I HERENKOMPETITIE IN VOGELVLUCHT WSpanning tot op het laatste nippertje De kampioenen wonnen in het Aalsterse 32 - 13.4.1964 - De Voorpost VOLLEYBAL TWEEDE NAT. B Schelle Sigivok St.-G.-Ws. Op Schelle heeft Sigivok e schitterende wedstrijd hij er uiteindelijk het hoofd bij 3 verloor. De vierde plaats in de 1 ranglijst van Bazel geeft recht en tot deelname aan de eindron- ,edes met als inzet een eventuele speeld en zich eveneens uitste- Promo,'e- kend verdedigd. De thuis- Een guns,1S resultaat voor ploeg, nochtans de betere, had een eerste ïaar m de nationale het bij momenten moeilijk het deling, agressieve spel van de bezoe- vifritf nat n kers in te dijken. Het degrade- VK rende Sigivok kon verdiend Poperinee een set binnenhalen. Spijtig - voor het Wase volleybal, dat 0^/15 14/6 15/13 15/10) een ploeg uit tweede nationale Aalst dat met 3-0 moest afdeling ziet verdwijnen. Vi- w'nnen om nog een kans te tesse Kruibeke komt wel in de hebben op de derde plaats, is plaats, maar dat is slechts een er n'et m geslaagd de rode pleister op een houten been. lantaarn de deelzege te ontfut selen. Het verliezen van de Rapid Sint-Niklaas 3 eerste set nam de spanning Bredene 0 weg. Vanaf de tweede set werd (19/7 15/6 16/14) de beloftevolle zeventienjarige De Klaasjes moesten deze Laureys aan de pas ingebracht wedstrijd winnen, en daarbij de P'oe8 draaide duidelijk nog rekenen op de winst van beter- Een slechte wedstrijd Merksplas tegen Maldegem, van de ajuinen> d>e alzo een om de tweede plaats te kunnen eventuele promotie aan hun bekleden. Voor Rapid is alles neus voorbij gaan. Door in een gunstige plooi gevallen een s'ecb'er setgemiddelde is In haar wedstrijd tegen het hun ook de kans °n«g''P« om degraderende Bredene had deel te nemen aan de eindron- Rapid Sint-Niklaas het moeilij- d« voor een eventuele pre ker dan verwacht werd. Een motie- hardnekkig verdedigend Bre- dene liep in de eerste set uit via Zie °°k ^oto- 2-5 tot 5-9. De sterke aanval, Si„,rn M.npn via William Linthout en Van iuvenesZele 1 Der Vreken, kwam los. Onder 1 hen beiden dichtten ze de 13/15 15/12 16/14) kloof en kwamen tot 13-13. Zie versla8 verder in dit blad Spannende momenten volg den elkaar vanaf dit ogenblik op. Van Acker slaagde er zelfs in een ace te skoren op 14-14. De bezoekers hebben noch tans setballen in hun handen gehad, maar Rapid Sint-Ni- EERSTE PROV. Spectrum Moerbeke 3 Steendorp 2 (15/12 13/15 15/12 14/16 15/8) Een spektakelrijke wed- •rijd! Door deze nederlaag klaas bezat de wilskracht om te z'jn de. bez°ekers hun kam- winnen Het liet zich niet on- pi°enst'tel kwijt en is Kemze- betuigd en de ploeg kraakte ke de ge'auwerde. Op de wed- met 19-17 uit. De tweede set s,nid waren meer supporters gaven de bezoekers vlug ge- van de nieuwe kampioen aan wonnen, maar in de derde set wez'S dan van heide teams sa- richtten ze zich terug op. Ra- men- De thuisploeg werd luid- pid had het zoals in de eerste ruchug aangemoedigd door de set erg lastig om deze binnen te supporters van Kemzeke. Vol- halen. Spannende wedstrijd, 8ens. neutrale bron heeft vooral door het zwak akteren scheidsrechter Van Coppenol- van de Klaasjes. le slecht geleid, en moet hij hoogdringend naar een oogarts DERDE NAT. B toe. Het was geen kwestie van Real Testa Lokeren 3 vizeren van een bepaalde Kuume 1 ploeg, maar ballen, die een (15/4 11/15 15/1 1510) meter binnen rijn, out geven Lokeren zag nog een kansje en dergelijke meer, heeft er om zich te handhaven indien voor 8ezorgd dat Steendorp het zelf won en Wervik een renuwachtig begon te spelen, nederlaag opliep in de laatste Beide teams waren niet te wedstrijd. Beide teams won- spreken over de leiding en de nen weliswaar zodat het eind- sportieve houding van beide resultaat uiteindelijk nog nega- P'°egen zorgde ervoor dat de tief bleek voor Real Testa Lo- wedstnjd niet ontaard is in een keren. Real Testa degradeert vechtpartij of dat de man in naar vierde nationale! het wit niet gemolesteerd werd. De leiding, een topper Een rotwedstrijd! In de eer- onwaardig, heeft ervoor ge zorgd dat de titel Steendorp ontglipt. repliek geboden. Globaal ge zien waren de bezoekers de beste ploeg op het terrein. De Klaasjes degraderen naar der de provinciale Olro Zelzate 3 Elversele 0 Tegen de kampioenen van de reeks kon Elversele met optomen. Elversele, dat zich nochtans niet verloren gaf moest het meesterschap van Zelzate erkennen. De thuis- spelers waren kollektief ster ker, beschikten over een goed uitgebalanceerd zestal en in de aanval waren ze praktisch niet te stoppen. Elversele kan te rugblikken op een goed seizoen. Wachtebeke 3 Hyg. Stekene 0 Stekene moest winnen om zich te handhaven. Bij een sterk spelende thuisploeg zijn ze er niet in geslaagd de nodige puntjes te halen. Wachtebeke plaatste Stekene telkens weer op achterstand, zodat het on begonnen werk was voor de bezoekers op te tomen tegen een sterker en overheersend Wachtebeke. Matige wedstnjd van Hygiëna dat afdaalt naar derde provinciale. Evergem 3 Cactus Klinge 1 De Klinge, gered van het degradatiegevaar, moest naar het op de voorlaatste plaats geklasseerde Evergem. De thuisploeg diende te winnen om zich eventueel te kunnen handhaven. Dat ze hun huid duur zouden verkopen heeft Cactus aan den lijve ondervon den. Gelukkig voor De Klinge was de uitslag van geen belang, want Evergem heeft gevochten tot de laatste snik. Ze zijn in hun opzet geslaagd en zij handhaven zich ten nadele van Stekene, Goeie wedstrijd van beide ploegen, met een strijd lustige thuisploeg. VK Beveren 3 Lovendegem 2 Beveren, dat in de laatste wedstrijd moest winnen om te kunnen promoveren, is er uit eindelijk in geslaagd een sterk spelend Lovendegem te ver- siaan. In een spannende wed strijd is de uiteindelijke beslis sing in de vijfde set gevallen. Alvast proficiat met een ver dienstelijk set zo aantrekkelijk en tea spannend. Op een 13-12 r misten de thuisspelers hul slag, waarvan de bezof dankbaar gebruik wiste maken om de wedstrijd 3 MARTINUS BELSELE SIBOK SINAAI-WAAS. 2-3 vierend te beëindigen (15/7 - 10/15 - 0/15 - 15/9 - 13/15). Spannende laatste set -j, a Hertegonne in een glansn De topper in derde provinciale C, zorgde zoals verwacht de bezoekers. Sinaai een voor een grote publieke belangstelling. Meer dan 200 dig kampioen zal zich zeki toeschouwers, hetgeen een aanzienlijk aantal is voor deze vast volgend seizoen ku 1 reeks, kreëerden een aangèname sfeer in de zaal. De handhaven, als de kern be wedstrijd verliep heel sportief, terwijl ze in goede banen den b,'jf' Samenstelling H werd geleid door een uitstekend leidende scheidsrechter, p"us ^flsele GSf.r^ Heir over wie beide teams zich tevreden uitgelaten hebben. deerer chT Kn^en M15 Belsele en Sinaai, die het hele seizoen afwisselend de eerste D'Hondt, Rudv De Cock I sk ll D'Hondt, Rudy De Cock, plaats bekleed hebben, zorgden voor een goeie wedstrijd. De Groof, Pol Stue. Beide teams waren duidelijk aan elkaar gewaagd. De Samenstelling Sibok 5 thuisploeg die het de laatste weken telkens weer moeilijk Beimaert, Hertegonne, had een wedstrijd zegevierend te besluiten, is in deze Van Loocke. Keppens, ontmoeting opnieuw de boot ingegaan. Sinaai daarentegen cammen- De Grogie, Du was fris en zelfverzekerd op het terrein verschenen. 'nMfV n° Tijdens de eerste set waren de Volleybal, VK Aalst - Poperinge: Wilfried Dooms kan de bal nog over Johart Vermeersch tippen (per) TWEEDE PROV. A ste set maakte Van Raem donck het goede weer zodat hij zijn ploeg aan de eerste set winst hielp. Réal Testa kon in de tweede set gelijke tred hou den tot 11-11. Vanaf dat mo ment domineerde Kuurne Hades Temse 0 Denderhoutem 3 Hades Temse was niet bij machte de bezoekers te ver maar het werd in de derde set slaan. Bij Hades was de moti- volledig overspeeld. In de vier- vatie verdwenen en Van Gils de set diende Lokeren een 0-4 stond alleen. Denderhoutem achterstand op te halen, maar was de betere ploeg op het onder impuls van De Wilde terrein en het kon gemakkelijk werd het (via 7-4) 12-4. De een gelaten Hades inblikken bezoekers konden het negatie- Zwakke wedstrijd van Hades ve resultaat nog milderen tot Temse. Kontakt Temse 3 Heusden 1 (15/13 15/1 12/15 15/13) Kontakt heeft aan het voor 12-9, maar ze moesten het op het einde toch nog begeven. Vitesse Kruibeke 3 VC Mortsel 0 De Vitessejongens zagen behoud vechtend Heusden een hun vroegere teamgenoten zware dobber gehad. Gelukkig weer. Het is geen wederuitga ve geworden van de heenron- waren de bezoekers maar met zes. Kontakt, dat nipt de eer de. waar Vitesse nipt met 2-3 ste set in de wacht had ge- heeft gewonnen. Vitesse, dat sleept, kon nu gemakkelijk waardig afscheid wou nemen met overtuigende cijfers de met een overwinning voor ei- tweede set binnehhalen. De gen publiek, fs erin geslaagd derde set ging uiteindelijk naar Mortsel een droge 3-0 aan te de niet onverdienstelijke be smeren. Vitesse wil nu nog de zoekers. In de vierde set, na Beker van Oost-Vlaanderen een 5-11 achterstand opgelo- binnenhalen. Volgende zon- pen te hebben, moest Kontakt dag 14 april ontmoeten ze Ra- zich nog reppen en plankgas pid Sint-Niklaas in de finale. VIERDE NAT. D Pardaf Kruibeke 3 Olen I Voor Pardaf Kruibeke was de uitslag van deze ontmoeting geven om deze kloof te over bruggen en in winst om te zetten. Spannende en goeie wedstrijd van beide ploegén. Kemzeke 3 Gevoc Geraardsb. 0 van generlei waarde. Gebuur (15/9 15/3 15/3) Bazel is onbereikbaar. Een -Een ontmoeting vol moei- eindeseizoenwedstrijd tegen lijkheden vooraleer de wed- Olen, dat kranig van zich af- strijd kon aanvangen. Aange- bect. Pardaf dat teerde op een rien de wedstrijd vervroegd puike Patrick De Letter, kon werd was (de spelers van de de bovenhand houden op de bezoekers waren hiervan niet bezoekers Pardaf is dringend op de hoogte gebracht) kwam aan versterking toe, wil het Geraardsbergen twee minuten volgend seizoen meedraaien voor de aanvang van de hoofd- aan de op en niet te ver achter- wedstrijd ter plaatse. De inval- blijven op dorpsgenoot Vites- 'ers kregen de verstekskore en se. het eerste team moest onopge- warmd het veld op. Oltisj Bazel 3 Kemzeke gaf een ware de- Pitzemburg Mechelen 0 monstratie. De wedstrijd zelf Na de vernedering van ver- bracht een eenrichtingsvolley- leden week opgelopen tegen bal op. Een slaapverwekkend dorpsgenoot Pardaf Kruibeke vertoon. Na deze wedstrijd heeft Oltisj opnieuw gewon- rijn er spelers en supporters nen. Tegen een zwak Pitzem- afgereist naar Moebrbeke burg dat nu in twee opecnvol- waar, na de nederlaag van gendc seizoenen de degradatie Steendorp, de titel ter plaatse niet kon ontwijken, hebben de werd gevierd, jongens van Romain De Mees ter niet tot het uiterste moeten gaan. Audies van Pitzemburg TWEEDE PROV. A. was het grote gevaar dat moest AT® St.-Niklaas I bedwongen worden. De jon- Melvoc Melsele 3 gens van Bazel zijn erin ge- Het reeds veroordeelde slaagd hun blok op te trekken, ATB heeft tegen Melselc in telkens deze beruchte bezoe- haar laatste wedstrijd in twee- ker werd aangespeeld, zodat de provinciale een uitstekende Sint-Gillis-Waas, dat zich in de terugronde veilig stelde, heeft zijn overwinning in de heenronde met 3-2 tegen Nieuwkerken niet kunnen be halen. De thuisploeg was de betere, maar de tegenstand van Sint-Gillis-Waas was niet temin verdienstelijk. TWEEDE PROV. B Adec Baasrode 3 Kangoeroes Aalst 2 Zie verslag verder in het blad DERDE PROV. A Rumbac Waasm. 3 Vitesse Kruibeke II 1 De Rumbacjongens hebben tegen Vitesse Kruibeke zwaar te verduren gehad. De zenu wen speelden een grote rol, want" er moest gewonne wor den om de tweede plaats veilig te stellen en om nog mee te promoveren en dit ten nadele van Belsele. Waasmunster startte erg zenuwachtig, maar naarmate de wedstrijd vorder de hadden ze er minder last van. Vitesse heeft nochtans heel verdienstelijk weerstand geboden. Belsele Martinus 2 Sibok Sinaai 3 (15/7 10/15 0/15 15/9 13/15) Zie verslag verder in het blad foto's. Arboflora Schelleb. 1 Pardaf Kruibeke 3 Pardaf, dat door het forfait van Stekene aan de val naar vierde provinciale heeft kun nen ontsnappen, heeft uitein delijk nog eens gewonnen. Schellebelle, dat nochtans ho ger gerangschikt stond, was een zwakke tegenstander. Pardaf, dat één van zijn betere dagen had, slaagde erin aan vallend de thuisploeg te over troeven. Schellebelle speelde een cindeseizoenwedstrijd Pardaf was gewoon sterker dan Arboflora. VC Buggenhout 1 ThunderbalLs Berlare 3 Voor Buggenhout was dit hun laatste wedstrijd in derde provinciale. Tegen Berlare wa ren de jongens van Buggen hout nochtans heel verdienste lijk L-uc De Decker en Eddy Veyt stonden er alleen voor en ze waren niet bij machte meer dan één set binnen te halen. Goeie wedstrijd van beide teams. DERDE PROV. C Eine Kuklos Aalst De wedstrijd tussen deze twee ploegen, die allebei de graderen, is een vijfsetswed- strijd geworden. De wedstrijd had niets om het lijf, terwijl iedereen het spijtig vond dat het zo lang moest aanslepen. Kuklos, dat uiteindelijk in de beslissende set toch het pnder- spit heeft moeten delven ,*had met een overwinning afscheid kunnen nemen. Het volgend jaar fusioneert Kuklos met Danny Hofstade. Leeuwerik Lede 3 Unie Herzele 1 Lede, dat reeds van de pro motie verzekerd is, heeft er een ware demonstratie wed strijd van gemaakt. Johan Kor te was outstanding. Herzele to as een te zwakke tegen stander. VIERDE PROV. B Springbokken Zele 0 Hamvoc Hamme 3 Hamme heeft de Springbok ken Zele een koud stortbad bezorgd. Hamme, dat liep zoals een goed gesmeerde machine, draaide rond spelver deler Koen Thysbaert. Ham voc was aanvallend afgetekend .sterker dan de thuisploeg. Een heel goeie wedstrijd van Ham- me dat het seizoen zegevierend afsloot. Real Testa II I Filoes Oudegem 3 Wat voor Oudegem de laat ste wedstrijd was was dat niet voor Lokeren dat haar wed strijd tegen Kemzeke moet herspelen. De bezoekers wa ren de sterksten op het terrein. Zaman en Compagnie weer den zich tevergeefs tegen een sterk spelend Oudegem. Kemzeke 1 Danny Hofstade 3 (15/7 7/15 8/15 6/15) Zie verslag verder in het blad foto's Nieuwkerken 2 Kuhne Zele 3 Nieuwkerken heeft Zele tot vijf sets gedwongen. Kuhne, dat zwak speelde, diende heel wat bergen te verzetten om de thuisploeg in de beslissende set te verslaan. Zwakke wedstrijd met zwakke ploegen en waar de minst slechte ploeg gewon nen heeft. Heel wat anders dan in de heenwedstrijd, waar Zele met 3-0 de maat van Nieuwer- kerken had genomen. Iyeeuwerik Lede II 3 Juvenes Zele II 1 Het tweede team van Lede heeft met deze overwinning het maximum van de punten behaald in haar wedstrijden tegen Juvenes Zele. Bij de Leeuwerikjongens schuilt nochtans talent, maar de ploeg kan ook altijd volledig aantre den. Juvenes behoort tot één van de zwakke ploegen uit de reeks en dit weekeinde speel den ze daarbij nog barslecht. VIERDE PROV. C Erembodegem 3 Hemelveerdegem II 0 Verdiende overwinning van de thuisploeg, waar Mare Courteaux zijn jongens naar de overwinning stuwde. Eindeseizoenwedstrijd bin nen de lijn van de verwach tingen. Denderleeuw II 0 Ajas Aaigem 3 De Ajaxjongens hebben met een verdiende overwinning af scheid genomen van de kom petitie. Het volgend jaar zullen er waarschijnlijk spelers over gaan naar het eerste team Ajax beschikt over een stel goeie, jongeren. De voortzet ting van een suksesrijk seizoen is alvast verzekerd. KEMZEKE - DANNY HOFSTADE: 1 -3 (15/7 - 7/15 - 8/15 - 6/15). De topper in vierde provinciale B tussen de twee eerste ploegen van het klassement is beslecht in het voordeel van Danny Hofstade. De wedstrijd was gelijkopgaand. Het was zelfs een goeie wedstrijd, wat zo onmiddellijk niet zou blijken uit de setstanden. Kemzeke, dat de laatste weken snakte naar het einde van de kompetitie, moest uiteinde lijk op de knieën voor het geroetineerde Hofstade. De aanwezigheid van De Pessemier en De Sutter in het team bij de bezoekers gaf de doorslag. Kemzeke, dat een klacht had ingediend voor de wedstrijd tegen Lokeren (verval sing van het scheidsrechtersblad door de man in het wit), had vrijdagavond vernomen na de uitspraak van de klachtenkommissie, dat de wedstrijd moest herpseeld worden. Kemzeke kon aldus in geval van overwinning alsnog de kampioenstitel op Hofstade binnenrijven. thuisspelers de betere. Ze wonnen glansrijk, dank zij kol lektief verweer en goede blok vorming. De aanvallers van Si naai sloegen zich op het blok van Belsele te pletter. Sinaai was van in het begin op achter volgen aangewezen. En hoe Hertegonne zich ook inspande in de spelverdeling, hij kon zijn aanvallers het blok niet laten ontwijken. Bijgevolg kon de thuisploeg een 15/7 op het skorebord laten optekenen. In de tweede set ging de strijd gelijk op. Via vele balwisselin gen kwamen beide teams moeilijk tot skoren. Het blok van de thuisploeg was toen te nemen, omdat de aansluiting niet verzekerd werd. De aan vallers van Sinaai maakten er handig gebruik van en konden zo de tweede set binnenhalen. De derde set betekende een ware ramp voor Belsele. De bezoekers, die vanuit de opslagruimte hard uithaalden, vonden de thuisspelers in ge breke bij de receptie. Meer dan eens werd er op deze wijze rechtstreeks een punt opgete kend. De andere recepties wa ren dan zo slecht, dat er geen degelijke aanval kon worden opgebouwd. De malaise werd nog vergroot door het gekan ker op mekaar, met het gevolg dat elke thuisspeler nog zenu wachtiger begon te spelen. Belsele was een gemakkelijker 8e aanval(dw) slachtoffer voor Sinaai dan verwacht. 0-15, een ongeloof lijk resultaat! In de vierde set had Belsele blijkbaar de kadans terugge vonden. Deze set bracht de toeschouwers het evenbeeld van de eerste set. De thuisspe lers waren de bezoekers de baas en de betere in elk onder deel. Tijdens de beslissende set werd er gestreden voor het behalen van elk puntje. Punt per punt ging de strijd gelijk op. Lange rally's maakten deze De bezoekers in het ongewisse van deze uitspraak, moesten deze wedstrijd zeker winnen. Zenuwachtig startten de be zoekers en ze liepen in de eerste set een 5/0 achterstand op. De thuisploeg, goed spe lend, plaatste Hofstade op een onoverbrugbare achterstand. Kemzeke ging op zijn elan ver der en plaatste eveneens in de tweede set een 5/0 op het sko rebord. Waar de opslag en de receptie in gebreke bleef bij de bezoekers in de eerste set, kwam daar nu verandering in. Met krachtige en aartsmoeilij- ke opslagen kwamen de bezoe kers terug. Kemzeke kon dan nog twee luttele puntjes sko ren: 7-15. In de derde set was alle zenuw achtigheid bij de bezoekers verdwenen. Aanvoelend dat hij de wedstrijd naar zijn hand gezet had, speelde De Pesse mier als het ware met zijn tegenstander, door afwisselend hard uit te halen en dan weer listige dropballen af te leggen. De overige aanvallen van de thuisploeg werden door het er varen Hofstade opgevangen. De vierde set bracht het even beeld van de derde, maar Kemzeke. flaterde meermaals linckx. De Colvenaere, sens, Selis en De Puyselci re stopt de Sin Volleybal, Belsele - Sinaai: Slechts één volleybal, Belsele - Sinaai: blok van Belsele (dw) Vercauteren smasht door ui de receptie en kon Hofstade C1 Tk jf A Off weinig in gebreke aantreffen. ISIrlJYljIl Hofstade, de betere in elk on derdeel, speelde als een waar dig kampioen. Het jonge Kem zeke, waar de gemiddelde leef tijd 20 jaar bedraagt, kon niet genoeg weerstand opbrengen om een ernstige bedreiging te vormen voor de bezoekers. Verdiende overwinning en titel voor Danny Hofstade. Volleybal, Kemzeke - Hofstade: Lybeert en Verbeke blokken af (dw) Volleybal, Kemzeke - Hofstade: Wanneer één Kemzekenaar 2 smasht staan er twee klaar om te helpen (dw) e

De Voorpost | 1984 | | pagina 32