A iomv Stekene kampioen! Reserven van SK Berlare kampioen Waasmunster gered, Boonwijk terreinperikelen JefDe Kegel nam afscheid bij SK Berlare Kris Gabriels stapt op Tegenaanval loont MITSUBISHI MOR, 28 - 27.4.1984 - De Voorpost VOETBAL (^Provinciale De Stekense voetbalklub speelde kampioen en werd in de bloemetjes gezet door klub en supporters (dw) STEKENE - BUGGENHOUT: 2-0 De messenvechters die voor de wedstrijd werden gehul digd als kampioenen maakten er zondag een gezapige oefen partij van en wonnen zonder noemenswaardige tegenstand. De thuisformatie had het zelfs niet nodig om tot op de bodem van eigen kunnen te gaan om Sparta Buggenhout op de knieën te krijgen. Wel was er een wijziging in de ploeg: de licht gewonde Stefan Schaep gaf er voorkeur aan geen risiko te lopen en werd vervangen door de jeugdige Mathieu Michelet. Zit het met de eerste ploeg van SK Berlare niet zo fijn, hun andere ploegen deden het om te beter, drie zijn kampioen (re serven - juniores en miniemen en de andere drie eindigden allen op de tweede plaats in de eindstand (scholieren, knapen en preminiemen) Vorige zondag speelde de reser veploeg thuis als voorlaatste wedstrijd in de kompetitie tegen Opstal, dat tweede staat. Het werd voor de Opstalse jongens een zware opdonder van liefst 7-0. Voor de aanvang van de wedstrijd werden bloemen en geschenken aangeboden door de leiding van SK Berlare. Ook de bezoekers hadden als faire gasten bloemen mee voor de kampioenen, die bij de aan vang van de wedstrijd door de kapitein werden overhandigd. De kern van de reserveploeg van SK Berlare bestond in het seizoen 1983/1984 hoofdzake lijk uit 17 spelers die aan de basis lagen van hun kam pioenstitel. Met kapitein Frans De Ridder waren dal ook Jozef De Kegel (keeper), Georges Sacré, Paul Sacré, Jean-Pierre De Rouck, Jaak Van Henden, Freddy Van Langenhove, Mark Van Cauteren, Dany Van Hauwe, Guido Van Goethem, Erwin Verbekt, André Sacré, Alfons De Grauwe, Luc Ver strepen, Koen Sacré, Erik Bon- narens en Luc De Pauw. Zondag 15 april speelt de junio- resploeg van SK Berlare en ook deze zullen worden in de bloe men gezet met hun kampioens titel. Vorige zondag wonnen ze te Wichelen met 1-7 en het is dezelfde ploeg van Wichelen welke zondag a.s. op bezoek is voor een uitgestelde wedstrijd, meteen laatste wedstrijd van de kompetitie. Wanneer alles klaar is komen dan ook de drie kampioenen- ploegen voor een ontvangst door het gemeentebestuur op een nog te kiezen datum. De reserveploeg van SK Berlare doet het beter dan het eerste elftal. Zij zijn kampioen van hun reeks geworden, (jj) Boonwijk - Waasmunster 0-4 Racing Boonwijk heeft tijdens de eerste helft enige tijd met zijn tegenstander kunnen wed ijveren. Na een halfuur spelen dwong de thuisploeg langs Pierre Buggenhout een doel kans af, en kon zo op voor sprong zijn gekomen. Tijdens het derde kwartier ontbond echter de Marokkaan Moha- med Achabi zijn duivels. In nauwelijks tien minuten skoor- de hij twee keer, en de thuis ploeg zat op de knieën. Toen hij in de tweede helft na voorbereidend werk van Peter Van Bossche een derde keer skoorde. was het lot van de thuisploeg definitief bezegeld. Zij moesten in de laatste minu ten nog een vierde doelpunt van Frans Van Boxstael toe staan. Sparta Waasmunster is dus gered. Het blijft ook vol gend seizoen in derde provin ciale. De oorzaak dat men zolang heeft moeten knokken is vol gens de klubleiding het gevolg van tegenslag en een reeks van gewoonte voetballers. De bes te periode had Waasmunster in het midden van de kompetitie. Of het weldra bedrijvig zal zijn op de transfermarkt, is nog niet zeker. Bovendien is het nog niet uitgemaakt, of er op nieuw op Mark Peeleman en Mark Van Buyten een beroep zal worden gedaan. Beide voetballers werden voor één seizoen aangetrokken. Hon derd procent tevreden over hun verrichting tijdens de kompetitie blijkt men geenszins te zijn. Voor Racing Boonwijk liggen de zaken anders. De degrada tie naar vierde provinciale is al weken een vaststaand feit. Bo vendien dreigen er nog andere ontweerswolken boven de St.- Gillisse wijk. De firma Desso heeft aangekondigd dat per 1 januari het bedrijf zal worden uitgebreid. Hierdoor zou een gedeelte van het veld, evenals de akkomodatie worden inge nomen. Het terrein van Racing Boonwijk is immers eigendom van de firma. Naast het terrein bevindt zich een weide, die eigendom is van een landbou wer. Wat er gaat gebeuren is momenteel nog een vraagte ken. Feit is dat er zich voor Boonwijk, naast de degrada tieproblemen nu ook andere problemen hebben aange- dient. Voor de klubleiding is er dus werk genoeg op de winkel tijdens het «dode» seizoen. Stekene-Buggenhout. Een van de vurigste supporters van de kampioen is Frankg Theirebrood, die ondanks zijn zware handicap al 40 jaar lang elke wedstrijd komt bekijken (dw) Op de vierde minuut klom kwamen. ^/'Sportief al op voorsprong: Pa- Na de pauze werd er dan nog trick De Boom dweilde de redelijk doorgespeeld. Alleen rechterflank af en lukte dan het doelpunt was nog belang- nog een voorzet op maat die rijk: nu was de rolverdeling door Patrick Merckx werd in- omgedraaid als bij de eerste gekopt. treffer. Patrick Merckx lukte Met deze vroege voorsprong een goeie voorzet en Patrick had de thuisploeg alle moge- De Boom nam met een ge- c. - lijkheden om de match te kon- strekt schot de gastkeeper te Stekene-Buggenhout. Speler-trainer Fred Van Goethem troleren, zeker omdat de Spar- grazen. Achteraf kreeg de Ste rnen/ nog eens extra in de bloemetjes gezet omwille van zijn tanen zelden tot noemens- kense reservedoelman Luk 500 wedstrijden in het eerste elftal van Stekene Sportief. waardige aanvallende akties Prevenier nog enkele kansen om zijn wederoptreden luister bij te zetten en dat bij enkele schuchtere pogingen van de weinig overtuigende Buggen- houtspelers. Zondag met een verplaatsing naar Grembergen breidt de Stekense ploeg dus een eind aan een gelukte kampagne en daar zal waarschijnlijk nog meer jong talent worden uitge speeld. Belangrijk rs overigens ook nog dat speler-trainer Freddy Van Goethem zondag werd ge huldigd voor zijn 500* match in het eerste elftal. Toevallig de man die in drie jaar tijd zijn eerste en enige ploeg hij voetbalt sedert zijn 17 jaar in het fanion van Stekene van vierde provinciale naar tweede provinciale bracht. Naar ons werd gezegd bestaat er zelfs nu reeds een mondelinge over eenkomst dat Freddy ook vol gend jaar als oefenmeester ak- tief blijft en het zelfs nog eens als speler wil proberen. Alles zins een klubspeler van for maat die zeker eens verdiend om in de belangstelling te staan. M.N. DONK MEE Stekene-Buggenhout. Een mooie kopstoot van De Boom (S) gaat nipt naast (dw) Doelman Jef De Kegel van SK t Berlare, die 32 jaar oud is, kan door beroepsbezigheden niet fg$jl meer voortdoen. Bij de reserve- 1 ploeg was hft een mooie fin- de-carrière' - tijd. De ploeg speelde kampioen. Uiteraard waren er dan ook dubbele bloe- men voorhanden bij de kam- pH pioenshuldiging. Hij stond op 16-jarige leeftijd in het doel bij de juniorsploeg van wat toendertijd FC Berlare was, onder de leiding van Mark De Smet. Toen echter FC Berlare fusioneerde met SK Overmere was er een breuk tussen de spelers. Een deel vormde een nieuwe ploeg en traden aan in het K.V.S. waar ze ook kam pioenstitels veroverden. Van toen af was Jef De Kegel de ''j ecIrStenfruiTal he' hü'dTi Bf rlare'l{aUo: William Bisschop stond meer dan zijn mannetje tegen de bezoekers die SK Berlare, dat na een drietal allemaal een hoofd groter waren (jj) jaren terug in de Belgische voet balbond aantrad. scheidsrechter bij de neus nam wal hem naderhand zomaar Berlare - KallO 1 -3 drie jaar schorsing opbracht. ?nnïhZnbeg°n dein,ef"a"°nalf S.K. Berlare moet tot op de laatste speeldag knokken om zekerheid te hebben in verband Hiileerde nlSwaiVanderFht met het behoud- Nu 7°nda8 s,aa* de t"p naar Red Star Haasdonk op het programma. kennen in Opwijk en werd zijn Toeval dat be,dc P,0€8en ncl Pun« n°d'g hebben om in derde te blijven. Wanneer verzorger. Hij ging met de Swat de Punlen dus broederlijk worden gedeeld, zullen de twee teams tevreden zijn. Of dat voor zes maanden naar Cos- natuurlijk zo'n vaart zal lopen; is een andere vraag. mos (New York) waar hij als sparring doelman heel wat gro- Tegen Kallo leed Berlare on- doelgebied kon verdedigen. Intussen besloot Kris Gabriels te voetbalvedetten leerde ken- verdiende nederlaag. Trainer Hij heeft trouwens onmiddel- om een punt te plaatsen achter nen zoals Neeskens.Wim Rijs- Chris Gabriels qyer de wed- lijk het veld verlaten. Kirt De zijn voetballoopbaan. In Bcr- bergen. Romero, Chinaglia en strijd: «Wij stonden de hele Roeck heeft hem toen vervan- lare is hij eigenaar van een nog veel anderen. wedstrijd achter. Al in de eer- gen. Daarna hebben we een gewaardeerde zaak, die veel toen Jef terug m België kwam, ste minuut werd ons een dek- offensief ontketend en risiko's van zijn tijd in beslag nam. In ging hij terug bij SK Berlare als kingsfout fataal. Vijf minuten genomen, maar die werden af- ieder geval hadden wij aan oelman van start. Rudy Kerre voor de rust bracht André gestraft op zowat tien minuten Kris Gabircls een aangename was wegens blessure voor vele Lion ons op gelijke hoogte voor het einde. Naar mijn ge- en objektieve gesprekspartner. weken buiten dienst, en geluk- Voordien kregen we kansen voelen uit een buitenspelposi- In ons streven naar een zo kig was er dan de Jef die als om twee doelpunten te skoren. tie. Over de inzet van de spe- objektief mogelijke kommen- redder in nood kon aantreden. Een tekortkoming van onze Iers mag ik overigen niet kla- taar, is het spijtig dat wc niet Aan zijn loopbaan op het veld doelman Verstrepen onmid- gen. Iederéén is tot het uiterste langer op dergelijke mensen is nu een mooi einde gekomen dellijk na de rust, bracht ons gegaan. Vooral Jacques een beroep kunnen doen. met de kampioenstitel bij de weer op achterstand. Ik moet Schrcurs verdient een ckstra Voor Kris Gabriels zullen wc reserveploeg waar hij het laatste zeggen dat onze doelman voor- vermelding. Een puntendeling ook in de toekomst waardering seizoen aantrad dien een blessure had opgelo- was overigens een logische blijven opbrengen. Hij dankt langs deze weg zijn pen en niet meer geheel fit het weergave geweest». bestuur en makkers voor het E.D.M. vertrouwen dat zij in hem heb- betï gesteld. *MV Stekene-Buggenhout. Patrick Merckx skoori nummer één met een mooi vluchtschot (dw) LUTTERZELE - KUNGE 1 -2 De wedstrijd in derde provin- kers andermaal via Danny DE MEIRSSCHE ZONEN ciale tussenF.C. Lutterzele en Cocquyt. In de Lutterzcelsc - *ue siwheh e» amimcmwxww Klinge was nog een doodgewo- voetbalkringen tilde men niet ne formaliteit. Geen van de zwaar aan de nederlaag. De beide ploegen had nog wat te schaapjes zijn al op het droge, winnen of te verliezen Dat Hetgeen nu nog moest worden had ook een weerslag op de afgewerkt, was een formaliteit, toeschouwers, die maar met Of Lutterzele zich volgend sei- weinig rondom het veld waren zoen zal versterken is nu nog verzameld De bezoekers heb- een open vraag. Naar we ver ben het wapen van de tegen- namen zal Oskar De Blccckere aanval gehanteerd. Dat bleek verder de funktie van oefen- lonend te zijn. Na twintig mi- meester blijven vertolken. Bij nuten opende Danny Cocquyt De Klinge bleek men ook nog de stand, maar even na een een afwachtende houding te halfuur kon Gilbert Carlier ge- zullen aannemen. Binnen cn- lijkstcllcn. Na de hervatting kele weken valt er wel nieuws keken we neer op een gelij- te rapen, eens de voetbalbeurs kopgaande partij, die best met voor de klubs wordt opcngc- ecn puntendeling zou zijn be- steld. sloten. Maar tien minuten voor het einde skoorden de bfczoe- E.D.M. woei Berlare-Kallo. Nico De Potter breekt de aanval van Kallo met een krachtig acliot (jj)

De Voorpost | 1984 | | pagina 28