Hermes promoveert naar derde afdeling In memoriam Willy Ivens Definitief gered Dendermonde houdt kansen gaaf Moeizaam Een balans van de Aalsterse basketjeugd Were Di Sint-Niklaas organiseert Paastornooi Promotie voor de neus weggekaapt De Voorpost - 20.4 1984 - 35 Basketbal, BC Zele - Vlierzele: BASKETBAL Als tweede gerangschikt in vierde nationale moest de Waaslandse ploeg kampen te gen rivalen Bacma Maaseik, Caïloo en St.-Katelijne-Wa- ver. Op neutraal terrein te Brussel haalde Hermes echter twee schitterende uitslagen die definitief deze testronde laat beëindigen. BACMA MAASEIK 45 HERMES 66 Tegen de Limburgers pakte Hermes uit met een keiharde verdediging. Na 2-6 (3' min.) kwam spelmaker Van Goe- them op de proppen en hij sleurde samen met Deprez zijn ploeg naar 4-17 (6' min.). Bac ma bleek aangeslagen want wanneer De Keyzer ook tot scoren kwam bleek de match vroegtijdig beslist. Een griepe rige Smit plukte de rebounds en Hermes liep naar 19-36 rustcijfers. Wanneer coach De Bruyne zijn ploeg voorzichtig liet star ten kwam Maaseik echter te rug in de wedstrijd. Via 23-42 (3° min.) noteerden wij even later 31-42. Guy Smit ontbond echter zijn duivels en onder de kundige leiding van Van Goe- them lukte de Hermes ploeg geruststellende 35-52 (10c min.) cijfers. Naar het einde foe kon groen-wit zelfs ap- plausvervangingen doorvoeren zonder dat de zege nog in ge vaar kwam. Punten: Hermes: Smit 4-14, De Keyzer 7-4, Koekelen- bergh 4-6. Deprez 10-5, Van Goethem Alain 11-0, Van Goethem Stef 0-1. ST. KATELUNE WAVER 52 HERMES 73 Tijdens de tweede match van Hermes kregen wij weer de beste start van de Waaslan- ders. Na 10 minuten was het al 8-14 langs een niet missende Smit en omdat ook Deprez bij de zaak was kon Hermes uitlo pen tot 20-31 rustcijfers. Weer kregen wij een keiharde verde diging te aanschouwen waarte gen de Brabanders geen ver haal kregen. Spelverdeler Van Goethem zorgde voor een match in de match tegen Cas teels. De Hermes speler won glansrijk ook al skoorde hij geen punten. Hij liet echter zijn team draaien en bij 28-43 (5' mm.) kwam enkel nog ge vaar van Proost-De Backer. St. Katelijne kwam terug tot 38-43 (9* min.) maar een time out van Hermes bracht rust. Via Koekelenbergh liet Her mes weer 38-54 (12' min.) af drukken en de winnaar van de wedstrijd was weer vroegtijdig gekend. Coach De Bruyne verving al zijn basisspelers zonder dat St. Katelijne nog kon reageren. Punten: Hermes: Smit 19-1, De Keyzer 4-13. Koekelen bergh 0-15, Deprez 8-10. Van Goethem Alain 0-0, Van Goe them Stef 0-2. De uitslagen van de andere testwedstrijden laten nu al toe voorop te stellen dat Hermes definitief naar derde gaat. Car lo verloor zijn twee testwed strijden tegen Maaseik en St. Katelijne Waver zodat de laat ste match Hermes-Carlo van geen tel meer is in de eindafre kening. Reeds 14 dagen vocht Willy Ivens voor zijn leven in het Stuivenbergziekenhuis te Antwerpen. Getroffen door een hersentrombose verloor Willy op zaterdag 14 april 1984 rond 11.00 uur in de voormiddag de ongelijke strijd. In geheel basketminnend Vlaanderen sloeg het nieuws in als een bom. Wij kenden Willy van nabij en wisten uit welk hout hij gesneden was. Zijn eerste basketbalpassen zette hij tn 1951 bij St.-Niklase op het Elisabethplein. Tien jaar later, toen hij met zijn ploeg uit bevordering de finale gehaald had van de Beker van België tegen Standard Luik, verliet hij het Waasland om zijn sportkarrière op te bouwen. Hij ging naar Antwerp Giants (64-65) en het seizoen daarna ver voegde hij de vaandeldrager van het basket Antwerpse (65- 66). Achtereenvolgens speelde hij voor Avanti Brugge (66- 71), Royal TV (71-74), Qkapi (74-76), Black Boys Aalst (76-77) en Elite Gent (77-78) Ondertussen werd hij 56 keer geselekteerd voor de nationale ploeg en speelde de Europese kampioenschappen in Polen (1963), Spanje (1865), Finland (1967), Frankrijk (1968), Nederland (1971). Hij werd in 1971 kapitein van de nationale ploeg en werd door de schrijvende pers in 1972 bekroond als «speler van het jaar». Wanneer een zware achillespeeskwetsuur zijn loopbaan stopte schakelde hij over naar de funktie van trainer-coach. Ook hier bewees hij bij de besten van het land te behoren. Zijn prestaties bij Elite Gent, Hellas, Osiris, Were di en Scheldejeugd gingen niet onopgemerkt voorbij. Steeds was hij bij de basketbalsport betrokken en overal kor, men hem als aandachtig toeschouwer aantreffen. Hij war de besliste leider van de klubs waar hij zijn talenten aanbood. Voor die klubs deed hij dikwijls méér dan van hem verwacht werd. Als speler ging hij steeds tot op de bodem van zijn krachten en als ploegleider stond hij iedereen met raad en daad bij. Als vriend zullen wij hem nooit vergeten, de verslagenheid in onze rangen is algemeen. Aun zijn echtgenote, dochter en ouders, willen wij langs deze weg onze deelneming aanbie den in de zware rouw die hen treft. Ook bij ons laat Willy een diepe leemte na. Wij nemen afscheid van hem op dinsdag 24 april 1984 om 10.00 uur in de parochiekerk van het H. Hart (Paterskerk) te Sint-Niklaas. WEGA Basketbal, Reinaert - Lokeren: De Nul, steeds precies vanop halve afstand. gvw REINAERT GENT - B.B.C. LOKEREN 54-69 Lokeren moest in sporthal V.H.V.D. te Zele een testmatch spelen om een eventuele vijfde daler uit provinciale aan te duiden, indien Waasmunster uit vierde naar provinciaal zou terugzakken. Het was bijzonder moeilijk voor de Lokeraars om die match te winnen. In de tweede helft was het noodzakelijk dat Walter Gerlo suksesvol herop- trad. nadat hij reeds definitief de keds aan de wilgen had gehangen. Een teken aan de wand voor de zwakte van Lo keren, dat voor volgend sei zoen zeker versterking nodig heeft. Na 12-14 op de 7e minuut maakte Reinaert langs De Buck een kloof in de 11e mi nuut met 21-14. De Nul en Van Lent trokken hun ploeg opnieuw bij via 21-20, maar op de 15e minuut stonden de Ge ntenaars met 27-20 voorop. Bij de rust werd het 31-29. Neirynck hield Reinaert lang in koers met nog 38-41 na 8 minuten. De inbreng van Wal ter Gerlo zorgde dan voor de kentering met 41-53 op de 14e minuut. Reinaert verloor dan enkele basisspelers voor fou ten. zodat Lokeren op geen enkel moment nog werd be dreigd en na 47-53 aan de 15c minuut voor een definitief ver schil zorde. Lokeren Va„Bov;„ 5-4, Van WeimCT mOtiVOtie de Vijver 4-2. Vermeirsch 0-2, Gerlo 0-11, Vion 4-4, Anthue- nis 0-2, Van Lent 8-5 en De Nul 8-10. BENO THE TOWER AALST - B.B.C. DENDERMONDE: 60-65 Nadat het vorige week met twee punten van St.-Niklase verloor, kon Dendermonde zich herpakken tegen The Tower Aalst. De Aalstenaars komen nu in de slechtste papieren te zitten, indien er een derde daler uit eerste provinciale wordt aangeduid. Het moet nu op 28 april winnen van St.-Niklase om het testtornooi te laten herbe ginnen. De Waaslanders zullen evenwel gemotiveerd zijn met al één zege op zak, tegen Dendermonde, dat The Tower klopte. Langs Coeckelbergh (4 op 6) liep Dendermonde uit tot 4-8 op de 5e minuut. Aalst repli keerde en De Troyer skoorde na een 0 op 4 een 3 op 4 en samen met Thijs, 4 op 7, werd het 14-8 op de 8e minuut. Goossens herstelde het even wicht (18-18). Norbert die on dertussen als spelmaker fun geerde en Coeckelbergh was uitgeweken naar de vleugel, assisteerde Verhas naar een driepunter (18-23). Een voor deelpositie die bij de rust (32- 35) al op het bord stond. The Tower met een kollektie- ve 2 op 11, nam een slechte start in de tweede helft, en bij Dendermonde, kwam Biese- man aanvallen op het voorplan en dit leidde naar 37-47 in de 7e minuut. Lenoir pakt uit met een 4 op 4, Van der Borght slipte tot onder de korf, zodat De Troyer aanvallend steun kreeg en bij het ingaan van de 14e minuut waren de ajuinen opnieuw baas (56-52). Aalst liet dan enkele steken vallen in de verdediging. Piron verrastte The Tower met een drive, en Coeckelberghe was precies aan de vrijworplijn (58- 62). Na 60-62 langs Van der Borght zorgde Bieseman voor een 60-65 verschil. Punten: The Tower: 28 op 77 en 4 op 9 vrijworpen De Smedt 0-2, Le noir 0-8, Heyvaert 2-0, De Troyer 16-6, Thijs 8-3, Van der Borght 4-8, Van den Bremt 2- 1. Dendermonde: 26 op 61 en 13 op 18 vrijworpen. Coeckel bergh 9-6, Piron 0-2, Vermeu len 3-0, Bieseman 8-9, Verhas 3-4 en Goossens 12-9. BENO Basketbal, The Tower - Dendermonde: Van der Borght glipt tussen Goossens, Bieseman en Vermeulen door. (gvw) PANTERS BAASRODE HANSBEKE (+10): 78-68 De thuisploeg kreeg het niet Hansbeke toen al achter zich makkelijk om zich voor de hal- te krijgen. Rust 34-33. Basketbal, The Tower Dendermonde: Bieseman veert boven Heyvaert en Lenoir uit, en skoort. (gvw) ve finale van de Oostvlaamse basketbalbeker te kwalifice ren. De thuisploeg miste coach Frans Verhulst, die met de nationale junioresploeg in het Bulgaarse Burgas was. Gele- genheidscoach Freddy De Smet kweet zich voortreffelijk van zijn taak. De thuisploeg opteerde voor een beweeglijke en pressende 2-3 zone verdediging, om de bezoekers tot balverlies te dwingen. De 10 punten voor gift was dan ook reeds na ze ven minuten ongedaan ge maakt. Panters beging dan de fout om niet door te zetten, zodat ze er niet in gelukten om In de tweede helft bleef de kampioen van tweede provin ciaal B sterk aanklampen, on danks de afwezigheid van hun grootste speler F. Van Hove. Het was uiteindelijk in het on derdeel rebound dat Panters het verschil maakte. Geert Moens en Guido Verstappen domineerden onder de korven en lukten erin om naar het einde toe een tienpuntenver- schil op te bouwen. Punten: Panters Baasrode: Vermeersch 12, Moens 26, Guido Verstappen 24, Mare Verstappen 8, Stevens 8. BENO Baekeltnt. BC Zele Vlier,,!,: Hare Corthah maakt een typische halve-afstandskorf. (gvw) B.C. ZELE - VIJERZELË (+15): 85-74 Alhoewel De Locht na 6 sekonden de 15 punten voorgift met twee eenheden verkleinde, bracht de thuisploeg er in de eerste helft niets van terecht. Het gebrek aan motivatie leidde naar balverlies, slecht opgezette aanvallen en onpreciese passen. De bezoekers hadden hun zoneverdedi ging rond Rie Putteman gebouwd, met Gevaert als permanente bewaker. Om de Vlierzeelse taktiek te ontgrendelen moest het afstandshot aangewend worden. Dit onderdeel miste pre ciesheid. De kollektieve 13 op 37 in de eerste helft hoeft geen verdere kommentaar. Marc Corthals was de enige die z(jn verantwoordelijkheid nam. Pupillen: Okapi-Gentson (31- 27) 63-54 Zaterdag 14.4 speelden Oka pi's pupillen voor de 1/2' finale van de beker van Oost-Vlaan deren tegen Gentson, tweede gerangschikt. De duidelijk sterker gemotiveerde Gente naren waren in de eerste helft de betere afwerkers. Op de 15de minuut begonnen de Ajuinen echter kollektief te draaien. Zij zetten een 9-0, waardoor 4 punten voorsprong op het wedstrijdblad kon geno teerd worden. Deze bonus dik te na de rust alsmaar meer aan. Van de derde tot de 8ste mi nuut zette de thuisploeg op nieuw een 10-0 en kregen zij zo 14 punten ekstra. In de 16de minuut bereikte Okapi zijn maximum voorsprong (60-44). Nadien speelden de Aalste naars de 30 sekonden rond. Gentson van zijn kant pro beerde nog te forceren, maar niets baatte echter nog. In de eerste helft was het San dy Plas die de tegenstander in een moeilijk parket bracht, na de rust nam Van Overstraeten zijn rol over. Invallend spel verdeler Van Der Veken J. verving de zieke Van Langen- hove met veel zwier. De Mol en Parewijck vulden hun maats op het gepaste ogenblik aan. Puntenverdeling: Van Der Ve ken, De Mol 10, Plas 10, Pare- wijk 13, Van Overstraeten 30. Kadetten: Eikenlo-Okapi (23- 21) 63-41 De eerste helft ging gelijk op. Het trio Schellinck F. - Van Impe F. - Van Caeter P. kon den de 2,07 m grote Turpyn S. beperken tot 11 ptn. Na 3 minuten in de tweede helft kreeg Okapi opnieuw 8 punten achterstand. Van Impe F. kon zijn maats aanporren om weer op voorsprong te komen. Hij skoorde zelf 10 punten in 3 minuten tijd. Bij 36-37 bleken de Aalstenaars echter volledig uitgespeeld te zijn. Eeklo maakte hiervan gebruik en zet te een 26-2. Puntenverdeling: Van Impe F. 5-14, Schellinck P. 10+4, Van Caeter 4+2. De- vos A. 2+0 za. 21.4 neemt Okapi met zijn juniores deel aan het tor nooi van Bornem, ook Oxaco en Willebroek nemen eraan deel. Ma 23.4 speelt de beloften- ploeg op het tornooi te Lede Voor het een tussendoortje te gen 3de klasser Zele. De pupillen en juniores ne men op 1 mei deel aan de finale van de Oostvlaamse beker. NR Voor de 18de keer wordt dit overbekend tornooi ingericht op zondag 22 april in de Stede lijke Sporthal van Sint-Ni klaas, Azalealaan, Witte Molen. Schiftingen: 9u30: Were Di-Cabrita Z. 11 u.: St.-Niklase-Ami CMB Troosting: 14u30 Finale 16 uur Cabrita Zele: mogelijke kam pioen van 3de nationale ver sterkt met Famaey (Okapi) Sint-Niklase BBC: oudste ploeg van Sint-Niklaas ver sterkt met Patrick Boven (leper) C{dB Ami: kampioen An twerps Handelsverbond. Spe lers Arcay (Leuven). De Dec ker (Willebroek). Deelen (Leuven), Annaert (Sint-Trui den), Van Dooren (Kontich) en Garrido (Spanje) Were Di Sint-Niklaas, inrich ters, versterkt met Fransaer (Bavi Gent) en Stevens (Luchtbal) Beker geschonken door het stadsbestuur. Ereprijs wijlen Leo Raes. Stadsschotel «Ereprijs wijlen Jean Wauman», sportiviteit- sprijs. Beker voor de meest attraktie- ve ploeg. Prijs Were Di- meest waarde volle speler. (wega) HANDBAL MEEUWEN - EV. AALST: 14-6 Na 10 minuten was Vlierzele uitgelopen tot 10-29. Het moest daarvoor geen grootse dingen doen. Het bleef op een veilige voorsprong door het fa len van de thuisploeg, zodat de vraag uit het publick wie hier de tweede provincialer was, terzake was. Ook van de Zeel- se bank kwam weinig reaktie om de motivatie aan te wakke ren. Op het einde van de eer ste helft kon Putteman met een 2 op 3 en Van Hoeyweghen, de schade tot 32-41 beperken. In de tweede helft schiet de thuisploeg dan toch wakker en wordt er vanop afstand beter afgewerkt. Stevens komt met een 6 op 10, beter uit. maar de bewerker van de terugkeer is Bmkelbal Reinaert Imkeren: Van Lent maakt ring twee „"f fl"85"u' belanaritk-t> menton kis _iy scheel. Johnnv De l.ncht die 'lm wm i, belangrijke punten bij voor Imkeren, (gvw) geheel, Johnnv De Locht. die op een bepaald ogenblik zeven korven zonder missen lukt, zo dat op de 6' minuut het even wicht hersteld is. Van de Velde, de beste bezoe ker, snijdt goed in de Zeelse verdediging en kan samen met Lievens en Gevaert Vlierzele op de 10' minuut nog eens op voorsprong brengen 56-58. Mare Corthals en Van Hoey weghen tonen hun precies aan, zodat op de 18' minuut al 74-64 op het bord staat. De Vlier zeelse steunpilaren Schorreel, 5 op 19 en Van Trappen, 5 op 20, laten het afweten en Zele kwalificeert zich gemakkelijk voor de halve finales van de Oostvlaamse beker. Punten: Zele: 35 op 73 en 15 op 16 vrijworpen. Putteman 6-4, Stevens 6-15, Corthals 10-8. Van Hoeywe ghen 4-6. De Locht 6-20, Moens 0-0, Blancquacrt 0-0. BENO een inloper, een van de weinige Zeelse fastbreaks. (gvw) Zoals werd gevreesd heeft E.V. Aalst het niet kunnen waarmaken in de testwedstrijd tegen Meeuwen. Nadat Aalst datzelfde Meeuwen had versla gen in eigen sporthal en met een teoretische vierpunten- voorsprong recht naar de titel leek te gaan, liep het plots allemaal verkeerd. In de laat ste wedstrijden vlotte er hele maal niets meer bij Eendracht, de voorsprong ging verloren en na het verlies op Overpelt ein digden Meeuwen en E.V. Aalst samen op de eerste plaats. De testwedstrijd, met de titel en de promotie als inzet, werd een ruime overwinning voor de Limburgers, want Aalst speel de ondermaats en werd vooral tijdens de tweede helft in de vernieling gespeeld. De Aal sterse voorzitter L. Thys heeft ook geen verklaring voor dit falen en trainster-coach M, Van Den Borre wou of kon ook geen kommentaar kwijt. Misschien toch iets revelerends bij deze nederlaag: ook Meeu wen zal niet in staat zijn om zich zonder drastische verster king te handhaven een reeks hoger. Alle ingrediënten waren zater dag nochtans aanwezig om er een spannende wedstrijd van te maken. Beide ploegen ge loofden voor de wedstrijd in hun kansen en dit werd luid ruchtig in de verf gezet door de twee supportersklubs die be slist niet voor elkaar wilden onderdoen. Maar van een echte wedstrijd kon alleen gesproken worden tijdens de eerste helft. Een dracht klampte dan inderdaad goed aan want nadat Meeuwen na een kwartier tot 1-3 voor sprong nam, zorgden Lievens en C. Simal voor 3-3 enkele minuten voor de rust. De Aal sterse hoop werd nochtans voor het rustsignaal al duchtig getemperd als Meeuwen nog tweemaal skoorde en met een 3-5 voorsprong de tweede helft kon aanvatten. In die tweede helft werd het voor Aalst een totale afgang. Nog 5' hielden zij stand (4-7) maar dan duurde het tot kort voor het einde vooraleer Een dracht nog eens kon skoren. Meeuwen was ondertussen al tot 4-12 uitgelopen en een tij dens de tweede helft onbe staand Eendracht had dan alle kansen op de zege reeds ver speeld. Het laatste doelpunt van C. Simal, zij was zowat de enige die voor enig doelgevaar kon zorgen, een minuut voor het einde kon nauwelijks de klas sieke pleister op het houten been genoemd worden. On danks de teleurstelling om het verlies van de titel was men cr het te Aalst mee eens dat de ploeg, in deze samenstelling, weinig kon gaan uitrichten in 's lands hoogste reeks. E.V. Aalst: De Backer en Van Den Borre. Simal 5. Lievens 1. Coen, Bascour. Cl. Simal. L. Van Delsen. M. Wijnant. A Buy). Van Malderen. Mathvs EVA

De Voorpost | 1984 | | pagina 35