- 20.4.1984 - De Voorpost Aalst. Noig vierde zijn elfde verjaardag met een diareeks in lokaal De Gele Limonade Aalst Paascross Op paasmaandag 23 april paascross georganiseerd door Jeugdhuis Terlinden in de omgeving van de Raffelgemstraat. Men kan voor deze loopcross inschrijven vanaf 13 u. Gestart wordt te 14 u. Inschrijfgeld: 20 fr. Warme drank na de cross. Reeksen voor jongens en meisjes van 12 tot 14 jaar, van 15 tot 16 jaar, van 17 tot 18 jaar, van 18 tot 21 jaar en boven de 21 en ook voor dames en heren boven de 40 jaar. Oude stijl jazz-avond Op zaterdag 21 april te 21 u. in Netwerk, De Ridderstraat, jazz avond met «The Livingstone Jazz-Messengers» georganiseerd door Crazy-Boll Jazzklub Aalst. De totaal vernieuwde jazzband van de fantastische Ad Van trCfïIDOUCQCni Brendonk is weer te Aalst. Nu in een internationale bezetting met 2 Belgen, 4 Nederlanders en één Duitser. Specialisten van de goede oude stijl. Met trombonist Willem Paterik wordt het een steengoed gebeuren. Daarbij dan nog de Duitse banjospe ler Bolley Shönig die haast met alle New-Orleans-béroemdhe- den optrad en heel wat platen liet opnemen. Een unieke avond met bass-leader Ad Van Berendonk, banjo Shönig Bolley, trombone Willem Paterik, trompet en vocal Bruno Van Aco- leyen, klarinet Dirk Nedermeyer, piano en vocal Emiel Van Pelt en aan de drums Jan Van Acoleyen. De Bond van Grote en Jonge Gezinnen brengt vanavond vrijdag 20 april te 20 uur in het parochiecentrum een informatie-avond i.v.m. de stichting van een kinderopvangdienst waarop alle jongeren vanaf 15 jaar die zouden willen babysitten uitgenodigd zijn. Leerlingenauditie Jonge Meldertenaren van beider kunne krijgen het makkelijk om muziek te beoefenen. Er is het Meldertse Jong Talent, de Muzikale Jeugd Meldert en de wijkschool van de Stedelijke Muziekakademie. School die dadelijk veel leerlingen kreeg en blijkbaar de wind in de zeilen heeft. U kan er kenniè maken met de prestaties van de leerlingen van Meldert en ook van meer gevorderden in een leerlingenauditie die plaatsheeft in de Gemeentelijke Lagere school, Dorp 15 op woensdag 9 mei te 19.30 u. De toegang is vplledig gratis. Zaterdag 21 april Spetterende Paas-T.D.: om 20 uur in Sporthal Denderdal. Muzikale omlijsting met Radio Saturnus. D.J. Mark Vander- steen. Organisatie: 't Republieksken Aalst. Zondag 22 april Postzegelklub «Dendrla»: vergadering te 9.30 u. in het Parochiehuis. Meebrengen: trouwboekje, paspoort, loonfiches, grondbelastin gen, enz. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Lieve en Leo Wille-De Rijck. Lente in Voeren Op dinsdag 1 mei met VTB naar Voeren pet autocar met rondrit door de Voerdorpen en fijne wandeltochten. Een tweede autocar wordt ingelegd. Reissom 300 fr. Met warm avondmaal 575 fr. Geen manifestatie. Gewoon een «zachte kennisma king». KVLV Op zondag 29 april te 15 u. in het Parochiecentrum koffietafel voor de leden. BGJG De start v.d. Kinderopvangdienst werd verschoven van 20 naar 27 april te 20 u. in het Parochiecentrum. Moorsel Leerlingenauditie Op maandag 14 mei in de Kleuter- en Langere School, Kloosterstraat, leerlingenauditie door de afdeling Moorsel van de Stedelijke muziekschool. Begin te 19.30 u. Inkom vrij. China Op vrijdag 27 april brengt Imavo in de Mikisklub, Nieuwbeek- straat, een vormingsavond met als thema «llc-was op reis in de Chinese volksrepubliek». Een boeiende vertelavond waarna mogelijkheid tot het stellen van vragen over deze materie. Reuze spelnamiddag In de St.-Maartenschool aan de Moorselbaan gaat op zaterdag 21 april vanaf 14.30 u. een reuze spelnamiddag door voor leerlingen en familie, ledereen zal er zijn kunde en vaardigheid kunnen tentoonspreiden en van de familieleden wordt naast belangstelling ook heel wat aanmoediging verwacht. Deelname totaal gratis. Vakantiesalon Vandaag vrijdag 20 april plechtige opening te 14 u. van het salon «Vakantie in eigen land» in het Media-Center te Oostende waar ook Aalst een stand heeft. Een gloednieuwe. Ingangskaar- ten te bekomen op de Dienst Toerisme in het gebiedshuisje van het belfort te Aalst. Gehoopt wordt dat door deelname aan dit salon de uitstraling van onze stad zal geïntensifieerd worden. Koffietafel In de bovenzaal van café «Den Ijzer», Vlaanderenstraat 13, morgen zaterdag 21 april jaarlijkse koffietafel georganiseerd door de «Priester Daensvrienden». Deelname 250 fr. Leden: 100 fr. Info en inschrijven bij Joachim Van der Meersch, Ledebaan 59. Tel.: 70.52.53. Vrouw en 3d* Wereld Op maandag 30 april te 19.30 u. in Arbeidstraat 52 leerhuis rond «de vrouw van de 3* wereld» door de Boliviaanse Momitilla. Moederfeest KA V-Mijlbeek viert moeders op zondag 29 april te 16 uur in de feestzaal van 't Apostelken». Thema: Beter leefmilieu meer gezondheid». Kaasavond De Katholieke Vereniging voor Gehandicapten brengt op zater dag 28 dezer een kaasavond in het St.-Maarteninstituut, Moor selbaan te Mijlbeek. Kaarten bij C. Staelens, Botermelkstraat Maandag 23 april Paasfeest K.W.B.: Programma: Om 17 uur eucharistieviering in de winterkapel om 18 uur welkom met een drankje en een knabbeltje in het Parochiehuis Breughel achterna om 18.30 u. Optreden van eigen toneelgroep Tijl en Nele rond 20 uur. Tussenin en achterdoor, wat zingen, wat vertellen en muzikaal intermezzo. Rond 22 uur: wel thuis voor iedereen! Dinsdag 24 april Catechlstengroep eerste jaar: vergadering te 14.30 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. Woensdag 25 april A.A-groep «Om Mekaar»: vergadering te 20 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. Paasfeest K.B.G. in het Gerstenhof te Erembodegem Programma: te 14 uur plechtige eucharistieviering ter plaatse te 15 uur koffietafel met, in het teken van Pasen, verrassin gen. Gevolgd van grote tombola naar prachtige prijzen te 17 uur gezellig samenzijn met het orkest K.B.G.-Dender- ieeuw Donderdag 26 april A Capella-koor Termuren: koorherhaling te 19.30 u. in de Crypte. Invullen belastingsaangiften In het A.C.V.-lokaal, Stationsstraat 10A op volgende dagen: Zaterdag 28 april van 14.30 tot 18 uur Zondag 29 april van 10 tot 12 uur Zaterdag 5 mei van 14.30 tot 18 uur Zondag 6 mei van 10 uur tot 12 uur Aalst. Karine Wauters demonstreerde in Netwerk hoe potten worden gedraaid (a) Werkweek aan stad blijft behouden p{ Toen het systeem ingevoerd werd op woensdag in de st di diensten te werken tot 19 u. en op vrijdagmiddag te stof b« (voor de meesten) werd gesteld dat het om een proef ginj E< dat later evaluatie zou volgen. kii Die komt er nu met een aantal cijfers. bc De dienstverlening in de randgemeenten op woensdagay dl verliep als volgt. 283 dienstverleningen in september 1983,1 in in oktober (abnormaal wegens bedeling van vuilniszakken),! m in november en 191 in december. In januari 1984 waren er 279 en in februari 213. Belan^ genoeg vindt het stadsbestuur om het stelsel verder te zë K< Zowel bevolking als personeel is er gelukkig mee, zegt pc de neélsschepen Robert De Pauw. lei re Géén willekeur, wel verkeerde interpretatie ui Uitbaters van dancings zouden hun ongenoegen hebben bli inzake inning van taksen waarbij ze het hebben over willek op Geen sprake van, weerlegt schepen Etlenne Bogaert.dl schien heeft het wel iets te maken met een eventuele verkei se interpretatie van het vigerend reglement. Dit reglement vy vc eerlang eens onder de loupe genomen in de bevoegde kom bli sie. Er zou inderdaad een meer soepel voorstel in de maakj to' zonder dat de financiële belangen van de stad er zouden geschaad worden. De schepen geeft graag toe dat in het hi SI reglement bediskuteerbare stof zit. Ne ov Wat met het brandhout van de stad? wc Gevraagd werd wat er met het snoeihout en met de doo; wc stadsdiensten gerooide bomen gebeurt en of dit al dan Isa verkocht wordt en zo ja, wanneer, waar en aan wie. zo Schepen van Financiën Etlenne Bogaert zegt dat het morj be teel verzameld is in het stadspark en dat er een nauwkeil Gc inventaris van wordt opgesteld in m3 en in stere. Het Kollegj tijc een reglement van verkoop opstellen waarvan het basisprc wc er reeds is. Mogelijks wordt een deel ervan gebruikt in scly ine en akademies en wordt ook aan partikulieren verkocht. Dit j wc komt ten andere aan de agenda van de gemeenteraad. St ge Stadsbestuur en interstoom |o< Welke relatie bestaat er tussen het stadsbestuur en Interstóuit Intercom, werd op de perskonferentie gevraagd. str Géén echte relatie, zegde de burgemeester. Via een gemeé on raadsbeslissing van 16 november 1951 gaf het stadsbejku aan deze maatschappij toelating tot het leggen vantw stoomnet. Toelating die wel voorlopig en intrekbaar was;ee geen hinder zou mogen opleveren voor andere nutsvoorzif ge gen en w-arbij de vergunnighoudster vèrantwoordelijk zou W; voor eventuele ongevallen, onderhoud en herstellingen. I Kc krijgt het stadsbestuur een reduktie van 20% bij Interstoomjwe Praktisch alle stadslokalen aan het stoomnet aangekopfva Interstoom levert ook speciale prestaties als bvb. bij de aa» in de Binnenstraai. De miliehinder zou te wijten geweesU aan slechte installatie. Hinder die jaren duurde en die slëH ophield na reparaties na een interpellatie in de gemeenteriH Wanneer fitness-centrum Naast het nieuw stedelijk zwembad werd een fitness-ceij; gepland. Gevraagd werd hoever men hiermede reeds gc derd is. Het stadsbestuur antwoordde dat er inderdaad. principieel akkoord met de initiatiefnemers die er een fitri centrum willen oprichten bestaat. De plannen werden reet de adviesraden ruimtelijke ordening, leefmilieu en sport besproken. Konkrete afspraken konden echter nog niet wo. gemaakt omdat één van de initiatiefnemers momenteel) militaire verplichtingen voldoet. Baardegem Levende kruisweg Op Goede Vrijdag door 't Klieksken» uitbeelding van de staties van de kruisweg vanaf 20.45 u. op tekst van Manu Verhulst. Een organisatie van Parochie en Jonge Kerk, Baarde- gem-Meldert langsheen Kerkstraat, Mechelseweg, Hoogstraat, Kerkstraat en Dorp. Deelname met fakkels en slogans. Naar Beauraing De Jongerengemeenschap Baardegem-Meldert trekt op 28 en 29 dezer naar Beauraing vanuit Houyet aan de Lesse. Papierslag Morgen, paaszaterdag, papierslag door de scouts ten voordele van verdere afwerking van hun lokaal. HcrdcrS 6m Aalst. Niets dan lachende gezichten bij de elfde «Nacht van de Koolstraat (a) Papierslag Op paaszaterdag 21 april ophaling van oud papier door Chïro en KSA. Gelieve dan ook uw papier buiten te zetten. Lente-uitstap KVLV trekt op zondag 6 mei te 13 u. naar de Koninklijke serres te Laken, het Atomium en als slot het Melipark. Paasviering O.l.v. Jef Coppens brengt het gemengd parochiaal zangkoor op paaszondag in de hoogmis de vierstemmige mis van Jos Mertens en de première van de integrale uitvoering van «de Klokkenkantate» op tekst van Gery Helderenberg, vroeger medepastoor te Herdersem en op muziek van organist Renaat Mores. Wandelen Wandelen met VTB o.l.v. Maurice Lapaux op zondag 29 april met vertrek aan de kerk te Erondegem te 15 u. Op zaterdag 5 •ei naar de Gentse opera voor het bijwonen van «De Kunst van komedie», blijspel en op 6 mei met eigen wagen naar het 47* aams-Nationaal Zangfeest. 'V-Jeugdbond ze PW-Jeugdbond wil werken aan de verkeersveiligheid op Grote Baan, vooral dan voor de schoolgaande jeugd met het Aalst. In de stadsmeisjesschool organizeerde het Politiesportverbond van Aalst voor de Aalst. De leerlingen sntueel plaatsen van verkeerslichten. In samenwerking met eerste maal een tweedaags brochettenfeest (a) ring in Netwerk (a) jere jeugdverenigingen wil men eveneens een speeldag aniseren op de wijk Harding tijdens de komende zomer- anden. Verder zal op 6 mei een ontvangst plaatshebben voor chtfgó kommunikanten, op 30 juni een uitstap voor oudere en vanaf 16 jaar en t.g.v. septemberkermis andermaal en ots T-Dansant in «De Kletser». Op 25 juli trekken de nsten naar een pretpark en op 4 november denkt St.- arten aan hen. Op 22 december komt dan een poppenthea- op het kerstfeest. Rudi Janssens is voorzitter, Josiane Van igenhove sekretaris, Luc Willems ondervoorzitter, Luc Saeys nningmeester. Betty Lambrecht verzorgt de public-relations i verder zetelen in het bestuur Gerdi Dierickx, Hans De Meyst, -jo Roggeman, Hyancinthe D'Hondt en Nadine Willems. t-Antoniusvrienden 3elotting in café St.-Antonius op zaterdag 21 april te 20 u. Eerste kommunie Deze heeft plaats op donderdag 31 mei, O.L.H. Hemelvaart te 9 uur. Er is nog een oudervergadering gepland op dinsdag 15 mei Broederlijk Delen De eerste omhaling leverde 75.005 fr. op, 4000 fr meer dan in '83. Tweede omhaling met de paasdagen. Meldert Aalst. Leden van de Vlaamse wijnmakersgilde lieten ook hun «godendrankjes» proeven Aalst. Korfbalclub Ago Aalst verheugd tijdens de opendeurdagen (a) Steven Daelman en Marleen Brisard (a, t huwelijk van twee van zijn spfwc

De Voorpost | 1984 | | pagina 18