Sprekende cijfers Waardige kampioenen Een gouden doelpunt van Verheyden Op de rand van de afgrond Bijna gered Nog één keer winnen Doelpunten na de koffie Onkenbare thuisploeg Op volle toeren 32 - 20.4.1984 - De Voorpost (3'Provinciale SK OVERMERE - RC GENTBRUGGE: 4-0 VOETBAL HAASDONK - STEKENE: 0-3 Tegen de zeer snelle start van Overmere zouden veel ploegen zyn ondergegaan. Zo ook het degraderende en zwakke Gentbrugge dat al na twee minuten op achterstand kon zyn gekomen, maar dit was maar uitstel van exekutie, want in de derde minuut was het al zover. Een snelle doorbraak van Franky Schepens op rechts die een splytende voorzet weggaf naar de goed gevolgde Dany Fiers, en tegen die knal zouden de beste doelmannen zyn bezweken. 1-0 dus en Overmere bleef maar komen. Op de zesde minuut weer zo'n aanval, ditmaal met Fernand Buysse met een schot dat eigenlijk een voorzet bleek te zijn. Een Gentbrugse voet deed de bal afwyken en 2-0. De verdedigers van het moedi- se er als de kippen bij om met stond. In extremis kon hij in ge maar aangeslagen Ge- een prachtige volé een schicht hoekschop tippen Daarna ntbrugge waren dus niet aan af te vuren die de bezoekende zakte het spelpeil zienderogen kermissen toe. Gelukkig voor doelman alleen kan gehoord waarbij Gentbrugge af en toe hen lieten de Boerenknjgjon- hebben zodat hij wel van geluk gevaar kon scheppen, vooral gens het tempo wat zakken, kon spreken dat hij zich niet in bij stilliggende ballen maar zodat ze ook eens sporadisch de baan van de bal bevond, echt kombinaties kwamen er konden uitbreken zonder ge- wat hem zeker veel pijn en niet uit, wat de bezoekende vaar, want de lokalen bleven zweet heeft bespaard bij der- trainer deed beslissen twee heer en meester en de bezoe- gelijk kontakt. 3-0 dus! vervangingen door te voeren kers moesten dus de wil van de Overmere vond het toen wel- die hem slecht bekwamen, sterkste ondergaan. letjes en liet de tegenpartij ook Wanneer een speler zich ver- Het lokale publiek kon dus wat stoeien maar echt balvaar- wondde en het bezoekende genieten van toch wel aantrek- dig bleken ze toch niet te zijn. team het verdere verloop kelijk voetbal, zeker langs de Toch waren ze af en toe wel moest afhaspelen met tien kant van de thuisspelers, want eens gevaarlijk bij vrije trap, dit op de 23ste minuut. Een- de doelpuntenhonger laaide maar echte doelkansen konden maal konden de bezoekers zich weer op. Het tempo schoot de ze niet scheppen en met een echt gevaarlijk aanmelden hoogte in, wat Gentbrugge achterstand van 3-0 waren ze maar daar was dan de lokale deed kraken want weer ston- aan de koffie toe. doelman om het gevaar te ke- den ze machteloos. Toen Fran- De tweede speelhelft die al ren, waarna Franky Schepens, ky Schepens (hij opnieuw) uit- even mooi begon met een ver die toch wel een goede wed- brak en nogmaals een voorzet schot van de lokalen op de strijd speelde, de eindstand weggaf om van te snoepen, eerste minuut, waarbij de por- kon vastleggen. 4-0. was de aalvlugge Fernand Buy- tier toch wel te ver uit zijn doel (D.W. Zondag hebben de messenvechters dan toch zekerheid gekregen over de titel. Die werd afgedwongen op een overtuigende wijze tegen een formatie die zelf de jongste weken in betere doen was, maar nu zonder enig verweer bleef. By de mannen van speler-trainer Van Goethem was Mark Vereecken eindelijk nog eens in grote doen. Mark kreeg dan ook de nodige vrijheid en maakte daarvan dankbaar gebruik om kwistig met goeie passen te strooien en konstant druk uit te oefenen op de lokale verdediging. SK Overmere - Gentbrugge: Fernand Buysse (met brilspurt naar zijn tweede treffer, (jj) KRUIBEKE - BUGGENHOUT: 0-1 De bezoekers, in grote punten- nood, waren naar Kruibeke gekomen om te winnen. Dat dat echter niet van een leien dakje zou lopen, stond al bij de aanvang vast. Kruibeke is immers nog steeds in de run ning voor de tweede plaats die via een eventuele eindronde nog aanleiding zou'kunnen ge ven voor promotie. Twee gemotiveerde ploegen dus aan de aftrap, en het spel- beeld was dan ook in die zin. Beide partijen gaven mekaar geen krimp toe. Doelkansen waren dan ook erg zeldzaam en toen we diep in de tweede helft zaten spekuleerde men dan ook voornamelijk op het punt dat binnen bereik lag. In de laatste minuut kreeg de thuisploeg echter het deksel op de neus want na een Buggen- houtse vrijschop werd de bal slechts weggeschopt, en de op portunistische Verheyden had geen moeite om de Buggen- houtse falanx nog aan de zege te helpen. Gouden punten natuurlijk voor de Spartanen die zondag echter andere katten te geselen hebben, want dan reizen ze naar kersverse kampioen Ste- kene, dat zijn thuispubliek al vast een knalverrichting zal willen aanbieden. Kwestie van alvast wat reklame te maken voor volgend seizoen in twee de provinciale. Kruibeke van zijn kant ziet de tweede plaats nu misschien wel definitief ver loren gaan, al ging Baasrode met zware 4-0 cijfers de boot in bij De Klinge. Afwachten of de groen-witten zondag, uitge rekend bij Baasrode zelf, toch nog de tweede stelling kunnen opeisen. (yel) Bekijken we even de doelpun ten: in de 20ste minuut kwam een hoge bal van Schaep in het centrum van de verdediging terecht. Regi Van Acker ont zette slecht en zo mocht Mark Vereecken binnentrappen. Even voor de pauae "gleed thuisverdediger Stevelinck uit en dat stelde Patrick De Boom in staat om naast keeper Van Moeseke in te kegelen. In de 55ste minuut kreeg (voor zover mogelijk) de skore haar defini tieve vorm omdat De Boom weer ongehinderd kon uitbre ken en William Merckx de voorzet op maat kon in koppen. Na afloop waren de plaatselij ke klubverantwoordelijken zeer eenstemmig in hun beoor- deling: Red Star was inder- daad nooit in de match. En dat is eigenlijk slecht te begrijpen als men weet dat de Haasdon kenaars nog geen zekerheid hebben over hun behoud. Ze staan momenteel met slechts twee punten meer dan Opstal en Buggenhout afgedrukt en dat alles met nog twee wed strijden te spelen. Zondag rei zen de mannen van trainer Piessens naar Excelsior en of daar de definitieve redding kan bewerkt worden is wel een heel grote vraag. Stekene trekt zich van deze zorgen geen snars meer aan en kan met het vooruitzicht op promotie mis schien nog een feestje bouwen zondag aanstaande thuis tegen Buggenhout. M.N. SK Overmere - Gentbrugge: Danny Fiers knalt het eerste doelpunt binnen, (jj) OPSTAL - BUGGENHOUT 1 -1 Eendracht Opstal heeft tegen Berlare wel een punt gewonnen, maar dat heeft Mark Willems en zyn maats geen stap dichter gebracht. Integendeel. Door de winst van enkele andere bedreigden, is Opstal op de voorlaatste plaats beland. Vermits twee ploegen zakken, zit Eendracht op dit ogenblik virtueel in vierde provinciale. Dat het zo ver is gekomen, is de schuld van de spelers. Zij hebben in het verleden al te veel punten te grabbel gegooid. Het bestuur kan niets worden aangewreven. Die mensen hebben het beste van zichzelf gegeven om de spelers zo gunstig mogelijk te stemmen. Onbegrijpelijk dat dit niet naar waarde werd geschat. Even onbegrijpelijk in dat op- zijn geschorst, en bovendien is de Eendrachters. Ook Berlare zicht, is de houding van Ste- het niet geheel zeker dat Dirk heeft nog een paar punten no- faan De Waegeneer. Hij stuurt De Maerschalck volledig her- dig om zeker in derde provin- zijn kat en is ontevreden om- steld zal zijn. Het worden dus ciale te blijven, dat hij in een recente wedstrijd nog twee bange weekends voor EDM werd vervangen. Is het soms niet normaal dat een oefen- meester een aanvaller, die het hele seizoen niet eens skoort, vervangt door een andere speler? In de eerste helft skoorde Op stal langs Dirk Wauters. Een dracht heeft toen nog kansen gekregen om een afstand met de tegenstander te realizeren. In de tweede helft liet o.a. Dirk De Maerschalck een reu zekans onbenut. Opstal heeft uiteindelijk een punt moeten prijsgeven. Een strafschop voor een overtreding van doel man Van der Jeugt, werd door André Lion binnengeschoten. Aan de objektiviteit van scheidsrechter Albert Van Leuven werd bij Buggenhout getwijfeld. Hij zou meer lokale overtredingen hebben bestraft. In ieder geval is er voor Opstal geen andere keuze meer dan de twee overblijvende wed strijden te winnen, en te hopen dat andere ploegen struikelen Zondag moeten ze Grember- gen bekampen. Pierre Van °P8talBerlare-Mol (O) kopt net over het doel. (vht Handenhove en Mare Willems «ALLO - OUDEGEM: 1-0 De zege (totaal onverhoopt stelde men bij de thuisploeg) geeft SK Kallo wel weer gun stige perspektieven voor vol gend seizoen. De Polderjon gens hebben nu nog maar één puntje nodig om zich wiskun dig zeker te kunnen stellen van het behoud in derde provincia le, en dat kan er zondag al zijn met de verplaatsing naar Ber lare, dat echter de punten nog harder nodig heeft dan de Waaslanders Daar zal span ning dus alvast troef zijn. De wedstrijd van vorige zon dag was eigenlijk maar een mager beestje. De bezoekers, berucht om hun snelle spitsen, konden van hun gevreesde wa pen nooit gebruik maken en Haasdonk - Stekene: Vereecken slalomt door de verdediging van de panikerende lokalen, en geeft een pas naar Merckx. (dw) bij de thuisploeg is men aan de onmondigheid vooraan reeds gewoon geraakt. Toch zouden de Polderjongens vlak voor de v,S!H,^H,\00rS,pr0n8 WAASMUNSTER - EXCELSIOR: 3-1 Verdoodt trapte een vrijschop, waarop de Oudegemsc doel- Ondanks de afgetekende zege een voorzet van Van Buyten man zich miskeck. De goed tegen het Sint-Niklase Excel- afronden en even later stond gevolgde Picavet hoefde sior mag Sparta Waasmunster Van Bossche achter het kanon slechts binnen te trappen er nog niet zeker van zijn ook om 2-0 aan te tekenen. Na de koffie trok de thuisploeg volgend jaar in 3C Provinciale Kort daarop (we speelden nog dan een waar ijzeren gordijn te voetballen Er zijn immers geen halfuur) was het opnieuw op, waartegen Oudcgem niet nog 2 wedstrijden te spelen en Van den Bossche die de bezoe- het gepaste middel vond. met 2 punten voorsprong op de kende doelman het nakijken De zege bleef meteen in het voorlaatsten Opstal en Bug- gaf. Waasland en Oudegem ziet genhout, die beiden punten- De thuisploeg nam wat gas door deze nederlaag de tweede winst boekten, is alles dus nog terug en dat liet de bezoekers plaats voorgoed aan zijn neus mogelijk. toe in de wedstrijd te komen, voorbijgaan. Tegen Excelsior namen de Op strafschop kwamen ze zelfs (yel) rood-witte Hcidcjongens een tot 3-1 terug. blitzstart. Van Cleemput kon Na de koffie gingen de groen- zwarten op die weg door om verdediging hield de rangen HERDERSEM 1 - NIEUWERKERKEN 1 gesloten om zodoende de mar ge van 2 doelpunten netjes te behouden. Voor Waasmunster wordt zon dag een erg belangrijke dag Bij hckkesluiter Boonwijk. al wekenlang veroordeeld tot de gradatie naar vierde provincia le, kunnen zij hun behoud ver zekeren. Winst volstaat. Ex celsior van zijn kant heeft wis kundig gezien ook nog een puntje nodig om het behoud te verzekeren en daar kan men zondag thuis tegen Haasdonk reeds voor zorgen. De rood gelen moeten echter winnen. Daar valt dus 't een en 't ander te verwachten. (yel) Herdersem en Nieuwerkerken hebben elkaar geen vin toege geven in een duel waarin ze gelijke verdiensten hadden. In de eerste helft viel er echter weinig te beleven. De thuis ploeg trad voorzichtig aan om toch een punt te veroveren. Met die gedachte in het achter hoofd kon het moeilijk een steengoeie eerste helft wor den. Nieuwerkerken van zijn kant speelde duidelijk een ein- deseizöenswedstrijd. De be zoekers spanden zich nauwe lijks in om de skore open te breken. De beginstand werd dus ook de ruststand. In de tweede helft werd er doorgaans met meer inzet en ijver gestreden. De bezoekers kwamen vinniger voor de dag en dit zette de thuisploeg aan om over te schakelen naar een hogere versnelling. Het resul taat bleef niet uit. Nieuwerker ken klom op voorsprong langs Stecnhoudt. Het bedreigde Herdersem vocht echter terug met hand en tand. De thuis ploeg kreeg was het recht op had. De lokalen kwamen terug langs Patrick Arijs en behaal den alzo een punt van goud- waarde tegen een ploeg die een zeer verdienstelijke wed strijd achter de rug had. Nieuwerkerken blijft vastge roest op de derde plaats van de ranglijst terwijl Herdersem quasi zekerheid heeft verwor den omtrent het behoud ir derde provinciale. GD t BURST - VLIERZELE 1 -5 (2'Provinciale BfOOdHOCHgB ZfigB HEIKANT ZELE-KEMZEKE 3-1 Ondanks ten weiniij bemoedigende start hebben de Zeienaars uiteindelijk toch de lakens naar zich toe getrokken. Een zege die achteraf broodnodig bleek te zijn vermits er aardig «at is geknokt in de onderste regionen van deze afdeling. Heikant is met zijn 27 punten beslist nog niet op het droge en ook dit is een unicum in de strijd tegen de degradatie. De Kemzekenaar Stre- Dc Wilde belandde bij De Co- doelman Van Heckc tot enkele mersch zorgde op dc vijfde ninck die doelman Aendenhof knappe intercepties. In plaats minuut voor een koud stortbad verschalkte met eén doelpunt van 2-2 werd het nog 3-1 in de toen hij een doorbraak van De als resultaat. Na een halfuur slotfazc van dc wedstrijd. Na- Maeyer suksesrijk met het kon het zelfs 2-1 geworden zijn dat Van Heckc een prachtsave hoofd kon bewerken. De be- toen Van Doorsselaere een te kende op een poging van Calle zoekers lieten zich niet onbc- korte terugspeelbal van Van bediende Van Doorsselaere tuigd. De thuisploeg had ook Hecke onderschepte maar zijn ploegmaat Dc Coninck geluk toen de ref voor straf- naast besloot. met een voorzet en die schoot schop had gefloten, maar het Heikant kwam na de pauze nummer drie tegen de touwen, advies van zijn lijnrechter toch op voorsprong wanneer Verdiende zege voor dc volgde die een voorafgaande De Coninck op de 61ste mi- thuisploeg die zich na een aar- fout aanwees. Meteen waren nuut een vrijschop van Van zeiend begin uitstekend her- de lokalen bewust van dc ernst Poucke met het hoofd verleng- pakte en blijk gaf van de nodi- van de situatie en dit leidde de de. Kcmzeke kwam via de ge wilskracht om het doel te gelijkmaker in langs Erik Van tegenaanval nog vevaarlijk op- bereiken. Doorsselaere. Een voorzet van zetten en dwong de Zeelse (ajz) Burst wil in de slotfase van de kompetitie alvast het behoud in derde provinciale verzeke ren. De ploeg leverde een be hoorlijke eerste ronde, terwijl de tweede niet veel meer voor stelde. Daardoor kwam de ploeg vrij verrassend in kon- takt met het verschijnsel de gradatie. Een puntje in dc laat ste tiercé zou moeten volstaan om zekerheid te verwerven. Tegen het gereputeerde Vlier- zele kreeg Burst een nieuwe kans. Het ontbreken van enke le kernspelers zou het voor Burst alvast niet gemakkelij ker maken om hen te verslaan De thuisploeg kwam echter verrassend sterk aan dc start. Na tien minuten knalde Huls- bösch dc gastheren verdiend op voorsprong. Een vrij eigen aardig doelpunt was het waar bij de bal in het doel hobbelde na een drietal keer de grond te hebben geraakt Vlierzele bleef niet bij de pak ken zitten en pakte uit met zijn gekend en gedegen aanvals- spel. Tien minuten later zette Meuleman de bordjes gelijk. Dit was alles voor de eerste helft waarin de thuisploeg ge lijke tred hield met de bezoe kers die normaal kwalitatief hoger worden aangeschreven. In dc tweede helft verdween de thuisploeg volledig in de mist. Vlierzele dikteerde nu vrank en vrij dc wet en Burst werd naar de slachtbank ge voerd. In de 50ste minuut bracht Meuleman Vlierzele op voorsprong. Zes minuten later viel het doek over deze partij toen De Clercq het derde Bambrugsc doelpunt nette Vlierzele bleef komen en doel man Volkaert kwam alweer niet sterk voor dc dag bij het vierde doelpunt dit in de 65ste minuut langs De Concinck. Een kwartier voor tijd knalde De Cocnsel de eindstand op het bord. Burst verliest alweer een thuiswedstrijd met klank. Dc thuisploeg behoudt een voorsprong van twee eenheden op Moorsel. Sint-Antelinks en Okegem. Eén overwinning in dc partijen tegen Mcerbckc en Heldergem is nodig. Om dit te verwczclijken zal Burst alvast uit een ander vaatje moeten tappen. (G.D.T.) Opstal - Berlare: Van der Jeugd (O) verliest de bal. (vh) Met slechts negen spelers thuis BAZEL - GREMBERGEN: 1 -2 Twee ploegen die omzeggens niets meer te winnen of te verliezen hadden, al wil men in Bazel nog wel aanspraak ma ken op de tweede plaats, en dit op 3 wedstrijden van het kom- petitieslot. De ingrediënten zou je' zo zeggen voor een rustig partijtje lentevoetbal. De zon was immers van de partij. Wie met deze idee naar het veld was gekomen kwam wel even bedrogen uit want Bazel- Grembergen werd een ordinai re trek- en duwpartij waarbij de scheidsrechter om de ha verklap moest ingrijpen om de gemoederen tot bedaren te brengen. Wat de spelers mag bezield hebben om er nog op zo'n manier in te vliegen mag joost weten. De bezoekers toonden zich op aanvalsvlak veruit de betere en dit werd dan ook in doelpun ten omgezet. In de eerste pe riode konden dc Wasc verde digers onheil nog voorkomen maar na de rust kon groen-wit wel twee keer skoren. Een dracht ging toen toch iets pro beren terug te doen en langs Danijs kwamen de mannen van speler-trainer Ruymbcke tot 1-2 terug. Verder raakten ze niet meer en bovendien werden Bressinck en Stucr voor Bazel nog van het veld gestuurd. Eindcscizoensmatch toch... (yel) Heikant - Kemzeke: Een mooie redding van de Kemzeekse doelman, (gvw) SK. KUNGE - BAASRODE: De grensjongens hebben er zondag ter gelegenheid van hun thuiswedstrijd tegen het tweede gerangschikte Baasro de een ware happening van gemaakt en dwongen met al leszeggende ruime winstcijfers een deugddoende overwinning af. De wijze waarop een en ander gebeurde was alleszins van bo- venstebeste kwaliteit en werd bepaald door het kwikzilveren spitsenduo Gino Franckaert en Danny Cockheyt. De blauw gele bezoekers hadden weinig in te brengen tegen het sterke spel van dc Sportkringcrs zo danig zelfs dat keeper Ferket zelden in gevaar kwam. Aan de overzijde brandde dc lamp echter konstant. Na een reeks knappe aanvallen kwam de thuisploeg op voorsprong na een egotrip van Cockheyt. Danny schoof naast doelman Van Keer binnen. Na een half uur werd dc skore verdubbeld door diezelfde Cockheyt. die nu een knappe aktie lanes 4,0 Reyns en Franckaert verzil verde. Met deze dubbele voorsprong stonden de oranjehemden in een gedroomde positie om de tegenstander te laten komen en zelf, waar mogelijk, te counteren. Dat was ook het spelletje in de tweede helft waarbij de Baasrodenaars ech ter te weinig aanvallende spits vondigheid in het offensief konden steken. Sportkring doelman Ferket maakte met grote klasse enkele dreigende pogingen ongedaan en de loka le aanvallers deden de rest. Op de 65ste minuut dikte Gino Franckaert aan en in de laatste minuten maakte Daniël Ferket de skore rond. Een verrassende maar welver diende zege meteen voor de jongens van trainer Bcylkens die daarmee oprukken naar een gedeelde vijfde plaats en zodoende het vooraf gestelde objeklief wel zeer dichtbij weten. M.N.

De Voorpost | 1984 | | pagina 32