Verwarming Kris: nieuwe mogelijkheden, nieuwe troeven DENDERMONDSESTEENWEG 154 LEBBEKE TEL.: 052/21.29.51 Schoorsteenvegen, reinigen van centrale verwarmingsketels afstellen van de brander. Het vegen van de schoorsteen is niet zo maar iets dat men zelf kan doen. Dat laat men best over aan een erkend schoorsteen veger. Verwarming Kris heeft het erken ningsnummer T 1420 en zit voor de komen de vijf jaar weer goed met dit attest. Trou wens, na het reinigen van uw schoorsteen en het kuisen van de brander van uw centrale verwarming en het deskundig af stellen ervan, wordt U een attest afgeleverd. Dat wordt door de brandverzekering trou wens geëist. Schoorsteenvegen: werk voor de vakman. Gauw bellen naar Verwarming Kris en je zit voor een jaar goed. Alles voor uw omschakeling op aardgas Kookfornuizen van hoogstaande kwaliteit Ijskasten en diepvriezers: ingebouwd of niet, de keuze is enorm De winter is voorbij. Eindelijk, zal je zeggen. Maar dat betekent dat het meteen hoogtijd is om eens na te denken over de voorbije perio de: hoeveel energie hebben we verbruikt? is de energie die we benutten wel de goede? Kan het anders? Wat is het beste voor onze woning? Het zijn vragen die velen bezighouden, maar die uiterst zelden worden doorgepraat, omdat de zon gaat schijnen en men de kou niet langer voelt. En toch kan er op die vele vragen een afdoend antwoord worden gegeven, althans wanneer men een beroep doet op een vak man, iemand die op de hoogte is van wat er op de markt is en bovendien weet in welke richting men moet gaan om ook in de toekomst prijsbe wust te verwarmen. Richt U dus tot een specia list CV, iemand die niet alleen instaat voor de plaatsing, maar daarnaast ook op het stuk van onderhoud en herstel van wanten weet. Kris Van Weyenberg is één van die specia listen. Hij weet wat er op het vlak van de centrale verwarming verkrijgbaar is, welke de mogelijkheden zijn, wat haalbaar is en vooral wat best kan aangewend worden in je woning. Want het ene huis is inderdaad het andere niet en vaak komt U na een gesprek tot een totaal andere oplossing dan wat U zelf had gemeend. Op de Dendermondsesteenweg 154-156 te Lebbeke loopt U dan maar even de riante winkel binnen van Kris en Mimmie Van Weyen- berg-Wouters. U wordt er dadelijk opgenomen in de gezellige sfeer van de vernieuwde toon zaal, waar U vertrouwd wordt gemaakt met de verschillende mogelijkheden om een woning en bijbehoreN te verwarmen. Gaande van de eenvoudige kachel tot de meest gesofistikeer de warmtebron. We doorlopen even het rijtje. Momenteel wordt druk overgeschakeld op aardgas. Geen wonder. Gas is immers biezon- der zuinig, levert geen stof op en kan boven dien op alle mogelijke uren van de dag worden aangestoken. Bovendien kunnen de inwoners van Dendermonde en Sint-Gillis momenteel genieten van een flinke financiële tegemoetko ming wanneer zij zich óf gasradiators aan schaffen óf overgaan tot plaatsing van een CV op gas. Alleen al daaromtrent de nodige infor matie inwinnen, lijkt ons geen overbodige luxe. Anderzijds stelt men vast dat de mazoutka- chels krediet verliezen. Men zit inderdaad opgezadeld met het tijdig bijvullen van de tank en er blijft de soms kwalijke geur. En ook de kostprijs van de stookolie is lang niet meer wat het ooit is geweest. Houtkachels verliezen al evenzeer terrein. Het kan misschien venwon derlijk klinken, maar de kolenkachels komen stilaan weer in de mode. Kolen geven immers een echt gezellige en deugddoende warmte en tegenwoordig zijn de modellen van de kolen- kachels ook uitstekend. Het zijn vooral de antracietkachels die opgeld maken. Dat geldt ook voor de allesbranders, waarmee men dus naast kolen ook hout kan stoken. Zij doen het uitstekend als een bijverwarming (die we best allemaal kunnen gebruiken). Blijven dan nog de open haarden, die voorgoed voorbij zijn gestreefd. Een inzethaard biedt in vele geval len de oplossing en al is een kachel voor uiteraard te verkiezen, wil men voluit van de warmte profiteren. gen (al kan dat natuurlijk ook wel als men dat zou willen). Een oerdegelijk fornuis, meestal een vierpitter, met oven en andere toebehoren, zoals die in feite in elke keuken zou moeten aanwezig zijn en de droom is van elke huis vrouw. Ook de badkamermeubels zijn verkrijgbaar De badkamer ligt wel een beetje anders. Hiervoor kan U helemaal bij Verwarming Kris terecht. Niet alleen voor het sanitair (voor de eenvoudige aankopen kan men rustig een keuze maken in de toonzaal, maar wie zich een hele badkamer wil aanschaffen en daar kennis wil maken met het uitgebreide assorti ment, wordt meegenomen naar de groot handel. Naast het sanitair voor de badkamer worden ook de meubels geleverd. Het is van groot belang dat én sanitair én meubels door dezelf de firma worden gemaakt en geplaatst om tot een grote harmonie te komen. Vakmanschap is hier natuurlijk het eerste woord. Met de keuken en de badkamer zitten we meteen bij de waterverwarmers en hier is de keuze legio. Men heeft allerlei toestellen en velerlei mogelijkheden. Er zijn boilers van 5 liter voor de keuken, tot reusachtig grote van 200 liter die bruikbaar zijn voor meerdere doeleinden. Die kunnen aangesloten worden op de centrale verwarming, op gas, elektriciteit of op een kombinatie van meerdere energie bronnen. Hier is de goede raad van de vakman dus uiterst nuttig. Wat ook zo is voor de centrale verwarming zelf. Want ook daar zijn er flink wat verschillen, al naargelang de ver wachtingen en de eisen die men heeft en uiteraard volgens het bedrag dat men wil spenderen. Een zicht op de rijke keuze aan kachels Een niet onaardige keuze aan badkamers. Maar wie meer wil zien, wordt naar de groothandel gebracht Over de centrale verwarming valt heel wat te zeggen. Deze installatie biedt een hoog rende ment. Een gietijzeren ketel op lage tempera tuur. De ketel zonder waakvlam heeft een automatische ontsteking en levert een bespa ring op van ongeveer 4.250 fr. per jaar Een buitensonde regelt de automatische ketel. De watertemperatuur is in verhouding tot de bui tentemperatuur. Mogelijkheid tot een elektroni sche afregeling van centrale verwarming en sanitair water, dag per dag. Dat wil zeggen zuinig in het verbruik voor Boiler op te warmen als men geen warm water nodig heeft. Afge beeld model: Buderus economatic. Onderhoudskontrakt Verwarming Kris heeft ook nog een onder houdskontrakt. Bedoeld voor banken, scholen, bedrijven, appartementen. Het kontrakt biedt een niet onaardig aantal voordelen en waar borgen. We proberen even te resumeren: een maal per jaar een volledig onderhoud van de installatie: tweemaal per jaar een nazicht in de periodes die de klant zelf heeft bepaald en alle herstellingen worden binnen de 24 uur uitge voerd. Wanneer het tot de mogelijkheden be hoort zelfs een heel stuk vroeger. Het kontrakt kan worden aangepast aan de noodwendigheden. Het loont beslist de moeite om het ook daar eens over te hebben bij een bezoek aan de vernieuwde toonzaal. Er wacht U trouwens een uitermate vriende lijk onthaal. Ook al komt U maar eventjes langs om een defekte kraan te laten herstellen, om een kleinigheidje, of vraagt U iemand te, sturen om uw dak waterdicht te maken. Het kan allemaal bij Verwarming Kris. Daar zorgt men er wel voor dat U de koude dagen warm en vooral uitermate zuinig doorkomt. Verwarming is een zaak van U en een specialist, van U en Verwarming Kris dus. Keuken en badkamer Naast de kachels, biedt verwarming Kris nog heel wat meer. Bijvoorbeeld voor de keuken: ijskasten, diepvriezers, afzuigkappen. Ze wor den door de eigen mensen keurig ingebouwd en wat meer is: de deuren van de apparaten gaan mooi mee met de kleur van de keuken. De afwerking is meer dan prima te noemen. Bij dit lijstje moet men ook de kookfornuizen rekenen. Eenvoudig te bedienen toestellen die berekend zijn op een gebruik voor het hele gezin. Dat wil zeggen: geen extravagante din- alle gas- kolen- mazoutvuren - houtkachels - allesbranders - inzethaarden kookfornuizen - dampkappen frigo's - diepvriezers boilers - badverwarmers op gas en elektriciteit inbouwtoestellen ontkalkers - wasmachines centrale verwarming en sanitair - plaatsing en alle herstellingen schoorsteenvegen onderhoud van c.v. ketels - boilers enz... mini-chauffage onderhoudskontrakten verwarming voor appartementen - banken - scholen Openingsuren Maandag gesloten donderdag 9-12 14-19 u. vrijdag 9-12/ 14-19 u. d,nSda,9 IMZ'T 9*12 14-19 u. woensdag 9-12/14-19 u zondag gesloten Wat te denken van vloerverwarming, bijvoor beeld en is een dergelijke verwarming wel geschikt voor elke woning? Kan men het stellen met een mini-chauffage en welke resul taten biedt dit systeem? Op het vlak van centrale verwarming is Verwarming Kris bij met de laatste nieuwigheden. Dat voelt een zaak met naam en faam zich ook verplicht. Ther- mostatische kranen bijvoorbeeld zijn geen zeldzaamheid meer, maar ook hier schuilen nogal wat verschillen. En dan zijn er de herstellingen. Die moeten sowieso door een deskundige worden uitge voerd. Het afstellen van een brander is een delikate zaak en die mag men alleen maar toevertrouwen aan een vakman. Het al dan niet zuinig verbruik van de hele verwarmingsin stallatie is nauw verbonden met dit afstellen.

De Voorpost | 1984 | | pagina 28