Stekense «kroostrijke gezinnen» in feest ZWAAR ONGEVAL AAN TEMSEBRUG Stedelijk slachthuis van Lokeren nodigt belangstellenden uit Wereldwinkel-Temse over Tanzania Graven naar het Wase verleden Wase Jonge Leeuwen fietsen naar Zangfeest Paaseieren voor Wase marktbezoekers B.O. Windekind-feesten in Lokeren Eerste avondmarkt in Sint-Gillis-Waas Shownamiddag In OCMW-rusthuis te Waasmunster 6 - 27.4.1984 - De Voorpost Zestig jaar Zaterdag 28 april wordt n.a.v. zestig jaar BGJG in Stekene een grote viering georga- nizeerd. We blikken terug op het verleden van deze aktieve vereniging. De huidige Bond voor Grote en Jonge Gezinnen werd in Stekene opgericht op 16 maart 1924. Grote promotor van de plaatselijke afdeling was de toenmalige onderwijzer be ter gekend als «meester» De Pauw. Hij vond dat er ook te Stekene iets diende te worden gedaan aan de grote nood van de 'kroostelijke gezinnen'. Het werd meteen een daverende start, want onmiddellijk kon den de verantwoordelijken ruim honderd gezinnen-leden inschrijven. Als eerste voorzit ter werd éne veearts Polydoor De Bruyne gekozen, terwijl «meester» De Pauw uiteraard als eerste sekretaris fungeerde. De nieuwe voorzitter werd Louis Van der Linden, onder voorzitter Ghisleen Van Buyn- der, sekretaris Paul de Smet, schatbewaarder Alfons De Cock, met verder nog 13 be stuursleden. Enkele van deze mensen zijn nu nog steeds in funktie! Op 19 juni 1949 werd een afde- lingsvlag aangeschaft. Ze kost te toen liefst 11.000 fr., een groot bedrag voor die tijd. Met een plechtigheid werd deze af- delingsvlag ingewijd en ze werd toevertrouwd aan Emiel Janssens, die dus de eerste vaandrig werd van de Stekense Bond. In 1960 werd Louis Van der Linden, na zijn overlijden, op gevolgd door Rafaël Michiels- sens en Raf zou deze funktie waarnemen tot aan z'n overlij den in 1975. Dan kwam de toenmalige sekretaris Paul De Smet in zijn plaats op de voor zitterszetel, terwijl Yolande Veldeman het sekretariaat ging beheren Het voorbije jaar werd somber voor de Stekense afdeling van "de Bond. In 1983 overleden bestuurslid Eugeen De Cock en voorzitter Paul De Smet. Begin dit jaar was er dan nog maals een sterfgeval binnen het bestuur van de BGJG, nl. Georges De Block. Met algemeenheid van stem men werd Jozef De Witte dan tot nieuwe voorzitter verkozen en samen met z'n vernieuwde en verjongde bestuursploeg die bestaat uit dertig be stuursleden wil hij de bond verder uitbouwen zodat elk ge zin en ook de grootouders aan hun trekken kunnen komen. Enorme aktiviteitensprei- ding We geven hieronder een wille keurige opsomming van de grote verscheidenheid aan di verse akti- en festiviteiten door de jaren heen. Poppenkastvoorstellingen, speel- en animatiedagen voor de kinderen, waarvan de kin derhappening in 1978 («jaar van het kind», met 800 kinde ren) wellicht de grootste was; viering van de moeders met tien kinderen; deelname aan gemeentelij ke initiatieven zoals viering honderdjarigen, 11 juli, enz.; jaarlijks bal, autozoek tocht, wandel- en fietstocht, ledenvergadering; bloeiende verbruikersklub onder leiding van Y. De Cock- Paelinck; intense grootouderswer king onder leiding van Albert De Smet; sterke jonge gczinnenwer- king met veel aktiviteiten o.l.v. Rudi Ferket; kinderoppasdienst met méér dan 400 diensten aan de gezinnen per jaar, met als ver antwoordelijke Theo De Clercq; de zegeldienst, de spoor- kaarten. de gezinsvakanties, het woningfonds, enz., o.l.v. sekretaresse Yolande De Bruyne-Veldeman; in de jaren '70 was er een bloeiende Jefï-filmklub die voortijdig is ter ziele gegaan bij gebrek aan geschikte akko- modatie. Viering De grootse viering zal dus plaatsvinden op zaterdag 28 april en uiteraard worden alle leden van harte uitgenodigd. De viering staat in het teken van dankbaarheid aan alle le den die de Bond groot hebben gemaakt en in het teken van het jaarthema, «Kiezen voor kinderen». Daarom zal de dankmis wor den opgeluisterd door het jeugdkoor, met aktieve' mede werking van ouders en kinde ren. Tijdens de akademische zitting in de raadzaal van het gemeentehuis met muzikale omlijsting en viering van de leden die méér dan veertig jaar lid zijn zal Willy Goemaere (provinciaal voorzitter BGJG) de gelegenheidsfeestrede uit spreken. Daarna wordt aan de aanwezigen een receptie aan geboden. De kinderen worden ondertus sen opgevangen op een grote poppenkastvoorstelling door poppentheater Joris Jozef. Bo vendien is er voor de aller kleinsten gratis kinderoppas voorzien Kinderen van leden betalen hiervoor 40 fr., terwijl de kinderen van niet-leden 60 fr. dienen af te dragen, 's Avonds wordt het dan gezel lig eten, drinken, babbelen, kijken, luisteren en lachen... Dit alles in het Gildenhuis. Het spreekt voor zich dat dit gezellig samenzijn enkel is be doeld voor de leden, want de prijs is heel laag, nl. 175 fr. Hierin zijn begrepen: de maal tijd, koffie of een ander drank je én de animatie gedurende het verder verloop van de avond. Vooral de trouwe leden die 25, 30 en 40 jaar lid zijn worden hierop verwacht. Het programma; 15.30 u.: plechtige dankmis in de H. Kruiskerk; 16.30 u.: akademische zitting in de raadzaal van het gemeen tehuis. met viering 40-jarige leden en toespraak door de heer Goemaere, provinciaal voorzitter; 16.30 u.; poppenkastvoorstel ling voor èlle kinderen, in de meisjesschool - Kerkstraat, 19.30 u.: Breugheltafel met animatie en viering trouwe le den (Gildenhuis). GREMAR Vorige vrijdag 20 april omstreeks 6u gebeurde er een zwaar verkeersongeval aan de Scheldebrug, grondgebied Temse. Een van de betrokkenen was Robert De Boeck, Paarden straat 51 in Mariekerke-Bor- nem. Ter hoogte van de Temsebrug werden toen wegeniswerken uitgevoerd. Daarom werd. het verkeer dat van Bornem kwam en richting Temse reed. van twee rijstroken naar één geleid. Het verkeer dat uit de richting Temse naar Bomem reed, kon ongestoord zijn weg vervolgen. Dat deed ook Mariekerkenaar Robert De Boeck. Ter hoogte van de ononder broken witte lijn aldaar deed er zich échter een ongeval voor tussen de personenwagen van De Boeck en een zware vracht wagen. Robert De Boeck werd met vrij ernstige verwondingen aan hoofd en enkel naar het zie kenhuis overgebracht Beide wagens liepen uiteraard flink wat materiële schade op Het Openbaar Slachthuis der stad Lokeren kreeg op 1 juli 1965 een nieuw adres in een voor zijn tijd modern nieuw ingericht slachthuis. In 1966 werden 36.000 dieren geslacht, een stijging van meer dan 10.000 tegenover het jaargemiddelde van het oud slachthuis. Op vijf jaar tijd was het slachtcijfer reeds verdrievoudigd. Hiertoe werden ruime toela gen verkregen van verschillen de instanties. De nieuwe ge bouwen werden in gebruik ge nomen in 1973. Daar in de bestaande gebouwen verdere uitbreiding onmogelijk was, werd de mogelijkheid onder zocht tot het bouwen van nieu we varkensstallen en een nieu we moderne varkensslachtlijn. De werken zouden het voor werp uitmaken van een twee- fazige realisatie waarvoor sub sidies zouden aangevraagd worden bij het Ministerie van Volksgezondheid. Op het einde van 1979 kwam het langverhoopte bericht, de werken voor de nieuwe slacht- lijn geraamd op 99.000.000 fr. voor 60% te betoelagen. Op 18 december werd met sukses de eerste proefslachting verricht. Het slachthuis opent zjjn deuren Ter gelegenheid van de plechtige openstelling van de nieuwe slachtlijn. in aanwezig heid van minister Mare Galle, op vrijdag 4 mei, heeft het stadsbestuur besloten bij deze gelegenheid de deuren te ope nen voor het publiek op zon dag 6 mei van 10 tot 17 uur. En wat wordt er zoal aangeboden? Kinderen krijgen gratis een ballon, terwijl de dames ver welkomd worden met een meiklokje. Een gratis wed strijd met een twintigtal waar devolle prijzen zal de deelne mende bezoeker de gelegen heid geven hun opmerkingsga ve en schattingsvermogen te testen. Levende dieren, var kens en runderen, zullen in de stallen aanwezig zijn. Alle ma chines van de slachtlijn zullen te bezichtigen zijn, terwijl vi deo-opnamen hun werking weergeven. In de frigo's zullen varkens- en runderkarkasscn te bewonderen zijn, terwijl in de versnijzaal II het beenhou- werssyndikaat van Lokeren een unieke expo verzorgt. waar niet alleen allerhande vleesschotels zullen te zien zijn maar ook een volledig inge richte slagerij, anno 1900, tegenover een hedendaagse. Bij deze gelegenheid wordt door dit syndikaat aan de be zoekers vier ambachtelijke en wellicht populaire produkten ter proeving aangeboden. Wie dan nog honger en al dorst heeft, kan spijs en drank tegen demokratische prijzen in de eetzaal, waar leden van het katoliek vormingswerk voor landelijke vrouwen, u vriende lijk zullen bedienen. De C.V. Lokerse Vleesveiling, in sa menwerking met de Bond voor Jonge en Grote Gezinnen, zul len instaan voor een kinderop vang, terwijl ook de ganse wer king van deze veiling zal te zien zijn op een diamontage, te volgen in de veilingszaal. Een dag om te noteren: Zondag 6 mei Wat? opendeurdag slachthuis Lokeren Waar? Oude Bruglaan 53 te Lokeren Wanneer? vanaf 10 uur tot 17 uur. (J.V.L.) De wereldwinkelwerking in Temse is reeds meer dan een jaar geleden van start gegaan. Dankzij de vrij grote belangstelling van het publiek kende de marktstand en het winkeltje een gezonde evolutie. Zodanig zelfs dat na het realiseren van een goede produkten werking kan begonnen worden met het regelmatig brengen van informatieavon den over de derde wereld. In mei start de Archeologische Dienst Waasland (Interkommunale van het Land van Waas) met het onderzoek van een aantal oudheidkundige vindplaatsen die op (vrij) korte termijn moeten verdwijnen. De aandacht zal vooral gaan naar het voormalige Bordburehof (Oudhof) te Bazel. Het betreft een omwalde nederzetting die ontstaan is in de 12* eeuw en in de eerste plaats een agrarische funktie had. Na vernietiging van de woonzone in de tweede helft van de 14* eeuw, werd de bewoningsstruktuur rond 1400 volledig gewijzigd door het graven van nieuwe walgrachten, het ophogen van het terrein en het optrekken van nieuwe gebouwen. Naast de middeleeuwse bewoning worden op de site eveneens prehistorische nederzettings sporen aangetroffen die opklimmen tot het derde millennium. Tijdens de geplande opgravingskampagne (mei tot september) zal vooraal de woonzone uit de 12* tot de 14* eeuw worden onderzocht. Tijdens het komende opgravingsseizoen zullen ook nog enkele korte noodprojekten moeten worden uitgevoerd. Die zullen zich vooral situeren in het havenuitbreidingsgebied van Linker Scheldeoever (o.m. Melsele en Doel). De Archeologische Dienst Waasland biedt aan de geïnteresseerde mensen gelegenheid tot deelnaming aan het terreinwerk. Een specifieke opleiding is niet vereist. Wel noodzakelijk zijn: een goede konditie, nauwkeurigheid en vaardigheid in het hanteren van het opgravingsmateriaal. Er is geen mogelijkheid tot plaatselijk verblijf en in principe moet men zelf instaan voor de dagelijkse verplaatsing naar het terrein. Deelneming aan het opgravingswerk geeft geen recht op vergoedingen. Werklozen kunnen vrijstelling van stempelkontrole genieten. Wie belangstelling heeft om onder deze voorwaarden mee te werken, kan kontakt nemen met R. Van Hove, via volgende adressen: Archeologische Dienst Waasland: Lamstraal 119, 2700 Sint-Niklaas, tel.: 776.65.93; Privé: Ciamberlanidreef 66; 2750 Beveren. Tel 775.34.56 (na 19 u.). Men werkt slechts met kleine groepen (10-12 pers.) zodat het aantal deelnemers beperkt is. Aarzel dus niet om onmiddellijk kontakt te nemen wanneer u enige interesse zou betonen. Net als vorige jaren leggen de Wase Jonge Leeuwen ook deze keer een fietstocht in naar Antwerpen, waar op zondag 6 mei het Vlaams Nationaal Zangfeest wordt bijgewoond in het Sportpaleis. De 47ste editie van dit groots gebeuren vangt aan te 14.30 uur onder het motto «Daar is maar één land, dat mijn land kan zjjn». Dit thema, ontleend uit het lied «Daar is maar één Vlaande ren», gecomponeerd door Jef Van Hoof en op tekst van René De Clercq, is ook de titel van het prachtige kijk- en leesboek van Anton van Wilderode en Jan Decreton, dat werd uitgegeven bjj het Davidsfonds en uitgeverij Lannoo. Een Wereldwinkel is in de eer ste plaats een in'ormatieme- dium. Dat wil zeggen dat er door middel van produkten- verkoop, informatie wordt ver strekt over de derde Wereld landen, waar de produkten vandaan komen. Deze produk- tenverkoop is daarnaast een konkreet middel om de derde Wereld te steunen. Een deel van de prijs die men voor een produkt betaald gaat recht streeks naar de derde Wereld, meer bepaald naar het land waar het produkt vandaan komt. Het bedrag dat zo aan de ar beiders in de derde wereld be taald wordt, ligt aanzienlijk hoger dan het bedrag dat be taald wordt door multinationa le ondernemingen voor het zelfde produkt, in hetzelfde land. Het ligt dus voor de hand dat zulks wordt afgekeurd. In ternationale handelaars heb ben als enig doel, het maken van winst. Mensonwaardige arbeidssituaties, het ontbreken van sociale voorzieningen (geen vakbonden, geen ziekte verzekering, geen werklozen- voorziening, verschrikke lijk lage lonen, enz. worden in het belang van een handvol belanghebbenden in stand ge houden. Korruptie, uitbuiting, en pure machtsmisbruiken, worden niet geschuwd! Eén en ander wordt uitgebrei der behandeld op 3 mei, om 19.30 u. in zaal Het Volk te Temse. Dan vindt er een dia- voordracht plaats over Tanza nia, één der armste landen ter wereld. Tijdens of na de voordracht kan men er ook meer informa tie inwinnen over de Wereld winkel-werking. De toegang is kosteloos! Het is al een lange traditie dat B.O. Windekind in Lokeren op het tweede weekend van mei uitpakt met de B.O. fees ten. En Windekind doet dit niet alleen om die traditie verder te zetten maar omdat de inkomsten van die feesten elk jaar echt nodig zijn om de school verder te helpen. In Windekind gaan momenteel 151 leerlingen school in de kleuter- en lagere afdeling. Windekind is een school voor buitengewoon kleuteronder wijs (2 klassen) en buitenge woon lager onderwijs (15 groe pen) van type 1 en type 2. Type 1 zijn kinderen met licht mentale achterstand en type 2 kinderen met matig of ernstig mentale handicap Deze kin deren worden naar het buiten gewoon onderwijs verwezen door een P M.S. centrum en gehieten gratis vervoer wan neer ze de dichtsbijzinde scfiool kiezen. In Windekind wérden ze begeleid door aan gepast personeel. Zo krijgen de kinderen met spraakstoor nissen logopedie (4 logopedis ten) en kinderen met lichaams- afwijkingen kinesitherapie dqor een kinesist. Verder zijn er» naast de onderwijzers spe ciale leerkrachten voor indivi duele bijwerking, voor hand vaardigheid en lichamelijke opvoeding en de hygiene is de zorg van de verpleegster en kinderverzorgster Meer informatie kunt u steeds bekomen in Windekind, Ka zernestraat 7, of kom eens naar de B.O. feesten op zater dag 12 en zondag 13 mei. Dan ziet u Windekind in feest en kunt u tussendoor een babbel tje slaan met het personeel. Programma Zaterdag 12 mei 14 uur. opening van de Vlaam se kermis met luchtkusse, pot ten werpen, viskraam rad der fortuin, waarzegger, tombola; om het uur: filmvoorstelling van de film «Anders dan gewoon», tentoonstelling werken van leerlingen 15 uur: grote gaaibolling met 1250 fr gratis. Vanaf 18 uur: restauran en barbecue; ijs. taart, koffie, wijnhuis. Zondag 13 mei Vanaf 12 uur: restaurant tot 18 uur; Vlaamse kermis zoals op zaterdag. Verder in de namid dag: oude ambachten, kant werksters, koperdrijver, spin ster, biezenvlechter, tentoon stelling van schilderijen. De opbrengst komt ten goede aan de didaktische uitbouw van de school. Er moet ook dringend een sanitair blok ge bouwd worden, u kunt tijdens de feesten terecht via de H. Hartlaan 10. Op 12 mei heeft er in Torhout een Nacht van Vlaanderen plaats. Het betreft een 100 km wandel- en joggingstocht die wordt beschouwd als het offi cieus open kampioenschap van België-Ultraloop. Deze zomer wordt aan de Mis ter Cash kliënten een nieuwe faciliteit geboden: met hun Mister Cash kaart zullen zij geld kunnen opnemen in nage noeg 600 automatische loket ten van het 4 B-netwerk over heel Spanje. Per dag zal men maksimum een bedrag van 20.000 pesetas kunnen op nemen. Langsheen rijksweg 14 voor zien de Wase Jonge Leeuwen enkele stopplaatsen waar Vlaamsvoelende fietselingen kunnen inpikken bij de zwart- gele fietskaravaan: te 10 uur aan café Francorchamps (Tweebruggenstraat) te Loke ren; te 10.30 uur aan de ver keerslichten aan de Populie- renwijk te Belsclc; te 11 uur aan het stedelijk zwembad te Sint-Niklaas en te 11.20 uur op de Grote Markt te Beveren Kaarten aan de rang van 275 fr kunnen de dag zelf tegen 200 fr. bekomen worden bij de W.J.L.-verantwoordelijken. Bij aankomst te Antwerpen krijgen de hongerige fietsers ruim de kans om hun meege brachte boterhammen of Ant werpse fritten te verorberen. Muzikaal en Vlaams feest Dit jaar verlenen aan het Zangfeest o.a. hun medewer king: de ANZ-koorfederatie, het Vlaams Symfonisch Or kest, de St.-Cecilia-Brass- Band, een keure van Vlaamse dirigenten. kleinkunstenaar Miel Cools, de tekstschrijvers Louis Verbeeck en Jos Van der Vcken. Prezentators zijn Inge Mollet en Francis Ver doodt, de regie wordt verzorgd door Herman Slagmulder. De jeugdbewegingen zullen ook weer ruim vertegenwoordigd zijn; de muziekkapellen van KSA, Chiro. VVKS en VNJ maken alvast hun opwachting. Net als de bewegingsgroep Al- kuone uit Aalst en volkskunst groepen aangesloten bij het Verbond van Vlaamse Volks kunst. Ook wordt een beroep gedaan op de reizende beiaard bespeeld door Jo Haazcn en op diaprojcktic. Het zangfeest belooft weer een muzikale én Vlaamsnationale hoogdag te worden. De toe spraken van ANZ-voorzitter Valeer Portier en van de door het ANZ gemandateerde jeugdspreker zullen met aan dacht worden beluisterd. Een radikale afwijzing van de anti- Vlaamsc rcgcringspolitiek ligt in de lijn van de verwachtin gen, evenals de eis voor vol waardig Vlaams zelfbestuur. Een massale aanwezigheid op zondag 6 mei in het sportpaleis is dan ook een duidelijke waar schuwing voor onze Vlaamse politici, dat geen toegevingen meer geduld zullen worden en dat enkel een zelfstandig Vlaanderen in een federaal Europa der volkeren ons enige échte vaderland kan zijn. Voor de eerste maal vindt een grootse avondmarkt plaats De Kerkstraat en Kroncn- in Sint-Gillis-Waas op zaterdag 28 april vanaf 17 uur. Het braderiekomité hoopt met de organisatie van de avondmarkt vele bezoekers naar de Kerk- en Kronen- hoekstraat te lokken ter promotie van de lokale midden stand van St.-Gillis, St.-Pauwels en Meerdonk. hoekstraat worden op zaterdag 28 april verkeersvrij gehouden vanaf 15 uur tot en met 24 uur, vanaf het kruispunt met de Herenstraat tot aan het ge meen teparkt. Omleiding van het verkeer zal Op het Kerkplein draaien dan Sml-G.lhs op Ie fleuren gedu- gebeuren via de Samelslraat en de kennismolens, wat uiter- rende de roinermaanden. de Nieuwslraal en ook langs de aard een eklra altraktic ral De kon. Harmonie Sint-Ceei- Sporllaan en Hourvoort betekenen voor jong en oud en |ia rorgt voor een muzikale De braderie wordl officieel ral rorgen voor de uitbundige „„„deling, terwijl ook de geopend Ie 17 uur en duurt tol Hnrnsif<"rmi««fni»r volkskunstgrocp Drieske Nij- 23 uur. pers jong en oud zal uitnodi gen om aan enkele eenvoudige dorpskermissfeer. Ter hoogte van het gemeen tehuis wordt de avondmarkt officieel geopend door burge meester O. De Mey in aanwe zigheid van talrijke genodig- Het sekretariaat van de organi satie is gehuisvest gemeenschapsdansen mee te gr0epSiokaal van de volks kunstgrocp Drieske Nijpers, Kronenhoekstraat 8 tel - doen - Voor Drieske Nijpers betekent den, waarna een rondgang dit ook de aanloop tot de uit- 770 65 75 wordt gehouden doorheen de gebreide itiei-üvondviering, Dc "plaatsaanduidingen der marktstraten. Kerk- en Kro- die plaats vindt op hel Schut deelnemers worden gleentrali- nenhoekstraa tershol op maandagavond 30 sccrd door konli,é|«| M Van Buiten de lokale middenstan- april (dag van dc jaar Ijkse Landeghcni, Kroncnhoek ders uit Sint-Gillis, Sint-Pau- lente jaarmarkt te Sint-Gillis). slraat 21 wels en Meerdonk zullen ook Donderdag 19 april hielden de leden van de Wase Marktkra mersvereniging een paasaktie. De marktkramers hadden plastic balletjes voorzien die door de klanten bij iedere aankoop uit een mandje werden geplukt. Alle balletjes waren van tevoren gevuld met een chokoladc eitje of met een briefje dat recht gaf op een groot paasei of op een paashaas. Voor dertig marktbezoekers waren er reuze paaseieren wegge legd Het was burgemeester De Vidts van Sint-Niklaas die. na een welkomstwoordje van voorzitter Jan Van Mele van dc Wase Marktkramersvereniging, al dat lekkers aan de gelukkigen mocht overhandigen. Onthou dat zaterdag 12 mei in Sint-Niklaas de Unicef-avond- markt plaatsvindt. Onthou ook dat op OH-Hemelvaart de markt gewoon plaatsvindt. In een volgend nummer meer nieuws over de door de Wase marktkramers in het vooruitzicht gestelde akties. (adm-wv-foto delro) standwerkers uit gans het Vlaamse land aanwezig zijn met allerlei demonstraties. Vermelden we ook dat het blocmenkomité van Sint-Gillis aan het gemeentehuis gratis bloemengrond zal en dans, uit de vier windstrc- Op zondag 13 mei te 14u30 ken zal brengen om uiteinde- verdelen organiseert de PVV-jongeren- lijk het geheel nog eens af te (ter beschikking gesteld door afdeling Waasmunster een ronden met een potpourri van het gemeentebestuur) kosteloze grootse shownamid- liedjes uit de oude doos. Per aankoop van 100 fr. perk- dag voor de mensen die ver- Amusement en jcugdsenti- plantcn bij de bloemisten op blijven in het OCMW-rusthuis ment zijn voorzeker gewaar de braderij ontvangt u een Sint-Camillus in de Molen- borgd tijdens deze wervelende bonnetje. Drie bonnetjes kun- straat. Het professionele show- hamiddag. Dit alles was uitcr- nen dan omgeruild worden koppel «Lov' Anne» zal met aard slechts mogelijk dank zij voor twee liter eeste kwaliteit hopelijk talrijke toeschouwers de financiële tussenkomst en bloemengrond. Dit alles ter een wereldreis ondernemen steun van verschillende instel- promotie van bebloemde voor- waarbij het telkens nieuwe ty- lingen en zelfstandigen uit de tuintjes en gevels, om aldus pischc klederdrachten, muziek heidegemeente. (v.o.p.)

De Voorpost | 1984 | | pagina 6