voorpost | 1984 | | pagina 28