I ZEELSE KAATSKOMPETITIE Neyt wint topmatch van Rubbens Twee op twee voor Palinghof-Moerbeke Tweemaal goud en brons voor Hamse judokas KAATSEN IN BAASRODE Halve finales van de beker-heenronde Twee vijftienen te weinig voor Rodania! Zele Durmen stevig aan de leiding Lindeken "nog altijd ongeslagen 34 - 18.5.1984 - De Voorpost (?»2ÉK6Rinc;eit1 "fcZEKÊRM* Wmc€Si« KAATSEN BOOGSCHIETEN KAMPIOENSCHAP BNFLW, SEKTOR STEKENE: INEX AVDV 4 VAN DE MOORTEL 15 Eénrichtingswedstrijd van de bezoekers waarbij Freddy Van Langenhove in superforme verkeerde, zowel in het slaan als in het keren. Dit dreef de stand naar 1-8 bij.de rust. Met twee vervangingen kwam Inex enigzins terug. Luc Heirwegh en Wim Baert bleken echt niet bij machte om Van Langenho ve te stoppen zodat de eind stand boekdelen sprak. GEMEENTEPERSONEEL 8 VAN DE VEN 15 Na een evenwichtige eerste helft van 3-3 naar 5-8 kwam de thuisploeg kort na de pauze gevaarlijk opzetten bij een 7-8. Een sterk spelende Bob Van der Straeten oordeelde het ogenblik rijp om zijn ploeg naar een 8-15 zege te stimu leren. RUBBENS 9 NEYT 15, Deze topper kreeg een merk waardige uitslag toebeschoren. Beide ploegen enigszins ge- handikapt door de afwezigheid van enkele basisspelers hun kerden naar de zege. De be zoekers namen onmiddellijk het initiatief via 2-4. 3-6 om de rust te bereiken aan een 4-8 stand. Ook tijdens de tweede helft liet Neyt zich niet onbe tuigd en werd de wedstrijd ge- Zeelse kaatskompetitie: ...en het Rosseels-team verloor (gvw) kenmerkt door de tweestrijd De Plecker - De Geyter en Ydens - D'hossche. Na 6-10 koesterde Rubbens nog enige hoop bij 9-13 maar een goed spelende Braeckman trok de lijn door. Door deze zege VERHAEGEN-DE kwam er aan de top een her- MEESTER groepering tot stand, die de ROSSEELS kompetitie enkel meer Duidelijk overwicht van de spankracht kan bezorgen Zeelse kaatskompetitie: de ploeg Verhaegen-De Meester won (gvw) thuisploeg met goed spel van Peter De Saedeleer en Die- rickx zodat de rust werd be reikt aan 8-2. Een plaatsruil met Van de Cauter zorgde voor een totale ommekeer zo dat Rosseels terugkwam naar 8-5. De lokalen voelden het gevaar en in versneld tempo ging het naar 15-6 zodat er zelfs geen punt meer inzat voor de gasten. RANGSCHIKKING: 1. Rubbens 4 10 2. Neyt 4 9 3. Verhaegen-De Meester 4 9 4. Van de Ven 4 8 5. V.D. Moortel 4 7 6. Gemeentepersoneel 4 3 7. Rosseels 4 2 8. Inex 4 0 Terugwedstrijden schiftingen om de Beker van Zele op zater dag 19 mei: Verhaegen-De Meester - Inex (15-9) (André Van Laere) Van de Moortel - Gemeen tepersoneel (15-13) (Eddy De Beule) Rosseels - Rubbens (7-15) (Henri De Paepe) Van de Ven - Neyt (8-15) (Theo Wauters) (ajz) Sinds we onze laatste beschouwingen meegaven over het kampioenschap liggende wipschieting van de Sektor Ste- kene - BNFLW in het hoofdlokaal te De Klinge, zijn ondertussen héél wat klubs hun kansen gaan verdedigen. Palinghof uit Moerbeke kwam met 2 ploegen aan de start en... gaat met 2 ploegen naar de finale! De Klinge Statie startte met liefst 5 ploegen maar haalde slechts een finaleplaats, terwijl 't Heiken uit Moerbeke ook een finaleplaats veroverde met... 1 ploeg! De Moedige uit Meerdonk stuurde ook een ploeg naar de finale, maar Jong en Moedig uit Sint-Gillis bleef halverwe ge steken. Ook de vierde ploeg van Stekene Sportief bracht er niets van terecht en de tegenvaller was natuur lijk Wilskracht Kerkstraat uit Stekene, dat van zijn 4 ploegen geen enkele ploeg kon plaatsen. Ploegenprestaties De winnaar van 1982. Paling hof uit Moerbeke, stond dus met. 2 ploegen aan de lijn. Ploeg 1 haalde precies het ver eiste minimum aantal punten (dus 16). Dit was voornamelijk te danken aan de prestaties van G. Van Pctcghem (4 p.), Teery Smet. F. Hcirman en O Vervaet (hoge) met elk 3 punten. De tweede ploeg deed het nog beter. Rudy Willems keilde de 3 hoge vogels tegen 't zeil plus nog een kleintje en haalde daarmee liefst 8 punten samen. Dit terwijl broer Robert 'bos man' bleef! W. Vervaet en T. Vervaet haalden elk 3 punten. E. Vervaet en R. Schciris de den er respektievelijk nog twee en één puntje bij. zodat het totaal op 17 werd vastge legd. De Klinge Statie blonk uit door haar talrijke opkomst: liefst 5 ploegen, geleid door sektor-bestuurslid Roger Thys- sen. Ploeg I diende af te span nen met een schamele oogst van 3 puntjes terwijl ploeg 2 het beste resultaat haalde: zij kaapten een finaleplaats weg met liefst 23 punten! Dit totaal werd bijeengeschoten door E. Smet en H. De Witte (elk 1), G. De Witte met z'n 2 zijvo gels en 4 kleintjes liefst 8 pun ten, R. Kindt en W. Van Lan- deghem elk 4 punten en Garry De Saegher 5 punten. Ploeg 3 kwam met verder dan 11 pun ten en hier zorgden bestuurslid R. Thyssen met de hoogvogel en 2 kleintjes voor 5 punten en Désiré Impens voor 4 punten met evenveel kleine vogeltjes. «En... Jozef Uytenhouwen bpsman?! Hoe kan dat nu?» zei Jef. De vierde ploeg sneu velde op amper één puntje voor een finaleplaats. Als voornaamste inbreng kun nen we hier 5 punten van Ro ger De Saegher vermelden. De 5e ploeg tenslotte kwam niet verder dan 6 punten. Geen finaleplaats voor Wilskracht Kerkstraat 't Heiken uit Moerbeke lukte met ploeg 1 een schot in de roos. want het haalde 18 pun ten. De grootste inbreng hier kwam van Ronny Haeck met 7 punten (5 kleintjes plus de zij vogel) De tweede ploeg van 't Heiken diende af te spannen met 10 punten, waaronder 5 van E. Claessens met hoge zij vogel. Dan de Moedige uit Meerdonk met 2 ploegen Ploeg 1 stelde teleur met amper 3 punten, terwijl ploeg 2 een finaleplaats bemachtigde met 22 punten. Dit totaal werd als volgt afge schoten: 6 kleintjes door E. Coenen. F. Van Puwelde met de hoge en zijvogel en dus 5 punten. P. De Walle met 4 punten. S. Vonck met 3 en B Kessels en R. Meersman met elk 2 puntjes. Sint-Gillis Jong en Moedig deed het zeker niet schitte rend: slechts 8 punten. Koninklijke Sportief uit Steke ne deed het met de 4e ploeg nog minder goed: slechts 6 punten! En dan kwam daar Wilskracht Kerkstraat uit Stekene. waar van heel wat werd verwacht. De eerste en tweede ploeg lie ten het afweten met 9 punten en ploeg 3 bleef al steken op 6 punten. Bij deze 3 ploegen konden we dan ook geen enke le merkwaardige prestatie op tekenen. Wel heel wat «bos- mans»... Ploeg 4 zou het dan moeten doen. geleid door pionier Eu- geen Heymans werden er trou wens véél verwachtingen ge steld in deze ploeg. En toch sneuvelden de Kerkstratenaars al op 15 punten. Toch was totaal reeds behaald na 9 ro den! Met nog 6 pijlen stondi ze er bijzonder goed voor een finaleplaats te halen. Mj ja... 't lukte niet! Wellicht door de zenuwen Spijtig, want «Kerkstraat - Si kene» zou zo n finaleplaats hebben verdiend na zo n o komst en een voorbeeldj kamp. Maar de beloning ka niet steeds voor diegene het verdient Individuele uitschieters Voor de Prijs van 't Hoog nt Lucien Ringoot van schuilei klub Willem Teil afgetekö de leiding, want met twee mj de hoge en 3 keer de zijvoj schoot hij liefst 12 punten Voor diezelfde prijs liet Tbi de Sutter van Stekene Sporf zich opmerken door tweernt de hoge en tweemaal de zijn gel tegen 't zeil te schieten, samen dus 10 punten. Voor de Prijs van de klei vogels, schoot Lucrèse Jonghe van De Moedige Meerdonk zich aan de Icidi met 7 punten. Olga Slock ft Heiken Moerbeke) haalde 6 punte terwijl Paul De Keyzer (zelfi klub). Eddy Coenen en Bem Kessels (beiden van De Ma dige Meerdonk) met 5 punii de overige ereplaatsen zetten. Het bestuur van dc sektor nog een oproep tot de klu: die zich nog niet lieten inschr ven om dit zo spoedig mogeli te doen. GREMA JUDO In de sporthal Bourgoyon te Gent had vorig weekend het provinciaal tornooi plaats. Niet minder dan 84 judokas waren opgekomen om te strij den voor de mooie trofecs. Onder hen vier Hammenaars. die vastbesloten waren de goe de uitslagen van de jongste weken een verlengstuk te geven. Enkel Herman Vercammcn, nog zonder ervaring op kom- pctiticvlak moest noodged wongen toezien dat in de wed strijd voor de derde plaats de zege toegekend werd aan zijn tegenstrever wegens straf om ongeoorloofd de wedstrijdmat te verlaten. Raoul Blindeman werkte zich tot in dc halve finales, doch diende zich uiteindelijk tevre den te stellen met een derde plaats. Robby Goudeseune, die na zijn eerste plaats van vorige week ekstra gemoti veerd aantrad, bevestigde zijn huidige konditic door met twee prachtige houdgrepen de finale te bereiken. Ook hier hield hij de bovenhand op zijn rivaal, wat hem opnieuw een gouden trofee opleverde. Dirk Portaels won verrassend zijn eerste wedstrijd tegen de gevreesde Hans Cockaerts van Moorsel, met groot voordeel of yoku, en skoorde hierbij nog twee koka's of kleine voordelen. In zijn tweede wed strijd maakte hij kort werk door zijn tegenstrever uit te schakelen met een armklem. De strijd om de eerste plaats ging nadien tegen Pierre Co hals uit Zelzate. In een eve wichtige kamp haalde Di Portaels het met zijn kn grondwerk, spijkerde Corth vervolgens aan de grond in onweerstaanbare houdgrt en veroverde aldus de twee gouden plak voor Jitsu-K* uit Hamme. De judokas kl gen nu een week rust dien in het weekdn vai 26 mei te Kapelle - op-dn Bos de strijd op te nemen. (V.G.f ZELE DURMEN 7 BAASRODE V.A. 15 Baasrode, dat voor de beker naar Zele diende af te reizen. De leider in de kompetitie ver wachtte ginds een zware kar wei. En in het begin leek het er maar somber uit te zien. want Durmen ging meteen aan de leiding, via 2-0 naar 4-1. V.A Baasrode sloeg terug tot 4-4. maar Zelc veroverde weer de leiding met 6-4. Van dan af begon de Baasroodse motor volop te draaien en de V.A.- ers stevende recht naar een 6-8 ruststand af. Na de pauze wer den de leiders uit Zele gewoon van het terrein gespeeld, dank zij een schitterende Verheydcn goed bijgestaan door Wil- lacrts. Dc Baasroodse ploeg gaf. via een verbluffende Hendrix en een schitterende Verheyden goed bijgestaan door Wil- laerts. Zele geen schijn van kans meer Ze gingen recht naar 6-14. dan kon Zele nog een punt binnen rijven, maar dan maakte Baasrode dit kar wei af. Verrassende, maar zeer ver diende 7-15 overwinning voor Baasrode V.A. in de wacht kunnen slepen Voor de terug wedstrijd heeft de Baasroodse kaatsploeg een uitmuntende uitgangspositie. KOMPETITIE PUURS 8 BAASRODE V.A. 15 Baasrode, reisde de dag na zijn uitstekende en verwachte be kerzege naar Puurs met de gro te ambitie om er drie punten op hun actief te zetten. Bij het begin scheen het er goed uit te zien. want tijdens de eerste helft speelde Baasrode Puurs gewoon naar huis: ruststand I- 8 Na de pauze gingen Hen drix. Verheyden. Willaerts. Claes en De Clercq op hun zelfde peil voort. Het werd vlug 4-13. Maar toen iedereen dacht dat de drie punten veilig waren begon Baasrode lichtjes zwakker op te treden terwijl bij Puurs Herman De Kinder op de achterman speelde. Van af dit moment kregen we een goede wedstrijd, hij bracht zijn ploeg naar een 6-14 stand. In het beslissende spel faalde de Baasroodse ploeg. Puurs pakte bij gevolg een punt. Het werd tenslotte een 8-15 overwinning voor Baasrode. In de Baasroodse-ploeg was men na de wedstrijd zeer ont goocheld met het nutteloos verspeelde punt. KADETTEN BAASRODE V.A. 13 HAMME S.H. 12 Spannende wedstrijd met Baasrode de hele wedstrijd aan de leiding Van 2-1 ging het naar 5-2. Hamme sloeg terug: het werd 6-6 op het bord. Bij Baasrode kwam Geert Ouisquater naar de «groot midden»-plaats en speelde daar een goeie partij. Het bleef spannend, met als tussenstanden 8-6. dan ging het naar 11-9 en 12-10. Ham- me gaf zich nog niet zo maar gewonnen en kwam tereug tot 12-12. In het beslissend spel toonde Baasrode zich de kalm ste ploeg op het terrein en ze wonnen verdiend met 13-12. MINIEMEN BAASRODE V.A. 10 KASTEL I Deze wedstrijd leverde geen problemen op voor Baasrode, dat dc wedstrijd van het begin tot het einde domineerde. Kas tel was te zwak om enige weer stand te bieden aan deze on- dervindmgrijke ploeg van Baasrode, waar geen enkele zwakke schakel in te ontdek ken was. Het sterke team liet aan Kastel slechts één tegen spel toe. De uitslag zegt genoeg, ver diende 10-1 overwinning voor Baasrode V.A Onder de deskundige leiding van Japanse grootmeester Abe, houder van de achtste dan, werden er speciale training gegeven in de grootste dojo van West-Europa te Zele, jawel.' De trainers deden allemaal mee: Colse (6" dan). Cambier dan), De Groote (5'), Veulemans (5') en de Zeelse trainer Raymond Van Avermaet (ook 5' dan) (gvw) BOWLING KAATSKALENDER I' NATIONALE Zaterdag 19.5.1984 Huizingen - Saint Servais Welar - Ollignies Tollembeek - Rebaix Naast - P.A.C Nijvel - Bratne Feltiy - Hormes Zondag 20 mei 1984 Bruine - Welar Rebaix - Hormes St. Serxais - Tollembeek P.A.C. - Nijvel Ollignies - Naast Felu v Bui zingen 2' NATIONALE Zondag 20 mei 1984 Bever - Tollembeek II al Ie R - Ninove Heme - Kokejune St. Denis Zandbergen Hogere III Liga Vlaanderen (irimminge - Hu (19.5 1984) Zondag 20.5.1984 Welle - Grimminge Appelterre - Baasrode Adec Viane - Okegem Merchtem - Kaste! Hamme - Wieze Brussegem - Meerbeke Gewestelijke Bevordering Aalst - Dendermonde Kalender voor 20.5.1984 Hamme SK - Opstal Baasrode VA - Kerksken Denderbelle - Puurs Zele Lois - Terjoden Herdersem - Moorsel Steven Zele Durmen - Hoke Lagere I II Kaste! II - Buardegem Wieze - Opdorp Gijzegem - Niet Si. Anna - Aalst Si. Paulus - Duvel Welleweg - Opwijk F M. Haaltcrl - Nicuwerkerken HAMS KAATSVERBOND Het zal nog maar zelden of misschien nooit gebeurt zijn dat een ploeg uitgeschakeld werd voor dc Beker-finale door twee vijftienen. Rodania had immers in dc heenwed strijd op Toyota/Le Patrimoine een forse 8-12 overwinning af gedwongen en dal leek wel voldoende om verder te mogen bekeren Toen zaterdag Toyo ta/Le Patrimoine bij Blijf Jong return kwamen spelen hadden ze heel andere intenties Rodania begon nochtans goed 2-0. De bezoekers dachten er anders over en begonnen het geweldig te doen. Zo geweldig dat Rodania werd voorbijge sneld en dat ze bij dc rust al een 2-6 konden laten noteren. Rodania ging het daarna iets beter doen cn kwam terug tot 6-7. Toch cinu het niet zo best met de lokalen die op een mini mum van tijd op een 6-10 wer den geplaatst Het werd nu echt spannend. Rodania kon eindelijk nog eens terugslaan, maar niet hard genocd: 8-11. In het laatste spel moest dan de beslissing vallen. Het werd 30-30. De twee laatste spelen waren voor de bezoekers. Bij het natellen van de vijftienen bleek Rodania er precies twee minder te hebben veroverd dan Toyota/Le Patrimoine. Rodania: 47 en 63 is 110. Cn hun tegenstrevers 58 en 54 is 112. Alhoewel Van Gaeveren op Tegels Rik met 12-11 ging win nen was dit toch onvoldoende om de finale te bereiken. Op 7 juli wordt het dus een fionale tussen Van Malderen/ Sneeuwwitje, Toyota Lc Patri moine en Tegels Rik. Een fina- GEWESTELIJKE BEVORDERING AALST -DENDERMONDE Uitslagen van 13.5.1984 Hamme SK-Herdcrsem Puurs-Baasr. VA Opstal-Dendcrb Hoke-Zcle Lois Moorsel-Tcrjoden Kcrksken-Zele Durmen Rangschikking Gewestelijke Bevordering 1. Zele Durmen 6 6 0 15 2. Herdersem 6 5 1 12 3. Opstal 6 4 2 12 4. Hoke 6 5 111 5. Moorsel Steven 6 4 2 11 6. Baasrode VA 6 4 2 11 7. Terjoden 6 3 3 10 8. Kerksken 6 2 4 6 9. Denderbelle 6 15 6 10. Zele Lois 6 15 5 11. Hamme SK 6 15 4 12. Puurs 6 0 6 4 5-15 8-15 15-11 15- 8 9-15 4-15 Ie met sterke ploegen. Zaterdag gaat de kompetitie dan verder met als kijkstuk Van Maldercn/Sneeuwwitjc dat thuis Toyota/Lc Patrimoi ne ontmoet Het wordt zeer spannend en evenwichtig, dc winnaar is zeker nog niet gekend. Tegels Dc Kik - Ons Vermaak (Verbustcl) Van Maldcien/Snecuwwitjc - Toyota (Dc Bondt) Rodania - KWB/C'riva/Wel- kom (Walschap) De leden van Howling Club Alloo uit Aalst KAATS VERBOND LEBBEKE Uitslagen van 13.5.1984 Rapide-Lindeken i Smisken- Rcmyboys I- Moderna-Boereschuur I: Rangschikking na 5 speeldajl 1. Lindeken 5 5 0 2. Moderna 5 3. Boercschuur 5 4. Smisken 5 5. Remybovs 5 6. Rapide 5 0 5 Kalender voor zondag 2J.5.I984 Reeks Lehbeke Rcmyboys - Moderna Rapide - Boercschuur Lindeken - Smisken Reeks I Balleken Op - Clcukcnbov! "Jerlare - Erpe Moerstraat - Jcmpi Appels - Sportvrienden Kevers - Onder Ons Ons Vermaak - vhidcgem Reeks 2 Groendulers - Willebrock Elkerlyc - Olympia Mieregem - Molckcn Meub. De Backer Super]

De Voorpost | 1984 | | pagina 34