Liefhebbers sporten zo F.C. Tenisica - F.C. Roma 3-3 WALIVO'S WEDSTRIJD VAN DE WEEK: ^liefhebbersvoetbal( BEKER VAN LOKEREN Sparta uit Sint-Niklaas is Walivo's blikvanger Jeugdtornooi te Gijzegem Klub 65 uit Nieuwkerken wint tornooi van de Centrum vrienden mmmmsmmzw- VKW 70 wint het meitornooi van FC Avanti te Sint-Niklaas Walivo-beker: FC Roma (dw) Na een viertal jaren afwezig- vervangen -door Dré Schef- h.eelt F c Temsica terug haut. In alle geval heeft deze een plaats in Walivos zater- reorganisatie de voetbalkwali- dagse topklasse veroverd. De ,e,ten bij de huidige witbroe- i el van vice-kampiocn in de ken niet aaneevreten Integen- tweede afdeling werd ver- deel zelfs want F.C. Roma overd. en dat heuglijk feit viel won meteen al een reekstitel juist samen met hun 20-jarig en tegen F.C. Temsica. het bestaan Daarop zijn de groen- hoger gekwoteerde F C Tem- hemden nu bijzonder trots. sica. werd verleden week een Terecht is de bestuurskern van uiterst goede wedstrijd ge- F.C. Temsica fier. Die kern speeia. dat zijn Erik De Cleen. Omer Voor deze kwalifikatiematch Brijs en Jef Van Hoornyck. waren de beide ploegen duide- Luk Van Goethem (speler- lijk gemotiveerd. Dat leidde trainer) en Sylvain Schvartz. tot een wervelend aanvangs- Die ploeg is thans ook naar de kwartier, waarin langs weers- halve finales doorgedrongen zijden uitstekend aanvalsspel van de huidige bekerkompe- werd geproduceerd. Zowel F.C. Temsica als F.C. Roma Daarvoor werd F.C Roma de waren offensief ingesteld en bij kampioenen van Walivo's za- dat wisselend spelbeeld. wer- terdagse derde afdeling reeds den ook een paar doelkansen B. uitgeschakeld. Blijkbaar afgedwongen. Echter niet van bracht een naamwisseling hier- aard om één der verdedieingen bi j nog geluk. Vorig jaar speel- voor een voldongen feit te stel den zij nog onder het embleem len Van enig klasseverschil der Niko-Bovs. De spelerskern tussen de beide ploegen was er bleef ongewijzigd, maar voor dan ook nauwelijks sprake, de rest. werd daar bij die voet- Nochtans waren de aanvalsma- balploeg heel wat veranderd, ncuvers in de eerste helft, bij Noodgedwongen. De voor- F.C. Temsica iets talrijker, naamste oorzaak daarvan was Vooral Lieven Bogaert werd de schrapping van het speclter- daarbij meer dan eens gevaar- rein met de gezellige klubkan- lijk en een persoonlijke aktie tine achter het Niko-bedrijf. van die plaatselijke nummer Voor de voetbalploeg was dat negen, werd door Wilfried eigenlijk een spijtige zaak. Het Thomaes slechts op het nip- gevolg was een paar drastische pertje gestopt De doelman wijzigingen in klubvcrband. In van F.C Roma zou echter café Rome bij Lydia en Willy toch verslagen worden. Dat Macs op het Kardinaal Mer- gebeurde nogal ongelukkig cierplcin te Sint-Niklaas. werd toen verdediger Luc D'Hoog- daarmee verdubbeld (2-0. 38c het klublokaal gevestigd, he de bal van de aandringende min). Nochtans zouden de bezoekers voor al hun inspanningen be loond worden. Kort voor de rust weifelde de plaatselijke doelman even, en Patrick Weemaes maakte meteen de Walivo-beker: FC Temsica (dwi Daar uit vloeide ook die naam- Lieven Bogaert weghapte en verandering voort. De ploeg het leder kaprioleerde onver- speelde het afgelopen seizoen hoeds in het bezoekende doel op een der terreinen van Wa- (1-0. 25e min zoo s dierenpark. De gasten lieten echter het Wijzigingen kwamen er ook op hoofd niel hangen en kreëer- bestuursniveau bij het nieuwe den kansen waarbij blijkbaar aansluitinastreffer (2-1. 43e r.C. Rome. Oudgedienden het tikkeltje meeval om naar min). zoals Eddy Van Huffel (voor- een positief resultaat te leiden Na de pauze waarin Eddv Van finer)- Eddv Van Havere Weemaes schoot ook eens ho- Huffel werd gewisseld'voor (penningmeester), en Tony De peloos over. Na een hoek- Yvan Willaert. hengelde een Meulenaer (ploegafgevaardig- schop van Gerrit Audenaert goed geïnspireerd F C Roma de-coach), worden nu bijge- knikte Luk Van Goethem zelfs duidelijk naar de gelijkmaker, staan met Luk D Hooghc (on- tegen de dwarsligger Enkele Die werd bereikt langs Bennv der-voorzitter) Rudv De Vo- minuten later werd een inzen- Velders die een hoekschop van gel (sekretaris) en Mark Van den van Gert Vercouteren Wilfried Willockx met sukses De Putte (raadslid-materiaal- voor F.C. Roma toch fataal, overnam (2-2, 50e min). Hier- meester). Ondertussen was Toen deed Eddy Van Huffel op reageerde F.C. Temsica I onv De Mculenaar al ontslag- de bal in eigen doel afwijken langs Jef Van Hoornick met gevend als coach. Hij werd en de lokale voorsprong werd een schot op de paal en de rebound van Gert Vercoute ren. werd door Lieven Smet toen van de lijn gekeerd. Nochtans zouden de lokalen toch enigszins de rol moeten lossen. In die periode was F.C. Roma duidelijk de betere ploeg en bij een knappe kol- Ickticvc aanval der bezoekers, schoot Eddv Weemaes in het dak van het doel (2-3. 67e min.). Op een van de tijdens de twee de helft schaars geworden be tere aktics van F.C. Temsica. skoordc Gert Vercouteren via de paal 3-3. 73e min Na dat gelijkstellend doelpunt zouden de lokalen enigszins méér aan dringen. Michel Oste was meer dan eens gevaarlijk en als de bezoekende Dré Schelfaut zich De jongen, can The Cup die zonder twee can hun hasiupelerde Lokene beker wonneiS De spelers van Standaard von den de nederlaag onvrdiend. Maar als de wedstrijd zich 70 minuten op de spcelhelft van Standaard afspeelde, weet men voldoende wie de ver diende winnaar is. en is het flauwekul te zeggen dat The Cup 'dame Fortuna' aan hun zijde hadden. Als men daarbij ook nog rekening houdt met het feit dat 2 kernspelers van The Cup gekwetst waren, mag men hen gerust feliciteren met de meer dan verdiende over winning. Standaard, dat al 3 maal de finale speelde, moest het hoofd buigen, want ditmaal zorgde underdog The Cup voor de verrassing De voorwedstrijd Het Wiel-1 Koven moest uitmaken wie 3' en 4C plaats zou bezette} Het Wiel won verdiend met 2. We noteerden ook nog d korrekte leiding va scheidsrechters, en sportieve wedstrijd van beid elftallen. aan truitjestrek bezondigde, kreeg hij logisch geel. Tijdens de slotminuten tracht te F.C. Temsica het allemaal te forceren. Doelman Wilfried Thomaes hield F.C. Roma toen meermaals overeind en hiermee kregen Leo Van Brande. Robert Felix en Karei De Rudder als het uitstekend schcidsrechterstrio. er nog een toemaatje bovenop. Straf schoppen en voor F.C. Roma doelden alleen Wilfried Wil lockx en Wilfried Thomaes. Samen met Gerrit Audenaert. Luk Van Goethem en Jan Os- sclaer skoordc F.C. Temsica éénmaal meer en meteen werd deze ploeg gekwalificeerd voor de halve finales. Roger Van Laere Daarover waren de meningen nochtans verdeeld en wat geen betwisting vergde, was de afge tekende zege van VKW 70 te gen FC Drie Linden uit Belse- le. Deze laatste ploeg had slechts weinig verhaal tegen een vlot draaiende skorema- chinc der rivalen. De Sint-Ni- klazcnaren doelden trouwens vrij regelmatig en bij hel ein de. stond er een 9-2 op het bord. Biczonder spannend werd de wedstrijd tussen KB Vivak en het organiserende FC Avanti Alleszins in verband met de standwisseling en als het matchcinde werd aange kondigd. hadden de beide ploegen evenveel doelpunten geskoord. De strafschoppen zouden dan beslissen en hierbij lukte KB Vivak er eentje méér dan FC Avanti. In de troosting won datzelfde FC Avanti nogal gemakkelijk van FC Drie Linden. De voet balploeg uit Belsele kon het ook nu niet waarmaken en uit eindelijk won FC Avanti zelfs nog afgetekend. De finale van dit tornooi werd dan biezonder spannend. Daarin nam VKW 70 met een vrij vroeg doelpunt, een ideale start (1-0). Nadat KB Vivak een strafschop onbenut had ge laten. werd de voorsprong van VKW 70 verdubbeld (2-0). Dat namen de rivalen echter niet en door KB Vivak. werd de aansluitingstreffer besten digd (2-1). Nadien zouden de mannen uit de Sint-Niklase Breedstraat wéér afstand ne men (3-1). Voor niet lang ech ter want KB Vivak milderde met een suksesvolle strafschop (3-2). Meteen kon deze boeiende fi nale weer alle kanten uit. en met een nieuw doelpunt op teerde VKW 70 duidelijk voor de overwinning (4-2). Deze zou trouwens niet meer be dreigd worden want slechts tij dens de slotsekonden. skoorde KB Vivak met een strafschop nogmaals (4-3). Daarmee won tenslotte ook de beste ploeg het meitornooi van FC Avanti UITSLAGEN: Schiftingsmatchen: VKW 70-FC Drie Linden V. FC Avant-KB Vivak 3-3 (4-5) Finale: KB Vivak-VKW 70 (roger v doordat Edwin Van Wielc. de doelman van Klub 65. de po gingen van Freddy Vermeircn en Romain De Creve stopte. Toch zou de stand nog gewij zigd worden. Meer bepaald in het voordeel van Klub 65. Dolf Yzewijn. werd de laatste suk sesvolle schutter in deze toch wel boeiende finale Opmerkelijk bij dit bijzonder geslaagd torpooi. van F.C. Centrumvrienden uit Belsele. was ook de wedstrijdleiding. Een uitstekende kwotering dus voor Gerard Ecckman en Be rnard Van Hoornyck. die slechts tweemaal geel en een maal rood. in het notaboekje schreven. Uitslagen F.C. Centrumvr.-Bcls S.V. 1-1 (1-3) L.V.K -F.C. 't Hofken Klub65-F C. Wijnveld Finales F.C. Ccntrumvr.-L.V.K. 3-1 F.C. Wijnveld-Bcls. S.V ()-() (4-3) Klub 65 - F.C.'t Hofken 6-1 Fair-playbckcr: F.C. Wijnveld Roger Van Laere Voor FCR Sparta werd het dit jaar alleszins een groots sei zoen. Zowel de zaterdagse als de zondagse ploeg, speelden kampioen in de hoogste afde ling. Beide ploegen zijn nu ook doorgedrongen tot de halve fi nales voor de Walivo-beker. Die kwalifikatie werd bereikt door overwinningen bij FC Nieuw Marokko (0-2) en bij AC Doregem (0-1) Opvallend daarbij was dat de Spartanen met twee verschil lende samenstellingen aan traden. Tegen FC Nieuw Marokko speelden: Werner Hcirbaul (46' min. Ronny Van Roven). Dirk Everaert. Eddy Pauwels. Frank De Kimpc. Frankv Beernacrt. Alex Daman. Dirk D'Hondt. Ronny Van Roven (46' min. Dirk Heyndrickx). Johan Van Gasse. Eddy De Pauw. Danny De Graeve en Ronny Wielandt. Te Borncm tegen AC Doregem de kam pioenen van Walivo's zater dagse derde afdeling recks A. stonden de volgende Sparta nen tussen de kalklijncn: Wer ner Hcirbaut. Mark Heyninck. Mark Van Bossche. Mark Heyninck. André De Corte. Gery De Martelaere. Ray mond Smet. Gabv Van Leu- venhage. Erik Van der Leur. Willv Marin. Franky De Bock met als wisselspelers Erik D'Hondt en Robert Colm; Misschien worden deze twee ook de finaleplocgcn' (roger van laerel 3-1 De eerste ronde leverden voor Herderscm en Gijzegem wei nig problemen op bij de kna pen Beide elftallen wonnen moeiteloos hun eerste wed strijd. Herderscm blikte Lebbeke in met 11-2 en Gijzegem bleef rustig de baas over Wieze. Dit werd benadrukt door de <»-6 overwinning. VROUWENHANDBAL Nadat Avanti Fcmina op eer der onbegrijpelijke wijze een 3-7 voorsprong liet verloren gaan in de eerste wedstrijd tegen Antwerp en uiteindelijk nog met een gelijkspel 9-9 moest vrede nemen, verloren zij in de tweede en beslissende wedstrijd met 9-8. Meteen ont glipt hun de Belgische titel want aangezien er bij de L.F.H geen scholieren-meis jes aantreden wordt er uiter aard ook geen nationale ein dronde voorzien. De wed strijden Antwerp-Avanti Femina: 9-9 Avanti Femina. zonder A. So gers en Y Van Den Mecrsch als onverwachte doelpuntenla- brikant. leidde aan de rust met 1-4 dank zij treffers van Macs. Walracvens en Van Den Mecrsch (2). Na 12' in de tweede helft hadden Maes en Van Den Mecrsch er zelfs 3-7 van gemaakt en ondanks doel- vrouw C. De Ridder even later haar tweede strafschop stopte, zag Avanti nog een 6-9 voor sprong verloren gaan tijdens de laatste 2'. Skoordcn: Macs 2. Van Den Mecrsch 5. Wal- I. Verhevden I. Avanti F'emina-Antwerp: 8-9 In de beslissende wedstrijd leek lebbeke op de goede weg met vroege treffers van Macs (2-0) maar Antwerp sloeg on verwacht hard terug en leidde zelfs met 2-5 na 13'. Langs Elskens en opnieuw Maes werd het toch 6-6 aan de rust. In de tweede helft zorgden Walracvens en Elskens respek- tievelijk voor 7-6 en 8-7 maar 4' voor hel einde nam Antwerp opnieuw voorsprong (8-9) en deze stand bleef tol hel einde op hel bord. Bij de scholieren was de eerste ronde voor de organisatoren van Gijzegem alvast geen suk ses. Hun jongens gingen roem loos ten onder tegen eon veel te sterk Lokerse In de andere wedstrijd won Oudegem met 4-0 van Wieze. Meteen waren de finalisten bij de knapen en de scholieren gekend. Bij de knapen veroverde Wie ze de derde plaats door een forfaitzegc te behalen ten overstaan van Lebbeke. Daar na wolgde de wedstrijd om de derde en de vierde plaats bij de scholieren. Wieze moest het opnemen tegen de lokale ploeg van Gijzegem. De bezoekers kwamen hel eerst op ver sprong door een own-goal. Na de rust bracht Ledegcm de stand in evenwicht, doch Wie ze zou zijn technisch meester schap weten uit te drukken ia een tweede doelpunt. Wieze werd dus derde in het scholic- rentornooi dankzij een 2-1 overwinning tegen Gijzegem. Het slotstuk van hel tornooi werden dus de finalewed strijden. Bij de knapen diende Gijze gem het op te nemen tegen Herderscm. In deze wedstrijd viel vooral de prestatie op van Gunter De C'oster. Dit jonge Gijzegcmse talent overklaste iedereen door zijn technisch vernuft. In de beginfase van de wed strijd kwam Herderscm legen voorsproi spelbeeld in op Een verre lobba uitgelopen doelman. Niel on verdiend kon Dirk De Wolf de skore nog voor de rust in even wicht brengen. Na de rust bleef Gijzegem. ondanks het windnadecf ik beste ploeg. Hel was opnieuw! goalgctlcr De Wolf die leken de voor het tweede doclpuni van Gijzegem. Hij was de ge vaarlijkste man van de wed strijd. Gijzegem werd dus ver diend winnaar na een behoor lijke wedstrijd waarin Herder scm de kadans van de lokalen niet kon verwerken. In de scholierenfinale werd he een evenwichtige bedoening Oudegem en Lokerse konden geen afstand nemen van elkaar| na de normale tijdsduur, strafschoppen moesten du: slissen. Oudegem toonde de sterkste en won deze slotwedstrijd vni slaagd tornooi DE UITSLAGEN: Knapen: Hcrderscm-Lcbbekc Wieze-Ciijzegcm Scholieren: Oudegem-Wie/e Lokerse-Ciijzegem 3 en 4' plaats: Leb', >cke-Wieze •rdiend dit ge- Gijzci 2' plaats: cm-Herders G ijzegem-Wieze Oudegem-Lokerse Penalty's: Oudegem Een zestal ploegen hebben aan het tornooi van F.C. Centromvrienden uit Belsele, deelgenomen. Samen goed voor een aantal attraktieve wedstrijden van een behoorlijk voetbalgehalte. Behoorlijk was ook de publieke belangstelling op het terrein aan de Schrijberg te Waasmunster. Het begon met een veteranen- wedstrijd tussen de ploegen van F.C. Unigro en de «oud jes- van de Schrijberg zelf. Laatstgenoemde wonnen toen met 5-2. Nadien werd een gezellige bar- S.V. Het werd een onvervalste bccue aangeboden door been- dorpsderby, die uiteindelijk houwer Johan Maes Het ei- met een 1-1 werd afgesloten, genlijke tornooi werd dan in- Bij de strafschoppen bleek gezet met de match F.C Cen- Belseelse S.V. nog de schot- trumvrienden tegen Belseelse vaardigste ploeg. Uefhebberutornooi IIm Appel,: j Hofken uit St.-NIklum Idlel Lielhehbemtornmi Hm Appel,: K.L.V. uil llel.ele Idwl Schotvaardig was F.C. 't Hof ken uit Sinaai alleszins. Zij skoorden vijfmaal tegen L.V.K. waardoor wilskracht alleen niet voldoende bleek om een goed resultaat af te dwingen. Met de wedstrijd tus sen Klub 65 en F.C. Wijnveld werd de betere voctbaltaart aangesneden. Dat werd trou wens een spannende match. Een goed geïnspireerd Klub 65. won tenslotte verdiend. Tijdens de dag der finales heb ben de organisatoren de maat van L.V.K genomen Noch tans speelden de Sint-Niklaze- naren merkelijk beter en de 3- 1 score in hun nadeel, is eigen lijk nog een behoorlijk resul taat. Tussen F.C. Wijnveld en Bel seelse S.V. werd er hardnekkig gestreden De beide verdedi gingen bleven meestal baas over de aanvallers en de begin- stand werd niet eens gewijzigd. Tenslotte moesten de straf schoppen beslissen en F.C. Wijnveld skoorde toen een keer meer dan de Belseelse S.V. Toen kwam de finale. Eerst lukte Wilfried Van Landc- ghem van Klub 65 een doel punt. Langs een strafschop om werd de stand nog voor de rust ver dubbeld door Edwin Van Wie- Ie. de Nicuwkerkense doelman en na de kampwisseling be stelde Wilfried Van Landeg- hem er nog eentje (3-0). Voor Klub 65 werd het zelfs komfor tabel als diezelfde Wilfried Van Landeghcm nogmaals skoorde (4-0). De mannen van F.C. 't Hofken namen dat echter zomaar niet. Langs Yvan Lysscns werd dan ook gemilderd (4-1). Verder kwamen zij echter met en als Luk Van Puyvelde van Klub 65 ook op de doclschuttcrslijst werd bijgeschreven, werd de situatie uitzichtloos voor F.C. 't Hofken. De voetballers uit Sinaai sloegen moedig terug, maar een tweetal strafschop pen bleven onbenut Ook al Vorig weekend stond het meitornooi weer op de voetbalkalender, zoals gewoonlijk met een uitstekende organisatie. Daarvoor staat de Avanti-familie altijd borg. Ook al een traditie trouwens en de voetbalkwaliteit bij dit tornooi was dat eveneens. Wat echter uitzonderlijk was waren de vijf rode kaarten die de dienstdoende scheidsrechters i Edmond Van Mieghem en Norbert De Bock, er trokken.

De Voorpost | 1984 | | pagina 36