jekkers smoeie Pasen 1984 «Kruisweg door de stad» op St.-Jozef Aalst V.V.V. en stedelijke dienst voor toerisme Dendermonde biezonder aktief Buggenhoutse Krokkebaas wenkt Fakkeltocht en kruisweg te Dendermonde Pasen, een feest voor iedereen Alternatieve Goede Vrijdag viering van Jebron Aalst De Voorpost - 20.4.1984 - 47 Opstanding hier en nu! Feest van verbazingwekkende hoop. We vieren Jezus' Verrijzenis als oproep om dit Verrijzenis-gebeuren zeer konkreet gestalte te laten krijgen in ieder van ons. Daarom mogen wij verheugd zijn blije mensen zijn. Het gedrag van onze broeder Jezus zet ons aan om onszelf als blije mensen te gedragen. Hij heeft het aangedurfd in de lijn van Zijn volk, van Zijn profeten, van Zijn geloven in de kracht van God te staan. Hij heeft het aangedurfd met Zijn leven deze radikale weg te gaan: zó Zijn leven tussen God en mens te plaatsen dat Hij in staat was God zichtbaar te maken aan de mens. Hij heeft zichzelf zó meegedeeld aan ieder mens, met voorkeur echter aan degenen die machteloos waren, verkrampt, verschrompeld, kromgebogen, nietziende, verdoofd. Broeder Jezus was in staat vanuit de diepte van Zichzelf om op de 'hoogte' te komen van deze eenvoudigen. Daardoor ontstond het wonder van verrijzen dagdagelijks en gaf Hij aan deze mensen opnieuw de kracht tot leven als volwaardige mens. Wat kan 'verrijzen' anders beteke nen dan 'groeien tot volwaardig leven', waardoor mensen opnieuw heil zien, geluk ervaren, zich-vol-menselijk mo gen beleven. Het levensgedrag van Jezus was zo in-nemend dat nie mand kon aanvaarden dat dit leven ten onderging aan de lichamelijke dood. Integendeel dit leven kón maar volle betekenis krijgen en aanstekelijke sjaloom worden voor alle mensen als Zijn manier van leven verdiend was. In Zijn sterven werd de draagkracht van Zijn levenskeuze gezien en kreeg Zijn leven een nieuwe wereldomvattende betekenis. Verrijzenis uit de dood, doorgang door het sterven is niet alleen een kwestie van een leeg graf. Het is heropstand uit de geslotenheid van leegte en pijn, opstaan uit al wat mensen uitholt en dood maakt. Telkens wanneer mensen, bij zichzelf en bij anderen, sterven wegduwen, gebonden heid verbreken, verkramptheid heel maken, nieuwe per- spektieven aanbieden, nieuwe horizonten opentrekken, daar herhaalt Zich het Verrijzenis-gebeuren. Pasen wordt dan een dagelijks gebeuren aan eigen leven. Daar kunnen we dan ook mee vooruit, anders blijft Verrijzenis een hoogzwevend, ver-van-het-leven-afstaand teologisch gege ven, waar we meer vragen rond hebben dan dat we ervan kunnen leven. Verrijzen uit de dood. leven na het sterven is een logisch gevolg van de bevrijding die in 't leven telkens weer kan plaatshebben; ook Jezus' Verrijzenis Verrijzen is iets dat we in onszelf en bij anderen waar maken, als we maar de moed hebben om 'levend' aan heel wat te sterven. In het-weten-te-sterven vinden mensen nieuwe kracht tot 'evei?.' wat n'et a"een van toepassing is op onze materiele, lijfelijke dood, maar op ieder terrein van een mensen leven. Alle echt geven en leven gaat gepaard met sterven. Een gegeven leven krijgt zijn volle draagwijdte doorheen het sterven. We mogen blij zijn dat Jezus één van ons was: een mens zoals wij. Zo sterk was Hij vereend in 't hart van God en bekommerd om die droom van God met de mens ook de droom van ieder van ons dat het wonder van de doorgang door de dood kon geschieden. Is het niet onze opdracht om dit wonder van verrijzen aan ons gedaan in onszelf uit te diepen, zodat wij onderling wonderen tot stand brengen en Verrijzenis in vreugde aan elkaar doen geschieden? Dan wordt Jezus' Verrijzenis een boodschap voor hier en nu, voor jou en mij. Dan blijven we mensen van hoop, die geloven dat de paradijsdroom van geluk, vrede, vreugde en gerechtigheid wel nog kan. Zalig Pasen! Guido Debrec, kapucijn verantwoordelijke Jebron, centrum voor jeugdpastoraal Begijnhof I, 9300 Aalst Op dinsdag 1 mei a.s. opent het Buggenhoutse openluchtrecreatiedomein «De Krokke baas» opnieuw zyn deuren. De toegangsprijzen belangrijk in deze barre financiële tijden zijn onveranderd gebleven. Wat betekent dat wie twaalf is en ouder 60 F betaalt, de jongeren 12) betalen slechts 30 F. Ook groepen van minimum vijftien personen kunnen de Krokkebaas binnen tegen 30 F. Wie van plan is zich vaak Krokkebaas waar ts te begeven, kan zich een seizoenabonnement of een abonnement voor twintig dagen aanschaffen. Ook de prijzen van de consumptie blijven ingewijzigd. Het domein is van 1 mei tot en maand dus niet toegankelijk Tijdens de voorbije winter- "leI Jun' toeëan'celijk van zijn. Het zou zinloos zijn, al- maanden onderging «De 13 tot 19 u. Van 16 juni af tot dus de verantwoordelijke sche- Krokkebaas» een opknap- en met de sluitingsdag 31 au- pen Mare Heymans, de Krok- beurt. Zo kregen de baden een gustus, van 10 u. tot 20 u. kebaas voor een handvol be- nieuw laagje verf, werden de Wat biedt de Krokkebaas? zoekers te openen en het water aanplantingen vervangen en Een openluchtdomein van 3,5 bestendig te verwarmen. In de werd de technische installatie ha., gemeentelijk bezit, voor- archislechte meimaand van vo- grondig nagechekt. zien van drie zwembaden, rig jaar telde men overigens Toerismeschepen Heymans Twee grote en een kleintje slechts 800 bezoekers. In 1982, verwacht veel heil van de pro- vonr tie allpnnno«t»»n Hei ujq. u„.iL .r voor de allerjongsten. Het wa ter is bestendig verwarmd op 23 graden en de bezoekers kunnen er verder gebruik ma- toen het weer wel meezat, heb- motiecampagne gevoerd in de ben niet minder dan 13.000 scholen. De gemeente Bug dagjesmensen «De Krokke- genhout lanceerde immers de - baas» aangedaan. formule van een dagje school- ken van een ligweide, sportter- Ondanks de slechte meimaand reis in de bosgemeente. *s reinen, een speeltuin, een sola- die 1983 ons bood, noteerde Morgens wordt dan een be- men vorig jaar toch nog een zoek gebracht aan het bos (150 totaal bezoekersaantal dat de ha), het herten- en schapen- 90.000 benadert. Tijdens de park en 's namiddags is het Groot - Lebbeke op z n smalst.... rium, terras en bar. Om de kosten te drukken zal «De Krokkebaas», net als vo rig jaar, op de dagen dat het warme julimaand bereikte het stoeien geblazen in «De Krok- weer in het geheel niet meezit vooral in de mei- en juni- bezoekersaantal piekdagen kebaas». van meer dan 3.000. Pierre Van Rossem Vandaag, Goede Vrjjdag 20 april trekt voor de 32' keer de lijn door en kon onderweg «Kruisweg door de stad». Boetetocht die ook in Baarde- waardevolle ervaringen omzet ten in een taal die de huidige mens aanspreekt. De teksten zijn van Anton Van Wilderode en werden op band gezegd door Tine Ruysschaert en Francis Verdoodt. Ook de muziek werd vernieuwd en op nieuw komt er een sfeervolle apotheose in de kerk bij de laatste statie. Een boetetocht met zinvolle nawerking. U kan de tocht meemaken langs de Esplanade, Fabriek straat. Bauwensplein. Veld- straat, Dendermondsesteen- weg. Varenlaan, Peter Benoit- straat, Caudronstraat, gem nu zal plaatshebben. Jaarlijks nemen zowat honder den mensen deel aan dit uitzonderlijk gebeuren waarby de 14 staties visueel, zy het dan wel statisch, worden uitgebeeld door levende personages. Aanvankelijk, en dat was' in pastoor Vanhenden carte 1947, vertrok aan de St.-Jo- blanche had gekregen. De Ko- zefskerk een gebedstocht ninck had inspiratie gevonden doorheen de straten van deze in de «Pleurants de Dijon», parochie. Deze parochie nam een beeldengroep die het pas immers het initiatief dat zich sieverhaal treffend weergeeft, geleidelijk uitbreidde tot wat Ook de huidige kostumering het eindelijk geworden is: een vond daar haar oorsprong: so- buitengewoon en fascinerend ber en hierdoor erg passend bij gebeuren. Aan de basis lagen dit droevig herdenken. Vloei- «De Gehsellen van het Kruis» end van lijn en biezonder ex- die een idee uitbeelden ko- pressief. Alles in het wit. mend uit de toenmalige toneel- Slechts de spots geven kleur c vereniging «Langsom beter», aan de taferelen. Een sfeervol ^chnJv®^traaL Wellekens- Men stapte gewoon biddend massagebeuren maar toch straat- Valerius de Saedeleer- en zingend door de straten en geen echt passiespel, hier en daar stond een kruis- De taferelen werden inder- beeld naast een kaars voor het daad bewust statisch gehouden raam of waren langsheen de zodat de laatste voorbijganger weg houten kruisen neergezet, net hetzelfde ziet als de eerste. Na enkele jaren zou men. Een «kompostieregie» die na slechts voorlopig, enkele sta- het overlijden van Frans De ties uitbeelden. Eerder klas- Koninck in 1979 door Gilbert Astridpark; Koolstraat, Den- siek als op Italiaanse prentjes: Eelbode werd overgenomen. dermondsesteenweg en in de Romeinse soldaten in korte Die stapte immers in dezelfde rok met de speer in de aanslag en met helmen met een «wui vende borstel» erop. Wenende vrouwen in wijde gewaden en Jezus met een doornenkroon aan een écht kruis. Het sprak de gelovigen kennelijk aan. Toch drong vernieuwing zich op en die kwam er onder im puls van één der pioniers, wij len Frans De Koninck. Van die pioniers resten momenteel nog slechts Miel Backaert en Paul De Brouwer. In 1977 werd de kruisweg quasi totaal vernieuwd nadat Frans De Koninck hiertoe van straat, St.-Annalaan, dries. Volksverheffingstraat, Spaarzaamheidstraat, St.-An nalaan, Molendreef, Ploeg- straat, Regelbruggestraat, Merktweg, Kapucijnenlaan Gentstraat, Vijverstraat, St.-Jozefkerk. Onze weerverwachting. Een Paasweekend onder een lentezonnetje Er staat mooi weer in uitzicht voor het ganse paasweekend (en daar is ook de maandag inbegrepen). Het hogedrukge- bicd met een kern boven Duitsland voert de regie op het weer in West en Centraal Europa. Langs zijn westelijke flank stroomt met zuidelijke winden, geleidelijk warmere lucht via Frankrijk, naar onze streken. Alhoewel daar af en toe bewolking in voorkomt, zal de zon toch de overhand halen. Oceaanstoringen blijven voorlopig op veilige afstand. Wel is het niet uitgesloten dat er rond dinsdag een zwak frontje met bewolking, maar met weinig of geen regen over ons land trekt. Dat zou een tijdelijk temperatuurverlies van een graad of vier inhouden. Onmiddellijk daarna zouden we de invloed van een nieuw hogedrukgebied genieten, waardoor het zich laat aanzien dat het ook in de tweede helft van volgende week behoorlijk lenteweer zou blijven Goede vooruitzichten dus. Ook voor de duivenliefheb- bers. Tijdens het paasweekend lijkt er voor hen geen vuiltje aan de lucht. Samengevat de voorspelling tot en met maandag. Zonnige perioden. Af en toe wat bewolking, maar droog. Zwakke, tijdelijk matige wind, uit zuidelijke richtingen. Middagtemperaturen, variërend naargelang de zonne schijn, tussen 18° C en 23° C. Belangrijk ook voor de tuinbouw is dat er de komende dagen geen nachtvorst meer wordt verwacht. Wanneer we de volkswijsheid mogen geloven ziet het er naar uit dat we op een lange periode van warm weer afstevenen. Die zegt immers «Zo de wind op Paas waait, zo waait hij tot Pinksteren». En met een voorspelde zuidenwind met de paasdagen ziet dat er, althans volgens de volkswijsheid erg belovend uit. E.D.M. Al een ferme blik ge worpen op de kermisaffi- che, Lietbekenaar? Niet veel zaaks, als je het ons vraagt. Amper een drietal manifestaties zijn gepalnd: een kaatslutte, een eier- zoektocht en een tentoon stelling. Armoe troef. De crisis blijkt ook hier toege slagen te hebben. Waar is de tijd dat op een paasdinsdag, gelokt door een reusachtige eier- bak, honderden Lebbeke- naars dorpwaarts trokken, zich als kinderen aan een onverhoopte lekkernij te goed deden aan de (gratis) gebakken tikkeneikes, ge serveerd in frietbakjes, door leden van het ge meente bestuur? En zich achteraf evenveel Lebbe- kenaars aan de cafétogen verdrongen, omdat de koks van dienst rijkelijk de zoutbus gehanteerd hadden. Nu kan je je kinderen op dinsdag een chocola den eikenlaten zoeken. Voor de kaatslutte «Ereprijs Burgemeester Moeyersoon» de Leb- beekse burgervader kon jaren geleden flink over weg met de kaatsbal; nu durft hij zijn politieke tegenstanders tijdens de gemeenteraden trouwens af en toe nog een «balle ken opgeven werd een beroep gedaan op de ploegen van Tollembeek en Welar. De eerste bal wordt op paaszondag te 15 uur op de «ballodroom» aan het station geser veerd. Goed nieuws voor de Lebbeekse jeugd. In tegenstelling tot wat eerder gemeld werd zullen nu toch bepaalde foorkramers twee zondagen te Lebbeke vertoeven. De «ottoboit- serkeso.a. blijven tot en met 29 april. Een paar dagen gele den is nummer 7 van de Jeugdkranthet Leb beekse Magzine voor Jon geren, van de persen ge rold. Het werd een thema nummer. Over vrije radio's. Sedert vele jaren is de hoofdbekommernis van de V.V.V. en de stedelyke dienst voor toerisme te zorgen voor een efficiënte propaganda voor de stad Dendermonde en haar groot cultuur-historisch patrimonium. Aan een optimaal onthaal voor de bezoekers wordt ook alle zorg besteed. De toeristische propagandastand blyft elk jaar veel aandacht genieten op het Vakantiesalon in Brussel. In het Paasweekend, van 20 tot 24 april a.s. za^Dendermonde ook vertegenwoordigd zyn op de Beurs «Vakantie in eigen land» in het Media Center te Oostende. Toeristisch onthaal groepen» en «Dagarrangemen- jaar op donderdag 30 augus- In het onthaalburcel, op het ten voor individuelen», waarin tus. Dit evenement, door het gelijkvloers van het stadhuis de Ros Bciaardstad Dender- Kommissariaat-Generaal voor (vroegere Lakenhalle), wor- monde steeds ruim aan haar Toerisme, erkend als van na den de toeristen en de bezoe- trekken komt, wordt op een tionaal belang voor het Bei- kers zo volledig mogelijk inge- keurige wijze de aandacht van gisch toerisme, wint nog elk licht en begeleid. Niet alleen de toerist getrokken op het jaar aan belangstelling. Elk de toeristische werffolder en schone en waardevolle dat on- jaar opnieuw komen duizen- een evenementenkalender zijn ze provincie te bieden heeft. den proeven van de middel ter beschikking; men kan er De V.V.V. en de stedelijke eeuwse sfeer in een van entoe- ook terecht voor meer uitvoe- dienst voor toerisme van Den- siasme zinderende Ros rigc informatie, zoals een his- dermonde verlenen dan ook Beiaardstad. torische schets van de stad, een volledige medewerking aan al- Ook de Driekoningenwed- vrij volledige beschrijving van Ie mogelijke akties van de Pro- strijd is een verworvenheid ge- alle monumenten, wetens- vinciale Federatie. Zo werd in worden in het jaarprogramma, waardigheden over het Ros maart een promotietocht on- Oorspronkelijk werd bedoelde Beiaard, de drie gildereuzen dernomen met een info-car in wedstrijd ingericht tussen „VVJV,„. - en de rijke Dendcrmondse Zuid-Nederland. Van 16 tot 25 Kerstmis en Nieuwjaar, later Een half uurtje later is er een uur 's er dan in de Begijnhof- folklore. Benevens alle moge- juni wordt deelgenomen aan werd de datum verschoven debat over Amnesty Interna- ^erk een Goede Vrijdagvie- lijke Dondermondsc informa- de Jaarbeurs van Calais in naar de zaterdag het dichtst bij tional en de schending van de rin8- tie zijn ook alle uitgaven van Noord-Frankrijk. Met dezelf- Driekoningen zelf. HJM de Provinciale Federatie voor de info-car wordt een tocht Dit jaar wil de V.V.V. de Toerisme te verkrijgen, even- gemaakt langs de Belgische Driekoningenwedstrijd op- als fojdermateriaal van bijna Oostkust, van Knokkc tot nieuw beter integreren in de Harduynpad te Oudegem. van 7 tot 11 juni heeft in het volle start van een interessant alle binnen en ook van veel Oostende, dit van 4 tot 18 drukke periode van de einde- Sedert begin april zijn het Hof stadhuis een «Maritieme Ten- gevuld Pinksterweekend, buitenlandse diensten voor augustus. Tenslotte wordt in jaarsshopping. Daarom zal de ter Brcmptpad en het Schelde toonstelling» plaats Een en Dit jaar wil de V.V.V. ook toerisme het Provinciaal Domein te Driekoningenwedstrijd 1985 Denderpad voorzien van ge- Uit dit nummer konden we bovendien vernemen dat slechts vier van de 25 Leb beekse gemeenteraadsle den, geabonneerd zijn op dit blad. Belangstelling to nen voor wat reilt en zeilt onder de jongeren, ziet er o. i. enigszins anders uit. In de loop van vonge week werden we op het Lebbeekse Dorpsplein ge- konfronteerd met de be doeningen van een sche pen, die ons eerder vreemd overkwamen. De man in kwestie, liep het brede trottoir vóór de kerk op en neer, blikte af en toe naar de grond, stampte met de voet op een ce menten tegel (wellicht om te kontroleren dat hij wel goed vastzat) keek dan plots in de richting van de dekenij en riep: «Laat mijn bomen staan»! Wat de man daarmee precies be doelde is ons nog niet he lemaal duidelijk. Hij kan natuurlijk een fervent fan zijn van «De Constminnen- de Jonckheyt», die een to neelstuk met de titel een tweetal weken geleden op voerde. Anderzijds is ons opgevallen dat de twee boompjes bloeikes van stammetjes die enige tijd geleden voor de kerk aangeplant waren, ver dwenen zijn. Nadat de gemeente raadsleden, een paar maanden geleden, pleitten voor een menselijker ont haal van de werklozen, blijkt nu ook de kerkelijke overheid initiatieven te hebben genomen om de stempelaars, bij de dage lijkse vervulling van hun stempelplicht, morele bij stand te verlenen. Tot die konklusie kwa men we toen we vorige vnjdagnamiddag, rond de klok van tweeën, het Dorpsplein opstapten net op het moment dat de stempelcontrole aan de gang was en de werklozen in bosjes verspreid, aan de klap waren en plotseling vanuit de luidsprekers op de kerktoren forse or gelklanken de lucht inge stuurd werden. Wat de orgelist met dienst precies uit de pijpen stuw de, konden we niet achter halen. Het effekt was alles zins verrassend. Vooral wanneer je een openbare funktie bekleedt, is het altijd geraadszaam op de woorden te passen Dat deed een Lebbeeks politieagent, afgevaardig de van de damesafdeling van AC Lebbeke, tijdens de algemene vergadering van de gemeentelijke Sportraad vorige vrijdag avond, eventjes niet, zodat hij zich doodgewoon liet ontvallen: «Ik ben voor de dames!» Hilariteit bij de overige aanwezigen van zelfsprekend. De man be doelde overigens dat hij de damesafdeling vertegen woordigde. Even later kreeg Mare De Smedt, bestuurslid van de Gemeentelijke Sportraad, van hetzelfde laken een broek. Want Mare maakte bekend dat klevere meisjesen «stoere jongenszich al tijd bij hem mochten ko men aanbieden». Voor deelname aan de Nacht van de sport, voegde hij er echter meteen aan toe. Tijdens die algemene vergadering ging het er trouwens af en toe vrij scherp aan toe. Tot onze grote verbazing, we woon den dergelijke vergadering voor het eerst bij, maakt ook de hondenvereniging «De Trouwe Hond» deel uit van de sportraad. Verre van ons te gaan be weren dat die mensen zich niet mogen verenigen en geen deel mogen uitma ken. van een of andere raad, maar wat hondenaf- richting met sport te maken heeft, blijft ons duister Dat de hond in beweging is, daar twijfelen we echter niet aan. Als dat zo verder gaat, krijgt de sportraad binnen afzienbare tijd een aan vraag tot toetreding in de bus van «De Sprekende Smoelentrekker De zes parochies van Dender- S&lidariteit met de heer Jezus is met vertrek aan de Onze monde en Sint-Gillis Dender- op weg naar Golgotha, met Lieve Vrouw van Zwijvekerk monde organizeren naar aan- alle vervolgden waar ook in de in de Boonwijk. Met fakkels leiding van Goede Vrijdag op wereld en met alle armen en rond het kruis trekt men naar 20 april een openbare goede kansarmen in de eigen streek, de Wastijnewijk, waar de vrijdag manifestatie die een In de verschillende paro- kruishulde plaats heeft en waar kruisweg en fakkeltocht in het chiekerken is er om 19 uur een kruisen worden geplant. Het teken van de solidariteit liturgische dienst, waarna er einde van deze fakkeltocht is omvat. om 20.15 uur een fakkeltocht voorzien rond 21 uur. Zondag is het Pasen. Al meer de winter. markt op «De Kat» waar iede- dan een maand worden we er Voor de gelovigen kreeg het re bezoeker dan een paaskui- op uiteenlopende wijzen aan feest een diepere dimensie: de kentje kreeg aangeboden, herinnerd. Slogans in grootwa- verrijzenis van Jezus van Naza- Pasen zonder kuikentjes kan renhuizen kondigen het feest reth, de Verlosser. gewoon niet. Ook dat is een vrolijk en opgetogen aan. In Na een veertigdagen vastentijd traditie die stamt uit een njfó de centrumstraten van de grote komt de Goede week. Op Wit- verleden. Er zijn zelfs bedrij- m(.ntpnrprht»n nm i< in steden krijgen de uitstalramen te Donderdag wordt het laatste ven die zich zijn specializeren He jongeren,eam van Jebron ™n een apart uitzicht. En zondag avondmaal herdacht en op in het kweken van paaskni- ,aPr. «ituntio in MioLono r>„ ^?rdt het allemaal nog duidc- Goede Vrijdag staat het lijden kentjes. Dat alleen maar om een alternatieve Goede Vrij- lijker wanneer de kindéren de van de Heer centraal. Paaszon- aan te tonen dat Pasen ook dagv enng Om 12J0 nar spreekt me. ?jn worden tuurd om d is dan de ve[ri is, de ekonotmsch zijn beteken» T" h? jebro"ha,S ™„Êetore.reSt, t Paaseje,cn te gaan rapen. Een opstanding uit de doden. beeft. En dan is er nog de Behouden en .rille GoeHe «aditie die teruggaat op lang Het feest van Pasen had heel paashaas. Hij kwam met zijr I'-00.""' ka" "en kijken houd men een 'Me Goede vervlogen tijden. wat te bieden: in Aalst gingen kruiwagen de klokken heipén .lo sekjS m a'C straten van Aalst r>m ia as Pascn 'S op zichzelf een mooi bievoorbeeld de jonge mensen bij het thuisbezorgen van de ma «gerechtigheid om vrede., -'raten san Aalst. Om 19.45 gebaar om dc |ente dcfi„ltlef op paasmaandag naar-den tir. vele eieren. Eens het hij zelfs aan te kondigen. Al klinkt het in Erembodegem waar het dan zijn kruiwagen in de tuin een beetje vreemd, het paas- kermis was en men op zoek staan, tot grote verbazing van feest was bij de heidenen noch ging naar een «zomerlief». En de jeugdige vinder, min noch meer het einde van dan was er nog de zaterdag- HJM Nieuw voor dit jaar is allicht Wachtebeke op 16 september plaatshebben op zaterdag 29 standariseerde dat het toeristisch onthaalbu- dc «dag van de Oostvlaamse december 1984. Ook wordt er wegwijzers, reel ook operationeel zal zijn toerist» op het programma ge- op alle zaterdagen, zondagen zet. Dendermonde is steeds en feestdagen van 1 mei tot vertegenwoordigd bij hogerge- eind september, telkens van 13 noemde provinciale akties. tot 16 uur. Men is ervan over- Soms is alleen maar foldcrma- tuigd aldus de service voor de teriaal ter beschikking, maar vreemde bezoekers te ver- meestal is er een intensere me- ruimen. dewerking. zeshoekige aan gedacht om een nieuwe kerststal op de Grote Markt te plaatsen. Het wordt allicht een meer «traditionele» versie. Medewerking aan akties Pro- Traditionele manifestaties üï'lïïJÜr'""'V00' Totrls- Naast het verzorgen van de me ,n Ons, A laander.n promo,jc cn „e, 0|*haal van de Het is geweten dat sedert een bezoekers, richten de V.V.V. tweetal jaren de Provinciale en de stedelijke dienst voor het Hof ter Bremptpad, het Federatie voor toerisme nieu- toerisme ook zelf manifestaties Schelde-Denderpad. we impulsen heeft gekregen, in. Aan dc hand van nieuwe bro- Het hoogtepunt is steeds de chures zoals bijvoorbeeld de vermaarde middeleeuwse Andere manifestaties Dit jaar heeft dc V.V.V. werk gemaakt van de wandelpaden. Eerst werd een stijlvolle «wan delmap» uitgegeven, waarin volgende wandelingen gebun deld zijn: een stadswandeling, het natuurleerpad Kalendijk, Grembcrgse Broekpad, de wandelingen in Vlassenbroek (een realisatie van vzw Dc brochures «Dagtrips voor zenommegang op «Katuil», dit Wielewaal) en het Justus de Nog voor het groot verlof ko men dan het Grembergse Broekpad en het Justus de Harduynpad aan de beurt. Na dien volgen dan de wandelin gen in Vlassenbroek. Op zondag 20 mei wordt een «Wandel-mee - dag» georgani seerd. Het vertrek is voorzien tussen 13.30 uur en 15.00 uur op de Grote Markt. De deel name is uiteraard gratis, er is zelfs een gratis tombola voor zien. Meer informatie volgt la ter. De wandelmap waarvan sprake is te koop bij de stede lijke dienst voor toerisme aan 40 fr. Tijdens het Pinksterweekend ander werd gerealiseerd naar nader onderzoeken of een pro- aanleiding van het 15-jarig be- motie voor «Fremdenzimmer» staan van de plaatselijke wa- een kans op succes heeft. Ge- tersporters van de V.V.W. Het zien de gebrekkige hotelacco- is de Belgische Zeemacht die modatie in onze streek moet met allerlei attractief materiaal wc' meer in die richting ge- de Ros Beiaardzaal van het dacht worden, stadhuis zal vullen. In de loop van de maand juni In de tentoonstelling zal de zal het nieuw stedelijk infor- bezoeker ook nader kunnen matieblad van de persen ko- kennismaken met de jubileren- men. Deze brochure wordt de V.V.W.met het Scheep- gratis huis - aan - huis besteld vaartmuseum van Baasrode, met de stedelijke Brandweer en met de stedelijke dienst voor toerisme. Als opening van deze gebeur en zal volledig in het teken staan van het «Toerisme in Dendermonde». Dc stedelijke dienst voor toe risme, gehuisvest in vroegere tenis wordt op donderdag 7 Lakenhalle, is graag bereid juni te 20.00 uur een Kiosk- vo°r het verstrekken van uit- koncert uitgevoerd door de vocriger informatie. Dit kan Muziekkapel van de Belgische ook telefonisch op dc num- Zecmacht. Alvast een waarde- mers 052/21.39.56 of 21.39.57. Hamme. Senator Peeters sprak voor het Nationalistisch Jongstudentenverbond over de Voerhistoriek en de affaire Happart

De Voorpost | 1984 | | pagina 47