nfeze P Lokeren De Voorpost - 20.4.1984 - 21 IBOORTEN m Zoning Kristof, z.v. Rudy e.v. Van Gucht Sonia, Baasrodestr. Mol Berten. z.v. Hugo e.v. Wesemael Magda, Brussel- itwg 55. "aert Leen, d.v. Frank e.v. Aelbrecht Christiaene, Baarde- Sochsestr 23. Maerschalck Cynthia, d.v. Jan e.v. Mones Lena, Grote ^erstraat 32 ys 'acs Stefan, z.v. Michel e.v. De Schepper Christiana, Hoge- KÜ 19- Jteels Klaas, z.v. Paul e.v. Van Praet Godelieve, Steenkou- it tfaan 7 (nodjkovic Filip z.v. Marko e.v. Embrechts Reinhilde, Lindenlaan ~1n de gemeente komen bewonen ens Rita en kinderen, Hof ter Hertstr. 16, kom. v. Dender- nde jers Gilbert, Lange Weverstr. 29, kon. v. Dendermonde Hasselt Walter, Dendermondsestwg. 38, kom. v. Merchtem gezin Delsin-Rombout Dirk, Houterbaan 101, kon. v. i :htem dere, 9ezin Demeter-Philippe Christiaan, Albert 1 straat 65, kon. suggenhout. (BBEN de gemeente verlaten ilf" I t? 9' ,onrch' De Volksunie van de Sint-Niklase deelgemeente Sinaai was op de viering van dertig jaa Sint-Niklaas. In de Wase hoofdstad werden Bormsdagengeorganizeerd. Na de mis VU in het Gentse Kuipke aanwezig met een 25-koppige delegatie. We herkennen werd een getuigenis gebracht over de Ijzerbedevaart van 1975, Heilig Jaar. Er werd een afdelingsvoorzitter Fons Van Hooydonck en sekretaris Jozef De Poortere. verband gelegd naar «Nu de Paus komtin 1985 (gvdm) I- SCHUREND SCHARNIERKE Ziekenzorg Denderbelle organiseert op vrijdag 27 april, te stipt, in zaal Gildenhuis te Denderbelle, een amusements- ramma verzorgd door de Zeelse Zang- en Showgroep «Het irend Scharnierke». ledereen is welkom. Jong en oud. De ang bedraagt 60 F. Houders van een Plus 3-pas betalen }hts 30 F. De Dienst Volksontwikkeling van de Vlaamse neenschap verleent aan deze avond zijn medewerking. J.OTTEN BIERBOOM ir de maandelijkse belotavond in Gasthof Bierboom kwamen a zondagavond niet minder dan 37 belotfanaten opdagen, fbetekent dat negen tafels gevormd werden en één speler in Ihoed» belandde. Juitslag: |rans Van der Meersche 4527, 2. Willy Matthijs 4346, 3. Mare i 4274, 4. Maria Van den Abbeele 4263, 5. Maurice tens 4236, 6. Leo Van Herrewegen 4134, 7. Petrus De It 4097, 8. Gaston Baert 4089, 9. Frans Van Hecke 4077, mne Vercauteren 4051, 11. Mare De Decker 4040, 12. 9 Van Schoor 3953. KSCHIETING EN LOTTOSPEL Saterdag 21 (vanaf 18 u.) en op zondag 22 april (vanaf 10 u.) dt in Café «De Vriendenbond», Laurierstraat 11 te Lebbeke, grote bakschieting en lottospel georganiseerd. Dit ten dele van de Vriendenkring der Vrijwillige Bloedgevers, pling Lebbeke. Prijs per poging: 20 F. Te winnen: panklare en wijn. iRSCHILDERWEDSTRIJD I Lebbeeks Winkelcentrum Statiestraat herstelt een oud uik in ere. Aan de bevolking wordt immers gevraagd een i beschilderd ei te vervaardigen. Onder de deelnemers len 20.000 F prijzen verdeeld. De deelnemers worden rgebracht in vier kategorieën: 1. Van 0 tot 5 jaar, 2. Van 6 8 jaar, 3. Van 9 tot 14 jaar, 4. Van 15 tot 99-plussers. Tot en I zaterdag 28 april kunnen de eieren binnengeleverd worden i der deelnemende handelaars. TISTIEK KAFEE fens het paasweekend organiseert de Culturele Centrale \derbelle in het Denderbelse Volkshuis (een afzonderlijke i ervan) een tentoonstelling met werk van Lily Leon jewerk en keramiek), Albert De Wolf (olieverfschilderijen op en Karei De Nil (miniatuur emailwerk). Geen ronkende in, maar mensen van bij ons die dank zij hun artistiek talent hun technische bijscholing in academie of hobby-cursus, idige maar gave kunst weten te brengen. tentoonstelling wordt geopend op vrijdag 20 april, te Volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier leidt in. isitie is toegankelijk op zaterdag 21 april van 15 tot 22 u., idag 22 april, van 10 tot 12 en van 15 tot 22 u en op ïdag 23 april, van 15 tot 22 u. /-GEPENSIONEERDEN VtpW-gepensioneerden uit Lebbeke maken op donderdag 26 een eendagsreis naar Gent. In de voormiddag staat een aan een brandweerkazerne op het programma en 's lags wordt in zaal Arena een toneelvoorstelling bijge- :ar-bal zaterdag 28 april gaat in zaal «Ons Huis» het jaarlijks ïrbal door, met reuzetombola en bodega. :ar verhuist «gedwongen moet Incar het vertrouwde lokaal, waar sinds Ble jaren het sekretariaat gevestigd is, verlaten. De eige- r<*Hrs, de vzw Parochiale Werken, verzochten de groep naar ,e n andere plaats uit te kijken, omdat zij zelf het Incar-lokaal in (ruik wensen te nemen. Een beslissing diende vlug geno- n. De beste oplossing lag voor de hand: aan de huidige ovWizaal, Poststraat 17 B, een bureel bijbouwen. i plannen en enthousiasme ontbreekt het niet. Opoffering i vele vrije dagen en uren is geen hinderpaal, zware arbeid ereter geen beletsel, incar doet alles zelf, zodat alleen de lerialen dienen bekostigd. Dit blijft echter een niet te onder- ^tten bedrag 500.000 F.). Incar rekent dan ook op de te steun van vrienden en sympathisanten. Wie wil steunen dit via het rekeningnummer 799-5153091-65 van Incar ifgroep. telden we ook nog dat Incar een nieuw Vlaams tableau ireëerd heeft speciaal voor 11 juli-vieringen. neelkring wij iwel het toneelseizoen 1983-84 pas achter de rug ligt, kijken toneelverenigingen reeds uit naar het volgend seizoen. Zo Jt nu reeds vast dat de Lebbeekse toneelkring «Wij» als ede stuk van het volgend seizoen «Harten twee, harten j» zal opvoeren. Deze komedie wordt geregisseerd door ™am Guns. 0u(jAS-VOETBAL TE WIEZE dstriot kader van het paastornooi voor de schaal Riemkens zijn I volgende voetbalmatchen te spelen: »B«faag 20 april om 18 u. juniors St.-Gillis-Dendermonde - S.K. Wersem; e w 19.30 u. S.C.W Hofstade - FC. Wieze. je frdag 21 april: om 13.30 u. troosting miniemen: om 15 u. lie miniemen: 16.30 u. troosting kadetten: om 18 u. finale kadetten; reiking om 19.30 u. lag 23 april: om 13.30 u. troosting scholieren; om 15 u. scholieren; om 16.30 u troosting juniors en om 18 u. Parrét Mare, Lange Minnestr. 125 naar Opwijk, Marktstraat 54 Goedgezelschap Regina, Heizijdestr. 1, naar Buggenhout, Processieweg 52/D Ee Wit Jeannine en kinderen, Hogeweg 14, naar Buggenhout, Dammekenstr. 28 Arys Walter, Lange Molenstr. 54, naar Aalst, Ingang Deprez, 5 Heyvaert Magda en kinderen, Fochelstr. 46 naar Lochristi, Toleindestr. 38 Quintelier Anne Marie, Baasrodestr. 44 naar St.-Niklaas, Laarstr. 1 De Mesmaeker Marie, Beelveldstr. 10 naar Dendermonde, Bakkerstr. 78 Het gezin Buelens-De Smedt Pieter, KI. Antwerpenstr. 52 naar Opwijk, Stwg. op Dendermonde, 224 Temmerman Patrick, St. Maartenstr. 7 naar Dendermonde, Winningstr. 35 Brusselmans Cesarine, Rossevaalstr. 7 naar Meise, Kapelle- laan 295 Heyvaert Henriette, Fabriekstr. 39 naar Dendermohde, Ser- bosstr. 4/7 Vandermeeren Josepha, Albert 1 str. 9 naar Dendermonde, Gentsestwg. 3 OVERUJDENS Moens Alfons, 59 j., Langeroot 6, ongehuwd. Meert Cecilia, 76 j., echtg. Van Laethem Jan, Brusselsestwg. HF F f M 117 c/i Peelman Petrus, 75 j., wed. Bessems Jeanne, Mandekenstr. 30 iiillii r»™' Smekens Clementine, 61 j., echtg. Colson Joannes, Dorp 30 D'haese Irma, 87 j., wed. Vercauteren Jan, Bellestr. 53 Dendermonde. De jonge Laureys werd Belgisch kampioen boogschieten en werd op het stadhuis ontvangen voor net Bogemans Theophiel 64 j., echtg. Buras Virginie, Lge. We- behalen van zijn titel (v) verstr. 2 Moons Gabrielle, 63 j., echtg. Van Nieuwenhove Marcel, Kakemanstr. 8 Heirbaut Joannes, 87 j., wed. v. Van Der Veken Leontine, Lge. Weverstr. 43 Philips Emiel, 48 j., echtg. Moeyersoen Maria, Hoogstraat 18 Batselier Maria, 86 j., wed. Vermeir, Dries 71 HUWELIJKSAFKONDIGINGEN Peelman Danny, electromekanieker, Oude Reetsebaan 20, Boom en De Waegeneer Ann, bediende, Kapellekensbaan 1 Willems Patrick, vrachtwagenbestuurder, Hauwerstr. 29 Bug genhout en Van Malderen Anita, stikster, De Naeyerstr. 29. Bisschop Frankie, monteerder, Kerkwegel 4 en Janssens Anne Mane, Diestbrugstr. 205, Kortenberg Uyttersprot Tonny, plaatbewerker Dorp 14 en De Wolf Anita, huisvrouw, Dorp 14. Van Den Broeck Frank, mekanieker, Heizijdestr. 3 en Verhulst Ann, regentes, Opwijksestr. 270 Wees Hans, bediende, Kard. Cardijnlaan 5 en Uyttersprot Liliane, stikster, Heidekant 12 Van Mulder Marcel, dokter, Aalstersestr. 188 en Van Damme Hadeyck, lie. in de rechten, Nieuwstraat 42. Dauwe Edwig, bediende, Leo Duboisstr. 62 en De Vis Viviane, bediende, Heidestr. 71 te Dendermonde. Cami Patrick, mekanieker, Aalstersestr. 68 en Galle Ingrid, bediende, Bovenhoek 16. Van Gucht Benny, magazijnier, Nieuwstra 29/2 Opwijk voor heen te Lebbeke en Crombé Karin, bediende, Nieuwstr. 29/2 ODwiik. voorheen te Lebbeke. Sint-Niklaas. Harmonie De Kunstvrienden, die in Antwerpen een gouden medaille behaalde, werd op het stadhuis ontvangen. Zondagavond 29 april richt de 110 jaar jonge harmonie een jubelkoncert in in hotel Serwir (dw) Lede 7 U. t vjle van de juniors. Prijsuitreiking om 20 u. raj. op 1 Pra). op zondag 22 april (Pasen): uitgestelde wedstrijd om 15 u. sen de eerste ploeg en Melsele. (JVL) igiokalender Lebbeke 'ILOTTERSCLUB MADELON leztfde Madeion te Lebbeke werd weer een belotwedstrtjd touden, De uitslag: 1 Godelieve Van Oost met 4.437 punten; i" lozef Van der Stuijft met 4.322 punten; 3. Isidoor De Smedt 14.251 pt.; 4. Camiel Ledegem met 4.199 pt. en 5. Simonne 'n 1 den Abbeele met 3.869. jrn-volgende wedstrijd heeft plaats op zaterdag 12 mei om \i0 uur. «El FEEST engelegenheid van 1 mei worden er in de Madeion twee wedstrijden georganizeerd met telkens 1.000 F gratis en Alle belotliefhebbers kunnen hieraan deelnemen. Iden we ook nog dat er op maandag 30 april om 20.00 uur mei-avond is en op dinsdag 1 mei om 20.00 uur de viering i het feest van de arbeid. ?aal Ibbeke-streek Vrijdag 20 april (Goede Vrijdag) Wereldwinkel Natan: Hongermaal in het St.-Maartenskollege 11.30 - 14 u. Menu: aardappelen in de schil met opgelegde haring. Prijs: 100 fr. - Kinderen: 80 fr. NCMV-Lede: bezoek aan de Infobo (Bouwbeurs) in Aalst. Zaterdag 21 april Koninklijke Harmonie St.-Martinus, Oordegem: 14" Muziek, zang- en showavond in zaal «St.-Martinus», Gentsesteenweg, Oordegem. Toegang: 100 fr. (19.30 u.) Koninklijke Harmonie St.-Martinus, Oordegem: 14°* Muziek-, zang- en showavond in zaal «St,-Martinus» Gentsesteenweg, Oordegem. Toegang: 100 fr. (18.30 u.) Maandag 23 april (Paasmaandag) 5* Paasfeest voor minder-validen van Groot-Lede en hun familie in zaal «Koninklijke Harmonie», Nieuwstraat Lede (15 u.). Órg.: Duivenliefhebbers van Groot-Lede KBG-Lede: Paasfeest: 15 u. H. Mis: 16 u. koffietafel gevolgd door muziek en dans en tombola. M.m.v.: Orkest Joske Martin Natuurgroep «De Gemzen»: Paaseieren rapen (13.30 u.) en Wandeling langs het «Tussenbeekpad», Wanzele. Invullen belastingsformulieren: Wanzele (Welcome Inn, Dorp): 18 u. en Smetlede (Onder de Toren, Dorp) 18 u. Dinsdag 24 april Invullen belastingsaangiften: Oud-Smetlede (Lammens): 18 u. en Oordegem (Van De Velde, Dorp) 18 u. Woensdag 25 april Invullen belastingsaangiften: Erondegem (Sparrenhof, Gent sesteenweg): 18 u. en «Zanzibar» (Erpedorp): 18 u. Donderdag 26 april KVLV Smetlede: start naaikursus «Wij maken een kleed» (19 u. - Veerleheem). Invullen belastingsaangiften; Impe (De Oude Mol, Impedorp), 18 u. Vrijdag 27 april Culturele Centrale: Info rond de nieuwe huurwet. (20 u.. zaal «Riva», Nieuwstraat, Lede). Invullen belastingsaangiften; Lede (Kafé Ronkenburg); 18 u. Zaterdag 28 april Invullen belastingaangiften: Lede ('t Roosken, Wichelsesteen- weg), 10 uur en Lede (Den Bonten Ons, Molenbergstraat), 15 u. KAV-Lede: Bezoek aan het Mechels Miniatuurtheater: blijspel «In en Uit». Vertrek Markt Lede: 18.45 u. (340 fr.) KAV Wanzele: Moederkensfeest met vraaggesprek rond «Ge zondheid, doe er wat aan» (19 u.) (zaai van het Klooster). VZW «Priester Daens», Sociaal-Kulturele Vereniging: Leden- feest en gezellig samenzijn in «Ontmoetingscentrum», Kasteel straat 4, Lede (20 u.) Bal Maurice Minnebo in de feestzaal van de RMS, Vijverstraat, Lede. Natuurgroep «De Gemzen»: Filmavond in Dienstencentrum Wanzele: Film «Cordillera Blanca» (Peru) door Rudy van Snick (20 u.). Eén jaar FW suksesvoi afgesloten Lede - Ruim 70 personen namen deel aan de laatste aktiviteit van één jaar FW-Lede-bestaan. Deze aktiviteit was wel een typisch vrouwelijke aangelegenheid: in het vooruitzicht van de komende feestdagen (kommunies, Pasen, moederkensdag enz) werd door mevrouw Erna Uyttendaele een demonstratie gegeven rond «het bereiden van een feestelijk Koud Buffet». Met grote deskundigheid stelde zij de schotels samen en verschafte er smaakvolle uitleg bij. Zij wist haar schotels aanlokkelijk te versieren. Alle ingrediënten waren overvloedig aanwezig zodat het rondje «proeven» uitliep tot feestelijk smulien, terwijl de delikatessen doorgespoeld werden met een tintelend rosé-wijntje. FW-Lede zet het nieuwe jaar in met een viering voor het voorbije jaar, gekoppeld aan de viering van moederkensdag. Dit feestelijk gebeuren gaat door in de «Oude Melkerij», Vijver straat, Lede op 1 mei op 15 uur. Als gastspreker werd iemand uitgenodigd van TOGS (Thuiswer kende Ouder-Gezin-Samenleving) die zal spreken over «Is huisvrouw verleden of toekomst»? De namiddag wordt afgerond met een gezellig samen-zijn met de kinderen en echtgenoten vanaf 18 uur. Inschrijving bij de bestuursleden is noodzakelijk. 4* Handelsbeurs van Groot-Lede Lede - Uit bevoegde bron weten wij dat de 4* Handelsbeurs van Lede omzeggens op poten staat. De beschikbare ruimten zouden al volledig verhuurd zijn, op enkele kleine ruimten na. De principes die de vorige Handelsbeurzen tot suksessen hebben geleid zullen behouden blijven. Zoals: éénrichtingsver- richting voor de bezoekers die zodoende alle standen aan moeten doen, lage entreeprijs en gratis toegang tot de attrak- ties, gezelligheid, geen ongebreidelde groei enz. Van de aanvankelijke afspraak om de oppervlakte niet meer uit te breiden, werd lichtelijk afgestapt tengevolge van de vele aan vragen en omdat er enkele standhouders bijgekomen zijn die grote oppervlaktes wouden. Ook wordt een grote tent bijgezet waar de immense tentoonstelling van de stad Aalst «De Tijd van Priester Daens» die enorm sukses heeft behaald in alle Belgische grote steden, zal worden in ondergebracht. Lede krijgt hiermee een prestige-tentoonstelling binnen z'n grenzen die slechts grote steden aankunnen. Bij de attrakties kunnen nu al vernoemd worden: Paul Severs en Eddy Wally, De Molenber ger Oberbayern-kapelle; een Free Podium met een reuze prijzenpakket; The New Spirits; de laureaten van de Rock Rally 1984; voor de kinderen zullen er Poppenkast 't Kapoentje en de Stipshow zijn. Ook zouden er onderhandeligen bezig zijn met de Leedse klasse-musicus Dirk Bauters die een unieke gelegen heidsshow zou samenstellen. Er wordt ook nog onderhandeld met Mandus De Vos en zijn volksgroep en dan zijn er ook nog de vaste waarden als een hipnotiseur of fakir, demonstraties van Oosterse gevechtssporten en Ludwig's Diskoteek Het ziet érnaar uit dat de 4' Handelsbeurs van Lede zeker de voorgaan de zal evenaren en dat belooft voor de Lustrum-Handelsbeurs van 1985. De 4* Handelsbeurs van Groot-Lede loopt van vrijdag 10 tot en met woensdag 15 augustus. Paasklokjes Zaterdag 21 april kan je aan het marktplein in de Durmestad terecht voor de traditionele paasklokjesworp. Om 14.30 u. En aan het vroegere gemeentehuis van Eksaarde kunnen ook zaterdag, jongeren tot tien jaar paaseieren rapen om 15 u. (KWB organizeert). Ruildag Maandag 23 april wordt in de zaal van het kollege aan de Luikstraat 12, een nationale ruildag op het getouw gezet. Raad van State Donderdag 26 april spreekt B. Seutin op uitnodiging van de Vlaamse Volksbeweging in de zaal van de VW-Cultuurge- meenschap, Torenstraat 1, over «Macht en onmacht van de Raad van State». Om 20 u. Johan Verminnen Vrijdag 27 april om 20 u. in het kultureel centrum aan het Kerkplein, koncert met zanger Johan Verminnen. Er effe uit naar 't Zwin Op Paasmaandag organizeert Tateljee van jeugdkafee Okapi een dagje uit naar 't Zwin in Knokke. Na het bezoek aan het prachtige natuurreservaat doen ze op de terugweg Damme nog even aan, en dat alles voor 200 frank. ATB De Natuurvrienden Zij fietsen op zaterdag 21 april naar Laame en omgeving. Men vertrekt om 15 uur aan het Volkshuis op de Markt. Stedelijke feestkommissie Vergeet als 't u belieft de Klokjesworp niet op zaterdag 21 april op de Markt van Lokeren. Alle kinderen tot 10 jaar zijn welkom. Uitvoerige uitleg hierover verscheen reeds eerder in dit blad. Begin om 14.30 u. Na die tijd worden geen inschrijvingen meer aanvaard. Hobbyclub Lokeren Komt op met twee aktiviteiten: op zondag 22 april (Paasdag) is er de gewone ruildag met beperkte tentoonstelling, in het lokaal De Beurs op de Markt. Dit van 10 u. tot 12 uur. En zoals vroeger reeds werd aangekondigd: op maandag 23 april heeft de Grote Nationale Ruildag plaats, met alle mogelijke verzamelobjekten. Deze dag wordt gehouden in het Paterscol- lege in de Luikstraat 12, van 9 u. tot 17 uur. Ruime parkeergele genheid is voorzien! CMBV Lokeren Op dinsdag 24 april: Voordracht «Binnenhuisinrichting», inte gratie van antiek in een modern interieur, door Dr. Pee. In het Centrum om 20 uur. VVB (Vlaamse Volksbeweging) Op donderdag 26 april: Informatieavond: «Macht en onmacht van de Raad van State», door dhr. Br. Seutin. In de Torenstraat, lokaal 4 om 20 uur. KAV H. Hart Heiende Op vrijdag 27 april: Algemene Vergadering: «Ga, uw geloof heeft U gered», door E.H. Schreyen, Verbondsproost van het arrondissement Sint-Niklaas. In café De Zaal om 19 uur. Attraktie op zesde KWB-hobbytentoonstelling Tijdens het weekend van zaterdag 28 en zondag 29 april organiseertde Lokerse KWB-afdeling O.L.Vrouw voor de zesde opeenvolgende maal haar grote hobbyshow. Deze tentoonstel ling is te bezichtigen, telkens van 14 u. tot 20 uur, in de paVochiezaal op Hoogland, Oude Heirweg 125. En het loont alleszins de moeite om eens naar de zestien verschillende standen te komen kijken. Maar de attraktie is ongetwijfeld de stand «Miniatuurschilde rijen» van Etienne Leyn, een hobbyist uit Lokeren, die met zijn kleinste schilderij ter wereld ook vermeld staat in het alom befaamde en bekende «Guiness-book of Records». Openluchtkoncert en turndemonstratie Uitvoerders: Harmonie «Vooruit» o.l.v. Dirigent Etienne Clap- paert, Turnkring «Vooruit» o.l.v. Willy Van Kerckhove; Turnkring «Jonger dan je denkt» o.l.v. René Van Bastelaere. Dit koncert heeft plaats op zaterdag 28 april om 15 uur op de Markt. Lentekoncert Uitvoerders: Drum- en Brassband Lokeren - Overslag onder leiding van dirigenten Alfred Du-Tré en Urbain Van Bambost; het eerste Lokerse Majorettenpeloton «The Flemish Girls» onder leiding van mevrouw De Neef. Dit koncert heeft plaats op zaterdag 28 april om 20 uur in de grote zaal van de Torenstraat 1 te Lokeren. Eurokwls - Euroshow - avond Op donderdag 26 april vindt om 20 uur in de Stadsfeestzaal van het Kultureel Centrum een Eurokwis-Euroshow plaats. In het Eurokwis-gedeelte nemen 8 Lokerse duo's onder leiding van kwismaster Guy Mateusen het tegen elkaar op.

De Voorpost | 1984 | | pagina 21