jociale assistenten bij Aalsters stadbestuur «Aalst 2000»; er kan nog véél gebeuren qua informatie en inspraak impiers van Moorsel steeds eerst ter plekke andelpad in Osbroek Aalst, nieke biotoop Eerlang oplossing voor omgeving Fats De Voorpost - 20.4.1984 - 11 Ie. personeelspolitiek van het Aalsters stadsbestuur klinkt duidelyk een nieuw geluid. Is 1 maart 1983 werd een maatschappelijk assistent aangeduid belast met onthaal en leiding van het stadspersoneel. Er is een nieuwe onthaalbrochure waarin o.m. :htingen worden verstrekt over openverklaarde betrekkingen. Naam en adres van jelyke kandidaten voor een betrekking aan de stad worden bijgehouden. By iwerving wordt de integratie van het nieuw personeelslid bevorderd en speciale idacht wordt geschonken aan anders-validen. Via een nieuwe onthaalbrochure zal lismaking met de diverse diensten worden in de hand gewerkt. verlengstuk van deze bro- :e wordt door elk dienst- fd een diareeks en een les- I :yclus voorbereid, ioonlijke vervolmaking is ;elijk voor bedienden in de gangen bestuursweten- ippen en in de biblioteek- ol. Voor leden van de po- in de sektor kriminologie voor personeel van de er (ïdweer zijn er de provin- e en de nationale kam- ïnschappen. Werklui kun- I eventueel terecht in de scholing. Ruim gebruik dt gemaakt van recyclage, irdrachten en studiedagen, op heden zijn er voor dit reeds een 70-tal toelatin- verleend. begeleiding werd gestart r ze meest noodzakelijk Bij langdurig zieken en nsioneerden. Kleinmense- problemen en vooral ver- eenzamening worden door een stuurgroep aangepakt. Naast de financiële voordelen van de hoofdstedelijke gemeenschap pelijke sociale dienst staat de maatschappelijke assistent ter beschikking van het personeel voor alle problemen die be trekking hebben met de werk situatie als bvb. gezinsproble men of alkolisme. In het vast kader zijn vier maatschappelijke assistenten voorzien waarvan er twee (jeugd en vrijetijd) wegens persoonlijke aangelegenheden in disponibiliteit zijn. De der de is voorzien op de sociale dienst en heeft er te maken met o.m. pro deo's, sociale enquêtes, blindenstok, vakan tieverblijven in verpleeggezin nen e.d.m. taakomschrijvingen is er van overlapping met enige andere sociale dienst of met het 0.C.M.W. geen sprake. Met laatstgenoemd organisme is er een regelmatige samenwerking 1.v.m. voorschotten op pen sioenen, op tegemoetkomin gen van mindervaliden of op achterstallige kinderbijslag. Bij overlijden krijgt de naaste familie een informatieblad op de burgerlijke stand i.v.m. niet-uitgekeerde pensioenter mijnen. Adviesraden niet geheim Onlangs kregen de persmede werkers een verslag over de zitting van de adviesraad Der de Leeftijd. Op de perskonfe- rentie ten stadhuize werd de vraag gesteld waarom verslag van deze adviesraad werd ge stuurd en niet van de vele andere raden. SBgbr. Grootse herstellingswerken aan de «Borse van Amsterdamte Aalst (a) Schepen Van Vaerenbergh Re- mi antwoordde dat dit verslag in de persmap belandde als aankondiging van de grote fes tiviteit van senioren op 8 juni waar ook de BRT-TV present zal zijn. Stelselmatig verslag uitbrengen van alle zittingen vanalle adviesraden kan niet, zegt de burgemeester. Wél krijgen de diverse fraktielei- ders deze informatie. Wat niet betekent dat adviesraden ge heim zouden zijn. Gemeente raadsleden kunnen er echter niet in zetelen volgens een juri disch advies van de «Vereni ging Steden en Gemeenten; Adviesraden werken immers best buiten druk van politici. Wat dan niet geldt voor de schepenvoorzitter vermits het huidig bestuur deze politieke optie nam waarmee men al dan niet akkoord kan gaan. Oprichting en Beheer van een K.M.O. In het Kasteel Terlinden, Square Geerinckx 2 (bij de Boudewijnlaan) organiseren stadsbestuur. Handelskamer voor Aalst en Gewest en de Belgische Vereniging der Banken drie seminarienamid dagen rond oprichting en be heer van een K.M.O. Namid dagen vooral gericht naar han delaars, kaderleden, personen met verantwoordelijkheid op boekhoudkundig en financieel vlak en uiteraard tot personen die een K.M.O. willen op richten. Op woensdag 2 mei hebben J.M. De Baerdemaeker en J. Haustraete het over de oprich ting van een onderneming, het sociaal statuut van de zelfstan dige, de stichting van een ven nootschap, de te vervullen for maliteiten en de boekhoud kundige en fiskale verplichtin gen evenals over de motieven voor de overgang naar een vennootschapsvorm, de keuze tussen éénmanszaak, P.V.B. A. of N. V. en de opvol- gingsproblematiek in de K.M.O. Op woensdag 9 mei spreken D. De Caluwe en M. Lauwereys- sens over de evolutie in de steunmaatregelen in het kader van de ekonomische expansie en de maatregelen ter bevor dering van de tewerkstelling en W. Loozen over het financieel beheer met investeringsplan, beslissingskriteria en financie ringsmiddelen. Tenslotte op woensdag 16 mei heeft J. Baert het over ka- splanning waarna een bezoek wordt gebracht aan de beurs Grafische Nijverheid gevolgd door de slotreceptie. Elke namiddag loopt van 14 tot 18.30 u. en U kan inschrij ven door storting van 300 fr. per persoon en per namiddag op rekening nr. 000-0432719- 02 van de Handelskamer Aalst en Gewest met vermelding «Seminarie K.M.O.; Nadere informatie te bekomen bij J. Spitaels, hoofd ekonomische dienst, tel.: 053/77.11.11. LH Aalst. Aan het kultureel Centrum in de Molenstraat komt een extra brede stoep (a) De studiedienst Aalst 2000 organiseert in de loop van april en mei 4 studieavonden. Een eerste greep plaats op 4 april en handelde over informatie en inspraak. jaar na de interpellatie van Jan Caudron over indveiligheid (april 1983) zou er nog steeds by de jwillige brandweer Erembodegem en Moorsel ongenoe- bestaan over de organisatie van de brandweerdienst, werd gezegd dat bij een brand te Moorsel of Baarde- i steeds de brandweer van Aalst eerst zou uitrukken at de spuiters van Moorsel pas later zouden aankomen l die van het «verre» Aalst. j leiden tot misnocgd- n de Moorselsc brand- rlieden die een belachelijk ur bij de bevolking zouden Gevraagd werd wat er t is van deze geruchten, lerzijds zou bij een brand de Popperodedries bij een ld onlangs weer gekampt tegen te weinig waterdruk, ntwoord werd dat telefoni- melding van brand in Aalst; Erpe-Mere of Haaltert via het hulpcentrum 900 te Aalst, ondergebracht in de hoofdpost aldaar, aan de brandweerdienst van Aalst wordt overgemaakt. Vanuit de hoofdpost vertrekt dan onmid dellijk de beschikbare bcroepsploeg naar de interventieplaats en wordt, al naargelang het geval, de «pa- gerwacht» van Aalst, Erembo degem of Moorsel gealar meerd. Deze werkwijze lijkt rekening houdend met de realiteit, pa raat staand beroepspersoneel te Aalst en via pagers alar meerbare vrijwilligers te Erembodegem en Moorsel de meest efficiënte manier van doen. In de realiteit zegt de burge meester, is er slechts een te verwaarlozen verschil qua alarm van beroeps en vrijwilli gers. Vastgesteld werd echter dat in Moorsel, Meldert of Baardegem de beroepslui van Aalst nog nooit voor de vrij willigers van Moorsel ter plek ke was. De tijd die Moorse- laars nodig hebben om naar het arsenaal te ijlen blijkt kor ter te zijn dan de tijd die moet gebruikt worden door de Aal- sterse pompiers om in de deel gemeente te geraken. Dat in de Popperodedries en omgeving te weinig waterdruk is blijft een oud zeer. Daar komt echter binnen de kortste keren een eind aan. De wer ken, aansluiting op de hoofd leiding, worden eerlang uitge voerd door een firma uit Lan- degem voor 3.135.000 fr. Daarmede komt dan een einde aan te lage druk in bedoelde omgeving en gehoopt wordt dat ook andere wijken waar van de waterdruk ook aan de lage kant liggen nu hun toe stand zullen zien verbeteren door de nieuwe aansluiting. De trouwzaal van het Aalster- se stadhuis zat niet barstenvol. Wel viel de aanwezigheid op van een aantal plaatselijke fi guren uit de politieke wereld Wim Verleysen, oud-CVP se nator; Schepen A. De Maght; de raadsleden Patrick De Smet (SP) en Danny Denayer (VU); VU-voorzitter K. Boel;... Vooral door Toon Berkmoes. medewerker van het projekt «De Wakkere Burger; werd duidelijk aangetoond dat het beleid inzake informatie en in spraak beperkt blijft. Hij maakte de vergelijking met een ijsberg, wat nu gebeurt is slechts het topje en er moet nog een lange weg afgelegd worden willen we kunnen spre ken van een echt informatie- en inspraakbeleid. De informatie die door het schepencollege wordt ver schaft beperkt zich veelal tot informatie over de genomen beslissingen, het wegwijs ma ken in het stadsbestuur en in de stadsadministratie. Infor matie naar de bevolking toe vroeg in de lijn van de beleids- voorbereidende fase komt ech ter zelden of nooit voor, zodat het niet gezegd moet worden dat er praktisch geen mogelijk heden bestaan opdat burgers of zelfs gemeenteraadsleden invloed zouden kunnen uitoe fenen, vooraleer beslissingen genomen worden. Toon Berkmoes wees erop dat de gemeentewet weinig ver plicht wat betreft informatie en inspraak maar dat het gemeen tebestuur dat zelf kan invullen daar de gemeentewet ook wei nig verbiedt. Vooral de open baarheid van het stadsbestuur achtte hij een noodzakelijke stap in dit proces. De stadssekretaris wees vooral op de noodzaak van de syste matische aanpak en bij de in spraakverlening en bij de orga nisatie van de stadsadministra tie. Hij stipte aan dat we de laatste jaren in een stroom versnelling waren gekomen wat betreft de vraag naar infor matie en inspraak. Aalst heeft hierop ingespeeld o.a. door de werking van gemeente raadskommissies, de versprei ding van gemeenteraadsagen da's, het vooraf raadplegen van de aangelanden bij het aanleggen van een straat waar verhaalbelastingen zullen ge heven worden... Het zou echter nog veel beter kunnen en de stadssekretaris gaf een aantal tips aan het stadsbestuur: centrale opvol ging van brieven, het verlenen van antwoord dpor het College van Burgemeester en Schepe nen op de door de raadsleden gestelde vragen en dit binnen een bepaalde tijdsspanne enz. Toch, nog steeds volgens de stadssekretaris, slaagt Aalst erin (een stuk) inspraak te ver lenen en dit in tegenstelling met vele andere gemeenten. Na deze twee uiteenzettingen kwam het publiek aan bod. Volgens raadslid D. Denayer ligt het zwaartepunt van de moeilijkheden bij de informa tieverstrekking vooral bij het kommunikatieprobleem: je krijgt wel antwoord van de ambtenaren maar zij hebben schrik iets te veel te zeggen. Voor Patrick De Smet (SP- raadslid) is demokratie inhe rent aan het SP-ideeèngoed. Via politieke demokratie wil de SP haar maatschappelijke doeleinden bereiken, vandaar dat zij zich volledig kan scha-' ren achter het projekt «De1. Wakkere Burger». j De heer Verleysen sprak in persoonlijke naam. Hij legde bij het fenomeen inspraak vooral het aksent op de ver worven inzichten. Hij bekriti seerde het feit dat de adviesge vers zelden of nooit de argu mentatie krijgen waarom hun advies niet gevolgd werd. Volgens schepen De Maght moet men het verspreiden van verslagen van adviesraden en gemeentekommissies niet uit breiden, maar wel meer ge bruik gaan maken van ge sprekken. Aalst 2000 had met deze avond de bedoeling een eerste kon- takt te organiseren tussen «Wakkere Burgers», beleids- personen, afgevaardigen van politieke partijen en deskundi gen, om samen konstruktief te werken aan een ernstig infor matie- en inspraakbeleid in Aalst. Afspraak werd dus ge maakt voor de volgende avond (woensdag 9 mei te 20 uur in de trouwzaal van het stadhuis) waarop vooral de rol van ad viesraden zal bekeken worden als middel tot inspraak. LH t de aanleg van het ontwor- t Osbroek-Wandelpad werd jtart. Openstellen is voor- n in de komende herfst. 'wi het sportkompleks na is >r de meeste Aalstenaars gebied eerder een onbe- tde. Het openstellen van Osbroek gebeurt dan ook l enige aarzeling omdat niet i wandelaars en zogenaam- patuurvrienden het natuur- [eten bezitten om de on- tbare biologische rijkdom ?n te respektcren Drslaggcvcndc elementen trdoor het Osbroek zijn sta- van «geklasseerd natuurge- 1» bezit, zijn naast de 450 j| pensoortcn, een ruime ver- ïidcnhcid aan insekten en 3p de 130 in ons land broe- de vogelsoorten, een bie der hoog aantal, lenen waarom het plan en- de rand van het gebied bestrijkt en er gedacht wordt aan het uitoefenen van kontro- le op het al dan niet volgen van het uitgestippeld pad. Voor ware natuurliefhebbers wordt dus kortelings een enig mooi gebied ontsloten. Na- tuurverpesters die van het pad afwijken en bodemfauna, ve getatie, vogels en zoogdieren verstoren zijn er alleszins niet welkom en zullen dan ook scherp in de gaten worden ge houden. Met vertrouwen in de Aalster- se wandelaars blijft men in het D.A.C.-projekt «verbetering van het leefmilieu» echter aan de slag. In de herfst wordt het pad immers ingewandeld en zal een werk gewaardeerd wor den dat qua aanpak en mate rialen bedacht is op het onge schonden bewaren van een unieke biotoop, LH Wellicht komt aan heel wat misserie die omwonenden van de «Fats» aan de Verenigde Natiënlaan te Aalst moeten meemaken eerlang een einde. Niet specifiek de dansinrich- ting zelf zorgde voor ongemak ken. Wel de bezoekers die aangelanden heel wat nachtla waai bezorgden, autodeuren brutaal dichtgooiden, startten met huilende motoren en zulks tot in de morgen. Daarbij de straten zodanig versperrend dat bij eventuele brand de brandweer er niet doorheen zou raken. Het is trouwens een oud zeer van als de vroegere bar-restaurant Lidijac werd omgebouwd tot dancing en dan ook een heel ander soort publiek aanlokte. Zeer dat ook vorige bestuurskoalitie menige zorg aandeed, waar de politie pe-Mere. Het voormalig gemeentehuis van Vlekkem 1rdt naar alle waarschijnlijkheid afgebroken (per) reeds optrad maar waar uitein delijk de toestand niet zozeer veranderd. Verandering is nu echter wel op komst want op 3 mei e.k. komt de zaak voor de boetstraffelijke rechtbank te Dendermonde waar men het zal hebben over de eertijds zonder vergunning uitgevoer de bouwwerken. Het stadsbe stuur stelt als eis dat het kom- pleks zou hersteld worden in de vroegere toestand. Dus een woning en restaurant en via een besluit van Minister Ak kermans wordt de even verder gelegen parkeergelegenheid in de vorm van een pijpekop on wettig verklaard. Komt daarbij dat de stad een dwangsom vraagt van 3000 fr. per dag vertraging bij de uitvoering van het vonnis. De burgemeester kan wel de parking doen sluiten maar uit overleg met de betrokken aan gelanden blijkt dit allerminst opportuun. Sluiting van de parking zou inderdaad zorgen voor nog meer overlast van de hele buurt cn dus wordt nu gewacht op het vonnis dat de rechtbank zal vellen. Tussen de uitspraak van de rechtbank en daadwerkelijke afbraak ligt echter nog heel wat. De procedure tot afbraak dient dan inderdaad no_» te worden ingezet. LH Op zaterdag 21 april om 15 u verfekt in de Moriaan te Vel- zeke Zottegem de dertiende kroegentocht in de Zwalm- I streek. Dit initiatief gaat uit van de VTB-VAB-Zwalm en betekent meteen de opening van het toeristisch seizoen in de Zwalmstreek. In Memoriam Pater Luc De Paepe Einde maart bereikte ons het ontstellend bericht dat Pater Luc De Paepe, te Aalst op 4 maart 1925 geboren op 59- jarige leeftijd te Philadelphia was overleden. Broer van Aalstenaar Pol De Paepe was hij aktief in de jeugdbeweging en als hulppompier (vader was komman- dant) bij de destijds in het hospitaal gevestigde Vrijwillige Brandweer voor hij binnen trad bij de Paters Scheutisten. Na zijn studiën en priesterwijding was hij jarenlang werkzaam als missionaris in Zaïre. «De Achterlinie» voerde destijds zelfs een aktie om hem een zo noodzakelij ke jeep té kunnen bezorgen. Later vond hij dat hij de maandelijkse raketten minder nodig had dan wellicht andere zendelingen en werd wat eigenlijk voor hem bestemd was naar een missionaris in India die er meer behoefte aan had gestuurd. Toen hij met zijn gezondheid begon te sukkelen en men hem in Zaïre blijkbaar niet adekwaat kon helpen kwam hij naar het vaderland terug doch van naar Zaïre terug te keren kon geen sprake meer zijn. Hij zocht en vond dan een opdracht bij de Paters Scheutisten in de Verenigde Staten maar in afwachting was hij medepastoor te Erpe en te Lede en studeerde bij zijn nicht ijverig Engels. Zijn verblijf in de States, begon op 2 maart 1982, en duurde jammerlijk genoeg al te kort, want op 13 maart ging hij terug naar het Vaderhuis en werd te Philadelphia be graven. LH INF0B0 '84 te Aalst Met de paasdagen van vrijdag 20 tot en met dinsdag 24 april heeft in de Aalsterse Keizershallen een arrondisse- mentele beurs voor bouwen en wonen plaats. Voorheen gebeurde dit in het V.T.I. Aalst. Infobo '84 wordt georganiseerd door Nacebo, de Nationa le Centrale van Metaal-, Hout- en Bouwvakonderne mingen. Erpe-Mere. Het oude gemeentehuis van Bambrugge wordt ook omgevormd tot kultureel centrum (per) «Aalsterse Berichten» Op de maandelijkse perskonferentie kwam ook het publi ceren van «Aalsterse stadsberichten». uitgaande van het stadsbestuur, in een reklameblad ter sprake. Na de tribulaties met vorige aanbesteding waarbij één van de mededingende firma's zich benadeligd zou hebben gevoeld werd onder druk van diverse instanties overge gaan tot een nieuwe aanbesteding. De vraag naar de prijs wordt inderdaad op het stadhuis ingewacht tegen 20 april zodat dan eventueel tot gunning kan worden overgegaan. In afwachting verschijnen deze berichten gratis. LH Erpe-Mere. Het oude gemeentehuis van Ottergem staat er triest •bij maar wordt eerlang door de gemeente omge vormd tot kultureel centrum (per) Aalstenaar Patrick Bogaert beste junior-kok Op het kulinair vlak heeft Aalst momenteel een veelbelo vend stadsgenoot in de persoon van de jonge Patrick Bogaert, pas 23 en reeds laureaat van diverse wedstrijden. Na zijn vakopleiding aan COOVI te Anderlecht zette Patrick met hulp van zijn ouders een restaurant op aan de Hopmarkt doch blijkbaar wil hij steeds naar hogere regionen evolueren. Wel moet hij wegens zijn leeftijd zich nog steeds bepalen tot de juniores-kategorie bij kok- en traiteurkompetities. Vorig jaar-werd hij in de Arteveldestad reeds laureaat in de provinciale wedstrijd voor koks en tijdens het nationaal kampioenschap waar jongeren en afgestudeerden van hotelscholen hun beste beentje voorzetten te Oostende werd hij uitgeroepen tot de beste junior-kok. Nu recent kwam er nog een onderscheiding bij met de nationale wedstrijd «koude keuken» georganiseerd in het Sheraton-hotel te Brussel door COVI. Patrick Bogaert. stammend uit een familie waar de edele kookkunst hoog in aanzien stond, werd alweer de primus inter pares Binnen twee jaar kan hij zich meten in de kompetities voor senior klas. Wellicht gooit hij ook daar hoge ogen als valabel ambassadeur van de «haute cuisine» uit de^Ajuinenstad.

De Voorpost | 1984 | | pagina 11