m Alleen de doelpunten ontbraken Sparta heeft de titel voor het grijpen Zware cijfers Ongelukkige nederlaag! Vierde provinciale in het Waasland Kieldrecht kampioen? Alleen een mirakel kan Opsta] redden Geen geschenken Kleurloos, smaakloos een verwittigd. Zij zullen hun De Voorpost - 27.4.1984 - 29 Provinciale VOETBAL R. Lebbeke-Appels. Mark Van de Velde trapt nog eens naar de Lebbeekse muit vh RP. LEBBEKE-APPELS 1-4 Indien Sparta Appels nog één punt wint, is het daar zondagavond kermis. Dan zijn de spartanen immers kampioen en promoveren ze naar derde provinciale. Tegen Rapide Lebbeke maakte Sparta vlot doelpunten. «Al na acht minuten bracht Geert Christiaens I ons op voorsprong» zei trainer René De Man. «Voor de rust verdubbelde Alois De Blezer de stand, na dat hij door Kris Rosez was aangespeeld. Toen het via de zelfde De Blezer na de rust 0-3 werd, was de overwinning een zekerheid. Lebbeke kwam nog wel even terug, maar op het i einde nam Bert De Mey alle onzekerheid weg, toen hij een vrije trap over de muur bin- I nenkanjerde. Wij hebben in i elk geval een flinke partij weg gegeven. In dat opzicht kregen we na afloop van de thuisploeg een komplimentje mee. Daar werd gezegd dat men met I Sparta Appels de beste ploeg aap het werk had gezien. Wij hebben nu een voorsprong van twee punten op achtervolger Hofstade. j Zondag krijgen we Iddergem te bekampen. Een punt is vol- doende om ons tot kampioen te kronen. Stel dat we verlie zen en Hofstade wint, dan komt het tot een testmatch. Het is aan de spelers, om het niet zover te laten komen. Rustig blijven en ongekom- pleksccrd aan de start verschij nen is thans het devies. Idder gem wordt beslist geen makke lijke opponent. Deze ploeg staat op de vierde plaats en won vorig weekeinde afgete kend tegen T.K. Meldert. Spij tig dat we geen beroep konden doen op Jean De Coninck. Hij vormt het sluitstuk van onze verdediger. Thans is hij aan een speeldag schorsing toe.» Intussen mag het wel even worden vermeld dat Aloïs De Blezer vorige zondag zijn twin tigste doelpunt op het aktief bracht. Een grote voetballer is die De Blezer wel niet. Wel heeft hij een instinkt dat een voetballer nodig heeft, om hem de rol van prijsschutter toe te meten. Toen René De Man hem ooit in de ploeg bracht, werd dit door bepaalde supporters op hoongelach ont haald. De realiteit heeft bewe zen dat de Appelse speler-trai ner het wel degelijk bij het rechte eind had. E.D.M. R. Lebbeke-Appels. Roelandts probeert de Appelse verdedi ger voorbij te gaan vh) GERDA - VERREBROEK: 0-0 En dat is dubbel spijtig, want door dit skoorloos gelijkspel spelen de groen-witten nogal wat troeven kwijt in de titel strijd. Tegenstander Kiel- drecht haalde immers een monsterskore op Sinaai en staat nu met evenveel punten maar met twee matchen meer gewonnen op de eerste plaats. Volgens voorzitter Keppens was het zondag wel duidelijk genoeg dat zijn mannen door zenuwen werden verraden. Gerda ontwikkelde het beste spel maar zoals vroeger reeds tot uiting kwam was ook nu weer alle regelmatigheid bij de afwerking zoek. Eendracht Verrebroek speelde van haar kant duidelijk op één punt en kon rekenen op een bijzonder goeie doelwachter. Even voor de rust raakte de Sint-Niklase via Johan Mervaille echter aan een reusachtige doelkans die hij onbegrijpelijkerwijs miste. Ook in de tweede helft bouw de men meerdere uitgespeelde kansen uit maar zowel Heir- baut en Van Cleemput vertik ten het af te ronden. Ook Pros Barthier haalde nog eens goed uit maar zijn schot kaatste te gen de dwarsligger terug in het veld. Blijft er dus nog een water kansje voor de Terekenaars die op een falen van Kiel- drecht, thuis tegen Moerbeke, moeten rekenen om zelf nog een kansje te behouden. Voor groen-wit staat er echter even min een makkelijke wedstrijd op de kalender want in het verleden reeds werd duidelijk dat Meerdonk op eigen veld een taaie tegenstander is. Winnen in de polder blijft niet temin de dwingende opdracht om dan in spanning de uitslag van Kieldrecht af te wachten.. Bij al deze suspens blijft voor zitter Keppens echter met de voeten op de grond. Hij legt er meermaals de klemtoon op dat het objektief bij het begin van dit seizoen gesteld, met name een plaatsje bij de eerste drie veroveren, bereikt is. Maar hoe je het ook draait of keert in de vele jaren dat Gerda in vierde provinciale speelt was men nog nooit zo dicht bij promotie en dat is niet zo mak kelijk te verdoezelen! M.N. 710Ot KA Gerda-Verrebroek. Vooral de Sint-Niklase doelman speelde de vedettenrol met zijn goeie tussenkomsten dw EXCELSIOR - HAASDONK: 3-0 Provinciale R. Lebbeke-Appels. Jean-Pierre Van de Velde (R) heeft het niet gemakkelijk vh) Deze burenstrijd eindigde ei genlijk in overtrokken cijfers omdat Red Star werkelijk van bij het begin het meest aanval lend voor de dag kwam maar met de ogen open in de val liep. Excelsior liet inderdaad in de beginminuten het initiatief aan de nog steeds bedreigde tegen standers en kwam wel op bij zonder fortuinlijke wijze aan de leiding. In de 20* minuut werd een geharrewar voor doel door Mark Verhelst terugge- tikt. Deze terugspeelbal stelde doelman Van Moeseke even wel op het verkeerde been en belandde fijntjes in de verste hoek. Door deze opdoffer raakten de Stars natuurlijk wat gedemora- lizeerd, maar dat kon toch niet beletten dat de beste aanval door rood-geel werd opgezet. Via Van der Jeught en Bosman kwam de bal bij Van Boxlaer. Die zag zijn plocgmakker De Rop aankomen en legde in diens been. Johan probeerde het niet met een plaatsballetje dat zeker sukses zou gehad hebben, maar leverde een staalhard schot dat hoog over keilde. Aan de overzijde werd een grotere kloof afgedwongen net voor de rust. Mark De Breuc- ker mocht immers ver opruk ken en ging zijn kans met een ver schot. Hierbij verkeek doelman Van Moeseke zich, raakte het leder even aan en loste dan waarop Danny Ver- gauwen, die van nabij was ge volgd, maar in te duwen had. Met deze dubbele achterstand zat er natuurlijk niet veel ver dienste meer in voor de man nen van trainer Piessens. Met de moed der wanhoop gingen ze echter na de rust over tot een soort pressievoet bal dat nooit tot reële kansen leidde. Enkel een schot van Van Leughenhaeghe mag ver meld worden maar werd dan ook door een goed ingrijpen van doelman Bosman onscha delijk gemaakt. De Haasdonk- se offensieve akties verliepen dus ietwat te overhaast en te ongeordend. Met nog een kwartier te gaan lukte een zeldzame tegenstoot van de Heistraatformatie des te beter. Vereecken gaf een goeie voor zet die door de ingevallen Ser ge Barthier goed werd ver lengd tot het 3-0 eindresultaat. Na afloop bleek Haas donkvoorzitter Waterschoot nog voldoende vertrouwen te hebben in het feit dat zijn ploeg de laatste degradatie- dreiging zou afwentelen in de laatste wedstrijd. Tegen Berla- re moet dan wel minstens een puntje gehaald worden. M.N. Gerda-Verrebroek. Wie van de drie? dw) BAVEGEM - WICHELEN: 1 -0 Op de voorlaatste wedstrijd van het seizoen heeft Dame Fortuna de bezoekers lelijk de rug toegekeerd. Met een klein beetje geluk was SK als over winnaar uit. de strijd gekomen, maar het zijn nog altijd de paal., terug in het veld len voor de laatste wedstrijd Even later kon de Bavegemse van het seizoen de derby tegen doelman zij het met veel moei- gebuur Serskamp op het pro- te, een knal van Verheuen gramma. Om 13u30 spelen de over de deklat tippen. Dan was veteranen van beide ploegen al het de beurt aan Bavegem om een wedstrijd. Supporters, al twee min. evenveel mooie len daarheen! DMG. Het doek over de kompetitie in vierde provinciale H is nog niet gevallen. Na vorige zondag kon dal ook moeilijk aangezien liefst 3 ploegen nog in aanmerking kwamen voor de titel. Van die drie kunnen we er ééntje rustig schrappenWhite Star Sombeke. De roodwitten verloren immers met 1-2 thuis tegen Èksaarde en kunnen, het seizoen is voor hen immers afgelopen, hun titeldromen voor een jaartje opbergen. Daardoor kreeg FC Gerda natuurlijk open spel. Zij hadden hun eigen lot in handen want indien ze wonnen legen Verrebroek, en dan ook nog in de uitwedstrijd bij Mee rdonk aan de winst bleven, waren ze kampioen. Zover zal het waarschijnlijk echter niet komen. Gerda liet immers een punt liggen in de thuiswedstrijd tegen Verrebroek en dat punt zal hen meer dan waarschijnlijk de titel kosten. Door dat Verrebroek een punt weghaalde in de Klokkedreef is immers SK Kieldrecht in een onverwacht gunstige positie gekomen. De roodwitten maakten Sinaai belachelijk op hun eigen veld. De Tineljongens werden immers met 0-7 afgepoeierd. De Polderjongens hebben nu evenveel punten dan Gerda en Sombeke. Voor Sombeke is het seizoen echter gedaan en Gerda heeft een wedstrijd minder gewon nen. Als SK Kieldrecht zondag thuis de baas blijft over Moerbeke, dan kan men aan de Sportstraat aan het feesten gaan. En als u het ons vraagt, dat komt dik voor mekaar. SK Kieldrecht speelt de jongste weken immers op een biezonder hoog niveau. De broertjes De Witte doen het vooraan voortreffelijk (Erik skoorde reeds een stuk in de dertig doelpunten) en een ervaren rat als Conny Goosens hoef je het ook niet meer te leren. Bij Gerda mag men het dus wel stilletjes gaan vergeten. Het had allemaal zo mooi kunnen wezen voor de nog jonge ploeg van trainer Beir- naert. Het stomme puntenverlies tegen Verrebroek zal daar echter roet in het eten gooien. OPSTAL - GREMBERGEN: 1-2 Het ziet er naar uit dat het van Sparta Buggenhout van verblijf van Eendracht Opslal minstens één punt. Een twee- in derde provinciale zich de kans is als Berlare of Haas- slechts tot een seizoen zal be- donk verliest, perken. De kans dat de Bug- Het is ver gekomen met Een- genhoutenaars de buiteling dracht Opstal. Eerder al heb- naar vierde gaan maken, is ben we gesteld dat sommige ontzettend groot. Er bestaat spelers ongemotiveerd als ze nog wel een kans op het be- zijn, er de brui aan gaven, houd, maar dan moet aan be- Vorige zondag voor de wed- paalde voorwaarden worden strijd, vernam Werner Van,der voldaan. Jeugt dat hij invallerskeeper Eerst en vooral is het evident zou zijn. Dat was voldoende dat Opstal zondag op Waas- om in te binden en opnieuw de munster wint. Wat niet gemak- weg naar huis in te slaan. Som- kelijk zal zijn, alhoewel de mige spelers hebben het ons hcideploeg sedert vorige zon- niet in dank afgenomen dat we dag zeker is van het behoud, in de bijdrage van vorige en misschien wat minder ge- week, hen de grootste schuld motiveerd de zaak zal aanpak- in de afgang hebben gegeven, ken. Maar zelfs in geval van Hoeveel punten werden er in een overwinning heeft Opstal vroegere wedstrijden niet te nog geen zekerheid. Stel dat grabbel gegooid? Sparta Buggenhout thuis wint Tegen Grembergen verscheen tegen het (niet zo gemotiveer- de thuisploeg gehandicapt tus- de) S.K. Oudegem en dat sen de lijnen. Mark Willems, Haasdonk en Berlare, samen Pierre Van Handenhove en De in de clinch ieder een punt Maerschalck ontbraken. Dat winnen. Ook dan degradeert verzwakte Opstal, dat tijdens Opstal. Wauters en zijn maats de tweede helft werd gedomi- kunnen zich pas handhaven, neerd door een vaardiger be- na een overwinning en verlies zoekend elftal dat twee keer Dirk Wauters (Opstal) (a) skoordc, en de thuisploeg twee punten armer maakte. Slechts een mirakel kan Een dracht nu nog van de degrada tie houden. OUDEGEM - BAZEL: 3-2 Op de laatste kalenderzondag is het de laatste speeldag bij van het voetbalseizoen staat Oudegem, en ik wil op een Sparta Buggenhout - S.K. Ou- sportieve wijze afscheid nemen degem geprogrammeerd. Een van een ploeg waar ik twee wedstrijd die voor SK van niet seizoenen heb vertoefd. Te zoveel belang is, maar wel Buggenhout pak ik uit met de voor Sparta. Ingeval Opstal sterkste opstelling. Dat was de verliest zakken ook de sparta- voorbije wedstrijden niet eens nen. Omgekeerd evenwel het geval. Toen liet ik enkele moet Sparta eveneens punten jeugdspelers debuteren. In winnen, als zijn buur aan de Buggenhout treden Franqois winnende hand blijft. Merckx, Dirk Braecke en Guy «Wij geven geen geschenken» Rooms opnieuw aan. Tegen zegt trainer Walter Bauwens Bazel genoten zij van een rust- van S.K. Oudegem. «Voor mij dag, juist omdat ik enkele jon geren wou laten proefstomen. Van een vervalsing van de kompetitie zal er dus zondag aanstaande geen sprake zijn. i.rnr rnrn beste troeven moeten uitspe- tutu-u len, willen zij in derde provin ciale blijven». Tegen Bazel pakte S.K. Oude gem uit met een heel stel jonge In het duel tussen Mere en Fde zagen een zwakke eerste helft voetballers «Vier spelers van doelpunten die tellen en dat kansen te laten liggen. Eerst zou Wichelen op het einde van trachtte er een de ver uitgeko- de partij duidelijk worden. men Van Henden te lobben, In de eerste helft was Wichelen maar hij kon hoogopverend veruit de gevaarlijkste ploeg het leder onderscheppen en voor doel. Zo kwam al na vijf dan werd een inzenden vanop IU|f|p#J ollnpn minuten spel Verheuen alleen rechts op twee meter van het IVIUGU C1IIGGII voor de doelman opdagen, doel tegen de paal gedevieerd. wanneer hij een tekortc terug- 'n de 84ste minuut kreeg Ver- 1IQ|QT00T lil PT speelbal kon onderscheppen, heuen de bal toegespeeld na Hij schoot echter 10 cm naast mooi voorbereidend werk van de paal buiten. Enkele minu- Dirk Dcmcy. Hij schudde pi\/CDk/iCDC \A/r~\MPici *3 ten later zagen wij een gevaar- mooi twee man van zich af en VAL. OVERMERE - WONDELGEM 0-3 lijk standje voor het Wichelse draaide rond een derde man waren de belangen voor de met weinig doelkansen. Voor de leeftijd van scholier werden doel bij een hoekschop, doch heen. Hij omspeelde de uitge- pe lokalen die moesten optor- en vier minuten later tot 0-2 bezoekers nog enigszins van Ede leek dit wedstrijdverloop opgesteld» zegt oefenmeester doelman Van Henden loste het lopen doelman, maar dan bc- nen tegen het toch maar be- uitliep wat zeker geen stimu- betekenis. Voor Mere lijkt het alvast niet nadelig te zijn daar Bauwens. zaakje efficiënt op. Omstreeks gaat hij de flater van zijn leven scheiden Wondelgem, zijn er lans betekende voor de gehan- seizoen reeds voorbij. De men nog steeds bleef hopen op «Jean-Paul Van Hauwe en het halfuur brak Eddy De door het leder zo zacht en njet jn geslaagd de nederlaag dicapte thuisploeg. thuisploeg heeft zich in de mid- de verlossende tegenstoot. Die Geert De Brandt stonden op Winter nog eens door, maar nonchalant naar het ledige te ontlopen. Dat is vooral zo De tweede speelhelft verliep denmoot genesteld na een kwam er niet, zelfs niet in de het veld. Kris Van der Meulen hij besloot eveneens net naast, doel te trappen dat een van ver gekomen door het ontbreken ietwat in het voordeel van de hoogst merkwaardige seizoen- tweede helft. Ede kraakte in al en Gerry Van Uytvanck hield Een poosje later kopte Ver- teruggekomen verdediger net van vjer basisspelers: drie ge- lokalen maar door het ontbre- start. Toen behaalde Mere het zijn voegen maar plooide niet ik op de bank. Ook Bert Ver heuen een vrijschop van Hees- op de doellijn de bal nog kan wonden plus de «gele» zondag ken van hun goalgetter Ronny ene gelijkspel na het andere, onder de sterke lokale druk. cauteren. die ik voorheen al als tennans nipt over. Ruststand: wegwerken! van Ronny De Cock, spelers De Cock waren zij toch wel De ploeg verzeilde in de on- De lokalen voelden duidelijk geheim wapen heb gebruikt. 0-0. Alsof Wichelen nog niet ge- die stuk voor stuk toch onmis- onmondig vooraan; en konden derste regionen van de rang- dat de overwinning mogelijk Was wisselspeler. Voeg daar In de tweede helft liet het noeg tegenslag had meege- baar zijn; want welke ploeg zij toch niet skoren. Op de 29e schikking maar kon zich her- was. daar Ede niet meer bij dan nog de andere junior Mark mil (ienveld van SK. Wichelen maakt cn toen iedereen zich kan zo maar beschikken over minuut was het voor de loka- pakken. machte was om de Meerse aan- Rombaut en William Vereec- iet uitzondering van Dirk met een gelijkspel tevreden vier volwaardige invallers? len voorgoed gedaan. Een Voor Ede liggen de kaarten vallen voortijdig te fnuiken, ken bij en je ziet onmiddellijk De cy, het volledig afweten, zou stellen, kreeg de Wichelse De wisselspelers in kwestie snelle doorbraak van Wondel- evenwel anders. De bezoekers Het geluk stond echter aan de dat ik met een piepjonge ploeg Daa, an maakte Bavegem dan ploeg een nieuwe koude douc- hadden wel wilskracht, maar gem en 0-3. dienden punten te oogsten om kant van Ede want zowel kan- begonnen ben. Ik ben in ieder dankbaar gebruik om de Wie- he te venverken. Een Bavc- ze slaagden er toch niet in om Die stand bleef zo tot het ein- het degradatiegevaar te ontlo- sen langs De Wilder en Van geval tevreden over de inzet helse defensie onder zware gemsc spits wandelde voorbij het ritme dat we de laatste de. De noodplocg spande zich pen. Voor Ede was dus de der Haegcn werden onschade- die zij betoond hebben. Be druk te zetten. Toch zou Wie- drie man en knalde vanop weken bij de Valcntinos ge- wel in om toch het eerreddend voorzichtigheid het aanbevo- lijk gemaakt. Zo bleef Ede langrijk is wel dat we drie keer helen op tegenaanval cn na rechts buiten het bereik van de woon waren, te volgen. doelpunt te maken, maar daar- len wapen om de Merenaars te overeind al had men bloed en raak getroffen hebben. Segers een afgedwongen hoekschop ei onthutste Wichelse keeper in Zo konden de lokalen niet be- in slaagden zij niet. Moed al- lijf te gaan tranen gezweet. Het behoud is maakte de eerste treffer na een zo na op voorsprong klimmen, de verste hoek binnen: 1-0. letten dat Wondelgem op leen volstaat met De gastheren leverdon een ma- voor Ede alvast verzekerd na kombinatie met Eddy Van maar het leder sloeg via de Dat was meteen de eindstand, voorsprong kwam, op de 13e D.W tige eerste helft af en spanden het gelijke spel te Mere. Ransbeeck en Marcel Gee- binnenkant van dc verste Volgende week staat te Wichc- minuut met een prachtig schot, zich duidelijk weinig in. We (G.D.T.) rinck. Voor de rust puurden we een tweede doelpunt uit een hieltje van Mark Rom baut. Na de rust heb ik Jean Paul Van den Hauwe vervangen door Gerry Van Uytvanck. Hoewel we na de rust geruime tijd de druk van de' bezoekers moesten doorstaan, hielden we toch stand. Toen hel op de duur 2-1 werd zag het er korte tijd naar uit dat we een punt zouden moeten prijsgeven. Ik heb toen Geert De Brandt ver vangen door Bert Vercauteren en die maakte een derde tref fer uit een tegenaanval. Op het laatste relizeerde Bazel via een strafschop nog een doelpunt. Alles bijeen ben ik tevreden over de verrichting van jonge voetballers. Oudegem heeft metéén kunnen vaststellen dat het behoorlijk vlees in de kuip heeft, maar het zal volgend jaar niet meer aan mij zijn om op deze jongeren een beroep te doen. want ik verlaat de klub.» RANDSPORT John Lissens zoekt nieuwe ploeg John Lissens, oud-speler van Eendracht Aalst, is op zoek naar een nieuwe ploeg om te trainen. Ondanks hij met Herdersem flinke resultaten heeft behaald, heeft John Lissens besloten met Herdersem te breken. Herder sem zou evenwel het kontrakt graag hebben verlengd. John Lissens begon na zijn spelerskarriire bij Eendracht Aalst als speler-trainer bij Sers kamp.

De Voorpost | 1984 | | pagina 29