v F Onze nationale inivoatbalploegen Vanavond halve finales in onze regio voor verrassing Nationaal zaalvoetbal LOKERSE ZAALVOETBALBEKER Van De Velde zorgt Jaak HUlaert skoort tien keer Johnny Van Holen en Serge Van Daele, winnaars te Belsele ue Voorpost - 27.4.1984 - 39 ««ft* waarin h prong r< wamen iefst 10 keer teldzaamhcid enkel een Hill De rode lan' nscn Ikinivoetbaltornooi voor veteranen te Zele: De Stube organiseerde een paastornooi dat een kuzesukses had. Dit waren de mannen die daarvoor de koppen bij elkaar gestoken hadden. Prijzen zijn verdeeld h het nationale minivoetbal- tbeuren zijn de laatste prij- jen toegekend. In derde natio- jale kon Lantaarn Zele im- ners de titel veroveren na een diende 3-5 zege bij Go ead Drongen. Door het lies van Reiswijs Oostkamp i Lantaarn meteen een vroeger dan ver- aan het feest. Lantaarn een knappe wedstrijd het erg vroeg op voor- raakte. De Gentenaars echter nog sterk terug slechts in een ultiem slotof- kon een sublieme Luc Doorselaer zijn ploeg de zege bezorgen. In de hoogste afdeling waren de prijzen reeds langer toege kend. Het prestigeduel tussen Real Mini Lokeren en Pimper nel Zele indigde in het voor deel van de bezoekers terwijl Arsenal zich definitief veilig speelde door met 6-1 te winnen tegen het veroordeelde Leupe- gem. Samen met Leupegem zal Teralfene meer dan waar schijnlijk zakken. Grapho Zele kan in tweede nationale de derde plaats ook al niet meer kwijtraken en Mi ni Temse is gered na de 9-2 zege tegen Waregem. Voor Horse Ak Zele lijkt het kalf nu wel definitief verdronken nu sekretaris Meyskens met zijn manschappen thuis met 6-10 de boot in gingen tegen Brugge. In derde nationale kan Mini Elan Lokeren het nog erg lastig krijgen nu ook in Sleidinge werd verloren met 6-1. De Lo keraars staan op gelijke hoogte met Nazareth en doen er dus volgende week best aan te win nen met ruim verschil. In vierde nationale tenslotte staat het nu ook wiskundig vast dat naast kampioen Ingel- munster, ook Kommerling De klinge, Keukens Bogaert Sint- Gillis en Sportiva Sint-Gillis in derde zullen spelen. De kompetitie in de nationale afdelingen lag een weekje stil. Bovendien valt er daar maar weinig meer te beleven, want enkel voor Dynamo Sint-Ni- klaas is de laatste speeldag nog belangrijk. De Klaasjes moe ten dan immers winnen, willen ze in tweede nationale blijven. In de provinciale reeksen is de kompetitie achter de rug. In een volgende editie brengen we u een totaal overzicht met alle stijgers en dalers. Nu en kel nog aandacht voor een prestigetopper tussen Racing Temse en Stekene. Stekene was als kampioen reeds zeker van promotie naar 3e natio- naqle en voor Racing kwam het er enkele op aan om de kampioenen voetje te lichten. Daar zijn de rood-witten van sponsor Van Den Branden ei zo na in gelukt, want pas in de allerlaatste sekonden kon Ste kene met een doelpunt van Kris Janssens de punten mee nemen. Na de sportieve bloemenhulde door Racing aan de Stekense kampioenen aangeboden kre gen de kijkers een snelle en wisselende wedstrijd te zien, waarbij Eli Van Assche op de zevende minuut de thuisploeg op voorsprong kon schieten. Vier minuten stelde Jansens op aangeven van Van Stappen ge lijk maar Ronny De Leenheer rondde en samenspel met Ver- helst op het kwartier met 2-1 af. Toch zou de rust nog wor den bereikt met Stekense winst. Van den Bussche zorgde eerst voor een assist voor Van Stappen die de gelijkmaker in duwde en De Ruyter onder schepte een slecht Temse uit verdedigen om nummer 3 aan te tekenen. Na de koffie bracht Van As sche de Scheldejongens terug tot 3-3 maar opnieuw kon Van Zaalvoetbalklub Racing Temse (dw) Stappen een aangeven van Van Den Bussche benutten om Stekene op voorsprong te knallen. Twee minuten voor tijd kreeg Ronny De Leenheer dan toch de kans om er 4-4 van te maken, hetgeen hij dan ook deed, maar wie dacht dat Ra cing hiermee alsnog een punt zou behalen kwam bedrogen uit, want opnieuw was daar Janssens die in de allerlaatste sekonde het 5e Stekense doel punt aantekende. Bij Temse vocht men de be zoekende zege zeker niet aan, wel werd gesteld dat pech meer thuisdoelpunten verhin derde, en dat de Stekeneboys erin slaagden het kleinste fout je in de thuisverdediging opti maal uit te buiten. Vanavond staat zowat de hele minivoetbalwereld in rep en roer voor de halve finale voor de Beker van België tussen Sint-Gillis en Pimpernel Zele. De Zeienaren kunnen dus een dubbelslag lukken: zowel de titel in eerste nationale pakken als de beker. Daarvoor moeten ze eerst en vooral wel voorbij Mini Hörmann Sint-Gillis dat voor eigen publiek steeds wat meer kan. Tegen een supergeta lenteerde tegenstander als Pimpernel zullen de Waaslanders bovendien supergemotiveerd zijn en met een Mark Nijs hopelijk nog eens in goeden doen zal het daar in de Pompstraat in Sint-Gillis beslist een erg spannende en aantrekkelijke wedstrijd worden. In de andere halve finale staan Zottegem en Ambassadeur Gent tegenover elkaar. Normaliter moet daar Zottegem als sterkste uit de bus komen. We durven ons dan ook heel voorzichtig aan een voorspelling voor de finale wagen: Pimpernel-Zottegem-maar sla ons niet dood mocht het Sint- GiUis-Ambassadeur wezen, in minivoetbal weet je immers nooit. Zaalvoetbal, R. Temse-Stekene: de doelman breekt de Stekense aanval (dw) MINIVOETBAL ZAALVOETBAL de bezoekers om zich opnieuw te laten zien en alsnog de be ker in de wacht te slepen. Am per 1 minuut na het vierde VDV doelpunt kon Franky Coene Fortuna tot 4-3 terug brengen en toen even later de scheidsrechter de bezoekers een strafschop gaf na een ver meende fout van VDV-doel- man Van Nieulande, dacht iedereen dat de gelijkmaker een feit zou zijn. Etienne De Plus staat immers bekend om zijn harde schot, maar ditmaal was hij toch niet hard genoeg om Van Nieulan de te kloppen: die ranselde de bal uit zijn muit. Een eerste open kans dus .verkeken en evèn later werd het ei zo na toch 4-4, maar ditmaal stond het doelhout in de weg. In de allerlaatste minuut kreeg Fortuna dan nog een open kans om slanog strafschoppen af te dwingen. Een verre voorzet ging over de uitgekomen VDV doelman en Dubois, alleen voor doel kon rustig inkoppen. Althans zo leek het want in een ultieme refleks kon Van Nieuwlande alsnog het onheil voorkomen Meteen daarop werd de partij afgefloten. En dan kon men Sporthal Van De Velde in de boeken schrij ven als winnaar van de Loker- se zaalvoetbalbeker, editie 1983-1984. te Zele. Hone AU (gehurkt) uw de nnale met 4-1 leger de zaa|voelbalbe. de familie Chnstiaens (rechtop). De Draver uit Berlare werd derde na een 11-6 zege tegen ker stoncjen vorig weekend de Ort*. De Brggne Igcwl troosting en de finale op het programma. VDV had Deve- Lokerse minivoetbalkern fi„Veekórieg™,!Sa"<£ Cambrinus had teruggewezen. De twee verliezers betwistten vooraf de troosting. iver- I Itijd fn de partij tussen Real Mini Na de eerste periode waarin werd het tenslotte 6-4 Cambrinus 4 iticf :n Stany Buyle Sport lukte weinig doelgevaar schuilde Devema 9 crcq laak Hillaert erin om maar stond het ook hier nog -0. JH T 74 - Play Boys 5-1 Het moe(jjge Cambrinus dat kten iefst 10 keer te skoren. Een Tegen de rust had Hillaert wel Hier viel er voor de play boys, het Fortuna in de halve finale Dat teldzaamhcid waarin blijkbaar reeds voor 0-1 kunnen zorgen in tegendeel tot hun partij te- heel erg lastig had gemaakt en Joor tnkel een Hillaert kan lukken, en bij het ingaan van de laatste gen Ludwig's Discotheek niets slechts op het nippertje werd lr'" rode lantaarn kon trou- periode was het via Tolmar te rapen. De jeugdhuismannen uitgeschakeld, kon in de troos- niet eens de schade bc- (Ludwig's) en Hillaert Franky toonden zich veel doeltreffen- ting tegen Devema over haar tegen een superieur 1-2 geworden. In de laatste der al had men na de eerste beste spelers niet beschikken. Mini dat in totaal 25 ro- minuten maakte Buyssens er periode niet zo'n afgang van de Cassier, Willy Van De Putte ioor ten bij mekaar trapte. Naast nog 2-2 van. bezoekers verwacht. Na die en Luk De Roover waren niet is in laak Hillaert waren ook Jackie eerste time was het immers 1-1 van de partij en zo stonden de 'erd Schelfout (4), Jean Pierre Ab- tlan ™,e' 10"u mct doelpunten van Moors groenwitten van mcetafaan izoo beel (2). Stany Hillaert (6) en De bezoekers waren slechts (774) cn Hillaert. Steveninck. voor een moeilijke opdracht, ereq Robert Coremans (4) aan het met 3 opgekomen zodat de Van Puwelde, Querter en Du- Na 4 minuten was het al 0-2 Buyle Sport redde de eer forfaitskore meteen werd ge- bourg maakte de klus echter met treffers van Verschraegen Pieters en Van Aver- noteerd. af. en Verdonck. Roland Van De Putte bracht Cambrinus weer FC vee, „ere,.,, Mlnl 74S'nUoi W «™g lot 1-2 maar met nog - M\ Chalet 3-1 De Celtic-jongens kregen het Ongetwijfeld de spannendste treffers van Verschraegen en rust stond het hier nog verre van gemakkelijk tegen partij van deze speelweek. De Jean-Marie Van Landeghem In de derde periode echter het zwakker aangeschreven tussenstanden zullen dat zeker werd het nog voor rust 1-4. een betere thuisploeg het Fulham. Na de eerste periode bewijzen: 2-2, 3-3, en 4-4 Na de koffie dikte Verschrae- in 2 doelpunten van stond het 2-2 met doelpunten pas jn de allerlaatste minuut gen aan tot 1-5, vooraleer Ar- Rudy De Plus omzetten terwijl van Steeman voor Deltic en kon de thuisploeg de zege bin- nold Kint herleidde tot 2-5. in de slotperiode beide ploe- Van Den Berghe voor Fulham. ncnhalen. Doelpuntenmakers Via Van Landeghem en De gen nog elk een keer skoor- Bij de rust had Celtic echter bij de thuisploeg: Annaert, Vylder ging het vlot naar 2-7. den. Van Acker voor de thuis- orde op zaken kunnen stellen Veldeman 3, Vermocns, De Foriers kon toen nog eens ploeg cn Vermeire voor en langs Landuyt en Erwin Keyser. Voor Sanilo: Pardaen, tegenscoren maar Verdonck Chalet. Van De Couter stond het 4-2. De Witte 4. en Van Landeghem lieten zich Met nog treffers van Neyrick, aan de overzijde evenmin on- '8 s Discotheek - Play Vande Couter, voor Celtic en betuigd. 2e f Cardon. Verselc voor Fulham De eindstand werd tenslotte - nog op 4-9 bepaald met een doelpunt van Van Hyfte. Zaalvoetbalklub Stekene (dw) Een echte suspense-wedstrijd, naam finale, meer dan waardig. Fortuna bleek in de beginpe riode veruit de betere ploeg en skoorde dan ook tweemaal via Etienne De Plus en Julien Dubois. Nog voor rust zou Van De Velde echter terugkomen. Eerst was het Raf Van Puyen- broeck die skoorde en net voor het rustsignaal skoorde Patrick Van Puyenbroeck de gelijk maker. Na de koffie gingen de oranje- hemden van Paul Van De Vel de op hun elan door en kwa men op de negende minuut via een superieure Raf Van Puyenbroeck zelfs op winst. Via Eli Krijgelmans werd het Beker van Zele voor veteranen. Orth. De Bruyne (rechtop) won de beker met 4-1 tegen DV\' op een kleine 10 minuten van Coppielers. Straks moeten ze opnieuw lussen de lijnen voor een test wedstrijd om de titel het einde zelfs 4-2. '9VU}) Dit was meteen het sein voor WIELRENNEN Op Paaszondag te Belsele een echte kermissfeer met mooi weer, veel volk en veel koe- reurs. De wielertoeristen met 119 aan de start konden op deze mooie vlakke omloop geen afschei ding bewerken. Tientallen po gingen droegen nooit verder dan een paar honderd meter. Ten slotte ging men met nog 70 renners in een massaspurt naar het einde waar Johnny Van Holen zich de snelste toonde. Uitslag: 1. Johnny Van Holen (Serskamp) de 44 km in 2.02 uur; 2. Frans Van Kerrebroeck op 1 lengte, 3. Mario Molly, 4. Freddy Mettepenningen (Hamme); 5. Freddy Landuyt, 6. Adriën Maes (Melsele), 7. Antoon Aerts (NL); 8. Marcel Bekaert, 9. Julien Vivey, 10. Rudi Savat, 11. Herman Van Haver (Moerzeke), 12. Daniël Van Gucht (Belsele), 13. Mo dest Smet (Zwijndrecht), 14. Mare Smet (Beveren), 16. Wil ly Corthals (Lokeren), 17. Werner Franssens (Beveren). 18. Freddy Vandercruyssen (Stekene) en 27. Gilbert Maes (Beveren). Met de liefhebbers WAOD, met 83 aan de start, maakten we een wedstrijd van zeer hoog gehalte mee. Niettegen staande de zware klassieker die 's anderendaags op de ka lender stond werd Belsele een ware propagandakoers. Van in de start gingen Patrick Leliaert en Theo Vandenbran- de aan de haal. In de 2e ronde kregen zij het gezelschap van Patrick Van Duyse, Ronny Van Raemdonck, Theo De Krijger en Frans Van Water schoot. Ze reden een minuut voorsprong bij elkaar. In de 6e ronde was hun voorsprong ge slonken tot 200 meter, doch plots stokte het in het peloton en ging de voorsprong op nieuw naar 45 sekonden. Na 3/4 koers gingen de grote bonzen zich roeren en vooral onder druk van Van Daele. Seghers, Verplancke en Geir- landt werden de vluchters ver voegd. Onmiddellijk een nieu we uitvlucht van Bukacki, Ver plancke en Van Daele gevolgd door een hevige reaktie van het peloton waarbij een 30-tal renners op achterstand gefietst werden. Net voor de laatste ronde werd ingegaan op een demarrage van Buckaci gingen volgende renners op zoek naar de bloemen: De Moor, Jan Dubbeldam, Van Daele. Bee- laert en Leliaert. Zij bleven buiten schot. Van ver werd de' spurt aangetrokken door Van Daele met in zijn spoor Bee- laert. Deze kwam in de laatste meters zo snel op zetten dat de fotofinish moest beslissen wie won. De film gaf Van Daele gewonnen met enkele centime ters doch Beelaert kreeg even eens bloemen als eerste Waas- I ander. Uitslag: 1. Serge Van Daele (Moorsele) de 82 km in 1.55 uur, 2 Roger Beelaert (Kiel- drecht), 3. Richard Bukacki (St.-Gilles), 4. Eric De Moor. 5. Jan Dubbeldam. 6. Patrick Leliaert. 7. Dirk Van Santé (NI.) op 30 sekonden. 11. Jean Blommaert (Ham- me), 16. Karei Smet (Temse). 21. Julien Demol (Belsele). 25. Freddy Oelbrandt (Belsele). 29. Patrick Van Duyse (Beve ren) en 30. Freddy Luyckx (Waasmunster). Zeelse minivoetbalkompetitie: Ford Neyt won de kampioenstitel (gvw) Op 29 en 30 juni wordt in de Vrije Universiteit Brussel voor de vierde maal een Vlaams Wetenschappelijk Kongres over Groenvoorziening gehou den. Het thema is «water voor groen». Voor meer informatie over het kongres kan men ter echt op het adres Vrije Univer siteit Brussel. Dienst Hydrolo gie. Plcinlaan 2 te 1050 Brussel (02/641.30.48 en 02/ 641.30.15).

De Voorpost | 1984 | | pagina 39