r r I Geslaagd Paastornooi van Were Di Sint-Nihlaas HANDBALSPROKKELS Dendermonde „él verliest met Sfi10-0 en degradeert Boule d'Or Lebbeke ontvangt kampioen Hasselt! Testwedstrijd voor E.V. Aalst en H.C. Lokeren Waasmunsterse Kerels organizeren het Gouwkampioenschap voor meisjes Handbalkalender De Voorpost - 27.4.198^ HANDBAL Sportkomitee beslist: rcmbtj TT T> f de siii.D.O. H. Trienpont (HBC Dender monde(a) De beslissing van het S.K. betreffende de geschorste wedstrijd E.V. Aalst - H.B.C. Dendermonde heeft voor de H.B.C.-ers verstrekkende gevolgen. Inderdaad, de beslissing dat E.V. Aalst deze wedstrijd wint met 10-0 cijfers betekent voor Dendermonde de degradatie naar 4' afdeling. Maar er is meer: ook de straffen die tegen de Dendermondse spelers werden uitgesproken zijn alles behalve mats. Speler Quisqua- ter werd bedacht met 7 weken schorsing en nog 4 weken supplementair omdat de voorwaardelijke straf van een vorige schorsing vervalt. Speler I. De Pauw kreeg 1 jaar schorsing evenals speler-trainer Trienpont die er bovenop nog 2 jaar voorwaardelijk bij krijgt. Het S.K. heeft duidelijk de versie van gelegenheidsscheids- rechter P. De Boelpaep aanvaard als zouden de Dendermond se spelers hem aangerand hebben. In deze kontekst lag de strafmaat voor de hand en werd geen rekening gehouden met verzachtende omstandigheden. Het is niet aan ons te oordelen over een beslissing van het S.K. maar ondertussen blijven de ware schuldigen gedekt. Stuurde het aangeduide scheidsrech- tersduo zijn kat of werden zij niet of te laat verwittigd? Wij nemen aan dat Dendermonde in beroep zal gaan maar vragen ons toch af of dit iets aan de situatie zal veranderen. Meer zelfs, is het voortbestaan van H.B.C. nog verzekerd indien Trienpont en Quisquater er definitief het bijltje zouden bij neerleggen? Eén zaak willen wij nog stellen, spelers en vrijwel het gehele bestuur van E.V. Aalst kunnen niet verantwoordelijk gesteld worden voor hetgeen H.B.C. nu overkomt. Datzelfde S.K. besliste dat de wedstrijd Maasmechelen - Ajax Lebbeke dient herspeeld omdat de gelegenheidsscheidsrech- ters niet alle middelen hadden gebruikt om de wedstrijd verder te laten spelen. Wij vernamen vroeger reeds dat Ajax er niets voor voelt nogmaals lijf en leden te gaan wagen te Maasmechelen zodat deze wedstrijd wellicht nooit zal her speeld worden. Hier dringt zich eveneens de vraag op: waar waren de al dan niet aangeduide scheidsrechters? EVA Pool Tylko cn tevens de Waal se handbalclub nr. 1, zoekt een trainer voor het seizoen 19X4/ 85. Aanbiedingen te richten aan René Gaillard. Rue Colo nel Piron 141, 4624 Fléron. Tel. 041/58.75 44. Studie- en bezinningsdag over de ploegsporten (U.C.L.) Het Universitair Centrum voor Sport en Lichamelijke Opvoe ding van de U.C.L. te Lou- vain-la-Neuve organizeert op 28 en 29 april de eerste studie- en bezinningsdagen over de ploegsporten Voor de handbalsport werken hier aan mee D. Jaspers, Mari- que Thierry, D. Weyers, Schobel. Inschrijvingsgeld: studenten 300 fr. voor de 2 dagen, niet- studenten 500 fr. per dag. Overnachting is mogelijk in hotel Adeps. Miniemen meisjes: Op 29 april om 18 uur spelen de meisjes miniemen van Avanti Femina tegen hun leef tijdgenoten van In. Hasselt een voorwedstrijd van de Be kerwedstrijd B.D. Lebbeke- In. Hasselt (1/4C finale). Voor Eddy De Vlieger, on geveer 18 maanden op de suk kel met zijn tegen Neerpelt beschadigde knie, zit er dan toch niets anders op dan de afgerukte kruisbanden opera tief te laten in orde brengen. Op 2 mei gaat Eddy «onder het mes» zoals men dat zo vervaar lijk uitdrukt. Wij wensen deze «handbal-freak» een voorspoe dig herstel en brengen over korte tijd een uitgebreide re portage over deze betwiste persoonlijkheid. Niemand twijfelt nochtans over zijn enorme mogelijkheden zowel als speler dan als trainer. Provinciale jeugdselekties: Het P.K.O. wil ook volgend seizoen provinciale jeugdtrai- ningen organizeren. Voor de provinciale mimemenploeg zal Eddy De Vlieger de trainingen op zich nemen. Het P.K.O. zoekt dus nog trainers die de handbalsport in het hart dra gen voor de kadetten en scho lieren selekties. De Financiële vergoeding zal weliswaar aan de minieme kant liggen maar de sportieve voldoening kan des te groter zijn. Bereidwilli- gen kunnen zich in verbinding stellen met het sekretariaat P.K.O. (Willy Van Hove) of bij de leden van de jeugdkom- missie (Eddy De Vlieger en L. De Nil). Landelijke eindronde jeugd De landelijke eindronde ka detten jongens, met de deelna me van Avanti Lebbeke, wordt gespeeld op zondag 6 mei te Oostham (Sporthal Kristoffelhcem). De miniemen spelen hun lan delijke eindronde op zaterdag 5 mei in de sporthal te Lebbe ke. Hier speelt Ajax Lebbeke als Oostvlaams kampioen. De pupillen, met H.K. Waas munster als Oostvlaamsc deel nemer. betwisten de landelijke eindronde op zaterdag 12 mei in het Leiestadion te Des- selgem. Handbalschool 1984 Op vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 juni organizeert de Nederlandse Handbal Trainers Vereniging een bijscholings weekend, onder de titel «Handbalschool 1984». De bij scholing, waarop ook de Vlaamse Trainers worden uit genodigd, zal plaatsvinden op het sport- en trainingscentrum Groot Deuk in Oost-Gelder land. Op vrijdag 15 juni om 17 uur gaat men van start De prijs: 200 F1 (all-in) of 175 Fl (zonder overnachting). In schrijven bij bureau NFWS. Kromme Nieuwegracht 58, 3512 HL Utrecht. Nieuwe voorzitter De statutaire algemene verga dering van de Vlaamse Hand balvereniging verliep erg rus tig. Enkel de verkiezing van BASKETBAL Handbal. Dit zou wel eens de laatste ploeg foto van HBC Dendermonde kunnen zijn (a) ft Kwartfinale Beker van België Avanti Femina tegen Flémalle Het weekend 28/29 april wordt voor B.D. Lebbeke zeer be langrijk. Inderdaad, in de 1/4 finale van de Beker van België spelen zij zaterdag in Hasselt en wordt zondag om 19.15 uur de terugwedstrijd gespeeld in de sporthal te Lebbeke. Voor Eddy De Smedt cn zijn maats, in de kompetitie op de derde plaats geëindigd, is het vrijwel een «must» de Beker van Bel gië te winnen willen zij nog een reële kans maken om volgend seizoen Europees handbal te spelen. Hasselt is reeds zeker de Beker der Landskampioenen te be twisten, Neerpelt. de tweede in de rangschikking, speelt minstens in I.H.F. Beker Voor Boule d'Or blijft er theo retisch dan niets anders meer over dan de Beker der Beker winnaars al is het zo dat indien Neerpelt de Beker wint of in de finale verliest van Hasselt, Lebbeke toch nog kan aantre den in de I.H.F. Beker. Te vens worden de twee wedstrij den tegen de nieuwe lands kampioen een revanche-moge lijkheid van zaterdag 14 april wanneer in Hasselt de kans op een tcstwedstrijd verloren ging voor de Lebbekcnaars. In elk geval deze wedstrijd komt er te vroeg want er zullen het er weinig tegenspreken dat Hasselt en Lebbeke dit seizoen de beste ploegen waren niette genstaande Neerpelt tweede eindigde. Een voordeel voor Boule d'Or is wel dat zij de terugwedstrijd in eigen zaal kunnen betwisten. Bij de dames kondigt de taak van Avanti Femina zich heel wat gemakkelijker aan. De Lebbcekse landskampioen ontvangt zaterdag om 16.15 uur het bescheiden Flémalle en gaat zondag in Luik de terug wedstrijd spelen. Nu al mag aangenomen worden dat Avanti Femina uitkomt in de 1/2 finale en wij geloven dat er enige ontgoocheling zou te be speuren zijn indien zij dit sei zoen de dubbelslag landstitel- beker van België aan hun neus zagen voorbijgaan. De halve-finale wordt gespeeld tijdens het weekend van 5/6 mei. Hilde Bleyaert (Avanti Fe- EVA mina(a) De Federatie voor Rekreatie en Omnisport organizeert tij dens de verlofperiode handbal lessen in Nieuwpoort en Neer pelt. Het kamp staat open voor jongens en meisjes vanaf 12 jaar voor het niveau A, B en C (beginnelingen, gevorderden, vervolmaking). De lesgevers zijn ervaren trainers of top- coaches. Volgende trainers be loofden alvast hun medewer king: Eddy De Vlieger, Mare De Bruyn en Marina Huy- brechts. Dagelijks worden er minstens 4 uren handbal gege ven. Een kampperiode gaat van maandag tot vrijdag. De prijs bedraagt 3.800 fr. (all-in). Alle inlichtingen kan men be komen op het F.R.O.S. secre tariaat te Brussel. Tel. 02/ 511.19.26 (2246) of bij de pro vinciale medewerkers. Voeding in de sport: Zater dag 19 mei om 14 uur wordt te Aalst in de lokalen van de Generale Bankmaatschappij, Nieuwstraat 20. een collo quium gehouden over «Voe ding in de Sport». Vier artsen, elk operationeel op een speci fiek terrein (sport, onderzoek, praktijk, ondervinding, be naderen er de faktor Voeding vanaf een eigen invalshoek. De sprekers zijn Dr Frans Van Bossche, Dr. Nik Van Larebeke, Dr. Renno Roe- landt en Dr. Peter Blommaert. Sportlui die zich respekteren en die belangstelling koesteren in de energieproducerende rol die «Voeding» speelt in een geoefend organisme kunnen meer inlichtingen bekomen bij Willy Van Hove, tel. 052/ 21.17.90. Inschrijven is nood zakelijk: overschrijven van 100 fr. per persoon op bankreke ning 293/0548831-60. Handbalclinic «Jeugdtrai ners en -begeleiders» Op zaterdag 28 april wordt te Hasselt een handbalclinic «Jeugdtrainers "en -begelei- Ondanks het schitterende Paasweekeinde is het tornooi Tegen een betere uitgebalan- ders» georganiseerd. In de van Were Di in zijn 18' uitgave, uitgegroeid tot een ceerd Were Di kwamen 37-28 voormiddag wordt het theore- spektakelstuk dat er mocht zijn. De aanwezigen konden in rustcijfers op het bord t«che gedeelte afgewerkt en .n v00rmlddag het krldm viul baskettend Waasland aan ™kcl de namiddag volgt het prakti- Willaert op de bres staan maar sche gedeelte met o.a. jeugd- het werk zien omringd door heel wat gastspelers. Oelbrandt-Fransaer zorgden training aan beginnelingen In de schiftingen moesten de thuisploegen het afleggen VOOf g0_58 (15« min>) waarna door Eddy De Vlieger en tegen hun gereputeerde tegenstanders en wij kregen dan de wjnnaar definitief gekend jeugdtraining aan gevorderden ook de verwachte finale die zich opdrong. was. Toch konden wij konsta- door bondstrainer J. Schouter- teren dat in het Waasland heel den. Inschrijvingen bij Domi- 1' schiftingsmatch: in zijn rangen ook Patrick wat talent schuilt dat mits bete- nique Put, Hechtel. Tel. 011/ WERE DI - BBC ZELE 67-77 Deelen als bordvechter. Deb- re koördinatie tot heel wat 73.54.46. Prijs 200 fr. - P.R. De mogelijke kampioenen- baut. de jonge kadet van St.- meer in staat is. 000-1097325-61 met vermei- ploeg van derde afdeling trad Niklase toonde zich op het ein- Punten: Were Di: Oelbrandt ding handbalclinic. met Luk Van Lembergen (He- de van de wedstrijd, maar dit 12-10, Stevens 4-4. Fransaer 4- Scheidsrechterstornooi maco) als gastspeler op het fc0n niet beletten dat ook St.- 14. Mann 6-6, Vercauteren 4- Het Regionale Handbal Ver- terrein, terwijl Were Di erin Niklase naar de troosting werd 2, Van Peteghem 7-2, De bond organiseert op 16 juni geslaagd was niet minder dan verwezen. Pauw 0-8, Verbraeken 0-5, De een vriendschappelijk tornooi vier gastspelers op de kop te Punten: SNBC: Boven 18-10, Brandt 0-7. voor scheidsrechters in de tikken. Oelbrandt (Merksem) Sauviller M. 8-2, Debbaut 2- SNBC: Willaert 6-10, Boven 8- sporthal van Raeren vanaf 13 bleek het koninginnestuk en n, Willaert 6-7, De Poortere 6, Sauviller M. 4-0, Van Uyt- uur. Er is geen ouderdoms- hij was omringd door Stevens 4-2. Van Uytfange 4-2, Corrijn fange 2-2, De Poortere 2-8. grens vastgelegd. De scheids- (Wilrijk), Fransaer (Bavi 0-2, Vanderlinden 0-2 rechters dienen wel hun Gent) en Van Peteghem (Ek- Ami CMB: Van Dooren 10-4, scheidsrechterskaart voor te saarde). Al na 10 minuten De Decker 1-4. Arcay 16-10. leggen. bleek dat Were Di heel wat Renders 7-6, Segers 2-10* Informatieblad last ondervond om de stugge Aerts 2-4, Óeelen 0-12, Van De Vlaamse handbalvereni- Zeelse verdediging te omzei- Roosbroeck 0-4 ging heeft zopas een nieuw len. Putteman-Stevens beten informatieblad uitgegeven, het eerst van zich af en samen Troosting: Wie meer inlichtingen wenst in met Blanquaert zorgden zij WERE DI - ST.-NIKLASE verband met de handbalsport voor 22-31 (15c min). De thuis- 95-70 kan deze brochure aanvragen ploeg was aangewezen op Slechts gedurende één helft kollektief spel gelijke tred bij het V.H.V., Kattenberg 79, haakworpen van Oelbrandt en kon St.-Niklase aanklampen, houden 22-22 (IC min.) en 2200 Borgerhout of bij de pro- was bij de rust 34-37 al op Boven bleef ook nu weer raak paganda-ombudsman Jean Bo- achtervolging aangewezen. mikken maar Oelbrandt-Van mans. Meeuwen (Limburg), De tweede helft kwamen de Peteghem toonden hun waar- tel. 011/46.34.48. organisatoren even de neus de. Na 22-18 (101 min.) bleek Nieuwe klubs krijgen gratis aan het venster steken (45-44, al dat de Klaaskens de voor- reglementenboekjes ter be- 5' min) maar dan ging een middagmatch het beste van schikking, de 10 eerste trainin- kollektief beter Zele aan de zichzelf hadden gegeven, gen en 5 ballen gratis. Verzor- haal. Oelbrandt werd van alle ging van alle formaliteiten, zijden bewaakt en Putteman propagandawedstrijden ten kreeg vrij spel onder de bor- voordele van de klub en een den. Ze liep naar 63-67 en gratis stel truien. ondanks de Were Di-druk ging De B.H.B. organizeert op de zege verdiend naar het be- 25 26 en 27 mei een vierlan- ter georganiseerd Zele. dentornooi met deelname van Punten: Were Di: De Brandt Eddy De Vlieger (a) een nieuwe voorzitter zorgde voor enig animo Voorzitter Bosmans was uittredend cn stelde zich niet meer verkies baar. Twee kandidaten nl. Jean Bomans en Frantjois Lic- vens hadden zich gemeld. Na twee stemronden haalde de Limburger Jean Bomans het van de Oostvlaming F. Lie- vens Het was wel opvallend dat een groot gedeelte van dc Antwerpse klubs zich onthiel den bij deze stemming. EVA Vanderlinden 2-4. Corrijn Y. 2-2, Sauviller G. 2-0, Corrijn Pat 0-2, Debbaut 0-8. Finale: BBC ZELE - AMI C.M.B. 78-74 Renders bleek de eerste helft een niet te stuiten pion bij C.M.B Zele kon weer met vooral Putteman vond Michel Stevens een hardwer kende medemaat. Bij 30-30 (15c min.) ging C.M.B even op de dool en Zele sloeg on middellijk toe. De Locht skoorde beslissende punten en in minimum van tijd ging Zele rusten met 46-38. De tweede helft beet C.M.B. op de tanden met De Becker als vaardig spelverdeler. De Antwerpse kampioen kwam terug tot 60-60 101 min.) maar dan ging Rie Putteman zwaar doorwegen op de C.M.B. ver dediging. Weer kwam Zele op voorsprong en hoe de bezoe kers ook gingen drukken, de zege bleef verdiend voor Zele dat ook nu toonde de beste ploeg van dit tornooi te zijn. Prijsuitreiking Schepen van Sport Lieven Le- naerts kreeg het genoegen de trofeeën aan de diverse klubs uit te reiken. BBC Zele kreeg de «wisseltrofee wijlen Leo Raes» voor éép jaar mee naar huis en ging bovendien aan de haal met de trofee voor de meest attraktieve ploeg. C.M.B. kreeg de stadsschotel «Sportiviteitsprijs wijlen Jean Wauman» toegewezen en Pa trick Boven werd gelauwerd als meest waardevolle speler van dit tornooi Zowel ploeg leiders als gastspelers kregen een herinnering en de aan dachtige kijkers hadden ook dit jaar weer eens waar voor hun geld gekregen. WEGA TURNEN Algerije. Tunesië, Turkije en 0-2, R. Stevens 6-3, Oelbrandt België. 18-9, Marin 2-2, Verbraeken 4- Op vrijdag 25 mei zullen twee 1, Vercauteren 2-2. Van Pete- Mario Mertens (BD lebbeke) Zaterdag 28 april moeten E.V. Aalst cn H.C. Lokeren, res- pektievclijk op de tweede plaats geëindigd in 3C afdeling en in 1' provinciale, in een testwedstrijd (voor Lokeren worden het twee wedstrijden) uitmaken of zij eventueel vol gend seizoen een reeks hoger spelen. E.V. Aalst speelt te Etterbeek tegen Montegnée, de tweede van dc L.F.H. en het zou ons verbazen indien Wcllekens en C hier zouden falen. Een dracht beschikt inderdaad over een samenstelling die tweede nationale aankan en indien wij de geruchten mogen geloven liggen de Aalstenaars erop ge brand toch nog in 2c nationale te kunnen spelen. In dat geval zou de ploeg nog aanzienlijk kunnen versterkt worden cn wil men zelfs meedingen naar de titel. Daarom moet er a priori gewonnen worden tegen Montegnée en dan kan men hopen op een eventuele inakti- viteit of fusie van een ligaklub. Ook Lokeren maakt nog een kans om na een eventuele fusie of inaktiviteit van een klub naar 4' afdeling te promove ren. De kans hierop is zelfs groter voor dc Waaslandcrs aangezien zowel in derde als in vierde afdeling sommige klubs duidelijk in moeilijkheden ver keren. Om deze reële kans te kunnen priinen dient Fl D'Hanis en C° de cinderonde tegen De Panne en Turnhout te winnen. De Westvlamin gen moeten de Lokerenaars zeker niet vrezen en indien speler-trainer P. Vermeiren over zijn volledige kern kan beschikken moet ook de ploeg uit de provincie Antwerpen niet gevreesd worden. Laten wij hopen dat het lukt voor Lokeren want het werk dat tijdens het voorbije seizoen door Fl. D'Hanis en zijn mede werkers werd gepresteerd ver dient een grotere beloning dan tweede te eindigen in de pro vinciale reeks. Deze testwed strijden worden gespeeld te St. Truiden. Ook de meisjes van E.V. Aalst hadden de kans om via een testwedstrijd tegen Unif Liège nog te promoveren naar lc na tionale. De ploeg van trainer- coach Van den Borre ziet ech ter van deze mogelijkheid af zodat Liège de eventuele bij komende stijger wordt. Een dracht kan op zaterdag niet over enkele basisspcelsters be schikken en wellicht is het voor de ploeg beter ook volgend seizoen nog in 2' afdeling naar de titel te dingen in plaats van in 1' nationale, met weinig kans, tegen dc degradatie te strijden EVA Turnkring Kerels René Bocklandi wedstrijden na mekaar ge- ghem 2-4, Fransaer 0-4. spccld worden in de sporthal te Zele: Moens 2-4, Van Hoey- Hoboken. weghen 2-6, Putteman 9-9, Squadra Femina is de naam Dujardin 2-7, M. Stevens 3-4, van de nieuwe Lebbeekse da- Blanquaert 6-4, De Locht 11- In Waasmunster organizeert verdiensten heeft en te Waas- ting van twee toneelbonden: meshandbalklub, onder het 6. turnkring Kerels op zondag 20 munster een geliefkoosde fi- een voor de mannen en één stamnummer 367. Voorzitter is mei het gouwkampioenschap guur is, is trainer Willy Per- voor de meisjes. In 1923 sticht- Frans Van Biesen. secretaris voor meisjes. De klub stelde mentier. een rasechte Waas- te Van den Abbeele de Chris- cn penningmeester W. Van 2' schiftingsmatch: zich hiervoor kandidaat naar munstenaar maar hij woont in tene vrouwengilde. Hove. ST.-NIKLASE - AMI C.M.B. aanleiding van twee opmerke- Hammc op de Vlierkouter. ,q,, Handbalkamp Wielsbeke. 80-94 lijke verjaardagen. Naast het Meer dan 20 jaar trainer bij - - -p De V.H.V. organiseert van 22 De Klaaskens gaven vooral in 60-jarig bestaan van turnkring dezelfde klub is een prestatie, tot 29 juli een handbalkamp de eerste helft een stevige re- Kerels wordt ook ter dezer Dat is het verschil tussen een Voorzitter (internaat) voor miniemen en pliek aan de kampioen van gelegenheid trainer Willy Per- voetbalklub en een turnvereni- ste™dat ook in 1923 d kadetten in Wielsbeke (bij Antwerpens Handel. Boven mentier meer dan 20 jaar in ging, zei voorzitter Bocklandt. ,urnkrmg De Kerels werd> Waregem). Gedurende 5 da- mikte uit alle hoeken raak en de bres bij de heidejongens en opgericht. Vrij vlug telde gen zal telkens 2x2 uren Willaert toonde dat hij uit het -meisjes eveneens gevierd Jaar urn n 8 s vereniging reeds 6_ leden, handbaltraining gegeven wor- goede hout gesneden is. Wellicht twee redenen die 1° periode van 1918 tot 1928 dien in 19.5 werd de Bond den. Klubs die minstens 10 C.M.B. kon nooit voorsprong voor het dynamische bestuur kende het centrum van Waas- Kroostrijke gezinnen o deelnemers inschrijven hebben nemen want via 22-22 (1(K een voldoende motief waren munster het uitzonderlijke richt, in 1927 de KAJ e de mogelijkheid om een eigen mm.) bleef St.-Niklase steeds om dit gouwfeest waaraan voorrecht te kunnen beschik- 1928 de VKAJ. Onderpa: trainer in te schakelen. in het spoor der Antwer- 1500 turnsters zullen deelne- ken over een uitermate edel- Omer Van den Abbeele si Deelname kost 3.000 fr. per penaars. Arcay mikte een men, in eigen streek op touw moedig en werklustig geeste- in de woestenij van het persoon, alles inbegrepen. Bij reeks afstandsworpen binnen te zetten. Nadat voorzitter Re- ''jk 'cider in de persoon van oorlogse Waasmunster, i inschrijving, tot 15 mei, dient maar steeds kwam er betaald né Bocklandt de genodigden onderpastoor Omer Van den centrumparochie een wat een voorschot van 500 fr. per antwoord van de thuisploeg. verwelkomde op een perskon- Abbeele Na de eerste wereld- stituut van volksopvoe persoon gestort op rek. nr. Bij de rust leidden de Klaas- ferentie in het lokaal Onder oorlog heerste overal in Vlaan- Een van de onderafdel' 068-0829400-77 van de V.H.V. kens nog met 42-41 maar in de den Toren, stelde voorzitter deren armoede. Tijdens die van deze vclkshogeschco te Borgerhout Inschrijvings- tweede helft kwam er dan toch dat dit gouwfeest maar om de oorlongsjaren was iedere vorm toen. was de turnkring K< formulieren zijn te verkrijgen enige aftekening. Renders won tien jaar plaats heeft De van kuituur, van jeugd-of vol- Reeds 6(1 jaar lang op het sekretariaat-generaal te zijn duel met Boven en fouten- turnkring wordt bestempeld wassenenvorming taboe. Turnkring Kerels in de Borgerhout. last kwam de geel-blauwen als de eerste en grootste jeugd- Vlaanderen was op dat vlak voor het geestelijk en licl Union Beynoise, de ploeg teisteren. Ami C.M.B. ging vereniging van Waasmunster, een puinhoop geworden. Wat ||jk welzijn van de jeu van de Joegoslaaf Cuck en de door naar 61-66 (10 min.) had Zij ir. altijd tegenwoordig op onderpastoor Van den Abbcc- bevolking van Waasmui gelijk welke aktiviteit of mani- lc toen. tijdens zijn 10 jaar J|cnamelijk welzijn door w festatie. apostolaat op Waasmunster ■U'ise trainingen en oefen: Trouwens weinige verenigin- verwezenlijkte gicnst aan het "cn- geestelijk welzijn via gen uit het Waasland kunnen ongelooflijke. Het begon alle- 'amelijk strenge tucht en di bogen op een ledenaantal dat maal in 1919 met de stichting P''"c die misschien een bes dc 180 overtreft. Voorzitter van de studiekring, een vor- Ouderwets doen denken, ma Bocklandt bracht de verdien- mingsschool met twee afdelin- 10 m 'CI,C "n van de schoon sten naar voor van dhr Jaak gen één voor jongens en één ite kenmerken van deze vore- Van Bossche die geen lid is voor meisjes. Daarna richtte n'g'"g uitmaken. De turnkring van De Kerels maar die hij in 1920 de volksboekerij Kerels uit Waasmunster bracht gezorgd had voor dc samen- op. Eveneens.in 1920 begon hij "1 zes decennia lang kultuui en stelling van dc teksten, voor de met de heroprichting van perskonferentie cn voor het kristclijke vakvereniging, programma voor zondag 20 eerste stichting hiervan fr». - - mei in lloogendonck en na de beurde vlak voor de oorlog in sfhapsgevoel en de - middag op het terrein van 1941tijdens de oorlog werd tagheid aan te wakkeren EVA Sparta Waasmunster de vakbond evenwel Een man die eigenlijk enorme den. Toen volgde de oprich- Beker van Belgiè Heren le - Avanti Femina Lebbeke Testwedstrijden %"n2?4,!tï" ""'H HaSS'l'~ Truiden B.D. Lebbeke Zond. 29(4 te 19 19.15 uur H C kokeren - Turnhout B D Lebbeke - In. Hasselt De Pa,me HC Lokeren Etterbeek Dames -7.. -)viA ia. ic E.V. Aalst - Montegnée Zat. 2SI4 te 16.15 uur Avanti Femina Lebbeke - Flémalle Zond. 2914 te IS.30 uur Flémal- ontspanning. Hij bracht be schaving. onder de leden •eds geijverd om het gei werd eerbied bijgebracht mekaar en voor de ouderen

De Voorpost | 1984 | | pagina 35