(V)KAJ en ACV-jongeren Beveren met tewerkstellingsplan CCOD-Temse huldigde verdienstelijke leden Dringende dijkversterking aan Moervaart noodzakelii Sint-Niklase jeugdraad steun! Chiro Wij Sinaai Unie van verzekeringsmakelaars bijeen in Sint-Niklaas op 25 mei Nieuw bestuur voor SP-Belsele Rubanerie Soierie de Hamme, naamloze vennootschap, «P. W. Hemelaer Interieur- Ontwerpers» in 't kort «P. W. Hemelaei N.V.», naamloze vennootschap, te 2690 Temse, Edgard Tinelplaats 6 6 - 20.4.1984 - De Voorpost Op 28, 29 en 30 maart en 4, 5 en 6 april 1984 vond te Beveren een aktie en onderzoeksweek plaats met werklo zen van de KAJ, VKAJ en ACV-jongeren. Dit initiatief groeide uit de idee om in het ganse Vlaamse land aktief met werklozen te werken rond het werklozenprobieem, ipeer bepaald rond het scheppen van nieuwe arbeids plaatsen. Waarom met werklozen passief toekijken en alles op zijn beloop laten? De werklozen kunnen zelf de handen uit de mouwen steken en denken, zoeken en werken rond realistische voorstellen om de werkloosheid in te dijken. Zo zijn de vierdagen week, het verdelen van de beschikba re arbeid over de aktieve bevolking en het oriënteren van onze ekonomie naar een ekonomie die vertrekt vanuit de reële behoeften van de ganse bevolking zodat menswaardi ge doelen worden nagestreefd en niet de winst het hoofddoel is, twee belangrijke zaken die het vooropgezet doel vormen: het kreëren van meer tewerkstelling en het oplossen van de krisis realizeren. Rond deze thema's werd niet alleen in de verbonden Kortrijk, Limburg en Turnhout, maar ook in het verbond Land van Waas hard gewerkt. Vooreerst werd de vierdagen- tie van dit bedrijf ging men na week bekeken. De mening van wat de toepassing van de vier de publieke opinie werd ge- dagenweek konkreet impli- toetst aan de hand van een ceert. interviewtocht in Beveren Uitgaande van al deze gege- waarop men al vlug vaststelde vens en na heel wat gesprek en dat heel weinig mensen be- diskussie in eigen, groep kwam schikken ..over de nodige ach- men tot volgende besluiten, tergrond en informatie om Ten eerste werd gesteld dat de hierover een persoonlijke me- toepassing van de vierdagen- ning te vormen. week ten minste driehonder- Toch zagen velen arbeidsduur- dduizend arbeidsplaatsen zal vermindering als een realis- kreëren. Men baseert zich tisch voorstel om de werkloos- hiervoor op berekeningen ge heid in te dijken, maar dit maakt in het «handvest voor moet dan wel gepaard gaan de toekomst» van de KAJ. met inkomensverlies. Ten tweede ziet men twee mo- De tewerkstelling in groot-Be- gelijke systemen van vierda- veren werd onderzocht aan de genweek: vier dagen van acht hand van een uiteenzetting uren gespreid over vijf dagen door H. Geeroms, medewer- zonder ploegensysteem, of vier ker aan de interkommunale dagen van zeven uren-en-een- van het Land van Waas. Verle- half in twee ploegensysteem. den, heden en toekomst van de De ploegenpremie zou in die tewerkstelling en werkloosheid zin vervangen worden door in groot-Beveren werden on- een kompensatie van twee uur derzocht. Op die manier kreeg per week. Men stelt dat enkel men een beter zicht op deze die ondernemingen die reeds materie. werken met een ploegenstelsel Aan dé hand van een bedrijfs- een keuze kunnen maken tus- bezoek bij FMC in Sint-Ni- sen de afschaffing ervan of het klaas en het hieropvolgend ge- behoud ervan. Andere dienen sprek met de syndikale delega- het dagwerk te behouden. Ten derde kwamen de finan cies aan bod. Gelden kunnen gehaald worden uit een te werkstellingsfonds, beheerd door de sociale partners en gespijsd door gelden, verkre gen uit de mogelijke produk- tiestijging bij ondernemingen bij de toepassing van de vier- dagenweek, de aanpak van de fiskale fraude, het heffen van een vermogensbelasting, en een progressieve krisisbelas- ting, en het vrijkomen van een werkloosheidsvergoeding. Op die manier kan de vierdagen- week ingevoerd worden zon der loonverlies. Ten vierde stelt men dat op geen enkele wijze het arbeids ritme mag verhoogd worden. Tot slot komen de groeperin gen op voor een drastische in voering van een en ander van de ene dag op de andere, met een voorbereidingsperiode van maximaal drie maand. Het spreekt voor zich dat inza ke deze materie heel wat voor bereidend werk zal moeten ge leverd worden. En dit zeker op het vlak van de bewustmaking en informatie van de bevol king. Langs folders, vrije ra dio's, pers, infoavonden, affic hes, infostanden en straatto neel zou men aan de Beverse bevolking meer achtergrond geven zodat zij hierover een persoonlijke mening kan vor men. Ook het politiek beleid zou men aanpakken door het schrijven van een brief waarop men duidelijk en klaar ant woord verwacht. Voor heel de groep is het duidelijk dat rond deze zaak het laatste woord nog lang niet gevallen is en er nog heel wat strijd zal dienen geleverd te worden en dit niet in het minst door de werklozen zelf. Het tweede thema, een ekono mie in funktie van de behoef ten, werd op een heel andere manier aangepakt. Vooreerst werd rond dit onderwerp van gedachten gewisseld aan de hand van een diamontage en een stellingenspel. Het werd al vlug duidelijk dat de heroriën tering van onze ekonomie en kel kan gebeuren door een grondige mentaliteitsverander ing bij onszelf en een struktu- rele verandering op wereld vlak. Enkel dan kan men de krisis werkelijk te lijf gaan, zoniet gaan wij regelrecht een derde wereldoorlog tegemoet. Toch kunnen er zelfs op het Beverse vlak al andere priori teiten, die vertrekken vanuit de werkelijke behoeften van de Beverse bevolking, geno men worden. Aan de hand van een tweeënvijftigtal enquêtes (31 volwassenen, vijftien jon geren en negen gepensioneer den) genomen in Beveren-ge- meente, kwam men tot volgen de vaststelling: op het vlak van de vrije tijd leeft er een sterke nood aan wandelwegên (70%), fietswegen (90%) en speelplei nen (70%). Inzake kuituur dringt de oprichting van een informatiecentrum (75%) zich op. 75% wenst een degelijker bescherming tegen vervuiling. Wat betreft vormingskansen wenst 66% de uitbouw van diensten die tweedekans-on derwijs mogelijk maken. Voor elk van deze zes behoeften ging men de kansen op tewerk stelling na en stelde men een aktieplan op. Men roept alle beleidsmensen op om inzake deze twee the ma's hun verantwoorde lijkheid op te nemen en op deze wijze werkloosheid en krisis fundamenteel aan te pakken. Zo ook vraagt men aan alle geïnteresseerden om hun medewerking bij de uit voering van de aktieplannen te verlenen. De voorstellen van aktieplan nen kunnen verkregen worden op de sekretariaten van KAJ - VKAJ en ACV-jongeren, H. Heymanplein 7, 2700 Sint-Nik- laas, tel. 03/776.39.52. Kromme» op de Zuidlede stroomde. Dit sterke genlI bleek echter niet in staat, het overvloedige water af jak Député De Cuyper akkoord met polderbestuur Op last van de bestendige deputatie 'van Oost-Vlaanderen heeft de gouverneur aan het ministerie van openbare werken, Dienst der Zeeschelde, te Antwerpen, een schrij ven gericht waarin sterk wordt aangedrongen op het uitvoeren van dringende dijkversterkingswerken aan de Moervaart. Deze bevaarbare waterloop valt nl. onder de bevoegdheid van voornoemde dienst. Hiermee treedt de bestendige deputatie het verzoek bij van het bestuur van de polder van Moervaart en Zuidlede. Bij monde van de bevoegde gedeputeerde Etienne De Cuyper vernamen wij dat in de week van 6 op 10 februari 1.1. de Moervaart over een lengte van ruim honderd meter, ter hoogte van de kerk van Mendonk, buiten zijn oevers trad en via afwate ringsgrachten tot bij het pompgemaal van de «Lange voeren. Député De Cuyper schaart zich achter voornoemd polder bestuur dat zelf de nodige dijkversterkingen uitvoerjJei Hiermee wraakt hij de ambtenaar die tegen de polder proces-verbaal opstelde, daar het polderbestuur zi inziens goed heeft gehandeld. Door zijn optreden K immers grote schade aan het dorp van Mendonk en* omliggende landerijen voorkomen worden. Overigens wordt, nadat de zaak reeds jarenlang hangeifkf! is, een gekoördineerde aktie op het getouw gezet omjjoc Zuidlede, nog steeds als bevaarbaar geklasseerde rivieikti aanzien, te deklasseren naar waterloop van eerste katej-ecj rie. Dit kan, volgens député De Cuyper, alleen mL heilzame gevolgen hebben. JM> Tijdens de jongste bijeenkomst van de stedelijke jeugd raad van Sint-Niklaas werd uitgebreid ingegaan op de al weken aanslepende problemen waarmee de muziekkapel van Chiro Wij Sinaai gekonfronteerd wordt. Groepsleider Jo Poppe bracht een heel feitenrelaas, waar uit bleek dat de toestand eskaleert. Vastgesteld werd dat een weinig diplomatisch politie-optreden geenszins heeft bijgedragen tot het normaliseren van de situatie, die helemaal ontspoorde nadat buren klacht neerlegden tegen de Chiroverantwoordelijken omdat zij hinder zouden ondervinden van de repetities van de muziekkapel. Verschillende afgevaardig- Chiro opnieuw normaal ge- den waren van mening dat de bruik kan maken van haar jeugdraad scherp moest reage- lokalen, ren. Schepen voor jeugdzorg Lieven Lenaerts had begrip Nieuw lid voor het Chirostandpunt en De Sint-Niklase jeugdraad wou bemiddelen, al zag hij niet nam OQk een nieuwe vereni- onmiddellijk een oplossing als gjng jn zjjn nüdden op. Het beide partijen voet bij stuk betreft de lokale afdeling van houden. de PW-jongeren, die sedert Het voorstel van Ivan Ele- 1982 terug aktief is. geert (KLJ-Sinaai en onder voorzitter van de jeugdraad) Het huishoudelijk reglement om een petitie op te stellen van de jeugdraad werd aange- werd door de jeugdraad goed- vuld met drie artikels. De ver- gekeurd evenals het voorstel kiezing van vertegenwoordi- van jeugdraadvoorzitter Lie- gers en het dagelijks bestuur ven Dehandschutter om het zal voortaan steeds gebeuren stadsbestuur een advies te ver- bij geheime stemming waarbij trekken, waarin gewezen een absolute meerderheid ver wordt op de verslechtering van eis' 's- Kandidaat-leden zullen de toestand en gevraagd wordt bij hun aanvraag tot opname geen inspanning ongemoeid te hun statuten, samenstelling laten om een bevredigende op- van het bestuur, ledenlijst, ak- lossing te bereiken zodat de tiviteitenverslag en publikaties moeten voorleggen. Verder werd bepaald dat groeperingen die twee achtereenvolgende ja ren geen werkingsverslag in dienden, worden geschrapt als lid van de jeugdraad. Het voorstel van het dage lijks bestuur om te starten met een «Jeugdkalender» werd goedgekeurd. In de kalender zullen aktiviteiten worden aan gekondigd die georganiseerd worden door jeugdbewegingen en ook toegankelijk zijn voor niet-leden. Bedoeling is, bij de planning overlappingen te voorkomen en bijkomende ruchtbaarheid te geven aan be paalde evenementen. Groene ruimten Jef Lutin-Smet, ondervoor zitter van de jeugdraad en se dert de februarivergadering van dit adviesorgaan in Belsele ook vertegenwoordiger in de Centrale Stuurgroep van de Struktuurplanning, deelde mee dat de stuurgroep zich gebogen heeft over de bestaan de groenvoorzieningen in Sint- Niklaas. Deze worden getoetst aan de in het Vlaamse gewest geldende normen. De groene ruimten in de stad zullen in de toekomst verder geïnventari seerd worden. Jef Lutin-Smet Makelaar en maatschappij: samen sterk Vrijdag 25 mei a.s. kongresseert in Sint-Niklaas de nationale beroepsvereniging van erkende verzekeringsmakelaars de Unie. De organisatie van dit zevende kongres is in handen van de Wase kamer, één van de zeven afdelingen van de vereniging en gaat door onder de hoofding 'Samen sterk'. De keuze van dit devies is niet toevallig. In 1982 had men het ook al over 'De makelaar als ideale partner'. Verzekeringsmakelaar en -maatschappij, zo meent de Unie, moeten in het belang van de konsument hecht samenwerken. De vier takken waarover men het op 25 mei wil hebben, zijn: brand, leven, wet en familiale. Het komt erop aan, aan te sturen op essentiële waarborgen voor de kliënt en stilaan de 'prullaria' (de al te futiele verzekeringen) uit te sluiten. De Unie verzet zich o.m. tegen de voorgestelde nationalizering van de sektor arbeidsongevallen Positief kongres In 1977 riep de Unie der verzekeringsmakelaars voor het eerst haar leden bijeen voor een kongres. Gastheer was toen de heer Counye van Testaankoop die makelaars en maatschappijen de wensen van de konsument kwam verduidelijken. 'Samen sterk 1984' moet, aldus voorzitter van aéHinie Alben De Ruddereen positief kongres worden, een gedachtenwisseling in het verlengde van wat twee jaar geleden werd besproken in Waregem. Het besluit toen: de maatschappijen hebben de makelaars als volwaardige partners aanvaard. Op 25 mei a.s. in Hotel Serwir te Sint-Niklaas buigen vier werkgroepen van telkens vier specialisten van verzekeringsmaatschappijen en vier ervaren makelaars zich over de zwakke (men zegt ook wel: zieke) deelgebieden van de verzekeringssektor. De werkgroep familiale laat zich dan vooral in met het KB van 12 januari 1984, dat de minimumgarantie- voorwaarden voor de toekomstige familiale verzekering bepaalt. Wat kan hieraan verbeterd worden? Wat ontbreekt er? Dat zijn enkele vragen. De Unie verzet zich al bij voorbaat met klem tegen de verplichte, geïndexeerde vrijstelling van 5.000 frank ten koste van de kliënt. De organizatie acht een verplichte vrijstelling aanvaardbaar, maar geenszins ten bedrage van 5.000 frank. De werkgroep brand onderwerpt de bestaande brandpoiissen aan een nauwkeurig onderzoek. Het gaat erom, tegenover elkaar af te wegen welke waarborg de verbruiker noodzakelijk acht en welke waarborg nog rendabel is voor de verzekeraar. Hetzelfde geldt eigenlijk voor de levensverzekering. De vraag daarnaar, zo stellen woordvoerders van de Unie, is de jongste tijd erg gestegen. De doorsnee Belg zou er zich eindelijk van bewust geworden zijn dat een levensverzekering naast de fiskale voordelen ook nog een zekerheid inhoudt voor het latere pensioen. Tenslotte is er de werkgroep wet die de polissen arbeidsongevallen onder de loupe neemt. Ook hier zou één en ander ten gunste veranderd kunnen worden. 25 mei wordt voor de verzekeringsbranche, zowel voor het Waasland als het Vlaamse gewest, een hoogdag. De Voorpost informeert u na verloop over de besluitvorming van deze dag. Leo DE BOCK vond in de jeugdraad bijval met zijn voorstel om in de inventaris ook de lokalen en panden van de jeugdverenigin gen en het eventuele groen daarond op te nemen. Ten slotte werd meegedeeld dat het stadsbestuur opnieuw een aantal stappen heeft on dernomen voor de verdere in richting van het speelplein in de Papenackerwijk te Sinaai en lichtte een afvaardiging van het regionaal komitee van de Jongerenmars voor Werk het eisenplatform toe dat zij ver dedigen, evenals de voorberei dingen die in Sint-Niklaas wor den getroffen met het oog op de Jongerenmars die op 13 mei te Brussel wordt gehouden. 6R0TE UITVERKOOP Wegens beëindiging van onze ladderhandel, verkopen wij de complete voorraad Alu-schulf- ladders. Prijsvoorbeeld: 10 mtr geen B.fr 8.130 F slechts B.fr. 5.900 Vrijblijvende demonstratie aan huis. Interal Ladders pvba Tel. 051/70.02.58 13/0309-AG/AR/QK/DC Vrgdag 13 april hield de SP-afdeling Belsele onder zeer ruime belangstelling haar «open algemene ledenvergade ring». Met algemeenheid van stemmen werden Willy Laureys als voorzitter, Bertha Van Havermaet als ondervoorzitter, Urbain Vercauteren als sekretaris en Jef Rogiers als penningmeester verkozen. Volksvertegenwoordiger Fred dy Willockx kwam als gastspreker de politieke aktualiteit toelichten. Al enkele jaren kent de SP- sinds de komst van voorzitter afdeling Belsele een zeer druk- Van Miert hebben gevolgd, ke werking. Geen week gaat Van Miert was, volgens Wil- voorbij zonder dat één der ver- lockx, er de voorgaande jaren schillende nevenafdelingen in geslaagd om de achteruit één of andere aktiviteit organi- gang op nationaal vlak stop te Vorige week vrgdag werden, tijdens een biezonder ge slaagde kaas- en wij na vond van de CCOD-Temse, vgf verdienstelijke leden gehuldigd. Herman Meersman en Alois Nobels ontvingen een ereteken derde klasse. Marcel De Cleen, Roger Smet en René Van Broeck kregen een ereteken tweede klasse aangeboden. Dit artikel behandelt zowel hun beroeps- als vakbondsaktiviteiten. Herman Meersman werd in daar werkzaam in de buiten- Temse geboren op 25 januari dienst. In 1956 volgde zijn 1943. Hij is gehuwd met Ma- overplaatsing naar de Rijks- rie-France Gosselin en vader dienst voor Kinderbijslag voor van drie kinderen: Inge, Chris- Zelfstandigen, gewestelijk tine en Gert. Zijn beroepsakti- kantoor Sint-Niklaas. Dat is viteiten vingen aan op 1 sep- ook een parastatale instelling, tember 1957 bij de Boelwerf, het gaat hier om een nationaal Daar hij duidelijk van afwisse- organisme belast met de toe- ling hield in z'n jeugdjaren passing van de wetgeving kin- kwam hij bij verscheidene derbijslag voor zelfstandigen werkgevers terecht. In 1958 in het algemeen. 1961. ingevol- werkte hij voor pvba Speelman ge de afschaffing van de gewes- en Zonen, in 1959 trok hij naar telijke kantoren werd Alois de nv Constructam, in 1960 Nobels overgeplaatst naar het naar Cockerill Yards Hobo- provinciaal kantoor in Gent. ken, in 1961 keerde hij terug In 1968 had de fusie plaats naar Constructam. Nog in dat- tussen Rijksdienst voor Kin- zelfde jaar ging hij weer voor derbijslag Zelfstandigen Boelwerf werken. Vandaar uit (RKZ) en de Rijksdienst voor ging hij zijn legerdienst als Pensioenen Zelfstandigen M.P. vervullen. Onder het (RPZ) tot een nieuwe parasta- motto 'redden wat er te redden tale namelijk het Rijksinsti- valt' begon Herman in 1964 als tuut voor de Sociale Verzeke redder in het Antwerps bad- ringen Zelfstandigen (kortweg huis. Deze'instelling werd ech- RSVZ). In 1971 werd Alois ter gesloten in 1969. Op 22 overgeplaatst naar het provin- maart van hetzelfde jaar werd ciaal kantoor in Antwerpen, in Temse het Scheldebad Daar is hij nog steeds aktief, geopend, Daar is Herman werkzaam in buitendienst. Meersman beginnen werken Sedert 1 januari 1959 is Alois vanaf 1 juni 1969, hij is daar Nobels aangesloten bij CCOD nog steeds tewerkgesteld. Se- Temse. In de periode 1964- dert zijn eerste werkdag is hij 1971 werd hij aktiever in de ACV-lid (da's bijna 27 jaar), syndikale werking als lid van Gedurende geruime tijd is hij het nationaal komité RKZ, na- ook aktief als militant van dien RSVZ, en ook als lid van CCOD en als ACW Midden- het gewestelijk komité para raadslid. statalen. De overplaatsing Alois Nobels werd in Hamme naar het provinciaal kantoor te geboren op 26 januari 1928. Antwerpen betekende meteen In 1954 huwde hij met Nelly het einde van voornoemde Rooman. Hij is vader van drie mandaten, kinderen: Marleen, Luc en Vanaf 1971 is hij kernlid van Gert. Na zijn studies trad hij in CCOD Temse. Op 10 januari dienst bij de Speciale Onder- 1980 werd hij voorzitter van de Imge Kas voor Kindertoesla- afdeling Temse, in opvolging gen voor de Diamantnijver-van Edmond De Man. Tot 26 heid. Dit is een parastatale oktober 1981 bleef hij deze instelling. In 1953 werd hij taak uitvoeren. Eretekens 2de klasse Marcel De Cleen werd geboren in Temse op 7 maart 1923, is gehuwd met Yvonne De Mid- delaer en vader van 2 kinde ren: Guido en Marleen. Tot z'n veertiende jaar volgde hij lager onderwijs in de plaatse lijke broederschool. In 1937 begon hij te werken bij scheepswerf Boel, eerst als helper-smid daarna als smid tot in 1949. In 1937 begon hij als leerling aan de vakschool in Temse, voorbereiding, leer ling-smid, waarna leerling las ser. Tot 1949 bleef hij les vol gen aan de vakschool (het hui dige VTI). In datzelfde 1949 werd hij leraar in genoemde school. Hij bleef leraar smid tot 1973, daarna onderwees hij tien jaar lang het lassen. Dit alles vormt in totaal 33 dienst jaren. Marcel De Cleen begon in 1949 met herscholingen sme den-lassen voor rekening van de RVA in de lokalen Van de vakschool, daarna herscholing op de scheepswerf (alleen las sen) dit voor rekening van Boelwerf en RVA, tot in 1952. Vanaf 1952 tot 1961 werkte hij op de scheepswerf als lasser, in 1961-62 nam hij deel aan een herscholing lassen, gegeven op de Boelwerf. In 1962 begon hij als instrukteur lassen voor de RVA te Brussel. Deze taak vervulde hij tot in 1973. Van 1973 tot 1984 werkte hij als instrukteur lasser bij de RVA te Sint-Niklaas. In totaal was hij 25 jaar in dienst bij de RVA. Marcel is lid van het ACV sinds de eerste dag van z'n indiensttreding bij Boel (47 jaar). Hij is oud KAJ-er. Na zo'n KAJ-periode trad hij toe tot de KWB, waarvan hij nog steeds deel uit maakt. Thans geniet hij van een welverdiend brugpensioen, dit sinds 1 april jongstleden. Roger Smet is ook een geboren en getogen Temsenaar. Hij 'Ml werd geboren op 20 apri hel is gehuwd met Marie-i d Mertens. vader van twearek ters Marleen en Marina te zoon Kurt. he Hij begon na de lagere glti te werken bij Meersmac.99 handel. Hij was daar in Z tot zijn legerdienst. Inde 1950. Na zijn legerdienjd hij in dienst bij de N5.22 zijnde Nationale Maatsqr der Waterleidingen. In Jnte kent men hem als de «pst nier». Bij een reorganispde de maatschappij werd hi geplaatst naar Beveren. ksi nu vier jaar geleden. fi jaar trouwe dienst in alti was dit uiteraard een ft aanpassing. Roger Sn«nt« sinds 1946 een trouw ACM' René Van Broeck werd am zei geboren, op 30 maar^pa: Hij is gehuwd met Astrj 0 Paradé en vader van eenghc Danny, j b René was werkzaam, afcen per, op het ouderlijk bjsel bedrijf tot 1955. Van npn ber 1955 tot mei 1956 v tewerkgesteld bij Ren^r Brussel, een handelatmp veevoeders en meststoff^r I vestigd in de St.-Jorisbew Vanaf 17 mei 1956 tot 3f jn ber 1965 was hij werkza^sg dc pottenbakkerij J. Vsk a Gucht aan de Kasteel^e Sedert 1 november 19650o in dienst bij het gemeej a2 stuur van Temse als hov^erj René Van Broeck is lid v. ACV, afdeling Bazel, 1 1949 (35 jaar). Van ttvel indiensttreding bij hefeds meentebestuur in fei( (1965) is hij kernlid-n£rd bij C.C.O.D. Temse. t trd De Christelijke Central Openbare Diensten, Temse heeft als huid^| stuur: voorzitter Jozef V ren, onder-voorzitsterj Van Britsom, sekret)e„ Lutgarde De Soomer„t ningmeester Jean Ma Verder zetelen in het b< e twaalf kernleden. Theo ^*rl gewestelijk sekretaris (?ta maakt ook deel uit vat d bestuur. wo Temse. Verdienstelijke CCOD-leden werden gehuldigd (dw) zetten, 17 juni zou mogelijk de eerste grote stap vooruit kun- zeert. Toen in 1982 de gepensioneer denafdeling werd opgericht "en betekenen, kende die onmiddellijk een groot sukses. Daarna werd de SV-afdeling nieuw leven inge blazen. Samen met een Veldstraat 31, Hamme H.R. Dendermonde De heren aandeelhouders worden verzocht de gewone algemei vergadering, bij te wonen, welke zal doorgaan op woensdag 2 mi 1984 om 15 uur, ten maatschappelijke zetel, Veldstraat 31, Hamme. Dagorde: Verslag van beheer- en toezichtsraad: goedkeuring balai en resultatenrekening 1983 ontlasting aan beheerders en toezichters statutaire benoemingen. Neerlegging der aandelen volgens de statuten, ten maatschappelijl zetel, te Hamme. Gemeentelijke SP-oppositie SP-gemeenteraadslid Urbain -M nu ook steeds aktief in de socialistische be- dynamische SW-afdeling zijn Vercauteren behandelde de voor Belsele belangrijke dos siers in de gemeenteraad. Ver weging te Belsele. Ook de cauteren noemde o.a. de reali- CSC-afdeling die erin slaagde, satie van een sporthal hoogst- de laatste jaren tal van belang- noodzakelijk, maar beklem- rijke manifestaties in te toonde nogmaals het belang, richten. hierbij ook te zorgen voor kul- turele infrastruktuur. «Ik heb goede hoop», zei Vercauteren, «dat het kollege hier alsnog de absolute noodzaak van zal indien». Freddy Willockx verklaarde tevreden te zijn over het werk dat door zijn oppositiefraktid tot nu toe was geleverd. In zijn slotwoord dankte hij alle SP- militanten voor de voortduren de steun en zei gelukkig te zijn Europese verkiezingen Gastspreker Freddy Willockx was zeer tevreden, z'n toe spraak te kunnen bffginncn met een anekdote uit vroegere jaren die vooral de oudere le den met fierheid deed terug denken aan het gepresteerde werk in moeilijke omstandig heden. Willockx wees op het belang van de aanstaande Eu- o o ropese verkiezingen. Hij be- dat de dynamische bestuurs- stempelde die als een belang- ploeg op zulke massale manier rijke test voor de politieke lijn verder het vertrouwen werd die de Vlaamse socialisten geschonken. H.R. Sint-Niklaas 34299 - BTW 414.602.843 De algemene vergadering heeft plaats op vrijdag 4 mei 1984 te 11 ten maatschappelijke zetel. Dagorde: 1Verslagen beheerraad en commissaris; 2. Goedkeuring jaarrekening per 31 december 1983; 3. Aanwending van het resultaat; 4. Kwijting aan beheerders en commisaris; 5. Benoemingen; 6. Diversen. Om de vergadering bij te wonen dienen de aandeelhouders zich te schikken na statuten.

De Voorpost | 1984 | | pagina 6