Nieuws uit de Aaisterse raad alst "Hongarije" Progressieve frontvorming uitweg voor krisis Aaisterse Nieuwbeekstraat Oversteekplaats voetgangers op Boudewijnlaan te Aalst FAILLISSEMENT N.V. PARTICINT Leerlingen zetten zich in om «een leven te redden> «P. W. Hemelaer Interieur- Ontwerpers» in 't kort «fW. Hemelaer N.V.», naamloze vennootschap, te 2690 Temse, Edgard Tinelplaats 6. rógressieve frontvorming i de Mikisklub had, georganiseerd door Ima- i. Instituut voor Marxistische vorming een •ond plaats met als tema „Doorbraak van en Europa". Een panelgesprek dat uiteraard et los kan staan van "de komende Europese rkiezingen maar waarbij een bijdrage werd •leverd over de positie van links in het Euro van vandaag en dat van morgen. Waar door panelleden en het aandachtig en geïnteres- er<* publiek gediskussieerd werd over de mo- •lijkbeden van progressieve samenwerking op et Europese vlak al was het maar om het kri- ipook krachtdadig halt toe te roepen. Uiter- ard kwam ook de rakettenkwestie aan bod. let Hugo De Geest als mo- lid te Genk en „Doorbraak" erator en Bert Van Hoo- man op de SP-lijst en voor iek in het publiek zetten zitter van de Vlaamse Raad panelleden hun respek- van de KP Jef Turf. evelijke standpunt over de- Hugo De Geest stelde dat de materie uiteen. Uittredend oproep tot progressieve sa- P-Europarlementslid Marij- menwerking verre van nieuw Van Hemeldock, priester is. Leo Collard richtte zich d Ulburghs, gemeenteraads- in 1969 reeds tot alle voor- uitstrevenden om een pro gressief front te vormen. Kortzichtigheid en verzuiling doemden dit initiatief echter tot mislukking. Een decen nium later kwam er een nieu we oproep van Vlaamse SP- ers ten overstaan van de na kende gewestvorming waar- menwerking tussen SP en KP In de Aaisterse Mikisklub, zou echter o.m. door Van Nieuwbeekstraat, kon men zich Miert de grond in geboord verleden zaterdag in een Hon- zijn. „Progressieve frontvor ming zou iets anders zijn dan samenwerking met kom- munisten". Met de drie panelleden werd gaars milieu wanen. Er had immers, georgani seerd door het Mikis-Kontakt- centrum in het kader van de reeds traditionele internatio- bij gepleit werd voor een avond. Marijke Van Hemel- nieuw type socialisme stoe- donck, ABW-militante, me lend op demokratisering van de oprichtster van „Links" de SP met openheid voor en feministe is immers radi- ekologische problemen en kaal tegen verzuiling gekant, voor de Derde Wereld. Voor- Jef Ulburghs als priester- al de verzuiling diende te buurtwerker, priester-socia- worden doorbroken en Jef list is een van de bezielers Ulburghs speelde hierbij een van de doorbraak gedachte belangrijke rol. Spreker en alleszins gewonnen voor breekt dan een lans om de progressieve frontvorming en verzuiling te doorbreken en Jef Turf, KP-voorntan, laat de doorbraakidee te laten niets onverlet triomferen om o.m. een bundelen en v krachtig halt toe te roepen ve frontvorming een uitweg aan de drieste almacht van te vinden uit de huidige kri- het kapitaal. Zo lang de ar sis. LH beiderswereld verdeeld blijft optreden is daartegen im mers niet op te tornen. Sa- het alvast een interessante nale avonden een "Hongaarde Avond" plaats met een pro gramma waarbij ieder aan zijn trekken kwam. Het werd een aangename avond waar men in diverse facetten kennis kon maken met Hongarije, een land dat zich niet alleen door zijn taal van de rest van Balkan en Mid den-Europa onderscheidt. De Hongaarse cocktail be vatte heel wat ingrediënten. Een affichetentoonstelling en i akties te infostand waar de toerist zich progressie- kon vermeien en informatie opdoen voor een eventuele trip naar het Magyarenland, al dan niet met "Volkstoerisme. En waar via Ibusz heel wat nuttige dokumentatie letterlijk te ra- Aalst. Het optreden van een Hongaarse dansgroep i, pen was. sfeer (a) de Mikisklub zorgde voor heel wat Non-figuratieve glasramen in Baardegem St.-Margaretakerk Leveren en plaatsen van glasramen in de gerestaureerde St-Margaretakerk te Baardegem werd in vorige jaren erdaagd omdat de stad niet over de nodige kredieten beschikte. In de begroting 1984 werd nu een som van een half miljoen uitgetrokken en het ontwerp werd nu de gemeenteraad voorgelegd. Schepen Anny De Maght specifieert dat de werken be helzen het uitnemen van de noodhegla^ng, het kuisen en schilderen, het plaatsen van roosvensters in lood- •n enz. en dat wat nu aan de gemeenteraad wordt gevraagd is het bepalen van de stadstussenkomst naast de 60% voor de staat en de 20% voor de provincie, Uiteindelijk schijnt iedereen akkoord met het voorstel van het stadsbestuur. Openbare verkoop zonder bouwverplichting bij tweede beurt Wegens de huidige toestand ziet het stadsbestuur zich verplicht het lastenkohier voor openbare verkoping van bouwgronden aan te passen. Door enerzijds de ekono- mische krisis en anderzijds de beperkingen in het las tenkohier (bouwen binnen de 5 jaar) konden diverse per celen bouwgrond bij openbare verkoping niet aan de man worden gebracht. Voorgesteld wordt dan ook het lastenkohier zoals vastgesteld door de raad in 1980 te behouden voor een eerste openbare verkoping. Bij een tweede verkoping zo die nodig blijkt daar er zich geen kopers zouden hebben aangemeld zou de verplich ting vervallen om binnen de 5 jaar na toewijs te bouwen evenals het verbod reeds andere onroerende goederen in eigendom te hebben. Wijziging die nogal wat wordt bekampt. Erik. Arijs (VU) die Jan De Neve in de raad opvolgde noemt dit een principiële *beslissing die spekulatie mo gelijk maakt. Ook wij hebben de bezorgdheid zoals de Vlaamse Exe- kutieve, zegt schepen Andre Dooms die erbij specifieert dat het gaat om niet-soriale kavels en alleen wanneer er bij de eerste verkoping geen koper kwam opdagen wat reeds 4 maal is gebeurd. Raadslid Jan Caudron tracht een kompfomis te vinden door het voorstel van het stadsbestuur te aanvaarden maar niet de verplichting te bouwen binnen de 5 jaar. Raadslid Roger D'Hondt (SP) vraagt de verdaging van het punt opdat de partijen zich over deze kwestie zou den kunnen beraden. Tenslotte wordt de door Jan Caudron gevraagde verda ging bij stemming verworpen en het punt zelf goed gekeurd, meerderheid tegen minderheid. Schuilhuisjes en Publiciteit Het College van burgemeester en schepenen verleende aan een firma de toelating publiciteit op schuilhokjes aan bushaltes aan te brengen. Raadslid Danny Denayer stelt zich hierbij vragen. Doet men er goed aan onze stad met vaak bedenkelijke publiciteit te overstelpen Te dezer gelegenheid herinnert raadslid Louis Saerens (SP) aan zijn vraag van t vee jaar terug ivm. een schuil- huisje aan de Koestaurt te Moorsel. Dat zit in het twee de bundel, stelt schepen De Mnght het raadslid gerust. Best zo, zegt deze, zoniet een nieuwe interpellatie Het schuilhuisje komt er voor 30 opril 1984, wordt hem beloofd. Over «moesjen», «flosjen», medailles en plaketten Danny Denayer interpelleerde in de laatste zitting van de gemeenteraad van Aalst over randverschijnselen van de voorbije karnaval de aankoop van karnavalhoofd- dekscls voor de leden vn het feestkoinitee, het bijma ken van karnavalmedailles en het uitdelen van plaket ten op karnavalbals. De karnavalmutsen kostten 3.964 F of ongeveer het dub bele van de aanvankelijke prijs. Heel wat feestkomi- teeleden waren er niet gelukkig mee of hadden er zelfs geen besteld. Echtgenoten betaalden aan de politie agent die kwam innen de som omdat ze de toedracht van de zaak niet kenden. „Aan dergelijke zaken tijd besteden in de gemeenteraad in een stad van 80.000 mensen", zuchtte schepen Etienne Bogaert. Danayer vraagt nog waarom deze mutsen uit Duitsland komen Waarom karnavalmedailles werden bijgemaakt zonder medeweten van het feeslkomitee Waarom pla ketten werden uitgedeeld op karnavalbals in plaats van in de rustoorden waartoe ze bestemd waren Schepen van feestelijkheden Juliaan Vinck stelde dat vroeger de leden van het Feestkomitee alles zelf be taalden doch dat het stadsbestuur er nu voor de helft zou tussenkomen. De prijs zou eerst rond de 3.000 F geschommeld hebben, zegt de schepen en alle leden gingen in telefonische gesprekken akkoord met de nieu we voorwaarden. Drie leden van het komitee trokken ervoor naar Keulen met een bestelbon. Prijs 185 DM per stuk. De stadsontvanger die de nodige'som ter be schikking had gesteld verzocht dan de leden de helft ervan te betalen. Wie niet betaalde werd door de aan de stadsontvangerij verbonden agent aangemaand. Wat betreft de medailles zegt de schepen dat er 600 besteld waren docht dat dit aantal onvoldoende bleek te zijn Wegens de dringendheid kon het feestkomitee niet worden geraadpleegd. Een lijst van wie allemaal een medaille kreeg ligt trouwens ter inzage in de dienst Feestlijkheden. De schepen zegt tenslotte dat er niet meer medailles dan vroeger werden uitgereikt. Invorderen via de politie vindt Gracienne Van Nieu- wenborgli eerder overdreven en Edgard Hooghuys zegt dat dergelijke hoofddeksels ook te Binche gemaakt wor den. ,,'t Zijn dure, maar schone", zegt Vinck die „een lelijke geen zes jaar op zijn hoofd wil dragen". Het voorstel van „nieuwe moesjen en flosjen" kwam van het feestkomitee, zegt de burgemeester erbij voegend dat vroeger het stadsbestuur tussen dergelijke uitgaven niet tussenkwam Festival Danny Denayer... In het kollege werd onlangs beslist heel wat perso neelsleden naar een boekenbeurs te sturen. Raadslid Danny Dcnaeyer wilde weten met welke doelstellingen zulks gebeurt en of deze mensen betrokken zijn bij het samenstellen van het boekenaanbod. In het kader van bijscholing van het biblioteekperso- neel waarvoor 6 dagen per jaar voorzien zijn werd ge opteerd voor een bezoek aan de internationale boeken beurs en 10 personeelsleden gingen mede omdat er mo gelijkheid was tot gespreid verlet. Het personeel blijft best op de hoogte van de evolutie van het boekenaanbod en moet weten wat er te bekomen is om met kennis van zaken inspraak te hebben bij de selektie. Dat kostte aan de stad de som van 1.500 F zijnde 10 tickets van 150 F voor het treintransport. De toegang was gratis. Raadslid Dcnaeyer eist verder de wijziging van de plan nen van de tribune van hej Pierre Cornelisstadion om dat geen rekening werd gehouden met zijn opmerkingen ivm. toiletten voor gehandicapten zonder dan nog te spreken over de gevraagde lift. Schepen De Maght zegt dat niet het stadsbestuur doch Stedebouw de bouwvergunning voor de tribune verleen de. De toiletten voor gehandikapten moeten er inder daad komen wanneer er normale toiletten voorzien zijn. Zulks zal gebeuren in de 2e fase. De lift kan er ook in de 2de fase komen alhoewel zulks een zeer duur geval zou zijn. Uw antwoord voldoet me niet, zegt Denayer en uw jeremiades maken op mij geen indruk, zegt Denaeyer. Het kun nog jaren duren vooraleer die 2e fase er komt. Reeds nu moet er een toilet komen, dringt hij aan waar na hij er gewoon mee stopt zeggend „ik ben het beu". Over autocars in de Pontstraat op vrijdagnamiddag die een hinder voor het verkeer vormen heeft raadslid De nayer het tenslotte nog. Er zou hem beloofd zijn dat een pluats zou voorzien worden op de parking in de. Pontstraat. Daar is echter evenmin plaats, antwoordt de burgemees ter. En ook niet op vrijdagnamiddag in de B. Dedeken- straut. We zoeken echter verder en in volgende zitting van de Verkeerskonunissie wordt een definitief voor stel uitgedokterd dut dan wel een aanpassing van het politiereglement zal vergen. Het raadslid heeft dan nog de vraag of het stadsbestuur wel de bezorgdheid heeft verloedering van het stads- patrimonium in het algemeen en het uitzicht van stra ten, landschappen en pleinen tegen te gaan. Meer in het biezonder over de schaalbreuk aan een woning op de Hopmarkt door afbraak waarbij even hilariteit ont staat want het gaat niet over nr 9 doch wel over nr 13 zoals schepen De Maght rechtzet. Tegen cafés of ooie vaars heeft men blijkbaar niets. De schepen zegt dat een slopingsvergunning werd afgegeven en er binst het een vervangingsghouv\ te staat van de bouw verbouwing echter i moest komen. Gezien de zoals de architekt meldde ogelijk. De bouwheer zou nu bereid zijn een bouwvergunning aan te vragen het aspekt van de Hopmarkt ongeschonden te kunnen bewaren en geen schaalbreuk te doen ontstaan. De be hartiging van dit dossier gebeurt te goeder trouw ge zien de architekt nauw betrokken was bij de realisatie van het struktuurplan. Wat betreft het lunapark kwamen verlichting en rekla- me op de zijgevel zonder enige aanvraag. Volgens de reglementering is een voorafgaande vergunning voor plaatsen van publiciteitsborden noodzakelijk doch dit werd nog niet door een koninklijk besluit goedgekeurd. Op wetten van stedebouw kon men zich evenmin base ren vermits bedoeld bord niet op de grond steunt. Het kollege kan zich dan alleen beroepen op wat gemeen- teijke bouwverordeningen voorzien die dan ook ten spoedigste aan goedkeuring toe zijn. Over het gunnen van snoeihout van door stadsdiensten gerooide bomen is voor velen de wijze van gunnen on doorzichtig, zegt Dannv Denaeyer. Sinds januari werd geen hout meer verkocht, zegt schepen De Maght. Men wil deze materie eerst bespreken in de verenigde kom missies waar de verkoop zal geregeld worden. Volgens mijn informatie is er wél nog hout verkocht, stelt Denayer die de zaak met de schepen zal uit de doeken doen. LH De geïnteresseerde kon na een fil over Hongarije zijn nieuwsgierigheid botvieren via alle mogelijke vragen over Hongarije. De gastronoom kon tussen de aktiviteiten in genie ten van een schotel "a la Hon- groise", een voorsmaakje al licht van de gebakken karper met gerookt spek op zijn Ser visch in met paprika vermengd meel gewenteld en in de oven gebakken op schijfjes aardap pel met groene pepers, toma ten en uien. Smakelijk! Er was ook mogelijk om na te genieten via meegenomen Hongaarse wijnen, konsérven, folklore-voorwerpen of ge woon soeveniers. Dat een authentieke Hon gaarse folkloregroep via zijn optreden een authentieke kleur meegaf en het personeel in Hongaarse klederdracht was uitgedost maakte het spektakel kompleet. Een avond, letterlijk om van te snoepen. LH Bewoners van de St.-Anna- Vroeger werden in dergelijke wijk zouden zich vragen stellen gevallen een oranje knipper- over een «eigenaardig type licht aangewend Ingevolge verkeerslichten» aan het kruis- een beslissing van het Ministe- punt Boudewijnlaan - Raffel- rie van Openbare Werken gemstraat. Niet voor voetgan- (hoofdbestuur) wordt deze sig- gers maar voor fietsers, brom- nalisatie thans permanent op fietsers of automobilisten die een groene kleur ingesteld en uit de Raffelgemstraat komen ruikt tot op het ogenblik dat zou het er een levensgevaarlij- een voetganger gebiuik moakt ke toestand zijn waar vorige van de knop. week nog een zwaar ongeval Deze verkeerslichten werden plaatsvond. in dienst gesteld op 22 februari De burgemeester stelde dat II en evaluatie over het effekt het hier om een rijksweg gaat van deze signalisatie op de ver waarvoor het ministerie Open- keersveiligheid is niet alleen bare Werken. Dienst Bruggen voorbarig maar zelfs onmoge- en Wegen, verantwoorde- lijk. lijkheid draagt Het gaat om fcH het toch gekend druk-op-de- knop-sisteem waarbij de voet ganger via een drukje het ver keer ophoudt om aan de over kant tc kunnen belanden. Sys teem dat trouwens elders op Aalsters grondgebied, aan de school tc Gijzegem en aan kerk-Ninovestraat te Erembo- degem-Terjoden in zwang is. Op het kruispunt van Boude wijnlaan met Raffelgem- en Naarstigheidstraat werd door het ministerie van Openbare Werken een driekleurige licht installatie van het type «voet- gangcrsoversteekplaats» opge richt. Signalisatie die aan de voetgangers de kans biedt het verkeer op te houden wanneer ze de ringlaan willen over steken. Voor de rest wijzigen deze ver keerslichten niets aan de vroe gere toestand. Met andere woorden, de Boudewijnlaan blijft een voorrangsweg terwijl het bord nr. 33 in Raffelgem- en Naarstigheidstraat impli ceert dat fietsers, bromfietsers en automobilisten moeten stoppen om voorrang te verle nen aan het verkeer op de Boudewijnlaan. Wie zaten wél en wie niet gratis op Aaisterse karnavaltribunes? Weken na karnaval Aalst blijft de verdeling van de 1.170 gratis tribune-kaarten nog steeds sommige gemoederen bezwaren. Er werd zelfs op de gemeenteraad" gepleit om kaarten te verkopen en de pot voor de karnavalstoet daarmede te spijzen Iets wat vroeger eens gebeurde maar waarvan men het volgend jaar reeds afstapfe. De burgemeester stelt dat dit systeem sinds jaren van kracht is en dat er zeker niet meer werden uitgereikt dan vroeger. Van aanrukkende «blauwe golven» zoals weleer of naar de zijtribune venvezen CVP-ers was naar zijn weten nu alleszins geen sprake Kaarten worden niet- uitgereikt om familieleden allerhande een (goed) plaatsje te bezorgen doch wel om verdienstelijke mensen iets te gunnen en om relaties uit andere administratieve lichamen iets te kunnen bicden. Op gevaar af in nodeloze details to moeten treden werd gesteld dat leden van het kollege elk 10 kaarten kregen, leden van het Feestkomitee elk 5. Prins-karnaval 5. iedere karnavalgroep 4. raadsleden en stadsontvanger elk 2. juryleden elk 1 en ex-prinsen elk 2. Raadsleden van om het even welke kleur kregen er op vraag meer. Geen enkel raadslid kreeg minder dan hij vroeg Op tribunes A en B zaten naast het stadsbestuur ministers, parlementsleden. OCMW- en provincieraadsleden, ere- en oud-burgemeesters en -sckrctar.ss-n. leden van politie, rijkswacht en brandweer, ambassadeurs, de viee-voorzu- ter van het feestkomitee. cén delegatie uit de DDR. leden van de nationale pers en gehandicapten Met deze rechtzetting van allerlei roddel is die zaak nu hopelijk afgedaan. LH Gentsesteenweg 311, ZELE, H.R. DENDERMONDE Bij vonnis der Rechtbank van Koophandel van DENDERMONDE-AFDELING AALST dd. 30.3.1984 werd voornoemde N.V. PARTICINT failliet verklaard en werd de datum van staking van betalen bepaald op 30.9.1983 Mter. Jozef Verhulst advokaat te 9470 DENDERLEEUW, G Gezellestraat 40, en Dhr. Ed. D'Haens, Bedrijfsrevisor, te Aalst, Dendermondsesteenweg 41 werd (en) als curator(en) aangesteld. Mr. Louis Meert, Rechter in Handelszaken bij de Rechtbank van Koophandel van Dendermonde - AFDELING AALST, werd als Rechter-Commissaris aangesteld. De schuldeisers moeten hun aangifte van schuldvordering doen ter GRIFFIE DER RECHTBANK VAN KOOPHANDEL VAN DEN DERMONDE, AFDELING AALST, Gerechtelijk en Administratief Cen trum, Graanmarkt, 9300 AALST, binnen de twintig dagen van het vonnis. De sluiting van het verbaal van nazicht der schuldvordering is gesteld op donderdag 3 mei te tien uur, de debatten over de betwistingen op vrijdag 18 mei te 14.30 uur, telkens in de gehoorzaal der Rechtbank van Koophandel van Dendermonde-Afdeling Aalst, Gerechtelijk en Administratief Centrum, Graanmarkt. 9300 Aalst Voor gelijkvormig uittreksel. De Curator Jozef Verhulst advokaat te 9470 DENDERLEEUW G. Gezellestraat 40 15 122-as De leerlingen van het zesde leerjaar van de gemeentelijke basisschool Erembodcgcm maakten een lessencyclus mede over dringende medische hulpverlening. Initiatief dat tot stand kwam door de samenwerking van de schooldirektie met het Instituut voor Medische dringende hulpverlening van Brugge en met verpleegkundigen van de spoedopnamedienst van het O.-L.-Vrouw-Ziekenhuis. Jan De Schepper, zelf'oud-leerling van de Erembodegemse school, gaf de 5 lessen met telkens na een teoretische uiteenzetting een gedeelte gericht op de praktijk. Tijdens het teoretisch gedeelte werd vooral de werking van ademhaling, bloedsomloop, hart. lever, nieren en hersenen behandeld. Kwa praktijk trachtte men te komen tot het aanleren aan de leerlingen van enkele levensechte levensreddende handelingen, terdege ingeoefend. Vrijmaken van de luchtwegen, mond op mond beademing en hartmassage speelden hierbij een belangrijke rol. Ze zijn trouwens bij ongeval of akute ziektetoestand soms beslissend tijdens de eerste minuten in afwachting van de komst van een gespébialiseerd medisch team Iets wat de leerlingen alleszins stimuleerde tot het betrachten van een zo perfekt mogelijke uitvoering. Na de laatste les waarbij onder het deskundig oog van kollega Mark Van Steertegem alle praktische oefeningen nog eens aan bod kwamen mochten leerlingen en leerkracht van het 6,k leerjaar een getuigschrift in ontvangst nemen Ook de leerkrachten werden immers achteraf bij deze materie betrokken zodat ook zij in dringende gevallen deskundige eerste hulp kunnen verlenen. LH Aalst. Verpleegkundige Jan de Schepper wordt aandachtig beluisterd (Ih) H.R. Sint-Niklaas 34299 - BTW 414.602.843 De algemene vergadering heeft plaats op vrijdag 4 mei 1984 te 11 uur, ten maatschappelijke zetel. Dagorde: 1Verslagen beheerraad en commissaris; 2. Goedkeuring jaarrekening per 31 december 1983; 3. Aanwending van het resultaat; 4. Kwijting aan beheerders en commisaris; 5. Benoemingen; 6. Diversen Om de vergadering bij te wonen dienen de aandeelhouders zich te schikken naar de statuten.

De Voorpost | 1984 | | pagina 5