Verbetering merkbaar UIT HET WASE WIELERVAATJE Peter Van Impe als leider naar de topklassieker. De grote doorbraak voor Westelinck Patrick De Waegemaeker heeft er al twee overwinningen op zitten Met de steun van tweehonderd fans Om bij de profs te beginnen weinig zaaks (hoe de profwed strijd van Belsele-Puivelde verliep lees je elders) en eigen lijk slechts één naam die enke le keren opdook Ronan On- ghenae redt inderdaad de streekeer door zijn opgemerk te prestaties in de Vierdaagse van Duinkerken. In deze Noordfranse rittenwcdstrijd pikte de gebrilde Sint-Niklaze- naar die nu al zijn vierde sei zoen rijdt als meesterknecht van Sean Kelly, een 23ste plaats in de tweede rit en zon dag liet hij 'zich achtereenvol gens als tiende en elfde note ren in de respektieve ritgedeel- tcn. Toch wel puik van Ronan die nu vrijgeleide kreeg, om dat zijn Ierse patron aan enke le vakantieweken toe is alvo rens de Tour begint. Bij de amateurs niet minder dan vier overwinningen Eerst en vooral liep Zeienaar Ronny Westelinck in de kijker met een bijzonder goeie reeks prestaties in de Ster van het Zuiden. De tweede rit bracht Ronny op zijn naam. in de derde rit eindigde hij derde, vervolgens pakte hij de achtste plaats in de vierde rit A en de elfde in de vierde rit B. En ook op de slotdag reed hij verdien stelijk met de elfde notering in de voormiddagtijdrit en een vijfde positie in de slotrit in lijn. Dat alles leverde hem een uiteindelijk tweede plaats op na de Amerikaan Tom Broz- nowski in de eindstand en dat zal Westelinck wel in de gunst van de selektieheren brengen. Het tweede feestvarken in de ze kategorie was nog iemand van Zele. namelijk Walter On- genae. Walter haalde het zater dag in Berlare nadat hij in de slotronde aan de haal was ge gaan met dorpsgenoot Patrick De Waegemaecker maar deze makkelijk achter zich hield in de laatste rechte lijn. Verder finishte Patrick Van Wetter hier als derde. Franky Wce- maes als vierde. Beno Present als zesde en Guido Bracckman als zestiende. En nog op zaterdag een twee de naam in het vet. Erik Wuy- tack zette de wedstrijd in Hamme naar zijn hand en bleef op het laatst de baas over een zestal vluchters waarin hij stevig werd gesteund door ploegmakker Mark Meule man Opmerkelijk is wel dat de nu in Puivelde wonende Sinaainaar meer dan anderhalf jaar heeft moeten wachten op dit nieuwe sukses. maar daar zit waarschijnlijk zijn huwelijk en pril vaderschap voor een flink stuk tussen. Alleszins Hammenaar Patrick Van der Vloedt vermocht toch niet wat Erik wel kon. en dat was uit de greep blijven van de naaste achtervolgers. Tweede werd Patrick Van Hul, Mark Meule- man eindigde derde, Rudy Heyns vierde. Rudy Rombaut vijfde en Patrick Van Der Vloedt zesde. In de groeps- sprint werd Francois Nauts ze vende. Dirk Ongenae achtste Stefaan Van Leeuwe tiende Gunther D'Hooghe twaalfde Frankie Wielandt 13de. John ny De Dobbelaer 14de. Peter Van Huffel 15de. Stefaan Wauman 16de. Patrick Smet Nieuwelingen te Melsele: Lieven Persoon zette iedereen in de zak, en lijkt niet eens onder de indruk (dw) 17de. Patrick Joos 18de. en Peter Van Duysse 20ste. Om de zaterdag af te ronden nog de negende positie van Ferdy Dicrickx meegeven in Mariekerke. waar Luk Beniers als 15de aantikte en Paul Van Vlierberghe 17de werd. Voor Buggenhoutenaar Ferdy Dierickx was het slechts uitstel want hij pakte zondag in Wol- vertem zijn eerste seizoensrui ker Een bewijs toch wel dat Ferdy goed teruggekomen is na zijn tegenslagen eerder dit seizoen. Verder nog enkele zondagse ereplaatsen: de acht ste van Walter Ongenae in Erondegem. de zevende posi tie van Erik Verheyen in Dour, de vijfde van Ronny Mettepenningen te Haaltert en de derde van Stefaan Van Leeuwe in Zulte-Mechelen. Laatstgenoemde was wel mee in de beslissende vlucht van vier maar kon in de spurt niet op tegen Alain Van Mijnsber- ghe en Franky De Groote. Tenslotte eigende Francois Nauts zich de negende plaats toe in Drongen-Gent terwijl Mare Macharis daar als 15de eindigde. Over dan naar maandag waar op nog twee Wase amateurs- konfrontatie werden verreden. In Beveren lieten onze streek- vertegenwoordigers het echter afweten en werden de eerste drie plaatsen bezet door res- pektievelijk Peter Roes. Mark Sprangers en Roger Illegems. Niet de eerste de beste dus! Vierde werd Beno Present, vijfde Jan Joos. achtste Franky Wielandt. 13de Johan De Dobbelaere. 17de Guido Haentjes en 20ste Franky Weemaes. In Belsele was de Wase aanwezigheid nog groter maar dat kon de Pintcnaar Lu- cien Hendrijckx niet deren. Hij zette de elkaar bckonkurc- rende Waaslanders voor schut. Zo moest Eric Wuytack berus ten in een tweede plaats voor eigen volk. werd Luk Beniers vierde. Mark Meuleman vijf de. Rudy Heyns zevende, Ru- di Rombaut 9de. Roger Schelf- haut 11de. Filip Van Wallc 13de, Patrick Van Wetter 15de, André Van Paemcl 16de, Ronny Mcttepeningen 17de. Peter Van Huffel 18de. Jean-Marie Van Gijsel 19de en Ivan Vereecken 20ste. Om de ze lange reeks af te sluiten nog de vierde prijs meegeven van Patrick De Waegemaecker in Denderwindeke. DE JUNIOREN ZEGGEN HET MET TWEE OPMER KELIJKE OVERWIN NINGEN Eerst en vooral de zevende zege van Guy Rooms tijdens het vrijdagavond gehouden kriterium in Beveren dat de klinkende naam van Wase Pijl kreeg toebedeeld. Guy was bij deze gelegenheid inderdaad een klasse te sterk voor zijn leeftijdgenoten, hij veroor zaakte al vroeg in de wedstrijd een eerste schifting en schudde naderhand nog een tweede keer aan de boom. Uiteinde lijk kreeg hij enkel nog Dirk Bastiaens mee in het wiel maar na een volgende tempoverho ging lag de weg naar de bloe men wijd open. Naderhand werd Mark Laurcys nog vijfde, Gunter Van Steclandt zeven de. Edwin Enthoven negende. Gino De Muynck tiende. Alain Van Raemdonck 13de en Geert Bultecl 14de. Op zaterdag valt enkel de wed strijd in Belsele-Puivelde te vermelden waar slechts 21 deelnemers aan de start kwa men en wie gedacht had dat het dan wel op' een lokale triomf zou uitdraaien kwam nog bedrogen uit. Alain Van Raemdonck vrolijkte het wed- strijdgebeuren dan wel op met een langdurige ontsnapping maar uiteindelijk besliste een vlucht met zes over de zege. Bij deze vluchters vijf Waas landers en één Kleinbrabandcr en deze laatste. Ronny Lem- mens. haalde het warempel. Hij hield op de streep een banddikte voorsprong over op Johan De Prekel, verder werd Dirk De Cauwer derde, Guy Van Hese vierde. Gino De Pauw vijfde. Danny Cant 6de. Frankie Polflict 7de. Alain Van Raemdonck 8ste. Patrick Van de Ven l()de. Herman Ferket llde. en Gerry Van Raemdonk 14de. Na deze tegenslag sprong de overwinning van zondag des te meer in de kijker. In de eerste proef van de prestigieuze Ster der Junioren triomfeerde de man van St.-Pauwels. Gino De Pauw. Meteen een eerste over winning dit seizoen voor de stevige Vooruitrenner die bij een bijzonder vroege ontsnap ping reeds bij de pinken was. Uit de overmacht van elf ren ners demareerde Franky Van Den Abbcele, maar geen pro bleem. Gino haalde de kracht toer uit door op zijn eentje de vluchter bij te benen en in een verre sprint diezelfde Vanden Abbeelc achter zich te laten In de achtergrond pakte Mark Laureys de 15de plaats en moesten de paradepaardjes Gino Verbraecken en Guy Rooms respektievelijk tevre den zijn met een 17de en 18de plaats. Tenslotte nog een blik op de overige prijskapers. In Den derleeuw finishte Edwin Ent hoven als vijfde, in Eppegem werd Johan De Prekel even eens vijfde en in Niel plaatste Gerry Van Raemdonck zich als dertiende. Vooralsnog blijft Didier De Witte wat op zijn honger kwa overwinnin gen want zondag eindigde hij pas derde in Kalken achter Rudi Van der Haegen en Van Rossem. In Mariekerke dan nog een drietal prijzen, name lijk de negende voor Gino De Muynck. de llde voor Emma nuel Cornu en de 12de voor Guy Verberckmocs. LIEVEN PERSOON REDT DE EER BIJ DE NIEUWE LINGEN En dat leverde de Stekenaar tijdens de wedstrijd te Melsele op zondag. Met een grote groep werd er immers voor de bloemen gestreden en in de laatste rechte lijn behaalde Lieven zijn eerste zege tegen onder andere Tonny Thiclc- mans (2de), Theo De Prekel (4de). Albert Stevens (5de). Gunther De Bauw (7de) en Geert Persoon (10de). Zaterdag was Filip De Backer goed op dreef in Geldenaken maar de tweede prijs was uit eindelijk zijn deel. Hetzelfde kan gezegd van Hammenaar Bart Hcirewegh die nog steeds op zoek is naar het eerste op- kikkertje. Zaterdag was hij er alweer dichtbij maar moest hij het in de laatste meters laten afweten tegenover Patrick Van Buggcnhoul In diezelfde wed strijd hees Tony De Ridder zich op een derde plaats. Over zondag kan alleen nog de vijf de plaats worden vermeld van Patrick Van de Velde in Relegem Liefhebbers te Erondegem: Luc Van Geyt uit Bambrugge klasseerde zich met dezt overwinning bij de favorieten voor de Ronde van Vlaanderen (per) ZATERDAG 19 MEI 'RONDE VAN VLAANDEREN' VOOR LIEFHEBBERS Zaterdag 19 mei gaan onze topamateurs met elkaar in de clinch te Denderleeuw. De 'Ronde van Vlaanderen' voor liefhebbers krijgt in de Dendergemeente voor de achttiende keer al haar verloop en vermits Denderleeuw zeker tot in 1986 het strijdparkoers blijft, kijkt men daar al uit naar de jubileumuitgave. Twintig jaar 'Ronde van Vlaanderen', dat wordt wel wat. De renners die zaterdag van de partij zijn kijken nog niet zo ver. Denderleeuw 1984 wordt voor sommigen van hem wel licht de sprong naar de profka- tegorie want het is geweten dat een goeie prestatie in de ama- teurstopklassieker een stuk helpt op weg naar een prof- kontrakt De wielerlciders kij ken immers toe, de sponsors zijn aanwezig. De Ronde van Vlaanderen 1984 zit trouwens in een nieuw pak. Een totaal veranderde omloop die in grote trekken samenvalt met de grote Ronde van Vlaanderen voor profs. Zwaar werk dus met de Taai- cnberg, de Varenlberg. de Molenberg en bievoorbeeld ook de Bosberg. Er moeten in totaal tien hellingen bedwon gen worden en het staat vast dauop die selekticve, lastige omloop heerlijk wielerwerk zal geleverd worden. Honderd dertig amateurs komen aan de start van de achttiende 'Ronde van Vlaanderen' en het jonge wielervolkjc weet dat ze daar voor beslissende uren in hun loopbaan staan Favorieten zijn er natuurlijk Uetoebbert ,e Erondegem: Luc Van Geyt Hel 35 genoeg. Met op kop mis- achter zich (per) schicn de topamatcur van het ogenblik. Peter Van Impe, uit Aalst, toch ook al goed zijn weerbarstige konditic geen familie van Lucien, maar voor drie overwinningen en openbaar maken. In feite kan wel een streekgenoot. Vorig overtuigd van winstkansen in zowat iedereen dc Ronde win- siezocn moeilijk op dreef en de topklassieker. Maar kan ncn maar het zal een renner uiteindelijk maar twee over- een renner die pas enkele wc- zijn die boordevol konditie zit. winningen. Maar nu leider in ken blessure rust achter de rug Misschien Luc Van Geyt uit de zegestand bij dc amateurs, heeft die zware uitdaging aan? Bambrugge die vorige zondag Met overwinningen te Erpe- Afwachten toch. En Roger in Erondegem kleppers als Mere, thuis dus. te Saint-Sau- Van den Bossche? Een bere- Van den Bossche. Sehuddinck. veur, te Affligem. te Zonne- sterke renner die bij de uitblin- Walter Ongenae. daags voor- gem, te Aaigem. te Erwete- kers hoorde bij dc eerste klas- dien winnaar in Berlare. en gem. Altijd sterk in eigen sieker 'Omloop van Vlaamse bievoorbeeld Dirk Vcrlee ach- streek dus en met geweldig Gewesten'. Men voorspelt ter zich liet. veel aanvalstalcnt. Een renner hem een mooie wielcrloop- De Ronde van Vlaanderen' die in de beruchte hcuvelzone baan. Net als Alain De Vuyst. 1984. een wedstrijd met ver van dc Vlaamse Ardennen en onfortuinlijk tweede in diezelf- duivcld veel spankracht. Een Zuid-Vlaandercn erg goed in de openingsklassicker wedstrijd die voor onze ama- zijn schik kan zijn. Uitkijken Rcnc De Brucker. ook al uit teurs in dit OLvmpisch jaar dus vooral naar Peter Van Aalst, reed vorige zondag erg wellicht van nog groter belang Impe. goed te Haaltert maar het zwa- moet zijn. En verder: Jcan-Marie De Nil re parkoers van dc Ronde kan Hugo Aerts< M.N. Liefhebbers te Berlare: Daniël Sehuddinck en Piet De Wilde jagen uit alle macht op de ontsnapten (jj) l.iefhebbers te Berlare: Walter Ongena won voor zijn dorpsgenoot Patrick De Waegemaeker (Jj) Het gaat goed met Patrick dc Waegemaeker. Hij is aan zijn derde liefhebbersseizoen bezig in de vorige twee won hij maar één wedstrijd. Vorig seizoen was dat in augustus. Op dit ogenblik zit hij al aan twee overwinningen Voor Patrick is dit een hele prestatie. Hij is in de spurt zo snel als een strijkijzer, zoals hij het zelf zegt. Hij moet het hebben van kracht en onver droten aanvallen. Zowel in Lo keren als te Ninovc-Outcr waar hij de armen in dc lucht mocht steken, was dat het re sultaat van solovluchten. Hij reed respektievelijk 25 km en 40 km alleen om zijn konditie met die overwinningen te ver zilveren. De forme die heeft hij nu. Hij is niet meer uit dc eerste vijf. Hij heeft tijdens dc wedstrijden dan ook meestal het merendeel van hel werk op zijn schouders genomen. Ilij weet dat hij een vroege sclck- tic moet doordrijven, wil hij niet in het naamloze peloton verzeilen. «Ik pluk nu de vruchten van een streng ocfcnschcma. dat ik samen met de profs Hcirwcg Tackacrt - Colijn tijdens het voorseizoen reed. Het was hard op dc tanden bijten en soms ging het wel eens boven ons petje, maar ik heb doorge zet. Ik werd onmiddellijk klub- kampiocn. maar dc regen en koude zijn voor mij geen bondgenoten. De eerste warm te toonde een stijgende kondi- tiekurvc. IK wil dit jaar iets bewijzen en ben goed op weg. Ik weet van mezelf dal ik als renner van niets begon en hel moeilijk had. maar nu voel ik aan dat ik stilaan aan dc opper vlakte kom en die idee sterkt mij om er mee door te gaan». BENO Dc Zeienaar wist dat voor hem dit seizoen de doorbraak er moet komen. De zegekaper bij nieuwelingen en juniores kon als liefhebber nog niet zoveel bewijzen. 1984 moet voor hem het seizoen van dc waarheid zijn. Hij heeft er zijn programma op toegespitst. Geen vroege suk- scssen rond de toren, maar de konditic aanzwengelen naar de mei-juni periode. Het verloopt naar wens voor Ronny. al moest hij in maart en april voor een periode uit de wed strijden wegens ziekte, en al maakte hij in de Omloop van het Vlaamse Gewest een rot dag door. Voor het ogenblik heeft hij vier keer de streep als winnaar overschreden. Het be gon goed met een zege in de Vlaamse Pijl te Harclbcke en daarna nog te St.-Niklaas en te Sinaai. Hij zette zichzelf echter het meest in dc kijker in de Ster van het Zuiden, dc zware rit tenkoers. met zeven wedstrij den op vijf dagen en dc deelna me van acht buitenlandse ploegen. De balans voor Ronny was bijzonder gunstig. Hij won de koninginnerit. Hij werd win naar op dc punten cn tweede in de eindrangschikking. Te gen het Amerikaanse blok kon hij niet optornen, al poogde hij er met zijn ploeg nog wat aan te doen. In de tijdrit zat er misschien meer in maar Ronny was voor zichtig. Zoals de Ster van het Zuiden voor hem een innova tie. was zo was de tijdrit dat ook. Hij startte voorzichtig, naar zijn eigen zeggen te voor zichtig. maar hij vreesde een verzwakking op het einde. Die kwam er niet én Ronny was nog bijzonder fris. Voor hem wenkt nu zaterdae Ronny Westelinck a de Ronde Van Vlaanderen. Daar wil hij zijn huidige kondi- tic verzilveren Hij heeft erj zichzelf nu van overtuigd, dat hij op een selektief parkoers met de besten kan strijden^ voor de hoogste eer. BENO Uitgerekend twee jaar was het geleden ilat Eric Wuytack uit Puivelde nog eens dc smaak van een overwinning mocht proeven. Die kwant uiteindelijk vorig weekeinde tot stand m Hamme. Het was precies in deze gemeente dat de Waaslander voor hel laatst nog eens tie palm greep. -Hel was nochtans geen gemakkelijke wedstrijd- zegt Erik. -Vooral de sterke wind speelde parten. In hel begin hebben verschillende renners getracht om voorop te geraken. Een definitieve ontsnaping kwam er pas toen de wedstrijd al een Iteel eind was gevorderd. Zes renners zijn voorop blijven rijden. Mark Meuleman. Rudy liens. Rudi Rombaut en die verslonden elkaar goed. Op het laatst heb ik even gt p obccrd om alleen weg te geraken. Maar dat ging niet. Hel werd dus een spurt, die ik gemakkelijk won Niettegenstaande hij lang op een overwinning moest wachten, heelt Wttvtack toch al heel wat ereprijzen in de wacltl gesleept. Hij veroverde dit seizoen een tweede plaats, werd drie keer derde en eindigde nog enkele keren binnen de eerste tien Qua konditie ga ik er op vooruilzegt Erik. Aan grote koersen neem ik cellier niet meer deel. Ik Iteh dal twee jaar gedaan, maar ik kan niel wedijveren met tenners die een hele week gelegenheid hebben om te oefenen cn zich voor te bereiden. Ik ben tewerkgesteld en - gehuwd. Er blijft niet veel tijd meer over-. Wuytack kan Itoe dan ook rekenen op een grote schare supporters. Zijn klttb in hel lokaal Klokke Roeland telt-met minder dan tweehonderd leden. \p WIELRENNEN Liefhebbers 28 - 18.5.1984 - De Voorpost

De Voorpost | 1984 | | pagina 28