EINDRONDES Voor een eventuele stijger naar tweede provinciale Berlare breekt los Algemeen kampioen derde provinciale Mooie kans laten liggen Voor bijkomende stijgers naar eerste provinciale Sigivok gaat over Suksesrijke dameskampioenschappen te De Klinge Kontakt Temse promoveert nóchtans 'flink hun best hadden suksesrijke individuele Algemeen kampioen vierde provinciale Snuffel Grembergen geklopt! Volley kalender De Voorpost - 27.4 1984 - 33 Volleybaleindrondes voor dames: VC Schellebelle dw) DAMESVOLLEY St.-Gillis-Waas Sigivok - Voka- jap Appelterre: 3-3 (12-15, 4-15, 15-6, 15-4, 15-4) De veel gehoorde opmerking: 'Slechte datum voor zo'n be- opslagen aaneenreven, waren de tegenstanders in de gele genheid punten te skoren en zo uit te maken 12-15. Een ontgoocheld Sigivok dat langrijke eindronde en dan nochtans de betere ploeg was nog zo laat verwittigd', was de se'. k°n de hier ook toepasselijk. Sigivok ™«fd= set Iec" achtte zich zich gelukkig geen boeken tegen een nu snel aan- vakantiegangers in zijn rangen vallend Appelterre, dat ook te hebben, zodat ze volledig Pu,k uitpakte in de lage verde- konden aantreden. Appelterre diging. In de derde set zagen moest de diensten missen van we een herboren Sigivok. H«t twee basisspeelsters. Daar No- Jonge Appelterre kon met va Smash elke wedstrijd heeft meer optornen tegen de onder- verloren in de eindronde voor vindingrijke Sigivokmeisjes. de promotie naar de landelijke ^et maturiteitsnjke Sigivok afdeling, gaat Sigivok dankzij overklaste haar tegenstander, deze overwinning over naar die in de drie laatste sets geen eerste provinciale. De eerste 15 punten meer kon skoren. set liep Sigivok uit tot 6-1. Indien Sl8lv°k he' h°°fd koel Appelterre kwam terug tot 7-6 hidd de eerste set was de en na 11-7 zelfs tot 11-11. Daar "«slag 3-0. Niettemin heeft Si- de Sigivokmeisjes de gemiste givok verdiend gewonnen. Volleybaleindrondes voor dames: VC Sint-Gillis dw) Eeldo - Snuffel Grembergen: 1-3 12-15, 15-9, 11-15, 4-15. Eeklo, een ploeg vol lange speelsters, kon geen echte be dreiging vormen voor een goed spelend Snuffel, waarin An Van Boterdael knap werd aan gespeeld door de spelver- dcelster. In de eerste set kon Snuffel tot 3/10 uitlopen. Via uitstekend spel van Eeklo konden deze nog terugkomen via 5-13 tot 12-13. Waarna Snuffel de set uitmaakte via twee opslag- beurten. Tijdens de tweede set ging het minder vlot bij Snuffel, zodat ze steeds op achtervolgen wa ren aangewezen. Vanaf de set stand 9-5 was de receptie van de Grembergse meisjes bar slecht, zodat er geen enkele degelijke aanval meer kon worden opgebouwd. Een herboren Snuffel speelde in de derde set aanvankelijk goed, maar door slechte recep ties van hunnentwege konden de Ecklosemeisjcs nog enkele punten skoren. De overwin ning van deze set is te danken aan An Van Boterdael, die maar liefst zevenmaal na el kaar raak smashtc. De passcur van Eeklo bezeerde zich bij een stand van 2-10, zodat het spel stokte en Snuffel gemak kelijk kon uitmaken in haar voordcel. fjnuffel Grembergen - Deco Denderhoutem II: 1-3 (14-16, 15-10, 7-15, 10-15). Denderhoutem, dat de kompe titie zonder nederlaag is door gekomen, heeft Snuffel even een hoop laten koesteren. De ervaren spelverdeelster van Denderhoutem was de spil en draaischijf van dc ploeg, die de Snuffclmcisjes de das heeft omgedaan. De eerste set was de spannend ste en had ook dc langste speclduur. Het spel ging gelijk op Afwisselend skoorden bei de ploegen via een uitstekend spel. Snuffel kon evengoed de ze set binnengehaald hebben, nieuw gelijk op tot 8-9. Snuffel Het was een dubbeltje op zijn kon de opslagen van Dender houtem niet verwerken en begonnen te falen in de recep tie en lieten de moed varen. Het setverlies in dc derde en kant. De tweede set bracht een over winning voor Snuffel Grem bergen. Via een 10-1 voor sprong voor Snuffel kon Den- vierde set is te wijten aan het derhoutem met keiharde op- te stereotiep aanvallen, met de slagen terugkomen (10-10). bekende hoge ballen en het Door hun receptie te verzor- slecht aanspelen van de Grem- gen slaagde Snuffel erin de bergse aanvalsters. aanval te blijven verzorgen. Snuffel heeft zijn best gedaan, wat hen dan ook winst oplever- maar vermocht niets degelijks de. Een omgekeerd beeld van in te brengen. Snuffel Grem- de tweede set kregen we in de bergen speeldemet: An Van derde. Denderhoutem liep nu Boterdael, De Ridder C., Van uit tot 1-10. De Snuffelmeisjes Riet C Claes M. Raef C., lieten hun hoofd hangen en Van de Vreken C. Coen Nico- ondergingen gelaten het ver- Ie, Claes C, De Blende K., De lies van deze set. Geest H. In de vierde set ging het op- Zoals vorige week in ons blad aangekondigd, werden tegenstand, want hij haalde liefst 9 dames raak en één tijdens het voorbije Paasweekeinde in het lokaal van liefst 6 punten op de 10 beur- dame lukte reeds haar tweede schuttersvereniging «De Klinge Grens» de individuele ,en Eervol tweede werd Pa- puntje. De volgende ronde kampioenschappen boogschieten georganizeerd van de ^'™e8bjnet nog^4 PunJ weer 5 die raak troffen en een sektor Stekene, BNFLW. In de voormiddag waren de jeugdschutters, dus kadetten en juniors aan de schietljjn, timi terwgl 's avonds de dames hun krachten kwamen meten. Ondanks het hciperirtaantai één punt. De jeugdkampioenschappen waren, wat opkomst betreft, deelnemers heerste er nadien Nachtegael en Simonne van een mager beestje maar de avondschieting van de dames toch een algemene tevreden- Puyvelde reeds hun 3C treffer punt. Het zijn Lia Blanckacrt. Simonne van Puyenbroeck en Diane Dullaert. Dan een af- kamping over 5 ronden. Hier ten terwijl Nancy de Caiuwé tweede dame die op 2 treffers moet Lia Blanckaert afhaken van «Stekene Brug» op de 3C kwam. Bij de 5C ronde-afreke- zonder raak schot. Maar ze plaats beslag wist te leggen, ning telden we 11 dames met behaalt met deze prestatie wel werd een weergaloos sukses met liefst méér dan 50 heid, zowel bij de deelnemers plaatsten en vrouwelijke boogschutters. Jeugdkampioenschappen toegeschreven aan de diverse dit jeugdkampioenschap. De geringe opkomst van de klubverantwoordelijken. Want jeugdige schutters kan mis- het zijn zij toch die voor de schien wel grotendeels worden verplaatsing naar het kamplo- als bij de inrichters. Natuurlijk sters met 2 punten stonden om het sportieve verloop van genoteerd. Halfweg deelde één punt en gaan dan verder 4 deelneem- over 3 ronden. Ook hier ontlo pen ze elkaar niet, want luk ken elk één punt. Daarna dus sektorvoorzitter André De verder, ronde per ronde. En.. Vos mee dat er een kwartiertje bij de zevende beurt is het dan zo ver: Simonne van Puyen broeck van «Klinge Herleving mikt en schiet raak. zodat Dia Sukses alom bij de dames pauze was en de dames én hun 's Avonds was het dan de beurt kinderen werden op pralines kaa"ï dieneiTte zorgen. Jammer aan de dames van de sektor getrakteerd, terwijl het inrich- natuurlijk voor de jeugdige Stekene om hun kansen te wa- tende lokaal de aanwezigen ne Dullaert meteen tevreden schutters die hun kansen niet 8en- En terecht werd dit da- belegde broodjes aanbood. In moet zijn met de tweede konden verdedigen én ook meskampioenschap vooraf die 'dode periode' werd na- de inrichters die aangekondigd als dc meest tuurlijk druk gewikt en gewo- titel- gen, terwijl de heren de bogen jammer v gedaan om er een goeie orga- kamp bij de sektor Stekene: regelden en de vizieren afstel- nisatie van te maken en op die n'et minder dan 51 dames wa- den. Ook werd natuurlijk wij- manier de jeugdige schutters ren naar «De Klinge Grens» ze raad gegeven zodat de fami- Nazareth - Kontakt Temse: 0-3 daal ingedrukt werd waren de moest blijven in dc blokvor- aan te moedjgen. Voor elke afgezakt. En... er waren min- liale band bij het boogschieten (10-15,11-15,7-15). meisjes van Nazareth eraan ming. deelnemer werden er zelfs 3 stens evenveel heren en/of ver- J1->— Beide teams waren als derde voor hun moeite en ze werden jn de twecde set liep Kontakt leesboeken en schrijfgerief loofden of vrienden. Sommi- geeindigd in hun respektieve- uit. maar ze moesten toestaan rondgedeeld. Gelukkig was gen hadden de indruk dat er a de oppervlakte kwam Ontknoping lijke reeksen. Nazareth, de zeve" blcef °P het skorebord dat steenhuize hen bijbeende het kampioenschap zelf een héél wat meer waren! En die Na de zesde ronde steeg na- ploeg van reeks A, diende in vasthangen. Kontakt bracht tot 13.12. Van Hecke Vera sportieve strijd. moedigden hun favorieten tuurlijk de spanning. De twee ploeg van reeks A. diende in vastnangen. Kontatu praent tot 13.12. Van Hecke Vera sportieve strijd. de eerste wedstrijd partij te van^tie in hun aanval die met kon vanuj, opslagruimte de Bij kadetten konden we, via de duchtig aan en gaven aanwijzi geven aan Kontakt Temse, ,e stoppen was. Het aanvals- rcsterende puntjes met twee bemiddeling van het sektor- gen als... «Ge zijt te links, te spelend in reeks B. Voor de van Nazareth werd door aces skoren. bestuur, volgende uitslag opte- rechts, juist naast, op de bo- spanmng. deelneemsters met 3 punten blijven voorlopig op kop en bij de achtervolgers met 2 punten r 1 1 -J— I UVOIUUI "^'*1 upiw I6VIH3, J UI31 llddril, U p U L uu- O I Scheldemeisjes was het geen nel goeae D|oK van temse op- qc derde set kendc hetzelfde kenen. Na de plaatsing bleven venste-middenste of onderste komen 2 dames bij. In de vol- moeilijke wedstrijd. Nazareth gevangen en de overige techm- scenario als de eerste. Vermei- enkel Peter Rijckaert en Ste- A' wist van hun opslag geen ge- -c scbe smashes werden dan in de bruik te maken en menige bal 'a8e verdediging gered, belandde in het net. In de eerste set en tevens dc tweede plaatste Kontakt haar Kontakt Temse - Steenhuize: tegenstander telkens weer op 5-0 achterstand. Nazareth, tot ach- (15-9, 15-12, 15-8) tervolgen aangewezen, kon In hun tweede wedstrijd lat», waren niet uit de lucht. gcnde ronde géén wijzigingen We hoorden ook vaststellingen vooraan en ook na de 8ste ronde geen noemenswaardige denswaard is de uitstekende faan Colman over met 3 pun- B verdediging. In het bijzonder ten. Het zijn beiden schutters roepen als: «té kort, té hard» de «lage verdediging» van de van «Klinge Grens». Na een en ook de antwoorden bleven Kontaktmcisjes was verdien- verdere schifting over 5 ronden niet uit: «Zwijg, je ziet niet stelijk, waardoor ze deze der- haalde Stefaan Colman het goed», of «Ga weg. laat ons de set konden binnenhalen. met 2 punten op 5 tegenover schieten»... Al deze opmerkin- Coach Pinck Jozef was tevre- zijn klubgenoot Peter Rij- gen getuigden in ieder geval den met de uitslagen van de ckaert die het met 1 puntje van de sportieve kompetitie- Jonkers. Marina D'Hooghe. niet voldoende weerstand op- 'ten de Kontaktmeisjes uitko- wedstrijden; Wanneer er een diende de stellen. Op de 3C geest die bij de aanwezigen Jeanne Mangelschots. Lia brengen om de anderen te be- men tegen Steenhuize, een plaatsje vrijkomt, is Kontakt plaats vinden we Wendy Mar- tijdens deze titelkamp heerste. E'anchaert, Andrea de Schep- dreigen. Aanvallend kwam ploeg uit de C cijfers. De Temse de eerste kandidaat om tens terug van «'t Huis Weg» Maar laat het ons even bij de per en Diane Dullaert erbij Kontakt goed uit de verf en de tegenstander was beter gemo- de open plaats in derde provin- van Koewacht met 2 punten op 'naakte feiten' van deze kamp wordt het een strijd tussen 8 tegenstreefsters hadden het tiveerd, zodat Temse een har- ciale in te nemen. de 10 eerste beurten en Jurgen houden, die verliep over 10 dames voor de eerste plaats, heel moeilijk het aanvalswerk de noot te kraken had. De Kontakt Temse speelde met: Mangé haalde de 4C plaats bin- ronden. Maar... er is natuurlijk nog te stoppen eerste set kon Kontakt binnen Van Nel Marianne. Van Hec- nen met één op 10. Na de e Enkel in de derde set moesten rijven dankzij een betere op- ke Vera, Meersman Nicole. Bij de juniores stond weer slechts 3 dames raak. maar de Kontaktmcisjes tegen een slag. De tegenstanders konden De Leenheer Francine, Van geen maat op Stefaan Ferket tijdens de tweede beurt kwa- 7-4 achterstand opkijken aardig uit de voeten in de aan- Landeghem Suzanne. Volcke van «Vliegende Pijl» uit Steke- men daar nog 6 schutstcrs bij. Maar eenmaal dat het gaspe- val. zodat Temse uiterst attent Linda. Coach Jozef Pinck. ne. Hij won deze titel zonder In de derde ronde schoten wijzigingen. De voorlaatste ronde werd een vruchtbare ronde, want de koplopers met 3 punten werd vervoegd door liefst 6 dames! Met Andrea beurt schoten een tiende en laatste ronde! En daarin worden dc kaarten defi nitief geschud... Inderdaad: van de 8 met 3 punten lukken er drie kandidaten hun vierde plaats. Dullaert is aangesloten bij «Stuyvenberg Kemzeke». Het bestuur van sektor Steke ne beleefde dus weer een suk sesrijke boogschuttershoog dag. Met het sukses van dit dameskampioenschap in het achterhoofd, doet het sektor- bestuur een oproep tot ftlle klubleiders om er hun regeren de klubkampioenen attent op te maken dat op zondagvoor middag 29 april de afkamping doorgaat om de titel van «ko ning van de sektor Stekene» Dit in het lokaal van schutter- klub «Willem Tel» te Stekene- Koewacht. bij Piet van Steen. Koningen 1984: allen op post! Het sektorbestuur verwacht iedereen.. Gremar Het North Sea Jazz Festival 1984 dat op 13. 14 en 15 juli in het Kongresgebouw te Den Haag wordt gehouden, heeft weer enkele grote namen op de affiche. We citeren onder meer Clco Laine en het John Dankworth Quintet. Sara Vaughan. Dave Brubeck en anderen Maar koploper is on getwijfeld Miles Davis. Arboflora Schellebelle - Water vliet: 1-3 (10-15, 14-16, 15-8, 11-15) Een Schellebelle, dat derde geëindigd was in haar reeks met evenveel punten als de Kampioen Meerbeke, was met een in de haast opgetrommel de noodploeg aanwezig. De meisjes waren pas vier dagen vooraf betreffende de datum van deze wedstrijd ingelicht. De paasvakantie was verant woordelijk voor de onvolledi ge ploeg. Als zesde speelster moest Greet Baeyens opdraven. De bezoeksters hadden onmiddel lijk door dat ze hier te maken hadden met een invalster en ze vereerden Baeyens met hun opslagen. Door tegenslag zagen de meis jes van Arboflora de gelegen heid voorbij hun neus glippen, om eventueel naar tweede pro vinciale te promoveren. Hoe een heel jaar intense arbeid toch nog in één wedstrijd kan teloor gaan. Volgend jaar beter Samenstelling Arboflora Schellebelle: Tina De Meester, Inge van Damme, Van Bore- laer Els, Greet Baeyens, Arianne De Wolf. Hilde Hcir- baut, Nadine Heirbaut. Voor bijkomende stijgers naar derde provinciale. Brilindus Merelbeke 0 VC. Berlare 3 (10-15, 14-16, 13-15) VC Berlare, dat in de kompeti tie de kampioen van de reeks Snuffel Grembergen de enige nederlaag toediende, struikel de ongelukkigerwijze nadien tegen Kruibeke Pardaf en Sin- da St.-Niklaas, zodat ze op de tweede plaats eindigde. Gezien de nieuwe struktuur in de hogere reeksen moesten de tweede geklasseerden van de drie reeksen tegen elkaar uit komen, waarvan er zeker twee zullen promoveren naar derde provinciale. In de eerste wedstrijd hoorden de ploegen van de A en B reeks tegen elkaar uit te ko men. Berlare had aan de Gent se meisjes een kwaaie klant, want in de eerste set was de strijd gelijkopgaand. Beide teams speelden voor wat ze waard waren. Bij een 10-10 stand kon de set nog elke rich ting uit. Maar Geert De Block slaagde erin een paar aanval len van Merelbeke te neutrali- zeren, hetgeen de nodige pun ten op het skorebord bracht. De tweede en de derde set waren spannend. Hier liet de afwezigheid van de gewoonte- fetrouwe coach met monitor- ursus aan zee zich voelen. De gelegenheidscoach William Janssens, heeft zich heel dege lijk uit de slag getrokken. De tweede set was spektakelvol leybal, iets wat men niet voor mogelijk acht in vierde provin ciale dames. Dat uiteindelijk Berlare aan het langste eind trok, is te danken aan de ster kere inzet van de ploeg. In de derde set werd Berlare op een 8-2 achterstand ge plaatst. Berlare vocht terug en onder impuls van Greet De Block kwamen de Berlaarse meisjes terug. Deze setwinst hing aan een zijden draadje, maar twee opslagen van Berla re beslisten over de uitslag. Een spannende wedstrijd, waarin Berlare uitstekend was en meer dan verdiend won. De eerste stap naar derde was ge zet. Nu uitkijken wat de vol gende wedstrijd zal geven. Berlare VC - Ronse II: 3-0 (15-2, 15-8, 15-5) Deze wedstrijd was voor VC Berlare een loutere formali teit. Elke aanwezige speelster van de ploeg heeft kunnen deelnemen aan het spel. Zoals de setstanden het uitwijzen kon men hier niet van een wedstrijd gewagen. De tegen stander was te zwak. Het is volkomen normaal, dat de tweede ploeg van Ronse een leerschool is, in afwachting van de doorstroming naar het eer ste team in tweede provinciale. Voor Berlare telde alleen dc overwinning, die tegelijk de promotie naar derde provin ciale betekende- Proficiat voor de meisjes van kapitein Erna De Schutter. Samenstelling VC Berlare: De Schutter Erna, De Block Greet, Tackaert Linda, Be- laert Linda, Smedt Magda, Van Cautcren Bea, De Kegel Elain, Baert Monique, Heu- ninck Kathy. Meerbeke - Hades Temse: de set af. 3-0 In de tweede set kon Temse (15-11, 15-13, 16-14) uitlopen tot 0-5. Meerbeke Hades' Temse heeft in een kwam terug tot 5-5. Van nu af spannende doch weinig hoog- aan g'ng bet sPe' gelijk op. Bij staande, wedstrijd het onder- een 13-13 stand sloeg de kapi- spit moeten delven tegen de tem van Meerbeke tweemaal kampioen van reeks A Meer- door het blok. wat meteen de beke. De Hadesmeisjes had- nodige twee punten opleverde, den geen vechtersgeest en wa- in de derde set dichtte Hades ren met hun gedachten duide- een 3-0 kloof. Beide teams lijk elders. Een echte einde brachten iets tentonele wat op seizoenswedstrijd hebben ze ei volleybal zou moeten lijken, van gemaakt. Meerbeke, dat De ploeg van Hades Temse maar met zeven speelsters aan- draaide werkelijk vierkant. De wezig was kon onder normale pas was slecht, zodat geen aan- omstandigheden overwonnen vallend werk kon opgebouwd worden. worden. Slechte balbeoorde- De Hadesmeisjes startten ner- lingen, zodat menige bal bin- veus en ongekoncentreerd en nen de lijnen terecht kwam. door het blunderen in de re- Ongelooflijk en dan nog een ceptie werden ze meteen op 16-14 stand. Het enig lichtpunt een 10-0 achterstand geplaatst, >s deze wedstrijd was Lieve Overmoedig door deze voor- Nonneman, terwijl de rest van sprong, begon Meerbeke op de ploeg ver ondermaats bleef, haar beurt ongeconcentreerd Samenstelling Hades Temse: te spelen, zodat Temse in staat Van Frayenhoven - Colman - was terug te komen tot 13-11. De Groep - Colman - Nonne- Twee flaters van de Hades- man - Meeus - De Kerf - Mee- "meisjes in de receptie rondden us - Nonneman, Volleybaleindrondes voor dames: VC Hades Temse (dw) 29 april 1984 ie Hoboken Sporthal Tort VIII Jeugdbekerjongens Kadetten VK Aalst Junioren Adec Baasrode 28 april te 20.30 u. Vitesse Kruibeke - Winters- hoven 29 april te 18.30 u.: Wintershoven - Vitesse Kruibeke Faioskompetitie Verbond Dendermonde 29 april 1984 om 10.15 u. Reeks 1 Dendermonde B. - Moerzeke Baasrode B - Kalken A Keur A. - Denderbelle B. St. Gillis Dendermonde - Opwijk Zele Center vrij Reeks II Overmere A - Baasrode C. Denderbelle A - Zele Kouter B. Schellebelle - Grembergen C Keur - Boonwijk Grembergen A B vrij Reeks III Massemen - Overmere C. Oudegem - Schellebelle B. Dendermonde C. - Nijverseel Kalken B. - Grembergen D. Overmere B. vrij Volleybaleindrondes voor dames: de Hadesmeisjes hebben er zwaar moeten voor knokken (dw) BOOGSCHIETEN

De Voorpost | 1984 | | pagina 33