Guy Rooms uit Temse, Peter Van Impe triomfeert thans favoriet in Baasrode Lokeraars moeten beter afwerkenwaterpolo T" V \r r v fe Rwfs K 2 Wat Van Leeuwe steekt hoofd boven water K.V te Zonnegem EERSTE PALM VOOR TONY DE RIDDER Tweede boksmeeting te Erpe-Mere Donkse zeilclub organiseerde Je eerste nationale surfwedstrijd op de Nieuwdonk ieuwenhuyse en Rik Verslij- e. Wij blijven verenigd tot wat halfweg wedstrijd. Toen ramen zeven andere renners is gezelschap vervoegen, aaronder bevond zich Mar- WIELRENNEN De Voorpost- 13.4.1984 - 31 C.H.A.N. - L.Z.V.: 12-4 Surfkampioenschappen te Berlare: De winnaar» v.l.n.r. Bart A bram», Peter Wauter» en Yves Vandegin»te (jj) Onze heren die vrijdag op be- heren hun best gedaan in het goeie verdediging in het Lo- goed op, en met een samenspel zoek gingen in Charleroi heb- 50-meterzwcmbad Een-man- kerse kamp. Charleroi kon in werd de stand 5-3. In deze ben het weer laten afweten in mccr-situatie bij Lokerse he- de eerste periode met 2-0 voor- twee periodes was Lokeren op de laatste periode. Deze ploeg ren leverde niet steeds gevaar sprong nemen. zijn best, daarna trad er ver- die zonder doelwachter moest op voor Charleroi. Een slordi- In de tweede periode werd het moeidheid op. vertrekken zag het helemaal ge afwerking is de oorzaak van gevaarlijk voor de thuisploeg Zo werd in de derde periode met zitten. Toch hebben onze de nederlaag. Toch was er een want onze heren steiden zich nog éénmaal langs Lokerse zij- de geskoord, zodat de stand 7- 4 werd. In de laatste periode was de veerkracht volledig weg bij onze jongens en de stand IMW| mRttmmSjt' yw I w lieP vrij Vlug op tot 12-4. De I HHbék j&, r."s '4"ft kapitein was na de wedstrijd J^gap I VS I gedeeltelijk tevreden. Dit was IfjLg^ lï\T| JF1 immers een goed resultaat. Mestdagh Rik (1), 5. Bleyaert - S Peter. 6 V'ertonghen Mark i«gg| (1), 7. Antheuynis Luc, 8. Beauprez Bart en 9. De Rijcke Geert. Volgende week hoopt Lokeren met zijn voltallige ploeg te kunnen starten. De gewonden Beauprez en Van Cauteren zullen zaterdag a.s. kunnen deelnemen aan de beslissende wedstrijd tegen Borgerhout. Indien Lokeren wint zullen zij van de degradatieplaats weg zijn en zullen de achtstr plaats dan ii Deze wedstrijd gaat door in het Durmebad te Lokeren, be gin 20.30 u. Wij hopen zoveel mogelijk supporters te horen Dat zal een stimulans zijn. om de bezoekers klein te krijgen RANDSPORT definitief kemspeler van het eer ste elftal van Schellebelle. |y hadden Stefan Van Leeuwe uit Lokeren eigenlijk al kregen paar weken eerder verwacht. Vorig weekend is hij genlijhter voor het eerst op het voorplan verschenen. In waar honderdzestig renners aan de start waren toonde hij zich de snelste na een ultieme, en makkelijke spurt. zelf over zijn eerste sei- akweg twintig kilometer ik voorop in gezelschap Patrick De Waegemacker De Veirman, Van en Rik Verslij- verenigd tot wedstrijd. Toen andere aansluiting zouden krijgen. Van Nieuwenhuyse heeft toen als eerste- gedemarreerd. Ik heb onmiddellijk zijn voor beeld gevolgd. Wat verderop sloten vijf andere renners aan. De voorsprong op het peloton steeg opnieuw. Het gevaar dat het nog tot een hergroepering ging komen, was geweken. Uiteindelijk kwam het tot een sprint met zeven. Ik vreesde Mamix Lemaire maar vijftig meter voor de streep reed ik hem vrij makkelijk voorbij» Stefan Van Leeuwe is in Loke ren een bekende figuur. Een paar maanden geleden werd hij verkozen tot sportman van Lemaire uit Oostkamp, de die vorig seizoen een in- kwekkend aantal overwin- gen op zijn naam schreef, tussen naderde ook de groep uit de achtergrond. Bij het aan van de voorlaatste ron- leek het er op alsof zij het jaar. Uit dertig kandidatu ren werd hij als laureaat naar voor gebracht. De jury baseer de zich op het feit dat de amateur tijdens het seizoen 1983 acht overwinningen had behaald en niet minder dan tien keer tweede eindigde. Daarbuiten reed Stefaan nog ettelijke keren binnen de eer ste tien. «In de wedstrijd Belsele-Gent kwam ik ais negende toe. In Massemen hetzelfde, en in Letterhoutem werden we. met enkele renners geremd door een gesloten spoorwegover gang. In Zellik had ik voor het eerst uitzicht op een overwin ning. Op het laaste nippertje kreeg ik een lekke band. Dat was een streep door mijn reke ning. Ik moest vrede nemen met een plaats binnen de groep. Ik hoop tijdens dit seizoen de prestatie van vorig jaar te evenaren, maar gemakkelijk zal dat niet gaan. Ik beschik immers over heel wat minder vrije tijd om te trainen. Dat komt doordat ik sedert februa ri tewerkgesteld ben in een D.A.C.-projekt in het kultu- reel centrum in Lokeren. Daar vervul ik geregeld avond dienst. Ook tijdens de week einden moet ik al eens paraat zijn. Zodoende kan ik ook niet aan iedere wedstrijd deelne men. Ik tracht mij in de mate van het mogelijke wel te rege len. Dit weekend hoop ik over vrije tijd te kunnen beschikken om met de klub (Karei Van Wijnendaele) deel te nemen aan een tweedaagse van de Gaverstreek in West-Vlaande ren. Vorig jaar heb ik daar een uitstekende verrichting gele verd en een bevredigend resul taat behaald. Als ik ingevolge werkomstandigheden aan deze tweedaagse niet kan deelne men, kijk ik uit naar een ande re wedstrijd. In ieder geval hoop ik er dit seizoen alvast het beste van te maken, ook al moet ik nu meer inspanningen leveren dan in het verleden». Stefan Van Leeuwe is een wils krachtig renner, die vooral aan zijn trekken komt bij gunstige weersomstandigheden. Regen weer zint de amateur uit Loke ren in geen geval. Daarom ook dat hij zijn beste verrichtingen levert in het hartje van de Wielrennen: Stefaan Van Leeuwe (a) SURFING Zonnegem kreeg bijna honderd amateurs aan de start tijdens het regenrijke. kermis week eind. De renners zorgden ge lukkig voor een erg aangename wedstrijd en met Peter Van Impe wint een streekrenner maar meteen ook de strjjdlus- tigste en beste renner uit de koers. Peter Van Impe, uit het dorp van Lucien, maar helemaal geen familie van de Vlaamse berggeit, zorgde al na twintig kilometer koers voor een eer ste schifting. Het peloton rea geerde, vooral onder impuls van de stevige René De.Bruc- ker, en het kwam even voor halfkoers tot een gedeeltelijke hergroepering. Strijd bleef er in de groep, met de jonge De Mesmaecker en veldrijder Werner Van Der Fraenen stevig aan het werk, maar toch was het weer Peter Van Impe die aan de boom ging schudden. Nu kreeg hij het gezelschap van Johan Pau wels en René De Brucker en dit drietal kon wel twee ronden voorop rijden maar werd in de finale toch weer gegrepen. Bij na onmiddellijk ging Van Impe weer aan de haal. Nu helemaal alleen. Met een jagende groep enkele honderden meters ach ter zich slaagde Van Impe erin twintig kilometer solowerk op te knappen en vijftien sekon- den op de groep over te hou den. De Merenaar mocht met een zijn vierde zegetuil van het seizoen meenemen. Luk Van Geyt ging in de spurt voor de tweede plaats nipt de andere uitblinker René De Brucker vooraf. En het eerste groepje na Van Impe vonden we ook nog Werner Van Der Fraenen. vijfde en Johan De Mesmaecker, zesde, terug. - H.A. Guy Rooms uit Temse heeft het wielerseizoen in opperbe ste omstandigheden ingezet. Vorige zondag was de joviale wielrenner aan zijn derde sei zoenzege toe. In Zingem waar hij deelnam aan de wedstrijd tellende voor de «Junior van het jaar», realiseerde hij een klasrijke en opmerkelijke ver richting. Ook zijn broer, José Rooms liet zich opme'rken. Hij eindigde tweede in de groeps- spurt. waardoor hij in de to taalstand vijfde werd. Over de jongste wedstrijd en zijn overwinning laten we Guy Rooms zelf aan het woord. «Na zowat twintig kilometer zijn zes renners voorop ge raakt. Ik was er bij. Voordien al waren verschillende pogin gen op niets uitgelopen. Bij die kopgroep bevonden zich o m. Jean-Pierre Hendrickx;, Johan De Prekel, Patrick Kleinen ^p Gino Primo. We zijn geruime tijd samengebleven. Met nog twee van de elf af te leggen ronden voor de boeg, plaatste ik een demarrage. Ik geraakte voorop maar kreeg korte tijd later het gezelschap van Johan De Prekel. Tot zeven keer toe heb ik getracht hem van mij af te schudden. De achtste keer was blijkbaar de goede keer. In de kortste tijd realiseerde ik een ruime voorsprong. Aan de aankomst was ik wej vijftien sekonden vroeger». Ook de jongste Rooms rijdt goed. Hij is aan zijn eerste seizoen toe bij de juniores. In het begin van het seizoen suk- kelde hij wat met de lezond- lhe„ te gast in Baasrode, een heidstoestand. Nu is hij volop gemeente waar ze ook wel en- rn opmars. Ook hij aast op ke]e supporters tellen, overwinningen bij de juniores. Nu zondag zijn de Rooms-bro- E.D.M. WARE AKTUEËL Tony De Ridder uit Lebbeke heeft zich vorig jaar wel in de kijker gereden. Niet minder dan eenendertig keer eindigde hij binnen de eerste tien, maar aan een overwinning geraakte de Lebbekenaar evenwel niet. Vorig weekend heeft hijNror de eerste keer de bloemen ver overd. Dat gebeurde in Eron- degem waar hij met zesender tig renners aan de startlijn was verschenen en als eerste de aankomst bereikte. Tony De Ridder zelf lag aan de basis van een biezonder vroege ont snapping. Dat heeft hem geen windeiren opgeleverd. «Al bij de eerste ronde trok ik alle aanvalsregisters open» zegt Tony De Ridder. «Ik voelde mij in een uitste kende konditie en bekwaam om tot het uiterste te gaan. Schiettecatte, Delannoy en Hoogewijs, kwamen mij enige tijd later gezelschap houden. Ondertussen reageerde de groep. Op een gegeven ogen blik naderde het peloton im mers tot op honderdvijftig me ter. Wij hebben toen weer al onze krachten gebundeld en de voorsprong begon opnieuw te groeien. Aan de aankomst- streep bleek die zelfs tot ruim drie minuten te zijn gestegen. Het werd daar een sprint, die ik tamelijk gemakkelijk won. Wel misrekende ik mij even, en stak wat vroegtijdig de hand in de hoogte. Ik moest een laatste jump doen om mij de overwinning in extremis niet te laten ontfutselen». Tony De Ridder heeft het wie lerseizoen in geen geval slecht ingezet. Naast deze zege, werd hij twee keer vierde en ook eens tweede. Met pech heeft de nieuweling ook al af te rekenen gehad: vier weken ge leden werd hij ingevolge een virus in het ziekenhuis opgeno men. Hij bleef daar vier da gen. Ook kon hij in geen veer tien dagen de fiets op. Op tien juni stapt de Lebbekenaar over naar de juniores. Voor het zover is, hoopt hij nog enkele overwinningen in de wacht te slepen. Zelf plakt hij het streefcijfer van zes voorop. Nu zaterdag start hij in Dil- beck. Tijdens het paasweek end is hij twee keer te gast in het naburige Buggenhout. E.D.M. De sportlaureaten van Erpe-Mere (per) Sur/kampioenschappen te Berlare: Peter Vander Stappen, de man de streek, moest vrede nemen met een tweede plaats. Toch is hij de coming man op nationaal niveau (jj) Liefst meer dan 800 betalende toeschouwers waren te Mere paraat voor de tweede boksga- la in de gemeentelijke sportzaal van de St.-Bavoweg te Mere. Aan de inrichters de Sportraad mag er terecht meer dan één bloempje worden ge worpen voor hun perfekte or ganisatie. De boksklub van Erpe leverde voor deze kamp drie van zijn jonge talenten onder de kundi ge leiding van de welgekende Fons. Het waren De Meers man Paul (68 kg.). De Meers man Jan (62 kg.) en de vecht haan Vincent Van Impe. In het eerste gedeelte waren het de klubs van Ronse, Gent, Zele, La Louvière, Anderlecht en Roeselare die hun boksers de ring in stuurden. Het sein werd gegeven en de eerste kamp kon starten. Eerst was het Seidi (Gent) te gen Baert (Ronse). Marino 74 kg. (Cheratte) en Kindt (74 kg.) uit Zele. Maria no was de ongelukkige die al in de eerste ronde een bloedneus opliep en ondanks zijn goeie repliek haalde Kindt het op punten. Alleen de scheidsrech ter hield er rode plekjes van over of waren het bolletjes? Tja, we waren toch in Mere voor iets nietwaar. De derde kamp bracht ons Roels 69 kg. (Wimme) tegen Iapichipo 69 kg. (Cheratte) en zelfs de verslaggever aan de mikro had met deze naam eni ge moeite. Dan kregen wij Verlinden 65 kg. (Oostende) tegen Van Damme 65 kg. (uit het Brusselse). De laatste kamp gaf ons Vlaeming 65 kg. (Gent) tegen Gerdei 65 kg. (Roeselare). Dan kwam de kampioen van Belgié der liefhebbers. Blanco 65 kg. (Oostende) in de ring tegen Aykut 64 kg. (La Lou vière). Ditmaal waren het drie ronden van 3 minuten. Deze beide boksers waren reeds een ietsje bezadigder en in de eer ste ronde was het een zoeken en tasten om toch maar een opening te vinden. Blanco van zijn kant, ietwat verzwaard tegenover verleden jaar, bok ste zoals altijd met een mini mum aan verdediging. On danks de zeer goede repliek van de ons onbekende Aykut was het Blanco die voor de tweede maal te Mere met de overwinning ging lopen. Na het einde van deze eerste reeks werden de sportlaurea ten gevierd van Erpe-Mere. De burgemeester Prosper De Lat, schepen De Wolf, sche pen Jeff Van den Steen en schepen De Graeve hadden de eer en het genoegen de reeds gekende sportlaureaten in de bloemen te zetten. Ook de voorzitter Remi Volkaert droeg zijn steentje bij. Bij het verschijnen op de ring van de laatste laureaat, een gehandi capte uit Mere, De Wandel René, werd het even stil in de zaal en toen hij fier zijn gou den medaille toonde, brak er een spontaan applaus los in de zaal. Na de pauze gingen wij over naar de tweede en laatste reeks. Bij de plaatselijken was het nu heel en al aandacht want nu waren het mannen van Erpe- Mere. Als eerste in de ring verscheen De Meersman Paul (68 kg.) tegen De Nolf 67 kg. (Wimme). De Meersman be gon direkt aan het zware werk en De Nolf die zag ze in de eerste en tweede ronde vlie gen. Na het einde van de derde en laatste ronde ging de over winning terecht naar De Meersman die er dolgelukkig De tweede match nam broer Jan De Meersman 62 kg. van Erpe-Mere het op tegen Ta- vernier 63 kg. (Moeskroen). Dat men in Erpe stevig traint was nu ook te zien. De jonge bokser uit Erpe verdiende zijn punten al aanvallend zowel in de erste als de tweede ronde Tavernier profiteerde van zijn routine om in de derde ronde de nodige punten te sprokke len en het werd een gelijkspel,, waarmee beiden zeker tevre-, den waren. Vlug nog een twee de herinneringsbeeldje bijha len en klaar was kees. Toen kwam Vincent Van Impe 71 kg. (Erpe) tegen Germijns 69 kg. (Ronse) voor 3x3 minuten. Het publiek koos na tuurlijk voor de Van Impes, maar toch was de eerste ronde voor Germijns. Van Impe was wat snel gestart en moest dat' bekopen in de tweede ronde. Germijns op zijn beurt liet zich meeslepen door het publiek en beging een drietal fouten na de laatste verwittiging van de scheidsrechter werd hij in de' derde ronde uitgesloten en kreeg Vincent Van Impe zijn overwinning in eigen streek. Verschillende supporters wa ren hiermede niet akkoord en toen de scheidsrechter naar de kleedkamer ging, kreeg hij een paar tikken. Dit was het enige onsportief gebaar van de hele avond, maar de politie van Erpe-Mere was vlug ter plaatse en de zaak was rap opgelost. Dus eind goed, alles goed. (gem) Surfkampioenschappen te Berlare: Georges Heungens, de -duivel-doet-al- van de Donkse xeilklub, gaat het wat kalmer aan doen. Van bij de start, tien jaar terug, was hij al penningmeester, barhouder en wat al niet meer. Zaterdag a.s. gaan de klubleden hem eens Surfkampioenschappen te Berlare: De deelnemers varen naar de startplaats (jj) goed vieren (jj) Trans fernieuws Hel bestuur van RC Boonwijk meldt ons dat de optie van Schel lebelle van één jaar op WiUy Danys gelicht is. Willy wordt nu Tom Yasunago, 32, is de eer ste Japanner die gekozen is als dirigent bij het Berliner Phil- harmoniker. Zijn eerste optre den staat voor dit voorjaar op het programma. )p 8.4.84 werd de 1' nationale urfwedstrjjd gezeild op de iieuwdonk. lij de start stond er een beetje wind, onder een triestig grijs rolkendek 4a de eerste reeks werd ge- Wacht op meer wind, die kwam Dpzctten rond 2 uur, waarna vlot 2 reeksen konden ge wild worden. De overwinnin- ;cn in de Dufourklasse ging laar Bart Abrams, de Belgi- chc kampioen in deze catcgo- ie. gevolgd door Peter Van- Jcrstappcn. de plaatselijke urfcr. die één slechte start emaakt had. n de open klasse ging de over winning naar een goed op Ircef zijnde Peter Wauters In de Mistral klasse ging de overwinning naar Vandeginste Yves. In totaal waren er 32 deelne mers, wal gezien het vroege tijdstip van het jaar, een grote opkomst is. Elke deelnemer was overtuigd van de mogelijkheden die dit watervlak voor de zeilsport in de toekomst bieden kan. Zondag was het ook de laatste topavond voor Georges Hen- gens die meer dan tien jaar trouw de Donkse Zeilklub ten dienste stond. Uitslag van de wedstrijd op 8 april 1084 DUFOUR-KLASSE 1 Abrams Bart (Limburg) 2. Vander Stappen Peter (Berlare) 3. Noël Koen 13. Dutrieu Philippe (Berlare) 15. Oosterlinck Guy (Gij- zegem) 18. Van Hoorde Rudy (Zele) OPEN KJLASSE DIVISIE II 1. Wauters Peter (St.-Niklaas) 2. Hulstaert U. 3. Daelman Dirk (Hofstade) 6. Van Damme Bruno (Dcn- dermonde) 7. Van Driessche Robert (Uit bergen) 8. Van Hoomick Émmy (Lede) MISTRAL-KLASSE 1 Vandeginste Yves 2. Lalioen Wim 3. De Jonghe Albert 4 Bloem Georges 5. De Bock Frederic (Aalst)

De Voorpost | 1984 | | pagina 31