Daar gaat de nationale titel Knappe eerste helft Avanti Femina wint bij de dames, E.V. Aalst bij de heren Waasmunster kampioen bij de pupillen Toch nog promotiekansen voor E.V. Aalst en H.C. Lokeren IN, HASSELT - AVANTI FEMINA LEBBEKE: 16-21 34 - 20.4.1984 - De Voorpost HANDBAL IN. HASSELT - B.D. LEBBEKE: 17-13 werden kort daarna nog een drietal open doelkansen niet benut. Het was integendeel Hasselt dat na 49' opnieuw skoorde en hoewel Vermoesen kort daarna Boule d'Or nog tot 14-12 bracht was de kans ver keken. Het werd 17-12 en het was slechts tijdens de laatste sekonden dat Dirk Verhof- stadt invallersdoelman Cuy- pers Wojzak werd voor een applausvervanging naar de bank geroepen vanop de 7- m-lijn kon verslagen. Om te besluiten de Hasseltse kapitein Jan Smeets: «Wij wis ten dat Lebbeke 75% van zijn aanvalskracht verliest als wij Carlo Vinck (BD Lebbeke) (vh) Dirk Verhofstadt konden lam- leggen. Dit is zo uitgekomen. Of wij de dubbelslag Beker- titel gaan realizeren weet ik niet, ons hoofddoel was de nationale titel. In de Beker hebben wij niets meer te ver liezen». B.D. Lebbeke: Vinck en Mer- tens, K. Verhofstadt 2, D. B.D. Lebbeke heeft de ultieme kans op de Belgische titel niet kunnen grijpen. Boule d'Or moest deze wedstrijd winnen om dan via een testwedstrijd toch een gooi te doen naar de nationale titel. Dat was het vertrekpunt. Dat Hasselt te kloppen was was de hypothese, maar dat de Limburgers over de volledigste ploeg beschikken was de werkelijkheid. Hasselt is inderdaad verdiend Belgische kampioen geworden, dat wil niemand ontken nen. En toch maakte Lebbeke een winstkans in de afgeladen Limburgse sporthal. Jammer genoeg werden de Lebbekenaars, vooral in de eerste helft, geremd door een home-getinte leiding van het scheidsrtechtersduo dat wellicht onder de indruk was van de massa waarin de meer dan 200 Lebbeekse supporters werden verzwolgen. Iedereen waarmee wjj praatten was het erover eens dat het duo Praillet-Anguelli steeds een tikje meer toestond aan de thuisploeg die daardoor een kleine voorsprong kon opbouwen die hen tegelijkertijd een hart onder de riem stak. Wü laten enkele rechtstreeks betrokkenen aan het woord: Bestuurslid R. Gyssels: Hasselt getinte leiding. Ikzelf kreeg is de kompleetste ploeg en won drie gele kaarten waarvan er dan ook verdiend. Nochtans slechts één gerechtvaardigd werden alle kansen op een mo- was. Van terugkomen was er gelijke zege ons onthouden in deze omstandigheden geen door de home-getinte arbitra- sprake, al lieten wij inderdaad ge van de scheidsrechters tij- te veel open doelkansen onbe- dens de eerste helft. Dirk Ver- nut. C. Vinck was bijzonder hofstadt werd totaal uit de goed en voor de Bekerwed- wedstrijd gehouden door G. strijden tegen Hasselt geef ik Smeets en aangezien Vermoe- ons zeker 50% kans op de sen en Koen Verhofstadt aan- kwalificatie, vallend niet volledig aan hun trekken kwamen, skoorden wij De wedstrijd te moeilijk, vooral omdat de Het werd een matige wed- hoekspelers enigszins verwaar- strijd, met twee bijzonder ge loosd werden. Doelman Vinck motiveerde ploegen die in hun was subliem en de ploeg speel- bedoelingen nochtans gehin- de met veel inzet, maar de bal derd werden door het gewicht rolde niet voor ons. De miserie van de inzet. Dirk Verhofstadt is dat wij nu slechts derde kreeg onmiddellijk mandek eindigen alhoewel wij dit sei- king en zou enkel op vrijworp zoen toch duidelijk beter wa- voor doelgevaar kunnen zor- ren dan de tweede Neerpelt. gen. Beide doelmannen, Vinck Jo De Pauw: «Wij hebben toch bij Lebbeke en Wojzak bij nog kans op de zege gehad, Hasselt, akteerden subliem en ondanks de home-arbitrage, zo duurde het volle 5' vooral toen wij in de tweede helft eer de stand werd geopend naderden tot 12-9 In die pe- door Hasselt. Cornells repli- riode lieten wij enkele open keerde vanöp de hoek en na kansen onbenut, misten o.a. 18' wees het bord 5-4 aan. een strafworp en naderden In de laatste 12' van de eerste toch nog tot 14-12. Echt ont- helft gebeurde het dan. Ach- goocheld ben ik niet maar toch tereenvolgens werden Ver- wel jammer dat wij de kans moesen, Cornelis, K. Verhof- niet konden grijpen. Ik ben stadt en A. Maes voor 2'uitge- inderdaad in de basisploeg ge- sloten en hiervan kon Hasselt start en lijk als aanvaller nu gebruik maken om de nume- wel een vaste plaats veroverd rieke meerderheid in doelpun- te hebben. Over mijn presta- ten uit te drukken. Met een 9-5 ties dit seizoen ben ik relatief ruststand zag het er niet zo tevreden al maakte ik een best uit voor Boule d'Or dat de zwakke periode mee na de Eu- tweede helft moest aanvangen ropese matchen tegen Bel- met A. Maes op de strafbank, grado». Niettemin kon Lebbeke nog Fr. Cornelis: Het was niet zo tot 10-8 naderen (37c minuut) denderende wedstrijd. Wij langs de gebroeders Verhof- skoorden inderdaad te weinig, stadt en A. Maes en als H. Een niet 100% fitte Koen Ver- Vermoesen dan toch de weg hofstadt kon de taak van Dirk, naar het doel vond leek alles persoonlijk bewaakt, niet nog mogelijk (12-9 na 39'). overnemen en ook Vermoesen In de daaropvolgende 10' mis- en ikzelf speelden aanvallend te Lebbeke echter de kans op onder ons normaal niveau. De de aansluiting. Dirk Verhof- scheidsrechters ontnamen ons stadt zag zijn 7-m-worp op het echter alle kans met een home- doelhout stranden en tevens Verhofstadt 5, F. Cornelis 1, A. Maes 1, H. Maes, Vermoe sen 3, De Pauw 1, De Ridder, Van Onsem, De Smedt. De Lebbeekse reserven verlo ren te Hasselt en eindigen dus derde na Merksem en de Lim burgers. Het werd een bijzon der spannende wedstrijd waar in Lebbeke enkel tijdens het wedstrijdbegin meer dan een doelpunt kon voorsprong ne men (1-3) Het werd 4-3 na 11', en vanaf dan kwamen bei de ploegen om beurten aan de leiding Rust 8-8. Na de rust hetzelfde spelbeeld, twee totaal aan elkaar gewaag- de ploegen gaven geen duim- "anaoal. Hasselt - BI) Lebbeke: Enkel met vrij worpen kon Dirk Verhofstadt v breed toe. Hoewel de Leb- ZOrgen'J^l_ beekse doelman J. Vermeiren twee strafworpen stopte raakte Hasselt toch maksimaal 2 doel punten voor 3' voor het einde en hoewel E. Parijs nog skoor de, werd het een 18-17 neder laag voor de Lebbekenaars. B.D. L.ebbeke: J. Vermeiren en C. Vinck, J. Van Onsem 5, F. De Ridder 6, E. Parijs 1, E. De Smedt, P. De Smedt 1, Agneessens, Van Ransbeeck 1, Van Mol 3. EVA Avanti Femina, reeds zeker van de Belgische titel, heeft ook de laatste kompetitieWed- strijd suksesvol afgesloten. Te gen het sterke Hasselt, met Marleen Ceyssens als duivel doet al, volstond een goeie eerste helft om ook hier de- puntjes weg te kapen. Meteen bewees Lebbeke nog maar eens dat zij dit seizoen en vooral tijdens de terugronde zowat ongenaakbaar waren. De ploeg van trainer Cornelis is inderdaad bijzonder goed uitgebalanceerd, speelt erg sterk en bezit in Hilde Bleyaert een atlete van formaat. Maar ook M. Van Langenhove, M.L. Cools, M. Van Den Bor- re, K. Biesemans, K. Van Damme en V. Lissens zijn stuk voor stuk speelsters die tot de besten van België behoren. Neem daarbij nog de nieuwko mers dit seizoen L. Hermans, D. De Troetsel en doelvrouw Y. Van Den Meersch dje zich opvallend goed integreerden. Daarnaast beschikt Avanti Lebbeke nog over L, Callens, dit seizoen enigszins gehinderd in haar sportieve betrachtingen wegens studies, en het jeugdi ge duo Segers-A. Maes, en je begrijpt dat dit Lebbeke, door trainer Cornelis uitgebouwd, toch een echte ploeg, nog ver schillende jaren meedoet aan de top van het Belgische handbal. En dat Lebbeke erg sterk speelt bleek ook te Hasselt tijdens de eerste helft. Ceys sens opende weliswaar de sco re voor Hasselt maar Cools en Bleyaert zorgden ervoor dat de ploegen na 10' gelijk stonden (4-4) en als K. Van Damme voor 4-5 had gezorgd skoorde H. Bleyaert vier opeenvolgen de treffers waardoor Lebbeke met 5-9 leidde 8' voor de rust. De Troetsel en Van Den Borre zorgden dan nog voor een 5-11 stand vooraleer Ceyssens de 6- 11 ruststand kon vastleggen. In de tweede helft verloor Leb beke dan toch enigszins de wedstrijdkoncentratie, raakte weliswaar 10-17 voor maar de 3-2-1 verdediging tastte even mis, waarvan Hasselt gebruik maakte om de nederlaag tot 16-21 cijfers te beperken. Voor Lebbeke volgt nu nog de Be ker van België en een dubbel slag Beker-titel behoort zeker tot de mogelijkheden. Avanti Femina: M. Van Lan genhove en Y. Van Den Meersch, M.L. Cools 2, H. Bleyaert 6, Van Den Borre 3, De Troetsel 2, Lissens 1, K. Van Damme 5. L. Hermans. Biesemans 1, A. Maes 1. EVA ne™nlll'i"vS8eltl- BD Lebbeke: Verhofstadt met zijn lijfwacht Smeets, heeft het niet gemakkelijk om te werpen, (ld) Handbal, Hasselt - BD Lebbeke: Verhofstadt vond een uitstekende doelman Wojzak op zijn weg. (ld) BEKER VAN OOST-VLAANDEREN: DAMES E.V. Aalst 3) - Avanti Femina Lebbeke: 6-26 De finale landskampioen Avanti Femina Lebbeke en E.V. Aalst werd maar een ma tige bedoening. Aalst, de avond voordien in de testwed strijd voor de titel verslagen door Meeuwen, trad aan zon der Coen en Wijnant en bracht er bijzonder weinig van terecht tegen Lebbeke dat geen be roep kon doen op kapitein Cools en Callens. De Aalsterse speelsters deden weliswaar wat zij konden, maar dit bleek echt te weinig om er een wedstrijd te kunnen van maken. Wat meteen bij enkele toeschou wers de reaktie ontlokte «het is maar best dat Eendracht niet promoveert». En inderdaad, ondanks heel wat goede wil kon Aalst nau welijks voor enig doelgevaar zorgen. De 3-0 voorsprong we gens reeks verschil, werd na 4' al ongedaan gemaakt door een weer erg aktieve Hilde Bleyaert en het duurde tot de 15e minuut vooraleer C. Simal het eerste en enige Aalsterse doelpunt van de eerste helft kon skoren (4-7). Het was K. Biesemans die de 4-13 rust stand vastlegde. Na de rust helemaal hetzelfde spelbeeld. Beideploegen had den wel hun doelvrouw gewis seld (Van Den Meersch bij Lebbeke en de wederoptre- dende Van den Borre bij Aalst), maar dit Wijzigde nau welijks iets aan de situatie. Lebbeke werd wel even aan «de klap» gehouden tijdens het derde kwartier (5-16 na 45') maar dan ging het Lebbeekse doelpuntehfestival verder (4- 23 na 55'). Wat M. Van Den Borre, de Avanti speelster die Aalst traint, toen bezielde we ten wij niet, maar zij trok zelf een witte shirt aan en werd speelster bij Aalst. Alsof dat nog iets aan de situatie kon wijzigen. Dat Bascour gediskwalificeerd werd na drie 2' straffen kwam er op de koop toe nog bij. Ondanks enkele flitsen van- Lebbeke toch geen promotie voor het dameshandbal, al was dat uiteindelijk toch ook de bedoeling. De heer De Meers man, voorzitter van de Loker- se sportraad, sektie balspor ten, overhandigde de wisselbe ker aan Lebbeke en betrok in een korte toespraak E.V. Aalst in de eer. E.V. Aalst: Van den Borre, C. Simal 1Bascour, L. Van Del- sen, M; Van Delsen, Cl. Simal 1, A. Buyle, Cl. Mathys, K. Van Malderen, D. Lievens, Van den Borre 1 Avanti Femina: Van Langen hove en Van den Meersch, H. Bleyaert 11K. Van Damme 2, De Troetsel 2, Hermans 4, Lissens 2, Van den Borre, Bie semans 5, A. Maes. EVA HEREN: E.V. Aalst - Ajax Lebbe- IIandbal, EV Aalst - Ajax Lebbeke: weer een mooie doelpo- |<e; 22-17 ging, maar Lebbeke blok keurig af. eliv) Na de erg matige finalewed strijd bij de vourwen zorgden E.V. Aalst en Ajax Lebbeke voor een knappe partij die de niet zo talrijke toeschouwers kon boeien. Ajax, zonder de wegens werk weerhouden Dirk Huyck, bleef heel de wedstrijd in zijn kansen geloven en dit maakte dat E.V. Aalst moest blijven doorgaan om de beker in het bezit te krijgen. Dat beide ploegen elkaar geen duimbreed zouden toegeven werd onmiddellijk duidelijk. Aalst plakte De Doncker op E. De Batselier en Ajax trachtte met een beweeglijke verdediging de Aalsterse aan val op te vangen. Dicstel begon met een knaller Handbal, EV Aalst - Ajax Lebbeke: Dit is de verkeerde 0p de lat maar het was toch De r om een aanval te stoppen, (eliv) Batselier die. ondanks zijn lijf wacht, de stand opende. Het wedstrijdbegin verliep totaal gelijkopgaand (2-2), maar dan' zorgde de Aalsterse doelman Mertens ervoor dat Aalst de bovenhand kreeg. Eerst stopte hij een strafworp van De Bat selier en kort daarna verijdel de hij een doelkans van de alleen voor hem opgedoken Luypaert. Dit betekende met een de ondergang van lebbeke want in de daaropvolgende mi nuten zou G. Van Malderen een eerste kloof slagen die Ajajf nooit meer kon dichten. Tien minuten voor de rust leid de Aalst dan ook met 7-2, vooral dank zij een efficiëntere afwerking. Ajax liet zich ech ter niet ontmoedigen door de ze lichtjes geforceerde skore en onder impuls van een niet afgevende Mare Huyck werd aan de achterstand geknaagd. (7-4). Toen kwam echter Dies- tel definitief op het voorplan, en hoewel Ajax-doelman D. De Bruyn steeds zijn doelscho- ten kon raken (maar niet we ren), werd het 9-4 vooraleer Ajax met vlotte kombinaties van een numerieke meerder heid kon gebruik maken om opnieuw tot 9-6 te naderen, vooraleer Diestel de 10-6 rust stand vastlegde. In de tweede helft stond De Bruyn zijn plaats in het doel af aan Dierick en trainer Van Geel plakte om beurten Ver meiren en Luypaert op Diestel die uit de wedstrijd verdween. Erg stoorde dit het Aalsterse aanvalsspel echter niet want Steemans en R. Bayens zorg den voor 13-6 en een goeie doelman Mertens werd alleen nog bedriegd door Mare Huyck die in een opvallend schotvaardige bui verkeerde. Nochtans werd het 18-11 10' voor het einde, maar hoewel Aalst zich de sterkste toonde, bleef Ajax aandringen zodat de wedstrijd nooit stilviel. Het werd uiteindelijk 22-17, waar na schepen Maegcrman de Be ker overhandigde aan de ver dienstelijke winnaar E.V. Aalst. Algemeen voorzitter Cassier van de Lokersc Sportraad overhandigde een aandenken aan B.D. Lebbeke, de winnaar van verleden sei zoen. Uit de toespraak van de Lokerse Schepen van Sport onthouden wij nog dat de handbalsport in zijn stad een jonge traditie heeft waardoor handbal nog weinig gekend is en dat hij het P.K.O. dankte om de promotie die zij met deze finales te organiseren, in Lokeren voerden. E.V. Aalst: J. Mertens en E. Van Malderen, G, Van Malde ren 5, M. Bayens, R. Bayens 4, Diestel 5, Steemans 4, De Doncker, Meert, E. Verhae- ven 1. Van den Bossche 1, Cooreman 2. Ajax Lebbeke: D. De Bruyn F. Dierick, Quidé, De Batse lier 4, M. Huyck 9, Van Geel 1, Luypaert, Vermeiren 1, J. Van Biesen 2. EVA PUPILLEN H.K. WAASMUNSTER PUPILLEN KAMPIOEN! Dank zij de goeie samenwer king met de gemeenteschool van Waasmunster is de plaat selijke klub erin geslaagd om al in haar eerste levensjaar een talentrijke pupillenploeg op de been te brengen. De inbreng van Eddy De Vlieger, die deze jonge snaken het handbal bij brengt, is hier van doorslagge vende aard geweest. Viel Lo keren nog iets te licht uit (2 nederlagen van 2-11, en 4-16) de finale tussen Waasmunster en Don Bosco Zwijnaarde was echt het zien waard. Waasmunster startte met een agressieve verdediging om de stevige afstandschutters (ge middeld 1 jaar ouder) ver van doel te houden en de Gente naars speelden mandekking op W. Roels. Van dit laatste pro fiteerden W. De Groote en vooral een sublieme Kris Tael- man om zich in de kijker te spelen. In verdediging hield Koen Ternest op een knappe manier de gevaarlijke Laroy uit de wedstrijd. Bleef de eer ste helft gelijkopgaand met Waasmunster steeds 1 2 doel punten voor (rust 8-6), dan kon het na- 10' in de 2C helft toch een voorsprong van 4 doelen opbouwen en verdiend behouden tot het fluitsignaal. Lokeren - Waasmunster: 2-11 Rust 1-7. Waasmunster: Taelman 4, De Handbal: Avanti Femina won de Oostvlaamse beker, (eliv) Handbal: De dames van EV Aalst vielen in de finale te licht uit. (eliv) Groote 2, Roels 4, Thierens 1 Lokeren: Ho'ste 2 Lokeren - D.B. Zwijnaarde; 4- Rust 8-6 Waasmunster: Taelman 6, De Groote 1, Roels 6, Dcsseaux 1, De Graeve 1. Rust 2-6 Waasmunster won deze finale Lokeren: Gökbulut 2, De met volgende spelers bondt 1, Hoste 1. Baert Tom, Taelman Kris, Waasmunster - D.B. Zwijn- Ternest Koen (kap,). De Mce- aarde: 15-9 rschman Stefan, Loier Koen. Vermeulen Stefaan. De Groo te Wouter, Roels Wim, Ver- helst Nicolas. Desseaux Kris- tof. De grave Tom, De Bode J. Pierre. Thierens Stijn. Begeleider: Maes Henry - trai ner: De Vlieger Eddy. EVA Hoewel E.V. Aalst en H.C. Lokeren tweede eindigden in respektievelijk 3' afdeling en I' provinciale en dus de promotie op het nippertje misten, maken zij toch nog een kans om vol gend seizoen een reeks hoger te spelen. Inderdaad, de V.H.V. organiseert testwedstrijden om een eventuele bijkomende stij- ger aan te duiden. Zo moet E.V. Aalst het opnemen tegen de 2' en van de 3' afdeling. L.F.H., nl. Montegnée. en speelt H.C. Lokeren een ein dronde tegen de 2' gerangschik- ten van de provincie Antwerpen en West-Vlaanderen nl. Bras- schaat of Turnhout. Of de winnaar van deze test- wedstrijden promoveert hangt af van het feit of er ploegen in inaktiviteit gaan of eventueel fusioneren. In elk geval, uit Mechelen signaleerde men ons dat er geen sprake is van stop pen zoals wij hadden verno men. Integendeelzegde J. Somers met onze veelbeloven de jeugd en met een nieuwe sponsor beginnen wij volgend seizoen aan de heropbouw van de klub». Geen goed nieuws dus voor de eventuele bijko mende stijgers. Bij de dames dient ook E.V. Aalst in een lestwedstrijd uit te komen tegen Visé of Unif Liège om een eventuele bijkomende stijger aan te duiden. Deze wedstrijden worden gespeeld tijdens hel weekend 28129 april. EVA

De Voorpost | 1984 | | pagina 34