KAATSKALENDER Geslaagd Paastornooi van korfbalklub Atlantis Lebbeke Ereprijs burgemeester Fr. Moeyersoon was 'n voltreffer ZEELSE KAATSKOMPETITIE Eerste nederlaag voor kampioen Verhaegen - De Meester Sneeuwwitje kon Van Gaveren niet wit wassen! 32 - 27.4.1984 - De Voorpost WliZE PILS YIEZI PILS WIEZJ PILS KORFBAL KAATSEN Korfbaltornooi te Lebbeke: Ge buur Appels was er ook bij (v) Korfbaltomooi te Lebbeke: De thuisploeg Atlantis (v) Korfbaltornooi te Lebbeke: AGO Aalst (o) Korfbaltornooi te Lebbeke. De kadetten van Atlantis met trainer Van den Broeck (v) Hogere I: 29.04. '84 Braine - P.A.C. Nijvel - St. Servais Rebaix - Naast Ottignies - Buizingen Hormes - Tollembeek Feluy - W.E.L.A.R. Dinsdag 1.05.'84: Naast - Feluy Tollembeek - Ottignies Buizingen - Braine P.A.C. - Horrues W.E.L.A.R. - Nijvel St. Servais - Rebaix HOGERE lil Kalender voor 29.4. '84: Meerbeke - Welle Grimminge - Okegem Baasrode - Kastel Hamme Zogge - Merchtem S.V. Wieze - Brussegem Viane - Appelterre Kalender voor 1.5.'84: Okegem - Baasrode Brussegem - Hamme Meerbeke - Wieze Merchtem - Viane Kastel - Grimminge Appelterre - Welle GEWESTEUJKE BEVOR DERING - AALST - DENDER- MONDE Kalender voor 29.04. '84: Baasrode V A - Herdersem Kerksken - Hamme SK. Zele Lois - Denderbelle Opstal - Puurs Hoke - Moorse! Steven Zele D - Terjoden Kalender voor 1.05.'84: Zele Lois - Zele Durmen Hamme SK - Denderbelle Moors el Steven - Baasrode VA Opstal - Kerksken Herdersem - Puurs Terjoden - H. O. K. E. KALENDER LAGERE 1 11 Zondag 29.04. '84: Opwijk FM - Opdorp Haaltert -p Gijzegem Kat tel - Duvel Willeb roek Aalst - Wieze Welleweg - Niel Baardegem - Nieuwerkerken St. - Paulus Opwijk - Hamme Si.-Anna Dinsdag 1.05.'84: Gijzegem - Duvel Willebroek St -Anna - Kastel Niel - Haaltert Wieze - Opwijk FM Baardegem - Aalst Nieuwerkerken - Welleweg Opdorp - Si.-Paulus. Dat de korbalsport een gezinssport bij uitstek is, kon iedereen die vorige zaterdag het door de Lebbeekse korfbalklub Atlantis georganiseerde Paastornooi, bijwoonde, met eigen ogen vaststellen. Van vóór de middag tot in de vroege avond waren de grasterreinen van de Rijksmiddenschool bevolkt door korfballende jongeren en ouderen. Wie niet speelde genoot van de zon, kon picknicken of zich lekker languit op het gras neervlijen en in de meest komfortabele houding van de vaak spannende wedstrijden genieten. Seniores: Appels nipt van de overwinning gehouden Wat de seniores betreft werd het paastornooi Atlantis or ganiseerde dergelijk tomooi reeds voor de vijfde maal betwist onder de ploegen van Aalst. Appels, het plaatselijke Atlantis. Gentse, Neerlandia en Rapid Eeklo. Naarmate de middag vorderde bleek duide lijk dat vooral Appels en Neer landia in aanmerking kwamen voor de eindzege. Appels had zijn zegeambities al meteen duidelijk gemaakt door de Atlantisdames en - heren met 9-0 cijfers te ver- slaan; Neerlandia van zijn kant verwees Rapid Eeklo met 5-0 cijfers naar figurantenrol. De wedstrijd tussen de beide zege kandidaten bleef onbeslist (2- 2), zodat met spanning uitge keken werd, zowel naar even tuele verliespunten (maar die vielen niet te noteren) als naar het doelgemiddelde. Uiteindelijk eindigden beide teams met een gelijk aantal punten (9) bleek ook het doel gemiddelde van beide ploegen even hoog te liggen, zodat, ingevolge het tomooiregle- ment, elke speler van de beide klubs een strafworp mocht ne men. En in dit spelonderdeel toonden de Gentenaars zich de sterksten. De Neerlandiada- mes en -heren wierpen zeven ballen door de korf, de spelers van Appels slechts drie. De plaatselijke korfbalclub Atlantis eindigde uiteindelijk op de vierde plaats, na over winningen tegen Gentse en Aalst. Ago korfbalklub uit Aalst, een nieuweling in het korfbalwereldje mocht tijdens het tomooi jammer genoeg niet één keer de zege smaken. Toch, dat was te merken, had den de Aalstenaars een uitste kende dag achter de mg. Kadetten: Lebbeke boven! Bij de kadetten koesterden de pupillen van trainer Rudy Van den Broeck hoge verwachtin gen. In de kompetitie is het kadettenteam van korfbalclub Atlantis nog in de run voor de titel. Om de eindzege in het eigen tomooi in de wacht te slepen moesten ze echter Ap pels, Floriant, Ganda en voor al Neerlandia achter zich laten. De Lebbeekse kadetten toon den echter meteen in hun wed strijd tegen Neerlandia dat de wil te zegevieren aanwezig was en dank zij korven van Steven Callaert (strafworp) en van Anja Caudron en Sandra Van Rossem, was het voor Neer landia achtervolgen geblazen. Nadat Atlantis makkelijk Ap pels inblikte met korven van Nicolas Van den Broeck, Kris- ta Van den Eede (2), Sven Teirlinck en Piet Maesschalck (2) ondervond het meer moeite met Floriant, maar toch werd de wedstrijd beslo- ten met een 6-3 overwinning. Bij een eventuele overwinning van Atlantis tegen Ganda kon de eindzege hun niet meer ont snappen. Makkelijk ging het echter niet. Het Lebbeekse team speelde erg zenuwachtig en van de vaak vloeiende aan- vaisbewegingen die de Leb beekse kadetten bij pozen op het gras kunnen toveren, was in deze wedstrijd geen sprake. Hoe trainer Rudy Van den Broeck zich ook inspande, zijn pupillen vocaal opjutte, het hielp niet. De wedstrijd kende een eerder rommelig verloop, maar dankzij een korf van Piet Maesschalck werd toch een be langrijke zege in de wacht ge sleept. Het kadettenteam van Atlantis Lebbeke won zijn ei gen tomooi. Een flinke oppep per bovendien voor de wed strijd van morgen zaterdag te gen Neerlandia. De Appelse jongeren van hun kant presteerden heel wat min der en besloten^ al hun wed strijden als verliezer. Alle ingrediënten voor het weilukken van deze sportmanifestatie waren voorhanden: 's Alvorens de Lebbeekse «eer- lands twee beste kaatsploegen Tollembeek en W.E.L.A.R., windstilte, prima ballo- ?tc b"r8er" _de c^tc °PS'^8 droom en vooral zonnig weer. Niet te verwonderen dat op deze kaatslutte op paaszondag ever e* wer een emc e Appels - Lebbeke 9-0 Neerlandia - Rapid Eeklo Gentse - Aalst Appels - Rapid Eeklo Gentse - Lebbeke Appels - Neerlandia Aalst - Lebbeke Neerlandia - Gentse Aalst - Rapid Eeklo Appels - Gentse Lebbeke - Rapid Eeklo Neerlandia - Aalst Rapid Eeklo - Gentse Appels - Aalst Lebbeke - Neerlandia Eindstand 1 Neerlandia. 2. Appels, 3. Rapid Eeklo, 4. Lebbeke, 5. Gentse, 6. Aalst. Kadetten Appels - Floriant 0-4 Lebbeke - Neerlandia 3-C Ganda - Floriant 1-5 Appels - Lebbeke 0-6 Neerlandia - Ganda 1-2 Lebbeke - Floriant 6-3 Neerlandia - Appels 5-0 Lebbeke - Ganda 1-fl Floriant - Neerlandia 1-3 Appels - Ganda 3-5 Eindstand 1. Lebbeke, 2. Floriant, 3. Neerlandia, 4. Ganda, 5. Appels. Kaatsen te Kastel. De winnende ploeg uit Wieze (vh) vierhonderd liefhebbers aanwezig waren. Kaatswedstrijd te Lebbeke. Kaatsklub W.E.L.A.R. (v) Kaatswedstrijd te lebbeke. De organisatoren met de ploeg Tollembeek (v) gebracht aan de spelers van WELAR, omdat zij als natio naal vice-kampioen 1983 het nieuwe kaatsseizoen ingaan. Aan hen werd een medaille overhandigd door de voorzit ter van de Gemeentelijke Sportraad en door André De Vos, de man die als draaischijf fungeerde bij het kaatstreffen De spelers uit Tollembeek, die vorig jaar in september reeds gehuldigd werden door het ge meentebestuur, ontvingen een sporttas. Dat de overwinning met 15-9 naar Tollembeek ging verwon derde niemand. Het spelpa- troon, de nauwkeurigheid en de goede verstandhouding van de Brabanders deed ons trou wens geloven dat de nationale kampioenstitel ook dit jaar binnen hun bereik ligt. Het was dan ook een fiere burgemeester die voor de tweede keer de prachtige be ker mocht overhandigen aan de kapitein van Tollembeek. Senator Octaaf Van den Broeck had eraan gehouden de troostprijs te verzilveren met het schenken van een mooie herinneringsbeker Tijdens de daaropvolgende re ceptie in de feestzaal van de firma «Desatex», dankte Pier re Florijn al zijn bestuursleden van de Gemeentelijke Sportraad, het gemeentebe stuur, de mensen van de tech nische dienst, de neringdoe ners en de directie van de Ge nerale Bankmaatschappij voor hun financiële steun, sportfunktionaris Alfons Ab- beloos voor de algemene koör- dinatie, senator Octaaf Van den Broeck en in het bijzonder burgemeester Moeyersoon, waarnaar deze tweede «Ere prijs» genoemd werd. De burgemeester belichtte in beide landstalen, de kaatssport in het algemeen en het spelver- toon van beide ploegen in het bijzonder. Ook bloemen kwa men er nog bij te pas. Ze werden aan de beide teams overhandigd door de uitbaters van kafee «Modema». Met een tot weerzien en een bon retour werd dit kaatsgc- beuren besloten. In de late uurtjes werd reeds gesproken over de derde uitgave van «Ereprijs Burgemeester Moeyersoon», maar gezien de omstandigheden, werd niets op papier gezet. (pvr) Kaatsen te Kastel. Rap en Vlug staat tweede in de rang schikking vh) HAMS KAATSVERBOND Neyt - Verhaegen De Meester 15-7: Via een knappe eerste helft van de thuisploeg evo lueerde de stand naar 8-2. Dit was vooral het werk van een goed spelende Steels en een sterke opslag. Tijdens de twee de spcelhclft voerden de be zoekers de forcing en kwamen terug naar 11-7. Eens het beoogde punt behaald werd de gewonde Eddy De Saedelaere vervangen waarna de lokalen in één tijd naar 15-7 door- rukten. Rubbens-Rosseels 15-3: Een wedstrijd zonder veel geschie denis met tussenstanden 5-0 naar 6-3. Bij 7-3 kwetste Wil liam Van Gceteruyen zich, zo dat Rosseels niet verder kwam. Theo De Paepe kwam Bauwcns vervangen keerde twee ballen over wat hem werd nagedaan door De Geyter, Wauters en Pierre De Block. Inex-AVDV - Van de Ven 5-15: Zeer zwakke partij van Incx wat resulteerde in een 1-8 sco re aan de rust. Na de pauze voerden De Block en Herwege Eric de forcing maar verder dan 5-15 kwam hun offensief niet. Bij nieuwkomer Van de Ven was Hugo De Loose de stimulator zodat deze driepun tenzege verdiend tot stand kwam. Van de Moortel - Gemeen- tepersoneel 15-7: Na de beker wedstrijd van vorige week stonden beide ploegen op nieuw tegen elkaar ditmaal op het veld van Van de Moortel. Thans was het bezoekende Ge- meentepersoneel doorgaans op achtervolgen aangewezen (13-5) maar wist onder impuls van Louis Colman een puntje mee te sprokkelen op het Zandbergplein. Wedstrijdkalendcr voor zater dag 28 april: Verhaegen - De Meester - Inex (Eddy De Beu- Ie), Rubbens - Gcmeenteper- soneel (Willy Verlent), Neyt - Van de Moortel (André Van Laere); Rosseels - Van de Ven (Theo Wauters). (ajz) De eerste kampioenschaps wedstrijden zitten er al op in het kaatsverbond Hamme. Te gels Rik die velen had doen beven met hun bekeruitslagen werden nu door Toyota/Le Pa- trimoine tot de orde geroepen. Van Maldcrcn Sneeuwwitje heeft aan de Kille te Moerzeke Van Gaevcrcn niet kunnen wit wassen. Ook al scheelde het geen haar of de Killejongens gingen door de knieën Ons Vermaak - Rodania (4-12). De bezoekers hebben van bij de aanvang hun tanden laten zien en Ons Vermaak opge peuzeld. Nadat de Toyota-jon- gens eerst hadden uitgelopen tot 0-3 deed Ons Vermaak de bordjesman ook eens werken. 1-3. Maar dan vielen ze stil tot halfweg de wedstrijd (1-6). Daarna was er aan Rodania niet veel meer te doen. Ons Vermaak kon nog een drietal keren milderen. Maar dat was meest omdat André Windey dan eens mocht passeren langs de bar van Lucicn Tegels De Rik - Toyota/Le Pa- trimoine (10-12). De bezoekers hebben de zege zo maar niet ten geschenke gekregen. Vooral in het eerste deel heb ben ze hard op de tanden moe ten bijten om Tegels de Rik niet te ver te laten lopen 6-4 Na de koffie ging het plots wat beter bij de bezoekers die naar een lichtjes afgetekende over winning stevenden Vn Gaeveren - Van Malderen Sneeuwwitje (12-11). Er moest iemand winnen in deze wed strijd en dat kon nu evengoed Van Malderen Sifeeuwwitje geweest zijn. Want deze laat ste hadden zelfs vier vijftienen meer opgeraapt dan de thuis ploeg. In elk geval, in deze ontmoeting bleven de beide formaties zeer sterk aan elkaar gewaagd. Halfweg wedstrijd 6- 5. In het tweede stuk hetzelfde spelbeeld totdat ze zich ten slotte gezamelijk met 11-11 aanboden voor het allerlaatste spel. Bekerwedstrijden voor deze weck: Ons Vermaak - Van Malderen Van Gaveren - Tgeels Rik Toyota/Le Patrimoine Rodania.

De Voorpost | 1984 | | pagina 32