Stekene De Voorpost - 18.5.1984 - 19 ""tan den Berghe Maria, 81 jaar, wede. Meskens Joannes, usselsesteenweg 43. e Gols Alina, 81 jaar, wede. Ringoot René, Schoolstraat 5. sck Maria, 76 jaar - echtg. Van Keer Frans, 'Langestr, 83. 'Hondt Louise, 76 jaar, wede. De Backer Hendrik, Brusselse- eenweg 67. insegers Paul, 52 jaar, echtg. Van Langenhove Maria, Hoek- J en 17- eeleman Adolphe, 88 jaar, echtg. De Cock Germaine, Sta- pnsstr 44. UWELIJKSAFKONDIGINGEN lotteer Christiaan, bediende, Dries 24, en De Man Marie .iristine, zonder beroep, Heirbaan 250, Dendermonde. ie Smedt Mare, boekhouder, Schroverstraat 18 en De Vlae- ynck Sabine, bediende, Hemmestr. 33, Nieuwpoort. ivers Luc, elektrieker, Nieuwbaan 122, Merchtem en De under Marleen, kinderverzorgster, Kakemanstr. 110. jn Damme Erwin, bankbediende, Opwijksestraat 15 en Lis- ms Veerle, bediende. Konkelgoedstr 31 manuel Luc, beambte RTT, Baasrodestr. 117, Dendermonde De Donder Margot, lerares, Wilgenstr. 13. jmmerman Rudy, adm. medewerker, Em. Hielstr. 99, Dender ende en Maes Erna, helpster, Baasrodestr. 109. an Hauwe Dirk, bediende, Heerlijkheidstr. 33, Dendermonde ti Bosteels Nicole, kinderverzorgster, Olmendreef 6. Lokeren schakelen Sinl-Niklaas, Grote Markt. Te voet, maar ook per fiets werd opgerukt naar de «Jongerenmars voor werk" die het voorbije weekend in Brussel werd georganizeerd. Dit zijn enkele jonge dac-ers die werk claimen (Iv) 18 mei in de parochiezaal op Heirbrug algemene idering van de KAV rond het projekt Omschakelen, om 20 •ntewandeling ïdag 20 mei start om 14 15 u. op het kerkplein van Eksaarde m lentewandeling van de KWB itsbedevaart lag 20 mei om 14 u. aan de kerk van H. Hart start van een Btsbedevaart naar Oostakker, georganizeerd door KWB-H. tedelijke Gezinsraad Lokeren e Stedelijke Gezinsraad van Lokeren nodigt iedere geïnteres- jerde van Lokeren en omliggende uit op een informatie-avond ver «De slaap en zijn problemen», door Dr. P. De Deyn, sistent-neuroloog A.Z. Middelheim en Born-Bungestichting te itwerpen e voordracht heeft plaats op donderdag 24 mei om 20 uur in e Torenzaal van het Kultureel Centrum, Torenstraat 1, in /jokeren. edurende zijn inleiding zal de heer De Deyn praten over de ondslaap en zijn funktie. Eveneens zal de nodige aandacht ge- >a :honken worden aan de verschillende stadia (o.a. de droom), slaapopbouw en slaapstoornissen, ia dia's en ander dokumentatiemateriaal zullen wij een kijk ijgen op de aktiviteiten van een slaaplaboratorium. dereen die enigszins interesse heeft voor dit onderwerp is van igget irte welkom. De toegang is gratis. (jvl) TEDELIJKE FEESTKOMMISSIE vrijdag 18 mei 1984: koncert door de Koninklijke Katolieke 'ai edelijke Harmonie en de Koninklijke Fanfare «De Moedige amingen» van Heiende. Het koncert heeft plaats om 20.30 u. Ie' de Torenzaal van het Cultureel Centrum, Torenstraat. De torn is gratis. ,elaafc)MITEE «GEZOARSE FEESTEN» EKSAARDE zaterdag 19 mei 1984: Reggae «Seven Roots». ■Den Uil» te Eksaarde. Begin om 20 uur. 0,u4elt Pp zondag 20 mei 1984 ontspanningswandeling op het oude pegveld te Moerbeke. Verzameling en start aan het kasteel JWulfsdonk» om 14.30 u. »VV VROUWENBOND pp woensdag 23 mei 1984. film over kindermishandeling «Voor dien glimlach van een kind», met P Areel, Dr Marneffe. Mevr. Ian Impe en Marc Bussens. In het Liberaal huis om 19.30 u. CMBV EKSAARDE lp donderdag 24 mei 1984 Halve dagreis naar Brugge. Voor x""itingen wende men zich bij de bestuursleden AV H. HART HEIENDE p woensdag 23 mei 1984: gespreksavond «Gezondheid en akte bij kinderen» door mevr H. D'Hondt. In de Basisschool in Heiende om 19.30 u. KAV LOKEREN CENTRUM lp vrijdag 25 mei 1984. Algemene vergadering met als thema Gezonde en rechtvaardige voeding». Diamontage onder lei- ing van Mevrouw Schilldermans. Daarna Kwis. In de zaal van Het Volk» in de Poststraat om 19 uur toekomstige ouders, even uw aandacht Ie V.Z.W. Gezinswelzijn werkt sedert een 6-tal jaren rond rojekten in verband met baby-, peuter-, en kinderopvang, ranuit de kontakten met jonge ouders werd de nood aan rformatie aangevoeld. Sedert 1980 worden er dan ook informa- B-avonden voor aanstaande ouders gebracht. zo een reeks van informatieavonden worden volgende nderwerpen behandeld: zwangerschapshygiëne en de invloe ien op het verloop van de zwangerschap en de geboorte, izicht in de evolutie van de zwangerschap, en de geboorte, de ceding van de baby, en een antwoord op de vragen: Wat heeft baby nodig aan uitzet? Waarop moet men letten bij de ankoop van een kinderwagen? een box? een relax?... let is vooral de bedoeling om op de vragen die er leven bij de Dekomstige ouders een zinvol antwoord te geven en hen te lelpen bij de veranderde levenssituatie. Ie info-avonden worden gegeven in samenwerking met het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn, en de deelname is volledig wsteloos. Ook de aanwezigheid van de aanstaande vader jordt ten zeerste gewaardeerd. :en dergelijke cyclus van informatie-avonden heeft plaats op 5, 12, 19 en 26 juni 1984 in de conferentiezaal van het Kultureel Centrum te Lokeren Kerkplein). Aanvang telkens om 20 uur. Sint-Gillis-Waas leefmilieu tentoon log tot 24 mei kan je in de vergaderzaal van het politiekommis- Briaat, Kerkstraat 63. gaan kijken naar een leefmilieutentoon- Helling De scholen worden op werkdagen verwacht, het grote tubliek in de weekends Kampmateriaal Verenigingen van jongeren die kampmateriaal door de diensten het gemeentebestuur willen laten transporteren moeten daartoe uiterlijk op 15 juni bij het gemeentebestuur een aan jaag indienen Naar De Geule Wandelklub Waasland verkent zondag 20 mei al wandelend het '•atuurreservaat De Geule. Samenkomst om 14 u. aan de kerk ran Meerdonk Naar De Panne Kondag 20 mei organizeert de plaatselijke afdeling van Vakan- ""ïgenoegens een dagwandeling in De Panne Om 7.30 u. rrtrek aan de Katholieke Kring. Sint-Gillis-Waas. Ruim honderd fietsers deden mee aan de fietsrally die georganizeerd werd door de KSA-VKSJ (Iv) iezonde jongelui foensdag 23 mei om 20 u. organizeert de KAV van Heiende jen algemene vergadering rond «Gezondheid en ziekte bij inderen». In de gemengde basisschool. Sint-Niklaas. De Thames Valley Police-Band was naar de Wase hoofdstad genodigd met het oog op Berlare. In de zaal parochiehuis te Berlare was er een grote opkomst voor de toespraak de inauguratie van de kiosk (Iv) van minister van sociale zaken (jj) Wonen Maandag 21 mei om 20 u. in de Katholieke Kring van Sint-Gillis info over «Wonen: méér dan een dak boven je hoofd». Jong- KAV organizeert. Schoolverlaters Speciaal voor schoolverlaters organizeert de Sinaaise ACV- afdeling vanavond vrijdag 18 mei om 19.30 u. in het ACV-lokaal een informatiebijeenkomst. Het Wase Neerhof Zondag 20 mei om 10 u. in De Stad Nantes, Grote Markt, algemene ledenvergadering en bestuursverkiezing bij de vzw Het Wase Neerhof. Recepten Woensdag 23 mei om 19.30 u. in de Saleghemkring te Meerdonk demonstratieavond bij KAV-Meerdonk over «Recep ten uit het klavertje vier». Sint-Niklaas Kat in de zak Zaterdag 19 mei om 20 u opvoering van het toneelspel «Kat in de zak» van Georges Feydeau in zaal Oase, Heistraat Programmeren Maandag 21 en 28 mei vormingsavonden van CSC over «programmeren en methodisch werken». In Infra Rood. Tru weelstraat 9. Om 20 u. Feest OLV-parochie Zaterdag 19 en zondag 20 mei midzomerfeesten van de OLVrouw-parochie in de normaalschool aan de Kasteelstraat 8 Lekker eten en drinken, ontspanning bij de vleet. Zondag vanaf zowat 14 u. spelenmarkt. Technisch Insituut Berkenboom presenteert Het Technisch Instituut Berkenboom presenteert op vrijdag 18 mei om 15 uur en om 20 uur in Hotel Serwir te Sint-Niklaas een modeshow van modellen die ontworpen en/of gerealizeerd werden door ASB, een kleding-afdeling voor 18 jarigen, gericht naar technische specializatie op het terrein van kleding en mode. Onthaal en organizatie verzorgd in samenwerking met PHO, een opleidingsvorm, gericht naar onderwijsbevoegdheid voor de kledingvakken. De toegang bedraagt 200 fr (voor studenten 120 fr.) en kunnen schnftelijk of telefonisch worden besteld in het Technisch Berkenboom Instituut. Kalkstraat 24 te Sint-Niklaas (03/776.54.36 toestel 2). Zaterdag 19 mei van 10 u. tot 12 u. en van 14 u. tot 17 u. en maandag 21 en dinsdag 22 mei van 10 u. tot 12 u en van 16.30 u. tot 19 u. is er gelegenheid tot aankoop van de geshowde kledingstukken. Lions 25 Vandaag, vrijdag 18 mei, wordt Lions Club Waasland om 17 u. ontvangen op het stadhuis. De serviceklub bestaat 25 jaar. Eurodebat Vandaag, vrijdag 18 mei, om 19.30 u. in de stadsbibliotheek, Heymanplein, debat over de Europese verkiezingen georgani zeerd door Culturele Centrale Boontje, M.m.v. Lieven Lenaerts (CVP), Fonny Boesmans (SP), Nelly Maes (VU), Karei De Gucht (PW) en Europees vakbondsvoorman Georges Debun- ne. BRT-journalist Daniël Buyle is moderator. Bouwkwis Vandaag, vrijdag 18 mei, is om 19.30 u. in Het Centrum Martin De Jonghe van het radioprogramma «Service Telefoon» te gast bij de schrijnwerkersafdeling van de Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf Waasland. Georganizeerd wordt de «Steek-er-wat- van-op-kwis», een leerrijk spelprogramma. Epilepsie Vanavond, vrijdag 18 mei, om 19.30 u. in de Bond Moyson, Regentiestraat 57, info over «Wat is epilepsie?» georganizeerd door het Gezondheidscentrum-Bond Moyson i.s.m. de Vereni ging tegen Epilepsie. Thuis en werk Vanavond, vrijdag 18 mei, om 20 u. in de cafetaria aan het Sint- Jansplein in de Baenslandwijk info en gesprek rond «Thuis: laten wij 't werk er buiten» o.l.v. mevrouw Van Overloop. KWB- Sint-Jan organizeert. Bloemenmarkten Vanaf vandaag bloemenhappenings in Sint-Niklaas. Vrijdag 18 mei, 14 tot 16 u.. bloemenmarkt op de Dries in Sinaai. Zaterdag 19 mei. 16 tot 20 u„ bloemenmarkt op de Grote Markt van Sint- Niklaas. Vrijdag 25 mei van 14 tot 16 u en zaterdag 26 mei van 14 tot 16 u. bloemenmarkt in resp. Nieuwkerken en Belsele (centrum). Fietstochten en wandelingen Vrijdag 18 mei, 19 u. KWB-H. Hart gaat fietsen en wandelen in De Klinge. Zaterdag 19 mei, 8.30 u. Vertrek van een fietstocht van ATB- De Natuurvrienden nchting Daknam en Koewacht. Aan café Europa, Grote Markt is de samenkomst voorzien. Zondag 20 mei, 13.30 u. Aan het Gildenhuis komen de wandelaars van Wandelklub Waasland (Vakantiegenoe gens) samen. Men gaat op stap naar het reservaat De Geule. Zondag 20 mei, heel vroeg (5 u. 's morgens) aan de hoek Bosstraat en Goudenleeuwstraat in Belsele: start van een tochi naar het Puiveidebos met de CVN-natuurgidsen. Zondag 20 mei, 10 u., start van een gezinsfietstocht in het Waasland georganizeerd door de Vlaamse Bergsportvereni ging. Afspraak aan de Paterskerk, Truweelstraat. Fotografiekursus Vrijdag 18 mei, 14 tot 16 u., tweede luik van een fotografiekur sus ingericht door (V)KAJ en ACV-jongeren. In het Gildenhuis. Woensaag 23 mei is om 14 u. de derde bijeenkomst gepland. Lentefeest De Olmen In de lepenstraat organizeert vzw De Olmen m.m.v. VVKM Sint- Franciscus en VVKM Sint-Paulus voor de vijfde maal een «lentefeest». Op het programma: zaterdag Vlaamse kermis en barbecue, zondag fietstocht en barbecue. Sint-Carolus: open deur Dit weekend open deur in het technisch instituut Sint-Carolus, Hospitaalstraat 2. In het brandpunt staan de aktiviteiten van de voor de regio unieke afdeling bijzondere jeugdzorg. Zaterdag 19 mei geven de leerlingen om 14.40 u. en 15 u. een demonstratie «gebarentaal». Zondag 19 mei wordt van 14 tot 17 u. een totaalspektakel aangeboden en daarin ontmoeten mindervali- den en validen elkaar in dans, spel, enz. Sterfeesten Een heel weekend feest op rekreatieoord De Ster. Volley- en tennistornooi, demonstratie hondenafrichting, het springkasteel van onze uitgavegroep, kinderprullenmarkt, schattenjacht (za terdag 15 u.), waterdoop, vliegerwedstrijd, hengelconcours, jogging-aflossingswedstrijd, waterski (zondag, 16-18 u.), per manente luchtdoop, enz. Ruildag Zondag 20 mei organizeert de Wase Ruilklub iy. Z2ai Renova Nieuwstraat - Heymanplein, van 2 ;ot 12 u. een ruildag. Toneelwedstrijden Zondag 20 mei om 9.30 u en 15 u. openbare wedstrijden voor toneel in de muziekakademie. Swingjazz en bebop Zaterdag 19 mei is om 20.30 u. in vzw Karree, Moleken 2. het Eric Neels Trio 1e gast. Een programma van swingjazz. bebop, bossa nova en een tikkeltje moderne jazz. De formatie won vorig jaar het Mechelse Jazzconcours Gezondheid Maandag 21 mei in het Belseelse parochiecentrum, 19.30 u., algemene KAV-vergadering rond «Gezondheid, doe er wat aan». Dinsdag 22 mei om 20 u. organizeert KAV-Belsele Valk een avond rond «Geestelijke gezondheid» in Ons Heem te Belsele. Werkloosheid Maandag 21 mei om 13.30 u. in raadzaal 2 van het Gildenhuis grote informatienamiddag voor werkloze leden van het kristelijk vakverbond. Men heeft het over de nieuwe vakantieregeling voor volledig werklozen, de uitsluiting wegens langdurige werk loosheid ook. De brochure van het ACV «Verdedigingsdossier artikel 143» is dan gratis te verkrijgen. De vergadering duurt tot zowat 16 u. En er is vrijstelling van stempelkontrole. Coens over onderwijs Dinsdag 22 mei om 20 u. houdt minister Daniël Coens een uiteenzetting over de onderwijsproblematiek in zaal Renova, Heymanplein-Nieuwstraat. Kabinetsmedewerkers zijn na de vergadering ter beschikking om eventuele vragen te beantwoor den. De CVP-sektie Sint-Niklaas organizeert. Lentereis gepensioneerden Dinsdag 22 mei reizen de leden van de Kostelijke Gepensio- neerdenbond van Puivelde naar Banneux, de watervallen in Coo en La Roche. Vertrek om 8 u. aan de kerk van Belsele- Puivelde. Martens over CVP-centen Donderdag 24 mei om 19.30 u. spreekt co-auteur van het boek «Het geld van de CVP» in De Geus. Kleine Laan 22, over enkele aspekten die in die publikatie behandeld worden. PvdA- Waasland brganizeert. Fabelta-bezetting Donderdag 24 mei om 19.30 u. in het Masereelhuis. Truweel straat 123, napraten over de bezetting van het overheidsbedrijf Fabelta in Zwijnaarde aan de hand van het dagboek van de bezetters Aan de toelichting omtrent de publikatie van het boek is een fototentoonstelling gekoppeld. Hoe efficiënt is een bedrijfsbezetting als aktiemiddel? Daarover gaat het die avond. Het Masereelfonds, de Culturele Centrale De Scène en het Lesoilfonds organizeren. Bergvakantie Woensdag 23 mei om 19.30 u.. turnzaal van de normaalschool in de Kasteelstraat, info over «Training als voorbereiding op bergvakantie». De Vlaamse Bergsportvereniging organizeert. RN-fietszoektocht Tot 30 mei kan je (elke dag vanaf 10 u.) deelnemen aan de Rerum Novarumfietszoektocht die het ACW-bestuur doorheen Sint-Niklaas en omgeving organizeert. Info, tel. 776.39.52. Muziekakademie: openbare wedstrijden In het auditorium van de stedelijke muziekakademie worden de komende dagen en weken openbare wedstrijden gehouden. Zaterdag 19 mei om 10u30 blokfluit LB 2, zondag 20 mei om 15 u toneel, vrijdag 25 mei om 18 u slagwerk LB 2-MA-HA.. Tor.es! wordt gespeeld in de schouwburg. Het vervolg v^r. os proqrarn- matie in volgende eidties van dit blad. Werkloosheid Maan«jSg 21 mej informatienamiddag voor werklozen bij het ACV, dinsdag 22 mei informatienamiddag bij het ABVV. Over maandag een apart berichtje in dit blad. Dinsdag kan je om 13u30 terecht bij Culturele Centrale Den Dopper in de Truweel straat 124. Ook hier is vrijstelling van stempelkontrole voorzien. De jaarlijkse vakantie wordt besproken Volksspelen bij de Broeders Zaterdag 19 mei oude Vlaamse volksspelen centraal tijdens het familiefeest van het ouderkomité van de Broederschool, huma- niora-afdeling. Je kan terecht van 15 tot 23 u. De opbrengst gaat naar het aankoopfonds voor klassemeubilair Afspraak in de Nieuwstraat 75. Sint-Cecilia Sinaai 175 jaar N.a.v. het 175-jarig bestaan van de harmonie Sinte-Cecilia van Sinaai treden zondag 20 mei op de Dries in Sinaai muziekmaat schappijen van Sint-Niklaas en Lokeren op in de marge van een grote barbecue die van zowat 15 tot 21 u. duurt Naar Antwerpen Zaterdag 19 mei brengt Culturele Centrale Boontje een bezoek aan de oude stadskern in Antwerpen. Vertrek om 8.30 u. aan de Grote Markt in Sint-Niklaas. Info en inschrijven: tel. 03 776.80.99 of 776.11.40 Schooltje Vijfstraten jubileert Zaterdag 19 mei open deur in de wijkschool Vijfstraten n.a.v het 25-jarig bestaan van de wijkafdeling van de rijksbasisschool Het ouderkomité biedi een doorlopende tentoonstelling aan van werk van de kinderen, er zijn spelletjes, vanaf 19 u kan je deelnemen aan de barbecue Werkloosheid Donderdag 24 mei om 13u30 informatienamiddag over de jaarlijkse vakantie voor werklozen Het ABVV organizeert In het Volkshuis. Dorpstraat 71. Er is vrijstelling van stempelkontrole voorzien. Lourdesavond Vrijdag 18 mei Lourdesavond van KAV-KWB-Ke ïzeke. om 20 u. in het KWB-lokaal. Slapeloosheid en stress Woensdag 23 mei derde lesavond over «slapeloosheid en stress», georganizeerd door het kristelijke ziekenfonds van Kemzeke. Sint-Niklaas. Open deur in de Berkenboom. Een compu terklas (Iv)

De Voorpost | 1984 | | pagina 19