Dubbeldoop bij Boel in Temse Met Flanders' Printing wordt ook «kartografie van het Land van Aalst door de eeuwen heen» belicht Gemeentelijke Sportraad blies Een initiatief van de Buggenhoutse Jeugdraad DRIEZEWIES algemene verzameling Tentoonstelling over oude Aalsterse drukwerken Tewerkstelling tot '86 min of meer op peil Flanders' Printing veelbelovend Jonge mensen uit Buggenhout en Zele verongelukt 4 - 20.4.1984 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 Omstreeks 1836 werd een «to pografische en militaire kaart» van België uitgevoerd door L. Capitaine op de benaderde schaal 1:88.000 in 69 bladen. Het kadaster werd door Napo leon ingevoerd. De werkzaam heden hiervoor begonnen in het terrein in 1808, gingen door onder het Hollandse be wind (1815-1830) en werden na de Onafhankelijkheid voortge zet. De plans werden opge steld op schaal 1:2.000 en uit gevoerd per gemeente of ge- meentesektie met behulp van eenvoudige landmetersinstru menten en met als basis een kleine plaatselijke triangulatie' met gewoonlijk de kerktoren als uitgangspunt. Bij dekreet van de Voorlopige Regering werd op 26 juni 1831 het «Dépót de la guerre» opge richt. In 1843 het de opdracht de officiële kaart van het Rijk op te stellen. Hogergenoemde kadastrale sekties werden hier voor in het «Dépót de la guer re» met behulp van een preci- siepantograaf verkleind op schaal 1:20.000 en samenge voegd tot een volledige ge meente. Deze verkleiningen zijn uitgevoerd in kleureninkt en opgewerkt met waterverf; de kontroleaantekeningen zijn eveneens op deze plannen aan gebracht. Deze unieke verza meling van kadastrale verklei ningen wordt nog steeds be waard in het huidig Nationaal geografisch instituut. Tussen 1846 en 1854 publiceer de kartograaf Philippe Vander- maelen op eigen initiatief de topografische kaart van Bel gië, gegraveerd op steen, op schaal 1:20.000, in 250 bladen. Deze kaart wordt nog vandaag als een meesterwerk be schouwd. Tussen 1865-1878 verwezen lijkt het «Dépót de la guerre» de eerste officiële topografi sche basiskaart van België, op schaal 1:20.000 (kleurensteen- druk en gesteund op voormel de kadastrale redukties). In 1878 werd het «Dépót de la guerre» omgevormd tot Mili tair Cartografisch Instituut (tot 1947) en rond de eeuwwis seling was de herziene uitgave van de officiële topografische basiskaart van België op schaal 1:20.000 gerealiseerd. Rond 1930 werd een nieuwe uitgave van de basiskaart op touw gezet. Er werd hierbij gebruik gemaakt zowel van de vorderingen op geodetisch ge bied en ook op het gebied van de reproduktietechnieken (zinkdruk). In 1947 werd het Militair Car tografisch Instituut omge vormd tot Militair Geografisch Instituut (tot 1976) en kreeg als taak een nieuwe officiële kaart van het Rijk op te stellen langs fotogrammetrische weg op schaal 1:25.000. De uitgave 1 werd in 1970 voltooid. In 1976 werd het Militair Geo grafisch Instituut omgevormd tot Nationaal geografisch Insti tuut (NGI). De nieuwe topo grafische basiskaart wordt ver der bijgewerkt en bestaat nu reeds gedeeltelijk als uitgave 2 en zelfs uitgave 3. De verkoopdienst van kaarten en luchtfoto's van het NGI is thans ondergebracht op het nr. 306-310, Louisalaan, 1050 Brussel - Tel.: 02/648.52.82. Het NGI drukt ook facsimile's en zwart-wit ozalidereproduk- ties op de Dienst Documenta tie van het NGI, Abdij ter Kameren 13, 1050 Brussel - Tel.: 02/648.64.80 toestel 321. De Bruyn In het kader van Flanders' Printing wordt in het Dilbeek), een grote affiche Oud-Schepenhuis (Belfort) op vrijdag 4 mei om 18 van de Winterfoor (P. Ee- uur de tentoonstelling over oude Aalsterse druk- mans), herinnering ann het werken geopend. Hierop worden gedrukte ge tui- jubileum van pater Bo gen uit meer dan anderhalve eeuw ambachtelijk gaerts 1894 (Luc Kiec- Aalsters drukkersverleden getoond kens)j een lotansafficbe van de verkoop van «Het De oproep (gericht aan pri- een spijskaart van het Groot en Kleyn Catharina vé-personen) om Aalsterse banket aangeboden aan en van Het Kleyn Vleesch- drukwerken van minstens burgemeester Victor Van Huys» (1840), «Onze vijftig jaar oud in bruikleen Wambeke van 1885, een Vlaamsche dichters van te schenken voor deze ten- uitnodiging voor het bal ter 1830 tot 1905» een unieke toonstelling, kende een on- gelegenheid van de start poëziebundel gedrukt bij verwacht grote weerklank, van de werken aan het sta- De Seyn Verhougstraete (de Een groep uit wat reeds ter tion van 1852 (de heer en heer en mevrouw Bruy- beschikkmg werd gesteld: mevrouw De Coninck uit ninckx - De Vos), Catalogue de Livres anciens et moder- nes qui sont en ventes.a la literairie de J. Van Bran- teghem, rue des Moulins 2 (GrandTlace) a Alost, 1881- 1887 (Convoluut van de heer DHoker), een verza meling met het Landjuweel van 1923-'24, gedrukte Aalsterse liederen (Drukke rij A. Van den Broeck - De Boey). De rijk gevarieerde kollektie doodsprentjes van 1835 tot 1933, waarvan sommigen met originele li tho' bedrukt werden is ge woon indrukwekkend. Het Kadoc verleent zijn me- dewerjring met het in bruikleen geven een vijftal interessante Aalsterse drukken. Het Nationaal Geografisch Instituut zal oude plannen en kaarten over Aalst en omliggende tentoonstellen. De katalogus zal onder meer een redaktionele bij drage bevatten over en een opsomming van Aalsterse drukkers van Dirk Martene tot vandaag (in totaal een 120-tal). Temse, dinsdagnamiddag. - In het kielzog van de Boel- werfTanfare stappen minister De Croo en z'n echtgenote, de Antwerpse havenschepen Jan Huyghebaert, gouver neur van de provincie Antwerpen Kinsbergen, de Wase parlementariërs Ferdinand De Bondt en Jan Verniers, Temses burgemeester Désiré Van Riet, provincieraadslid Fonny Boesmans, voorlieden ook van de werf (hét werf, zegt De Croo) en van de Compagnie Maritime Beige. In opdracht van de Antwerpse CMB-rederij werden de boten Maeterlinck en Verhaeren aangemaakt, de 207 meter lange gevaarten wachten op de symbolische klop van de champagnefles. Twee miljard, 2,3 om precies heid opgetimmerde kabine, te zijn, hebben ze elk gekost, uiteindelijk hoor ik de echtge- deze containerschepen met '*note van CMB-erevoorzitter bouwnummers 1511 en 1512. Corbiau toch iets over voor- Zevendekkers die naar hef spoed vertellen. De twee bo- Verre Oosten (Maeterlinck) en ten zijn gedoopt, het Belgische Zuid-Amerika (Verhaeren) vaandel wappert, de Braban- koers zullen zetten. Sonne weerklinkt. Géén Veel volk op de been, het Vlaamse Leeuw, géén vlag van paasweertje is de dopers gulge- de Vlaamse gemeenschap, zind. Toen Eupen enkele maanden geleden goeie vaart wet van '48 werd toegewenst konden de Dubbeldoop bij een dubbelbe- bezoekers de zeereus beklim- drijf, maar we zijn niét in de men en betasten, ditmaal be- geminimaand. Boel is scheep- monstert de menigte de motor- gegaan met Cockerill, u weet schepen vanop afstand. Het dat, er werken alles samen honderden mensen omvatten- pakweg 3.450 mensen. Een de gezelschap wandelt op de paar honderd zijn, zeker óók werf. Eerst naar de Verhaeren in het najaar, tot deeltijds wer- toe, waar mevrouw De Croo ken, of deeltijds stempelen als het symbool doet openspatten u wil, gedoemd. Geen prettig en een woordeke placeert. vooruitzicht. Maar er is wel- Wéér mevrouw De Croo? Toe- licht beterschap op komst, be val, het ligt niét aan Boel en de slist als de regering de krediet- ook al liberale baas Philippe dossiers goedkeurt. Bij Boel, Saverys; bij de CMB is het de bij de nv Scheepswerven dus, gewoonte dat men de echtge- zou er nog tot eind '85, begin note van de regerende ver- '86 werk zijn zoals de zaken er keersminister uitnodigt. Na nu voorstaan, het afhaspelen van het eerste Bij de regering werden dos- ceremonieel kronkelt de groep siers ingediend met het oog op (ik hoor veel Frans) naar de het bekomen van kredieten Mzterlinck. De perslui nemen voor de bouw van twee OBO- cen binnenweg, maar de fanfa- schepen. Bij de bevoegde mi- re en de prominenten worden nister is het dossier voor bouw- langs een breder baanvak ge- nummer 1519, een LPG-car- leid. Er wordt wat gedraald, rier met kapaciteit van 25.000 boven in de voor de gelegen- m', en Boel zou voor eigen In samenwerking met het stadsbestuur van Aalst organiseert het Dirk Martenskomitee van 11 tot 18 mei een representatieve tentoonstelling voor de grafische nijverheid onder de, benaming «Flanders Printing» - «Technologie van de Grafische Nijverheid vandaag en*' morgen». 6 I Tot heden werden een 65-tal standen toegekend.Samen met de ruimte ingenomen door het If Dirk Martenskomitee vertegenwoordigt dit een oppervlakte van 1800 m:. Firma's die nog J interesse hebben om aan Flanders' Printing deel te nemen dienen ten spoedigste kontakt op >e Ainl^ie" met Economische Dienst, Keizerlijk Plein 21, 9300 Aalst (tel.: 053/77.11.11) Als blikvanger van het historisch gedeelte dient de indrukwekkende pers van «Rockstroch o werke Heidenau». Dit gevaarte van meer dan 8 ton, aangekocht bij de drukkerij Beyaert or zal uit Brugge worden overgebracht door bemiddeling van de firma W. Michiels uit «1" Haaltert. Uiteraard zal ook de rekonstruktie van de Dirk Martenspers ten toon gesteld 6" noimn'n en <<Gavea"*>>-handpers (1829) van de firma Suy en een «Rapida di Lusso»-pers rij (1919) aflcomstig-van de gekende Aalsterse drukkerij A. Van den Broeck-De Boey VerderI stelt de fotogravure De Buck uit Wetteren een 19* eeuwse steendrukpers van de firma «Krause-Biagosch» ter beschikking. j De dne oude persen die deel uitmaken van het patrimonium van het Dirk Martenskomitee worden gebruiksklaar gemaakt in het V.T.I. te Aalst. De bedoeling is immers, dat alle |e< persen operaüoneel zijn en daarbij oude prenten en stadsgezichten zullen reproduceren. LH.f Malaise in Lebbeekse sportkringen? Dubbeldoop op de Boelwerf, dinsdag. Dit is de Maeterlinck, net als de Verhaeren een kolos van 207 meter lang, in aanbouw voor de CMB (dw) rekening een diepdrijvend boorplatfomx realizeren. Dat boorplatform is een prestigieu ze onderneming, men doet voor de bouw een beroep op Belgische partners en werkt samen met Noorwegen. Mis schien sleept men ook het or der voor de bouw van twee kleinere containerschepen in de wacht, maar ook Sint-Pieter (Hemiksem) is in de running en deed een iets goedkoper prijsaanbod. Einde mei wordt in Oostende door koningin Fa- biola het oceanische research- schip Belgica gedoopt, bouw- nummer 1514 is dus bijna klaar. De wet van 1948 op het scheepskrediet, daarrond werd in de toespraken na de doop nogal wat gepraat. In die au- gustuswet werd bedongen dat de toen gehavende koopvaar dijvloot gewaardeerd hoorde te worden. Philippe Saverys, voorzitter van de Boelwerf, hoopt dat die wet op soepele wijze toegepast zal worden cn dat de beslissingen over de dossiers die ressorteren onder dat dekreet op snelle en on dubbelzinnige wijze zullen ge nomen worden. CMB-erepre- sident Corbiau (hij verving af gevaardigd - beheerder P. Pluys) voerde aan dat het in 1948 opgerichte Fonds voor het Aanbouwen en het Uitre den van Zeeschepen jarenlang een volwaardig financierings middel geweest is, maar de buitenlandse konkurrcntic zet onze scheepsbouw op de hel ling. Minister De Croo had het over de plafonnering van de scheepskrcdieten: 2 miljard in 1948, 14 miljard in 1976, 30 miljard tot voor kort en dra 40, zelfs 50 miljard. Philippe Saverys wil vooruit, wil de scheepsbouwdynamiek verder doen floreren. Scherp nuanceerde hij: «Dit alles ge beurt onder de ogen van diege nen wier roeping het is, tégen te werken, en die elke gelegen heid tot dwarsliggen zullen aangrijpen. Dat betekent een bijkomende handicap, maar ook een aansporing om beter te doen». Sinte-Barbara - De dinsdag ten doop gehouden tweeling werd genoemd naar de franstalige Vlaamse litera toren MaMcrlinck en Verhae ren. P.E. Corbiau herinnerde zich dat beide auteurs op de banken van het Gentse Sinte- Barbarakollege vertoefd heb ben. Leent staatsminister Au gust De Schrijver dra óók z'n naam aan een CMB-schip? Minister van verkeer Herman De Croo had, uit z'n géheu- gen, een vers van Klein-Bra- bander Emilc Verhaeren opge diept; ik vermoed dat Jan Hammenecker of Bert Pele ntan het ooit wel vertaald zal hebben. Problemen dus, maar ook poë zie op een scheepswerf. Bij De Zaat voegen ze 't woord bij de daad. Wouter VLOEBERGH Het wegverkeer en vooral dan de overdreven snelheid heeft het afgelopen weekend weer gezorgd voor enkele dodelijke verkeersongevallen. Dit keer werd vooral onze regio erg getroffen: vier doden in twee ongevallen. Het eerste dodelijk ongeval deed zich voor op de weg van Malderen naar Buggenhout. Tijdens de nacht van zaterdag op zondag viel daar een vracht wagen zonder brandstof. Dirk Van Zaelen uit Buggenhout, die deze vrachtwagen be stuurde belde zijn echtgenote op die met haar personenwa gen brandstof kwafri aanbren gen. Nauwelijks was zij ge stopt of haar personenwagen werd aangeraden door een mo torrijder. De bestuurder van deze motor, Luc Pissens uit Londerzeel werd hierbij licht gewond, maar kon na verzor ging in het ziekenhuis huis waarts keren. Daarop probeerde Dirk Van Zaelen zijn vrachtwagen te starten, maar hij slaagde daar niet in waarop zijn echtgenote wegreed met de personenwa gen op zoek naar een mecani- Zij was nauwelijks vertrokken of Dirk Van Zaelen, die inmid dels had plaatsgenomen in de stuurhut van zijn vrachtwagen, werd opgeschrikt door een zware slag. Een motor was met volle geweld achteraan op zijn vrachtwagen ingereden. Het gevolg was gewoon verschrik kelijk. Drie jonge mensen, die op de motor hadden plaats genomen, werden vrijwel op slag gedood. Het betrof de bestuurder Erik Symons (21 jaar), wonende Provinciale Baan 54, te Buggenhout; Jan Roosemondt (28 jaar), wonen de Hoge Jan 80, te Buggen hout; en de 17-jarige Anna De Smedt uit Meise. De motor was ingeschreven op naam van een persoon uit Wallonië. Rond hetzelfde tijdstip ge beurde er ook te Berlare een dodelijk ongeval. De 19-jarige Patrick Sigin uit de Kastanjelaan te Zele miste in de Turputstraat een bocht en kwam met zijn motor tegen een elektriciteitspaal terecht. Hij was op slag dood. Ronny Claes, een 18-jarige uit de Kerkstraat 11 te Zele, die op de duozitting van de motor had plaatsgenomen, werd met ern stige verwondingen naar het ziekenhuis van Dcndcrmonde overgebracht. Net als de voorbije jaren, or ganiseert de Buggenhoutse Jeugdraad, in samenwerking met de Buggenhoutse jeugd verenigingen, ook dit jaar een «Dag van de Jeugd». Deze dag kreeg dit jaar de naam «Drie zewies» toebedeeld. Sedert enige tijd reeds zijn vijf werk groepen aan de slag om deze «Driezewies» tot een fantasti sche evenement te laten uit groeien. Op zaterdag 28 april worden dan ook alle Buggenhoutse jongeren, van half tien 's mor gens tot zes uur 's avonds, verwacht op de Opdorpse Dries, waar hun een brede waaier aktiviteiten wordt aan geboden. Volwassenen zijn overigens eveneens welkom. Gevarieerd programma Het programma ziet eruit als volgt: 10 u. Start van de voormiddag activiteiten. tornooien én tienkamp races 12.30 u. middagmaal 13.30 u. start namiddagaktivi- teiten met: vrij podium, sjor ren, wimpelen, kleibewerken. kruiden, plaatscrafdrukken, tekenen, schminken, aerobic dance, volksdans, straattoneel (met Compagnie «Die en Die»), poppentheater, spel van de zintuigen, tekenfilm pjes, volksspelen, vertel- en meezinghoekje, brandweerop treden, EHBO-lessen, optre den jeugdband, huifkarrenrondrit, waargzeg- sters. 17.30 u. Gemeenschappelijk slotmoment. SPORT Wat de sportieve manifestaties betreft kan deelgenomen wor den aan een tienkamp. Alle leeftijden mogen aanzetten. Zich inschrijven gebeurt ter plaatse. Daarnaast staan ook diverse tomooien op het programma: volleybaltornooi (groep van minimum 6 en maximum 8 per sonen - leeftijd: vanaf 14 jaar); voetbaltomooi (groep van min 6 en max 8 personen - leeftijd 6 tot 99 jaar); handbal- tomooi (groep van min. 6 en max. 8 personen - leeftijd 8 tot 14 jaar), zaklopentornooi (groep onbeperkt - leeftijd 6 tot 8) touwtrekkentomooi (groep: 10 12 personen - leeftijd: 6 tot 99) - ratten- cn raventomooi (groep onbe perkt - leeftijd: 6 tot 8 jaar). De geïnteresseerden voor deelname aan deze tomooien moeten zich van te voren in schrijven. RACEN De bedoeling van de drie races - driewielerrace (leeftijd: 7 yoy en met 10 jaar); kinderkoet- senrace (leeftijd 11 tot 14 jaar) en Gocart-race (leeftijd 15 tot 18 jaar) - is pogen zoveel mo gelijk rondjes af te leggen op een uitgestippeld parkoers. Er wordt gereden volgens het sys teem van de «aflossing». Na elke ronde wordt van chauf feur gewisseld. Het parcours is zodanig opgevat haarspeld bochten, hindemissen, boetes bij botsingen, herstellings- dienst dat spanning en sen satie gewaarborgd zijn. De deelnemers moeten vanzelf sprekend zelf voor hun racctui- gen zorgen. VRIJ PODIUM «Driezewies» is op zoek naar Er broeit wat in Lebbeekse sportmiddens. Her en der gaan stemmen op die een bepaald ongenoegen niet onder stoelen of banken steken. Identieke klanken, al of niet rechttoe rechtaan geformuleerd, waren ook vorige vrijdagavond te horen. Tijdens de statutair voorziene algemene vergadering van de Gemeentelij ke Sportraad in het Zwambershof. Van de zowat 75 clubs die opgenomen werden in de sportraad, hadden amper een twaalftal clubs het overigens nodig geacht een vertegenwoordiger te sturen. Voorzitter Pierre Florijn: Subsidërings politiek In zijn welkomstwoord stipte sportraadvoorzitter Pierre Flo rijn o.a. aan dat er tijdens het verlopen jaar in de schoot van het Dagelijks Bestuur discus sies ontstaan waren omtrent de subsidiëring van de sport in het algemeen en de aangesloten clubs in het bijzonder. Deze diverse standpunten en visies aldus Pierre Florijn, heb ben niet altijd geleid tot een gemeenschappelijk eindadvies terzake, dat zou voorgelegd worden aan het college van burgemeester en schepenen. Toch weerd een bestuursmeer- derheid gevonden die het af vloeien van enkele clubs van de lijst van subsidieerbare ver enigingen vooropstond. Twee belangrijke faktoren speelden hierbij een doorslaggevende rol. Allereerst het feit dat het globale subsidiebedrag, jaar na jaar, ingevolge besparingen door de overheid, afneemt. Berekend over twee jaar be draagt deze vermindering meer dan 35%. Midderwijl echter, vervolgde de voorzitter, vragen meer cn meer sportverenigingen om toe te treden tot de sportraad. Een tweede argument dat de afvloeiing beïnvloed is de vast stelling dat sommige sportver enigingen geen dringende ge meentelijke financiële steun nodig hebben. De toelage wordt opgesoupeerd, wordt wel eens gefluisterd. Akkoord met de afschaffing van de sub sidies, beweert een andere. Maar dan voor iedereen. Ar gumentatie die ons trouwens menselijk in de oren klinkt. Nochtans zijn wij ervan over tuigd dat er een groot verschil bestaat tussen topploegen die reeds wat bewezen hebben en dat nog bewijzen en excu seer me de benaming café- ploegen. Dit betekent echter niet, ver volgde de voorzitter, dat wij dergelijke clubs ontzien. In tegendeel. Verre van ze te ne groepen, «stars», vedetten, en vooral gewone mensen die op deze dag willen optreden. Wie een lied kan zingen, een stukje toneel kan spelen, schrijven zich meteen in voor dit «vrij Podium» bij Jan Jacobs, Lieve Van der Straeten, Herman Maes, Dirk Stallaert of Ria Van Zeebrocck. Wie niet mee doet is Hartelijk welkom om te genieten van dit grandioze spektakel. Er wordt vrij gepo- diumd tussen 14 en 16.45 u. Informatie over deze Drieze wies kan steeds ingewonnen worden bij Betty De Mul (Op- dorp), Gert Van der Jeugt (Opstal), Lieve Van der Strae ten (Buggenhout), en Veerle Verstappen (Buggenhout). Bij die mensen kan ook ingeschre ven worden. Pierre Van Rossem geren, zouden we erom gevraagd wordt die clubs materieel steunen waar het mogelijk is. Ik denk hier aan het schenken van trofeeën en medailles, het voeren van een aanwezigheidspolitiek, het doorspelen van adviezen naar het college toe en nog zoveel andere manieren om hun akti viteiten te steunen. Waarom, vroeg Pierre Florijn zich in dit verband af, spelen de clubs hun speelkalenders en andere aktiviteiten niet door aan de sportraad, die dergelijke infor matie op zijn beurt bij de an dere clubs kan laten belanden? Via coördinatie en onderlinge samenwerking, besloot de voorzitter, kan immers veel naijver en afgunst weggeveegd worden. Uit de bespreking achteraf, die o.a. de financiële toestand van de Gemeentelijke Sportraad als onderwerp had, bleek dat de raad voor het dienstjaar 1983 een gemeentelijke subsi die van 10.000 F toegekend werd. Een bedrag dat amper voldoende is om zich trofeeën en bloemetjes aan te schaffen. Tijdens een onderhoud met het college van burgemeester en schepenen werd dan ook gevraagd deze toelage op te trekken tot 50.000 F. Dc aan wezigen besloten verder Fran cois Segers (Judoclub Kodo- kan) en Willy C'allaert (De Trouwe Hond) in het bestuur op te nemen. Superstar en Nacht van de Sport Alfons Abbeloos, gemeen telijk sportfunktionaris en voorzitter van het Olympisch Komitee, arrondissement Dendcrmonde, lanceerde ver volgens een oproep tot LiC beekse kandidaten voor dei tel van Superstar. Elk Oo vlaams arrondissement nt| vijf mannelijke en vijf vroua lijke atleten afvaardig^ i waaruit dan, via inter-amsre dissementele schiftingen, i*ti eindelijk de Oostvlaamse Sm perstarploeg bij de dames lo bij de heren zal te voorschija komen. De schiftingen gaan door in r loop van de maand mei in h d Gentse Sportpaleis. De kanerd daten, die moeten aanzetten) I vijf van de acht voorzierw proeven, kunnen bijkomenïfa informatie inwinnen bij Alfovc Abbeloos. Zich inschrijvqec moet voor 30 april a.s. ïss Mare De Smedt van zijn kamt had het over de «Nacht van il Sport», die op vrijdag 7 sd.ii tember zijn verloop zou ka a nen. Tijdens deze «Nacht \nst de Sport», een initiatief vna, het arrondissementeel Olyt__ pisch Komitee mag elke g~ mcente uit het arrondissema Dcndcrmonde twee vertego/^ woordigers man vrouw afvaardigen. Zij zullen deelifc men aan sportproeven cn all een sportkwis. De avo|| wordt opgeleuisterd door of tredens van showvedetten te van sportvedettcn. die via ijl terviews aan het publiek zuil?" voorgesteld worden. •V Sportgemeente Jr- In 1978 reeds werd Lebbeliea uitgeroepen tot sportgemee$xx te. Jean Van Strijthem. a| j, junkt-adviseur bij gemeet schapsminister Poma, zette d vergadering uiteen dat voq wat 1984-1985 betreft, vanir de overheid eenzelfde actie ojl o gezet wordt. Diverse factoren, aldus J. Wcn Strijthem, spelen bij de tol" kenning van de titel «Sportief gem en eente», een rol. O.a. de beoc L ten, de infrastructuur, hel bf'1 heer, de inspraakmogelijkhIm den enz. su Pierre Van RosseM°

De Voorpost | 1984 | | pagina 4