ifWjtaii Dat geeft de burger moed Bikkelharde strijd om de puntjes Sparta Appels dicht bij de titel Tegen zo'n gemotiveerde ploeg konden ze niet op Thuisploeg herpakt zich na de rust MEDEWERKERS GEVRAAGD Braems' hartewens: benefietwedstrijd voor Maurits De Schrijver Opstal boven Vierde provinciale Waasland Status quo aan de top Stratenloop te Mere ^Provinciale STRAATJE STEKENE - GERDA: 0-5 Daar waar de groen-witten alle moeite van de wereld hadden om de weg naar de netten te vinden, verliep het zondag bij de verplaatsing naar rode lan taarn Straatje als vanzelf. Dat was dan wel te danken aan een bijzonder sterke tweede helft want na de eerste vijfenveertig minuten was het nog maar 0-1. In de eerste periode hielden de Stekenaars gelijke tred en kwamen ze zelfs aan evenveel kansen toe als de bezoekers. Gerda had op dat moment dui delijk last van zenuwen en blonk uit in slechte passen. Toch moest de lokale keeper bij de pinken zijn toen in de 10de minuut een goeie aan- valsbeweging tussen Barthier en Van Cleemput door laatst genoemde secuur werd inge kopt. Verder besloot Pros Bar thier nog eens op de paal en keerde de rust bij de bezoekers weer in het derde kwartier. Toen viel ook het doelpunt door toedoen van De Bruyne. Dirk ging zijn kans met een ver schot en daarop zat dan weer zoveel zijwind en effekt dat de Stekense portier op een ver keerd been stond en kansloos bleef. Na de pauze stak Gerda vast beraden van wal en domineer de de hele tijd. Dat bracht een pak kansen mee, waarvan er geregeld werden benut. Yvan Barthier tekende algauw num mer twee aan en wanneer de oudste Barthier (Pros dus) nog eens doordrong werd er een strafschopfout op hem begaan. De Wilde zette die strafschop om. Daarna was het de beurt aan Mark Heirbaut om een sterke kollektieve aanval af te ronden en de vijf werd volge- maakt na een knappe aktie van de 16-jarige invaller Luk Gor- rebeeck. Zijn doorstoot op links werd bekroond met een prima voorzet welke door Guy Van Cleemput werd ingekopt. Deze ruime en verdiende zege betekent vanzelfsprekend een prima opkikker voor het mo reel en dat in het vooruitzicht van de beslissende wedstrij den. Het duel om de titel met Sombeke en Kïeldrecht blijft immers boeiend. Zondag moet de laatste thuiskarwei tegen Verrebroek alvast gewonnen worden en gelukkiglij k kan dat met dezelfde zegezekere for matie als zondag. Aan voorzit ter Keppens en de zijnen nu de taak om werkelijk te bevesti gen dat men de titel waard is. M.N. VOETBAL De Voorpost - 20.4.1984 - 33 DAMESVOETBAL i Wilskracht Gijzegem. (per) GIJZEGEM - BAMBRUGGE 2-1 Het is een harde strijd gewor den tussen Gijzegem en Bam- brugge, dit vooral tijdens de tweede helft toen Gijzegem de puntjes thuis wilde houden. De thuisploeg heeft alle mid delen moeten aanwenden om een fel verzwakt Bambrugge eronder te houden. Gijzegem, gedreven door de wind, trachtte de Bambrugge defensie onder druk te zetten met hoge en verre voorzetten. De bedoeling was duidelijk; vlug skoren. Bambrugge. zon der de gekwetsten Vagenende en De Groot en de geelge- schorsten Van Cauter en De Vuyst bood echter goed weer stand. De bezoekers klommen zelfs op voorsprong in de 11de min. via Manu Janssens. Racing was erg gevaarlijk in de tegenaan val en de thuisploeg mocht zich gelukkig voelen in het doel te beschikken over een ervaren De Koster om verdere averij te voorkomen. Hij hield Gijze gem in de beginfaze overeind. Gijzegem kon echter vl,ug ge lijkstellen. Drie minuten daar na kon Mischoten een flater in de Bambrugse verdediging af straffen. De partij was zowel qua stand als spelbeeld gelijk- opgaand geworden. Toch ble ven de bezoekers de gevaar lijkste ploeg voor het lokale doelmond. Net voor de rust namen de gastheren zelfs voor sprong. Opnieuw was Mischo ten op de afspraak om in te tikken. Na de rust was Bambrugge de beste ploeg. De bezoekers ge noten nu Dame Fortuna aan hun zijde stond. Toch moesten ze het onderste uit de kan te halen om de puntjes thuis te houden. Het lukte, wel ten koste van een uitsluiting en vier boekingen. Dankzij deze overwinning is Gijzegem zo goed als gered en bij Bambrug ge was men ondanks de neder laag vrij tevreden. De debu tanten Jan Ottoy en Guy Ga briels hadden een bevredigen de partij gespeeld. Dat belooft voor de toekomst. Htikant-KemzekeRoger De Coninck skoort met het hoofd! (gvw) APPELS -OPDORP 2-1 Het gaat goed by Sparta Appels. Uitstekend zelfs. De vierde provincialer voert de rangschikking aan met een verschil van twee punten op zijn belangrijkste achtervolger Hofstade. Met nog twee wedstryden voor de boeg ziet het er dus opperbest uit voor Sparta Appels. De kans is groot dat ze na vier jaar verblijf in de onderste voetbalregionen, opnieuw promoveren. Sparta wordt door ingewijden als de beste ploeg van de reeks bestempeld. Voornamelyk tijdens de tweede ronde deed het een schitterende remonte. Trainer René De Man en zyn voetballers mogen fier zyn op wat ze tydens de afgelopen maanden hebben gepresteerd. Iedereen gunt Sparta Appels de titel. In derde provinciale zyn er meer derby's. Dat zal een gunstige weerslag hebben op de publieke belangstelling. Bovendien is het spelpeil in die reeks al hoger. Tegen Red Star Opdorp won zijn maats. Die jongen is naar (4e Sparta Appels verdiend. Dat mijn mening bekwaam om in wy|nCia|p de cijfers niet hoger opliepen is een hogere reeks te spelen. te danken aan de Opdorpse Wij hebben geen hoogstaande doelman Dirk Heymans. Die verrichting weggegeven. We Christiaens weer raak. Een leverde een uitmuntende ver- zijn gewonnen, en dat was het mooi doelpunt: Geert kontro- richting. Dat is trouwens ook belangrijkste in dit stadium leerde de bal, ging een tegen- de mening van de Appelse van de kompetitie. Opdorp stander voorbij en legde dan, klubleider, oud-speler en heeft na twintig minuten in de vanop de strafschoplijn, met lokaaluitbater Jules Van eerste helft geskoord. Daarop sukses aan. De Opdorpse doel- Hoorde. hebben wij een offensief ont- man had niet het minste ver- De ploeg van Racing Bambrugge. (per) BRUSSEL D. 71 - KAMILLEKES AALST: 2-0 Tegen een bijzonder gemotiveerde Brusselse thuisploeg, die een ereplaats in de rangschikking en een Finaleplaats in de Beker nog binnen bereik ziet, hebben de Kamillekes nooit de indruk kunnen wekken dat ze een kans hadden om te winnen. Lob van Ann centimeters naast De eerste twintig minuten had Brenda Van den Eeckhoudt al twee keer redding moeten brengen op schoten van Maus en Leemans, maar daarna moest ze zich toch gewonnen geven wanneer een volledig vrijstaande Carine Maus alle tijd van de wereld had om de bal in de bovenhoek binnen te koppen. Tijdens dezelfde minuut kon Veerle De Wint opnieuw in allerbeste konditie gemeten Ann Eeckhout in de diepte sturen maar de haarfijn ge plaatste lob van Ann ging cen timeters naast het doel van Danny Ottoy.. Een attente Aalsterse verdedi ging hield de aardig kombine- rende Brusselse meisjes van een grotere voorsprong. Merkbare vorderingen Ingrid Claessens, die tijdens de eerste periode uitstekend de geschorste Annemie Van Damme verving, zweette na de rust water en bloed tegen de pas ingebrachte Pascale Van der Frecht die na maanden inaktiviteit haar wederoptre- den deed. Op hoekschop kon de volledig ongedekte Hi 1de Geerinck na twintig minuten de lokale voorsprong tot 2-0 opdrijven Brussel domineerde verder rustig de wedstrijd en op het grote terrein van Racing Jet kwam het technisch en taktisch meesterschap van D. 71 duide lijk tot uiting. De Kamillekes bewezen echter WICHELEN-MIGEM: 3-3 dat zij met hun jonge ploeg beslist felle vorderingen heb ben gemaakt in vergelijking met de heenronde van hun eerste kompetitie in de hoog ste afdeling. De belangstelling van de Aal sterse ploeg is nu duidelijk af gestemd op de komende tor nooien in binnen- en buiten land waar de oranje-blauwe youngsters de nodige ervaring willen opdoeh voor het seizoen 1984-85... Tijdens het paasweekend rei zen ze met twee ploegen af naar het Franse Quiévrechain. een bijzonder mooi plaatsje in de buurt van Valenciennes, waar twaalf ploegen geduren de twee dagen zullen strijden voor de beker van het tornooi. Op Paaszondag is er een feest voorzien waarin het Kamille- kesgezelschap ongetwijfeld zal uitblinken... Een week later spelen de Aal sterse meisjes hun laatste kom- petiticwedstrijd aan de Zand berg tegen Herk Sport Met welke opstelling Aalst dan zal aantreden is natuurlijk nog niet geweten. Tegen Brussel stond volgende samenstelling tussen de lijnen: Brenda Van den Eeckhoudt: Ingrid Claes sens, Greta Van Hauwermei- ren. Trees Van Geert en Hilde De Neve; Marie-Anne Van den Steen (TC minuut Nicole Van Israël). Hilde Daelemans (41e minuut Gerda Lievens), Veerle De Wint en Nicole Ver- hofstadt; Ann Eeckhout en Gi- na Van den Steen. Cyriel Temmerman Appels - Opdorp: Kris Rosez en C rukken op naar voor. Opdorp in paniek, (jj) «Dat jonge ventje van zeven tien heeft zich beslist in de kijker gespeeld. Ik had bewon dering voor wat hij daar tussen lat en palen presteerde. Hij verhinderde een paar Appelse doelpunten. Bovendien was hij attent, en gaf richtlijnen aan ketend en voor de rust zijn we op gelijke hoogte gekomen. Kris Rosez benutte met het hoofd een voorzet van Bert De Mey. Meteen waren we gerust gesteld. In de tweede helft do mineerden wij, en na een kwartier was het langs Geert Appels Opdorp: De thuisploeg speelde op een hoger niveau <iji Voel je schrijverstalenten in je vingers, heb je een overdreven fantasie, interesseer je je voor sport, vind je dat je gemeente achteruilgesteld wordt in ons blad, of weet je gewoon niet wat doen één oplossing: verzamel het lokale sportnieuws, praat met plaatselijke vedetten en maak er een artikeltje van. Als hel je interesseert, stuur dan een briefje op naar De Voorpost,1 Sport, Oude Vest 34 9330 Dendermonde. Als je behoorlijk kan schrijven (typen) zit er wel wat in voor jou. haal. Later heeft hij ons zelfs van een derde en een vierde doelpunt gehouden. In ieder géval is het een ver diende overwinning geworden. Hofstade, dat ons volgt op twee punten won ook zijn wed strijd tegen Meldert. maar kwam daardoor geen stap dichter. Wij moeten nu zien om in de volgende twee wed strijden overeind te blijven. Op papier zijn het geen moei lijke opdrachten. Maar verras singen zijn altijd mogelijk. Het zou niet de eerste keer zijn dat een ploeg sneuvelt met de eindstreep in zicht. Zondag reizen we dus naar Rapide Lebbeke dat niets meer te winnen of te verliezen heeft, en zeker de jongste we ken veel van zijn pluimen heeft gelaten. Daarna krijgen we Id- dergem op bezoek. Indien we die wedstrijden winnen, pro moveren we naar derde pro vinciale. In de veronderstelling dat we één wedstrijd zouden verliezen en Hofstade wint twee keer, dan komt het tot een testwedstrijd. Hopelijk la ten onze spelers het zo ver niet komen. Zij zijn gemotiveerd en willen de titel bemachtigen. Dat is hoopgevend.» Appels terug naar derde pro vinciale. Het zou de lokale voetballiefhebbers die al enke le jaren de weg naar het voet balveld niet meer inslagen op nieuw warm maken, om rood wit opnieuw te gaan steunen Zoals in de goeie ouwe tijd, toen Sparta binnen Groot- Dcndcrmondc nog een voor aanstaande rol speelde, en zelfs heel even het geroemde K.A.V.D. wist van zijn troon te stoten. E.D.M. SK Wichelen heeft tegen een jong gemiddelde leeftijd der opgestelde spelers was slechts 18 jaar en dynamisch Aai- gem in extremis toch nog een punt kunnen bemachtigen. Wichelen startte met windna- deel en zonder Haentjens, Van Poecke, Jo De Winter en Jo Schuddinck, maar met de her stelde Eddy De Winter en nieuwkomer Uyttersprot. In tegenstelling met de twee vorige weken kon Wichelen in de beginfaze van de wedstrijd zijn netten ongeschonden hou den. Meer nog, het klom al na drie min. op voorsprong! Dirk Demey trapte met een hoge en verre voorzet het leder voor doel. Daar tastte de verdedi ging (de keeper inkluis) volle dig mis en Eddy De Winter profiteerde daarvan om kalm de 1-0 op het bord te schieten. Dat was nu het sein voor Aai- gem om Wichelen onder druk te zetten, zodat de lokale ver dediging werkelijk alle kleuren van de regenboog zag, maar toch nog niet direkt begaf. Op de 18e min. vond Aaigem dan toch een gaatje in de Wichelse verdediging: een vrije trap werd mooi voor doel gezwiept en staalhard ingekopt door de instormende Verlinden. Daar mee waren de bezoekers nog niet tevreden, want er was pas afgetrapt, of ze wisten een identieke situatie uit te lokken. Deze keer werd de vrije trap niet in- maar overgekopt. Op de 35e min een hoekschop voor de bezoekers, de bal wordt voor doel gebracht en ingekopt, het leder sloeg tegen de hand van een Wichelse ver-' dediger en via een Aaigemse voet naast het doel buiten. De scheidsrechter had echter het onvrijwillig handspel opge merkt en floot prompt voor strafschop. Na enig lokaal pro test kon kapitein A. De Bruyn zijn ploeg voor het eerst op voorsprong schieten. Twee min. later de lokalen waren nog niet helemaal bekomen van de licht toegekende straf schop alweer een aanval van Aaigem. De bal wordt voor de voet van Perreman gebracht die van net buiten het straf schopgebied een onhoudbare kogel in het dak van het Wi chelse doel deponeerde: 1-3. Na de rust werd bij Wichelen Uytersprot vervangen door Jaak Steeman, en dit bleek geen slechte gok te zijn daar Wichelen al direkt drie hoek schoppen na elkaar kon versie ren, voorlopig echter zonder het gewenste rezultaat. Zes min. na de rust zet Wichelen een aanval op. Een doelschot wordt onvoldoende wegge werkt. de doelman mist zijn interceptie waardoor De Win ter plots een reuzekans voor de voet krijgt. Hij was blijkbaar té verrast want hij schoot van dichtbij over. Op de 60e min. moest doelman Mertens we gens blessure vervangen wor den door juniorsdoelman Van den Henden. Hij zou zich zeer attent tonen, en zijn netten ongeschonden kunnen houden. Iets wat niet gezegd kon wor den van zijn overbuur, want na 70 min. spel werd hij voor de tweede maal verslagen. Ver- heuen kan voorzetten tot bij De Winter. Die gaat zijn man netje voorbij en maakt met een kanonbal het doelpunt van de dag. Aaigem dat tot dan toe min of meer de wedstrijd in handen had moest nu terug plooien. Verheyen krijgt na heel wat geharrewar voor het doel ook een mooie kans: maar schiet eveneens van kort bij jammerlijk over. Maar hij zou even later deze misser doen vergeten toen hij een tiental minuten voor affluiten een kopbal van De Winter met het hoofd succesvol in doel kon verlengen en zodoende de 3-3 eindstand vastlegt. Wekelijks is een bekende Vlaming op dinsdagvoormid dag de gast van BRT II-radio. Die krijgt dan de kans om een paar hartewensen te formule ren en de luisteraars worden aangespoord die te helpen ver vullen. Zo kwam reeds eerder Jean-Marie Pfaff in de uitzen ding en die vroeg om een au diëntie bij de paus. Deze week was het Urbain Braems, de gewaardeerde oe- fenmeester van SK Beveren. -Zijn eerste hartewens had geen betrekking op zichzelf, maar was bedoeld voor iemand anders. Maurits De Schrijver, speler van SC Lokeren, raakte vorig jaar ernstig gekwetst tij dens de wedstrijd tegen RWDM, Hij herstelt langzaam van ^zijn kwetsuur. Maurits maakte deel uit van de Belgi sche ploeg die in de Mundial Argentinië met 0-1 versloeg. De verdiensten van De Schrij ver waren groot. «Om Maurits voor zijn inzet te belonen en ook om hem sportief en finan cieel te helpen,» aldus Braems. «zou men een benefietwed strijd voor hem kunnen spelen. Het ene team zou kunnen be staan uit de spelers die de openingswedstrijd van de Mundial 1982 speelden en de tegenstander zou een selektie uit het Waasland zijn. De wed strijd zou trouwens best kun nen passen in de voorbereiding op de eindronde van de Euro pese Beker voor Landenelftal- len De wedstrijd zou kunnen gespeeld worden op Lokeren. Sint-Niklaas of Beveren», zo vervolgde Braems die ver wacht dat Guy Thijs wel eens op dat voorstel zou kunnen ingaan. Het werd dus een billijk gelijk spel waarmee beide ploegen zeker vrede konden nemen, immers ze namen elk èèn helft voor hun rekening. DMG De prestaties van het Buggen- leidelijk aan verbeterden de houtse vrouwenvoetbal gaan in prestaties. Sedert de jaarwisse- stijgende lijn. Nochtans is de ling werden er slechts twee klub, DVK Opstal genoemd, wedstrijden verloren. Iedere pas aan haar tweede seizoen zaterdagnamiddag wuidl er ge- toe. De gemiddelde leeftijd voetbald. Tot nu toe spelen ze In vierde provinciale H blijft de situatie op 2 speeldagen van het einde wat ze al was: enorm spannend. De drie koppioegen die nog in aanmerking kwamen en ko men voor de titel, wonnen im mers allen hun wedstrijd en zullen dus waarschijnlijk tot de laatste minuut moeten wach ten om te zien wie van hen volgend jaar in derde speelt. SK Kieldrccht had waarschijn lijk wel de moeilijkste op dracht. De thuiswedstrijd tegen White Boys Sint-Niklaas (4e in dc ranglijst) kon inderdaad wel eens een addertje onder de Kieldrechtse grasmat beteke nen. Zover is het gelukkig voor de Polderjongens niet ge komen en daan-oor was (na tuurlijk) de inbreng van de lokale spits Erik De Witte weer van doorslaggevend be lang. Na een kwartier trapte hij zijn ploeg met een recht streekse vrije trap immers op "Voorsprong. De bezoekers wa ren echter niet aangeslagen en langs de erg bedrijvige André Van der Aa konden ze snel terugkomen tot 1-1. Toch zou de thuisploeg gaan rusten met een voorsprong Joris De Wit te. broer van Erik. kon name lijk 3 minuten voor de kam pwisseling op zijn eentje af ronden. Na de koffie waren de bezoe kers zelf gevaarlijker en op nieuw bracht Vander Aa Sint- Niklaas op gelijke hoogte. In een massaal slotoffensief werd ten slotte een verre inworp van Jürgen Penneman door een onbekende voet in het doel verlengd. Heel wat gemakke lijker kreeg Gerda Sint-Niklaas het. Bij rodelantaarn Straafjc Stekene werd met zware 0-6 cijfers gezegevierd. De derde in de rij, en tevens nog lijstaanvoerder, White Star Sombeke, won met nipte cijfers (1-2) op 't Zwaantje in Verrebroek. De leiders kregen het lastig maar de inzet was nu éénmaal te groot om punten verlies te lijden. Sombeke is met ééri punt voorsprong op Gerda en 2 op Kieldrecht zon dag (Pasen) reeds toe aan zijn laatste wedstrijd. Er moet dus gewonnen worden tegen Ek- saarde willen de roodwitten de komende week niet met een bibberend hart gaan luisteren wat Kieldrecht en vooral Gerda zullen uitspoken. In de veronderstelling natuurlijk.dat deze twee respektievclijk naar Sinaai en thuis tegen Verre- broek geen steken laten vallen. (YEL) Het damesteam van Sportkring Opstal, (v) De tweede stratenloop van de wijk Groendal gaat door op zaterdag 2 juni om 15 uur. De deelnemers mogen kiezen tus sen een halve en een kwart maraton. Om organisatorische redenen worden belangstellen den verzocht zich te laten in schrijven vóór 1 mei bij de verantwoordelijken Kamiel Schockaert, Groendal 94, of wel in het nummer 6 bij Albert Bruylandt. Het inschrijvings geld bedraagt 120 en 80 fr. dit naargelang dc afstand die men kiest en natuurlijk zijn prachti ge prijzen voorzien. van de meisjes ligt in de buurt van zestien jaar. Vóór twee jaar werd er gestart op het veld van Eendracht Opstal. Later gingen ze naar het veld van Sporting, aan de Stenestraat. Dat is nu nog steeds de thuis haven van DVK. De materiële zorgen van de klub worden ter harte genomen door de h. en mevr. Bettens. mevr. Lauwe- rijs, de h. en mevr. Van der Straeten. de h. en mevr. Ton- nelier en mevr. Van Belle. De sportieve leiding berust bij Theo Drieghe. In het begin boekte de ploeg geen te beste resultaten. Meer dere keren ging men met afge tekende cijfers de boot in. Oc- nog niet in kompetitie, maar wel in tornooien. Dat is o.a. het geval op 5 en 6 mei te Willebroek en op 18 en 19 mei te Meldert. De wekelijkse trai ning gaat door de donderdag avond om 19 u. Vanaf 17 mei worden de voetbalaktiviteiten voor enige tijd onderbroken. Wij vermelden nog dat er op 19 mei een kermisfuif ten voor dele van de klub wordt georga niseerd in de feestzaal van het Torenhof te Opstal-Buggcn- hout. Nog dit: de laatste wed strijd die Opstal speelde tegen de meisjes van Snuffel Green bergen werd met 4-U afgeslo ten Tamara Lauwerijs trof niet minder dan vier keer raak! (edm)

De Voorpost | 1984 | | pagina 33