Wase metaal en bouw in de zorgen, optimisme voor textiel en Linkeroever Sint-Niklaas Hand in Hand heeft nieuwe plannen voor 1985 Bij de SP in Stekene <roert entwat> Groen protest tegen Grote Ring Kroontjestapijt op Sint-Niklase Grote Markt Rekordbloemen in Stekene? Nieuwe leden regionale tewerkstellingskomités Na Daniël Coens (onderwijs) spreekt Ludo Martens (geld) Robert Vandeputte in Sint-Niklaas: «is België de allerslechtste»? Sint-Niklase Steinbockmars, een primeur De Voorpost - 18,5.1984 - 3 Beveren. Nog een beeld van de perskonferentie aksiekomili -Neen aan de Grote Ring-. Burgemeester Van der Aa vergezelde het komilé naar het kabinet van de minister van openbare werken. Gilbert Cant en Marcel Van der Aa loonden zich allebei tevreden over liet verkregen uitstel. Er wordt nog gewerkt aan enkele rapporten waarin argumenten tegen de Grote Ring verval zitten (Ivb) Zaterdag 19 mei zullen de Groene Fietsers van 't Land van Waas manifesteren tegen de aanleg van de Grote Ring en vóór het verminderen van het lawaai dat van de autowe gen afkomstig is. Om 10.30 uur wordt verzameld aan het Dorpsplein in Haasdonk en vandaar rijden ze naar de afrit van de E3 in Haasdonk, waar symbolisch enkele bomen en struiken worden geplant Bedoeling is dat het einde van het «autostradetijdperk» symbolisch wordt gevierd: nog eens duidelijk te maken dat de aanleg van een «Grote Ring» in het Waasland helemaal overbodig is: en dat aangestuurd worden zou op het verminderen van de lawaaihinder die wordt veroorzaakt door de autowegen. Naar Nederlands voorbeeld zal men in Haasdonk dus wilgenhagen ncerplanten. Hagendonk i.p. Haasdonk, dus Wereldrekord Naar aanleiding van het 75-jarig bestaan van de Vrije Technische Scholen te Sint-Niklaas. werden dit jaar reeds verschillende aktiviteiten ingericht. Na de tentoonstelling over de tang en de bijzonder suksesrij- ke hobbytentoonstelling, zullen de leerlingen van het eerste jaar op een originele manier aan de festiviteiten deelnemen. Op vrijdag 25 mei van I2u.30 tol 16 u. zullen ongeveer 135 leerlingen meewerken aan een reusachtig kroonljestapijt op de Grote Markt te Sint-Niklaas. Het loont zeker de moeite om een kijkje te gaan nemen en deze leerlingen aan te moedigen tijdens hun ijverige poging om een wereldrekord te breken. Op zaterdag 26 mei is ook de jaarlijkse open deur-dag voorzien in de lokalen van de V. T.S.O.-L.-Vrouwplein 5, open van 9 tot 12 u en van 14 tot IS u. Vermelden we nog dal op zaterdag 9 juni de festiviteiten zullen afgesloten worden met een plechtige eucharistievie ring in de kollegekerk en een academische zitting in het stadhuis Het bestuur van de Landelijke Gilde heeft beslist om opnieuw een zonnebloemaktic op te zetten in Stekene. Alle leden krijgen een zonnebloem en eind van de maand augustus, begin september zal men de bloemen gaan meten. Er wordt een prijs gegeven voor de grootste bloem en natuurlijk ook voor de hoogste. Wie breekt het rekord? Ook dit jaar organiseert de Landelijke Gilde Stekene weer een «Tuin- en Bebloemingswedstrijd». Deze wedstrijd is gratis voor de leden van de Landelijke Gilde terwijl ook niet-ledcn kunnen deelnemen, mits een inschrijvingsgeld van 100 fr. Er zijn ook nu weer drie reeksen, nl. gevelversicring. voortuinen en hoeve. Bij de inschrijving moet men kiezen voor één van deze reeksen. Inschrijvingen voor deze wedstrijd moeten binnen zijn vóór 1 juni 1984. bij een bestuurslid van de Landelijke Gilde. Inlichtingen op tel. 03/779.96 GKEMAR De sedert 1975 geïnstalleerde Subregionale Tewerkstel lingskomités (STC's) kregen onlangs een nieuw statuut. Ze beschikken nu over autonome bevoegdheid inzake werkgelegenheidsbeleid en beroepsopleiding in het be trokken gebied. De instanties zijn samengesteld uit ver tegenwoordigers van werkgevers en werknemers, afge vaardigden van enkele gemeenschapsministers en de di- rektcurs van de subregionale tewerkstellingsdiensten. Fabrimctal - Oost-Vlaanderen vaardigt enkele nieuwe mensen af naar de STC's. Voor Aalst wordt lid E. Schinkels van Somati-Erembodcgcm. voor het Dender- mondse J Bert hels van Manta-Waasmunster en J. Van Geert van Le Lis in Hammc. voor het Waasland wordt de personeelschef van de Boelwerf in Tcmse. E. Nimme- gcers. afgevaardigd. Geen nieuwe plaatsvervangende le den uit Aalst en Dendermonde. wel twee nieuwe plaats vervangers uit het Wasc gewest: C Brepoels van Essclt Dvmo in Sint-Niklaas en M. Dewildc van FMC in Sint- Niklaas (wv) Smt-Niklaas Twee uiteenzettingen waarnaar met interesse wordt uitge keken. allebei volgende week in Sint-Niklaas Op uitnodiging van de CVP-scktie Sint-Niklaas komt minister van onderwijs Daniël Coens dinsdag 22 mei (2(1 u) in zaal Rcnova van het Gildenhuis. Hendrik Hcyman- plein. praten over onderwijsproblemen. De bijeenkomst is niet name voor direktics cn leerkrachten aan onderwijsin stellingen bedoeld. Kabinctsmcdcwcrkcrs zijn na de ver gadering ter beschikking om eventuele vragen te beant woorden. Op uitnodiging van PvdA-Waasland spreekt donderdug 24 mei (I9u30) in De Geus. Kleine Laan 22. Ludo Martens over de achtergronden cn de betekenis van een serie onthullingen in het zopas verschenen, ruchtmakcnde boek «Het geld van de CVP». Het zal de Wazcnarcn ongetwij feld interesseren te vernemen waarom b v. een svndikaal afgevaardigde als Jan Cap uit het ACV werd gezet cn hoe Ludo Martens daartegen aankijkt. Jaarverslag '83 Wase handelskamer Sedert februari '84 daalt het aantal Wase werklozen. Diverse kranten deelden, voor enkele weken, de gebeurte nis met opluchting mee. Het pas verschenen jaarverslag van de Kamer van Handel en Nijverheid blikt ekonomisch terug op 1983. De onderliggende toon: «Is een slechtere ekonomische toestand in het Waasland nog wel mogelijk?» Het verslag informeert de lezer over de welhaast rampzalige ontwikkeling in de Wase me taal en bouw. Toch blijven er enkele lichtpuntjes. De textiel- seklor marcheerde en 1983 was voor het Linkeroeverhaven- komplex een jaar van hoop en grote verwachtingen. De Kamer van Koophandel spreek: met kennis van zaken. Met haar 127 leden, van res tauranthouder tot de grote scheepswerf, mag de kamer de spreekbuis van de Wase onder nemers (zowel uit industrie- sektor als dienstensektor) ge noemd worden. Het jaarverslag hangt geen po sitief beeld op van 1983. De tewerkstelling ging spektaku- lair teloor: «We voorspelden wel een achteruitgang in '83, maar dat de toename van de volledige werkloosheid op één jaar tijd. de 1.000 eenheden zou overtreffen was toch moei lijk aanneembaar» (blz. 4). In november '83 tekende de RVA een triestig rekord op: 9.630 mensen waren volledig werkloos. Basissektoren van de Wase ckonomie inkasseer- den zware klappen. Metaal: kleinere produktie. een failliet met allure en grote werkeloos heid. De bouw: katastrofale toestand in de woningbouw en de openbare werken. De energiebedrijven bevesti gen de Wase ekonomische moeilijkheden. Het elektrici teitsverbruik van de Wase ge zinnen steeg, maar men bleef onder het nationale gemiddel de verbruik. «De krisis blijft hier terdege voelbaar en men bespaart ver der», konkludeert Intergem. het gewestelijke energiebe drijf. Het gasverbruik toont dezelfde evolutie. Alleen door de vele nieuwe aansluitingen bereikte het totale gasverbruik een ho ger peil in 1983. Licht in de duisternis In het jaarverslag verheugt de kamer zich over de terugkeer van het dynamisme bij de Wa se ondernemers. Getuige de toename van het aantal ver strekte ATA-boekjes. Deze papieren vergemakkelijken de tijdelijke uitvoer van handels monsters, beroepsmateriaal, benodigdheden voor jaarbeur zen en tentoonstellingen. De Wase bedrijven doen steeds meer inspanningen om nieuwe afzetmarkten voor hun pro- dukten te vinden. Goed nieuws ook uit de textiel branche. "Kousen en sokken' doorspartelden een duister jaar. Geen rages (de beenver- warmers in '82) en de kopers die besparen daar waar ze het minst in het oog vallen, dat wijst de sektor aan als oorza ken voor de verkoopsdaling met 5% (blz. 10). De groothandelaren in brei goederen en in geweefsels kla gen eveneens. Inleveringen en koopkrachterverlies van de konsument, onstabiele seizoe nen (een natte lente, een te late zomer) en prijsstijgingen deden de verkoop teruglopen. In de «geweefsels» zelfs met 15%. Breigoed, textielveredeling en de tapijtnijverheid kijken veel opgewekter terug op '83. Loonmatiging, het Textiel- plan. hogere dollarkoersen die lage loonlandprodukten veel duurder maakte, zware inves teringen (in de textielverede ling), prijsverhogingen ten ge volge van de devaluatie (in de stoffenngsweefsels en plastiek verwerkende nijverheid) en een verhoogde buitenlandse afzet (de tapijtsektor) bezorg den Wase textielbazen en - managers tevreden gezichten Of de toekomst even positief zal zijn. dat durven de textiel ondernemers niet te voor spellen. Linkeroever: de toekomst De inwijding van de Kallo- sluis. de ruime inspraak van het Waasland in het beheer en de regeringsbeslissing tot aan leg van de Liefkenshoektunnel onder de Schelde brachten hoopvolle toekomstperspek- tieven voor de Wase eko- nomie. Eerste opdracht, aldus de Ka mer van Koophandel en Nij verheid: het havenkomplex verkopen en propageren in binnen- en buitenland om zo nieuwe bedrijven te lokken (blz. 24). Pessimisme in bouw en metaal Voor de metaal- en bouw- branche verliep 1983 minder gunstig. Het Nobels-Peelman- failliet deed de werkeloosheid in de metaalsektor op twee maanden met 655 eenheden of 71% stijgen, tot 1.512. De Wa se scheepswerven, en vooral de Boelwerf, liggen op apegapen. Het orderboek van de Boel werf raakte niet gevuld. Dit betekende tegen 1984. 1.750 werklozen meer. De scheeps werf bouwt nu voor eigen re kening drie schepen. De ver bitterde konkurrentie vanwege de Oostaziatische landen die te allen prijze hun overwicht wil len uitbreiden, wijst de scheepsbouw als grote oorzaak aan van de moeilijkheden Ander zorgenkind: de bouw. «De woningbouw haalt nog amper de helft van het peil van '79»; «In de wegenbouwsektor is de toestand ronduit katastro- faal»: «De Wasc bedrijven uit deze sektor vechten tegen de teloorgang»; «Het aantal man nelijke werkloze bouwvakkers bleef ongebreideld verder stij gen (1.413 in '82. 1.609 in december '83) en de branche kent een zeer belangrijke ge deeltelijke werkloosheid» De Wase bouwers zijn pessi mistisch gestemd. Ze wijzen ook met een verwijtende vin ger naar verschillende Wase gemeentebesturen, die de werkloosheid nog in de hand zouden werken door projekten te financieren in de «ncpstatu- ten». Derde arbeidscircuit, bij zonder tijdelijk kader. enz. ne men werk af van de privé, zeggen de bouwbazen. Oproep van de Kamer De Kamer van Handel en Nij verheid kan in het besluit van haar jaarverslag geen optimis tische geluiden laten doorklin ken. Op nationaal vlak juicht men de huidige ekonomische politiek van de regering toe. In aanwezigheid van Wase be leidsvoerders (ondermeer de Sint-Niklase burgervader) riep een spreker de politici op om zich nog grotere inspanningen te getroosten voor de Wase ekonomie. Een bedrijvencen trum is een uitstekend initia tief, maar de Kamer verlangt er andere die het de investeer ders interessant maakt om zich in het Waasland te vestigen. P.S. De sociaal geïnspireerde aktie Sint-Niklaas Hand in Hand bracht vorig jaar 300.000 frank op, minder dan de helft van wat men had verwacht en gezien de vooraf geformu leerde doelstellingen en het feit dat de opbrengst onder drie instellingen voor mindervaliden moest worden ver deeld een expliciete tegenvaller. Het opzet was groots toen, tal van organizaties en verenigingen spanden zich meer dan een weekend lang voor de Hand in Hand-kar; de baten achteraf bleken niet in verhouding tot de geleverde inspanning cn dit terwijl de aktie precies was uitgegaan van de vaststelling dat de initiatieven die her. en der genomen werden om de zachte sektor een fihancieel ruggesteuntje te geven, omwille van de versnippering ervan, zelden het verhoopte resultaat opleveren. Wat is er dan misgegaan met deze professioneel voorberei de cn uitgewerkte aktie die Sint-Niklaas toch enkele we ken heeft beroerd? Een presti gieuze, dure over-organizatie misschien? Initiatiefnemer Jef Vanhoyweghen heeft geen echt valabele verklaring hiervoor. Hij cn zijn gezellen zijn in ieder geval op zoek naar een nieuwe formule voor een twee de Hand in Hand-gebeuren dat misschien nog dit jaar. maar waarschijnlijk volgend jaar zal plaatsvinden en meer moet op brengen. Deelnemers ronselen Alle verenigingen, organiza ties en persoonlijk geïnteres seerden kunnen op vier manie ren aan deze tweede uitgave meewerken De vereniging kan een vertegenwoordiger af vaardigen naar het overkoepe lend komité om zo mee te werken aan de uitbouw van de totaalorganizatie. Eén of ande re aktiviteit opzetten onder het logo en meteen ten voordele van Hand in Hand kan ook. zich beschikbaar stellen voor de verzorging van de slotakti- viteit eveneens. Tenslotte voorziet men in de mogelijk heid om de aktie louter finan cieel of materieel te steunen. Wie zich voor Hand in Hand engageert zal i.v.m. zijn initia tief zeker kunnen rekenen op een publicitaire ondersteu ning. De deelnemende vereni gingen blijft uiteraard de keu ze voorbehouden of zij de tota le winst dan wel een deel ervan zullen afstaan. Het Hand in Handkomité denkt vooral aan benifietwed- strijden en -voorstellingen, in- fobeurzen en gala's. Het slot weekend wil men kort houden; het moet een parade van alle deelnemers worden. De instel lingen uit het Sint-Niklase die zich inzetten voor mindervali den en andere kansarmen ma ken nog steeds de uiteindelijke doelgroep' uit. Wie al een deel in de wacht sleepte vorig jaar. komt nu met meer voor 'betoe laging' in aanmerking. Het Hand in Handkomité zal zijn plannen later dit jaar toelich ten tijdens een voor iedereen toegankelijke vergadering. Nu kan je al meer informatie krijgen op volgend adres: Jef Vanhoyweghen. Hoogstraat 165, 2700 Sint-Niklaas. tel. 03/ 776.84.21. L.D.B. Robert Vandeputte, oud-minister van financiën, lichtte tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de Kamer voor Handel en Nijverheid, zijn ideeën toe betreffende de huidige ekonomische toe stand. Eén gedachte overheerste de toespraak. Hoe wel de wereldekonomie uit het diepe dal komt, blijft België een zorgenkind. Robert Vandeputte is behalve minister ook gouverneur van de Nationale Bank geweest en spreekt met kennis van zaken. Tegenwoordig is hij één van de meest gevraagde sprekers als de Belgische ekonomie in het geding is. Regelmatig kan men van Vandeputtes ideeën kennis nemen via de 'Vrije Tribune' in het dagblad De Stan daard. De talrijke toehoorders (Wase ondernemers en politici) gezeten in makkelijke stoelen in de ontvangstzaal van het Patroonshuis op de Sint-Niklase Grote Markt beaamden de visie van deze gezaghebbende ekonomische kommenta- tor. Het inflatiepeil stijgt: de konkurrentiekracht van de bedrijven brokkelt alweer af ondanks een waardevermin dering van de frank; de werkloosheid blijft hoog; en de staatsschuld rijst de pan uit. De spreker maakte van de gelegenheid gebruik om de aanwezige Wase politici en ondernemers op hun eigen verantwoordelijkheden te wijzen. De regering moet de staatsbemoeienissen drastig terugschroeven Teveel geld gaat verloren door hulp aan bedrijven in moeilijkheden: er zijn teveel ambtenaren door een nefaste benoemingspoli- tiek; en een drastische hervorming van de sociale zeker heid stelt men altijd uit. «De staat moet ontvet worden, gedenationaliseerd», stel de de heer Vandeputte voor. Het Wase patronaat drukte hij op het hart om meer risiko's te nemen en te streven naar een zo goed mogelijk sociaal klimaat in de onderneming. De oud-minister pleitte ook voor meer nationaliteitsgevoel onder de Bel gen. Het 'vive la France', het Franse chauvinisme heeft positieve gevolgen voor de Franse ekonomie. De spreker besteedde aandacht aan enkele zaken die de ekonomische toestand van een land bepalen. De inflatie, aldus Vandeputte. is hoger dan in de ons omringende landen en Belgiës grootste handelspartners. Inflatie is een te vermijden kwaad, want het veroorzaakt prijsstijgingen, onzekerheid bij bedrijfsleiders en ontmoe diging van de spaarders. De verhoogde inflatie dreigt tevens de devaluatievoordelen op korte tijd uit te wissen. Met de bedrijfsinvesteringen verliep het in '83 evenmin goed. België worstelt nog altijd met zware ekonomische problemen, terwijl elders in de wereld de krisis voorbij lijkt, verklaarde de heer Vandeputte. Werkloosheid en openbare financiën zijn er al niet veel beter aan toe, volgens Robert Vandeputte. «Wij zijn bij de allerslechtste, misschien wel de allerslecht ste als men de staatsfinanciën onder de loep neemt.» aldus de gastspreker. Hij kan het weten, want niet zo heel lang geleden beheerde hij de Belgische staatsfinanciën. Uiteindelijk vond de oud-minister toch één positieve ontwikkeling. Tot voor kort moest België enorme bedra gen in het buitenland lenen om zijn invoer te kunnen betalen. Nu tceedt een verbetering op. maar men zal nog lang betalen voor de in het verleden aangegane leningen. Men heeft de toestand te lang. teveel laten verslechten zonder in te grijpen. P.S. Nieuwkcrken heeft zijn overbekende Klompentochten. Waasmunster wandelt de Roosenbergtochten. Maar Sint- Niklaas. als hoofdstad van het Waasland, bleef achter op het sportieve wandelgebied. Daar besloten de Wase Steinbockvrienden wat aan te doen. Samen met het stadsbestuur van Sint-Niklaas wordt flink gewerkt aan een heuse wandeltocht «De eerste internationale Sint-Niklase Steinbockmars». Deee wandeling zal plaatshebben op zondag. 24 juni. Het zal gaan om een wandeltocht van 7 tot 42 km in groot-Sint- Niklaas. Er wordt vertrokken vanuit het Sint-Jozef-Klein- Seminaric te Sint-Niklaas. Kontroleposten zijn regelmatig ingeschakeld en men wordt overal vergast op een natje en" of een droogje, tegen demokratische prijzen Inschrijven kost je 30 fr waarvoor je een brevet en een verzekering in de plaats krijgt. Medailles zijn te verkrijgen mits supplement. Er zijn trofees voor groepen met min stens 20 deelnemers en stadsmedailles voor speciale (oud ste deelnemer (m/v). jonste deelnemer (m/v). grootste groep, verstkomende groep, grootste jeugdbeweging, grootste groep van Sint-Niklaas...) Iedereen is welkom. De omlopen van 7 en 10 km zijn aangepast voor kinderwagens en mindervaliden. Alle Steinbockvrienden verwachten u! Sint-Niklaas. Het vernieuwde bestuur van Sint-Niklaas Hand in Hand. dat z'n n voordele van de mindervaliden) toelichtte op een persbijeenkomst (dw) we initiatief (ten Geschil bijgelegd? Hel botert niet in de Stekense socialistische familie. Dat is al lang geen geheim meer. Het kwam zover dat de «dissidenten» dienden te verschijnen voor de «grote bonzen» als Pros Matthys en Freddy Wil- lockx. Er werd een «hartig» woordje geklapt, er werden beloften gedaan, de vooruitzichten waren rooskleurig, maar helemaal opgelost waren de pro blemen niet. Ontslag Naar buiten uit bleek alles te zijn opgelost. Tenminste toch met de mantel der liefde te zijn bedekt. Maar de waarheid lag alweer elders de onenigheid bleef. Vorige weck zat in onze brie venbus een kort en niet onder tekend berichtje. Dat meldde dat de fraklieleider van de Ste kense socialisten ontslag had genomen. Vermits we totaal onwetend waren over één en ander tijdens de laatste gemeente raad was er bij de 3 SP-ver- tegenwoordigers «geen vuiltje aan de lucht» deden we beperkte pogingen om iets meer te weten te komen. Het was bijzonder moeilijk De «grote bonzen» hadden wel licht hun invloed doen gelden... Onbekwaam? Vermits blijkbaar iedereen bang was om te spreken noe men we dus géén namen. We geven de enkele reaktics kris kras door elkaar... «Het ontslag is er waarschijn lijk gekomen onder druk. On der druk van goedmenende (bestuurs)lcden die al eens een brief schreven aan de fraktie- voorzitter om hem op z'n plichten te wijzen, om aan te dringen op een betere wer king: meer politieke geënga geerdheid en zich minder uit sluitend bezighouden met het organizeren van feestjes. Iemand sprak zich uit in de zelfde zin: «Van een fraktielci- der mag men toch verwachten dat hij tracht iets op te bouwen aan de hand van het uitgestip peld programma, dat hij ook vanuit de oppositie tracht iets naar voren te bren gen dat werd naar voren ge bracht door de socialistische partij bij de verkiezingen En dan zeker bij zo n zwak be leid. zoals Stekene nu mee maakt!». Er werd zelfs verder gegaan. «In plaats van vanuit de oppo sitie iets naar voren te bfengen werd zelfs getracht om aan te pappen met de huidige meer derheid. Onvoorstelbaar! «Trouwens», meende iemand, «een vertegenwoordiger van het volk zit niet in de gemeen teraad voor de sier. Zeker niet een SP-vertegenwoordiger. Hij moet werken voor de men sen die hem hebben verkozen! Op demokratische basis liefst. Maar ja. dan moet men be kwaam zijn én men moet ter echte kritiek kunnen ver dragen». Niet aanvaard De juiste oorzaak van het ont slag want dit was een feit. enkele weken geleden kwa men we vooralsnog niet te we ten. Wel hoorden we als reden noemen: «Ontslag wegens in nerlijke wrijvingen» En dan verwees men meteen naar de rivaliteit(om het hierbij te houden) tussen de verschillen de blokken We hoorden ook zeggen: «Hij is het beu. al die brieven die artikels cn de laat ste tijd was het openlijk voel baar op de vergaderingen. Ook vernamen wc dat de lei ding van de SP-fraktie tij dens de periode van het ont slag werd waargenomen door voorzitter Vcrsehueren en sekretaris Noens. Werd. want het ontslag van fraklielei der van de SP Paul Noens werd door de federatie Sint-Niklaas (blijkbaar) niet aanvaard Ten minste niet onmiddellijk De heren Willoekx en Matthijs (samen met nog andere kame raden. waarschijnlijk) zouden hun gewicht in de schaal heb ben gelegd... Hét probleem was blijkbaar het vinden van een «waardige» Beveren. Puilenslagers feesten. Viilhoiulerd zak/es snoep te grabbel bij de Puitenworp. Eén exemplaar was goed voor eet reuze gebak (Ivl opvolger. De twee overige SP- gemeenteraadsleden (Fruyticr en De Nolf) hadden blijkbaar té veel tégen Ze kregen gécn zegen mee van Sint-Niklaas. Paul Noens. al-of-niet nog fraktieleider van de Stekense Socialistische Partij, was zéér zwijgzaam. Wel wilde hij kwijt dat het ontslag ondertussen herroepen was na het nietaan- vaarden door Sint-Niklaas (de federatie bedoelden we) én na dat «er iets was aan gedaan» Wat voor iels konden we niet te weten komen. Even kwam lï.iktieleider Noens wél los: «Het is niet mijn gewoonte om de proble men van de SP aan het klok zeel te hangen. Zoiets siert de partii niet. Het komt de SP- Stekene zeker niet ten goede. Daarom dus mijn stilzwijgend heid Er werd al meer dan genoeg «onnodige informatie» gepubliceerd én daaraan doe ik niet mee! Wel kan ik zeggen dat mijn ontslag mets te maken heeft met het duo Aerts - Van den Berghc...»

De Voorpost | 1984 | | pagina 3