I ZAALVOETBAL NATIONAAL Stekene kampioen in eerste provinciale ^(liefhebbersvoetbal( BEKER VAN LOKEREN Pechvogel Luk Foriers Walivo's wedstrijd van de week F.C. WAZOO GIRLS-F.C. BONTE GIRLS 1-3 Nationaal Tornooi Belgische Posterijen te Hamme 44 - 20.4.1984 - De Voorpost ZAALVOETBAL Met nog één speeldag voor de boeg is Dynamo Sint-Niklaas nog niet zeker dat het ook volgend jaar in 2' nationale speelt. De Waaslanders won nen wel met duidelijke 9-2 cij fers van het Waalse Homu, ook La Louvière bleef aan de winst. Dynamo heeft nu een punt meer dan La Louvière en kan dus vrijdag al gered zijn. Tegen Homu vochten de Waaslanders als leeuwen tegen het degradatiespook. Dat ze het pleit uiteindelijk ook won nen tegen Homu is niet meer dan een logisch gevolg van de erg knappe partij voetbal die werd gespeeld. Na 10 minuten stonden de lokalen al met 3-0 voor. Jochmans (2) en Behiels zorgden daarvoor. De Waalse Italiaan Capone kon wel tot 3- 1 herleiden maar vlak na de koffie maakte Behiels er 4-1 van. Langs De Cock en Joch mans was het 8 minuten voor het einde zelfs 6-1 en daarmee was het liedje van de bezoe kers natuurlijk uit. Ze konden nog wel een tweede doelpunt aantekenen maar Van Poucke en Deckmijn brachten samen met de Cock de eindstand op 9-2. In dezelfde reeks kon Comar Aalst bij rode lantaarn en reeds tot degradatie veroor deelde Bergen niet verder dan een 3-3 gelijkspel komen. De ajuinen worden hierdoor acht ste, daar waar ze enkele weken terug nog op een vierde plaats prijkten. Voor hen wordt het dus hoogtijd dat de kompetitie gedaan is. In derde nationale ging Vijf hoek Sint-Niklaas met 6-8 win nen bij ZVC Wetteren. De Wetteraars, lange tijd ook nog in de run voor de titel lopen de jongste weken de ene neder laag na de andere op en verzei len na de nederlaag tegen Kos- lowski en co op een vijfde plaats. Vijfhoek zelf volgt op 3 punten op de zesde rang. For- tuna Lokeren, volgend jaar te rug in eerste provinciale, kreeg geen kans bij S. Knokke (12- Nadat Atheneum Aalst reeds vroeger op het seizoen zich kampioen mocht noemen (der de provinciale A) kunnen we ditmaal melden dat Cafetaria Stekene ook aan het vieren is geslagen. Zij mochten zich na de 2-6 zege bij Criva Hamme immers ook zeker achten van de titel. De Stekenaars moeten wel nog 2 wedstrijden spelen en naaste achtervolger Ninove kan nog op een gelijk punten- aantal komen, zelfs in het slechtste geval, blijft Cafetaria kampioen, gezien hun groter aantal gewonnen wedstrijden Zekerheid kwam er dus voor coach Merckx en zijn man schappen na een 2-6 zege bij Criva dat niettemin erg goed startte en bij de rust zelfs met 2-1 op winst stond. De Steke naars begonnen erg zenuwach tig aan de wedstrijd en dat leverde Criva meteen al een doelpunt op langs Luk Maes. Stekene kon zich gevaarlijk to nen op uitbraken van Van Stappen, het was trouwens de ze Van Stappen die even later de ploegen op gelijke hoogte bracht. Toch bleef Criva beter kombineren en tegen het rust- signaal stonden de spelers van afgevaardigde Steels met een doelpunt van Van Kerschaever weer op voorsprong. Na de koffie gingen de bezoe kers er dan plots veel harder tegenaan, hard echter in de betekenis van 'meer overgave'. De kansen bleven voor de groen-witten dan ook niet uit Op een kleine 10 minuten tijd ging het van 2-1 naar 2-5. met treffers van Stroobandt, de broertjes De Ruyte en Rudy De Clercq. Criva zag nu in dat ze voor een verloren zaak stre den en Stekene had dan ook geen moeite om nog verder uit Zaalvoetbal: Het team van Dynamo St.-Niklaas. dw) te lopen tot 2-6. De feestvie ring kon meteen beginnen. Racing Temse haalde het erg gemakkelijk bij Brittania Heusden. De Waaslanders konden pas na 10 minuten echt hun wil opdringen want voor dien leverde Heusden aardig verdedigingswerk af. Bij Tem se speelde Ronny De Leen heer echter weer een prachtige wedstrijd, hij skoorde liefst 4 keer en zette daarmee zijn ploeg op weg naar een riante zege. Na een samenspel Van Assche - De Leenheer werd het 0-1 en een gestrekt schot van Van Assche leverde num mer 2 op. Voor de rust bediende De Bondt dan nogmaals Van As sche die er prompt 0-3 van maakte. Ook na de rust bleven de Waaslanders domineren en langs De Leenheer (3 doelpun ten op rij en respektievelijk op aangeven van Meersman. Dac- quisto en nogmaals Rudy Meersman) werd het 0-6. De Bondt knalde nog eens tegen de lat aan, maar Dacquisto maakte er toch nog 0-7 van. Op het einde van de wedstrijd kon Heusden langs De Sure- mer toch nog de eer redden. Ook nog even noteren dat de Wase scheidsrechter Van Puy- velde een uitstekende wed strijd floot en dat had de aan wezige kontroleur van de bond ook opgemerkt. In eerste provinciale zit de kompetitie er nu bijna op. Ste kene moet nog naar Artevelde Gent en naar Racing Temse. Vooral deze wedstrijd (die morgenavond wordt gespeeld om 20 uur in de sporthal Tem- sica aan de Gasthuisstraat te Temse) kan nog een klapstuk worden. Racing wil zijn thuis- aanhang alvast een spektaku- laire wedstrijd voorschotelen zodat de kampioenen het al vast niet op een blaadje zullen krijgen. In tweede provinciale A is de strijd ook al gestreden. In een inhaalwedstrijd ging Spoele Lokeren met 8-2 verliezen bij Lamot Heusden dat daardoor zeker is van de tweede plaats ten nadele van Olympia Sinaai dat de allerlaatste wedstrijd uit de kompetitie nog moet spe len. precies tegen datzelfde Spoele. In derde provinciale A is de kompetitie nog niet gedaan. Koninklijk Atheneum Aalst is dan wel reeds zeker van de titel en van de daaraan verbon den promotie naar tweede pro vinciale. maar voor de andere plaatsen wordt nog stevig ge knokt. Pingie Welle mag als tweede in de rangschikking ook al gerust zijn inzake pro motie doch door het uitbreiden van 2' provinciale tot 14 ploe gen mogen er nog een aantal ekstra gegadigden overgaan. Aangezien Dynamo B en Ste kene B (als B-ploegen) van ambtswege niet kunnen stijgen zijn Vos Reinaert Sint-Ni klaas, Royal Lebbeke en Bec- ton Dickinson in de A reeks de best geplaatsten. Vos Reinaert deed echter een erg slechte zaak door met 8-4 te gaan verliezen bij stadsge noot Dynamo B. De Dynamo- jongens toonden zich veruit de beteren en liepen langs Daman en MeeutVissen na een klein kwartier al uit tot 2-0. Sche- pens bracht Vos Reinaert te rug tot 2-1 maar Frank Van Gysel maakte er 3-1 van. Toch bleven de bezoekers aanklam pen en langs Rombaut werd het 3-2. Met doelpunten van Van Huffel vlak voor de rust en Kinders. Meeuwissen, Van Huffel en nogmaals Kinders kort na rust werd het echter vrij snel 8-2, en dat was na tuurlijk teveel voor Vos Rei naert. Van Den Broeck en Maes konden de eindstand tenslotte nog tot 8-4 beperken. Becton Dickinson Aalst deed het heel wat beter door met afgetekende 3-6 cijfers te gaan winnen bij een teleurstellend Royal Lebbeke dat echter wel de afwezigheid van doelman De Clercq en veldspeler Stijn Mannaert wegens zakenreis kon inroepen als Verontschul diging. Door de afwezigheid van de vaste keeper moest ka pitein Goosens dus opnieuw tussen de palen en zoals hij het zelf zegt 'dat kan wel eens problemen geven' Na een goed kwartier stond Becton Dickinson dan ook al met 0-3 op winst. Danny Ringoir. Mark Van De Sijpe en Jan Monsieur waren de schutters. Langs de overzijde kon Jan Brusselmans wel milderen tot 1-3 maar kort na rust maakte Piet Nijs er 1-4-van en van toen af leek het wel vast te staan dat Royal niet meer zou terugko men. Toch konden Marnix Brusselmans en Andy Florijn er nog de spanning in brengen door nog voor 3-4 te zorgen maar een opportunistische BD Aalst ploeg schoot alle thuisil- Zaalvoetbal, Dynamo - Homu: De St.-Niklazenaars broken weer e luzies aan flarden met doel punten van Ringoir en Nijs in de laatste minuten. De partij tussen Atheneum Aalst en Pingie Welle had maar weinig belang meer om dat beide ploegen als kam pioen en als 2' gerangschikte stijgen. Toch wou titelvoerder Atheneum er een erezaak van maken om ook Pingie op af stand te houden terwijl men er in Welle net andersom over dacht. Het begon vrij goed voor Pin gie want na een erg snelle start kwamen ze na 10 minuten op voorsprong nadat De Winter een prachtig kombinatiespel kon verzilveren. Atheneum leek een beetje be- duisd, maar gelukkig voor hen kon Pingie daar geen gebruik van maken. Net voor de rust kwam dan de omwenteling. Met een ver afstandsschot werd het 1-1. Erop en erover dacht men bij Aalst en met die intentie werd de tweede helft aangevat. Toch zou het tot 10 minuten voor tijd duren vooraleer de lokalen hun over wicht konden omzetten in 2-1. Vijf minuten voor tijd werd alle twijfel weggenomen toen men met een vrijschop num mer 3 aantekende. Bij Pingie was men nogal verbolgen over dit laatste doelpunt omdat ref. Van De Kerckhöve zijn ^rm zou hebben opgestoken ten te ken van onrechtstreekse vrij schop. Dit bleek echter een misvatting te zijn. al geeft de scheidsrechter toe dat hij zijn arm voor het nemen van de trap even schuin omhoog stak omdat de muur verder achter uit moest Dat hadden de Pin gie boys dus niet zo best begre pen met het gekende gevolg. (YEL) Voor F.C. Wazoo Girls uit Sint-Niklaas verloopt de huidi ge dameskompetitie bij Wali- vo, blijkbaar uitstekend. Het beste kampioenschap tot nu toe stelt Marie-Jeanne Moens, die het allemaal al heeft mee gemaakt. Voor de eerste maal eindigt deze ploeg straks mis schien binnen de eerste vijf. Dit ondanks een zogenaamde paleisrevolutie welke F.C. Wa zoo Girls onlangs nog te verte ren kreeg. Daardoor werd de kern der voetballende dames opmerkelijk afgezwakt. F.C. Wazoo Girls raakte er toen een zestal kwijt en de ploeg, verzeilde in een minder gunstige periode. Echter maar tijdelijk want Tertia Aude- naert, Myriam Heroufosse, Ann Van Strijdonck. Annick De Clerque en Anita De Cos- ter, worden er thans als de nieuwen beschouwd. Bij deze rood-witten uit Wazoo's die renpark aan de Dendermondse steenweg te Sint-Niklaas, zijn de onweerswolken bijn al te rug opgetrokken. Straks wordt de mentaliteit wéér zoals vroe ger en worden de nieuwe trui tjes van voedingshandel De Witte uit het Oostjachtpgrk te Temse. met sukses ingespeeld. Verleden zondag stonden de kansen hiervoor minder gun stig F.C. Wazoo Girls geraak te slechts aan tien effektieven voor de match tegen F.C. Bon te Girls uit Lokeren. FC Bonte Girls werd in 1977 slechts door het toeval ge sticht. Aan de basis hiervan Betty De Beule - straks 34 en afscheidsmatch, Annie Schel- faut. Hilde Laureys, Monique Verdunnen, Greta Van der Poele. Luk Smet en Femand De Vriendt, de uitbater van café Den Bonten Os aan de Oude Bruglaan tê Lokeren. Eerste voorzitster werd Annie Schelfaut. De eerste jaren van het bestaan werden er alleen maar vriendenwedstrijden ge speeld. De resultaten daarvan werden eerder middelmatig en toen Walivo met een dames kompetitie begon, schakelde F.C. Bonte Girls naar daar over. Klubvoorzitster voor één jaar werd toen Rosette Van Der Struyft en de kern der voetbal lende dames, werd bij dit over stapje ook nogal opmerkelijk gewijzigd. Een wijziging bij het bestuur van F.C. Bonte Girls werd verleden jaar ook noodzakelijk. Sindsdien wordt dit samengesteld met Edgard Schelfhout (voorzitter), Chris tel De Vriendt (ondervoorzit ster), Hilde Laureys (sekreta- resse) en Frans Van Laere (trainer). Ook beschikt F.C. Bonte Girls nog over Noël Dermui als een voorbeeldige helper. De thuiswedstrijden van de ploeg worden in het Bospark te Lokeren gespeeld en sinds Walivo: De Wazoo Girls, (dw) Walivo: De Bonte Girls, (dw) de aansluiting bij Walivo, zijn de resultaten van F.C. Bonte Girls nogal behoorlijk De Lo- kerense blauw-witten werden daar telkens een degelijke middenmoter en in verband met de jaarlijkse fair-playbe- ker, behoorde F.C. Bonte Girls altijd al bij de laureaten Straks misschien wéér en bij die viering zal Margot Verdur- men dan ontbreken. Deze am per 17-jarige overleed in de cember 1983 na een langdurge ziekte en deze bijzonder droe vige gebeurtenis, heeft de voetbalfamilie van F.C. Bonte Girls toen pijnlijk getroffen Nieuwelingen voor het huidige seizoen werden Ingrid Vin cent. Leen De Schepper, Vé- ronique De Coen. Chantal Smet, Rachida De Rycke en Katrien Frackiewicz als doel- verdedigster. Door meerdere blessures werd Tania Schelf hout ongetwijfeld de pechvo gel bij F.C. Bonte Girls. Sabi ne Van Cauwenbergh skoorde al een 20-tal doelpunten, was één der voornaamste af wezigen bij die Lokerense da- mesploeg die tegen het tiental van F.C. Wazoo Girls, met windvoordeel startte. Dat re sulteerde naar een duidelijk overwicht van F.C. Bonte Girls dat echter niet aan de nodige doelkansen geraakte. Achteraan bij F.C Wazoo Girls werd er trouwens nogal doelmatig verdedigd waardoor Marie-Jeanne Moens eigenlijk nooit voor ernstige problemen werd gesteld. Herhaaldelijk probeerde een uiterst verdien stelijke Véronique De Coen van F.C. Bonte Girls daar wat aan te veranderen Nochtans stak er te weinig variatie in de Lokerense aanvallen om echt gevaarlijk te kunnen zijn Toen Monique Van Raem- donck dan in een luchtduel met Leen De Schepper van F.C. Bonte Girls werd ge wond, werd de lokale ploeg een vijftal minuten tot negen speelsters herleid. Katastrofaal was dat evenwel niet. want een uitstekende Ann Van Strij donck en haar teamgenoten, hielden moedig stand. Ook Marie-Jeanne Moens de num mer één van F.C Wazoo Girls stopte o.a. een afstandschot van Marjon Thienpondt. Via de paal en op een aangeven van Ilse Boon. skoorde Mar jon Thienpondt even later toch (0-1, 27e mm Na dat doelpunt vlotte het blijkbaar veel beter bij F.C Bonte Girls en in een tamelijk verwarde situatie, bestelde In grid Vincent er nog eentje (0- 2, 31e min.). De lokale verdediging werd daardoor volledig ontregeld en als Marie-Jeanne Moens zich misrekende op een poging van Ilse Boon, werd de voorsprong nog afgetekender (0-3, 34e min.). Na de rust zagen wij een beter geïnspireerd F.C. Wazoo Girls dat verdienstelijke pogingen ondernam om van die voor sprong iets af te peuteren. In het middenveld werd Veerle Vaerewijck de draaischijf van F.C. Wazoo Girls en Tertia Audenaert, werd een gevaar lijke pion vooraan. Zij schoot trouwens eerst rakelings naast en niet lang daarna, trof Tertia Audenaert toch raak (1-3, 45e min). Nadien werd het evenwichtiger en de beide ploegen, kwamen beurtelings in het offensief. Veel doclgcvaar zou dat alle maal niet inhouden en het spelvertoon bleef meestal be perkt tot enkele goede flitsen Zoals bijvoorbeeld langs de kant der bezoeksters waar My riam Bracke en Anja Bonnae- rens een vlotte uitbraak deden. Het werd echter niets., voor F.C. Bonte Girls waarbij Christine Schelfhout, Marjon Thienpondt, Ilse Boon., Leen De Schepper en Véronique De Coen een goede prestatie le verden Een goede prestatie eveneens voor scheidsrechter José Ver- meiren, die het met twee uit erst sportieve ploegen nogal gemakkelijk kreeg. De slotmi nuten van deze match zonder veel hoogtepunten werden dan door F.C. Wazoo Girls be heerst. Zonder positief resul taat evenwel en alleen een vrij schop van die altijd goed ge ïnspireerde Tertia Audenaert, zorgde toen nog voor enig doelgevaar Roger Van Laere Walivo: kontaktvergadering voor nieuwe ploegen Door Walivo wordt er al aan de nieuwe kampioenschappen gewerkt. In dit verband wor den eventueel nieuwe ploegen uitgenodigd op een kontakt vergadering. Deze wordt ge pland voor donderdag 10 mei c.k. te 20 u. in kafce Stad Leuven op de Grote Markt te Sint-Niklaas. Uiterste datum voor de inschrijvingen is 15 juni a s. Roger Van Laere De editie 1984 van de Lokerse zaalvoetbalbeker krijgt de ver wachte finale tussen Fortuna en VDV. Deze twee ploegen schakelden respektievelijk Cambrinus en Devema uit. Doch daar ging heel wat moei te aan vooraf. Vooral derde klasser Fortuna had het erg lastig met de Cambrinus-boys die in de tweede helft zelfs veruit de besten waren. Fortuna - Cambrinus 3-2 De wedstrijd, die door scheids rechter OSutier met enkel mi nuten vertraging werd begon nen omdat Fortuna andere truitjes moest aantrekken om geen verwarring te zaaien (de klubkleuren zijn voor beide groen wit), begon vrij afwach tend en zenuwachtig. In het eerste kwartier hoefden we ons notitieboekje geen enkel keer boven te halen. Beide ploegen probeerden het met verre schoten maar zonder resultaat. Rond het kwartier was het dan toch prijs. Na een geharrewar voor het Cambrinus doel wist Etienne De Plus zich toch vrij te draaien en meteen te beslui ten. Vijf minuten later moch ten de talrijke thuissupporters opnieuw juichen. Ook deze keer was het Etienne die in de vlucht rechtstreeks bin- nenknalde. Nog voor de rust kreeg De Plus een derde sko- rekans doch ditmaal was de doelman wel attent. Ook Kurt Strobbe haalde nog eens fors uit, maar ditmaal lag de dwars- lat in de weg. Na de koffie was het spelbeeld totaal omgekeerd. Meteen na de kampwisseling kon Van de Putte na hoekschop van De Roover Cambrinus tot 1-2 te rug brengen. De bezoekers bleven nu doorgaan en Fortu na kreeg het benauwd. Fortu na doelman Sorgeloos stond bovendien nog erg zenuwach tig te keepen, en dat leverde ei zo na doelpunten op voor Berckmoes en Van de Putte Even later was het dan toch prijs. Berckmoes trok er op nieuw alleen op uit en ditmaal was het wel raak. 2-2. meteen en Fortuna in nog grotere nood. Doch de gekende spreuk, wanneer de nood het hoogst is., (werd ook ditmaal eer aan gedaan want toen Etienne de Plus enkele ogen blikken voor het einde op nieuw van ver kon aanleggen en zij schot afweek op het been van Foriers was de kwalifikatie voor de finale meteen binnen. Echt pech voor Cambrinus Ook de A-ploeg van Sporthal Van De velde kreeg het erg lastig in de wedstrijd tegen Devema, dat na 8 minuten zelfs op voorsprong kwam langs scherpschutter Jean-Maric Van Landeghem. Jaak Fierens kon VDV nog voor rust tot 1-1 terugbrengen en meteen na de kampwisseling zorgde Eli Krij- gelmans zelfs voor een 2-1. lean-Marie Van Landeghem bracht het goed spelende De vema echter terug tot 2-2 maar vlak daarop kon Alain Coppe- jan VDV weer op voorsprong zetten. We waren amper 3 mi nuten onderweg in de tweede helft. Het werd toen een hele periode windstil waarbij de VDV-verdediging zich goed gesloten opstelde. Pas na 18 minuten kon DVD verder uit lopen! opnieuw langs Krijgel- mans en het was tenslotte Raf Van Puyenbroeck die met een vijfde VDV doelpunt het lot van Devema bezegelde. Vanavond finales De finale van de Beker van Lokeren wordt vanavond be twist met om 20 uur de troos ting tussen Devema en Cam brinus en om 21 de klap op de vuurpijl tussen Fortuna Loke ren en VDV Lokeren met als inzet de zaalvoctbalbeker van lokeren editie 1984. N.B.: Wegens technische moeilijkheden (slechte verlich ting in de sporthal) zijn de genomen foto's niet goed ge noeg om af te drukken. Sorry boy's, volgende keer dan. Op 1 mei wordt in de sporthal De Wuiten te Hamme het Nationaal Tornooi Zaalvoetbal van de Belgische Posterijen betwist. De inzet is de ereschaal «The Lord» uit Schepdaal. Maar daarnaast zijn er nog flink wat andere prijzen en die worden geschonken door Rena De Cock station Den Berg, sporthal De Wuiten. Meubelen Romantica. Brouwerij De Gheest. Taverne 't Brugskc. Apec, Van den Abbeele, Café De Zoete Inval Hamme §int-Anna. Guy De Ridder van Hamme- Zogge en cafe Rossi; Doorn 6 Hamme-Zngge. Aan het tomooi nemen tien ploegen deel. Ze komen uit Hasselt. Deurnc. Sint-Truiden. Geel. Bilzen, Zele, Buggenhout. Kermt. Mechelen en natuurlijk Hamme (zie foto boven). De Limburgse ploegen zijn de grootste kanshebbers op de eindoverwinning met Hasselt en Kermt op kop. Maar ook de streekploegen zullen zich niet onbetuigd laten. De ploegen zullen worden ondergebracht in twee reeksen en de winnaars ervan komen uit in de finale die wordt bijgewoond door mevrouw Paula D'Hondt-Van Opdenbosch. staatssckrctaris van de PTT die de overwinningsschaal zal overhandigen. De wedstrijden vangen aan om 9.00 uur en men hoopt dat het tornooi om 21.00 uur zal afgelopen zijn. n Een reeks prachtige trofeeën staat ter beschikking van de declncir.c

De Voorpost | 1984 | | pagina 44