I Erik Wuytack klopt iedereen te Hamme Bart Heirewegh blaakt van strijdlust Lieven De Backer afgeremd door een gebroken voet Een tweede seizoenzege voor Lieven Persoon Tonny Thieleman krijgt geen loon naar werken 52 overwinningen sieren de erelijst >- van de wielerbelofte uit Temse Volgende objektief van I Guy Rooms is de Ster der Juniores Jan Van Keer maakt een goed debuut Ludo Frijns te Puivelde Filip De Backer een banddikte te kort! Erik De Wilde te Lede Nieuwelinge te Lede: Erik De Wilde liet Thierry Neirinck geen schijn van kans in de spurt Erik Wuytack uit Belsele-Puivelde heeft zich in Hamme de snelste van zes vluchters getoond. Precies twee jaar was het geleden dat hij nog eens zegevierde, en nu won hij toevallig net in Hamme. Een spannende wedstrijd is het half-wedstrijd» kregen zij de was dat heel wat favorieten anderzijds niet geworden. In vier vluchters in het vizier, vroegtijdig de strijd moesten het begin probeerde enkele Snel werd de aansluiting gerea- staken, zoals William De renners een ontsnapping op te lizecrd. Meteen viel ook de Gendt, Danny Janssens. Johan zetten, maar hun pogingen wedstrijd Jn een definitieve Koppen. Luk Thieleman en werden in de kiem gesmoord, plooi. Van'een terugkeer van Guido Haentjes. Na ruim veertig kilometer pas het peloton was er geen sprake kwam er wat leven in de brou- meer: de achterstand op de Ecn m'nuu, s,i,,e wenj Erik Wuytack en Mark vluchters groeide gestaag. In Voor de wedstrijd van start Meuicman vluchtte weg. Even de voorlaatste ronde zou die ging werd een minuut stilte later konden Rudy Hens en zelfs tot ruim anderhalve mi- gehouden ter nagedachtenis Rudy Rombaut bij de vluch- nuut oplopen van de vorige vrijdag overle- ters aanpikken. Onmiddellijk Op het eind werd het een spurt den Dirk Van Raemdonkck. realizcerden deze vier renners tussen de zes koplopers. Erik Tot vorig jaar nam deze renner ccn voorsprong van dertig se- Wuytack won vóór Patrick nog aktief aan wielerwedstrij- konden op de achtervolgers. Van Hul, Rudy Hens. Mark den deel. Daarna werd hij ge- Toen kwam er reaktie uit de Meuleman. Rudy Rombaut en troffen door een pijnlijke en groep. Enkele renners pro- Hammenaar Patrick Van der aanslepende ziekte Dirk Van beerden weg te geraken, maar Vloet. Franqois Nauts won la- Raemdonck was amper 21 dat lukte uiteindelijk alleen ter de spurt van de grote groep jaar aan Patrick Van Der Vloet en of wat er nog van overbleef. Patrick Van Hul. Even voorbij Opvallend in deze wedstrijd E D M. Junioren Liefhebbers WIELRENNEN Beroepsrenners Nieuwelingen Nieuwelingen De Voorpost - 18.5 1984 - 29 acht renners bij de groep voe gen. Daar was Gunther Van Steenlandt bij, evenals ploeg maat Mark Laurcys. Toen de wedstrijd naar de finale ging. sprong ik weg. Ik geraakte al leen voorop. Wat later kreeg ik Diederik Bastiaens als ge zel Op een tiental kilometer voor de streep heb ik hem van mij afgeschud en met een mooie voorsprong bereikte ik de aankomst». Guy Rooms beschikt al over een indrukwekkende erelijst. Als ccrstejaarsnieuwcling won hij één keer. In zijn tweede seizoen als nieuweling won hij niet minder dan 23 wedstrij- Wie de woning Rooms aan de Grote Dweerstraat in Temse binnenstapt, wordt onmiddeliyk verrast door de reeks palmen die de woonkamer sieren. Het zyn allemaal bloemtuilen die recent tegen de muur werden gespykerd. Voorlopig zijn het er zeven. Daarnaast vind je nog een indrukwekkende sliert bekers, netjes blinkend op een rij; de trots van de gebroeders Rooms. Op het einde van vorig seizoen was de woning bijna te vergelyken met de koninklijke serres. Toen sierden negenentwintig bloem stukken de riante living. Zeventien ervan waren van Guy Rooms. De overige twaalf had jongere broer José bijeen- gefietst. Telkens op het einde van ieder wielerjaar worden de bloemen verwijderd en aan fervente supporters gegeven. Moeder Rooms kan onmogelyk zo'n massa bloemtuilen in haar woning blijven dulden. Ze zou immers een meid in dienst moeten nemen om die geregeld van een poetsbeurt te voorzien en het huis netjes te houden en aan werk ontbreekt het haar zeker niet: met twee wielrenners in huis heeft ze de handenvol. De «Roomskes» zijn terecht trots op wat ze in hun prille wielerjeugd al hebben bijeengefietst. Vooral vader Rooms, die ooit zelf wielrenner was. Arthur Rooms was een gekend snelfietser. Hij won verschillende wedstrijden, maar liet ook andere renners van de hoogste lauweren genieten. Die wederdienst werd na afloop met klinkende munt beloond. Zo gaat dat nu eenmaal in de wielerwereld. 52 overwinningen „,k heb inderdaad op iedere Guy Rooms, achttien lentes, aanval gereageerd, maar dat is cn oudste zoon in het sportieve nu eenmaal mijn temperament gezin, heeft vorig weekeinde cn het gevolg van het feit dat ik de 52ste overwinning op zijn mij kiplekker voel. Ecn defini- naam gebracht. Dat gebeurde ticve afscheiding ontstond toen in Beveren. Lef cn klasse, dat de koers al meer dan halfweg ''in dc troeven, waardoor Guy was. Elf renners zijn voorop Rooms zichzelf op het niveau gaan rijden. Ik behoorde tot V?l s,cr'ls,cn tilt- dat gezelschap samen met Pa- «jk heb nochtans.al moeilijker trick Lijnen. Geert De Kczcl karweien moeten opknappen» en mijn ploegmaat Geert Bul- zegt de Waaslander. teel. Later kwamen zich nog Filip De Backer uit Buggen- hout heeft de overwinning in het Waalse Jodoigne laten ont glippen. In normale omstan digheden had hij nooit kunnen verliezen. Op het kruciale mo ment liet hij zich verrassen. Het verschil bedroeg slechts ecn banddikte Een paar da gen voordien behaalde hij in diezelfde gemeente een achtste plaats na een massasprint .net tenoren als Patrick Van Bug- genhout. en Benno Wauters. Aan die wedstrijd namen zes entachtig renners deel. «Het was moeilijk om te ont snappen» vond Filip. «Verschillende renners pro beerden het. maar zij werden telkens tot de orde geroepen. Ook ik poogde voorop te gera ken, maar dat werd mij niet gegund In een massasprint met zoveel deelnemers stelde ik mij met een achtste plaatst tevreden Heel wat minder voelde ik mij in mijn sas toen ik nu in de tweede wedstrijd met het kleinste verschil werd verslagen». Filip De Backer wacht nog steeds op een eerste overwin ning. Aan ereprijzen ont breekt het hem in geen geval. Op twee uitzonderingen na eindidgde hij dit seizoen tel kens binnen de tien. en zelfs acht keer binnen de eerste vijf. Pas op 4 februari van volgend jaar wordt de Buggenhoute- naar junior. Daarvoor heeft hij nog gelegenheid te over om als nieuweling te zegevieren. Mis schien nu zaterdag in Buggen- hout. E.D.M. Bart Heirewegh heeft in Peize- gem-Merchtem een knappe wedstrijd gereden. De Ham menaar vloog erin van bij de start en ging onmiddellijk na een aanval van Tonny De Rid der tot de tegenaanval over. Bart Heirewegh onderstreepte andermaal zijn talent. Op het laatste kwam hij iets te kort en hij moest tegen de sterke Pat- riek Van Buggenhout de dui men leggen. Dat is het gevolg van een te kort aan training en voorberei ding. Bart Heirwegh heeft de gelegenheid niet om dagelijks te trainen, want hij gaat nog naar school. Vandaar dat hij meestal alleen op de woens dagnamiddag kan trainen. Met de tweede plaats is Bart Heirewegh nochtans niet onte vreden. «Een krachtige noordoosten wind en eéta moeilijk parkoers hebben de wedstrijd erg lastig gemaakt» zegt de Hamme naar. «Zeer vroeg viel Tonny De Ridder aan. en samen met Robby Brijs heb ik de achter volging ingezet. Ondertussen kregen we het gezelschap van Patrick Van Buggenhout. Met zijn vieren bleven we voorop. Toen probeerde De Ridder al leen weg te geraken, maar Van Buggenhout riep hem onmid dellijk tot de orde. In de laat ste kilometers heeft Van Bug genhout dan gepoogd voorop te geraken. Tweemaal heb ik de aanval afgeslagen. Een der de keer realizeerde hij direkt een kloof van honderd meters. Dat was te veel voor mij». Bart Heirewegh blijft naar een overwinning zoeken. Nu zater dag verschijnt hij aan de start in Buggenhout-Opstal. Een overwinning zou in ieder geval een verdiende beloning' zijn voor deze wilskrachtige sport man. E.D.M. den. Als junior in datzelfde jaar bereikte hij vier keer als eerste de finish Vorig jaar totalizeerde de Terrtsenaar ze ventien overwinningen en in dit seizoen is hij nu al aan zijn zevende zege toe. Hiermee troont hij boven iedereen uit in het Waasland. Johan De Pre- kel en Gunther Van Steen- landt zijn met vier overwinnin gen de onmiddellijke achter volgers. Guy Rooms leeft voor de wie lersport. Hij houdt er strenge leef- en eetgewoontes op na. Meelspijzen worden zoveel mogelijk vermeden. Nachtelij ke uitstapjes zijn totaal uit den boze. Zelfs in volle zomer gaat hij al om 9 uur slapen. «Als renner moet je van een maksimalc nachtrust genieten» zegt Guy Rooms. «Pas dan ben je fit genoeg om op de weg met iedereen te wedijveren. Het is thans mijn streven om mij in grote wedstrijden te laten gel den. In de «Ster der juniores» waarvan vorige zondag de eer ste rit werd gereden, wil ik iets laten zien. Bovendien wil ik nog enkele overwinningen al vorens ik op 21 augustus lief hebber word». Aan ijver ontbreekt het Guy Rooms helemaal niet. Ook niet als laatstejaarslcerling in het technisch onderwijs. Daar na komt de legerdienst, die hem als renner hopelijk niet te veel uit koers brengt. E.D.M. Lieven De Backer heeft met ernstige tegenslag te kampen. De Buggenhoutse nieuweling kwam tijdens een wielerwed strijd in Erembodegem op het asfalt terecht. Een onvoorzich tige politieagent was de oor zaak van de valpartij waarin ook de renners Erik De Wilde en Jim Cloeck betrokken wa ren. Die kwamen er gelukkig met wat lichte schrammen van af, maar De Backer was er slechter aan toe. Hij moest naar een ziekenhuis worden overgebracht en daar werd een breuk aan de rechtervoet vast gesteld. Tot 30 mei blijft de Buggenhoutenaar in het gips. «Dat is een serieuze streep door mijn rekening» zegt Lie ven De Backer. «De laatste weken klom ik langzaam op naar de gewenste konditie. Ik eindigde telkens binnen de prijzen: in Dilbeek werd ik zelfs derde en in Leb- beke tweede Het zag er dus naar uit dat ik een behoorlijk seizoen ging realizeren. Maar dan kwam dat stom ongeval mijn seizoen overhoop gooien. Lieven De Backer verliest er in ieder geval de moed niet bij. Begin juni hoopt hij de trainin gen opnieuw te kunnen aan vatten en wil hij zich voorbe reiden op een uitmuntend na seizoen. Het zal toch wel wat duren voor hij zich op het niveau van zijn opponenten zal kunnen tillen. Van de wielc- ronderbrekine maakt de jonge Buggenhoutenaar nu gebruik om zijn eksamens voor te be reiden E.D.M. Lieven Persoon uit Stekene greep zondagnamiddag voor de tweede keer in zijn rcnnersloopbaan de zegebloemen. Voor een paar weken won hy ook in zijn eigen gemeente. In Beveren stond hij tegenover sterke tegenstanders als Tonny Thieleman en Theo De Prekel. «hen paar renners brachten al vroeg een ontspanning op gang. Ik ben die achterna gere den» aldus Lieven Persoon «Later werden wc door het peleton bijgehaald en kwam het tot ecn hergroepering. Toen hebben weer een paar renners willen ontsnappen. Uiteindelijk ontstond zo een kopgroep waartoe ook ik be hoorde. Van een terugkeer van de grote groep was geen sprake meer. Het kwam tot een sprint met vijf. Tonny Thieleman begon van ver. Ik schoof in zijn wiel en kon hem in de laatste meters voor de streep voorbij wippen». Lieven Persoon rijdt de laatste weken goed. In vrijwel iedere wedstrijd eindigde hij binnen de eerste vijf. Als student is hi j nochtans niet iedere dag in de gelegenheid om te trainen en zich voor te bereiden op de wedstrijden. Vermits hij al op 2 juni lid wordt van de juniors is er tijd te kort om zich nog als nieuweling te laten gelden Nochtans start hij vanavond andermaal ambitieus in Beve- Na zijn overwinning in de Ronde van het Meetjesland was Tonny Thieleman ecn fel besproken renner. In Melscle verscheen hij zondagnamiddag als de favoriet aan de start. Geruime tijd zag het er naar uit dat hij ging winnen ook. Tonny toonde zijn talent, ver richtte zwaar labeur en voerde doorgaans het kommando. Een zege zou de verdiende beloning zijn geworden voor zoveel inzet, maar toch ging de haver niet naar het beste paard. Net voor de streep werd hij voorbij gereden door Lie ven Persoon. «Ik had op de overwinning gerekend» aldus de ietwat ont goochelde Thieleman. «Al na enkele kilometers bracht ik een aanval op gang. amen met Werner Van roeck. Gunther De Bauw en Peter Van Gassen, allen Waas- landcrs. ben ik voorop gaan rijden. Ingevolge een valpartij moest Peter Van Gassen afha ken. Met drie bleven we voor op, maar later werden we door de groep bijgehaald Met de finale in zicht was ik in een nieuwe ontsnapping be trokken. met mannen als Bert Stevens. Theo De Prekel en L'even Persoon. Samen met Iheo De Prekel heb ik kon- stant de leiding genomen. In de laatste rechte lijn bevond ik mij in een goeie positie. Lieven Persoon was echter in mijn wiel gesehoven. Op het gepaste ogenblik fietste hij mij voorbij Daarover was ik ont goocheld. Ik was ook echt moe van al dat zware werk». Tonny Thieleman is een ren ner die geen inspanningen schuwt. Nu vrijdagavond start hij in Beveren. andermaal als een favoriet. Een overwinning vveze hem gegund. E.D.M. ir Oostendenaar Frijns zijn kans in goed samenspel met zijn beide ploegmakkers en meteen was de winnaar bekend. Voor de tweede plaats lieten snelle mannetjes als Vanhaerens en Colijn zich nog verrassen door de Nederlander Manders ter wijl Ronan Onghenae uitein delijk tiende werd en Mark Dierickx zich als twaalfde nes telde. Na afloop natuurlijk tevreden heid alom in het kamp van sportbestuurder De Baerde- maecker. die er de nadruk op legde dat zijn formatie aan een vijfde seizoensoverwinning toe was. Ludo Frijns verklaarde zijn minder presteren eerder dit seizoen door een aansle pende ziekte, maar hoopt met deze palm definitief de zorgen weg te ruimen. Tevens zwaai de hij de nodige lof naar zijn twee ploegmakkers De Roo en De Meyer die zijn ultieme uit val stevig afschermden. M.N. Liefhebbers te Hamme: Wuytack met bloemen en supporters en rechts op de foto Patrick Van Der Vloet die een beker kreeg als eerste Hammenaar (vh) Buggenhout is opnieuw een Van Buggenhout was al kort renner rijker Na Filip en Lie- na het vertrek weggesprongen, ven De Backer. Gert Bijl. Samen met De Thaeye. Fred- Chris Vereertbruggen en Bert dy Borms en Broekaert heb ik Van Gucht is nu de zesde nieu- de achtervolging ingezet. In de weling op het toneel versche- sprint met vier viel ik te zwak nen: Jan Van Keer. vijftien uit». jaar en wonende in de deelge- Jan Van Keer wordt in het meente Opdorp. is sedert april wielrennen door zijn ouders met de wielrennerij gestart, gestimuleerd. Zij waarschu- Tot voor een paar jaar speelde wen echter hun zoon om de hij voetbal bij het plaatselijke studies niet te verwaarlozen Red Star, maar dat zinde hem voor het koersen. Jan Van met langer Keer volgt A2 electriciteit aan «Ik heb altijd meer belangstel- het Rijkstechnisch Instituut ling gehad voor de wielrenne- van Dendermonde. en eerst rij» zegt Jan Van Keer. moet hij dat diploma halen. «Al verschillende jaren volg ik Nu zaterdagmiddag vertrekt het wielergebeuren. Net toen de jonge renner in eigen ge- ik vijftien was geworden liet ik meente, meer bepaald in de mij bij de bond aansluiten, wijk Opstal. Daar streeft hij Vorige week in St.-Amands naar een degelijk ereplaats, behaalde ik mijn eerste ere prijs. Ik werd vijfde. Patrick E.D.M. Nieuwelingen te Lede: Links winnaar Erik, rechts verliezer Thierry (per) Veertig nieuwelingen aan de start te Lede waar de plaatselijke Guy Sigin zowat de volledige wedstrijd beheerste maar zich tenslotte toch met de derde plaats moest tevreden stellen. Sigin zorgde voor de grote schifting toen hij bij het begin van de laatste ronde het voltallige peloton uit elkaar fietste. Er vormde zich toen een kopgroep van tien renners. Voordien hadden we wel Erik De Wilde, de snelle De Wilde begon van érg ver een massa ontsnappingen maar renner uit Wichelen, wachtte te spurten - waarschijnlijk wa- het was vrij snel duidelijk dat de spurt echter niet af. In de ren de anderen anders toch de sterkere renners in de groep slotkilometers zette hij zich op nog teruggekomen - en won nog even wilden wachten. De kop van de leidersgroep. net uiteindelijk na een lange zij- wedstrijd bleef dus gesloten. zo lang tot alleen de sterke aan-zij. Guy Sigin moest zich Met tien uiteindelijk toch de Ninovieter Thierry Neirinckx tevreden stellen met de spurt finale in en de supporters van nog in zijn wiel bleef. Het duo zege voor de derde plaats bijvoorbeeld De Wilde en Si- verstond elkaar wonderwel en Voor Erik De Wilde beteken- gin wogen aan de streep de hoe men achteraan ook zijn de Lede meteen de derde sei- kansen van hun renners luid- best deed. zij bleven buiten zoenzege. (H.A.) ruchtig af. schot. •r IVeel deelnemers cn ook veel f iij,~ volk voor deze boeiende wed- x f s,r'jd- Al van bij het begin II ^PJl i waren er schermutselingen die eigenlijk nooit uitgroeiden tot volwaardige ontsnappingen. Bij die moedigen behoorden onder andere Hammenaar Etienne De Beule en de Ne derlander Jos Schippers. Op minder dan 50 kilometer van het einde viel de beslissing dan toch wanneer een dertiental wegraakte. Daarbij zaten Gery Verlinden. Dirk Wayenbergh. Eddy Vanhaerens. Mark Ser- HS|| V -geant. Werner Devos. Dirk Heirweg. Luc Colijn. Henri I liefhebbers te Hamme: Met twee lengtes voorsprong won Erik Wuytack de spurt vóór Manders, de Waaslanders Patrick Van Hul. Mark Dierickx en Ronan On ghenae en het drietal uit de ploeg van sportbestuurder De Baerdemaecker. Ronan De Meyer, Alain de Roo en Ludo Frijns. In de achtervolging deed voor al het tweetal Teirlinck - lentier er nog alles aan om de situatie weer recht te trekken maar hun moeite was vergeefs. In de laatste kilometers ging

De Voorpost | 1984 | | pagina 29