COMAR SPORT T(ïï Volgend jaar kaviaar i lüs KNIP UIT 20% 30% Nationale Comar Sport: PRIJS eo SERV1VE absolute voorrang De Voorpost - 20.4.1984 - 29 De Voorpost 2EÊP-EN het dan ook spijtig dat hij geboekt werd voor een toch onnozele overtreding op Cre- masco, een man die zelf op dat gebied niet aan zijn proefstuk LOKEREN-SERAING 2-0 Evenmin als Nico Claesen. van wie wij andere dingen ver- In de Sint-Niklase wijk Tereken staat een grote zuil, met daaraan twee kilometerslange bakjes en^t^rate^afparmerf armen. De ene loopt naar Daknam, en de andere naar Freethiel. Dat is de Wase Bijwijlen kon je zien dat hij voetbalbalans. Het steunpunt staat in de Wase hoofdplaats, en op de twee weegvlakken talent heeft, en de rest van de liggen de voetbalprestaties van Lokeren, en in de andere juist, ja, die van Beveren. Luikse ploeg ook. maar zonder By na het hele seizoen heeft de balans doorgeheld in het voordeel van Schönberger en Co, Pomini bleek Seraing slechts maar nu de laatste tijd zyn het precies de bijna afgeschreven Sportingers die nog enig een doorsnee-elftal te zijn. met gewicht in de schaal werpen. En blijkbaar gaat het een ten koste van het andere, en 8oeie doelman en een paar kunnen beide Wase klubs zelden tegelijk schitteren. 1 originele sP''sen- Een verdiende zege van Nu is het blijkbaar de beurt te vroeg hadden afgeschreven, nog. de man die Manchester Sporting dus, met een docl- van Lokeren. dat zijn tweede Of hij nu voor zijn selektie of United groot maakte in de be- punt minder dan zou moeten, adem gevonden heeft nu de voor zijn handelswaarde vecht, kerfïnale tegen het toen «on- want waarom het eerste doel- prijzen verdeeld zijn. Maar het blijft gelijk, maar de laat- overwinnelijke» Benfïca Lissa- punt afgekeurd werd blijft ons kom. het nog niet vaak ver- ste weken toont hij zich weer bon? Vooral als hij de bal net een raadsel. De bal kwam im- wende publiek lust ook wel dé grote voetbalbelofte. Het iets te ver van de voet schijnt mers van de verdediging terug, wat en daar hebben Van der doelpunt dat hij in de tweede te laten gaan, en hem dan toch dus buitenspel lijkt onmoge- Gijp en zijn konfraters wel helft maakte was dan ook het nog op het laatste ogenblik lijk. Lokeren - Seraing: Somers weegt direkt zwaar door op de verdediging, (ds) Dank zy de 7-2 zege op Sint-Gillis-Waas heeft Pimpernel zich tot nationaal kampioen gekroond in de NOMB- kompetitie. Nadat de Zeienaars al in 1982 de Beker van België veroverden hebben zy thans deze meest begeerde titel aan hun erelyst toegevoegd. Voor de gloednieuwe kampioenenploeg is de kompetitie echter nog niet voorbij, vermits hen nog een spannende halve finale wacht in de bekerkompetitie met een verplaatsing naar Sint-Gillis-Waas, dat in de Zeelse sporthal een sterke indruk naliet. De dubbelslag blijft een reëel objektief, dat tegelijk een uniek feit zou zijn in de NOMB-annalen. Voor Pimpernel gaf deze beslissende zege alvast een ideale aanleiding om dit eerste sukses uitbundig te vieren. Pimpernel is de tweede balfans dit prestigieus vijftal in unieke prestatie gezorgd. Met Zeelse ploeg die erin slaagde een onvervalste favorietenrol. zijn 223 goals heeft het een nationaal kampioen te wor- «Wij hadden ons enkel een onwaarschijnlijke hoogte be den. Oud en Nieuw Van Dam- plaats in de top vooropge- reikt in nationaal verband. Piet me deed hen vorig seizoen dit steld,» aldus voorzitter Van Abbeel benadert zelfs de kaap huzarenstukje voor. Het zesde der Straeten. «De ambitie van de honderd. Het grote seizoen van Pimpernel is een daarvoor hadden wij wel, maar aantal doelpunten heeft onte- In 1978 de titel was voor de klub geen gensprekelijk bijgedragen tot must. Wij kregen plots deze het spektakel dat Pimpernel toegeschreven bood, zodat zij telkens op een e dit hadden ruim publiek mochten aan- bare invloed hebben op prestaties van de ploeg». voltreffer geworden, traden zij tot de minivoetbal- sport toe. Onder de naam vedettenrol Toyota debuteerden zij in de zonder dat ZMVK en haalden er een der- gewild. spraak maken. De eerste wedstrijd tegen «Met de aanwerving van Beker van België Vrijdagavond was er begrij pelijk veel entoesiasme in sporthal VHVD toen Pimper nel rustig won van zijn tegen stander. Zonder De Kegel en Coles liep het ditmaal niet van een leien dakje hoewel de sko- re afgetekend was. Een sup porterskolonie van ongeveer Lokeren - Seraing: .M'Buyu debuteerde schitterend met een dribbelen heeft hij blijkbaar ook niet veel problemen, (ds) voor gezorgd. En wij noemen verdiende orgelpunt op een wel degelijk Van der Gijp, door Mommens geschreven want de Nederlander doet ons partituur. Om het wat minder in zijn beste ogenblikken Lar- gezwollen te zeggen» hij speel- sen totaal vergeten. De inven- de goed,. En misschien ben ik tiviteit en de wilskracht waar- de enige met die indruk, maar mee hij zich soms tussen twee. zijn manier van spelen doet me drie spelers doorwerkt, geven een beetje denken aan de gro- iedereen te kennen dat ze hem te George Best. Ken je hem de plaats binnen, om het jaar daarna zelfs tweede te eindi gen met als nevensukses de langste reeks zonder neder laag. In 1980 schakelde Pimpernel over naar de nationale kompe tities en startte in derde natio nale. Het was het begin van een sukscsvollc loopbaan ver mits zij telkens met een tweede plaats promoveerden om in se ptember 1980 al in de hoogste reeks te starten. Intussen had het in het voorjaar 1982 ieder een al met verbazing geslagen toen het de finale bereikte om dc Beker van België. Pimper nel kreeg het thuisvoordeel toegewezen en het Gentse Concordia werd verslagen in een tot in dc nok gevulde Zeel se sporthal. Tot de ploeg be hoorden toen Franqois Mi- chiels, André Maes, Robert ON Van Damme kwam hard Abbeel en Berkers hebben wij 300 man gaf de nieuwe kam- Van Dorp, Paul De Kegel. aan. Wij kregen een 10-4 te duidelijk op de aantrekkelijk- pioen een staande ovatie. Voorzitter Rob Straeten (gvw) De nieuwe nationale kampioenen van Pimpernel met vrouwen, supporters en schuimwijn. (gvw) doelpunt. Om een mannetje te Rudi Bruggeman, Eddy Van slikken. Op dat ogenblik be- heid gemikt.» legt Bob uit «Deze titel is een fantasti- «Ncem daarbij een supersnelle sche beloning voor de spelers Paul De Kegel en dan heb je én het bestuur,» verklaarde de Stilaan is de ploeg dan ge- een voorlijn die heel vlot Pimpernel-voorzitter na af- skoort. Vooral op dc tegen- loop. «Als je ziet dat Piet Ab- stoot was de ploeg levensge vaarlijk Nochtans mogen we deze ti Imkeren - Seraing: Vujkov hield de springende Rocande bijna geheel uit de wedstrijd, (ds) rekupereert en meteen een tegenstander voorbij is. Wie ook zijn talenten bewe zen heeft de laatste weken is Patrick Van Veirdeghem. Hoewel hij geregeld zwaar aangepakt wordt laat hij zich nooit ontmoedigen, en hij le vert dikwijls originele passen en mooie voorzetten uit bijna onmogelijke situaties. Rony Somers speelde slechts één helft, maar zijn inbreng was duidelijk. Anders valt het ge wicht van het middenveld voor het grootste deel op de schou ders van Mommens, maar de zelfzekere nummer acht heeft weer systeem in de wanorde gebracht. M'Buyu kwaih op in de tweede helft en speelde een goeie wedstrijd. Hij had daar bij het geluk om een doelpunt te maken in deze voor hem toch uiterst belangrijke proef. Terloops merk ik op dat de hoekschop door Van der Gijp op zijn hoofd geschilderd werd. Kunstwerk. In de verde diging blonken nog twee man uit. namelijk de eeuwig be trouwbare James Bett, die een halve ploeg waard was en vori ge zondag speciaal ook de Joe- goslaav Vujkov. Als er in Bel gië in plaats van de gouden schoen een dito hoofd gekozen werd, dan stond hij zeker op de eerste rij. Iedereen weet dat Bocande zeker geen beginne ling is. maar hoe de reggae- man ook draaide en keerde, qua veerkracht schoot hij toch te kort tegen dc attente Zuid- slaviër. Wat bewijst dat je niet noodzakelijk Latijnsamcri- kaans of Afrikaans bloed in je aderen moet hebben om je lichaam in allerlei bochten te kunnen wringen. Wij vonden Puyvelde en Paul De Waele. sefte iedereen dat het niet van Het eerste seizoen van de een leien dakje ging lopen nationale bekerhouder be- Stilaan is de ploeg dan g perkte zich tot een plaats in de groeid. Er werd met meer in- middenmoot. De ploeg had af zet gespeeld terwijl de samen- te rekenen met veel gcbles- hang tussen de spelers iedere seerde spelers en een aantal week verbeterde. Het mdivi- geschorsten zodat slechts een dueel talent kreeg zijn plaats in iel niet enkel toeschrijven zevende plaats bereikt werd. een groep kameraden die be- het opportunisme van onze v seften dat ze moesten samen- spitsen. Ook de defensie heeft vedettenploeg werken om iets te bereiken. Te enorm gewerkt. Van den Dun- beel vandaag zijn eerste grote bekroning meemaakt na een deigelijke suksesrijke loop baan. dat zegt toch alles. Wij hebben er volledig naar toe geleefd, week na weck, nadat wij rond de nieuwjaar- Voorzitter Bob Van der Zottegem is de beslissing van gen was de ideale man om speriode herfstkampioen wer- Straeten was van oordeel dat de kompetitie gevallen, toen vanuit de verdediging over te den. Het is een enorme perio- met de ploeg iets moest gebeuren om de kern zo sterk mogelijk te maken met het oog op enig sukses. In het tussen seizoen werd Piet Abbeel, mi nivoetbalier bij uitstek, gekon- trakteerd samen met Jan Ber kers, een tweede doelpuntcn- fabrikant. Voor de verdediging liet Pimpernel zijn oog vallen op Norbert Van den Dungen uit de Appelse kernreeks. Toen dit alles bekend werd kreeg het new look-Pimpernel vlug een vedettenrol toebe deeld en dropten de minivoet- wij daar met 3-8 gingen zege- schakelen naar de tegenaan- de van stress geweest, vermits vieren. Dat wij er steeds ge- val, terwijl John Coles en Ro- elke ploeg di bel gemotiveerd bert Van Dorp ook onmisbare schakels waren in het team. staan hebben in de verschillen de topmatchen hebben wij be- maar langs de andere Als laatste maar niet de minst kant hebben wij ook de nodige verdienstelijke zwaai ik graag dosis geluk gehad. De ploeg doelman Rudi Bruggeman eni- telde omzeggens geen gebles- ge lof toe. Hij heeft zich vol- seerden noch geschorsten, wat gens mij ontpopt tot de beste zeker een belangrijke rol heeft doelman uit de NOMB-reek- gespeeld bij de afloop van de sen. Tegen Sint-Gillis-Waas tussen de lijnen kwam tegen de leider. Aan Sint-Gillis-Waas heb ben we zeker geen gemakkelij ke klant gehad. Een stevig team dat wij opnieuw te be kampen krijgen in de halve finale voor de Beker van Bel gië. Ook voor deze eindzege zullen wij ons honderd procent inzetten, maar voor het ogen blik is ons seizoen al geslaagd. Indien wij ook dit sukses kun nen verwezenlijken is de triomf volledig. Een dubbels lag is tot nu toe nooit voorge vallen in de NOMB. De wed strijd met Sint-Gillis-Waas is een duel tussen twee potenti ële winnaars, dat alle kanten uitkan. Met een Piet Abbeel in de rangen blijft echter alles mogelijk. Enkele van zijn nummertjes zijn voldoende om de zaak in voordeel te be slechten (a.j.z.) titelstrijd.» Spektakelploeg Pimpernel heeft wat het aan tal doelpunten betreft voor een heeft hij ons zelfs op voor sprong gehouden. Het zijn mo menten die niet altijd even spektakulair overkomen bij het publiek, maar een onmis- Schoolstr. 54 Koolstr. 159 AALST Tel. 053/21.25.56 Met Comar spoil slaat U steeds een ACE!!! Alle tennisraketten Nog verschillende (niet mid-slze) Gratis instruktieboekje Gratis hoes. J Nummer vijf van Piet Abbeel zit erin, en Pimpernel ii (gvw). i definitief kampioen van België SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.4160 VOETBAL ZAALVOETBAL - Maar laat ik niet vitten, want de wedstrijd werd onbe rispelijk geleid door scheids rechter Ponnet die Schoeters in extremis moest vervangen. En zo hard als hij uitgejouwd werd bij het afkeuren van het eerste doelpunt, even luid ruchtig werd hij toegejuicht toen hij het advies van de grensrechter volgde bij het tweede. Ook geen job voor zwakke persoonlijkheden, scheidsrechter zijn. Wie we niet gezien hebben was Swat Vander Elstr maar dat is geen nieuws. Gelukkig lijkt de opvolging verzekerd met de aankomende talenten De Wachter, Van Raemdonck en de gebroeders M'Buyu om slechts enkele namen te n.-j- men. Met zo'n mannen eten we volgend jaar misschien Eu- Lokeren - Seraing: René Van der Gijp was weer eens de bezige bij van het Sporting-team ropese kaviaar. (ds).

De Voorpost | 1984 | | pagina 29