_2 Aalsterse «Simfonie» schittert ook met «Musicals» Aardbeifeesten Melsele met aantrekkelijk rockprogramma Fedekam-weekend voor de jeugd te Hamme estetis a Fedel i. op orVi pr°vmc ggio: n Fedek. Lochristi-Zevi jjes, aan fanfare ra* el uitmaj r evenwé 20 - 18.5.1984 - De Voorpost Wandelen Zondag 20 mei start om 14 u aan de parking van het Mantabedrijf een door CVN en WM georganizeerde wandeling (Ten Reyen). Wichelen Geboorten Galle Klaas. Wichelen. Doornweg 108, zoon van Mare Galle en van Marina Van de Velde. Lievens Jeroen. Wichelen (Schel), Kloosterland, 21, zoon van Edwin Lievens en van Hilde Baetens. De Visscher Katrien, Wichelen (Schel). Stationsstraat. 123, dochter van Mare De Visscher en van Claudine Matthys. De Dycker Nelis. Wichelen (Serskamp), Krakeelstraat, 6 A. zoon van Charles De Dycker en van Andréa D'Hauwe Jacobs Dorien. Wichelen, Bohemen, 14, dochter van Patrick Jacobs en van Chantal Coppens. Meersman Christoph, Wichelen (Serskamp), Moleneed, 8/1, zoon van Freddy Meersman en van Beatrix Rappé. Van Den Abeele David, Wichelen (Serskamp), Wanzelesteen- weg. 7, zoon van Ludo Van den Abeele. wonende te Wichelen (Schel). Bruinbekestraat. 70. en van Lilianne Lemmens Rasschaert Sara, Wichelen (Schel). Watermolenstraat. 16, dochter van Gaston Rasschaert en van Huguette Beurick. Rimbaut Lien, Wichelen (Schel), Hekkergemstraat. 82, dochter van Gilbert Rimbaut en van Winnie Winnie Pauwels. Goethijn Lieta. Wichelen, Nederkouter 28, dochter van Mare Goethijn en van Magda Van den Hauwe. Huwelijksafkondigingen De Pauw Peter, wonende te Gent, Tuinwijklaan, 10 en De Loose Monique, wonende te Gent, Tuinwijklaan, 10 voorheen te Wichelen Uyttendaele Jan. wonende te Lede, Suikerstraat 16 en Brondeel Sigrid, wonende te Wichelen, Ledebaan 45 Bracke Jan, wonende te ichelen. Statiestraat, 34 en Verstraeten Karine. wonende te Wichelen, Niieuwstraat, 14 Drieghe Paul. wonende te Wichelen, (Schel), Molenstraat 8 en Roos Anne, wonende te Brakel, Leinstraat, 66 Temmermans Freddy, wonende te Wichelen (Schel), Hoog straat. 58 en De Clercq Marianne, wonende te Wetteren, Molenakkerweg 4 De Gryse Harold, wonende te Wetteren. Dr. De Bruyckerstraat, 41 en Van der Schueren Dina. wonende te Wichelen (Schel), Ertburgstraat. 12 Verstraeten Paul, wonende te Laarne (Kalken). Gaverstraat, 31 en Van den Bogaert Ingrid, wonende te Wichelen, Nederkouter. 34 Nijs Erik, wonende te Lede. Grotekapellelaan, 67 en D'hondt Marianne, wonende te Wichelen, Steenakker, 47 Huwelijken De Roeck Patrick, Wichelen, Margote, 50 en Ramysen Denise, Wichelen, Margote. 50 Verhaeven Mare, Wichelen (Schel), Hoogstraat, 49 en Roels Marianne. Wichelen, Margote, 71 Sutter Fitip, Wetteren, Hoenderstraat, 11 en Cobbaut Ria, Wichelen, ,\'Klerkouler. Poets Mare, Erpe-i*i?.re' 'mp©8Vaat; 64 en Van den Bogaert Veerle, Wichelen, Dreefstraai, 4/^ Overlijdens De Cuyper Maurits, Wichelen (Serskamp), Boskantstraat, 9, echtgenoot van Clara Van Hecke, 78 jaar De Visscher Joseph, Wichelen (Schel), Dendermondsesteen- weg, 40. echtgenoot van Julia Van der Stricht, 62 jaar De Backer Andre, Wichelen (Schel), Stationsstraat, 135, echt- gescheiden van Rachel Verhavert. weduwnaar van Marlha Roels. 51 jaar Elouch Samir, Wichelen (Schel), Drabstraat, 13, ongehuwd, 3 jaar Roelandt Helena, Wichelen (Schel), Hoogstraat, 1weduwe van De Kestelier Cesar, 78 jaar Uyttenhove Leon, Wichelen (Schel), Bellekouterlaan, 40, echt genoot van Margaretha Cattoir, 52 jaar De Groote Cyrillus. Wichelen (Serskamp). Galgenberg. 8, weduwnaar van Kuppens Simonne, 66 jaar. Dendermonde. Op de Scheldemarsen kom je alles tegen (c) Berlare. Te Overmere is de wegmiserie ver achter de rug. Volgende week wordt aanvang gemaakt met het leggen van de asfaltlaag (jj) Andermaal liet de «Koninklijke 8ymphonische Kring Door Eendracht Groot», zeg maar gewoon «de Simfonie», de nochtans ruime zaal van «De Kring» in de Dr. De Moorstraat eivol lopen. De prestaties van het 40-koppig ensemble van voorzitter Eemans en dirigent Oktaaf Boone genieten inderdaad een verdiende waardering. Onder de aanwezigen senator Marcel Van Daele, oud- schepen Edgard Hooghuys, vice-voorzitter Juul Muylaert en E.H. Pastoor die gevraagd werden de aanpassingswer- ken aan de zaal verder te zetten. Musicalprogramma Geopteerd werd voor een programma waarin de mu sical centraal zou staan. «Musical» staande voor sen- timenteel-humoristische to neelwerken met lichte zang- en dansnummers en in de States gegroeid uit de «extravaganza» (heërie), de «pantomime», de «variety» en «the Minstrelshow». Het genre groeide aan belang rijkheid qua partituur waarbij dan de nadruk werd gelegd op een eigen tij dse orkestratietechniek De musical is in wezen niet vreemd van de klassieke operettevorm Komponis- ten als Jerome Kern, Rod- gers. Porter en Loewe ver leenden de musical een sta tus die de aanvankelijke «revue-achtige» komedie transcendeert. Aankno pend bij het oeuvre van Duits-Amerikaanse operet- tekomponisten als Sig- mund Romberg met o m zijn «Desert Song» en Ru- dolf Friml met zijn «Rose- Mary» bracht Jerome Kern met «Show-Boat» de eerste musical op hoog niveau. Uit dit repertorium koos di rigent Boone selekties uit «My fair Lady» van Moewe, «The Sound of Music» van Rodgers. «Oklahoma» van Hammer stem in een arran gement Rodgers, het mini- der gekende «Fiddler on the Roof» van Bock en klap op de vuurpijl, «West-Side Sto ry» van Bernstein in een speciale bewerking van de dirigent die hierbij het on mogelijk gewaande moge lijk maakte Programmatic Over het gepresenteerde programma kan men uiter aard van mening verschil len. Men zou zich kunnen afvragen of een program ma «Broadway-Muziek» een «Musicalconcert» moet gestart worden met een ou verture van Ketelbey dat, alhoewel schitterend uitge voerd, ons eerder in een Oriëntalistische sfeer brengt. Met de «London Fantasia» van Richardson waarbij tromppettist Piet Kiekens, zoon van Guillaume (alt viool) en neef van Achille (orkestmeester). Chris Crombeen aan de piano even verving voor een spet terende solopiano, komt men al korter naar de musi cal toe via meer eigentijdse akkoorden en arrange menten. Of de idee zelf van 5 achter eenvolgende selekties zeer gelukkig is valt wel te be twijfelen. Vele mensen ver kiezen in de plaats van een «koud buffet» met even waardige schotels naar keuze nog een feestmaal met diverse gangen met aperitief, hors d'oeuvre. plat consistant en nage recht. Een programma met een aanloop, een valabele hoofdbrok en een spette rend eind vuurwerk. Bedenkingen die uiteraard niets afdoen aan de waarde van het gebrachte. Met «My Fair Lady» naar Bernard Shaw's «Pygmalion» waar in de hypokrisie van de An gelsaksische High-society wordt gehekeld brengt het ensemble een zeer genoten entrée en matière met enke le uitschieters en spektaku- laire verrassingen. Melo dieën als «I could have dan ce all night» en «The street where you live» noden tot meeneuriën en worden dan ook naar waarde geschat. Vooral dan met pastorale interventies van de hobo. Met «The Sound of Music» gaan we met de muzikale familie von Trapp op tour- née en in «Oklahoma» dat liefst 2 volle jaren de scene van Broadway hield genie ten we o m. van een paar mooie walsen en van het valabel slagwerk van Philip Souvagie en zijn kollega. «Fiedler on the Roof» bracht andermaal de fami- Lebbeke. De deelnemers aan het koncert van de Lebbeekse muziekschool lc) lie Kiekens aan bod met A- chille op de viool en Piet nu op zijn echt instrument, de trompet. Dit stuk leek ons wel wat, minder te vlotten en vertoonde wel een paar schoonheidsfoutjes. Beslo ten werd met het magi straal arrangement van «West-Side 8tory» van diri gent Boone die alle bronnen die in zijn ensemble te vin den zijn aanboorde en daar enboven zorgde voor de no dige afwisseling zodat de aandacht in de zaal 100 procentig was. Beëindigd werd met een gewilde, schrille, dissonante die dui delijk vraagt... naar nog. Aalst kunnen benijden, zit duidelijk in de lift en gooit herhaaldelijk hoge ogen. Dat het konsert daarenbo ven gratis toegankelijk is geeft het een supplementai re dimensie qua muzikale opvoeding van ook de ge wone man. LH Basketbalhappening te Aalst Zele Sportinstuif Op zaterdag 19 mei vanaf 14 uur organiseren de Zeelse Rijksscholen op hun nieuwe sportterreinen aan de Alois De Beulelaan een sportinstuif. Er is een variatie van acht verschillende proeven. De ploegen worden ingedeeld volgens leeftijdskategorie van 6 jaar tot 14 jaar. Voor de jeugd ouder dan 14 jaar is er tennis en volleybal. Alle Zeelse kinderen worden verwacht op de sportinstuif. Wandeling De Zeelse afdeling van de Vlaamse Toeristenbond zet. haar lente-aktiviteiten verder op zondag, 20 mei met een geleide Berlare. Eerste opperwachtmeester Roland Van de Voor de is de nieuwe kommandant voor het gebied Berlare- Laarne (ij) BBC The Tower organiseert een Basketbalhappening op za terdag 19 mei aanstaande in de zaal Okapi, Burchtstraat te Aalst. De schiftingen worden ge speeld om 14 uur en om !Su45. De troosting begint om 18 uur en de finale om 20 uur. Aan dit tornooi nemen gastspelers deel Tochten naar Engeland met Townsend Thoresen zijn ideaal voor de vele verlengde weekends die we aanstaande zomer zullen mogen beleven. Alle dagen tot 29 september, vertrekken er luxe car-ferries van Townsend Thoresen uit Zecbrugge naar Dover en Fe- iixtown voor een verblijf in Groot-Brittannië van een. twee of drie dagen. uit de nationale afdelingen. Van BBC Okapi Mare Mlttnebo, Herman Van den Broeck en Mark Elias. van Osiris Dender leeuw onder andere P.onny Hen- drickx, Ludwig Lievens er. ook Dirk Ongenael. Uit de provin ciale reeksen treden nog talrijke topspelers aan. GROTE REKLAMEVERKOOP Wegens beëindiging van onze ladderhandel, verkopen wij de komplete voorraad Alu-schulf- ladders. Nu 10 mtr geen 8.130,- Btr maar slechts 5.900,- Bfr. Vrijblijvende demonstratie bij u aan huis. Interal Ladders pvba Tel. 051/70.02.58 30458-II In Melsele staat de 22ste uitgave van de Aardbeil ten voor de deur. Voor een overzicht van de grammatie wordt naar een andere bijdrage in blad verwezen. Er zijn ook enkele muzikale manif taties ingelast Ook de rockliefhebbers worden niet vergeten 'groten' van eigen bodem waren in Melsele al te gast: Kreuners, Van het Groenewoud, Lawi Ebbel. Kids. Machines Voor de uitgave 1984 wil men een andere formule uitproberen: geen groepen pro grammeren die al een aantal jaren aan de top staan, wel het nieuwste op de markt voorstellen. Tijdens de onlangs gehouden perakonferentie ver woordde sekretaris Jos Aps het als volgt: «Het programma is op een totaal andere leest geschoeid. Terwijl vorige jaren steeds één Vlaamse topgroep het podium kwam. wordt nu geopteerd voor programma met liefst drie popgroepen. Zij verper soonlijken van wat er op dit ogenblik leeft beweegt op de Vlaamse pop-sien» De drie die men tijdens de Aardbeifeesten aan het werk zien en horen zijn L'entrepot du Congo. MorceauX durs en The Scabs. L'entrepot du Congo is in het Waasland genoegzaam bekend In 1983 won de zeven leden tellende forma tie de Nationale Rockmeeting te Sint-Niklaas. Huri opgang is sindsdien niet meer te stuiten en zondei één nummer op plEiat te hebben gezet zijn ze de meest gevraagde formaties in het Waasland eq het Antwerpse. Live zijn ze erg genietbaar en L'en trepot heeft op het repertoire voornamelijk eigei nummers, geschreven door zanger-gitarist Chril Van Wouwe. Tweede groep: Morceaux durs. nog vrij onbekend maar wel tweede in de Rock Rally. Hun optreden i! meteen een primeur voor hel Waasland. Het jongerenprogramma van de Aardbeifeeste 1984 wordt afgerond met een optreden van Th Scabs Vorig jaar zijn die jongens de absolute revela tie geworden en op nagenoeg elke festivalaffichi waren ze terug te vinden. The Scabs vielen dermaU in de smaak van Herman Schuercmans. dat ze c Torhout-Werchter 1983 mochten openen. Hun uit stekende live-reputatie maken ze wellicht ook te Melsele. Muziekliefhebbers kunnen alvast volgende datum onthouden vrijdag 1 juni op de markt te Melsele. I Radio-Beverland zorgt voor de muzikale bindingen tussen de drie groepen. te Melsele. J bindingen wandeling langs de Durmeboorden door Marc en Mine Quintijn. Hun diamontage «Natuur is duur» was reeds een voorsmaakje van wat de Durme te bieden heeft. Dit wordt met een 7 km lange wandeling nu in de realiteit omgezet. Het vertrek is om 14 uur aan de kerk te Durmen. Schoolfeest De Vrije Lagere- en Kleuterschool van de Rotstraat organizeert op zondag. 20 mei vanaf 14 uur haar jaarlijks schoolfeest in samenwerking met het oudercomité. Er is een zeer uitgebreid en gevarieerd programma met o.a. een ballonwedstrijd, een zeskamp, volleybaltornooi, minivoetbal en diverse Volks-en kinderspelen. Dichtbundel Op vrijdag 25 mei te 20 uur wordt in de raadszaal van het gemeentehuis de dichtbundel «Noodtoestand» van Gerda Berckmoes door Gery Florizone voorgesteld. De poëtische aktiviteit wordt omlijst door Jan Pas. die op de cello werken vertolkt van J.S. Bach en P. Hindemith. Betty Van Cleemput en Frank Van Mossevelde dragen gedichten voor uit «Noodtoestand». Bloemenmarkten Vrijdag 18 mei vanaf 17 u bloemenmarkt op de markt in Temse- centrum. In Elversele is het bloemenmarkt aan de Hof ter Elstlaan op vrijdag 25 mei vanaf 17 u. Wachtdienst dokters Tijdens het weekend van 19-20 mei kan je voor dringende medische hulp terecht bij dr. Pannier, Eupenlaan 52 in Temse, tel. 771.23.33. De inwoners van Elversele moeten aankloppen bij dr. Hombrouckx, Schrijverstraat 134a in Waasmunster, tel. 03/772.27.57. DM-kwis Vrijdag 18 mei organizeert CC Temse in het Volkshuis, K. Wautersstraat 14, de derde editie van de De Morgenkwis. Info: tel. 771.05.15 of 776.35.14 Start van deze aktiviteit om 20 u. Vrede in je gezin Vrijdag 18 mei om 19.30 u. «Vrede begint in je gezin», een door KAV-H. Hart in de parochiezaal georganizeerde info-avond. Rijbewijs Vnjdag 18 mei om 19.30 u. in het Gildenhuis van Tielrode eerste van drie begeleidingsavonden over het behalen van een rijbe wijs. KWB-Tielrode richt in. Op wandel in Temse Zondag 20 mei gaat de KAV-KWB van H. Hart op wandel in de eigen gemeente Start van deze gezinstocht om 13,45 u. aan het Rozenhof. Bloemenschikken Maandag 21 mei om 20 u. in het Centrum te Steendorp demonstratieavond bloemenschikken Jong KAV organizeert. Ja of nee? Maandag 21 mei om 19.30 u. info door jong KAV-Temse Centrum rond «Zeg niet ja als je nee bedoelt». In zaal Het Volk. Anders onderwijzen Dinsdag 22 mei om 20 u. in de kleine zaal van het gemeen tehuis debat over alternatieve vormen in het onderwijs. M.m.v. Philip Van den Abeele (Steinerschool), J. Dierendonck (nor maalschoolpedagoog) en F De Backer (direkteur RMS). De deelname van Roos Van Kerckvoorde van de Freinetschool staat nog niet helemaal vast De Culturele Centrale organizeert. Zele. Petrus Pletinck neemt na 40 jaar afscheid van het bestuur van Eendracht Zele. (gw) Gezien de grote suksessen van de voorbije vier jaar organizeert Fedekam Oost-Vlaanderen ook nu weer een muziekweekend voor de jeugd. Dat heeft plaats van 29 juni tot en met 1 juli a.s. te Hamme waar de deelnemers op vrijdag 29 juni om 14.00 u. worden verwacht in de Kristen Werklie- denbond (Den Bond), Kaellestraat 1. Voor deze muziekdagen werd een beroep gedaan op Wybren Valkema. Deze werd geboren in 1942 te Saridfirden en voelde zich ai van op een vrij jeugdige leeftijd aangetrokken tot de trompet, waarin hij zich na zijn militaire diensttijd ook vervolmaakte In 1970 be haalde hij met sukses de onderwijsakte B en het di ploma orkestspel. In die tijd speelde hij ook in het be kende koperensemble «Brass United». Verder ging zijn belangstelling uit naar het dirigeren van har monie- en fanfareorkesten In 1971 rondde hij met suk ses het vak harmonie en fanfare direktie af en smds 1964 is hij adjunkt-direk- teur aan de Muziekschool Sneek en doceert er de vak ken trompet en theorie Daarnaast dirigeerde hij verschillende toporkesten en behaalde onder zijn lei ding met deze orkesten gro te suksessen Hij was in 1976 en 1978 dirigent van de KNF Jeugd Road Band. Momenteel is hij dirigent van verschillende harmo nies en fanfares. Ook heeft hij het dirigentschap van het 120 loden tellende Sne- ker Mannenkoor Edoza. Regelmatig leidt hij in Ne derland een play-in of jeugdweekend. Hij is ook lid van het kollege juryle den van de Sonmo. Tijdens het weekend wordt hij bijgestaan door Freddy Couché, leraar aan de mu- ziekakademie te Wetteren, Izegem, Jette en Sint-Lie- vens-Houtem. Hij is tevens dirigent van zijn eigen Big band Wetteren waarmee hij veel lauweren oogstte Hij is ook instrukteur in oplei ding van jonge muzikanten in orkest verband. Momen teel is hij soüst bij de mu ziekkapel van de Gidsen en solist van de Opera van Vlaanderen en het Bra bants Orkest. Het jeugdweekend zal ver lopen in een open. gezellige en ongedwongen sfeer. Het mede-inrichtend korps de Koninklijke Katolieke Har monie «Kunst na Arbeid» van Hamme en de leden van de raad van beheer van Fe dekam Oost-Vlaanderen zullen zich gedurende deze drie dagen volledig inzetten om het de jonge muzikan ten zo aangenaam mogelijk te maken Het ligt daarbij in de bedoe ling het gevormd jeugdor kest te laten optreden te Merelbeke op 21 oktober e.k. ter gelegenheid van het Provinciaal Fedekam Eind- tornooi Ha-Fa-Dru-Ma. Daarbij is ook een koncert- reis met het jeugdorkest voorzien op volgende plaat sen en data op 25 augustus te Melle in het Caritasinsti- tuut: op l september te Lo keren in het Kultureel Cen trum; op 8 september te Lebbeke in zaal «Ons Huis» en op 15 september te Ou denaarde in de feestzaal van het stadhuis. De deelname aan deze play- in voor de jeugd houdt ui teraard geen enkele ver plichting in aan al deze koncertoptredens deel te nemen. Dat is evenwel aan te bevelen. De deelnemers ontvangen daarbij dezelfde witte pull met het «F»-embleem van Fedekam. wat zeker dragen tot een stijlvol voorkomen de optredens. Bij schrijving moet men ook de maat voor deze vermelden door de letters «S» voor «m» voor medium voor large Inschrijven kan door schrijven van de mingskosten (1.000 fr inschrijving - pull is ze prijs begrepen) op rekeningnummer 5012911-78 van Oost-Vlaanderen adres van het sekretariaat van Oost-Vlaanderen, Dorp te 9130 ken. I Jongens en sloten bij een harmonie die deel van Fedekam, kunnen (stte dit weekend Het korps dient regel te zijn met het voor 1984 en de moeten ten minste t^aoloi jaar blaas- of ment bespelen. Ze ook hun instrumenten m brengen (ander dan kleine trom is se). De overnachting beurt bij pleegouders Hamme

De Voorpost | 1984 | | pagina 20