Handels- en Taalleergangen Temse: van Adultenschool tot Engelse Klub «De Wilhelmieten te Beveren Belgische primeur: gezondheidsbeurs in Sint-Niklaas Noch stormstuw, noch potpolders: Doelenaar met alternatief plan Er wordt gewerkt aan toegankelijkheid van Liefkenshoek naar Scherpenheuvel Bouwen en renoveren in Sint-Niklaas Tentoonstelling van vredeskomité in Beveren Achtste interparochiale bedevaart Temse- Scherpenheuvel De Voorpost - 27.4.1984 - 3 Zilveren jubileum Zaterdag 5 mei vieren de Gewestelijke Sekundaire Han- delsen Taalleergangen in Temse hun zilveren jubileum. 1958-1959 was inderdaad het eerste schooljaar voor deze onderwijsinstelling die zich momenteel, uitgerekend tij dens dit jubileumjaar, in een rekordcijfer inzake aantal leerlingen mag verheugen. Nooit voorheen werden immers 337 inschrijvingen genoteerd. In samenwerking met de be- stuurskommissie van de school en het kollege van burgemees ter en schepenen werd volgend feestprogramma vastgesteld voor zaterdag 5 mei. Om 10 uur akademische zitting in de feestzaal van het Ge meentehuis, met als sprekers: Lutgart Meeus-Van Lancker, direktrice, Julien Van Der Gucht, voorzitter be- stuurskommissie; Antoine Van Hove, leerling van de school; Luk De Ryck. schepen van Onderwijs; en Désiré Van Riet, burgemeester Deze toespraken worden afge wisseld met muzikale uitvoer ingen door het kamerensemble Les Goüts Réunis (waarvan Temsenaar Jan Van Lande- ghem deel uitmaakt). De aka demische zitting wordt beslo ten met een receptie aangebo den door het gemeentebe stuur. Van 14 tot 16 u. is er een opendeur-namiddag in de school (Schoolstraat 17), met demonstraties in de compu terklas en de klas daktylogra- fie. Ukayx de Engelse Klub verbonden aan de school, ver zorgt een eigen stand. Direktie en leerkrachten zijn ter be schikking voor het verstrekken van informatie in verband met de verschillende afdelingen en de mogelijkheden van het veelomvattend didaktisch ma teriaal. Wie interesse heeft om (gra tis!) les te volgen aan de Han dels- en Taalleergangen, kan zich reeds op deze dag laten inschrijven voor het nieuwe schooljaar. Adultenschool Van 1882 tot 1957 bestond in Temse een «Adultenschool» een gemeentelijke handels school. waarvan Edward Van Cotthem de laatste direkteur was. Onder impuls van de toe nmalige schepen van onder wijs, Fernand Schuerman, werd op 1 september 1958, ter vervanging van deze handels school, gestart met de «Gewes telijke Middelbare Handels- en Taalleergangen» De sche pen wilde de leergangen een ofCcieel karakter geven zodat staatssubsidies konden beko men worden. In de nieuwe school konden volgende vakken gevolgd wor den: boekhouden, sekreta- riaat, steno-daktylo, Frans. Engels en Duits, allemaal ni veau B3-B2, Charles Hylebos was direkteur. Er waren vier leerkrachten: direkteur Hyle bos zelf (handelsvakken), Guy Van Bruyssel (Frans), Jos Vanderbiest (Engels en Duits) en Lutgart Van Lancker (dak- tylografie). 69 leerlingen wer den voor dit eerste schooljaar ingeschreven en 42 slaagden in de examens in juni 1959. Na het overlijden van Charles Hylebos werd Lutgart Van Lancker direktrice (1960); te gelijk bleef ze lesgeefster steno-daktylo. De school kende in de eerste jaren moeilijkheden inzake leerlingenwerving bij gebrek aan bekendheid. De door braak kwam er in het school jaar 1974-1975, toen 180 in schrijvingen werden geno teerd. Vanaf het schooljaar 1975-1976 werd de kaap van de 200 definitief overschreden. In 1982-1983 werden voor het eerst meer dan 300 leerlingen genoteerd (309). Het huidige schooljaar (1983- 1984) vormt tot dusver het ab solute hoogtepunt met 337 in schrijvingen Enkele hervor mingen zijn daaraan niet vreemd. Sinds dit schooljaar werd de afdeling steno-dakty- lografie (gezien haar verou derd karakter en haar afne mende belangstelling) omge vormd tot een afdeling dakty- lo, een éénjarige kursus met vier lesuren per week, naar keuze verdeeld over twee avonden (maandag en woens dag) of twee namiddagen (dinsdag en donderdag) met vrijstelling van stempelkontro- le voor de ingeschreven leer lingen. Ook startte op 1 sep tember 1983 de afdeling be- drijfsadministratieve informa- tika (programmeren in Basic), waarvoor gezien de be perktheid van de apparatuur slechts 33 kursisten konden worden toegelaten, hoewel heel wat meer belangstellende zich aanboden. Intussen werd bij het ministerie van onder wijs een principiële aanvraag ingediend tot uitbreiding van deze kursus. Als het ministerie daaraan zijn goedkeuring ver leent wordt vanaf september 1984 gestart met een lange op leiding volgens het stelsel der kapitalizeerbare eenheden. Ook inzake het dikdaktisch materiaal is de school voortdu rend geëvolueerd. Zij beschikt momenteel over up-to-date ap paratuur: bandopnemers, cas sette-recorders. platendraai- ers, dia-projektor. tv, video, een konversatieklas voor de taalleergangen en 14 schrijf machines voor de afdeling dak- tylo de leerlingen informatika beschikken over 5 volledige Apple II-konfiguraties (com puter - beeldscherm - dubbele diskettes - printer). Sinds december 1982 is in school een kultureel gerichte Engelse Klub opgericht (Ukay) waarvan aangenomen wordt dat zij de voorbode wordt van een oud-leerlingenbond. Momenteel geven zo'n twintig leerkrachten les aan de Gewes telijke Sekundaire Handels- en Taalleergangen. Sinds de oprichting is aan de school een bestuurskommissie verbonden. Van bij de start werd zij voorgezeten door Ju lien Van Der Gucht. De be stuurskommissie is samenge steld uit voorzitter Julien Van Der Gucht, sekretaresse Lut gart Meeus-Van Lancker. le den: Luk De Ryck, Piet Cop- pieters, André Asselberg, Eddy Van Der Vieren, Leo Parein, Jozef De Pauw, Danil Ame- linckx en Rudy Van Avermaet. Sinds de oprichting in 1958 kende de school vier schepenen van onderwijs: Fernand Schuerman (1955-1972), Juliet te Meeus-Van Nespen (1973- 1976), Emiel Naudts (1977- 1982) en Luk De Ryck (sinds 1983). Slekene. In het centrum, langs weerszijden van de rustieke parochiepomp, worden de twee zijden van de Dorpsbaan van elkaar gescheiden door een bloemen- en plantenperk- je. Dwars doorheen werd dQor «de mannen van de gemeentelijke groendienst» prikkeldraad gespannen. Om planten en bloemen te behoeden. Maar is dat echt zo milieuvriendelijk? (gremar) Nieuw boek van R. Weemaes Van zaterdag 4 tot en met dinsdag 8 mei a.s. vindt in de stadszalen te Sint-Niklaas (tegenover station) op initiatief van de serviceklub Kiwanis Waasland en de afdeling Sint- Niklaas van het Belgische Rode Kruis een gezondheids- en welzijnsbeurs plaats. In België gebeurt zoiets voor de allereerste keer.. Het is de bedoeling van de organisatoren het publiek wegwijs te maken in de labyrinthisch gestruk- tureerde sektor van de hulpverlening. en ziekenhuis» door de Bond van Grote Gezinnen: 14.30 - 16 uur: «Postnatale depressie» door dr Heieen Hilverlinck; 16.15 - 17 uur: diareeks over de Billingsmethode: ovulatie methode voor natuurlijke ge boorteregeling; 17.15 - 18 uur: Evolutie van het instituut voor Tegen augustus 1984 mag te Beveren de uitgifte verwacht worden van het derde boekwerk van de hand van deken Richard Weemaes, getiteld «Een convent ende gasthuys vander ordene van Sinte Willemme» De Wilhelmieten te Beveren (1461-1784). Het betreft een gedokumenteerd boek, gebazeerd op degelijk bronnenonderzoek en niet zonder enige wetenschappelijke pretenties. Vóór 27 mei ek. kan ingetekend worden voor dit werk, by de uitgeverij Herman Cools. Precies 200 jaar geleden, in 1784, werd ingevolge een de kreet van de verlichte despoot, de zogenaamde keizer-koster Jozef II van Oostenrijk, het toen méér dan drie eeuwen oude Wilhelmietenklooster van Beveren afgeschaft. Over deze Wilhelmietenpriorij van de H. Triniteit van Beveren schreef Richard Weemaes, oud-deken van de Sint-Marti- nusparochie en momenteel di rekteur van de kloosterge meenschap van O.L. Vrouw- Presentatie te Beveren, een geïllustreerd boek van onge veer 250 blz., formaat 17 x 24 cm. Z.e.h. Weemaes is hiermede niet aan zijn proefstuk. Van hem verschenen al: «De Sint- Martinuskerk in het Land van Beveren» (1979) en «Melsele onder de schuts van O.L. Vrouw» (1981). Al jaren lang speelt de auteur met de idee om over het on derwerp «De Wilhelmieten te Beveren» een boek te schrij ven Het vele vorsingswerk is er de oorzaak van dat dit werk nu pas naar de persen gaat. Het kan een hint zijn voor de degelijkheid en de precizie die Weemaes steeds in zijn mono grafieën wenst te brengen. Zijn gevoel voor symboliek en zijn belezenheid geven het ver haal van de bewogen geschie denis van het Beverse klooster een bijzondere waarde. Dit werk verdient de grootste aan dacht. Wie voorintekent tegen de prijs van 525 fr. ziet zijn naam opgenomen in het boek. Na 27 mei zal het boek kunnen besteld worden tegen 635 fr. Ook wordt een luxe-uitgave voorzien met goudstempel en stofwikkel aan de voorinteken prijs van 700 fr. (daarna 830 fr.). De voorintekening ge beurt door storting van het bedrag op rekening nr. 415- 3066471-25 van drukkerij-uit geverij Herman Cools te 2750 Beveren (wvdv) Sinaai. In de Tineistraat werd reukhinder gesignaleerd. De afvalwaters van de Klokke Roelandlaan en omgeving komen daar aan de oppervlakte. De Volksunie (be stuurslid René Verlee) bracht een en ander aan het licht. Een en ander bleek makkelijk te verhelpen door dit stuk open riool te overbouwen. De Wase Scheldekant is niet erg gelukkig met de plannen van minister v(an openbare werken Olivier om potpolders op het grondgebied aan te leggen. Zowel de belangen van rekreatie als van landbouw zouden volgens het aktiekomi- té «Neen aan de potpolder» ernstig in het gedrang komen. Wat er wel moet komen om het overstromingsgevaar zo goed als uit te sluiten is een stormstuw, zegt het aktiekomi- té. Jo Van Gimst uit de Camermanstraat te Doel en waterbouwkundig expert van beroep is van mening dat noch potpolders noch een stormstuw nodig zijn. Vorige week pakte hij uit met een alternatief plan. Plannen voor potpolders werden door Olivier terug opge rakeld omdat er geen geld is om een stormstuw te bouwen. Maar loont het dan wel de moeite om een waardevol krekengebied op het grondgebied van Kruibeke aan overstromingsgebieden op te offeren? Jo Van Gimst: «Er werd altijd al gestreefd om gronden te winnen, maar in geval van de aanleg van potpolders zou men zomaar zeshonderd hektarc prijsgeven. Wat de stormstuw betreft kan ik kort zijn: het is een duur projekt. Datzelfde geldt ook voor de Liefkenshocktunnel. Dijkverhogingen: 'als men overal twee meter verhoogt zal dat gepaard gaan met veel miserie, zoals onteigeningen, geen toegang meer tot de kaden of oever». Jo Van Gimst heeft dus een alternatief plan uitgewerkt, waarin een oplossing voor de genoemde problemen vervat ligt. Volgens zijn plan zou men er best aan doen tussen de molen en de kerncentrale een dam in de Schelde te maken. In die dam zouden twee grote sluizen moeten worden voorzien, met onder die sluizen een dubbele tunnel, met elk drie rijvakken en natuurlijk de nodige afvocrkleppen De wegen die erop moeten aansluiten moeten ook 2x3 rijbanen omvatten. Volgens de h. Van Gimst kan er dan juist ten zuiden van de Verkortingsdijk gemakkelijk een open kanaal gegraven worden met daaronder een tunnel, te maken in «den droge», zoals onder de twee sluizen. Besluit van de h. Van Gimst zelf: «Dat is al: geen dijkverhoging meer, geen potpolders meer, geen sluis Linkeroever meer, enfin alles zou opgelost zijn voor de helft van de prijs». De berekeningen van de h. Van Gimst komen op twaalf miljard. L.V.B. ivvmim. 6VHIl.nm.lMU IICUUCII IC lildUCIl I11CI UC III" 'l, teÜBt Volgen, burgmeester ncht.ng »a„ een onthaalruunte voor de opvang van bezoekers V an van een deielijke sanitaire ,eentbczoek ^brfh' voorziening. DÏ «erken zullen hc' L.nkeroeyergebred en be- met eigen personeel worden ^ns-aardighedcn op grond- uirgevoerd eide malcriaalaan- «ebled van «"«-Beveren kopen komen op een bedrag L.V.B Toerisme in Beveren De gemeente Beveren heeft een paar jaar geleden het fort van 750.000 frank. Liefkenshoek op de Wase Scheldeoever aangekocht. Het Een interpellatie van raadslid domein bevond zich in erg slechte staat en het is de Christiaens (PVV) rondde het bedoeling er een oord voor passieve rekreatie van te hoofdstukje Liefkenshoek af. maken. Inmiddels werden al een heleboel herstellingswer- 0 "t e. Christiaens L. i. wordt het domein toeristisch ken uitgevoerd en kunnen vissers er alvast terecht om hun opgebla2en- 0ok „e|de hobby te beoefenen. raadslid zich de vraag of het Niet-bewoners van de gemeen- aan de restauratie van de zoge- dome,n aantrekking zal blijven te kunnen nu ook een vergun- naamde 'Kat'. Dc werken die ">toefenen, wanneer er op de ning bekomen om op Liefkens- tijdens de recente gemeente- Wase Scheldeoever tientallen hoek te vissen. Dat werd tij- raad gunstig advies kregen fabneken zullen wer.ken; Schf" dros de recente gemeenteraad hebben re maken met de in- h™ I S beslist. Volgens burgemeester Van der Aa is dit wenselijk om tot een optimale bezetting te kunnen komen. Nog in ver band met Liefkenshoek wer den inrichtingswerken goedge keurd, die het moeten moge lijk maken, het domein voor publiek toegankelijk te stellen. Volgens raadslid Goyvaerts van de Volksunie zou het wen- i'y selijk zijn de wegbewijzering t/p tïlEl naar het domein te verbeteren. moeten worden geleverd om Voetbedevaart van Temse even overlopen wat er sedert Op zaterdag 12 mei gaat men voor de tweeëndertigste keer tee,3 Ze?enTtSen '"«1 vunui. Tem» „aar Schurpeuheuvel. Dg devlu™ers dal er nog veel moet gebeuren f m 1 morSensl aa" de dekenale om het domein open te stellen ho°rdker* van Temse. Het vertrek is te 4 uur voorzien na op een manier zoals we dat een kor* gebed in de kerk. Halten z(jn voorzien te voor ogen hadden. Voor het Blaasveld (dhr. Ceulemans, Mecheisesteenweg 54), er zyn gebrek aan financiële midde- 1- len kunnen we niettemin be grip opbrengen», stelde Goy vaerts. Ook het cafetaria moet zeker in orde worden ge bracht, vertelde het raadslid. Volgens hem zal dat de aan- Vanuit Aarschot worden de autocar beschikbaar, die de trekkelijkheid voor dagjes- voetbedevaarders moreel aan- bedevaarders volgt op hun mensen zeker doen toenemen, gemoedigd door deelnemers weg. Nadien komen zij met Schepen Goossens, bevoegd aan de interparochiale bede- deze autocar terug naar voor toerisme, stipte aan dat vaart, die de laatste 12 km te Temse. Liefkenshoek bij aankoop in voet kunnen meegaan. De Het Vlaams Kruis staat naar erbarmelijke toestand verkeer- aankomst te Scherpenheuvel is jaarlijkse gewoonte in voor de en dat het nooit de bedoe- voorzien te 19.30 uur en om 20 verzorging van de bedevaar- ling is geweest om het domein uur wordt in de basiliek een ders. De deelnemers ontvan- op korte tijd op te knappen, eucharistieviering opgedragen gen een groepsfoto als aanden- «We zijn er wel al in geslaagd in koncelebratie met deken ken aan deze bedevaart. Men om de helft van het domein, Victor Fonck en onderpastoor is terug in Temse rond 23.15 u. zo'n vier hektare, open te stel- Achiel De Cauwer van Temse. De deelnemingsprijs bedraagt len,» aldus Paul Goossens. De kerkelijke plechtigheid dit jaar 260 fr. Aanvullende De werkgroep die als taak had wordt ook dit jaar opgeluisterd inlichtingen en inschrijvingen het hele projekt te koördine- door het Sint-Gregoriuszang- bij Jef Brijs, Akkerstraat 50, ren en voorstellen uit te wer- koor van de OLVrnuwparo- Temse. Door inschrijving ver ken, heeft volgens schepen chie van Temse. Het koor staat klaart de deelnemer zich ak- Goossens goed werk geleverd, onder leiding van Jozef De koord met de richtlijnen van Met het eerder goedgekeurde Gendt. de organisatie en van de verze- 105 instanties waaronder na tionale plaatselijke gezond heids- en welzijnsorganismen, mutualiteiten, zelfhulpgroe pen, vakboekhandels enzo- meer hebben ingetekend voor een stand. Tijdens de beursda- gen worden een dertiental on derwerpen van algemeen be lang rond gezondheidszorg be handeld. Een stuk vorming, een stuk verrijking dus voor medisch en paramedisch per soneel, voor schoolgaand en onderwijzend publiek, voor Kruis; 13.30 iedereen. Hieronder geven wij u het vol ledige programma van de Wel zij ns- en gezondheidsbeurs 1984. Openingsuren: zaterdag 5 mei en zondag 6 mei: van 10 tot 18 uur; maandag 7 en dinsdag 8 mei: van 12 tot 18 uur. Voordrachten: vrijdag 4 mei, 20 uur: «Vreemde stoffen in de voeding: noodzaak of vergif?» door dr M Cockelaere (werk- leider Kulak) in samenwerking met Aurelia Books; Zaterdag 5 mei: 11.30 uur - 12 uur: «Roken: hoe ermee op houden?» door de Liga Leven en Gezondheid; 14 -14.50 uur: «Wiegedood» door Anita Ver- cauteren, voorzitter SIDS-ou- ders (SIDS Sudden Infant Death Syndrome); 15 - 16 uur: «Zogenaamde sekten: hersen spoeling, totalitaire groepen of yfn''eegkunck; nVg iets anders?» d«L ïr. V"*£T. De Wijngaart: 16.15- 17.15 a»8 ««chr br, konrd,na- uur: .Een algemene kijk op ^aan 2 drugs» door kapitein Collier. 7,, "Jj11 'a.astel tweede distriktskommandant kim Niklam Tichelen, Vijfstraten 172, 2700 Zondag 6mei: 10.30 - 11.15 ^Niklaas rel. 03/77678.33. uur: «Alkoholisme» door de T,'dens de beurs wordt een Kristelijke Maligheidsbewe- vademecum mei de gezond- ging; 11.30 -12 uur: «De ziekte he,ds-. wela'insorgamsmen van Huntington. - film; 13 - m BelS,e k°°P aangeboden 13.30 uur: .Tabakspreventie. '=gen de pnjs van 20 frank door het Belgische Rode - 14.15 u.: «Kind L.D.B. Gemeenschapsminister Akkermans of iemand van zijn kabinet komt vrijdag 4 mei om 19.30 uur naar de jaarvergadering van de Syndikale Kamer van het Bouwbe drijf Waasland. In het kader van de aktie «Nu Bouwen» wordt aandacht besteed aan de bouwen promotiemoge lijkheden van de privé-sektor in de Wase stads- en dorpsherwaarderingsprojekten. Aan de bijeenkomst wordt meegewerkt door de schepe nen De Coninck-De Boever (Sint-Niklaas), Goossens (Beveren), Bulteel (Temse), De Meyer (Lokeren) en Vincart (Hamme). Zij zullen toelichting verstrekken bij de projekten van hun gemeente inzake stads- en dorpsher waardering. Vrijdag 4 mei afspraak om 19.30 uur in de Bank Brussel Lambert, OLVrouwplein 28 in Sint-Niklaas. (wv) In groot-Beveren is al sinds éorig jaar een vredeskomité aktief. Het was bij diverse openluchtmanifestaties aanwe zig om de bevolking te sensibiliseren naar de betoging van oktober 1983 toe. Hun oproep werd vrij goed beantwoord en vanuit Beveren vertrokken enkele autobussen. Sinds dien is men niet bij de pakken gaan neerzitten. Er werden twee initiatieven uitgewerkt voor zondag 29 april: een tentoonstelling met achteraf een muzikaal gedeelte en deelname aan de menselyke ketting rond de basis van Florennes. ook haltes in Bonheiden (Gildenhuis, Dorp 67), in Treme- lo, zaal Damiaan (soep met boterhammen zyn daar te verkrygen aan 50 fr.) en de laatste tussenhalte is de Aarschot (nieuw parochiaal centrum). budget wordt vooral gewerkt Voor de voetbedevaart is een kering. Aan de 32ste voetbedevaart wordt opnieuw een interpa rochiale bedevaart gekoppeld waaraan iedereen kan deel nemen. Ze heeft eveneens plaats op zaterdag 12 mei. De ingeschrevenen verzamelen aan volgende opstapplaatsen: Steendorp, autobushalte Kapel-Hospitaalstraat: te Elver- sele, aan de kerk en aan mevrouw De Vos, Legen Heirweg 30; te Tielrode aan de kerk; in Temse aan de autobushalte Cauwerburg-Peter Benoitlaan, autobushalte Krijgsbaan aan de kerk (richting centrum), op de Veile aan de kerk en voor het centrum op de markt. Alle autocars vertrekken te 15.30 u. op het marktplein richting Aarschot, waar aan komst rond 16.45 u. Daar bestaat de gelegenheid tot het nemen van een tas koffie en desgevallend het eten van een boterham. Om 17.30 u. heeft men de mogelijkheid om aan te sluiten bij de voetbedevaart en de laatste 12 km te voet naar Scherpenheuvel mee te gaan. Ofwel kan men ook het laatste gedeelte met dc autocar naar Scherpenheuvel worden gebracht. Voor degenen die voor dit laatste opteren heeft naar jaarlijkse gewoonte een rozenkransbe-- devaart plaats onder leiding van deken Fonck. Om 20 uur wordt in de basiliek een eucharistieviering opgedragen als sluitstuk van deze bedevaart. Vertrek te Scherpenheuvel rond 22 uur en aankomst in Temse omstreeks 23.15 u. De prijs voor deelname bedraagt 200 fr. voor een volwas sene en 100 fr. per kind beneden de 12 jaar. Inschrijven kan men in de verschillende parochies tot en met dinsdag 8 mei. Voor de O.L.Vrouwparochie (Temse) kan dit bij Werner Bulteel. Clement D'Hooghelaan 49; Paul Van Britsom. Paterstraat 44 en bij Jef Brijs. Akkerstraat 50. Voor de H. Hartparochie bij mevr. A. Brijs. Eduard De Sutterlaan 3, voor de Christus-Koningparochie bij Willy Van Hemelrijck, Sint-Jorisstraat 7. Bij Dirk De Witte, Veile 98 kan men inschrijven voor de parochie Sint-Jozef Veile. In Steendorp kan men terecht bij Willy Borghgraef aan de hoek van de Kapel-, gn de Hospitaalstraat. In Tielrode bij e.h. Kamiel De Schrijver, Gentstraat 7. In Elvcrsclc ten slotte bij mevrouw De Vos. Legen Heirweg 30. R.V. De bevolking intormeren over alles wat bij die plaatsing van kernraketten komt kijken acht het vredeskomité erg belang rijk. Vandaar dat men zondag 29 april uitpakt met een infor matieve tentoonstelling, waar aan diverse vredesbewegingen deelnemen. Diezelfde dag is er ook een muzikaal gedeelte met optredens van twee groepen: Viona Westra en Pasoep. Vio- na Westra brengt kristisch ka- baret afgewisseld met luchtige muziek en liederen. Pasoep is een Antwerps koor dat reeds naam maakte met de opluiste ring van solidariteitsfeesten en manifestaties. Zij brengen pro testsongs en liederen uit heel de wereld op een originele, vlotte en enthousiaste manier. Kaarten voor deze avond kan men bekomen bij Filip Maes. Ciamberlanicreef te Beveren. of bij Sidon De Koninck in dc Gaverlandstraat te Melsele. De kaarten kosten 70 frank of 150 frank vóór een gezins- kaart. De optredens beginnen om 20 uur in het Gildenhuis te Beveren. De tentoonstelling is gratis toegankelijk en wordt om 16 uur geopend met een inleiding door Maurits Coppie- ters. Een tweede manifestatie waar toe het komité oproept is deel name aan de 'menselijke' ket ting rond de militaire basis van Florennes. De burgemeester van die gemeente heeft een vergunning voor de aktie afge leverd. De ketting wordt geor- ganizeerd door Vaka en Cnapd (het Vlaamse en Waalse aktie- komitee tegen atoomwapens). Wie vanuit Beveren wil mee rijden kan best een seintje ge ven aan Dirk Vereist in de Kruibekesteenweg 19 te Beve ren. tel. 775.10.42. Wanneer er voldoende belangstelling is worden er bussen ingelegd. Er zal uiteraard wel getracht wor den om op tijd terug in Beve ren te zijn. Men wil immers de eigen vredesavond niet missen.

De Voorpost | 1984 | | pagina 3