r Lange aanloop Volgend jaar terug met Vanhaecke? Het doel was te klein Laatste titelkans verspeeld Afscheid in schoonheid M^mm Robur heeft nog een punt nodig Waar was de inzet? fésü Leergeld De Voorpost - 27.4.1984 - 27 (3* Nationale VOETBAL LEDE-US DOORNIK 2-0 Jong Lede heeft tegen US Doornik bewezen dat het zjjn behoud in derde nationale verdient. Het belang van deze wedstrijd was nihil: Lede was zeker van het behoud en US Doornik van de degradatie. Vooral tijdens de tweede helft overspeelden de lokalen een gevaarlijk Doornik. Dank zij twee treffers van Dieltjens, konden de Ledenaars afscheid nemen van hun publiek met een mooie overwinning. (^Bevordering De eerste kans van de partij lag aan de voet van Roland De Winne. Rommelaere kon de bal echter pareren. Lede bleef de beste ploeg tijdens het eer ste kwartier. Mare Uyttenhove verkeerde in goeden doen en soleerde in de 12de minuut knap door de verdediging. De voorzet werd door Geeraerts overgeknald. Na een halfuur diende Vijt ook eens in aktie te treden. Doch de kopbal van Bodart sloeg naast. Vijf minu ten voor inrukken was het de beurt aan Dieltjens om hard. op doel te besluiten. Romme laere redde echter prachtig. Dit was ook nodig want de ingeschoten bal miste noch vaart noch richting. In de slotminuut kwamen de bezoekers verwonderlijk ge noeg het dichtst bij de ope ningstreffer. Na een prachtpo- ging van Denis was Vijt attent. Hij verwerkte de bal in hoek schop. Deze spelfaze leverde een gevaarlijk standje op voor het lokale doel. toen Bette tegen de onderkant van het doelhout kopte. Ruststand werd dus 0-0, na een matige eerste helft, waarin Lede door gaans de betere ploeg was doch Doornik de beste doel kans kreeg In de tweede helft onder streepte de thuisploeg nog dui delijker zijn overwicht. De kansen werden nu in serie ge- kreëerd. In de 48ste minuut bleef de bal hangen in het doelgebied van Doornik doch Dieltjens en Droessaert kwa men een stapje te kort om te besluiten. Twee minuten later was het dan toch zo ver. Een mooie kombinatie tussen de mee opgerukte Droessaert en Geeraerts werd door Dieltjens op een kalme manier in een doelpunt verwerkt. Romme laere bleef kansloos op deze flitsende aktie. Na zowat een uur werd Rommelaere alweer op de kor rel genomen. Nu probeerde R. De Winne het van ver. Zijn vluchtschot werd echter ge keerd. Vijf minuten later kon Doornik nog eens dreigen maar Vijt bleef attent bij de omhaal van asny. Een kwartier voor het einde was er nog een gevaar lijk standje voor het Waalse doel: een vrije trap van Strob- be werd door Dieltjens voor langs naast gekopt. Ondertus sen werden De Winne door Walraed en Uyttenhove door Verstraeten vervangen. In de slotfaze van de partij slaagden de gastheren erin hun voorsprong te verdubbelen langs Dieltjens. Twee doel punten dus van deze voorspe ler die een goed seizoen achter de rug heeft bij Jong Lede. Voor Lede rest nu alleen nog de verplaatsing naar Oost ende. Gezien de huidige rang schikking kunnen de Lede naars zich een rustig dagje aan zee veroorloven. (g.d.t.) Scheidsrechter: Segers VC Jong Lede: Vijt, Gee raerts, De Rijck, Droessaert, De Winne G., De Winne R. (80' Walraed), Eeckhoudt, Strobbe. Uyttenhove (80' Ver straeten), Geeraerts, Dielt jens, De Lathouwer. US Doornik: Rommelaere, Bogaerts, Van Kerkhoven, Sambre, Blieck, De Vlae- monck, Denis (82' Voiturier), Masny, Bette, Bodart en Ca- sas, Druart, Procureur. Doelpunten: 1-0 Dieltjens (50'), 2-0 Dieltjens (89'). HAMME-MOESKROEN 0-1 Het ziet er naar uit (zoals trouwens eerder al gemeld) dat het tot een nieuwe overeenkomst zal komen tussen VW Hamme en Frankie Vanhaecke. Vorige week was er een gesprek tussen de prjjsschutter en de leiding van Vigor Wuitens. Bij de beide partijen is de wil aanwezig om een nieuwe verbintenis te tekenen. Hamme beseft best dat het zonder Frankie Vanhaecke hoogstens een rol van figurant in de vierde afdeling kan vertolken. Wil het met ambitie meedoen, dan zal het over Frankie Vanhaecke moeten beschikken of toch een voetballer van een even grote waarde moeten aanwerven. VW Hamme-Moeskroen: De doelman bokst de bal weg van het hoofd van De Malsche (vh) 2'Provinciale DENDERLEEUW-R. MOERZEKE 2-0 EENDRACHT ZELE-IZEGEM 0-2 In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen hebben de Zeienaars hun derde nederlaag in de Eiststraat niet kunnen ontlopen. Na een snel betwiste partij skoorden de bezoekers zowel voor als na de rust, zodat de lokalen ondanks hun drang om iets aan deze achterstand te doen, 'ergeefs op zoek gingen naar tegendoelpunten! De thuisploeg zonder de ge schorste spitsen Jan Pieters en Dirk de Ferrerre kreëerden aanvankelijk de beste kansen, maar elk om beurten kregen Theo Bordui. Jan Geens en Mark Cooreman het klusje niet geklaard. Izegem, dat zich net iets sneller toonde als de Zeienaars, counterde niet zon der gevaar. Op de 38ste mi nuut kwam het zelfs op voor sprong. Cosman drukte van ver af en doelman Van Puyvel- de kreeg het schot niet hele maal onder kontrole dat uit eindelijk bij Schietaert beland de Deze laatste liet zich niet onbetuigd en verlengde het le der voorbij de Zeelse goalie. Na de rust togen de gast heren met veel moed richting Delaerc maar vrij vlug viel hun gebrek aan afwerking op. Net als in de eerste helft kreeg Theo Bordui de eerste kans voor de voeten. Na een kruis- pas van linksachter Freddy Ja cobs dook hij afgezonderd voor Delaere op, maar het eindschot keilde over de dwarsligger. Dit voorval werk te blijkbaar inspirerend op Verschelde vermits de West vlaming alleen voor Van Puy- velde met een lob uitpakte die net over de Eendrachtkooi dwarrelde. Met de gevaarlijk uitbrekende gasten gingen po gingen van Cooreman en De Brabander de mist in tot Filip Plaetinck zijn kopbal gestuit zag door de staander. In plaats van 1-1 werd het 0- 2 toen Callens de hele thuisde- fensie te grazen nam en in het spoor van Lioen voorzette zo dat de bezoekers een tweede keer mochten juichen. Intus sen kwam Guy Van der Strae- ten de heropgeviste André Maes vervangen en trad Toon Pfaff zelf tussen de krijtlijnen als vervanger van Mark Coore man. Nadat De Brabander over de dwarsligger besloot ging Plaetinck zijn geluk be proeven. De Eendrachtvoor- stopper - de laatste twee wed strijden vrij produktief - trof op zijn beurt de dwarsligger. Er was geen terugkeer meer mogelijk. (A.J.Z.) Robur Moerzeke heeft tijdens de tweede ronde van deze kompetitie niet zoveel potten gebroken. Rond de jaarwisse ling stond de tweede provincia- ler nog behoorlijk gerang schikt. Intussen heeft Robur meer en meer veld verloren en is het afgezakt naar de onder ste regionen. In rechtstreeks degradatie- gevaar vertoeft Robur Moer zeke niet meer. Wel moet het nog een punt halen om even tueel niet tot op de vierdelaat- ste plaats af te dalen. De kans daartoe is klein, maar bestaat theoretisch. De vierde laatst- gerangschikte ploegen kunnen immers altijd opgeroepen wor den voor een testwedstrijd, voor een eventueel bijkomen de daler. «Om dat risiko niet te lopen moeten we tegen Kerksken een punt winnen,» zegt voor zitter Jef De Maere. «Wij zul len tegen deze ploeg min of meer volledig aantreden. Dat was op Denderleeuw niet het geval. Lelie, De Vos en Ver- meir ontbraken om uiteenlo pende redenen Hierdoor wa ren we gehandicapt, en nauwe lijks opgewassen om een sterk lokaal elftal van repliek te die nen. Geskoord hebben we niet en dat is het probleem dat zich al maanden lang stelt. Wij zijn besluiteloos. Dat is de reden van de teloorgang in de afgelo pen weken en maanden. Op Denderlee"uw werden we na tien minuten op achterstand geplaatst. Kort na de pauze inkasseerden we een tweede goal uit een strafschop. Ik heb de scheidsrechter niet begre pen. Naar mijn oordeel was er niets gebeurd dat een straf schop kon rechtvaardigen. Te gen de beslissingen heb je evenwel geen verhaal. Wij zijn tenslotte niet geheel onver diend de boot ingegaan.» Op onze vraag of Robur Moerzeke aktief zal zijn op de voetbalbeurs zei voorzitter De Maere het volgende: «Nieuwe spelers aantrekken zullen we allicht niet doen. Wel is het vrijwel zeker dat spelers als een Leo Wuytack (KAVD), Theo De Decker en Willy Raemdonck (Overmere) terugkeren. Zij werden maar tijdelijk afgestaan. Of Erik Raemdonck terugkeert is nog onzeker. SV Temse, zijn huidi ge klub, stelt belang in een verlenging van de overeen komst.» (E.D.M.) VW Hamme-Moeskroen: Schuddinck test de verdediging met een van zijn dribbelnummert jes (vh) Vigor is overigens al ver- schillende weken niet meer ge motiveerd. Dat kwam tegen Excelsior Moeskroen ander maal tot uiting. Ook de tegen stander had er blijkbaar niet veel zin meer in. Nochtans werden er tijdens de eerste helft enorm veel doelkansen geschapen, zowel voor Ham me als voor Moeskroen was dit het geval. Na de pauze rea geerde Excelsior Moeskroen offensief en dwong de thuis ploeg uiteindelijk tot een knie val. Diep in de tweede helft liep Frankie Vanhaecke dicht bij de gelijkmaker, maar een attente doelman verhinderde dat! «Het probleem bestond erin de spelers te motiveren» ver klaarde ons voetballer Eric Boone met wie wij na afloop een kort gesprek voerden. «Tijdens de eerste helft wer den enkele doelkansen onbe nut gelaten. Wanneer de tegenstrever later dan skoort verdwijnt de lust volledig. Bo vendien had het warmere weer al evenzeer een ongunstige weerslag op de gemoedsges teldheid van de meeste spelrs. Al verschillende weken berus ten we in ons lot. Dat is eigen lijk het logische gevolg na een opwindende kompetitie die - althans voor ons - een vroegtijdige ontknoping kende.» Erik Boone is niet steeds kernspeler geweest bij VW Hamme. «Na de openingswed strijd werd ik uit de kern ge weerd. Dat kwam over als een ontgoocheling. Ik heb toen het hoofd niet in de schoot gelegd, maar op de uitdaging gerea- VW Hamme-Moeskroen: Van paal(vh) geerd. Opnieuw werd ik in de ploeg opgenomen, en ik geloof niet dat ik in die wedstrijd uit de toon ben gevallen. Ik heb nu het hoogtepunt in mijn voetballoopbaan bereikt. Een Haecke knalt de bal tegen de overgang naar een andere ploeg zint mij niet, hoewel ik hiertoe reeds gepolst werd. Ik verkies in Hamme te blijven en hoop volgend seizoen als basis speler aan te treden.» (e.d.m.) Kemzeke - St-Gillis-Dendermonde: 0-3 TEMSE-VRASENE 3-0 Herleving Vrasene heeft bij KSV Temse zyn allerlaatste titelkans verspeeld. Doch al hadden de Polderjongens gezegevierd, dan nog was de titel naar Winnik gegaan dat aan een gelukspel tegen Appelterre genoeg had om aan het feesten te gaan. Beide ploegen namen een erg zenuwachtige start en probeerden zoveel mogelijk de tegenstrever ver van het doel te houden door om de haverklap de buitenspelval te hanteren. Bovendien was scheidsrechter Schrauwen erg opgemerkt want hij haalde voor het minste vergrijp het fluitje boven. Voor de rust waren de bezoekers welgeteld twee keer gevaarlijk. Provinciale HEIRNIS-LEBBEKE 1-1 •>K Lebbeke is er bij Heirnis in gelukt om een punt weg te <apcn. Spijtig genoeg brengt dit voor de Konkelgoedploeg jecn baat meer. Nu zondag nemen Ferket en zijn maats irouwens afscheid van eerste provinciale in een wedstrijd tegen Olsene. «Het zal inderdaad wennen zijn,» verklaarde ons Ka- niel Van Den Meersch na afloop van de wedstrijd. Een knap gericht schot van De Clercq dat door de Temse- se portier Verberckmoes werd gekeerd. Even later was het de kapitein van de bezoekers, Van de Vijvere, die met een £oed gerichte kopbal de thuis ploeg de schrik aanjoeg, maar ook ditmaal was er een schitte rende refleks van Verberck moes: de kansen wisselden en blauw-wit toonde zich enkele keren voor het Vrasense doel. Van Haever kreeg een eerste skoringskans en een lobbal van Verbeke had net zo goed in doel kunnen belanden, ware daar niet een kattesprong van doelman Dhondt geweest. Toch zou de thuisploeg nog voor de rust op voorsprong komen. Hoogstadt trapte een vrije trap vanop rechts die bij de tweede paal schitterend werd verlengd door Volcke- rick. Vlak voor de koffie kwam dan de doodsteek voor Vrase ne. Bynoe kon alleen door gaan en doelman Dhondt kon niet anders dan de snelle aan valler bij de benen pakken. De scheidsrechter gaf de Vrasense doelman prompt een boeking en Van Spittael mocht boven dien vanop de elfmeterstip nummer twee aantekenen. Toen stond het al vast dat de bezoekers nooit meer zouden terugkomen. In de tweede helft gingen ze bovendien al te nadrukkelijk op zoek om ook een strafschop te versieren, hetgeen hen niet gelukte. Bij de thuisploeg werd een kopbaldoelpunt van Volckerick nog afgekeurd we gens buitenspel. In de voor laatste minuut zou de skore dan toch nog worden opgedre ven. De pas ingevallen Engels kon een vrijschop van speler trainer Goossens met sukses overnemen. Meteen werd de partij beslo ten en konden de 22 akteurs die mekaar zeker geen paasge- schenken hadden uitgedeeld, een verfrissend stortbad gaan «Het is eigenlijk niet om te jeloven dat we naar tweede provinciale degraderen. De ttensen van Heirnis gaven grif oe dat het vertimmerde SK -ebbekc de beste ploeg op het errein was geweest. En indcr- laad Wij speelden op Heirnis :cn van onze betere wedstrij- len. Voor deze laatste ver plaatsing had ik op de valreep vissels moeten doorvoeren Main Gregoire kwam niet op lagen en Frank De Grauwe, lie een klein ongeval had gc- iad, belde eveneens af Dit pad voor gevolg dat ik Wim v'crmcir en Kris Matthijs noest inschakelen. Met Gino v'an den Berghe en Bruno Van iladel vormden zij dan de ongstc middcnlinic die tot op doel terecht. Kort daarna kreeg Lebbeke een strafschop toegewezen. Frank Van den heden in lijn werd gebracht. Laten wc zeggen dat die jon gens het zeer voortreffelijk de den en dat vooral Gino Van den Berghe opviel. Inzake or- ganisatie was hij gewoon out- B(0" ck dc ba, standing. Zijn balwtsseltngen Mj de d hernam en het geregelde opvoeren van het tempo gaf de ploeg meer Ramle| y Mee[sch diepgang. Spijtig liepi Frank had „„k |of vodr Jan verhuist Van den Broeck er hinkend Gcz|en dc omstand heden bij. zodat de'"Spanningen die werd wj als een voor»t door de middenvelders werden haa|Jd Hij decd geleverd, met altijd in de vert Ondertussen konden gezet worden. kwamen bij SK Lebbeke zowel Het was de thuisploeg die m krs als bestuur samen en het begin van de tweede helft ef hQC d op voorsprong kwam. Jean- ^en twe|de |n|(lle Pterin Hals wilde Zijn kamp 0,gani5cre„ e„ wat te doen om opzetten naaar de bal bolste he! verblijf daar zo kort moge- tegen een been van een He,r- msspelcr en kwam zo in het (e.d.m.) De Kemzekenaars hebben hun laatste wedstrijd van het sei zoen niet kunnen winnen tegen een lager gekwoteerde tegen stander. Daar was niet zoveel ekskuus voor te bedenken, be houdens het feit dat Guido Dullaert en Jean-Pierre Boon geschorst waren en trainer Verniers daardoor beroep moest doen op twee andere spitsen. Daartoe verscheen Gerrit Stre- mersch weer in de vuurlijn en mocht Patrick Coppens nog eens van bij het begin aanzet ten Eerstgenoemde bewees echter voor de zoveelste keer dat hij dit seizoen werkelijk ondermaats is. Patrick is nu eenmaal al te lang uit de run ning om plots weer bij het eerste plocgritmc te kunnen inpikkeD. Hierbij nog in reke ning genomen dat de Dender- mondenaars er wel zin in had den en dan is het niet zo moei lijk meer om de nederlaag te verklaren. De enige thuisspeler die zich nog ietwat in de kijker kon spelen was doelman Danny Aendenhof, hij had dan ook gelegenheid te over om zijn klasse te bewijzen. Met enkele prima saves en attente tussen komsten onderschepte hij en kele gevaarlijke situaties maar kon toch niet beletten dat hij tot drie maal toe werd gepas seerd door bezoeker Peleman, Wat er ook van zij de Krieke- pittenaars gaven eigenlijk niet zo een waardig afscheid aan het voetbaljaar dat voor hen heel wat perspektieven opende. M.N. w KemzekeSint-Gillis. Het eerste doelpunt was voor Peleman (dw) SINT-PAUWELS - HEIKANT ZELE: 1 -6 Het werd zondag wel een erg bitter afscheid aan tweede pro vinciale voor de Herlevingers tijdens de laatste thuiswed strijd. Trainer Daneel had dan wel voor een grondige verjon ging geopteerd en dat leek lan ge tijd geen kwaad idee. In de feerste periode kwam men wel met 0-2 achter maar eigenlijk bood men nog goed weerwerk van lokale zijde uit. Na de pauze ging geel-zwart echter definitief door de knieën en had Heikant Zele al gauw een voorsprong van 0-4. Rudy Motyka skoorde dan nog wel tegen maar achteraf kwa men de bezoekers nog aan en kele geslaagde aanvallen en nogmaals twee treffers. M.N. Temse-Vrasene. Weer een fraai nummertje van de lokale doelwachter (dw) de bal. Het KemzekeSint-Gillis-D.: De thuisdoelman graait vergeefs

De Voorpost | 1984 | | pagina 27