De Koninklijke Sint'Niklaasse Sportkring staat voor een enorme uitdaging Kulturele veertiendaagse Kan rekenen op medewerking van plaatselijke verenigingen Aalst met Topdag andermaal gonzende bijennest in leken van Europese verkiezingen Omtrent de golden forties en 't gesukkel na de oorlog Lokerse Vogelvrienden en de Distelvink Opendeurdag Hoger Rijksinstituut voor Handel en Administratie Aalst met Normaalafdeling 1 mei in Temse 1 mei in Sint-Niklaas: kindertekeningen, sport, optocht 1 mei te Stekene Vele miljoenen voor scholen in Waas en Dender 4 - 27.4.1984 - De Voorpost Noch in '39-'40, noch in '40-'41 werd een nationale kompetitie georganizeerd. In het seizoen 1941-'42. met Gust Van Steelant al in grote doen. eindigde men zevende (Vigor Hamme promoveerde). Geelblauw dus kampioen in 1942-"43 en op naar "eerste klasse', da's de tweede van nu. Volgde dan een schimmige kompetitie ('43- '44), met Sportkring tamelijk "kompleet' en ongehavend omdat een of andere mecenas ervoor gezorgd had dat de mannen van trainer Jan De Ron (hij oefende SK van '43 tot '47) bij voorkeur bij het bedrijf FMC konden tewerkgesteld blijven en niet naar Duitsland hoefden te gaan travakken. Na een strijd met vooral Vigor Hamme beukten de Sport- kringers de poort in naar topklasse: maar slechts drie teams speelden de kompetitie uit. Club Brugge werd tweede en Sint-N'iklaas. met 48 punten, primus. Overgangsjaar '44-~45. kompetitieloos, -Beker der bevrij ding» als overstapje. Dan. '45-'46, moest ook in de hoogste voetbalklasse een noodkompetitie worden gespeeld. In 1947 zat het avontuur aan de top erop voor de Klaasjes. Elke thuisinatch-zondag kwamen er zeven- tot achtduizend men sen kijken in de Watermolendreef, heroïsche gevechten werden in die ere-afdeling geleverd met Anderlecht en Daring, met Beerschot en andere klubs. In het speeljaar '43-'44 kon je het meemaken dat twee speciale treinen gecharterd dienden te worden voor de verplaatsing naar Club Brugge: vierduizend supporters maakten de trip mee en dank zij doelpunten van Frans en Gust Van Steelant won men met 1-2. Beerschot 1947. -rampjaar» voor SK Sint-Niklaas omdat de voetbal bond besloten had dat op het einde van het seizoen vijf ploegen zouden afdalen. Met Sportkring degradeerden White Star. Eendracht Aalst, Boom en Vorst. Sint-Niklaas was op nogal -gelukkige» wijze in de opperste regionen verzeild en het had ook gelijkaardige -pech» toen het op al dan niet zakken aankwam. We spoelen de film terug naar het begin der dertiger jaren. Want de KSNS had ook in het seizoen 1930'31 het geluk aan z'n zijde; vanwege een uitbreiding der reeksen mocht men naar "eerste klasse' (de tweede van nu) promoveren, Rie Colpaert was trainer. Gestadig was men, onder impuls van oefenmeesters Pierre Braine en de Engelsman Cremer, hogerop geklommen. Tot in 1925-'26 moest men in de lagere afdelingen aantreden. Sportkring was omtrent 1919 officieus, als een samenraap sel van wijkploegjes. van start gegaan. Achter de gebouwen van Nobels Peelman in de Wegvoeringstraat speelde men de eerste wedstrijden. De klub moest een naam hebben. Men opteerde voor Beerschot W en schreef in 1922 in bij de bond. Middels een aangetekend schrijven meldde de voet- baifederalie dat de Antwerpse ploeg Beerschot AC bezwaar maakte tegen het gebruik van die naam. Beerschot werd Koninklijke Sint-Niklaasse Sportkring, de groenwitte kleu ren zagen er van dan af blauwgeel uit, stamnummer 221 bij de bond werd op 12 juni 1923 geregistreerd. Sportkring kreeg van industrieel Leon Scheerders een Vervolg van blz. 1 terrein in de Herderstraat kado. In de zomer van 1932 liep de huurovereenkomst daar ten einde en Sportkringbonzen als voorzitter Delaruelle, sekretaris Pol Van Garsse en de heren De Maere, Opsomer. Rumes, Van Meirvenne. Baert, Koslowski, Acar en Laevaert hakten de knoop door: geelblauw verhuisde (voorgoed) naar het gloednieuwe ter rein in de totaal onbebouwde wijk van de Watermolendreef. Dissidentie, geen ploeg in het vaderland die dat fenomeen niet onder ogen heeft moeten zien. In 1940 dronken een stel sportievelingen zichzelf in een café aan de Kleine Laan, bij Gust Ruyssevelt. moed in; ze stichtten een nieuwe ploeg. De Wandelaars. In 1941 zou dat klubje. met voorzitter Tuur Thijs en sekretaris William Heyman. met spelers als de Van Steelants Pé Van Driessche en Leon Verniers, terugke ren naar de Sportkringstal. En roem oogsten, zoals al aangestipt. Hoger, lager Sportkring, aloude groepering, ooit in de Plezantstraat ontloken. Excelsior (stamnummer 239) is haast net zo bejaard, maar thans wat minder vermaard. Gerda werd in 1938 gesticht en de White Boys zijn een jong fenomeen. Sportkring, het schreef Wase geschiedenis. Legendarische figuren als Maantje Van der Steen, Oscar (Tsjoppen) Van Clapdorp, Frans De Bruyne, panterkeeper Pé Van Dries sche, de gebroeders Mariman, de van Antwerp overgeko men Ward Beyers, de Gerdabroers Eddy en Rudy Maes, Vijlders, Willy Van Acker, Zaman... Ze hebben de klub allure bezorgd, niveau, populariteit. Onlangs kwamen Leekens, Simoen, Swat Janssens, Patrick Verhoosel overge waaid. Herhaaldelijk, té vaak wellicht, wisselde men van trainer. Staf Van den Bergh loodste Sportkring in de zomer '82 opnieuw naar tweede, uit de put van derde. En Leon Noliet maakt nu de glorieuze promotie mee, in gezelschap natuurlijk van voorzitter Willy De Corte en ondervoorzitter Hilaire De Bauw. Bij de elite is men nu. Opnieuw. Het zal hard zijn. De beste stuurlui staan aan de kant, tappen al moppen over de toekomstige -exploten» van geelblauw. In Sint-Niklaas - zo heb ik de indruk - moet méér nog dan elders veel scepticis me overwonnen worden. Moet ook worden opgetornd tegen de faam van de Lokerse trikolores en vooral tegen het briljante blazoen van Sportkring Beveren. Sportkring heeft ••geen grond meer onder de voeten», zoals de beheerders sedert 1979 terecht verklaren. Men moet het t.a.v. de supporters en de hele stedelijke gemeenschap bewijzen. De kerk in het midden houden in een turbulent voetbaltijd perk: een ploeg opbouwen die stand kan houden in eerste, maar je niet èrm kopen. Goed voetbal produceren, toe schouwers noch sponsors voor het hoofd stoten. Busi- nesskwaliteilen, managerstalenten ontplooien, ik weet dat Willy De Corte en de zijnen op dat stuk geen lessen hoeven te krijgen. Hoger kan nu niet meer, lager wel. De uitdaging is héél, héél Wouter VLOEBEKGH Voor de eerste maal in Dendermonde Bart Brants en Denise Court- mans exposeren keramiek en Alfons Goossens stelt zijn kar- toons tentoon De medewer kende verenigingen aan deze tentoonstelling zij., het Huma nistisch Vrijzinnig Vormings werk. het Masereelfonds. KWB Boonwijk, Willems fonds Baasrode. Davidsfonds Schoon aarde. ATB De Na tuurvrienden. vzw "t Vestje, KAV Boonwijk KWB Sint- Gillis en BGJB Dendermonde De tentoonstelling kan worden bezocht op vrijdag 4 mei. za terdag 5 en zondag 6 mei van 10.00 tot 22.00 uur en maan dag 7 mei van 9.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 5 mei is er om 20.00 uur in het stadhuis een optre den van het jeugdkoor «Jeko» onder leiding van Wilfried Roels. van de Sint-Gregorius- gilde onder leiding van Marcel Defleur en van de kunstdans- groep Nele onder leiding van Gaby Govaert. Op maandag 7 mei om 20.0G uur kan men kijken naar een diamontage «de vier jaargetijden» door Mimi Van Causbroeck. Vrij dag 11 mei om 19.00 uur zijn er twee wandelkoncerten. Dit keer door de KF De Ware Belgen uit Oudegem (die de wegwijzer van de muziekmaat schappij de Brandweer volgen) en de KKH Sint-Egidius uit Sint-Gillis (die de straten aan doet die de KK Muziekmaat schappij Sint-Cecilia de week voordien heeft bezocht). Om 20.00 uur treedt in het stadhuis het parochiaal koor de Dende- kantorij onder leiding van Wil ly Maes op en opent schepen van kuituur Hubert Maes een hobby- en fototentoonstelling waaraan volgende verenigin gen hun medewerking verle nen: KWB Boonwijk. KWB Sint-Gillis. KWB Dendermon de. KAV Boonwijk. KAV Dendermonde, KAV Oude- iii t Scheepvaartmuseum VVKB Reynout, dermonde. Er staat ook een boekenbeurs op het programma. Hieraan verlenen hun medewerking: Frans Masereelfonds, Huma nistisch Vrijzinnig Vormings werk, vzw 't Vestje. KWB Boonwijk. Stedelijke Openba re Biblioteek. De tentoonstel ling is toegankelijk op zaterdag 12 en zondag 13 mei van 10.00 tot 22.00 uur en op maandag 14 mei van 9.00 toT22.00 uur Op zaterdag 12 mei is er om 20.00 uur een optreden in het stadhuis van het Gemengd Koor Canteclaer Sint-Gillis in samenwerking met het Sint- Lutgardiskoor van Grember- gen onder leiding van Jos Van Overstraeten, de dansgroep Streven van Sint-Gillis en het Sint-Jozefskoor van Dender monde onder leiding van Mare Goossens. Op zondag 13 mei is er een optreden op de Grote Markt om 15.00 uur van VVKB Reynout met volksdans en meiboomplanting. Tenslot te is er op maandag 14 mei om 20.00 uur een toneelopvoering in het stadhuis door de K. Toneelvereniging Willen is Kunnen die «De Vrek» van Molière brengt. Alle manifestaties zijn vrij toe gankelijk. De tentoonstelling en hebben plaats in de Ros Beiaardzaal, de optredens van de koren, toneel en de dans groepen in de Reynout- en Aymonzaal en de boekenbeurs in de Jumelagezaal en Rit- saert- en'Writsaertzaal. De Geraardsbergsestraat biedt vlaaiengeschenken aan toeris ten en klanten, stelt maketten tentoon van gekende monu menten in geplakte houten spelden en andere hobbywer- ken (nr. 72), brengt te 15 uur en te 17 uur het wagenspel «De Ketellapper» demonstreert balboogschieten (nr. 84 te 15 u.) en brengt kinderen samen op de foto met Suske. Wiske en Nero. De De Ridderstraat brengt on der de slogan «Uitlaatgassen of uitgelaten gasten?» een klim toren, pony- en autorodeo, een tentoonstelling door Teja- ter 80 (nr. 28). een optreden door eigen muzikanten met fuif (nr. 68) en in nr. 69 bar becue. Vlaanderen- en Gentsestraat bieden een zeer uitgebreid lus trumprogramma met van 11.30 tot 14.30 huiveringwekkende stunt, door fakir King Djambo die vuur spuwt, slaapt op een spijkerbed, blootsvoets op glasscherven evolueert, een ladder beklimt waarvan de sporten vlijmscherpe zwaarden zijn en zich laat opsluiten in een ton waarvan de wanden door honderden lange spijkers doorboord zijn. Openluchtat- trakties die U tot verstomming zullen slaan. Verder is er door lopend grote barbecue vis en vlees met gratis proeven en doorlopend gratis ponyrijden voor kinderen. In de Nieuwstraat tenslotte is er een wandelkoncert door een Oostenrijke Blaaskapel en de monstratie door dansgroep «De Goürten» die ook reeds op vrijdagavond in de trouw zaal te 20 uur hun beste been tje voorzetten en verder wor den ballons, uitgedeeld, is er achtergrondmuziek en staat in de Vlaanderenstraat de pro motiewagen Securex. Doorlopende aktiviteiten Op het binnenplein van het stadhuis infostand Industriële Archeologie door het Daens- museum en Archief van de Vlaamse sociale strijd en ver-' der op de Grote Markt koncert door de band van de Stedelijke brandweer. vendelzwaaien door Vredon, toneelfragmen ten door de «Koninklijke Re derijkerskamer St.-Barbara Arbeid en Kunst», animerend zingen door faluintjesband Frans Jacobs, vakantiebeurs en hobbytentoonstelling door ATB De Natuurvrienden, volksspelen, tentoonstelling en verkoop van zelfgemaakte voorwerpen door en voor Le vensvreugde. openluchtatelier en ballonwedstrijd door Jeugd- klub Klakson. optreden van De Draeckenieren bij het bel fort en een luchtkasteel. Op de Hopmarkt kunnen ge- wichtheffers hun kracht meten bij het heffen van zoveel mo gelijk opeengestapelde bier kratten (tot 21!). De winnaar krijgt het aantal kratten mee samen met (volle) bierflesjes Ook het Rode Kruis heeft een informatiestand en BBL Tra vel organiseert een ballonwed strijd en laat rond 17 uur een warme luchtballon op. Op het Priester Daensplein is er een jeugdmarkt met optre den van artiesten, op het Esplanadeplein een rally voor Vervolg van blz. 1 old-timers waaronder ook een Minerva van 1922 en op de Werf doorlopende fuifnum mers in nr. 6 onder de titel «De Pluim Instuif» met jazz-band en discotheek. Graag te vermelden dat verle den jaar elke deelnemende Dekenij de 10.000 fr. toelage van de stad overmaakte aan de Beschuttende Werkplaatsen. Zelfs een Dekenij die niet meedeed schonk nog 5.000 fr Rondgang Wie de prominenten wil en kan blijven volgen ziet allicht overal wel iets speciaals. Opening in het stadhuis te 9 uur. Te 10.15 u. Hoveniers straat, te 10.45 u. Molenstraat, te 11 u. Priester Daensplein. te 11.15 u. Pontstraat, te 11.45 u Hoogstraat. Te 14 u. Zoutstraten. te 14.30 u Geraardsbergsestraat. te 15 u. Hopmarkt, te 15.30 u. Nieuwstraat, te 16 u. Vlaan derenstraat. te 16.30 u. De Ridderstraat te 17 u. Grote Markt, te 18 u. Kattestraat en te 18.30 u. Esplanadeplein. Op zaterdag 5 mei, Topdag te Aaist, brengt ook het Hoger Rijksinstituut voor Handel en Administratie met Nor maalleergangen, Keizerlijk Plein 19 te Aalst zijn steentje by door de organisatie van een opendeurdag waarbij U de school in volle aktiviteit kan meemaken. eln onze moderne en snel evoluerende maatschappij ontsnapt immers ook het onderwijs niet aan de stroom versnellingen der vernieuwing en ouders blijven dan ook best kennis met gewijzigde materies en toestanden. Blikvanger wordt uiteraard de enquête in verband met «Kijkgedrag van jongeren» waaraan een 800-tal jongeren deelnamen. Na de enquête in het Aalsters Koninklijk Atheneum over de keuze van school door 12 jarigen wordt ook deze enquête een valabel basisgegeven. Programma opendeurdag U kan in de «korte klassifikatie» de volledige gang van zaken in een kleinhandelszaak f7meemaken qua verkoop- kunde en distributie samen met een diamontage over verkoopstechnieken. Verder is er doorlopende vertoning door leerlingen massamedia met animatiefilmen, dia's, films en dokumentaires. In de afdeling toerisme is jeugdtoerisme aan bod met o.a. sportstages, taaistages, jeugdherbergen, uitstappen en diareportages. Bezoekers kunnen er deelnemen aan een gratis prijsvraag met als hoofdprijs een busreis naar het Joegoslavische Opatia. De meest eigentijdse computertechnieken qua aan- en verkoop, fakturatie en stockbehandeling in een schoen- handel worden er gedemonstreerd. In de afdeling ekono- mische wetenschappen wordt een beeld gebracht van F9«de bank» waaraan eveneens een gratis prijsvraag is verbonden. Verdere aktiviteiten zijn nog jazzballet, gymoefeningen, volleybal, videovoorstelling van een studentenkabaret. een ruilbeurs voor stripverhalen en platen en een «open sekretariaat». Alle leraars zullen de nodige informatie verstrekken i.v.m. de mogelijke studierichtingen. LH Voor de Vlaamse Socialisten wordt het startsein voor de Europese verkiezingen gege ven op 1 mei. Meer dan ooit wensen de socialisten op Euro pees vlak hun verantwoorde lijkheid op te nemen, omdat zij een alternatief menen te kunnen aanbieden aan de Eu ropese bevolking voor de he dendaagse problematieken, in zake bewapeningswedloop, werkloosheid, leefmilieu, in dustrieel beleid en ekonomi- sche krisis De SP van Temse is op een meer dan bijzondere wijze be trokken bij deze Europese ver kiezingen. hun fraktieleider Fonny Boesmans is immers de tweede plaatsvervanger op de kandidatenlijst (van de Euro pese verkiezingen van 17 juni aanstaande). Terecht fier zul len de SP-ers van Temse dan ook de officiële voorstelling van de Wase kandidaat Fonny Boesmans (tweede plaatsver vanger op lijst 10) door volks vertegenwoordiger Freddy Willockx meemaken op zater dag 28 april in het Volkshuis van Temse. Deze voorstelling van de plaatselijke kandidaat voor Europa zal de start inlui den van de 1 mei-feestelijkhe den op 28 en 30 april en uiter aard op 1 mei zelf. Deze festi viteiten zijn traditioneel ge worden, maar krijgen nu een bijzonder karakter Zaterdag 28 april om 19 uur vindt in het Volkshuis van Temse (Kamiel Wauterstraat) de voorstelling plaats van de Wase SP-kandidaat voor de Europese verkiezingen Fonny Boesmans door volksvertegen woordiger Freddy Willockx. Verder staan fragmenten uit Canto General van Pablo Nc- rudo op het programma; die worden gebracht door Anita Daldini. Gastsprekers zijn SP- voorzitter Karei Van Miert en kandidaat Europese verkiezin gen Jef Ulburghs. De muzikale omlijsting gebeurt door de so cialistische harmonie «Willen is Kunnen». Om 21 uur is er het traditionele bal «Feest van de Arbeid» met diskobar en fancy-fair. Op maandag 30 april om 19 uur, eveneens in het Volkshuis te Temse, gaat er een bonte avond plus bingo door, de avond wordt verzorgd door de Socialistische Vrouwen van Temse. Op dinsdag 1 mei is er natuurlijk de 1 mei-stoet, om 11 uur. Verzamelen op de markt van Temse, spreker Fonny Boesmans R.V. Vervolg van blz. 1 Het bestuur van de Kulturele raad van Dendermonde, onder voorzitterschap van Aimë Van den Broeck en bijgestaan door ondervoorzitter Annie De Kinder en sekretaris Willima Bisschop en de leden Maurice Waegeman, Livine Vertongen, Gaby Govaert, Mevrouw Van Waeyenbergh, Eugeen Ver- bruggen, Frans Pauwels, Me vrouw De Pauw, Ephrem Waegeman. mevrouw Verberckmoes en Francois Philips met als vertegenwoor diger van de stad schepen Maes, werkt ondertussen ijve rig aan de viering van twintig jaar kulturele raad Dender monde. Verjaardag die vol gend jaar moet hcrdach' worden. Tradi tiegetrouw huldigen beide ver enigingen die leden die op één van deze grootse evenementen een of meerdere gouden me dailles in de wacht wisten te slepen. Dat waren er dit jaar 14! In totaal sleepten de Lo kerse clubs 55 medailles in de wacht. Die vergaderingen wor den gehouden: voor de Distel vink'" iedere derde zondag in het lokaal De Beurs op de Markt te Lokeren en voor de Vogelvrienden iedere vierde zondag in het Centrum op de Markt te Lokeren. Op de wereldkampioen schappen te Pirmasens in het Saarland van 17 januari tot 5 februari 1984: Eddy De Cleene. Frans Coppieters (tweemaal). Hendrik Leer- man. Alfred Ongenaert, Ro ger Van Daele en Theo Rot- thier. Belgisch Kampioenschap B.O.U. te Tienen op 11-18 december 1983: Theo Rot- thier, Hendrik Leerman (twee maal). Emiel Creve, Frans oppictcrs (tweemaal) en Ro- yt V:ui Daclc (lweemaal) »na:il Kampioenschap A.O.B. te Brussel: Hendrik ghem (driemaal) en Roger Leerman, Emiel Creve (drie- Van Daele maal). Eddy Van Dongen (tweemaal), Lucien Blom- maert, Willy Christiaens, Hen drik De Kegel, Alfred Onge naert, Etienne Van Tenter- Nationaal Kampioenschap O F te Scherpenheuvel op 10 en 11 december 1983: Frans Coppieters. (J.V.L.) De Vrije Technische Scholen in Sint-Niklaas, die onlangs aan het 75-jarig bestaan toewaren (maar de echte viering volgt pas over enkele weken) worden met een geldelijke injektie van wel 180 miljoen bedacht, terwijl de Sint- Niklase kunstakademie een toelage van 22 miljoen zal krijgen voor de uitbouw van de school. Een en ander is het resultaat van een tussenkomst van de Sint-Niklase CVP-senator Ferdinand De Bondt bij minister van onderwijs Coens. Hij drong daarbij aan op het bespoedigen van de dossiers ter vrijmaking van fondsen uit o.m. het Waarborgfonds voor Schoolgebouwen. In Lokeren mag de vrije gesubsidieerde lagere school zich verheugen in een subsidie van 10 miljoen uit het Waarborg fonds. Ook voor enkele onderwijsinstellingen in het Dendermond- se is er goed nieuws. Gemeentelijke lagere scholen in Zele (5,5 miljoen), Buggenhout (2 miljoen) en Berlare worden met overheidstoelagen bedacht. )wv) Dinsdag 1 mei kronkelt de 1 mei-optocht door de centrum straten van Sint-Niklaas, vanaf 10 u. De rode stoet wordt aan de Verpiorgenstraat gevormd en sliert zich langs iRegentiestraat, Stationstraat, Grote Markt, Kard. Mer- cierplein. Ankerstraat, Truweelstraat en De Graevestraat weer naar de Vermorgenstraat toe. Ter afronding zal volksvertegenwoordiger Freddy Willockx een kort ge sprek houden en nadien kunnen de socialisten en met de SP sympathizerende aanzitten aan het koud bufTet in het socio-kultureel centrum aan de Truweelstraat 9. Maar 1 mei is méér dan alleen maar een stoet. Men heeft een programma uitgebouwd met veel sport en animatie voor de jeugd, en ook Karei Van Miert komt langs in Sint- Niklaas. Kinderen tekenen Op diverse plekken in de fusie gemeente kunnen de jongelui zaterdag 28 april van 10 tot 12 deelnemen aan een grote hap pening. Thema is «het kind in de wereld, in het teken van de verdraagzaamheid, de hoop op een betere toekomst en de vrede». In Belselc aan het Dorpsplein, in Nieuwkerkcn aan Ten Bos en de Vlasbloemstraat, in Si- naai aan de Papenakkerwijk en de Hemelse Breedte en in Sint-Niklaas zelf aan de Tru- wcelstraat 9 (sociokultureel centrum Infrarood) begeleiden kundige monitoren de kinde ren van drie tot twaalf jaar. Er werd aandacht besteed aan het aspekt veiligheid. En natuur lijk wordt ook voor ontspan ning gezorgd. Klokslag 12 uur is het als een ballonnen «zee» de stad vanuit alle richtingen overspoelen zal, en alle kinderen kunnen per luchtpost hun vredewensen meesturen. stuursledcn en het stadsperso- neel. Deelname van o m. de parlementaire tandem Mat- thys-Willockx. Voor de boogschutters is er in café Hondeklub, Driegaaien- straat 154, een 1 mei-schieting met gratis 1 mcivogcls 's Avonds, vanaf 20 u.. allen met roos in de vuist naar hotel Serwir, waar harmonie De Toekomst. Wannes Van de Velde en zijn groep en disco bar Jerome en Jaymes te gast zijn. Karei Van Miert houdt een 1 meirede. Wandelen en fietsen Zondag 29 april trekt men de natuur in. Om 15 u. start op de Grote Markt van Sint-Niklaas. een familiale wandeltocht en een fietstocht voor het hele gezin. Het gaat richting Puivcl- de. naar het terrein De Gou den Leeuw in de Bosstraat. De prijsuitreiking in Puivelde is voorzien voor 18 u. Vanaf 19 u wordt in Puivelde een gezel lig feestje gebouwd. (wv) Sport en show Zaterdagnamiddag 28 april sport troef. Om 14 u. kan je in het sportcentrum De Witte Molen, Azalealaan. meedoen aan schaatswedstrijden voor jongeren (o.l.v. monitoren) of volleybal en basket spelen. Om 15 u. aftrap van de voet balmatch tussen de SP-be- De Stekense 1 meivicring wordt ingezet op maandag avond 30 april om 18 u Dan wordt de grote 1 mei-tombola getrokken. Daarna, vanaf on geveer 20.30 u. wordt iedereen verwacht voor een groots bal met de discobar van Radio Horizon Dinsdag worden dan vanaf 19.30 u. allerlei volks spelen georganiseerd zoals kruisboogschietcn met gratis in natura. pieren (eveneens met gratis in natura) en verder trit sen en sjoelbakken. Alles in het Volkshuis. Stekene neemt ook deel aan de 1 mei-optocht in Sint-Niklaas. Geïnteresseerden die mee wil len naar Sint-Niklaas en die over geen vervoer beschikken, kunnen gebruik maken van vervoer dat door de Stekense partij wordt aangeboden. Ze dienen zich dan te melden bij voorzitter Jeannot Verschue- ren, Nieuwstraat 66 A te 9090 Stekene. tel. 03/779.89.50. De deelnemers aan de optocht vertrekken dinsdag 1 mei om 9 u. stipt aan het Volkshuis. Dorpsstraat te Stekene. GREMAR Onze weersverwachting: ZONNIG EN SCHRAAL Het sterk drogende weer houdt de komende dagen aan. Voor de toeristen en zonnekloppers lijkt dat uitstekend, maar voor de land- en tuinbouwers is dat heel wat minder. Het huidige weer kan je niet bepaald groeizaam noemen. Het is droog en schraal en de nachten zijn nogal koud. Tijdens de eerstvolgende nachten bestaat er trouwens een kans op nachtvorst In ieder geval is het beter dan vorig jaar toen het in april en mei haast iedere dag regende Het hogedrukgebicd dat al dagen lang voor dit droge weer verantwoordelijk is. heeft nu versterking gekregen van een ander maximum bij Noorwegen. Via Zweden werd daardoor Jcoudere lucht naar het zuiden getransporteerd. Het laat zich echter aanzien dat tegen het einde van het weckend of begin volgende weck. het genoemde hogc- drukgebied zich wat meer naar het zuidoosten zal uitbrei den. waardoor met oostelijke winden weer wat warmere lucht naar ons zal toestromen. Tot en met dinsdag (1 mei) blijft het zonnig, maar schraal bij een aanvankelijk onaangenaam waaiende noordoos tenwind. De middagtempcraturcn zullen variëren van 14 graden aan de kust en in de Ardennen tot 18 graden in het binnenland, 's Nachts bij een heldere lucht bestaat er kans op nachtvorst. Maandag en dinsdag wordt het met een meer oostelijke wind opnieuw wat warmer waardoor het in het binnenland 20 tot 22 graden kan worden. WAARSCHUWING Door de aanhoudende droogte bestaat er gevaar voor bos. heide en duinbranden. E.D.M.

De Voorpost | 1984 | | pagina 4