Sint-Niklaas Jan Caudron: De fiskale strook Uitbouw Ministerie Vlaamse Gemeenschap niet hypotekeren van de artsen 22 - 20.4.1984 - De Voorpost De kandidaten zijn: Sporting Lokeren-voetballer Patrick Van Veirdeghem en zijn echtgenote Christine, Prins karnaval Emiel De Witte en dochter Nancy, René Baetens en Etienne Rogiers uit Eksaarde, Omer Smet (Oudenbos) en Hubert De Vylder (Heiende), Sonja Blondeel en Godelieve De Vleeshouwer, André Vervaet en Jacques Van Avermaet (VTBS en Lust naar Kunst), Johan en Dorothy Bauwens-De Vos (Eksaarde) en Eddy Sorgeloos en Eddy Van Boxtael (Radio Lora). Voor het Euroshow-onderdeel van de avond werd een beroep gedaan op het kruim van de Vlaamser Showwereld: zo zullen Sofie, Marleen, Venus en Jimmy Frey het Lokerse publiek vergasten op een wervelende show. De inkom bedraagt 100 fr. en kaarten zijn te verkrijgen bij de kandidaten, op het sekretariaat van het Kultureel Centrum in de Torenstraat en aan de ingang van de zaal. J.V.L. Vlaamse Federatie voor Gehandikapten Hierbij gaat de uitnodiging voor het Lentefeest van de Vlaamse Federatie voor gehandikaptenzorg: op zaterdag 12 mei 1984 om 15 uur, in de feestzaal «De Roos» in het Volkshuis, Markt 73 te Lokeren (deuren open vanaf 14 uur). Feestprogramma Met medewerking van de Dienst Volksontwikkeling van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, brengen wij u de Stekene. Kaartersklub Rap-Rap huldigde zijn verdienstelijke leden en kampioenen zang- en showgroep «Het schurend scharnierke». Een groep senioren brengen een deel koorzang en een deel modeshow «van toen» op zeer fijne manier voorgesteld. Koffie met... Tombola. Info over gezondheidscentrum. En vooral samen rond de tafel. Inschrijvingen tegen uiterlijk 4 mei 1984 bij Roger bureau Bond Moyson, Grote Dam 9 te Lokeren, De toegangsprijs bedraagt voor leden dn plus-3-pas f Voor niet-leden: 120 fr. Schildpadaktie in Stekene. Inwoners van de Kemzeekse Habroeckwijk geruime tijd aan op meer veiligheid in hun buurt. Aan de Stekense overheid petitie overhandigd (dbr) Elversele. (Temse). De Groene Fietsers hielden een protestdemonstratie. Ze vinden dat auto's niet op het voetpad mogen parkeren aan de uitgang van de school, hoewel een Temse. Kaartersklub voor de derde leeftijd Kristus Koning vierde kampioenen eA verkeersbord de automobilisten daartoe machtigt (dw) Stuer en Yvonne Maes (dw) Een Sinaaise wereldkampioen. Zondag 29 april wordt in het deelgebouw van het stadhuis te Sinaai de vereniging De Sinaaise Pestvogel ontvangen. Alfred Ongenaert van die groepering behaalde in West-Duitsland immers (weer) een wereldtitel (archieffoto) Stille Tocht Vrijdag 20 april om 18 uur start aan de hoofdkerk een «Stille Tocht», op initiatief van Pax Christi en Broederlijk Delen. Een solidariteitsaktie op Goede Vrijdag. Paaskamp Vrijdag 20 april vertrekken de mensen van kampeerklub Sint- Niklaas en kampeerklub Wakava van Vakantiegenoegens op hun paaskamp, naar resp. Bachte-Maria-Leeme en Kasterlee. Lukas Vandervorst ten tonele Zaterdag 21 april om 20.30 uur in vzw Karree, Moleken 2, solotoneel van het gezelschap Witte Kraai. Regrisseur Sam Bogaerts laat Lukas Vandervorst een dubbelspel vertolken, als hongerlijder én akteur. De produktie heet «Honger». Info: tel.: 777.63.06. Foto's met sociale inslag Te bekijken in kasteel Walburg, van 21 tot en met 29 april, de fototentoonstelling «Foto's met sociale inslag». Volkstoneel groep Barst organizeert, M.m.v. Rita Lacres, Karei Heirbaut en Frank Franck. Nog exposities In De Voorpost werd er al of wordt er nog aandacht aan besteed, aan volgende tentoonstellingen. Maar we zetten ze nog eens op een rijtje: grafiek van Gerard Gaudaen tot en met 23 april in het exlibriscentrum, Regentiestraat 65; Portretschetsen van Urbain Heirbaut, tot en met 29 april in De Nieuwe Tijd, Prins Albertstraat 60; De hallucinante wereld van Escher, tot 19 juni in het museum aan de Zamanstraat 49; Gustave Bruckner, Geert Kumen (kunstharsbeelden) en Boeddhistische beelden uit Thailand in galerij Artistiek. Ster 64, tot 22 april; foto's van leden van Cameraclub Waasland van 29 april tot en met 13 mei in het exlibriscentrum, Regentiestraat 65. Paaseierenwandeling Maandag 23 april organizeert Wandelklub Waasland een paas- eirenwandeling. Vertrek aan het Gildenhuis om 13.30 uur of aan gasthof Lekkerbek in Waasmunster om 14 uur. Vakantie met kinderen Maandag 23 april om 20 uur in het Dobocentrum mevrouw Rita De Ridder-Roodhooft te gast bij jong-Kav Don Bosco. Ze heeft het over «Vakantie met kinderen». Paasfeest in Belsele Maandag 23 april om 14 uur viert de KWB- paasfeest in het parochiecentrum. Excelsior in koncert Dinsdag 24 april om 20 uur in zaal Renova van het Gildenhuis tweeledig lentekoncert o.l.v. Paul Heynderickx en in een pre sentatie van Monica Klej-Smet. Vóór de pauze musiceert de Wase Jeugdband Excelsior, na de pauze de harmonie Excel sior. Info: tel. 776.60.32. IJstechniek Dinsdag 24 april om 19.30 uur kan je een kursus over ijstechniek bijwonen in de Broederschool, Kroonmolenstraat. De Vlaamse Bergsportvereniging organizeert. Info tel. 776.64.27. Brommers en moto's onderhouden Jongerencentrum Clichée (Info jeugd) organizeert vier vrijdagen lang een kursus over het onderhoud van brommer en moto. Nog op 20 en 27 april en 4 en 11 mei. Info: tel. 776.72.70. Wandelzoektocht Woensdag 25 april start om 14 uur aan de Katholieke Kring in Nieuwkerken een wandelzoektocht, georganizeerd door de plaatselijke KWB. Gevelversiering Ludo Van Damme houdt enkele voordrachten i.v.m. de wed strijd gevelversiering van de VW. Het onderwerp «Gevelver- siering met levende planten». Woensdag 25 april in het vroege- re gemeentehuis van Belsele, 19.30 uur. Donderdag 26 april in de basisschool van Nieuwkerken, 19.30 uur. Woensdag 2 mei in het vroegere gemeentehuis van Sinaai, 19.30 uur. En donder dag 3 mei in de stadsbibliotheek van Sint-Niklaas. Gemeenteraad Donderdag 26 april om 19 uur komt de gemeenteraad van Sint- Niklaas ten stadhuize bijeen. Op de agenda o.m. een verorde ning i.v.m. de renovatiepremie voor het bouwen of saneren van een woning, de uitbreiding van de kleedakkomodaties in het sportcentrum van Nieuwkerken, de toetreding van de archeolo gische dienst van de interkommunale. Vakantie op 't speelplein Jongelui van 3 tot en met 12 jaar kunnen terecht op het speelplein van VP Blij en Trouw, Industriepark Noord, tijdens de paasvakantie (en weldra ook in de zomervakantie). Een bus stopt om 8.35 uur aan de hoek van de Kollegestraat en de Grote Markt en doet ook andere haltes aan. Inof: tel. 776.49.22 of 776.39.51. Leren duiken Bloso organizeert in het zwembad in mei en juni een lessency- clus over duiken. Je moet wel zestien jaar zijn en over een zwemdiploma en een medisch attest beschikken. Info: tel. 776.31.38 Of 776.27.12 Suikerziekte Donderdag 26 april om 19.30 uur in de zaal van de Bond Moyson, Regentiestraat 57, informatie rond «Wat is suikerziek te?». De manifestatie wordt georganizeerd door de Bond Moyson i.s.m. de Belgische Vereniging voor Suikerzieken. Info: tel. 777.18.02. VKAJ-hobbydagen Voor meisjes vanaf zeventien wordt op 28 aprH in het Gilden huis, van 9.30 uur tot 12.30 uur, een «hobbydag» georgani zeerd. Ook op 12 en 26 mei en 2 en 23 juni kan je in het Gildenhuis terecht op zaterdagmorgen. Batikken, weven, hap jes klaarmaken, daarover krijg je toelichting. Info: tel. 776.39.52. VKAJ-ontmoeting Zondag 29 april wil de VKAJ zoveel mogelijk kajotsters, ouders, vrienden en sympathizanten verwelkomen op het VP-plein aan het Industriepark, vanaf 16 uur, voor een Wase ontmoeting. Om 14 uur start aan het VP-plein een wandeltocht. De Navel Woensdag 25 april om 20 uur brengt KNS-Antwerpen in de schouwburg «De Navel» van Jean Anouilh, in regie van Guido Maeremans. Een komedie met toch een pessimistische onder toon. Leven na de dood? In de zaal van café Stad Nantes verzorgt K. Humphries op 25, 26, 27 en 28 april om 20 uur een voordracht over «Is er leven na de dood?». Lentejaarbeurs in De Klinge Op 2122 en 23 april van 14 u. tot 20 u wordt in de tent op de speelplaats van de lagere school aan de Kieldrechtstraat in De Klinge een jaarbeurs georganizeerd door het ouderkomité en de vriendenkring van de plaatselijke gemeenteschool. Vrijdag avond 20 april om 20 u. is het opening. Wandelen Zondag 22 april organizeert Vakantiegenoegens Sint-Gillis een wandeling naar De Hoge Geest in het Nederlandse Clinge. Vertrek om 14 u. aan de kerk van De Klinge. VKAJ-vrije tijd Dinsdag 24 april van 19 u. tot 22 u. in de Katholieke Kring, Kerkstraat 62 in Sint-Gillis, vormingsavond van de Vrouwelijke Kristelijke Arbeidersjeugd. Info: tel. 776.39.52 of bij Hilde Smet, Margrietstraat 38 in Meerdonk.' Leefmilieu Dinsdag 24 april om 19.30 u. spreekt in de Katholieke Kring te Sint-Gillis Johan Hessels over «Beter Leefmilieu, meer gezond heid» KAV organizeert. Bijbei en arbeid Dinsdag 24 april om 19.30 u. spreekt e.h. Wymeersch voor KAV De Klinge over «De bijbel over de arbeid' Expo Boelwerf Nog op zaterdag 21 en zondag 22 april kan je in het Gemeen temuseum, Kasteelstraat, gaan kijken naar een tentoonstel met werk van leden van de Kunstkring Boelwerf. De I bestaat tien jaar. Paasviering Maandag 23 april verwacht KWB-Kristus Koning de leden d u. voor de paasviering in de winterkapel van de Krij Koningkerk. Zelf bakken Dinsdag 24 april om 19.30 u. organizeert KAV-H. Hart demonstratieavond rond «Zelf Bakken, goedkoop en lekker het Rozenhof. Expo August De Bats Schilderijen van Temsenaar August De Bats (retrospekti zijn van 22 april tot en met 31 mei te bekijken in het museun Zilverreiger in Bornem (Scheldestraat 18). Gaby De Pauw Nog een schilder van bij ons: Gabrièl (Gaby) De Pauw Temse. Zijn werk is te zien in het Gemeentemuseum Temse, van 28 april tot 6 mei (tijdens het weekend). ABW-jeugdateliers in feest De jeugdateliers van het ABW (met kernen in Temse, Niklaas en Lokeren) organizeren zaterdag 28 april een g menlijk feest, met muziek, zang, dans en «playbacksht ledereen tussen 12 en 16 jaar wordt tegen 14 u. verwacht ii Herleving, Schoolstraat in Temse. Dokter met wachtdienst Tijdens het weekend van 21 en 22 april kan je een beroep op dr. Deneve, Ste. Amelbergalaan 39 in Temse, tel, 771.0 (zaterdag-zondag) en dr. Eeckhout, Gentstraat 89 in Tieli (tel. 771.23.78 - paasmaandag). Wie in Elversele woont r zich wenden tot dr, Cassimon, Nieuwe Baan 7 in Belsele, 772.34.87 (zaterdag en zondag) en dr. De Cauwer, Tinelsf 17 in Sinaai, tel. 772.49.37 (paasmaandag). Boetetocht Vrijdag 20 april organizeert KWB-Kemzeke een boetetocht met fakkels in de Kerkwijk te Kemzeke. Vertrek om 19 u. Naar 't Zoniënwoud Zondag 29 april reist Vakantiegenoegens Stekene naar het Zoniënwoud. Vertrek om 13 u. op de Markt in Stekene, terug thuis rond 18.30 u. Jaarmarkt Hellestraat Zaterdag 21 april: vanaf 20 u. bal in de feesttent (verwarmd) met discobar Enterprise. Zondag 22 april: vanaf 14 u. in de feesttent: tentoonstelling van akkordeons, doorlopend demonstratie; pierbolling voor hanen en worsten. Vanaf 14 u. in de Hellestraat 189: rondrit met kar en paard voor jong en oud langs Sperrestraat, Voorthoek, Bosstraat, Sint- Jansteenstraat, Breedstraat en terug; ondertussen wandelt de fanfare van Heikant door de Hellestraat; vanaf 20 u. bal met dansorkest The Evergreens met o.m. de Hellestraatse muzikan ten nl Daniel Meersdom, Rudy Buysse en Richard Cappaert. Maandag 23 april vanaf 9 u., dansen in de tent. Feest in de wijk Polken Zondag 22 april: vanaf 14 u. volksspelen voor jong en oud: eierenkoers in drie reeksen (0 tot 7 jaar, 8 tot 12 jaar. en 13 tot 99 jaar); lepelspel, ook in drie reeksen; zakkenlopen in vier reeksen; loopwedstrijd in zes reeksen; reeptrekken per ploeg en tussen de volksspelen door ballonwedstrijd. Vanaf 20 u. is er gezellig samenzijn in de tent met orkest The Will Comets. Maandag 23 april: 9 u.: eucharistieviering voor de overledenen van de wijk, in de parochiekerk H. Kruis; 15 u.: grote schieting op liggende wip, met 2.000 fr. gratis; 20 u.: seriekaarting met 500 fr. gratis. De inrichters verwachten de jeugd (vooral voor zondagnamid dag en zondagavond) en natuurlijk alle vrienden en sympathi santen van deze gezonde wijk om samen Polkenkermis te vieren. Volksvertegenwoordiger Jan Caudron lid van de Vlaamse Raad. vroeg de aandacht van de Vlaamse Regering betreffende de personeelsproblemen van «Monumenten- en Landschapzorg». Momenteel wordt gewerkt aan totstandkoming en opvulling van de kaders van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap. De vrees bestaat evenwel dat wanneer daartoe examens worden uitgeschreven tewerkgestelde werklozen daaraan niet zouden mogen deelnemen. Voor Monumenten- en Landschapszorg een prangend probleem vermits er sinds 1975 60 tewerkgestclden werden ingeschakeld in het beleid. De vrees bestaat bovendien dat ook in het huidige opvangkader onvoldoende rekening zou worden gehouden met het feit dat in het vroegere ministerie van Nederlandse Kuituur veel personeelsleden werkzaam waren met zwakke statuten als B.T.K., okkasioneel op kontraktueel mede werker, tewerkgestelde werkloze. Om al deze personeelsleden op te vangen zal het huidige kader wellicht te klein zijn. De huidige kadcrvoorstellen zouden dan ook als een eerste fase mogen worden beschouwd voor de uitbouw van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap. Het aantal personeelsleden voor Monumenten en Landschapszorg werd in 1983 met meer dan 50 eenheden verminderd zodat momenteel enkel een absoluut minimum overblijft. De aanwezigheid van personeelsleden die thans bij gebrek aan een voldoend kader niet meer kunnen worden benoemd blijft vereist voor de dienstverlening. Deze personeelsleden hebben zich jaren lang in zeer ondankbare omstandigheden ingezet en mogen thans geen slachtoffers worden. De diensten waarvoor niet alle personeelsleden kunnen worden benoemd moeten de dienstverlening blijven waarborgen. Dit is o.m. het geval voor het sekretariaat van de Koninklijke Kommissie voor Monumen ten en Landschappen. In afwachting van verder nieuwe kadcr voorstellen dienen ze in dienst te blijven, liefst met een kontrakt van kontraktueel medewerker. Jan Caudron ziet dan ook uit naar de maatregelen die voorzitter of vice-voorzitter zullen nemen opdat de uitbouw van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap niet in het gedrang zou komen LH «Een afschcurbaar deel van de fiskale strook van een ge schrift voor verstrekte prestatie door een arts zet de deur o Onregelmatigheden dan als overdreven tarieven, fiskale frr en machtsmisbruik. Caudron beweert zeker niet dat alle artsen frauderen. V'a zijn vroeger beroep weet hij uit ervaring dat de mt huisartsen eerlijk hun werk doen. Bij specialisten zijn echter veel gevallen bekend waar men het niet zo nauw nel# En wie de kat bij de melk zet... Caudron hoort tijdens dienstbetoon klachten hieromtrent en heeft trouwens zelf ervaringen waarbij hij het slachtoffer werd van oneeifjj tie praktijken. Maar wie heeft het lef te reageren. Sommige i dulden immers niet de minste tegenspraak. Volgens de wet is de dokter verplicht het getuigschrift aal"1 patiënt af te geven mét de fiskale strook na betaling. I Op zijn interpellatie van 31 maart 1982 kreeg Jan CaudronP de minister als antwoord echter dat de aflevering van[w dokument onafhankelijk is van de al dan niet betaling f 1 honoraria door de patiënt. Daartegenover staat dan het feifrj de fiskale strook zou dienen als ontvangstbewijs. Praktisch gezien kan de arts dus alleen de fiskale str behouden bij niet-betaling. Wie geen fiskale strook mee»® weet als patiënt niet of hij eventueel te veel heeft betaald, Wegens de superieure positie van de geneesheer t.o.v. I patiënt worden echter weinig klachten geuit en kunnen bederf lijke praktijken verder worden gezet. De volksvcrtcgenwoè. ger juicht dan ook het ontstaan en de werking vanr patiëntenbond toe die zijn leden objektief voorlicht ei" bescherming neemt. Iets wat de ziekenfondsen zelf zoP^ moeten doen in plaats van het spelletje mee te spelen CauPj vindt het sistcem dat regelmatigheden inbouwt alleszins ven!!- pelijk. PJ Dat Minister Dehaene zijn oorspronkelijk plan van niar scheurbaarheid van de fiskale strook heeft laten varoj* alleszins bedenkelijk voor wie de gewone man zou metj beschermen of is het de vrees de tanden stuk te bijten? L- De regering nam nu haar toevlucht tot de dubbele handig ning. een zinloze maatregel waarbij de patiënt moet optrede^, fiskaal kontroleur van zijn eigen dokter. Mensen zetten! handteken vaak op al wat hen wordt aangeboden. De strijd tegen de fraude geldt uiteraard niet alleen voor atj maar ook voor alle vrije beroepen als advokaten. architef! restauranthouders e.d.m. E,_ Jan Caudron besluit dan ook dat de regering de sterken s,jgi en de zwakken het gelag laat betalen. |nj,

De Voorpost | 1984 | | pagina 22