4 COMAR ssf'1" SPORT SK Sint-Niklaas kroont zichzelf tot kampioen in tweede Klacht bij d is verspeeld e Voetbalbond maar de titel KNIP UIT Met Comar sport slaat II steeds een ACE!!! Alle tennisraketten Nog verschillende (niet mid-size) - 30% Comar Sport: PRIJS eo SERVIVE absolute voorrang 20% De Voorpost - 27.4 1984 - 25 De Voorpost rwm&u s,ïs; .VIs Wat eigenlijk in de lyn van de verwachtingen lag werd zondagnamiddag in Overpelt ook werkelijkheid: Sportkring Sint-Niklaas kreeg na een party zwak voetbal zekerheid over de promotie naar eerste afdeling. Een sukses dat door opmerkelijk veel supporters werd meegevierd en van Pasen 1984 eigenlyk een onvergetelijke happening maakte. Staan we eerst en vooral even stil bij de wedstrijd zelf die in het eerste halfuur weinig of niks om het lijf had: beide ploegen speelden toen meer achterwaarts dan wat anders en al gauw morden de 2.500 toeschouwers dat er wat gere geld was. Ondertussen bliezen dè Muzikale Sportvrienden er lustig op los en dat werkte gelukkig aanstekelijk op Van denhende Op de 25ste minuut spurtte Danny goed weg op rechts waarbij hij aan de trui werd gepakt door verdediger Meeus. Gelukkig liet scheids rechter Laenens gepast bal voordeel zodat Danny in de fatale zone van de gastheren geraakte. De zware overtre ding die dan door Hendriks werd begaan was meteen rijp voor een strafschop. Peter Van Wambeke plaatste zich zelfze ker achter de stip en zijn kei harde knal kwam onder de dwarsligger buiten bereik van keeper Liwerski. Met deze stand bleef Sport kring het beste spel vertonen en werd er uitbundig geskan- deerd door de Wase suppor ters. Bevers draaide zich enke le keren behendig vrij rond en vond bij Vandenhende steeds een dankbare balopvanger. Ook Erik Lacroix zwoegde voor twee en legde nogal wat afstand af. Ongelukkig genoeg volgde de rijzige Lierenaar het slechte voorbeeld van Van Wambeke. Hij schoot een wenkende doelgelegenheid ver naast. Ook in het begin van de tweede helft dwong Lacroix eèn uitstekende doelkans af, doordat de thuisverdediging Uit de nog niet zo oude Sportkringdoos. Een onderonsje met beheerder Jaak Hulpiau, de vroegere trainer Ward Volkaert en de legendarische sekretaris gedurende vele decennia William Hegman (a) met vuur speelde. De ver uit gekomen Liwerski kon verder onheil voorkomen. Wat geen enkele thuissupporter voor mogelijk hield kwam toch voor elkaar: de fabrieksploeg begon beter te kombineren en zaaide enkele keren paniek in de gast- verdediging waarin aanvoerder Leekens maar bleekjes voor de dag kwam. Bij een degelijke tegenaktie draaide Simoens zich keurig vrij aan de rechter flank na een nonchalant staal tje van diezelfde Leekens. De bal werd voor het doel gelegd en Put schoof koelbloedig tus sen de grijparmen van doel man Stickens door in doel. Met deze gelijke stand leek de wedstrijd eventjes in een doodlopend stadium terecht gekomen, omdat zowel Over pelt als Sint-Niklaas aan een puntje genoeg hadden om enerzijds gered en anderzijds kampioen te zijn. Dat was ech ter zonder Vandenhende gere kend want net als iedereen dacht dat het gelijkspel wel op het bord zou blijven skoorde hij bijna tegen zijn eigen ploeg! Een duidelijk bewijs dat zenuwachtigheid in Sport kringrangen troef was. In het laatste kwartier kwam dan toch eventjes het flitsende van de kampioenenploeg tot uiting aangezien de tegenstan der zelf haar beste kruid al had verschoten. Met nog tien mi nuten te spelen zette Sport kring van achter een bovenste- bcstc aanval in, waarbij Erik Lacroix tot tweemaal toe een voetje had. Uiteindelijk werd Van Wambeke de diepte inge stuurd en nu deed Peter het bijzonder kalmpjes. Hij vloer de met een schuiver in de ver ste hoek de uitvallende Liwer ski en meteen kon de blauw geel getooide supportersschare zich op de viering voorberei den. Niettemin kwam Sport kring op de valreep nog in gevaar wanneer Van Hamel een fraaie kopstoot produceer de die in extremis door keeper Stickens werd gepareerd. (m.n.) Sportkring Sint-Niklaas dankt zijn promotie naar topklasse in niet onaanzienlijke mate aan Danny Van den Hende, die tijdens de thuismatch tegen Wuustwezel van het veld moest worden gedragen. archieffoto Voor de Dendermondse eer- steprovincialer is Pasen 1984 geen heuglijk feest geworden. Uitgerekend op die dag wer den de titelkansen van tafel geveegd. Dendermonde be heerste nochtans de wedstrijd en dwong kansen af. Die ech ter niet benut werden. Na een kwartier bijvoorbeeld kreeg Kris Buydts de kans van zijn leven toen hij door Piet Ab- beel alleen voor de doelmond werd afgezonderd. Hij miste echter. Zijn kollega's hebben hem dat later nog enkele keren nagedaan. Borsbeke daarentegen kon alleen maar voor de afweer zorgen, en tijdens de tweede helft het wapen van de tegen aanval hanteren. Daarmee heeft het KAVD de pas afge sneden. Paars-blauw en zijn oefenmeester Etienne Borré waren ontgoocheld. «Wij had den nooit mogen verliezen,» zucht de Dendermondse trai ner. «Wij hebben kansen ge kregen om een voorsprong te veroveren en de tegenstander voor een voldongen feit te plaatsen, zowe! tijdens de eer ste helft als na de kampwisse ling. Vier kwartier hebben we de toon aangegeven en het hoge woord gevoerd. Niet al leen de afwerking bleef in ge breke. Wij hadden ook een dosis tegenslag, ondermeer toen Stefan De Wolf en Piet Abbeel het doelhout op hun weg gevonden. De kansen om te winnen lagen voor het grij pen, maar wanneer die niet worden waargenomen, sta je ook als trainer machteloos.» KAVD blijft in de toekomst een beroep doen op Etienne Borré. Deze week werd er een nieuwe overeenkomst onder schreven Zowel psychologisch ais taktisch is Borré een uitste kend oefenmeester. Hij geniet de waardering van de klublei- ding. Ook de spelers vragen niets liever dan onder zijn be wind te kunnen werken. Beter dan wie ook weet Etienne Borré waar het schoentje nijpt bij Dender monde. «Offensief waren we tijdens de voorbije kompetitie te zwak. Het uitvallen van Frank Schepens heeft ons de das omgedaan. Wij beschikten niet over een evenwaardige vervanger om zijn taak in de aanvalslinie over te nemen. Hierdoor lieten we kansen on benut, skoorden te zelden, en zo ontglipte ons de titel. Een paar keer werden we door de scheidsrechter tekortgedaan. In ieder geval mogen we van een geslaagd seizoen gewagen. Uit 29 wedstrijden behaalden we 44 punten. In de meeste gevallen speel je met een der gelijke hoge skore kampioen. Wij zullen ons in ieder geval moeten wapenen, willen we volgend seizoen een nieuwe poging wagen,» besluit Borré. KAVD weet nu waar het moet het niet naar versterking aan toe is. De aanval faalde dit uitkijken. Alleen vooraan seizoen. Althans na het uitval- nijpt het schoentje, len van Frank Schepens. In het We vernamen intussen dat middenveld en achteraan is de kans groot is dat Eddy Van paarsblauw sterk genoeg. Daar den Driessche na een jaar ver blijf bij Eendracht Meldert naar Dendermonde zou terug keren Bij de tweede provin- cialer skoorde hij vijfentwintig keer. (e.d.m.) De huidige voorzitter en de vroegere president van Sportkring Sint-Niklaas samen in beela toen Toon Pfaff (nu bij Zele als speler-trainer) zijn kontrakt signeerde. Links Willy De Corte, rechts Willy l'oppe archieffoto Schoolstr. 54 Tel. 053/21.25.55 Gratis instruktieboekje Gratis hoes. KAVD-Borsbeke. Catrysse vangt de bal op met het hoofd (foto I), toetst de bal buiten het bereik van de aanstormende Borsbekenaar (foto 2), en haalt dan keihard uit (foto 3). De bal komt helaas op de dwarsligger terecht en gaat over vj KAVD-Borsbeke. Grote diskussies met de scheidsrechter over het aantal spelers van Borsbeke die op het veld staan. Zijn het er twaalf? (v) KAVD-BORSBEKE'1-3 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 OVERPELT-ST.-NIKLAAS 1-2 De titeldroom die alle Dendermondse voetbalfans koesterden is uit. KAVD wordt geen kampioen. Paars-blauw verloor thuis tegen Borsbeke. Op het einde van de wedstrijd kwam er nog tumult. Op dat ogenblik zouden er zich - volgens de Dendermondse versie twaalf Borsbekenaren op het veld hebben bevonden. De wedstryd werd onderbroken. De spelleider voerde een telling uit, en liet nadien de wedstrijd uitspelen. Aan de klubleiding van Sint-Lievens-Houtem, die zich van het gebeuren wou vergewissen, zou hij hebben verklaard dat zich niets abnormaals had voorgedaan. KAVD legde in ieder geval een klacht neer by de Voetbalbond. Of dat iets gaat uithalen, moeten we afwachten.

De Voorpost | 1984 | | pagina 25