r Juvenes Zele promoveert naar tweede! Pardaf Kruibeke naar eerste FALOS-KOMPETITIE VAN KWB-VERBOND DENDERMONDE KALENDER FALOS- KOMPE- TITIE Juvenestrainer Maurits Van Damme effektief geschorst tot 31 december 1985 Herrie rond het ontslag van de trainer-coach bij Moderna Lebbeke 30 - 18.5.1984 - De Voorpost VOLLEYBAL Op 12 mei 1984 vond in de sporthal «De Dulpop» de eind ronde plaats met de vierde ge- klasseerden van elk der vier afdelingen in vierde nationale. De inzet was het toekennen van nog twee openstaande plaatsen in tweede landelijke, tengevolge van de nieuwe stniktuur van de Vlaamse kompetitie. De vier deelne mers waren Oltisj. Bazel. Ju venes Zelc. SDI Dilbeek. en Eisden. Terzelfdertijd dienden de tweedejaarskandidaten fe deraal hun proef af te leggen: Een triestige aangelegenheid wat de arbitrage betreft voor zo'n belangrijk treffen. Scheidsrechters moeten op dit ogenblik uitgeprobeerd wor den en dan nog wel onder toezicht van de Nationale lei ding. Dat is wel van het goede te veel. Als de scheidsrechters van vandaag (12 mei) allen geslaagd zijn. dan lijkt het niet meer noodzakelijk om nog proeven af te nemen! De wedstrijden waren heel goed georganiseerd en begon nen stipt op tijd. Veel gehoor de klachten gingen over de late datum, na de stop van de kom petitie. DE WEDSTRIJDEN Bazel Oltisj - Juvenes Zele: 0-2 (11/15-9/15. Juvenes Zele was de beste ploeg van het tornooi. Het ont breken van gestalte werd ge- kompenseerd door snelheid en beweeglijkheid. Bazel speelde er statisch en trad in dit tor nooi gehandikapt op. Romain De Meester vond dat de datum voor deze organisatie te laat gekozen was. En hij kon zijn spelers nog weinig motiveren op de training. Afwezigheden op de training waren schering en inslag wegens allerlei rede nen. De ingestudeerde signalen konden goed uitgevoerd wor den. zodat de spelers Juvenes Zele voor geen onoverkomelij ke problemen kwamen te staan. In de eerste set liep Juvenes Zele uit tot 3/13. Dankzij hun goede receptie konden snelle akties uitge voerd worden. Bazel kon on mogelijk het snelle en geva rieerde aanvallen stoppen. Het jonge team uit Zele ontkwam niet aan het klassieke koncen- tratieverlies bij een grote voor sprong. Het begon dan ook speels het einde af te werken. Het resultaat, van dit noncha lant spel was dat Oltisj de puntjes op het bord kon bren gen. die hen dichter bij de tegenstanders brachten. De tweede set bracht eenzelf de scenario- De middenblok kers de gebroeders Symons Johan en Geert, leverden pri ma werk. waarop het aanvals- werk van Bazel zich te pletter sloeg. Hoe Romain De Meester zich ook inspande in zijn spelverdeling. zijn aanval lers vonden het niet het gewen ste gaatje. Voor Juvenes Zele zal de promotie zeker wel kun nen behaald worden daar er twee plaatsen te begeven zijn. De spelers van Juvenes Zele: Van Uytfang (kapitein). Erik Moens. Corneiis Mark. Sy- moens Johan. Everaert Rudy. Symoens Geert. D'Hooge Fi- lip. De Vijlder Bruno, coach Van Peteghem Eddy. Samenstelling Oltisj Bazel: De Meester Romain. Danny De Ben. Van de Vijver. Van Raemdonck. Verminnen, en de gebroeders De Wolf. Oltisj Bazel - Eisden 1-2 15-7. 5-15. 1-15 Tegen de zwakste ploeg van dit promotietornooi. is Bazel vol ledig de boot ingegaan. De eerste set werd weliswaar glansrijk gewonnen. De stand ging gelijk op tot 3-3. Maar met goed spel en een uitzon derlijk goeie dekking slaagde Oltisj erin van Eisden weg te lopen tot 11-3. Alles viel in de goede plooi, receptie en spel verdeling. zodat de aanvallers gemakkelijk konden af werken. In de tweede set daarentegen, speelden Bazel nochtans goed. maar het slaagde er niet in punten te skoren. Eisden blok te alles af en de aanvallen, die over het net gingen, werden met geluk opnieuw gehaald. Eisden. een vechtersploeg maar technisch weinig onder legd en zonder glansrijke aan vallers. slaagde erin de set te bemachtigen met 5-15 via de tussenstanden Ö-5. 1-10, 2-10. De derde set werd een vervolg van de tweede. De Wolf van Bazel opende de stand en het was het enige punt, dat Oltisj op het bord kon brengen. Tot een 1-6 skore hield Bazel stand, maar vermocht niet te skoren. hoewel toch veel te storen. Bazel vluchtte in een time-out. maar hoewel nadien ging de sfeer en de motivatie uit de ploeg en de scheidsrech ters hielpen nog een beetje mee om de klub eronder te houden. De slechtste ploeg van het tor nooi slaagde erin Oltisj Bazel te verslaan, zodat de promotie kansen van Bazel miniem wer den. Juvenes Zele - SDI Dilbeek 2-1 15-3. 8-15. 15-7 Zele was al zeker van de pro motie en Dilbeek moest deze wedstrijd winnen om samen met Juvenes Zele te kunnen promoveren. De twee beste ploegen stonden tegenover elkaar. In de eerste set speelde Juve nes van bij de aanvang gran dioos. Met snelle aanvallen van in het midden rolde Juve nes als een pletwals over Dil beek. In een ommezien was de stand 7-2. Erik Moens, de bes te man op het terrein, skoorde gouden passen rond en zorgde zelf nog voor de puntjes in de aanval. Op het snelle en geva rieerde spel van de Juvenes- boys kon Dilbeek geen tegen zet vinden. Een glansrijk 15-3 werd op het skorebord gezet. In de tweede set zag men een totaal ander spelbeeld. Dil beek kon nu wel de aanvallen afblokken van Zele. Het spel van Juvenes raakte ontregeld. Johan De Haeseleer van Dil beek legde de aanval van Zele lam. Onveranderlijk bleef Ze le in het midden aanvallen in plaats van zijn heil te zoeken op de hoeken. Via 7-10 en 8-11 werd het uiteindelijk 8-15. De setstand werd 1-1. Vanaf het begin in de derde set zagen we een geheel ander Zele. Nu hadden ze afwisselend de aan val opgebouwd in het midden en op de hoeken. Op het Zeel- se aanvalsgeweld stond geen maat. Op een 5-0 stand tracht te de coach van Dilbeek het spel te breken met een onder breking. Vervangingen kon den het Zeelse ritme niet be reiken en op 8-0 werd er van kamp gewisseld. Via 13-7 was het Erik Moens, dié de set en de wedstrijd uitmaakte met zijn opslag. Ottisj Bazel - SDI DBbeek: 1-2 5/15- 15/11 - 13/15 Tegen Dilbeek kon Oltisj in 'de eerste set zijn spel-niet organi- zeren. Hoe Romain De Meester zich ook weerde, zijn hoofdaanvaller kon niet door het blok van Johan De Haese leer van Dilbeek. Tot 4-13 bleef de ploeg van Bazel onge wijzigd. Zelfs de vervangingen brachten geen verandering in het spel. zodat met 5-15 werd verloren. Tijdens de tweede set stond Bazel met 2-11 in het krijt. Op dat ogenblik kwam het vech terstemperament van de Ol- tisj-boys opnieuw boven Punt per punt werd de achterstand weggewerkt om uiteindelijk nog met 15-11 te winnen. Goed en verdienstelijk spel van Bazel. De derde set bete kende een gelijkopgaand spel. Via 3-4 en 8-7 ging de overwin ning uiteindelijk aan de neus van Bazel voorbij. Op het ein de waren de jongens van Bazel fysiek tenonder gegaan. Juvenes Zele - Eisden: 2-0 15/7 - 15/6 Tegen een zwak Eisden. haal de Zele een gemakkelijke overwinning. Tijdens de eerste set waren de tussenstanden 6- 7-1 en 11-4. In de tweede set hield Eisden stand tot 6-6, maar dit door het geklungel in de Zeelse recep tie. maar dan ging Juvenes in een ruk door tot 15-6. Het vermelden waard is nog he^ feit dat Van Uytfang zijn laat ste wedstrijd in het eerste elftal van Zele heeft gespeeld. Zele. de beste ploeg verdiende de promotic. De ploeg zal ze ker zijn plaats waardig zijn in tweede landelijke De rangschikking 1. Juvenes Zele 6 p. 2. Eisden 5 p. 3. SDI Dilbeek 4 p. 4 Bazel Oltisj 3 p. Deze eindronde was nodig voor het toekennen van twee vrije plaatsen in de eerste landelijke, ingevolge de nieuwe struktuur: Pardaf moest in het strijdperk treden tegen Primalux Herentals (Antwerpen) en Gavo Ganshoren (Brabant). De meisjes van Pardaf werden luidruchtig aangemoedigd door enkele supporters niet Jules De Maeyer, sekretaris Van de club aan het hoofd. opgevangen, maar nadien mis te de spelvérdeelstcr menig keér. Het is te danken aan de inzet varl de speelstersdat deze set binnengehaald kon worden. De prestigeslag tussen beide ploegen werd iri de derde set beslist. Na een prachtig ge speelde set is het te danken aan de scheidsrechter, dat Kruibeke de set en de wed strijd verloor. Pardaf liep uit tot 5-2 en dan liet de man in het wit, wel viermaal na elkaar het foutief spelen van de bal over het net van een achter- speelster (de spelverdeelster) doorgaan. De man op de stoel bleef koel en gebaarde van krommenaas. Zelfs tot drie maal toe sloot hij in deze set de ogen voor een viermaal ge speelde bal Kruibeke was door deze tegen kanting niet van de wijs te brengen en klampte aan: via 10-10 werd het 13-11 via een blok en twee aanvallen van Bea Maris. Tegenwerking van de man in het wit en twee slechte recepties van Pardaf beslisten over de uiteindelijke setstand: 13-15. Bij de klan van Pardaf Kruibe ke kregen we niets anders dan blije gezichten te zien. Ieder een was heel gelukkig met de ze promotie Samenstelling van Pardaf Kruibeke: Chris Joris. Marita Van Lierop. Hilde Van Bo- gaerdc. Anne Moens, Hilde Andries, Anne Heyndrickx, Hilde Gheys. Marianne Gheys. Chris Hogewijs. Coach: Danny De Vrieze De eindstand van het tornooi. 1Primalux Herentals 4 2. Pardaf Kruibeke 3 3. Gavo Ganshoren 3 PARDAF KRÜIBEKE 2 GAVO GANSHOREN 0 (15/10-15/10) Tegen een verzwakt Gansho ren. bij wie heel wat speelsters met blokverlof waren, kwa men de Pardafmeisjes geen én kele keer in gevaar wat betreft hun overwinning. In beide sets liepen de meisjes van Pardaf, uit tot 6-0. Omdat het zo ge makkelijk ging. was er bij Kruibeke wat koncéntratiever- lies te bespeuren, zodat Gavo enkele puntjes kon sprokke len. Een goeie verrichting van Pardaf Kruibeke zorgde er voor dat de kansen voor de promotie gaaf gehouden wer den. Nu diende nog enkel één set gewonnen te worden tegen Herentals, om eventueel met hen te kunnen promoveren. PARDAF KRUIBEKE I PRIMALUX HERENTALS 2 (6/15 - 15/12 - 13/15) De wedstrijd van de waarheid, waarin de Pardafmeisjes hun promotie veilig moesten stel len. Tijdens de eerste set wer den de meisjes totaal over speeld, onder impuls van Nico le Van Woensel, die niet te stuiten was. Hoe Kruibeke zich ook weerde. Herentals bleek onstuitbaar. In de tweede set was het spel gelijkopgaand. Na een 7-5 stand, slaagde Herentals erin met een legbal en twee aces de stand in hun voordeel te doen overhellen: 7-8. Hel blok van de Pardafmeisjes begon zijn vruchten af te werpen. Van Woensel werd volledig lamge legd. Chris Hogewijds slaagde erin een paar puntjes te soren en zo haar bijdrage te leveren Het spel ging over en weer. In de lage verdediging werd veel WEDSTRIJDEN VAN 29 APRIL Reeks 1 Dendermonde B - Moerzeke. niet medege deeld Baasrode B - Kalken A 3-0 Keur A - Denderbelle B 2-3 St.-Gillis- Opwijk 1-3 Opwijk - Baasrode B 0-3 Reeks II Overmere A - Baasrode C 3-0 Denderbelle A - Zele Kouter B I -3 Schellebelle A - Grembergen C: niet mede gedeeld Keur B - Boonwijk 2-3 Baasrode C - Grembergen C 0-3 Grembergen A en B - Boonwijk 3-0 Reeks III Massemen - Overmere C 3-1 Oudegem - Schellebelle B 3-0 Dendermonde C - Nijverseel 0-3 Kalken B - Grembergen D 3-2 Kalken B - Massemen 1-3 RANGSCHIKKINGEN: Reeks 1 1Baasrode B 2. Denderbelle B 3. Moerzeke 4. Zele Center 5. St.-Gillis 6. Opwijk 7. Dendermonde B 8. Keur A 9. Kalken A 9. Denderbelle A Reeks III 1. Nijverseel 2. Massemen 3. Overmere C 4. Overmere B 5. Kalken B 6. Dendermonde C. 7. Oudegem 8. Grembergen D. 9. Schellebelle B. 6 15 4 17 4 Reeks II 1Overmere A 2. Schellebelle A 3. Grembergen C 4. Grembergen AB. 5. KeurB 6. Boonwijk 7. Zele Kouter 8. Baasrode C. 6 4 2 15 7 15 5 4 1 14 7 14 5 3 2 12 9 12 5 3 2 10 6 10 6 3 3 10 14 10 5 3 2 9 9 9 4 2 2 8 8 8 5 14 8 14 8 5 0 5 3 15 3 5 4 1 13 5 13 4 4 0 12 0 12 4 4 0 12 1 12 5 4 I 12 6 12 6 2 4 11 14 11 5 2 3 8 13 8 5 14 6 13 6 6 15 6 15 6 5 5 0 15 3 15 5 5 0 15 6 15 6 4 2 15 11 15 5 3 2 11 8 11 6 2 4 11 15 11 5 3 2 10 8 10 6 2 4 8 14 8 5 0 5 6 15 6 5 0 5 4 15 4 ST.-GILLIS-DENDERMONDE - BAASRODE B (DE PLETSERS) 0-3 4-15. 5-15. 11-15. De leiders van reeks 1, de pletsers uit de deelgemeente Baasrode, hadden zondag een gemakkelijke wedstrijd. Sint-Gillis had duidelijk moeilijkheden ondervonden om een zestal bij elkaar te krijgen. Zaterdag hadden namelijk de Chirofeesten plaats, zodat menige speler pog met een kater in bed lag Van Wezemael ging op zoektocht naar spelers, zodat er uiteindelijk toch nog zes aanwezig waren. Maar dan was de aan vangstijd al lang verstreken. Van een wedstrijd kan men amper gewagen te spreken. Tegen een samenraapsel van spelers, die zeker geen ploeg vormden en waarvan sommige spelers nog met lome benen rondliepen, kregen de pletsers een makkie van een wedstrijd te verwerken Bij Sint-Gillis liep alles mank. zowel spelers als spel, maar daarin vlucht de verantwoor delijke niet om een verontschuldiging voor deze nederlaag te zoeken. De Pletsers uit Baasrode zijn ons in normale omstandighe den toch ook te sterk!, zo luidde zijn kommentaar. Als een pletwals gingen de Pletsers te keer en ze domineerden in elk spelonderdeel. In de aanval waren de be zoekers niet te stoppen. Met deze zege verstevigt de Baasroodse ploeg haar leidersplaats. De wedstrijden van 20 mei 1984, te 10.15 u. Reeks 1 Keur A-St. -Gillis Moerzeke-Zele Center Opwijk-Dendermonde B Denderbelle B-Kalken A Baasrode vrij Reeks 11 Schellebelle-Keur B Baasrode C-Grembergen A Boonwijk-Overmere A Grembergen C-Zele Kouter B Denderbelle A vrij Reeks III Dendermonde C-Kalken B Overmere C-Overmere B Massemen-Gremj>ergen D Nijverseel-Schellebelle B Oudegem vrij Vrouwenvolleybal: Pardaf Kruibeke vocht met suktes voor een plaatnje in een hogere reeks (dw) De Nationale Beroepskommis sie van de BVBV heeft Mau rits Van Damme, trainer- coach van Juvenes als speler en voor alle officiële funkties bij alle wedstrijden van de natio nale kompetitie geschorst tot en met 30 juni 1987, met uitstel voor de periode van 1 januari 1986 tot 30 juni 1987 op voor waarde dat hij tijdens deze laatste periode geen andere schorsing meer oploopt. Konkreet heeft de Beroeps- kommissie de opgelegde sank- ties van de Klachtenkommissic FALOS-tornooi: Het team uit Haasrode vh) FAWS-tornooi: De ploeg uit St.-GilliH-I)endermonde (vh) gedeeltelijk herleid omdat de ze niet in verhouding was tot de gepleegde feiten. Juvenes Zele zag zijn opgelegde boete van 3.000 fr. geannuleerd ver mits uit de verklaringen van de opgeroepen getuigen bleek dat de klub al het mogelijke had gedaan om de scheidsrechter te beschermen na de topwed strijd met St.-Amandsberg. Maurits Van Damme heeft be slist een eerlijk proces gekre gen op de bondszetel Samen met zijn advokaat Pietcrs kreeg hij de toestemming de gehele zitting aanwezig te zijn zodat beiden zich een juist oor deel wisten te vormen over de diverse getuigenissen pro en contra. Na samenspraak met zijn advokaat heeft Van Dam me zich bij dit vonnis neerge legd dat toch enkele bedenkin gen bij de veroordeelde heeft nagelaten. Ondanks de af zwakking van de uitspraak van de klachtenkommissie is het vonnis in tegenstelling met het verloop van de zitting, meent Van Damme. «Nogmaals is gebleken dat men als beschuldigde geen en kele kans heeft om tc bewijzen dat men de aangeklaagde fei ten niet gepleegd heeft. In zijn pleidooi heeft mijn advokaat vooral verwezen naar de tegenstrijdigheden in de diver se getuigenissen. De kommis sie kreeg elf getuigenissen tc verwerken waarvan één aan klager en cén persoon die de versie van rel Mcstdagh heeft bevestigd. Ten slotte heeft men de bekentenissen van be stuurslid De Leenheer als da der gewoonweg verworpen en De perikelen rond het ontslag van Mare De Smedl, trainer- coach van het meisjesteam van Moderna Lebbeke werd het gesprek van de dag op 10 mei. Om te welen wat er nu eigenlijk aan de hand is zijn wij er op uilgetrokken om even inlichtingen in te winnen bij de betrokken klub én de trainer Volgens de sekretaresse van de klub. Lieve De Man, is de trainer waarvan sprake ontslagen na een algemene vergade ring van de speelsters. Deze bijeenkomst werd voorafge gaan door een bestuursvergadering waar het ontslag even eens werd behandeld. De algemene vergadering ging akkoord met het voorstel de trainer te ontslaan en wel om de volgende redenen: 1. De effektieve schorsing van 7 wedstrijden, die de heer Mare De Smedt opgelopen heeft tijdens het voorbije kampioenschap plaatste de klub voor bijkomende finan ciële problemen, omdat er een ekstra coach diende aangeworven te worden. 2. Na 4 jaar trainerschap was het zo nodige sprankeitje vuur blijkbaar verloren gegaan. 3. Sfeer in de ploeg was er niet meer. Het bestuur was van mening dat de teamgeest en -sfeer belangrijke kompo- nenten binnen de klub vormen 4. De financiële kant van de zaak hoorde men ook te evalueren en dit in het belang van de klub. Lieve De Man legde er wel degelijk de nadruk op dat Mare De Smedt niet ontslagen werd vanwege zijn slechte trainin gen. Integendeel, een betere trainer zouden ze waarschijn lijk niet meer kunnen vinden. Dat zijn ontslag pas op 10 mei officieel werd medegedeeld werd in het algemeen belang van de klub geacht. Zolang de klub over geen nieuwe trainer kon beschikken kon men toch moeilijk de oude bij voorbaat ontslaan. Pas op 6 mei heeft Gust De Wit, speler van Etervoc uil Kapelle-op-den- Bos en op dit ogenblik jeugdtrainer bij deze klub, zich kandidaat gesteld. Zijn kandidatuur is in een bestuursverga dering besproken en daarna aangenomen. Terzelfdertijd paste het de klub volkomen dat de hele geschiedenis afgerond werd wanneer de periode van de vrijheidsaanvragen al voorbij war. Zodoende zou niemand zijn invloed kunnen laten gelden bi] de speelsters om zo hun vrijheid te laten aanvragen en hen bij Lebbeke weg te trekken. De heer Borms, voorzitter van de klub, bevestigde de woorden van de sekretaresse van de klub en vermeldde dat het ontslag unaniem door de speelsters werd aanvaard Mare De Smedt had duidelijk geen vat meer op de speelsters en de meisjes slikten niet meer alle praatjes die hij vertelde en daarom vond men het beter dal hij de ploeg verliet. De klub heeft nooit de speelsters opgestookttegen de trainer. Dat dergelijke beslissing zwaar aankomt bij de heer De Smedt kan men zich indenken en zeker wat de financiële kant betreft zal zijn ontslag een zware aderlating betekenen. Dat Mare De Smedt en zijn echtgenote, beiden bestuurslid, niet uitgenodigd waren voor deze vergadering, lijkt het bestuur meer dan normaal, aangezien er anders moest gestemd worden over een eigen persoon of echtgenoot. Over het gepresteerde werk als trainer is de klub tevreden, en men hoopt dat het natrappen achterwege blijft. Anders, volgens Lieve De Man. afspraak in de tribunes op het einde van het volgend seizoen. Tot hier de visie van de bestuursleden van Moderna Lebbeke. Rond dit gesprek van de dag hebben we ook de belangheb bende Mare De Smedt aan het woord gelaten. Zijn ant woorden, op de commentaar van zijn ex-clubsecretaris en ex-voorzitter omtrent zijn ontslag bij Moderna Lebbeke, luidden als volgt: •op het einde van de kompetitie werd er mij in een vergadering gevraagd om er nog een jaartje bij te doen. onder de voorwaarde dat ik bereid zou zijn elke wedstrijd te coachen. De financiële maatregelen waren reeds in orde gebracht Ik was bereid aan de door het bestuur voorgestel de eisen te voldoen. Desnoods zou ik Adec Baasrode opgeven, een ploeg waar ik ook al drie jaar actief ben. Sinds de paasvakantie houdt Moderna haar beslissing in beraad. Zolang zelfs dat de meisjes hun vrijheidsaanvraag niet meer hebben kunnen indienen. De klub heeft zoveel vergaderingen belegd, tot op het ogenblik dat ze een meerderheid vonden om mij aan de deur te zetten. Zelfs als bestuurslid, samen met mijn vrouw, werden we gewraakt op de laatste bestuursvergadering en algemene vergadering, hetgeen me onlogisch lijkt. Ik had zelfs een afspraak met de ere-voorzitter uil te kijken naar versterking om zo te kunnen doorstoten naar de landelijke afdeling. Na vier jaar dienst vind ik het maar normaal, dat. een klub een andere trainer wil. Tot daar aan toe. Maar de manier waarop mijn zaak geregeld werd. vind ik wel achterbaks, vuil en hyprokriet. Ze vergeten mijn werk in de schoot van de klub op drie jaar tijd: tweemaal kampioen, en in het laatste seizoen een zevende plaats. Daartegenover werd enkel maar gevraagd zich te handha ven in eerste provinciale. Daarom vind ik alles laag en laf. Deze morele opdoffer kan ik maar moeilijk verwerken Door onze mondelinge overeenkomst was ik relax het vol gend seizoen reeds aan het voorbereiden. Maar een kliekje, waarbij Lieve De Man een vuile rol heeft gespeeld, heeft gepleit tot een meerderheid werd gevonden om me te wippen. Door hun handelwijze heeft Moderna mij kontakten met andere klubs ontzegd, hetgeen me zeer ont goocheld heeft. C'est la viel En wij wensen de club veel vorderingen toe in de toekomst en wensen de nieuwe trainer veel geluk-. Tot zover de reaktie van de ex-trainer. We hopen u op de hoogte te houden van de verdere ontwikkelingen. beschouwd als een middel om de tenlastelegging in hoofde van mijn persoon te voor komen. Het is nu duidelijk dat deze incidenten een ideale gelegen heid zijn geweest om mij te vizeren. Dat bleek eveneens uit een verslag over de wed strijd daags nadien opgenomen in een Gents dagblad door een verslaggever niet eens aanwe zig op de match en voorheen zetelend -bij de bond. Hierin stond vermeld dat ik niet aan mijn proefstuk was terwijl mijn dossier bij de BVBV nog steeds blanco was. Ook de ge tuigenis van St.-Amandsvoor- zittcr Engclschenschilt was merkwaardig. Hij bevond zich op het ogenblik van de feiten in de kantine van de sporthal en verklaarde onomwonden dat ik Mestdagh zodanig bij de hals had dat de voeten van de ref zich niet meer op de grond bevonden. Hij had blijkbaar meer gezien dan ref Mcstdagh zelf die het in zijn verklaring hield bij een lichte aanraking aan de hals. Waarnemer De Lee gaf toe geen kontakt tus sen ons beiden te hebben ge zien terwijl de overige getui gen formeel de handtastelijk heden hebben betwist. Enkel op de versie van de ref heeft de bcrocpskommissie de aange klaagde feiten als bewezen geacht. Wanneer ref Mestdagh zijn be weringen slaande houdt hoop ik dat hij thans een klacht bij I het gerecht aanhanging maakt. Het onderzoek zal er veel I grondiger gebeuren en vormt I mijn enige kans op rchabili-1 satie» Voor trainer Van Damme die zich vrij blijft praten van hand-1 tastelijkhcden op ref Mestdagh I komt het vonnis biezonder I zwaar aan. Het scheidsrechter- K lijk verslag bleef onvermurm-1 baar en omzeggens niet te ont- I zenuwen. Gelukkig voor de I Lcbbckenaar heeft het Juve- I nes bestuur zich net als in hel verleden steeds achter zijn I trainer geschaard vermits I voorzitter Piet Certijn beves- I tigdc dat Maurits Van Dainme als trjiiner wordt gehandhaafd I en voor het probleem van de i coaching aan een andere op- I lossing dient gedacht (ajz) I Slechts 2.1 procent van de ge- j huwde Japanse mannen be-1 houdt de kontrole over het salaris dat zij meebrengen en I geven hun vrouw geld. Dat I betekent dat 97.7 procent van I de Japanse huisvrouwen het huishoudgeld beheert.

De Voorpost | 1984 | | pagina 30