Bloemen Vincent: nu ook alles voor uw tuin Bloemen Vincent Peba op zijn Avenue J.C. Cooreman Gardens biedt uitstekende kwaliteit kommer omringd, want bloemen en planten ver gen veel onderhoud. Daarnaast zijn er na tuurlijk de snijbloemen die in een afzonderlijke ruimte een plaats hebben gekregen Binnenkort wordt ook die ruimte uit gebreid en uitgebouwd tot een volwaardige bloemen winkel, waarbij de keuze enorm groot zal zijn. Luc Eeckhoudt wist ons tè vertellen dat de kweek- 8erre vroeger ook werd gebruikt als een verkoop- serre. «Maar daar zater* we al te beperkt». Van daar de uitbreiding twee jaar geleden. En het dient gezegd dat deze meer dan geslaagd mag worden ge noemd. Overzichtelijk, ruim, luchtig, met brede wandelpaden tussen de verschillende afdelingen. En het dubbele van vroeger. Tuin benodigdheden Nu de tuin meer en meer de aandacht krijgt van de doorsnee burger, het wenselijk geworden dat de hobby-ist terecht Ze liggen bovendien fi nancieel binnen het be reik van iedereen.» Het dient gezegd dat de ze twee kwaliteitsmerken inderdaad zeer ruim ver tegenwoordigd zijn en zo wat alles bieden wat de tuinier ook maar kan no dig hebben. Spaden, har ken, schoffels, rieken en ga zo maar door. Het is er allemaal tentoon gesteld, met telkens weer netjes de prijs erop gekleefd. Ver gissen kan dus niet. Op eenvoudige vraag wordt aan de beginnende tuinier ook uiteengezet waarvoor hij al dit materiaal kan gebruiken en vooral, hoe hij het moet onder hou-" den. Want ook dat is be langrijk. Daarnaast een heel gamma van hamers, bij len, zagen en snoeitan- gen. En een onuitputtelij ke reeks van tuinslangen (vaak handig ingewerkt in een rolapparaat) met natuurlijk de verschillen de hulpstukken die aan je tuinslang een veelvoud van gebruiksmogelijkhe den bieden, gaande van gazonsproeier tot handi ge borstel voor het wassen van de wagen. Het hele assortiment staat er te' keus. koop toe nog lonend is ook. Elke dag verse groenten, het hele jaar door mooie bloemen in huis, je kan er terecht trots op zijn. En wie meststoffen zoekt voor zijn turn, kan er ook al terecht. Grote en kleine zakken, al naarge lang de hoeveelheid die men nodig heeft. Ook teel aarde voor bloemen en planten wordt er te koop aangeboden En dan zijn er nog de vele sproeimid delen, zowel voor bloemen als voor groenten en die je best met een Gardena 8proeitoe8tel kunt ver stuiven. Oordeelkundig, veilig en doeltreffend Zoals het hoort dus. Tuinversiering Wat verder is er plaats gemaakt voor alles wat je tuin meer kleur kan ge ven. Kabouters met of zonder kruiwagen, zit tend, liggend of rechtop staand, de ene al wat ou der dan de andere, maar allen even vrolijk uit ziend. Komen daarbij de grote bloembakken (in pvc en dus goed voor ette lijke jaren), de ontelbare verschillende soorten ca che-pots die in iedere wo ning wel aanwezig zijn. Maar ook de meer opval lende bloempotten, prach tig versierd, met elegante tekeningen, of in ruw aar dewerk, vaak vervat in makramé en dus best ge schikt om voor een groot raam te worden opgehan gen. Of de tuinserretjes die momenteel «in» zijn. Kortom, voor alles wat je tuin en de bloemen in huis betreft kan je bij Bloemen Vincent terecht. Je wan delt gewoon de riante ser re binnen en je geniet e ongestoord van het vele schoons dat je er kan zien. Wedden dat je er ook te rugkeert, gewoon om een bloemetje te kopen om ie mand te plezieren en dat je er in de toekomst ook alle tuinbenodigdheden koopt. Voor een ding moeten we je evenwel naar elders verwijzen: sierheesters e vaste planten zal je er niet vinden. Luc Eeckhoudt heeft daar zijn eigen op vatting (een gezonde bo vendien) over: «Je moet je specialize ren in een be paalde richting. Je kan niet alles hebben zonder dat je inboet aan kwali teit. En kwaliteit wil ik behouden». Gelijk heeft Luc Eeckhoudt Donckstraat 118 te Dendermonde Tel.: 052/21 14 04 Open alle dagen van 8.30 tot 20 u. en op zondag van 8.30 tot 14 u. Gesloten van 12 tot 13 u. Uit de gesprekken die Fons links en rechts heeft kunnen afluisterenheeft hij afgeleid dat zijn vriend Peba een eigenaardig we dervaren moet meegemaakt hebben. Nieuwsgierig van aard zijnde, moest hij daar het fijne van weten Óp een volgende bijeenkomst bij Peba thuis is het gesprek amper begonnen als Fons spontaan in valt. Zie Pee. We zijn goede vrienden, hé. Maar de laatste tijd heb ik al zoveel over u horen vertellen. Zaken waarover ge aan ons nog geen woord hebt gerept. En wa za da tein zijn, Fons? Hewel, Pee. Nu zouden we van u graag vernemen hoe die vork aan de steel heeft gezeten met die pakjes, die ge in opdracht van de Julien hebt moeten wegdragen bij de notabelen van de gemeente. Ba, zeg Fons, wavee ourdege zouken vertelde gijè dou allemou. Bij deipakken hemme kik gieène vork gezien en van dei steel dou wete kik na oeèk niks va, zelle. A wel... Verige zouterdag, 't was nog nouèg vroeg in de meirend, werd er nogal hit op ons deer geklopt. Wijè es dou? vrouge kik. Doe mou open. Pee. Het es de Julien. Es ter misschien iets gebeerd da ge mijè gieè zo vroeg uièt mijènen nest moet komme zetten? Mou nieèt, Pee. Mou zoude gijè ve mijè gieè pour commissekes willen doen? Ik hem hie drijè pakken en dei zoude gij moeten afgeven oun den berremieèster. oun de paster en oun den notouris. As da gedoun es, komde mou bij mijè met 't antwoord, hedde da goe verstoun. Pee? Da's na niet zoe moeilijk, hè Julien. Mou ik vin dat dei pakskes nogal oun de zwoure kant zijn, zelle. Jou, zè Pee, dou trekte gijè a plan mee, probeer mou van da goe te doen. Ik hem tein mouraga nen boterham nou binnen gedagen, mijn kerrewougen in gespannen en weg waze kik mee drijè zwoure kastaars. Bij den berremeieèster geve kik 't ieèste pak af. Ja, lezen, da nenne kik nie, dat wette wel nou. Héld, manneken, zeit den berremieèster. Ge moet na nie trachten van mij in de doeken te doen, hé. Ik houè tein al goesting om vedrom te goun, mou den berremieèster pakt aga zelf da pak wou da zijnen noum op stout en gout da controleren op zijnen buro. Ik krijg e zwour pak en nen brief vedrom en hij stket mij nog ne frang in mijn pollen. Bij de paster krijge kik sakkerdieès twieè frang en ik krijg oeèk da zwour pak en nen brief vedrom. Es da misschien oeèk e verkieèrd pak, menieèr depaster, vroug ekik zoeè. Bijlange nie Piee. Dat komt allemaal wel in orde. Geef dat maar terug aan de Julien. Mou bij den notouris es da nog en hieèl ander affaire. Deine mokt dou nog e veel kleiner paksken bijè, doe dou en briefken in, stopt ne frang in mijn zak en zeit: Zè Pee. Vee da paksken zal de Julien a wel betoulen. Na peis de kik da'k oun 't droeèmen was, zoeèveel kost kik nie verdienen in een hieèl half jour. A ze kik bij de Julien kom, begint deine mij vierkanteg uil te lachten. Zijde gijè misschien nie goe, Julien? vrouge kik. Mou Pee. Da wette na toch oeèk da da vandoug den teèsten april es. Doumee doe Julien de pakken open en ik zie dat er dri jè zwoure kasseièstieènen uiètvallen. Na lacht Julien nog veel nijèger. Mou douvee wistekik nog nie wouvee da deine zoeè onnoezèl deed. Julien doe tein da paksken open da den notouris hei bijègemokt en dou komt zoeè nen hevig stinkende reek uièt. Julien leest da briefken en zeit zoeè stillekes weg: - Ja, Pee. De notouris schrijift da mijne vis rot es en da'k de kostprijès van ieène frang mou oun Peba moet betoulen. Julien trok mou e vies gezicht zelle as hij mij dei frang gaf en hij wist oeèk nik ne mieè te vertellen. Julien, ik ben der mee weg, hé, zegge kik tegen hem. Ge zijt gij nijèg bedankt vee alles. As ge nog zoeèn kommissekes et. da mag den ieèsten april zijn, ge wet da toch, ik doen a geiren da plezierken A wel, Pee. Dal hebt ge er goed vanaf gebracht, komplimenteerl Fons. Nu zijt ge toch al voor één keer in uw leven een rijke mens geweest. Da mag wel, hé Fons, 't Gout al slecht genoeg op de boun. Bij moeder was die verrassing als manna uit de hemel gevallen,. Och, er was zo veel zuinigheid en overleg vereist om de •e eindjes aan mekaar te knopen. Ook de gazetteverkoop bracht zo weinig voor delen bij. Zè meken, nou zoe en affaire magg kik zeker nie vergeten vee a iet te koeèpen. En hij trekt bij Lotteke op de hoek. Lotteke, roept Pee, wanneer hij de eer ste klank van de winkelbel hoort. Ja, Ja, Pee. Ik hoor het al, manneke. Doe toch niet zo zenuwachtig. De vers naperingen voor moeder, zeker? We zul len dat eens vlug klaarmaken. - Deze kieè moete da goe verzergen, zel le Lotteke. 't kèn der vanaf. Ge hebt toch geen goudstukken gevon den, zeker Pee? - Nieè, Lotteke, mou mee ewa minder zijn wijèlen oeèk al kontent. Lotteke rolt het zoethout, de karaffes tok en de zwar te, veelhoekige koffiebollen in een stuk bruin papier en... - Hier zie, Pee, Het zal weeral kermis zijn voor meoder en ze verdient het ook. Voor u nog een speciale snoep, een bak- kesvol. Bedankt en de groeten, aan moe der. Niet alleen voor moeder is Pee bezorgd. Het ganse gezin ligt hem nauw aan het hart. Van de vroege morgen tot de late avond, spant hij zich in voor hun lotsver betering, niettegenstaande de lichamelijke en mentale gebreken die hem onophou dend hinderen. Een zalige zomerochtend. De nachtelijke duisternis heeft zopas zijn mysterieus gordijn wijd opengetrokken en aan de oosterkimt verschijnt heel schuchter een rijzende zon achter de goudgele vlekken die langzaam ontplooien tot een bevrij dende gordel, die de nog slapende natuur gaat wekken. Een nieuwe dag is geboren, want ook de nachtegaal, de merel en andere natuur- kwelers fluiten hun eerste heldere tonen doorheen het gebladerte, als groet aan al les wat nu leven gaat. Op den avenue is alles nog muisstiC Al leen verschijnt daar Celine, de ijskreem- verkoopster en naaste gebuur van Peba Ze begeeft zich naar de gemeenschappe lijke pomp, waar ze haar ketels gaat rei nigen die ze in de loop van de dag zal moeten gebruiken. En toch krijgt Celine al gezelschap. Vanachter de hoek komt Peba aangehuppeld, terwijl hij zijn nog slaperige ogen flink uitwrijft. Hij gaat wa ter halen voor allerlei huishoudelijk ge bruik. Wel, Wel, 't Is dan nog Pee Ge zijnt zo vroeg uit de veren, man. Niet goed ge slapen. of is er misschien iets bijzonders aan de hand? Ba nieèt Celine. Mou ge wel da toch, zeker. Ik stappe kik alle dougen den ieè sten uièt mijnen nest. Tein mouke kik onze kaffee kleir en probeer ons kot ewa pro per te krijgen. Tein moet ons meken dat allemou nie doen, hé. Dat vind ik schoon van u, Pee Maar kan Wannes ook niet een beetje helpen? Hij is toch de hele dag thuis om zijn luie botten te schuren. Is het waar? Heb ik ge hoord dal hij terug zonder werk is? Jou, Celine. Ge wet hoe dat da gout mee onze Wannes. Hij heit hij van nie veel verstaiyl zak zeggen. Zè, na moete mij nie geloefven, hé Celine. Mou na moete kik zelf nou den bakker. Gieè kruièmelken broeèd hemme wijèlen nog in ons kot Wannes heeft er weeral zijn best aan gedaan, zeker. Eten, dat kan hij toch goed, hé. Mar ja, dat is ook al wat waard. Da's wou, Celine. Mou en broeèd es toch rap zieèr gedoun, zelle. Mee zoeèn drijè groeète sadouten. Dat is zeker waar, Pee. Wacht hier eventjes. Ik moet nog ne ketel gaan halen Een paar ogenblikken later is Celine te rug Hier zie. Pee. Hier is een half brood en een stuk stoofvlees. Daar kunt ge samen eens goed uw best aan doen. Mou, Celine. Da moede na toch nie doen. Ge zij gij wel diezed kieèren be dankt. Ik zal dat aga tegen ons meken gou zeggen, zè. De groeten aan moeder. Als er iets is. Kom maar af, Pee. En of moeder tevre den is. Die brave Celine, zegt ze. Wannes verzoent zich graag met de be drijvigheid van zijn broer. Of die schone tijd zal blijven duren, moet de toekomst uitwijzen. Maandagmorgen. Moeder en Pee zijn reeds vertrokken voor de gazetteverkoop, wanneer de veldwachter, een stoere, ge baarde man, de avenue komt opgestapt. Hij draagt een heel pak brieven onder de arm, wipt de woning van de De Deynes binnen en vraagt. Is dat hier dat Joannes De Deyn woont? Of dat hier is dat Joannes De Deyn woont? Of woont hier niemand? schreeuwt hij nu op dreigende toon. Wannes zit diep ingesluimerd achter de stoof, steekt traagjes zijn kop omhoog Ja. Dat ben ik. Maar dat zal wel voor onze Pee zijn. Nee, nee manneke. Het is duidelijk wel voor Joannes, Louis Ge moogt gij nog blij zijn dat ge soldaat kunt worden. Ge hadt er u maar moeten uitloten, hé Wan nes. Maar zo slim waart ge toen niet, ze ker? Dan ziet Wannes eerst dat de cham petter voor hem staal. Zal ik dat wel kunnen, soldaat spelen, champetter? Ge moet gij dat niet kunnen. Ze zullen het u daar wel leren. Wacht maar. Hier zie. Teken dat maar gauw. Dan kan ik no enkele andere van uw soort gaan tevre dens tellen. Wat moet ik tekenen, champetter? Ge weel toch dat ik niet kan schrijven? Zet daar maar een groot kruis. Dan is het nog gezegend ook. Dat zult het toch kunnen zeker. Wannes? Wannes is er duizelig van geworden Al lerlei visioenen dwarrelen door zijn hoofd. Hoe zal ik dat daar kunnen afbrengen, murmelt hij binnensmonds. Alle dagen schoon en deftig gekleed gaan. Dal is niets voor mij. Alles netjes moeten reinigen en schikken, daar zal ik dikwijls mottig van worden. Maar als ik nu eens ziek word. Dan kunnen ze met mij toch ook niets aanvangen? Maar gaan ze mij geloven als ik ziek word? Al deze gedachten laten Wannes geen ogenblik met rust en ongeduldig wacht hij de thuiskomst van moeder af. Ja, meken. Zo begroet hij moeder Ik heb het aan mijn fles. Wat wilt ge daarme zeggen, Wannes? A wel, dat ik naar den troep moet. Ik heb het altijd gezegd, dat ze mij niet zou den vergeten. Wel! Wel! Jongen toch. Dal moet er nu nog bijkomen. Een soldaat dat brengt dan nog veel kosten mee ook. Peba is wel onder de indruk gekomen van Wannes' narige mededeling, maar wil toch ook moeder troosten. Ba. Da zal toch nie zoeè kostelijk uièt vallen za'k peizen, meken. Nen eter min der en ne jongen van twintig, wa kan deienen nie fretten? Doubijè, veel geld verdienen doet onze Wannes toch oeèk nie, nou. Douvee es er veel te weinig werk zerreworeg. Onder hun gedrieën wordt er 's avonds nog druk over gesproken en ook de ple zante mannen dragen hun steentje bij om de moraal van Wannes wat op te kikke- En zo, veel vroeger dan het Wannes lief was, is de dag aangebroken dat hij zijn luilekker leventje moet ruilen voor het onzekere. Waar men. God weet wat, met hem zal aanvangen. Wannes, jongen. Ge zijl mij brier, hé. Ik za vee a lezen as da ge braaf zaai blij ven. As ge somwijèlen verdriet het, peis tein oun a meken, da braaf schoup. Wi- jèle zelle veel op a peizen. Ik zal e dikkes kommen bezoeken en a tein en betteken meebringen. Ik zal tegen a chef nijèg op a stoeffen. Allei, Wannes. Ge got na toch nie schrieè zeker? Da diert tou toch nie vee altijd en ge zeit dou goeie fret krijgen, beter as thuiès. En as ge na zoeè ongelikkeg zijt dat ze a in den bak steken, peis tein da ge dou de fret verniet het en da ge a nie doeëd moet werken. Ik zal ekik wel ve meken zergen en de kost verdienen. Ve twieè, da's minder as ve drijè Het hoofd diep tussen de schouders gi bogen is Wannes vloekend doorgegaa met in zijn achterhoofd dal smerig gedo van de troep. Pee. roept hij nog Wanneer hij de deu uitstapt, ge weet dat ik nooit ne slag he gedaan, hé. Hewel, ik zal er godver no Int genen doen. Ik ga nog liever in den ba ne zitten. In de huiskamer is het nu eenzaam ge worden. Wannes zorgde wel niet voor d gezelligheid, maar men mist toch eei zoon, een broer. Nu groeit Peba nog mee naar moeder toe. Beiden leven nog maa alleen om de ene de andere behulpzaan te zijn. Mie heeft nood om haar zorgen ei t bekommernissen aan haar zoon vrij t ekre geven, terwijl deze niet beter vraagt dm T moeder terwille te zijn. Voor zover zip yakl mogelijkheden dit toelaten, 's Avondjjk hoort men in de woonplaats geen praatje ip J, meer en evenmin dat oorverdovendi iet schatergelacht. De vrienden, die zovee 'eute in huis hadden gebracht, zijn weg lebleven. Ze willen Mie die last landoen. Tot overmaakt van ramp wordt moedei ziek. Oververmoeid, zegt de dokter. Peba zal voortaan alleen de last van het gezin (gj* moeten dragen. Zijn dagelijkse zwerf- at tochten zullen nu nog langer duren en ook meer inspanning vergen Naargelang het seizoen, weet hij zijn klanten te kiezen om voor het gezin het noodzakelijke aan groenten, fruit en aardappelen te be machtigen. Ook de kolenhandelaars vereert hij dik wijls met een bezoek Eigenaardig ger noeg verzorgt hij die opdracht meestal tij dens de zomermaanden. Dan denken de mensen niet aan kolen, weet hij te vertel len. praa Allemou bonjoers, mensen vandoug, zo valt hij bij Louike. de kolenhandelaar, binnen. Za da vantijèd nie megelijke zijn da ge wat te veel van dei vuièleghcièd va slam of ewa afval van gruiès of kapotte eièkes of zoeè het? 's Es vee ons meken, dei sukkel, vee heel te verweiremen. Wat doet ge daar allemaal mee? Pee. Maakt ge daar mischien confituur van? vraagt Louike. Da juist nie. Louis. Mou as ge van die confituur te veel zaal hemmen, da kan ons meken thuiès oeèk gebruiken, zelle. Ge zijt gij nog zo ne snul niet. Pee. Maar als ik het goed voorheb, is dat nog niet zo lang geleden dat ge hier geweest zijt. Tei zelle gij wel ne verkieèrde vee hem men, Louis. Va mijè es dat al lang ge- leeèn, zelle. Zeker al e jour. Maar wat doet ge toch met die kolen in de zomer, Pee? Ba, aze kik wacht to in de winter, tein krijgt ekik toch zoveel ne mieè los bij de marchands. Da wette gijè oeèk wel. hé Louis. En na kenne kik mij nog e schoeè reservke ounieggen. Mou as da na nie gout, tein es dat oeèk goe vee de nouste kieè. Hetwel, kom maar mee. Gij zijt ook de eerste de beste niet. Maar vergeet dat niet meer dat ge hier geweest zijl. Da zal niet geberen, Louis. Mou ge zij gij toch al merfi, zelle. Zo fier als een kermisvogel, trekt Pee met zijn kruiwa gen naar moeder toe. Op den avenue staat buurvrouw Amelie, de armen over de borst gekruist, als het ware Peba af te wachten. Amelie is zeer bedreven in het ontleden en beoordelen van de private aangelegenheden van de buren. Dag, Pee. Men zou zeggen dat het vandaag een gezegende dag is geweest. Wa wilde gij dou mee zeggen, Melle? Wel, dat ge een goede vangst hebt ge daan met uw kolen. Da gout allemou nie zoe gemakkelijk as ge da peist. Deze kieè hemme kik nog al moete pleite. Mou ieène kieè per jour, dat es toch nie teveel hé. Hoegenaamd niet. Pee. Het kan beter van de kerk als van de kapel. Ge peist toch nie d'nk dat in de kerk of in de kapel hem gekocht, zeker Melle? Wat zou ik. Pee. Ik wil maar alleen zeggen, dat ge zo een hoeveelheid toch maar van een grote handelaar kunt krij gen. Ik hem groeète en klein kalanten, Mel le. En ze zien mij allemou eve geiren kommen. Mou na moete kik dee goun, zelle. Hoe gaat het met moeder. Pee? Ba, somwijèlen goed, solwijèlen slechts. Da mens ligt dou zonder da ze heel kan boegeren. Dat es en heièleg mens, wette gijè da en ons Hieèr es nog nen brave man, da kik mij zo goed ken rechthagen. Krijgt ge dan van niemand steun. Pee? As ge l van krijge moet hemmen! Tein zelle nie lang leive. De groeten. Pee. Ik spring wel eens binnen. Peba schept vlug de zwarte massa bij de hoop, bekijkt even het resultaat en zegt; Dat es nog zoeè sjecht nie. Mou dou ken nog en betteken bijè. Dat es vee de vol gende kieè, Louis. ik benne kik het meken, roept Peba, wanneer hij de voordeur open steekt. Ik hem wéjó e partieke van dei zwel te affaire kenne losmouken. Dat es goed tegen de winter. Zade dat oeèk nie peizen? Ge zijt een flinke oppasser, Pee. Moet ge niks hemmen? E glas wouter, ne karaffes tok of en boterammeken? Voor het ogenblik niets, Pee. Zet u wat bij mij en vertel me eens hoe het op de baan geweest is. Vandoug es dou nie veel over te ver tellen, mou wou da kik na al veel op ge- peisd hem, dat es op onze Wannes Ja, Ik ook. jongen. Hoe zou hij het bij den troep stellen? Wat zal hij er te eten krijgen en hoe zal hij zich gedragen? Wc horen toch zo weinig van hem en een brief mogen we zeker van hem niet ver wachten. Zouden we van die babbeltjes van de buren iets mogen geloven, Pee? Belange nie, meken. Wou da kik zeker van ben, dal es dat onze Wannes bij den troep beter eten za krijgen als wijèlen thuiès. Ik za hem wel geiren ne kieè in sdoutekostuum zien. Hij es na al lang ge noeg bij dei militairen. Het is gelijk ge zegt. Pee. We zullen maar het beste hopen. Maak nu maar de patattepap klaar. Da zalle k'hem aga lappen, zè (wordt vervolgd üd endi neer Een heleboel nuttig tulnbouwgereedsohap, handig tentoon gesteld ln overzichtelijke rekken. De Donckstraat te Dendermonde zou men best de Bloemenstraat kunnen noemen. Al jaren is daar de bloemen zaak Vincent gevestigd en nog veel langer staan er de serres waarin de mooiste bloemen worden gekweekt. Luc Eeck houdt, jong en dynamisch, waakt er over de goede gang van zaken en ligt er ook aan de basis van de uitbreiding. Hij nam de zaak vier jaar geleden over en bouwde twee jaar geleden een nieuwe verkoopserre, en nu brengt hij in diezelfde glazen ruimte vol pracht en praal een afdeling tuinbouwmateriaalvan de allerbeste kwaliteit. Specialiteiten Luc Eeckhoudt heeft ook zijn specialiteiten. Hij kweekt vooral eenjarige bloemen zoals salvia's en petunia's en heeft ook een hele naam op het vlak van geraniums en chrysan ten Daar houdt hij zich ook bestendig mee bezig Maar daarnaast heeft een niet nader op te sommen of te schatten aantal bloe men en planten van aller lei variëteiten zijn prach tige serre in beslag geno men. Opgesteld in makke lijk te onderhouden op pervlakten, worden die ook met de nodige zorg en kan in een tuincenter waar hij degelijk mate riaal kan aanschaffen, dat hij bovendien ook nog moet weten te gebruiken. Goede raad is dus ook ge raadzaam en die kan je alleen krijgen van de spe cialisten ter zake. Eén van de eerste ver eisten is natuurlijk dat de tuinier kan beschikken over degelijk materiaal. Luc Eeckhoudt daarover: «Ik heb geopteerd voor twee merken die ter zake toch een biezonder goede faam hebben. Gardena en Polet behoren zonder meer tot de topkwaliteit. Luc Eeckhoudt: bloemen moeten dagelijks worden verzorgd Ook zaden en meststoffen Daarnaast zijn er na tuurlijk ook een reeks za den. Zowel bloemen als groenten, netjes in zakjes verpakt en op een makke lijk te volgen wijze ge rangschikt. Want als je eenmaal je tuin hebt om gespit en je wil geen ga zon zaaien (ook daarvan heeft Luc Eeckhoudt ver schillende variëteiten in huis) moet je bloemen of groenten kweken. Een boeiende en vooral gezon de bezigheid, die op de Polet is bekend om zijn stevig maar handig mate riaal. Ook potgrond van de beste kwaliteit kan men in het tuincentrum kopen

De Voorpost | 1984 | | pagina 8