I l Tony De Ridder de snelste te Buggenhout Gewestelijke Bevordering - Aalst - Dendermonde Moorsel Steven en Baasrode V.A. geslaagde start! Kaatsverbond Lebbeke Liga Vlaanderen - Hogere III Provinciale Peter Van Huffel ATLETIEK verwacht spoedig een overwinning te Lebbeke Een eerste ereplaats voor Johnny Van Haute uit Grembergen WASE Driedubbele overwinning «ir-r hi; I, r zpas aan viif wak,n,dcn Johan De Prekel spurtwinnaar te Nieuwkerken-Waas WIELRENNEN Nieuwelingen KAATSEN De Voorpost - 27.4.1984 - 31 Tony De Ridder uit Lebbeke laat zich gelden. In Buggenhout behaalde hij op paasmaandag een derde seizoenzege. In de sprint met drie toonde hy zich net iets sneller dan Robby Brys en Dirk Van Den Auwera. Laatstgenoemde heeft in feite de wedstryd op gang bracht. Al van by de eerste ronde sloeg hy op de vlucht. In een mum van tyd reali- zeerde hy een voorsprong van 35 sekonden. Uitslagen van zondag Denderbelle - Moorsel Steven 12-15 Baasrode VA-Terjoden 15- 7 Hoke - Hamme sk 15-13 Zele Lois - Opstal 8-15 Kerksken - Puurs 15-13 Herdersem - Ze. Dunnen 13-15 «Op dat ogenblik was het hoogste tijd voor mij om te reageren» zegt Tony De Ridder. «Samen met Robby Brijs heb ik de achtervolging ingezet. Het duurde niet lang vooraleer we de koprijder in het vizier kregen. Kort daarna -vormden we een trio. Intussen werd er ook in de achtergrond gerea geerd. Daar had zich een groep met Garry De Cock, Gert Maes, Bert Van Gucht, Peter Michiels en Lieven De Backer afgesplitst van de rest van de groep. Dichter dan tot op een halve minuut hebben ze ons niet genaderd. Het kwam uiteindelijk tot een sprint met drie. Ik hield Robby Breys in het oog. Hij staat bekend als een snelle renner. Op zowat vijftig meter voor de streep ben ik hem voorbij gereden. Ik bleef tot de finish voorop». Tony De Ridder is nog gerui me tijd lid van de nieuwelin gen. Zijn streefdoel is het be halen van nog enkele overwin ningen alvorens hij naar de juniors overstapt. Nu zaterdag is hij alweer te gast in Buggen hout, waar hij deze keer alvast op een sterke weerstand zal stuiten. Met drie overwinnin gen in een korte periode heeft de Lebbekenaar trouwens al wat naam gemaakt. Uitslagen en maandag Denderbelle - Zele D. Hamme SK - Baasrode VA Puurs-H.O.K.E. Steven - Zele Lois Terjoden - Opstal Herdersem - Kerksken In de wedstrijd Baasrode V.A.-Terjoden liep de thuis ploeg uit tot 5-0. De bezoekers leverden zodanig slecht zodat de rust bereikt werd met 8-5. Na de hervatting liep de thuis ploeg verder uit, met Michel Hendrickx als uitblinker. In de slotfase van de wedstrijd haal den de bezoekers nog één kostbaar punt weg. Dender belle verloor met 12-15 cijfers van Moorsel Steven, en H.O. K.E. won verdiend met 15-13 cijfers van het jonge Hamme SK. De jongens van Opstal waren gewoon de betere in Zele Lois, het leidde aan de rust met 3-8. Hier mogen de bezoekers op een sterke collec tieve prestatie terugblikken. Puurs stond wel 12-13 vóór, maar in de eindsprint kwam Kerksken sterk naar voor, zo dat het uiteindelijk nog won. De thuisploeg in de wedstrijd Herdersem - Zele Durmen le verde zomaar 35 ballen slecht, zodat de bezoekers met een sterk spelende Wauters en Luc Thierens zegevierde. De wedstrijden van paasmaan dag dan. Denderbelle verloor thuis opnieuw tegen een sterk spelend Zele Durmen, waar Pierre De Block de grote fi guur was. Baasrode V.A. won met zware cijfers op het Tweebruggenplein te Hamme. hier waren de keerders Wil- laert - Verheyden en Hen drickx in één uitstekende dag. Puurs liep één thuisnederlaag op tegen Hoke met 11-15 cij fers. Steven deed eveneens één goede zaak, het versloeg Zele Lois met sprekende cijfers. Terjoden dat collectief sterk speelde leidde aan de rust met 8-5, het ging verder door in de 2de periode zodat het uiteinde- lijk won. Bij de bezoekers was KaaUen. Denderbelle verloor o. enkel Remi Ydens in normale '(gvw) doen. Een zwakke wedstrijd was Herdersem - Kerksken na één 8-4 als ruststand won de thuisploeg met 15-10 cijfers. A.T. tweede paasdag op eigen veld met 8-15 tegen Zele-Durmen Uitslagen van de bekerwed- Adec - Brussegem strijden gespeeld op zondag Wieze - W. Merchtem 22.4.'84: Appelterre - Viane Welle - Appelterre Welle - Viane Meerbeke - Grimminge Okegem - Meerbeke Okegem - Grimminge Hamme-Zogge - Brussegem Adec - Hamme-Zogge Kastel - Wieze 7.3 Kastel - Merchtem 2-7 Kaatsen. De gasten uit Zele-Durmen zijn in prima konditie (gvw) VOETBAL 7_6 Vermelden we dat Appelterre 5.7 - Baasrode Adec - Kastel cn 5.7 Grimminge de finale spelen op 7.5 zaterdag 16 juni 1984 te Lon- 7_0 derzeel. 7-4 A.T. Peter Van Huffel is in Hamme de laatste kilometers enkele op zijn minst te evenaren. Tussen Lebbeke, Aalst, Zo- ste op de 100 m. die zij won in va en Gent werd een interklub 13.2. Vermeldenswaard is in renner. Vorig seizoen reed hij ontstond kon niet meer wor- de wedstrijden voorbereiden acht keer als eerste over de den gedicht. Op dit ogenblik ben ik nog streep. Als liefhebber behaal- Tot nu toe is een zesde plaats tewerkgesteld. Maar dat kon- de hij tweeëndertig overwin- mijn beste resultaat. Dat is trakt loopt op 1 mei ten einde, ningen Acht keer triomfeerde beneden de verwachtingen. Van dan af moet ik opnieuw hij bij de juniors en twee keer Nochtans ga ik de goeie rich- stempelen. In elk geval ver bij de nieuwelingen. ting uit. Dat komt door het wacht ik binnen de kortste ke- «Ik ben zowat als de wijn» zegt warmere weer van de laatste ren een eerste overwinning. Peter. «Die wordt ook beter dagen. Tegen de koude ben ik De komende dagen neem ik georganiseerd, als voorberei- dit opzicht ook de 100 m. zege met ouder worden. Dit seizoen niet bestand. Dat is in het aan drie wedstrijden deel. Nu ding op de schiftingen van vol- van Machteld Meert van Leb- heb ik er nog niet zoveel van verleden ook altijd gebleken, zaterdag te Buggenhout, gende week. b®ke die a's scholier 12.4 liet terecht gebracht. In mijn eigen In het doorgaans koude voor- maandag in St.-Niklaas en De 1500 m was iets voor de afdrukken, gemeente had ik vorig week- seizoen, heb ik maar zelden dinsdag te Merchtem. Indien Aalstersc klub: De Boeck won 'n de jeugdreeksen hebben end van een overwinning ge- prijzen gewonnen. Ik hoop dit ik een beetje geluk heb, zul je in 4.15.3, met in zijn spoor zijn we verder nog de 800 m. zege droomd. Lang zat ik in de jaar het aantal overwinningen over mij in één van deze wed- klubmakkers Adriaens, Vol- van ^an Ransbeeck (Lebbeke) kaert en Buyle. Bij de dames met een krono van 2.52.6 en ging de zege naar Greta Bergh- 'g'ia' van Alst met zijn 2.42.8. man van Lebbeke die 5.08.9 Ann Buyle (Aalst) kreeg liet optekenen. Inge Eemans 2.36.1 voor haar zege op de (Aalst) kreeg 5.14.3 als tijd 800 m. Guy De Waen liep een waarmee zij derde eindigde. 1500 m in 4.47.4 wat goed was Op de 400 m. ging de zege naar voor een eerste plaats, Van Jos Jacobs van Aalst met een Damme (Lebbeke) werd nog chrono van 51.3. In het hoog- tweede. In het kogelstoten was Buggenhout aan de start. Daar springen voor dames ging de er een tweede plaats voor Ka- zal hij gekonfronteerd worden zege naar Ann Peytier (Lebbe- dnka Pottie (Aalst) met 9.02, met renners die al enkele over- ke) die 1.53 m. haalde. Twee- Linda Berghman (Lebbeke) winningen op naam brachten de werd Katinka Pottie (Aalst) wefd tweede met een worp van zoals een Filip en Tony De met 1.50 m. Franky De Feyter 8.03 m. Yvan De Block (Aalst) Ridder en de Hammenaar Bart (Lebbeke) was de beste met was. 8oecl °P de 200 m. voor Heirewegh die met ongeduld het schijfwcrpen waarin hij seniores waar hij met een kro- naar een eerste seizoenzege eerste eindigde met een worp no 23.4 de eerste plaats uitkijkt. van 42.04 m. Linda Berghman haalde. (Lebbeke) toonde zich de snel- (André) kopgroep Daaruit wipten in dat ik vorig seizoen behaalde strijden horen spreken.» Johnny Van Haute (a) «Geruime tijd bleef de hele groep samen. Iets voor half weg sloegen twee renners op de vlucht. Daaronder was Gunther Dierickx uit Dender belle. Met nog zowat vijftien kilometers voor de boeg ben ik, met nog vijf andere renners beginnen jacht maken. We na derden op een bepaald ogen blik tot op dertig sekonden van de koprijders. De afscheiding hebben wc niet kunnen dicht maken. Op het einde sprong Van Den Abbeele nog weg. Uiteindelijk won ik de sprint voor dc vierde plaats». Johnny Van Haute kreeg in het begin van dit seizoen met enige tegenslag af te rekenen. Hij onderging een heelkundige bewerking aan de dij. Dat hield hem drie weken van de SK Aalst is volop in de strijd voor het kampioenschap. Brengt de volgende week verbittering of euforie? (per) NIEUWERKERKEN - SK. AALST: 1-6 Voor S.K. Aalst was de verplaatsing naar Nieuwerkerken van het allergrootste belang. Natuurlyk zou men kunnen rekenen op een weerstand van jewelste. De thuisploeg zou dit derby alvast willen winnen en zo alle titelambities van de bezoekers doorkruisen. Er bestaat namelyk een gezonde rivaliteit tussen beide ploegen. In beide kampen liepen tevens topskores rond zoals Steenhoudt by Nieuwerkerken en De Jaegher by S.K. Aalst. Beide spelers zyn nog steeds in stryd voor het leiderschap. Ook zyn beide teams nog in strijd voor het meeste aantal doelpunten in het seizoen der pro vinciale reeksen. Voor de wedstryd telde Steenhoudt een doelpunt meer dan De Jaegher en Nieuwerkerken had ook een doelpunt meer geskoord dan S.K. Aalst, namelijk 77. Zo doende was dc party driedubbel interessant. Johnny Van Haute uit Grcm- bergen i, een wilskrachtige dc oorIlak val dat8hij tot begonnen. Oven.inn.ngen cïémbergennar lijk. nn heelt hi, nog niel rn de wachl komen. Tot in h?,MPk P naaSZM mei vin volgend jaar ia hij bij Jin,! f. IT, n f" de nieuwelingen. Hij hceb dos vierde plaats, wat tot op heden A„ rijn beste verrichting ia "W .n,™5cA°?B dc ">d om -Het was er op ïen zware z,ch ,n dc !",k,:r "k ")den omloop te doen. zegt de overwinning binnen te Grembergenaar. -c,, zaterdag verschijnt hij te Johan De Prekel staat momen- Op drie ronden van het einde augustus lid van de juniors, teel nummer twee in het Waas- waagde Didier De Witte zijn Voor hij overstapt naar de land. Alleen Guy Rooms gaat kans. Hij sprong weg, maar amateurs, hoopt hij nog enkele hem met vijf overwinningen kreeg vrijwel onmiddellijk overwinningen op zijn naam te vooraf. In Nieuwkerken legde Guy Van Hese en Gino De schrijven. Nu zondag ver- Johan De Prekel beslag op een Pauw in zijn kielzog. Kort schijnt hij in Melsele aan de derde seizoenzege. daarna heb ik dat trio bijge- start. «Na pakweg dertig kilometers haald. Ik keek uit naar Didier Voor velen is hij de favoriet bij ontstond er een kopgroep De Witte. Hij is in konditie, en uitstek, alhoewel hij zich aan waarvan o.a. Didier De Witte, bovendien razendsnel in de een sterke tegenstand zal mo- Gino De Pauw en ikzelf deel sprint Bij het ingaan van de gen verwachten van renners als uitmaakten. Later kregen we laatste ronde kreeg hij een lek- een Didier De Witte, die daar gezelschap van nog vijftien an- kc band. Onder ons drieën waarschijnlijk ook aan de start dere renners waaronder Gun- stevenden we dan naar de zullen verschijnen. ther Van Steenlandt en Patrick streep. Ik won dc sprint cn Voor Johan De Prekel wordt Buysse Deze groep is nog behaalde meteen een derde het een uitdaging voor eigen eens uit mekaar gevallen, om scizoenzcge.» supporters. later weer samen te komen. Johan De Prekel is nog tot drie (edm) In de eerste helft kon Nieuwer kerken een klein veldover- wicht afdwingen doch het slaagde er niet in om doelman D'Herde te verontrusten. De lokalen verkeerden het meest in balbezit maar konden niet afdrukken. Dit verliep echter vlotter bij de bezoekers. In de eerste spelperiode skoorde Aalst reeds tweemaal. Dat ge beurde langs Moreels en De Jaegher. De wedstrijd leek echter niet beslist. Steendhoudt voelde de warme adem in de nek van zijn belager in de topschutterslijst De Jaegher en zou daarom op zijn beurt een doelpunt fikken Voor de 30ste maal gaat te leper de Kattcstoet uit. Tot in 1817 werden levende katten van de belforttoren geworpen, maar in 1938 schakelde men over naar fluwelen katjes. In 1955 groeide de Katteworp uit tot een heuse stoet die op zon dag 13 mei voor de 30ste maal uitgaat Voor personen die reeds enige vaardigheid in het spel op dc sopraanblokfluil ver wierven, is het noodzakelijk af en toe bijscholing tc ontvangen om nieuwe technieken te ver werven en om door samenspel te leren luisteren naar andere stemmen. De Voiksdanscen- trale voor Vlaanderen organi seert op zes opeenvolgende donderdagen met ingang van 3 mei een blokfluitkursus III te Antwerpen in de Stedelijke Middenschool. Lange Klaren- straat 11. Voor meer informa tie: VDCV sekretariaat. Sint- Vincentiusstraat 26a te 2018 Antwerpen (03/230 75 80). voor Nieuwerkerken. Deze treffer bracht de gastheren op nieuw in de wedstrijd S.K Aalst bleef nu werkelijk heer en meester in deze moeilijke momenten en zou vlot weglo pen van zijn opponent. Dank zij treffers van de Kinder en De Jaegher. beiden tweemaal, behaalden de Ajuinen een ruim verdiende 1-6 overwin ning. Het werd dus voor S.K. Aalst een overwinning op drie fron ten: de titel bleef in zicht. De Jaegher werd topskorer in pro vinciale en S K Aalst is met zijn 82 doelpunten vodrlopig de produktiefste ploeg. In de allerlaatste wedstrijd van het seizoen ontvangen de Ajuinen het reeds veroordeelde Moor sel Kan het nu weer schietoe fening houden tegen Wils kracht? G.D.T. Nieuwelingen te Buggenhout. Tony wordt omstuwd door zijn trouwe supporters (gvw) Nieuwelingen te Buggenhout. Tony De Ridder klopt overtuigend Robby Brijs en Dirk Van der Auwera (gvw) Kalender voor 29.04.'84 - Reeks 1 Bleuken Boys - Moerstraat Onder Ons - Jempi Berlare - Sportvrienden Ons Vermaak - Appels Erpe Sport - Kevers Oudegem - Balleken Op. Reeks 2 - zondag 29.4.'84 Willebroek - Elckerlyc Groenendalers - Moleken Mieregem - Backerclub Hoeksken - Welkom Meub. De Backer - Tip-Top Super Zeven - Olympia Appolonia is vrij. Reeks 2 - Dinsdag 1 mei 1984: zondag Appolonia - Willebroek Elckerlyc - Tip Top Moleken - Hoeksken Backerclub - Super zeven Welkom - Groendalers Meub. De Backer - Mievegem Olympia is vrij. Zondag Modema - Lindeken Remy-Boys - Boereschuur Rapid - Smisken Dinsdag 1.5.'84: Lindeken - Remy-Boys Rapid - Moderna Boereschuur - Smisken

De Voorpost | 1984 | | pagina 31